Projekt Genesis

Ostatní uzavřené projekty, MPMka a podobné ...

Moderátor: Moderátoři

Darth Revan

Příspěvek od Darth Revan »

Německo-Itálie, 1175

Souhlasil sem s utábořením a hledal nejvhodnější místo.
Po chvilce sem ho našel.
Támhle by to šlo, vypadá to na mýtinu a okolo nejsou lesy, takže uvidíme dobře na všechny strany kdyby něco, však víš.
Dorazíme do tábořiště a ihned začneme dělat lehké přístřešky, poté ohniště a když už je vše hotovo, jen si lehnu k ohni a říkám.
Řád Německých rytířů? Opravdu? To zní zajímavě, nikdy sem o ničem podobném neslyšel.
Jinak, já viděl dosti utrpení, v pár bitvách sem sloužil a jak jinak, než za krále francouzského.
Navíc, nehldám ve Svaté zemi utrpení, strach, ale nýbrž klid, odpočinek, mír a odpuštění, pro křesťany, stejně tak pro muslimy je to ráj na zemi, kousek země pro kterou obětují vše, co mají.
Dodám a pomalu začínám usínat.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Německo-Itálie, 1175

To hledá spousta lidí a najde tam naprostý opak...
Poví tiše a ulehne ke spánku, aby jste byly oba připraveni na další cesty.
Noc byla klidná, přesně jak bůh chtěl, proto bylo ráno svěží. Posnídali jste každej ze svých zásob, specialitky, který ten druhý neměl, jste si poměnili, takže snídaně byla opravdu velice vydatná a chutná.
Měli by jsme vyrazit, jsme kousek před Messinou, ať stihnem první loď!
Mávl na tebe, vyskočil na koně a rozjel se směrem ke městu, kde nastoupíte na loď.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Darth Revan

Příspěvek od Darth Revan »

Cesta do Svaté země.

Messina nebyla ničím až tak zajímavá, kromě stovky poutníků kteří taktéž odpolovali do svaté země.
A jak rytíři, tak obyčejní vojáci či prostý lid čekal na svou loď, bylo zde i hodně kazatelů kde každý snad kázal něco jiného.
Někdo o božím utrpení, někdo o bezvěrcích na východě, někdo zase o tom, že přijde náš čas kdy i mi budem prosit o milost, ale většina z toho byly jen žvásty.
Také sem si nemohl všimnout hordy Templářských rytířů i seržantů, kteří zde hrdě reprezentovali svůj řád snad stovkami vlajek a podobných věcí.
Stejně tak i se tu našla skupina špitálníků či jiných řádů nebo i prostých rytířů.
Támhle je naše loď.
A ukážu směrem.
Když sem se se svým přítelem nalodil loď okamžitě vyplula, cesta nebyla zajímavá, občas nějaká bouře, ale většinou klid.
Zajímavá byla ale formace lodí, která tvořila pomyslný kříž, bylo jich desítky, ba dokonce stovky lodí.
Nikdy v životě sem nic takového neviděl.
Povím a pozoruju západ slunce společně s obrovskou flotilou.

Uběhl týden, když kapitán oznámil, že za malou chvilku budeme na Kypru, což byla pravda, jelikož sem už viděl i přístav.
Tak a sme tu bratře, cesta byla dlouhá, ale bude to stát za to.
Co ty, kam máš namířeno? Já do Limassolu, kde je svatý templ a tam bych měl složit zkoušky.
Řeknu a pro sebe si jen dodám.
Snad mi bůh dopřeje to štěstí.
A začnu balit své věci.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Cesta do Svaté země.

Já pocestuju dál, až do Jeruzaléma, jak jsem říkal, kde se musím nahlásit velmistrovi, že jsem zpět...věřím že se naše cesty znovu setkaj, neboť nebyla náhoda, že jsme se potkali právě v Německu. Nyní Bůh s tebou...
Rozloučil se a posadil se, nyní již sám, na lavičku u lodi. Ty jsi na Kypru vystoupil, a vydal jsi se do centra Limassolu, což nebylo daleko.
Svatý Templ se tyčil do výšky, a čím jsi mu byl blíž, tím více mnichů s křížem jsi viděl kolem. Nakonec jsi se propletl až k samotné baště Templářů, kde si tě spousta z nich všimla hned napoprvé, nikdo se k tobě ale nepřihlásil a první krok tak čekal na tebe.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Darth Revan

Příspěvek od Darth Revan »

Kypr, podzim 1175.

