Murrough Geri - Bojovat o všechno, uspět a ještě přežít

Ostatní uzavřené projekty, MPMka a podobné ...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Murrough Geri - Bojovat o všechno, uspět a ještě přežít

Příspěvek od Merthor »


Marrough Geri - Bojovat o všechno, uspět a ještě přežít

3958 BBY

Výcvik sithského učedníka je tvrdý a přináší mnoho strádání. To ví každý kdo si takovým výcvikem prošel. Ví to i Murrought Deri, který má svůj výcvik téměř úplně za sebou. Zbývá udělat jen několik posledních kroků. Nyní je pouze na něm, jestli odolá všem nástrahám, které na něj číhají a uspěje, neboť toho, kdo je příliš slabý na to aby uspěl tedy žádný pěkný osud nečeká.


Odacer-Faustin, Akademe pravých sithů

Bylo už dost pozdě večer. Sníh a led, pokrývající povrch planety Odacer-Faustin tam venku mimo akademii, se již před nějakou dobou začaly topit v hlubokém šeru, ale na to co se dělo za zdmi akademie to nemělo skoro žádný vliv. Fungování všech systémů bylo jako i na lodi dobře zajištěné a z velké části automatizováné, takže nic nebránilo tomu, aby individuální výuka pokračovala dál a tak zde den často trval i docela dlouho poté, kdy už venku dávno zavládla úplná tma.
Po přestálém celodenním intenzivním tréninku jsi byl dost unavený a zbídačený, ale Darth Mortuus, tvůj otec a mistr v jedné osobě to až dosud viděl poněkud jinak a tak dnešní program pokračoval stále dál a dál a nevypadalo to, že by se měl zrovna v tuhle chvíli chýlit ke svému konci.
Darth Mortuus právě zuřil. To dělal v poslední době čím dál častěji. Z nějakých důvodů byl neustále podražděný a dával to najevo také tím, že si část své zlosti vyléval právě na tobě. Dával ti samé obzvlášť těžké úkoliy a i když jsi je nakonec s většími, nebo menšími problémy všechny splnil našttval se, neboť se mu zdálo, že ve svém výcviku přeci jenom nepostupuješ tak rychle a nedosahuješ takových výsledků, jakých by asi opravdu nadějný a talentovaný sithský učedeník dostahovat měl. Ve skutečnosti to bylo jakési spestření velké části dnů v nichž probíhal tvůj vícvik.
Jako obvykle Darth Mortuus skoro vůbec nic nevysvětloval, jen dával na jevo svou nespokojenost. Mlčel. Ale jak jak tak svými kroky měřil místnost, hněv z něho přímo sálal. Ze zlobných pohledů, které zapichoval do všeho okolo, tedy hlavně do tebe a do velkého stolu, nejvýraznějšího kusu ¨nábytku v místnosti, šlo téměř vycítit šlehající blesky. Nakonec to už tvůj otec nevydržel nadechl se a pořádně hlasitě vybuchnul.
"Kdybys byl pořádný Sith! Kdybys jenom.... ale.... Ale ty nejsi! Jsi příliš slabý na to, abys byl! abys dokončil svůj výcvik! Ano kdybys jenom...." ale tentokrát už tvůj otec vyšel naprázdno. Marně zalapal po dechu a větu nedokončil. Asi nenašel další dostatečnoě tvrdou výčitku na to, aby ti ji vmetl do tváře.
Naposledy upravil(a) Merthor dne 08.3.2014 20:27:26, celkem upraveno 4 x.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Murrought Geri - Uspět někdy znamená přežít

Příspěvek od Hayasan »

