Samuel Sevill - Mistr a Markétka

Pakliže je hráč neaktivní déle než 30 dnů, jeho mise bude dočasně přesunuta sem

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Tom Marx
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 06.10.2012 07:03:54

Re: Samuel Sevill - Mistr a Markétka

Příspěvek od Tom Marx »

V hyperprostoru, na palubě Melusine

Do výstupu z hyperprostoru nám zbývaly tři hodiny. Tři! Když to mistr Cidos řekl, pohlédl jsem na časomíru, jestli se mistr třeba nepřehlédl. K mé smůle nepřehlédl. Tři hodiny pro mě byly jako věčnost a já začal přemýšlet, jakou neobyčejně záživnou činností je zaplním. Můj problém ale naštěstí vyřešila Ramona s nápadem si zahrát sabacc.
Já si určitě rád zahraju. řekl jsem a usmál se. Sabacc byl rozhodně lepší varianta zkrácení čekání než postávat u okna a přemýšlet jak si to čekání zkrátit.
I když jsem si nebyl příliš jistý mými herními schopnostmi.
No co, tak to při nejhorším projedu na celý čáře, jako u podobných akcí. Ne že bych nebyl zvyklej... Pomyslel jsem si zatímco jsem pobaveně sledoval hašteření vojáků.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

V hyperprostoru, na palubě Melusine, o tři hodiny později...

"Takže říkáš, že vy klonovaní vojáci stárnete dvakrát rychleji než ostatní lidé?"
Ramona vzhlédnula od svých karet k Jackassovi, sedícímu u sabaccového stolu naproti ní. Navzdory tvým obavám, zda se takhle dají strávit tři hodiny v kuse, tě členové Raivor Squad hru nejenže naučili, ale také s ní začal čas neskutečně letět a po letmém zkontrolování chronometru jsi měl problém uvěřit, že už tady sedíte třetí hodinu.
"Přesně tak, komandére Ramono," ušklíbnul se Jackass. "A nejen stárneme."
Jeho ústa se zkřivila do úšklebku ještě širšího a zákeřnějšího, když položil všechny tři své zbývající karty.
"Mínus dvacet tři. Čistý sabacc, pánové a dámy."
Další na řadě byla Ramona. Rezignovaně upustila na stůl obě dvě karty v ruce.
"Jackass má občas tendence být di'kut, ale jeho instinkty jsou veskrze správné," okomentoval Seňor a následoval Ramonu tím, že položil svou jedinou kartu.
Po Seňorovi jsi byl na řadě ty. Zbývaly ti karty tři, trojka, dvojka a karta zvaná Idiot.
"Hej, gambleři!" ozvalo se křiknutí otevřenými dveřmi do pilotní kabiny. "Za deset minut jsme v systému Thalia."
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Tom Marx
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 06.10.2012 07:03:54

Re: Samuel Sevill - Mistr a Markétka

Příspěvek od Tom Marx »

V hyperprostoru, na palubě Melusine, o tři hodiny později...

Nerozbil se nám chronometr?
Tohle bylo to první, co mě napadlo, když jsem po několika hrách jen tak ze zvyku pohlédl nad řídící panel, kde po vteřinách ubíhal čas, oznamující nám za jak dlouho naše loď opustí hyperprostor. Chronometr totiž ukazoval, že tady za sabaccovým stolkem sedím podstatnou část ze tří hodin. Vlastně bez pár minut to byly celé tři hodiny! To byl jistě můj osobní rekord, občas mi totiž dělalo potíže vydržet třeba jen půl hodiny v klidu sedět. Tohle by chtělo někam zapsat, nebo spíš vytesat do kamene, aby to vydrželo pořádně dlouho. Opravdu jsem netušil že by mohl ten čas utéct tak rychle.
Co tím myslíte že nejen stárnete?
Pohlédl jsem na karty co jsem měl v ruce, zbývali mi z původních čtyř jen tři. Naší hru přerušil hlas ode otevřených dveří.
Nemohl jsem uvěřil že opravdu zbývá jen deset minut. Vážně bych spíš vsadil na to, že se chronometr rozbil, nebo že blbě vidím.
Seňor už svou kartu na stůl položil tak jsem ty své taky vyložil.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

V hyperprostoru, na palubě Melusine

"Také myslíme," odpověděl klonovaný voják na tvoji otázku.
"A chvástáme se, že jo, Jackassi?" přisadil Seňor, aby bratra ve zbrani naparujícího se nad svým vítězstvím zchladil.
"No to mě..." vykulil oči Ret při pohledu na karty, jež jsi právě složil na stůl, a zakončil své zvolání zaklením v mandalorianštině.
"Vždyť on má Idiotův šik!"
Sklouznul nedůvěřivým pohledem na tebe, na karty a znovu na tebe, načež se jeho ústa zkřivila do širokého úsměvu a Ret se zasmál.
"On vyhrál a ani o tom neví."
Ramona ti věnovala ušklíbnutí, zatímco Jackass rezignovaně vydechnul. Čistý sabacc, tedy hodnotu dvacet tři či mínus dvacet tři, mohla trumfnout jen jedna jediná kombinace karet, a to byl právě Idiotův šik, tedy dvojka, trojka a Idiot.
Zakončil jsi tedy sérii mnoha her v řadě svým dalším, dnes již čtvrtým vítězstvím.
"Gambleři hrajou o kredity, Snížku!" zvolal Nerd směrem ke dveřím do pilotní kabiny. "A to my nehrajem!"
"Radši si pojďme zkontrolovat bouchačky," zavelel Seňor.
Dveře chodby do nákladového prostoru se otevřely a vyšel z nich mistr Cidos, s čelem i vlasy spocenými, jako by značnou část cesty strávil cvičením a trénováním se světelným mečem.
"Pět minut, pane, během dalších deseti bychom měli proletět atmosférou," podal hlášení druhý z pilotů.
"Slyšeli jste," obrátil se na vás mistr. "Radši byste měli být připravení..."

Nad Thalií, na palubě Melusine

"Příchozí volání," oznámil Vzteklina sklánějící se v sedadle kopilota nad přístrojovou deskou, zatímco Melusine prudce sestupovala atmosférou planety. Všichni čtyři členové klonového komanda stáli v plné katarnové zbroji, se zbraněmi zkontrolovanými a připravenými. Konvertibilní zbraňové systémy DC-17m, jimž nikdo z nich neřekl jinak než "decky", jim visely na ramenou pověšené za popruh z černé syntetické kůže.
Teď, když měli muži nasazené helmice, bylo ti vystaveno na odiv, že Seňor má na té své kromě symbolu dravčích očí na čele vyvedený i svůj typický zatočený knírek v oblasti, kde filtr přechází v hrozivou modří svítící průzor ve tvaru T. Stejně tak Jackass si obléknul přes pancéřové kalhoty Katarnu kamu, stříbřitou, lehce texturovanou mandalorianskou tradiční suknici.
"Nerde, Rete, do věží, ale na nic nestřílejte, dokud vám neřeknu nebo dokud nezačne něco střílet na nás!" rozdal mistr Cidos rozkazy a dva zmínění členové komanda je okamžitě vyběhli splnit.
"Vzteklino, spoj nás."
"Fregato třídy Consular, uveďte své úmysly," promluvil z komunikačního panelu na přístrojové desce lehce rozrušený hlas.
Indrick se chopil mikrofonu a odvětil:
"Tady diplomatická loď Galaktické Republiky Melusine plnící misi pro Řád Jedi. Žádáme bezpečný průlet atmosférou a přistání."
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené mise“