Wyatt Trocano - Přízraky na Kiffexu, aneb odkud přilétají?

Ostatní uzavřené projekty, MPMka a podobné ...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Kiffex, to, co zůstalo z imperiální základny

Obrněné bojové vznášedlo zastavuje a dosedá. Průlez se otevírá a z něho vylézají dvě postavy, zčásti skryté prachem zvířeným repulzními jednotkami stroje.
Stiskem tlačítka zažehnu světelný meč a rudý prut jeho energetické čepele prořízne vzduch.
Je lepší být paranoidní než být mrtvý!
Zakroužím čepelí a stoupnu si do obranného postavení reverzního Shienu, připraven odrážet střely.
A pak prach odhalil kontury známých zbrojí. Vojáci Sithského impéria s blasterovými puškami v rukou, kteří se mě asi lekli, když mě zmerčili, a ztuhli.
Deaktivoval jsem světelný meč.
"Co se tady stalo, podpraporčíku?" oslovil jsem ho hodností, jakou udávaly modré proužky na jeho hrudním plátu, jakmile na mě promluvil.
Jsou jediní přeživší? Patří k nim támhleti za tou hromadou? A co když ne?
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Wyatt Trocano - Přízraky na Kiffexu, aneb odkud přilétaj

Příspěvek od Merthor »

Kiffex, to, co zůstalo z imperiální základny

Oba vojáci zachovali vojenský postoj a snažili se co nejrychleji potlačit částečné nežádoucí známky překvapení, které na nich byly patrné a nebo je alespoň skrýt za masku správného vojenského vystupování. V tom jim částečně pomohla tvoje otázka. Když jsi jim zatím nic nevytkl ani nikterak nekomentoval vaše setkání a on prostě mohl podat hlášení dostali se na trochu jistější půdu.
Poddůstojník se ti pokusil stručně vyložit, co že se vlastně tady na provizorní základně událo.
"Musel jsme čelit sérii náletů pane. Zaznamenali jsme opakované pohyby nepřítele a pokoušeli jsme se na ně reagovat. Prý se jim skoro úplně podařilo rozptýlit naši obranu. Pak přišel dvojí útok na základnu a nadělali z ní tohle" svoje slova doprovodil poddůstojník kývnutím k směrem k troskám.
"Ale já toho z podrobností zase tolik nevím pane. Víc by vám asi řekl Kapitán. Byl zástupcem velitele a teď je z nás hodnostně nejvyšší."
"Směl bych vás k němu doprovodit?"
optal se nakonec, ohlédl se na znášedlo a odmlčel se.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Kiffex, to, co zůstalo z imperiální základny

Takže přeci jen přeživší, řekl jsem si v myšlenkách. Už jsem si ani nemyslel, že by ze zdejších jednotek něco mohlo zůstat. Někdo tady měl zřejmě velikánské štěstí. A nebo je to léčka, i když to si nemyslím.
"Jak je to dlouho, podpraporčíku? Jaký druh dvojího útoku myslíte, a co to bylo za stroje, kolik jich bylo a odkud mohly přiletět?"
Rozptýlit obranu... přejížděl jsem očima pole trosek táhnoucí se pomalu kam až oko dohlédne. Rozptýlit všude okolo. To musela být pořádná letka, aby takovouhle spoušť udělali najednou...
Jakmile podpraporčík zmínil velitele, rázně jsem kývnul a řekl jen:
"Jdeme!"
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Wyatt Trocano - Přízraky na Kiffexu, aneb odkud přilétaj

Příspěvek od Merthor »