Odacer-Faustin, Akademe pravých sithů
Můj mistr byl opět naštvaný. On se vlastně zlobil neustále. Nikdy jsem o něm neuvažoval jako o otci. Možná byl dárcem spermatu, ale rozhodně ne otec. Jeden jediný pohled na něj stačil, abych ho toužil zaškrtit. Ne, zaškrtit ne. To by bylo příliš rychlé... za to, co mi dělal, dělá a zřejmě i bude dělat, by si zasloužil daleko propracovanější smrt.
Jenže já se teď bál. Stál jsem před ním, ještě trochu zrychleně dýchal po náročném tréninku, který asi bude ještě pokračovat, pot mi pomalu usychal na těle, a i přes to, že jsem byl rozehřátý, byla mi pořádná zima. Nesnáším ten pocit strachu. Je takový lepivý a všudypřítomný. A dokázal spolehlivě zahnat mou zlost a vztek.
Občas se stává, že učedník svého mistra zabije. Až budu silnější, i můj otec zemře. Ale ne teď a ne tady. Můj strach z té příšery přede mnou však nesměl být poznat. Za to by následoval určitě nějaký trest.
Hlavně jsem nesměl dát na jevo nějakou známku slabosti. Za to bych trestu určitě neunikl. Blbé bylo, že ten tyran přede mnou byl mocným Sithem. Musel jsem se proto naučit pečlivě skrývat své emoce. A dělal jsem to i teď.
Tak jsem tam stál, nemluvil a jen čekal, až ten blázen přestane chodit kolem mne jako bantha příliš dlouho zavřená v kleci. Kdybych mohl cítit něco jiného než strach a zlobu, tak tím příměrem bych byl asi pobavený...
Do prdele, jak je to dlouho, co jsem se naposledy usmál? Čtyři, pět let? A za to může on...
Nenáviděl jsem se. Byla ze mne zrůda. Nelidská nestvůra, která už nedokáže vůbec nic cítit.
Byl to účel?
Když mistr konečně vybuchl, tak jsem měl co dělat, abych potlačil touhu ustoupit. To by ho mohlo ještě vyprovokovat. Musel jsem tomu čelit bez vnějšího náznaku strachu, byť že jsem málem poklesával v kolenou.
Zmlkl neobvykle rychle. Chvíli to vypadalo, že se snad udusí. Nestalo se.
Škoda.
Nevěděl jsem jestli mlčet, nebo se pokoušet mluvit. Obojí může být špatně. Nakonec jsem se rozhodl jen vyčkávat. Tím jsem alespoň neriskoval, že mne zradí vlastní jazyk.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Murrought Geri - Uspět někdy znamená přežít

Příspěvek od Merthor »

Odacer-Faustin, Akademe pravých sithů

Dobře jsi věděl, že nesmíš Darthu Mortuusovi vůbec dopřát pohled do vlastního nitra, pohled na svůj strach ani na to co doopravdy čítíš. Tak to říkalo sithské učení. Sith ani jeho učedník nesměli strach prakticky vůbec znát. Strach v pravém slova smyslu pro ně nesměl existovat. Existovaly jen správně ovládané emoce, měldy až vášeň napřená k dosažení vytčeného cíle.
V souladu s tím jsi zůstal navenek vůči mistrovu hněvu poněkud netečný. Nemluvil jsi, nereagoval.
Darthu Mortuusovi věak možná trochu překvapivě nebyla tvoje zdánlivá netečnost, alespoň jak to vypadalo z jeho pohledu příliš po chuti. Dost možná, že čekal na nějakou lepší záminku, aby ti mohl něco vyvést, dost možná čekal jen na dostatečné potvrzení svých slov vyplývající z tvého chování. Pohled na tvůj strach by mu mohl vložit do rukou mocnou zbraň. Ty jsi mu zatím nic takového nedopřál a právě to ho ještě víc rozčilovalo, ba až přivádělo k nepříčetnosti. Vzhledem k tomu, že už byl dost naštvaný už před tim jsi sice to jak se mu to nelíbílo zpozorovat v jeho tváři nebo v jeho hlase, na těch se prakticky nic nezměnilo, ale k určité drobné změně v jeho chování přeci jen došlo. A že to asi zrovna nebyla změna k lepšímu to jsi v zápětí taky měl možnost poznat.
Následovala další chvíle zlověstného mlčení. Pak Darth Mortuus o dva kroky ustoupil, natáhl ruku s pomocí síly zvednul ze stolu těžkou zdobenou lampu z tepaného kovu a vrhnul ji proti tobě jako porektil. Lampa zasvištěla vzduchem tak rychle, jak jí to jen její tvar a váha dovolovaly a protože jsi v pravý čas uhnul, narazila s tupým kovorým úderem na stěnu za tebou a svezla se po ní na zem, kde zůstala nehnutě ležet. Darht Mortuus se rozhlédl po místnosti a pátravým pohledem zkoumal, co by po tobě ještě hodil, nebo jak by mohl vybít svůj hnev. Jenže mnoho takových věcí nenašel. Tahle místnost uspůsobená převázně pro účely výcviku nebyla příliš honosně zařízena a tak tu ani věcí které by se daly házet nebo ničit nebylo zase tolik.
Ke tvé věčné škodě z něho hněv hned tak nevyprchal ani se zcela nezadusil, jak sis to přál.
Napopak, když se takto alespoň trošku uvolnil našel dokonce zpět ztracená slova a začal znovu hřímat.
"Taková neschopnost! Neschopný Sith! Ha! To .... to prostě nejde! Ne takhle by to opravdu nemělo být! a já to tak nemůžu nechat! Ne! Opravdu nemůžu! Hleď se víc snažit! a hleď ať mě přístě nesklameš,...! Nebo...! Nebo s tím budu muset... něco..... něco udělat aby....to skončilo! A pak.... pak se uvidí! Pak se ovšem těš!"
Nemohl jsi přesně vědět, co Mortuusova slova znamenají, co přesně má zalubem, ale s naprostou jistotou nevěštila vůbec nic dobrého. Jak začal takhle mluvit, znamenalo to, že se k něčemu schylovalo. K něčemu nebezpečnému, k něčemu podlému, podlému, jak někdy uměl být podlý a krutý Darth Mortuus sám.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Murrought Geri - Uspět někdy znamená přežít

