Projekt Genesis

Ostatní uzavřené projekty, MPMka a podobné ...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Německo

Stál jsi u malé německé krčmy, která byla snad místem návštěvy každého přicestovalého cizince. Byla jedna z největších, samozřejmě jedna z nebezpečných, nicméně pro silného muže, který vypadal sebevědomně tu nehrozilo žádné nebezpečí, kor pro někoho, kdo byl těžce obrněn a ozbrojen. Byl jsi vyprahlý i celkem hladový, takže pomály slepě jsi se vydal do dveří.
Neměl jsi nouze o finance, jakožto nižší šlechtic, krásný meč byl zastrčený v pochvě a ani erb na tvém plášti nemohl utvořit jakékoliv pochyby o tvém původu.
Chytil jsi za kliku dveří a ucítil jsi lehké škubnutí. Ruka vystřelila na jílec meče a hlava se otočila za zvukem, tedy doprava. Viděl jsi ale pouze jediné.
Muže ve zbroji, s černým pláštěm označeným bílým velkým křížem a napřaženým mečem směrem ke krku muže, který v ruce svíral malý měšec, který ti "jen tak" náhodou chyběl. Zloděj nevypadal, že by se chtěl prát, ani utíkat, jeho spodky spíše krášlila hnědá skrvna, která se každou chvílí šířila níž a níž nohavicí.
Naopak ani tajemný muž z řádu nevypadal, že by chtěl ukončit bídný život zloděje, prostě ho jen držel zkrátk a čekal na reakci. Celkem tajemné.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Darth Revan

Příspěvek od Darth Revan »

Německo

Německo se mi velmi, ale velmi líbilo, více než má rodná Francie, ale přece jen, rodná půda, je rodná půda.
Lidé se tu bavili, jakoby neznali smutek, všude veselo, jakoby neznali nudu a všude se bohatě pilo, jedlo, jakoby neznali chudobu.
Zajímavé tohle to místo.
Řeknu si, ale poté změním názor, že to přece jen není úplně boží místo, i zde se najdou lupiči.
Hej ty!
Zakřičím na zloděje, v tom ho už však má pod palcem jeden chlap, určitě rytíř.
Zloděj raději odejde a já přijdu k rytíři v černém rouchu s velkým křížem jak na plášti, tak na hrudi.
Děkuji ti .. maltézský rytíři? Mohu-li tě tak nazvat? Co zde děláš, nemáš náhodou být ve svaté zemi a chránit krále a poutníky?
Položím jednoduchou otázku a otočím se na barmana a ihned obědnám dvě piva.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Německo

Můžeš...nebo mi říkej Jean-Pierre... Mazery.
Plácne mečem zloděje a zastrčí jej do pochvy. Sedne si ke stolu a počká si na své pívo, kvůli kterému sem vlastně i zamířil a mohl jsi pouze děkovat Bohu, že sem zamířil právě když ty.
Dvanáct let jsem byl ve Svaté zemi, poté jsem dostal dovolenou. A za pár dní opět odplouvám konat svojí boží povinnost.
Kopl do sebe půlku tupláka, jen zamlaskal a utřel si pocintanej plášť.
A co ty...jak ti mám říkat...nevidím na tobě znak žádného z řádů?
Všiml si zajímavého detailu.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Darth Revan

Příspěvek od Darth Revan »

Německo

Zdravím tě, bratře. Já jsem Arn, Arn de Callion, pochazím z jihu Francie, přibližně čtyři dny severně od Marseille.
Nejsem v žádném řádu, zatím. Ale můj otec byl rytířem řádu Templářů ve Svaté zemi, než zemřel.
Také tam mířím, nebyl sem sám kdo tam míří, byli sme celekm tři, jeden skončil v božích rukou a druhý se vrátil domů dříve, než vůbec někam dorazil, tudíž sem zůstal sám, a co ty?