Když mě přijmou, odcestuji do Jeruzaléma přes Acre.
A hodně štěstí, můj příteli, bůh tě ochraňuj, stejně tak tvůj meč.

A zamávám mu na cestu. Poté se otočím a uvidím vysoukou věž a na ní spousty templářských vlajek.
To bude nejspíše chrám Templu, to bude ono.
Řeknu si a vydám se tam.
Když tam dojdu, uvidím spoustu templářských mnichů, ale i rytířů, což sem čekal.
Problém byl v tom, že ptát se bylo zbytečné, jelikož sem na sobě neměl rytířskou zbroj, nikdo z mnichů by mi neodpověděl, ale u templářských rytířů sem to mohl zkusit.
Našel sem si jednoho co vypadal vysoce postaven a přišel sem k němu.
Poklekl se a uklonil a jenom sem řekl.
"Non nobis, Domine, non nobis, sed Nomini Tuo da gloriam"
Což by mělo stačit, bylo to krédo templářů a i vstupní heslo k jakému si přijetí nebo spíše ke vstupu.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Kypr, podzim 1175.

Non nobis, Nomini Tuo da Gloriam!
Odpověděl ti rytíř, uklonil se ti také a otočil se na místě. Rukou ti naznačil, aby jsi jej následoval, a vydal se směrem k obrovské věži, do které vešel.
Tam byla koncentrace mnichů a rytířů ještě větší, už jenom protože byli na menším prostoru. Došli jste až k tomu, co byl v hiearchii nejvýš a něco mu potichu, v úklonu řekl.
Počkej tu...
Odpověděl ti, a nechal tě na místě čekat. Nevěděl jsi, jak dlouho to bylo, nicméně se setmělo, byla to první velká zkouška, zkouška trpělivosti, nebo alespoň takto jsi si to vysvětloval. Nakonec se ale přece jen někdo objevil a odvedl tě do místnosti, kde mimo mnichů byli i na první pohled vysoce postavení templáři. Předstoupil si před ně a ten njevyšší se hned ujal slova.
Být Templářem je čest, ale znamená i spoustu odříkání! Jsme elita mezi elitou, světlo ve stínu. Proč chceš být Templářem? Budeš se muset vzdát všeho svého majetku, všeho co nebo koho jsi milovat. Jsi připraven obětovat mnohé? Co víc uděláš, aby jsi se stal Templářem?
Nechal ti prostor na řeč a další už jsi znal. Měl jsi políbit kříž, velmistra na tvář a následně obdržíš plášť, který byl slavnostně položený na poddušce.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Darth Revan

Příspěvek od Darth Revan »

Kypr, podzim 1175.

Měl sem hodně zvláštní pocit, pocit strachu, napětí ale i radosti, že mohu vstoupit mezi elitu, mezi někoho, který může soudit jen bůh nebo papež, nikdo jiný.
Když však přijdou první otázky, zdají se být lehčí, než sem čekal.
Chvilku rozmýšlím když však řeknu.
Můj otec byl templář a chci kráčet v jeho šlápějích.
Chci ochraňovat poutníky cestující do Svaté země a zem samotnou před útoky bezvěrců. Chci naplno žít život mnišského bojovníka a sem pro to ochoten dát cokoliv, klidně i svůj život, který má v rukou sám nejvyšší.
Mé milované sem stejně již ztratil, tudíž mě v normálním, hříšným světem nic nedrží, sem ochoten podstoupit čímkoliv.

Dořeknu a odevzdám všechen svůj majetek, své věci, zlaťáky, oblečení kromě meče, který si smím ponech a koně také, jelikož sem byl ze šlechty, byl sem tedy rytíř, né seržant.
Poté sem políbil svatý kříž a velmistra jménem Odo ze Saint-Amandu a ještě dodal.
In Nomine Patris et Fili et Spiritus sancti.
Teď sem se jen modlil, abych byl přijmut na zkušební dobu, která trvala půl roku a podle skutků a další věcí se rozhodlo, jestli bych byl přijat na dobro či ne.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Kypr, podzim 1175.