Příspěvek od Hayasan »

Odacer-Faustin, Akademe pravých sithů
Mistr přede mnou připomínal vulkán, který co chvíli vybuchne. Jenže to už tady bylo. Tisíckrát.
A je to tu zas.
Byl předvídatelný a připomínal nějakou lacinou skladu, kdy posluchač po chvíli dokáže odhadnout, jak bude dál píseň pokračovat. Bylo to divné, ale potlačil jsem chuť zasmát se. Já byl zoufalý, víc jsem se už bát nemohl a neměl jsem ani kam už klesnout. Já byl na dně. Naštěstí jsem té chvilkové touze nepodlehl. I kdyby mne ta zrůda přede mnou na místě nezabila, tak by to nebyl takový ten normální smích, ale spíše hodně afektovaný a hysterický. Navíc by se asi postaral o to, abych se zabil sám. Uvažoval jsem o tom. Nebylo by na tom vůbec nic těžkého. Třeba takové předávkování. To by byla pěkná smrt... jen bych usnul a už se neprobudil.
Když po mne Mortuus hodil lampu, prostě jsem bez potíží uhnul. Lampa neměla zrovna aerodynamický tvar, byla těžká, a i když byl ten surovec přede mnou silný a rychlý, tak já byl rychlejší. Ale jen pro tentokrát.
Nijak to se mnou nepohnulo. Ten strach se už zvětšit nemohl. A má touha zabít ho také ne, byť že teď mne ovládal pouze dobře skrývaný strach.
Byl jsem unavený a ty kecy, které na mne vychrlil už byly únavné.
To se tak opakoval pořád, nebo jsem si toho všiml až teď?
Nevěděl jsem, jestli čekal odpověď, ale znělo to jako otázka, jako by potřeboval ujištění.
Kdo ve skutečnosti jsi? Malý chlapec, který se ukrývá za maskou zloby a krutosti? To jsi byl také tak vyděšený jako já a teď si všechny své komplexy vylíváš na mne, nebo jsi byl prostě úchylný už od dětství? Takoví jsou všichni Sithové? Nebo jenom ty?
Ano, můj pane. Již vás nezklamu. Uvidíte, že budu hoden vaší velikosti,
odpověděl jsem tak nejsebevědoměji, jak jsem dokázal, byť že jsem měl předtuchu, že mne donutí, abych mu to nějak přímo dokázal.
Ne, tak toto nevypadá dobře...
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Murrought Geri - Bojovat o všechno, uspět a ještě přežít

Příspěvek od Merthor »

Odacer-Faustin, Akademe pravých sithů

Darth Mortuus se jízlivě ušklíbl. Teď tě měl v hrsti, tam kde tě chtěl mít. Teď teprve opravdu triumfoval.
"No jistě! Samozřejmě! To já moc dobře vím! "Nezklameš mě...., budeš se moooc snažit...." To říkají všichni!
A skutečnost?!! He! Ano nezklameš mě! Protože jestli mě zklameš ještě jednou....tak... tě čeká také osud těch, kteří neuspěli a zklamali! Stejně se o tom brzy přesvědčím!
Do doby, než vymyslím, co s tebou se mi koukej klidit z očí. Musím se zabývat také něčím jiný, než pouze tvou naprostou průměrností a neschopností."