Kiffex, to, co zůstalo z imperiální základny

Poddůstojník má0vnul na vznášedlo a ukázal směrem odkud prve přiletělo. Vznášedlo se opět začalo odlepovat od země, natočiv se tak aby zamířilo zpátky tam odkud přiletělo. Na okamžik rozvířilo vzduch a zvedlo kolem sebe oblak prachu.
"Odkud Přiletěli?" vzal to poddůstojník od konce, opakuje si na cos se ho ptal.
Chvíli přemýšlel, hleděl k obzoru poněkud za tebe, ale spíš stranou od místa, kde jsi stál.
"Nakolik to můžu říct přesně, vynořili se zhruba odtamtud, pane. Víc zatím nemůžeme určit. A odkud se tu vzali nevíme. Vypadalo to, že tu po nikom z Republiky není ani stopa."
Rukou naznačil směr protínající trosky základny a procházející jiným místem konce pole trosek, odlišující se zhruba o 60 stupňů od toho, z kterého jsi původně přiletěl ty.
"Ten útok, měl jsem samozřejmě na mysli ty dva nálety, nepřátelských bombardérů, ale ještě před tím tu nějakou dobu operovali jejich stíhačky a odehrála se takové vzdušná šarvátka. Trvalo to delší dobu několik hodin a skončilo to tak před dvanácti standardními hodinami."
Po porovnání času jsi bys mohl zjistit, že interval dvanáct hodin sahal do chvíle nacházející se ještě před tím, než ses o celé záležitosti na Kiffexu od svého otce vůbec dozvěděl. Něco tu tedy nesedělo, nebo se tu stalo něco o čem tvůj otec ještě nemohl vědět.
Na tvůj pokyn jste vykročili s účelem překonat zbytek vzdálenosti, která vás dělila od třech budov, kterým se s nadsázkou dalo nyní říkat základna. Oba vojáci využili příležitosti držet se od trosek ve větší vzdálenosti a příliš mnoho se do nich nedívat. Poddůstojník pokračoval v řeči, snažil se doplnit ještě nějaké drobnosti o nichž by snad věděl. Přitom si ale dávával dobrý pozor, jestli ho náhodou nepřerušíš a jestli to nebudeš brát za poklesek jeho vojenské kázně.
"Wurns, rozumějte, to je technik a pilot vznášedla, říkal, že to byl běžný typ republikových bombardérů. prý Craty. Bylo jich prý rozhodně víc jak patnáct a saných dobrých pilotů, protože se velice obratně vyhýbali odstřelování protileteckých zbraní z povrchu."
Crat, to byl název, kterým byly s patřičnou dávkou sarkasmu v hantýrce některých pilotů sithské armády označovány nejčastěji používané republikové bombardéry. Jak už to u většiny bombardérů bývá, jejich letové vlastnosti nijak zvlášť neoslňovaly, ale zato unesly poměrně velké množství ničivého nákladu, určeného často právě pro planetární cíle.
Mezi tím jste obešli pole trosek a před vámi se nacházel už jen další kousek volného prostoru a pak tři budovy poskládané na místě z kovových dílů. Z vrat dvou krajních budov vykukovalo několik zvědavých pohledů. Určitě tam byli nějací další vojáci. Mohl bys postřehnout, nebo vycítit nejméně čtyři další, ale možná, že jich tam bylo ještě víc. Poddůstojník tě vedl k té třetí prostřední, z jejíhož vchodu vyšel muž v důstojnické uniformě, v hodnosti kapitána.
"Pane, toh..." začal poddůstojník. Kapitán ho však přerušil.
"Vidím, můžete jít. Stejně se bude pokračovat v prohledávání trosek."
"Kapitán Riers. zástupce velitele operace na planetě KIffex" ohlásil se ti potom.
_______________________________________________
Vzhledem k daleko obtížnějšímu hledání v dřívějších obdobích jsem si dovolil maličko obejít vyhledávání informací o příslušné technice. Ale pokud to bude vadit, můžeme to nějak napravit.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Wyatt Trocano - Přízraky na Kiffexu, aneb odkud přilétaj

Příspěvek od Jordi Linx »

Na základě nově vydaných pravidel je tato hra považována za výcvik/misi, tudíž by měla být dále hrána ve výcvicích příslušného období. Na požádání s uvedením příslušného období a deklarací, že v tomto období hráč ještě nemá postavu, bude hra přesunuta Administrátorem. Merthor obdržel výjimku na jeden takto vedený výcvik/misi.

Pokud toto nemá ambice být běžným výcvikem, ale jedná se spíše o nějakou zvláštní hru, může být hra překvalifikována tak, aby mohla být ponechána v projektech. To ovšem vyžaduje vysvětlení, které přijme Administrátor.

Jordi Linx
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Ostatní“