Nyní jsi členem řádu, se všemi výhodami i nevýhodami. Se všemi dary i prokletími. Nechť sloužíš řádu jak ostatní bratři a jsi průvodcem ztracených duší po Svaté Zemi. Jsi Templář...
Dokončil a všichni se rozprchli pryč, zůstal jsi tam sám. Přišel k tobě z druhé strany další rytíř, který ti nejspíše enchtěl pogratulovat, ale měl pro tebe něco důlležitýho.
Nyní jsi náš bratr, nuž, stále máš povinnosti. Chceme po tobě, aby jsi ukázal svojí hodnotu. Tvoje první zastávka bude v Jeruzalémě, na této adrese bude čekat naše spojka, která ti řekne co dál. Vyprav se zítra ráno, tu je tvůj štít, který nás bud reprezentovat stejně jako náš plášť nebo slovo boží. Nech´t je Pán s tebou...
Poklonil hlavou, otočil se a nechal tě večer v templu samotného.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Darth Revan

Příspěvek od Darth Revan »

Království Jeruzalémské, jižně od Jeruzaléma, léto 1176.

Už to byl skoro rok, co sem byl přijat do řádu a hodně věcí se změnilo.
Stejně jako můj vzhled, který vyžadoval nosit vous a nakrátko střižené vlasy tak i zkušenosti.
Byl sem mnohem zkušenější než před rokem, už sem poznal chuť války a pocítil sílu muslimů, které sem začal respektovat, jelikož sou daleko silnější a zdatnější, než sem slýchával.

Seděl sem na svém koni spolu se svým spolubojovníkem který se jmenovak Jakub.
Byly jsme na vyvýšeném písečném kopci a v dáli viděli jak se k nám žene skupinka tří muslimů a za nima další skupina čtyř žoldnérů, lupičů, vrahů, kteří je nejspíše chtěli zabít a oloupit.
Zatím si nás nevšimla ani jedna, jelikož první i druhá měla své problémy.
Vyčkal sem až budou poměrně blízko a nasadil svou helmu, vzal sem svůj oštěp na kterým byla vlajka templářského znaku a vyjel sem rychlostí společně s Jakubem čelem proti první skupince.
Natáhl sem svůj oštěp a vrhl se do útoku, první skupina nás spozorovala a začal tasit své meče.
Když sem byl však blízko první skupince, zvedl sem svůj oštěp nahoru a projel sem mezi nima. Skupina se zastavila a chtěla se otočit, ale najednou zastavili a sesedali z koně když viděli následující.
Mezitím co sem mezi nima proklouzl opět sem natáhl svůj oštěp a vrhl se proti druhé skupině.
Prvního sem sejmul s přehledem a oštěp v něm zůstal zapíchnutý, takže sem vytáhl svůj meč a druhého sem jedním sekem poslal společně s koněm k zemi.
Sesedl sem z koně a běžel proti třetímu, ten máchl svým mečem, ale útok sem odrazil, než se však stačil otočit zabil ho Jakub.
Já hodil do vzduchu svůj meč, který se protočil a chytl sem ho druhou rukou. Čtvrtý jezdec sesedl z koně a rozeběhl se proti mě, když přešel do útoku, tak máchl neohrabaně mečem a já se akorát otočil a sekl sem ho přímo do zad.
To bylo vše. První skupina udivěně koukala a šuškala si něco. Já poklekl, do písku zapíchl svůj meč a pomodlil sem se.
Poté sem naskočil na svého koně a pomalu sem jel k první skupině.
Sou to lupiči, kteří zabíjí poutníky na cestách do svaté země, zabil sem je protože jak jistě víte, to je má práce.
Vás sem mohl také, ale mezi královstvím a saracénama je dohodnut mír, ale měli by ste si dát pozor takhle cestovat nalehko ve třech touhle nebezpečnou cestou po pobřeží.

Dořeknu a napiji se.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Království Jeruzalémské, jižně od Jeruzaléma, léto 1176.

Stačil ti jeden rok a byl s tebe zkušený templář, který poznal všechny dary Svaté Země, stejně jako jejího prokletí, jejimž bylo bezpráví.
Jedno jsi nyní vyřešil a i když jsi pomohl muslimům, stále jsi plnil svůj slib. Od muslimů jsi se dočkal, ano, poděkování, i s ospravedlněním, že jinak to nešlo, což tobě ale mohlo být jedno. Měl jsi další zářezy, Jakub jakbysmet.
Děkujeme, že i v této době se najde dobrý člověk, zvláště na druhé straně barikády. Je vidno, že nejste jako ostatní, nemáte předsudky a jste skuteční rytíři. Máte naše díky!
Z jejich úst to bylo nečekané, ale ani oni nebyli barbaři, ale slušní občané, pouze, jak řekli sami, na opačné straně barikády.