Jeho ruka napjala černý plášť, který mel na sobě, vystřelila opět nahoru a namířila na těžké kovové dveře, vedoucí ven z místnosti v niž jste se nacházeli.
"Ráno se hleď dostavit v obvyklou hodinu aby tvůj výcvik mohl pokračovat. A pak... Ano pak se uvidí."
křikl na tebe ještě a pak si tě zcela okázale přestal všímat. Další vlnu hněvu vybil tím, že smetl ze stolu všechny ostatní drobné předměty sloužící k výuce které měli zrovna tu smůlu, že na něm ležely.
Tím vlastně ukončil dnešní trénink a pro tuto chvíli tě vysvobodil. Jenže vzhledem k tomu, co zjevně chystal to nebylo vysvobození na dlouho a to co mělo přijít mohlo být ještě hroší. Daleko horší.
Za těžkými dveřmi se nacházela dlouhá částečně osvětlená chodba, která by tě dovedla až do dalšího křídla budovy, za svým ohybem. V tomto křídle byl mimo spousty jiných místností i tvůj pokoj.
Čas který jsi měl až do rána, kdy bude pokračovat tvůj výcvik a rozhodne se o tvém osudu jsi mohl strávit jakkoliv. Součástí akademie byla mimo jiné i velká knihovna, ale kvůli velké náročnosti dnešního a zřejmě i zítřejšího programu ses určitě potřeboval alespoň trochu prospat.
_____________________________________________________
Řekněme, že je tohle takový malý mezičlánek. Dál už navážeme hlavní dějovou linií. Máš úplně volný prostor popsat cokoliv do chvíle, než se rozhodneš, že ráno v obvyklou hodinu zamíříš k mistrem, nebo samozřejmě případně jakkoliv jinak reagovat
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Murrought Geri - Bojovat o všechno, uspět a ještě přežít

Příspěvek od Hayasan »

Odacer-Faustin, Akademe pravých sithů
To, že mistr neměl ani nějaký ucházející plán, co vlastně chce se mnou dělat, mne nepřekvapilo. Kdyby mnou tolik nezmítal strach, jistě bych ho považoval za mírně natvrdlého, ale tak hříšná myšlenka před zuřícím pravým Sithem...
Ano, můj pane,
uklonil jsem se. Dal jsem si záležet na tom, aby ta úklona byla taková střední. Moc hluboká by mohla značit, že se bojím. Já se tedy opravdu bál jak malé děcko, ale to on přece vědět nemusí. Také jsem se neuklonil málo, abych ho neurazil.
V momentě, kdy jsem byl propuštěn, vykráčel jsem na chodbu. Pro jistotu jsem šel volnou chůzí do okamžiku, než jsem si byl jistý tím, že mne už neuvidí. V tu chvíli jsem se rozběhl. Co nejrychleji jsem se snažil zapadnout do svého pokoje, byť že asi ve špatné předtuše stejně neusnu.
Vím, jak dopadli mí předchůdci. Sami se raději zabili. To pomylšení mi tak trochu nahánělo husí kůži.
Je to cena, kterou za svou současnou „moc“ také budu muset zaplatit?
Netušil jsem, co jsem mohl udělat tak špatného, že toto je mým trestem.
Co bych dělal, kdybych měl možnost dostat se z planety? Vrátil se zpět se splněným úkolem? Stal by se ze mne konečně plnohodnotný Sith, nebo by mne zase čekal jen mistr? Věří mi vůbec natolik, aby mne třeba na jinou planetu poslal? Třeba ano... Jenže... co bych potom dělal?
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Murrought Geri - Bojovat o všechno, uspět a ještě přežít

Příspěvek od Merthor »