Pronesl sem krátké shrnutí mé výpravy.
Doslechl jsem se, že papež vyhlásil druhou křížovou výpravu, míří tam snad všichni, snad budu nějak nápomocen.
Dodám.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Německo

Ano, i proto se vracím já do svaté země. Už je mně tam potřeba!
Napije se znovu, už trochu mírněji píva a zamyslí se nad svojí historii, kterou ti shrne asi tak, jak jsi to udělal ty.
Já sem z Malty, můj otec byl mezi zakládajícími členy maltézského řádu, takže mé přijeti bylo spíše formalitou. Pár let jsem byl jako posádka našeho hradu na v Iálii, pak sem odplul do svaté země...což bylo už před dvanácti lety. Můj otec zemřel při velké bitvě, kde stál při mém boku. Spadl mi, rozseknut šavlí, přímo do náručí. Po tom už mi bylo vše jedno, zvedl jsem kopí s vlajkou řádu a vrhl se vpřed na smrt, ale za příklad si mně vzali ostatní bratři, a společně jsme prorazili jejich línie a vyhráli, i když nás přežilo pár... za to jsem dostal propustku. No, a není to dávno a já jsem opět na cestě zpět.
Povyprávěl ti svůj strhující příběh plný odvahy a podobných věcí, aby dopil pívo a mávl na vrchního o další.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Darth Revan

Příspěvek od Darth Revan »

Německo

Jeho příběh byl vcelku zajímavý, ale zase nijak extra mě neohromil, dnes může být rytířem kdokoliv ze šlechty, které bylo mnoho.
Můžeme jít tedy společně, co ty na to?
Kdybychom vyrazily hned zítra při svítání, za tři až čtyry týdny můžeme být v Itálii, kde odplujeme na Kypr, tam se mám setkat s někým z templářského řádu.
Poté lodí přímo do Acre a kam vedou tvé cesty boží, to netuším, mé do Jeruzaléma, i když, cesty boží sou nevyzpytatelné.
Mám zde koně, ale jen jednoho, doufám, že máš svého.

Dodám k návrhu ještě menší otázku a dopiju poslední doušek piva.
Další již nechci, cestou sem do sebe hodil ještě víno, tudíž mám dost.
Nedaleko sem viděl prázdnou stáj, tam by moh být náš nocleh.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Německo

Já také mířím do Jeruzaléma, kde se setkám se svým velmistrem! Tudiž dohodnuto, budeme cestovat spolu. Nemusíš se bát, mám koně, v jednom hostinci mám pokoj, nemusíme tedy spát ve stáji, zvu tě ke mně. Pokud si něco potřebuješ zařídit, tak prosím - já tu pobudu ještě na pár poctivých pivek, protože to co budu pít ve svaté zemi, to je víceméně špatnej muslimskej vtip!
Objednal si další pívo, neboť i to druhé už měl pomály vypité, takovou slinu dneska chytil.
Přijdu před stmíváním dom, řekni hospodskýmu, že mně znáš, on tě už pustí...
Pustil se do dalšího kousku.
Bůh s tebou...
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Darth Revan

Příspěvek od Darth Revan »

Německo, 1175

Nabídka byla lákavá, ale přece jen sem odmítl.
Ne děkuji, já mám rád čerstvý vzduch při těchto letních teplotách, vyspím se venku, uvidíme se ráno.
Odejdu a hodím barmanovi dva zlatý za pití.
Když vyjdu ven okamžitě si všimnu krásného sena, které vonělo i na tu dálku.
Dojdu k němu a ulehnu, spím se vším, kromě meče, ten mám pod rukou aby mě netlačil.
V noci, kdy šlo slyšet jen cvrlikání a teplota byla příjemná se mi zdál sen.
Bylo to uprostřed pouště, kde sem stál v templářské zbroji úplně sám a kolem mě stovky, ba tisíce saracénů.
V tom se na mě všichni vrhli najednou.
Celý zpocený sem se probudil či dokonce vyletěl.
Uf, byl to jen sen.
Řekl sem si a všiml si, že slunce už vychází a je nejvyšší čas vyrazit.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Německo, 1175