Ale ani na tvého Maltézského přítele z Německa jsi nezapoměl, byť jsi se s ním zatím nesetkal. Od doby co jsi byl templářem, jsi poznal, že máš stále nějáký úkol a chvilka volna byla opravdu vyjímečná.
Vydáme se už do Jeruzaléma?
Otočil se na tebe Jakub a také se napil zbroje. Došel pro svůj dřevec, který byl zapíchnutý v jednom nebožtíkovi a s hlasitým křupnutím jej vytrhnul. Opět vyhoupl na hřbet koně, a zadíval se na daleké město, které se na obzoru tyčilo. Bylo to město, kde jste měli namířeno přímo do Šalamounova Chrámu, kde jsi od svého přijetí byl už tolikrát, že je to pro tebe další domov.
Rozjeli jste se tedy vstříc městu, společně s kolegou.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Darth Revan

Příspěvek od Darth Revan »

Království Jeruzalémské, Jeruzalém, léto 1176.

I kdyby byla válka, i tak bych vám musel pomoci, je to můj úkol, který mi svěřil bůh, ale poté bych vás musel zabít, víte jak to je. Salama Alaikum.
Řeknu a už odjedu, v dáli už jen slyším Alaikum Salam a otočím se na Jakuba.
Ano, míříme do Jeruzaléma, už mám vcelku hlad.
A pousměju se.

Po pár hodinách cesty konečně spatřím městské hradby Jeruzaléma.
I po tisícáte to bylo něco překrásného, stovky kostelů, hradby, městské čtvrti, spousta válečníků, rytířů i pouhých lidí, jak křesťanských, tak muslimských.
K tomu zapadající slunce, opravdu Svatá zem.
Nejhezčí na tom všem ale byla Chrámová hora, neboli Šalamounův chrám, kde bylo hlavní sídlo Templářů. Tyčilo se na nejvyšším bodě Jeruzaléma a byl to opravdu skvost.
Když sem vjel do města, ustájil sem svého koně a šel do hlavního sídla oznámit splnění úkolu.
Cestou sem se napil ze zdejší studny a vzal si kousek čerstvého jablka.
K vidění zde nebyla jen kultura, ale hlavně i stovky rytířů různých řádů, hlavně Templářského a Maltézského.
Tyto dva řády zde měli hlavní zastoupení a tudíž jich tu bylo požehnaně.
Když sem prošel kolem jednoho kláštera všiml sem si jedné postavy, zdál se mi povědomí a ano, byl to opravdu můj přítel z cest.
Přijdu blíže a nahlas řeknu.
Opět se naše cesty boží setkávají, můj bratře.
A otevřu svou náruč na přivítanou.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Království Jeruzalémské, Jeruzalém, léto 1176.

Maltézský kolega tvé gesto přijme s grácií a opětuje tvoje shledání.
Boží cesty jsou vskutku nevyzpitatelné, bratře! Vidím, že cíl tvé cesty je splněn a jsi členém řádu Templářského!
Obšťastnil tě slovy a přívítal tě, jak se sluší a patří.
Máš tu nějáký úkol? ...Nebo tě můžu pozvat na číši do místního hostince?
Tu se ale ozval tvůj kolega, Jakub, který byl celou dobu s tebou.
Eh, musíme do Šalamouna, kvůli úkolu...
Pošeptal ti lehce spolubojovník, aby upozornil na důležitou věc a ulehčil ti tak rozhodování, co budeš dělat dál. Nestal se z něj ale nějákej nekulturní barbar, proto hned napravil chybu, že vám skočil do řeči a ani se s tvým přítelem nezdá.
Já jsem Jakub, těší mně, Maltézi...
Představil se, aby trochu zkulturnil situaci, a i maltéz se nenechal zahanbit, a udělal stejnou věc.
Já jsem Jean-Pierre, rád tě poznávám, bratře! Vidím že se mnou do hostince nemůžete, nicméně až přijmete úkol, můžeme někam skočit a popovídat si, co jsme prožili.
Dal maltéz návrh a Jakub ho přijmul se samozřejmostí, přidal k tomu vlastní nápad, jak vyřešit tuto situaci, aby jste se sobě neztratili.
Pokud nemáš žádný úkol, můžeš s náma k Šalamounovu chrámu, vyzvednutí úkolu bude trvat chvilku, poté se můžeme někde usadit...pokud tedy nespěcháš...
Celkem rozumné, takže maltéz kývnul.
To je dobrý nápad. Já nemám co napráci a Šalamounův chrám jsem dlouho neviděl, jdeme tedy...
Zajímavá trojka se vydala, dva bilí rytíři s červeným křížem, následováni černým rytířem s křížem naopak bilým. Vypadalo to, jako kdyby andělové vedli ďábla, znalí ale věděli, že všichni tři jsou služebníci boží. Cesta k Chrámu byla opravdu pěkná, Maltéz se od vás ale před vchodem odpoutal a usadil se, i s měchem vody, na lavičku do stínu.
Vám už zbývalo pouze dostat se dovnitř a kontaktovat velmistra, který ti předá úkol...
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Darth Revan