Vyrazíš směrem k Italii na svém oři, jen aby se k tobě opět připojil znenadání nový kamarád na svém oři, který ctil barvy jeho řádu. Byl teďka očividně více ozbrojený, konečně jsi viděl jeho štít, který s sebou předtím neměl, i druhý meč, připoutaný k boku sedla.
Dále si nešlo nevšimnout, že v sedle nesedí moc stabilně, což vypovídalo i o jeho dechu, který přebil smrad koní, ale i tebe. Cítil jsi z něj nejen pivo, ale i něco pekelně ostrého.
Uff, to bylo ráno. Doufám že jsi si jistý cestou, protože já ne...
Pověděl se svěšenou hlavou a těžkým jazykem, aby se za tebe zařadil a poslušně za tebou jel vstříc, pro něj, neznámu.
Jak se ti spalo na slámě? Mně se zdál strašlivej sen...byl jsem tam jenom já a kolem mě stovky, ba tisíce...kurtyzán! Uff, sem se probudil celej zpocenej...
Povídal aby po cestě nestála řeč, nicméně to pro něj bylo těžké, stejně jako slunce pražící na jeho zbroj.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Darth Revan

Příspěvek od Darth Revan »

Německo, 1175

Cestu znám, pudeme tam, kde lidé zažnou mluvit italsky a poté dál, až začnou mluvit nějak jinak. Nemůžeme minout, je to stále na jih, až do přístavního města Messina, které leží až úplně na samotném konci Itálie, odtud by na nás měla čekat loď na Kypr.
Řeknu menší plán cesty, Messina ležela až dole na začátku Sicílie sousedící hned s Itálií, cesta před průplav nebyla obtížná, plulo tam hodně lodí, pravidelně každou chvilku.
Je to divné, ale měl sem ten stejný sen, akorát místo kurtyzánek plno muslimských bezvěrců, jakoby to bůh chtěl.
Dodám a položím ještě pár otázek.
Pověz mi něco o sobě, co tvůj život před vstupem do řádu a tak.
A vytáhnu vodu a napiji se.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Německo, 1175

Rytíř tě dál následoval, po tvém ubezpečení, že znáš cestu, už se na nic neptal, jen si slyšel jemný chraptivý smích, když si mu pověděl vlastní verzi svého snu, který byl ale prakticy úplně stejný.
Hmm, myslím že moje verze se mi líbí víc, možná i proto, že s bezvěrci jsem se utkal a opravdu to není nic, o čem by se mi chtělo zdát...
Poví zkušeně a pomyslí na Maltézský kodex, strana 5, odstavec 7 o povídání historek nečlenům řádu.
O mně? Tak znáš to, syn šlechtice, tudiž většina práce se skládala z učení nebo boje. Opravdu nic na co bych chtěl vzpomínat, byla to strašná nuda, jo, až ve svaté zemi, tam to teprve začalo. Potyčky, hony, dobývání, bitvy, nájezdy...to sem si opravdu užíval. Zatraceně, ani nevím proč jsem odjížděl, bavilo mně to tam, i když písek byl všude, mělo to něco do sebe...stát po boku svých bratrů, jedna zbroj jako druhá, formace jak z učebnic...a proti vám stádo muslimských psů, každý měl na sobě co našel, chaotičtí, neukáznění...a jedna vlna za druhou se tříštili o naše štíty, řeknu ti, ani nemusíš věřit ve vyšší moc, aby jsi to prožíval...
Rozplýval se a mezitím stihl i pořádně vydejchat a vypít kocovinu, tkže byl eventuelně v pořádku.
Co ty? Co tě jen tak přimělo dát se k templářům a odcestovat do svaté země, když nepočítám tvého otce...
Zeptal se naopak on.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Darth Revan

Příspěvek od Darth Revan »

Německo, 1175

Příběh jak sem čekal a tolikrát slyšel, jen za jiných okolnostích a faktech.
Nevím proč, ale můj nový přítel se mi zalíbil, jeho lesklá zbroj, už sice na některých místech otlučená, hlavn štít, ale i tak, byla to určitě čest ho nosit, to mi připomělo, jak já sám osobně se těším na svou zbroj, pokud mě přijmou.
No, mě nepřimělo nic.
Vlastně sem sem si měl vybrat, buď 20 let v klášteře jako mnich, nebo 20 let boje ve Svaté zemi, proč, to si necháme na jindy.
Ale asi bych se vydal i dobrovolně a jelikož můj otec byl Templář, mám k tomu své sklony, jen mě ještě musí přijmout a musím složit zkoušku.
Jaké to bylo u Vás, byla nějaká zkouška něčeho?

Odpovím a zeptám se.
Urazily sme už pěkný kus cesty, ale před náma byl ještě větší, ale tímhletím klábosením to utíkalo rychleji.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Německo, 1175

Hodně štěstí, bratře, nechť jsou tvé zkoušky stejně lehké jak mé...skládali se ze zkoušky znalostí kodexu, historie a souboje, v němž byla nutnost ovládat boj pěší i z koně. Následně jsem obdržel svůj plášť, štít a helmu. Věděl jsem co mně čeká, tak jsem se mohl pořádně připravit.
Odpoví na tvojí otázku a i když se to nezdá, mluvili a jeli jste spolu opravdu dlouho, neboť slunce se už přehouplo přes svůj nejvyšší bod a započtalo poledne, které už nemá k večeru daleko. Maltéz s tebou srovnal dávno krok a nyní nebyl tvým ocáskem, cestoval vedle tebe, čas od času se dokonce dostal do cela a vedl naopak on tebe.
A co plánuješ až se z tebe stane templář? Pomoc ve městě? Snad boj, či věda?
Zeptal se naopak tebe, aby udržel konverzaci.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Darth Revan

Příspěvek od Darth Revan »

Německo, 1175

Vstuku zajímavé
Uznal sem když mi řekl o jeho podmínkách přijetí.
Templáři jsou mniši, nikoliv bojovnící jako vy, sme sluhové boží, děláme jen správné věci ve jménu meče a boha, tudíž podmínky budou hlavně duchovní počítám.
Ajediný, kdo nám může rozkazovat je sám papež nebo bůh.

Což byla pravda, nad Templáři neměl nikdo moc, nikdo jim nemohl rozkazovat, jen sám papež. Každý jiný řád řídil král či nějaký monarcha, u templářů to bylo jinak a jelikož to byli "boží bojovníci" tolerovalo se jim hodně věcí.
Když mě přijmou budu dělat to, co většina templářů, chránit poutníky na cestě do svaté země, když zemřu, zemřu s boží milostí.
V tom se zasměji.
A když přežiju těch 20 dlouhých let, tak se uvidí co bude dál.
Nemám vlastně ani v plánu nějak masakrovat bezvěrce, ale když bůh dá, proč ne.
Dodám.
Co ty, máš ve Svaté zemi nějaké pozemky, statky, hrad?
Ještě se zeptám když v tom na mě příde hlad, vytáhnu kus chleba a hovězího masa a nabídnu i spolujezdci.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Německo, 1175

Děkuji, nemám hlad...
Odpoví slušně na tvojí nabídku masa a chleba, vytáhne ze svého vaku vodu a pouze se napije.
Mám baráček v Jeruzalémě, nic víc. Ale moc času tam netrávím, většinou jsem v centrále s bratry, kde často i přespávám, cvičím...
Jel dál za tebou a už se začalo značně stmívat, vy ste si však dál povídali, nepočítaje divou zvěř byla tato trasa naprosto bezpečná a ani divá zvěř se dostala až takto blízko k cestám.
Jo, to my na to jsme podobně jako templáři, i když máme možná blíž k německým rytířům, slyšel jsem, že formují řád...a jsou to bojonvíci tělem a duší...
V levé ruce drží pochodeň, aby jste nejeli úplně po tmě.
Myslíš si, že si udržíš Víru, až uvidíš všechno to krveprolití, bídu a nespravedlnost ve svém životě?
Sleze z koně a podív se po okolí.
Měli by jsme se utábořit, ve tmě nerad jezdím, cesty splývaj a lehce se spletou...
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Zamčeno

Zpět na „Ostatní“