Příspěvek od Darth Revan »

Království Jeruzalémské, Jeruzalém, léto 1176.

Vešel sem dovnitř a předemnou se rozrostla obrovská bývalá mešita Al Aqsá, neboli Chrám Páně, kteří momentálně teď obývali templářští rytíři.
Byl velký a skvostný, ale můj hlavní důvod nebyla prohlídka mešity.
Vydal sem se směrem do hlavního pokoje velmistra Oda ze Saint-Amandu.
Když sem tam došel otevřel sem obrovské dveře a vstoupil dovnitř.
Mistr mě již očekával a společně tam byla i další spousta velících rytířů řádu.
Velmistře, chtěl jste mě vidět?
Zeptal jsem se a poklekl.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Království Jeruzalémské, Jeruzalém, léto 1176.

Ano, mám pro tebe úkol, který je hoden tvého umu. Na hranicích se potulují čarodejnice, proklínají lidi a zabíjejí dobytek! Vezmeš si s sebou pár desítek rytířů a vydáte se okamžitě na cestu!
Pověděl ti a sdělil i i přesnou cestu a místo, kam se máš dostat, i pár pokynů, aby jsi věděl jak se chovat. Nicméně ti i doporučil, aby jsi si vzal někoho zkušenějšího s sebou, kdo s tím má zkuenosti. Máš volnou ruku v náboru doprovodu, jen by jsi to měl udělat rychle a hlavně pořádně.
Nezapomeň, musíme potřít jakékoliv rouhačství! Dávej si pozor, nevíme co dokáží ale určitě jsou nebezpečné...nechť Bůh vede tvé kroky a opatruje tě bratře...
Dopověděl a mohl jsi odejít. Venku už čekal Jakub, který netrpělivě přešlapoval pár kroků tam a zpět, než jsi konečně vyšel.
Tak co? Hotovo? Můžeme už jít na tuplák vychlazenýho píva?
Vybafl na tebe, jakmile jsi za sebou zavřel dveře...
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Darth Revan

Příspěvek od Darth Revan »

Království Jeruzalémské, Jeruzalém, léto 1176.

Kouknu se na Jakuba a řeknu.
Bohužel nemůžeme, dostal jsem úkol.
Sežeň mi 15 nejlepších templářů které seženeš. A někoho, kdo má zkušenosti s čarodejnicema.
Máme totiž za úkol dovést nějaké čarodejnice na hranice, kde je upálí za rouhačství.

Je to někde u města Antioch, mám zde mapu. Je to přesně zde.
A ukážu prstem na mapu.
Jmenuje se to Roche Roussel, je to templářská pevnost, takže tam nalezneme své bratry, kteří nás povedou dále.
Vem si sebou hodně jídla a vody a neber si bojového koně, ale cestovního, cesta bude dlouhá.
Pojedeme kolem moře přes Jaffu, kde se nalodíme a lodí poplujeme do Tortosi, tam doplníme zásoby a vydáme se směrem do Antiochie přes Harenc a pak k pevnosti.
Jdi obstarat lidi a zásoby, já si ještě něco musím zařídit.

Dám Jakubovi rozkazy a jdu směrem k mému příteli Jeanovi.
Bohužel pivo nedáme můj milý kamaráde, mám jasný rozkaz upálit nějaké čarodejnice u pevnosti Roche Roussel někde u Antiochie.
Mám z toho divný pocit, nikdy sem nic takového nedělal.

Povím mu a posadím se na lavičku.

Zamčeno

Zpět na „Ostatní“