Odacer-Faustin, Akademe pravých sithů, tvůj pokoj

Zřejmě jsi udělal dobře, že jsi zamířil přímo do svého pokoje a nepokoušel se o nic dalšího. Mnoho bys toho stejně už dnes nesvedl. I tvůj pokus o běh nebo o jakýsi poklus, byl jakýsi jiný, než takový jaký by asi za zcela normálních okolností, když jsi měl dost energie být neměl. Po té, co ustala permanentní zátěž, kterou jsi musel po většinu dne snášet, začala se rychle projevovat únava.
Do svého pokoje jsi došel, ale než ses tam dostal, uvědomil sis, pocit toho druhu, kdy se člověku kvůli únavě jednomu nechce dělat vůbec nic a každý zbytečný pohyb únavu jen zvyšuje. Oči se ti samy zavíraly, přesto se nejprve zdálo, že tvé obavy budou oprávněné a ty nebudeš moci jen tak hned usnout. Nakonec jsi ale přeci jen upadl do hlubokého spánku a tak jsi mohl zase nabrat nějakou tu potřebnou energii.
Když ses probudil bylo už vlastně ráno. Dle všeho se blížil čas, kdy ses měl dostavit ke svému mistrovi. Chvíli ti trvalo, než ses doopravdy zbavil zbytků ospalosti, ale spánek tě očividně dostatečně posílil. Nemusel jsi vyloženě spěchat, měl jsi dostatek času na to aby ses připravil, trochu se najedl v prostorách pro to určených a dostal se pohodlně a včas do místnosti, kde na tebe bude Darth Mortuus čekat.
Všechno probíhalo normálně až do chvíle, kdy ses rozhodl svůj pokoj opustit. Nejdřív jsi ucítil změny v síle, jako by nějaké její proudění. Něco se muselo dít. Pak se dveře samy od sebe otevřely. Lépe řečeno, otevřel je muž v tradičním černém hávu, který v nich v zápětí stanul. Pokud bys čekal, svého mistra, pak bys neuhodl. Na první pohled to nebyl ani tvůj mistr, ani nikdo kdo by patřil k místním učedníků. Na druhou stranu to asi nebyl nikdo z větším místním vlivem, jako byl i tvůj mistr, protože by byla o něco větší pravděpodobnost, že budeš alespoň zhruba vědět, kdo to je. Musel to být někdo z právoplatných Sithů, ale kdo přesně, to jsi zatím mohl jenom odhadovat.
Nezvaný návštěvník nečekal na vyzvání, na to co řekneš, neomluvil se. Dveře za sebou nechal opět dovřít a několika pevnými sebevědomými kroky postoupil do prostřed místnosti. Z pod kápě se na tebe upíraly jeho oči.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Murrought Geri - Bojovat o všechno, uspět a ještě přežít

Příspěvek od Hayasan »

Odacer-Faustin, Akademe pravých sithů, tvůj pokoj
Dnešní ráno bylo jako každé jiné. Tedy až do chvíle, než jsem měl ten divný pocit. Zježily s emi dokonce i chloupky vzadu na krku. Neklamné to znamení, že se něco děje a že něco není v pořádku.
Mistr?
Blesklo mi hlavou a urychleně jsem se otočil směrem ke dveřím, abych čemukoliv, co se z nich vyřítí čelil alespoň čelem a ne zády. Ruka mi sklouzla k meči, který byl už připnut na mém opasku.
Ten muž, který ty dveře otevřel... jediné, co jsem o něm dokázal říci, bylo to, že to není můj otec a neí to nikdo, koho bych znal. Jeho jméno jsem neznal, ale ta aura moci právoplatných Sithů je sice zamaskovatelná, ale tento si s tím zřejmě moc práce nedal. Navíc jako skutečný Sith i vypadal.
Ještě jsem se nerozmyslel, co bych měl dělat, když tu mi to chlapisko nejenže vlezlo do pokoje, ale ještě za sebou zavřelo dveře.
Tak toto není dobré.
Uklonil jsem se, ačkoliv jsem ho celou dobu sledoval a vnímal v Síle. Byl jsem připraven na jakýkoliv útok.
Mohu vám nějak pomoci, můj pane?
Zeptal jsem se, abych prolomil to nesnesitelné mučení a hlavně, aby ten cizák co nejdříve vypadl z mého pokoje. Bojovat bych s ním opravdu nechtěl. Snažil jsem se znít sebevědomě, nijak ustrašeně nebo podlézavě.
Nějaká mistrova zkouška? Že by nakonec vymyslel, co se mnou udělá?
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Murrought Geri - Bojovat o všechno, uspět a ještě přežít

Příspěvek od Merthor »

Odacer-Faustin, Akademe pravých sithů, tvůj pokoj

"Jsi bystrý, takže jsi přirozeně hned uhodl," ušklíbl se trochu posměšně nezvaný návštěvník.
"Říkáš to úplně správně. Přišel jsem právě proto, že bys mi mohl s něčím trochu pomoci."
Zůstával stát na tom samém místě, ale konečně od tebe odtrhl svůj pronikavý pohled a než znovu navázal, aby ti vysvětlil, co po tobě vlastně chce, na oko lhostejně přelét pohledem vybavení tvého pokoje.
"Tvůj mistr Darth Mortuus, má něco cenného. Něco, co nemá každý, ale co by chtěl mít každý Sith.
Zajisté ti to nemusím vysvětlovat, protože ty sám dobře víš co to je. Ale je opravdu Darth Mortuus tak dobrý Sith jak si o sobě myslí on sám? Zaslouží si postavení, které třebas i jen na téhle planetě má?
A proč tedy nedokázal pořádně dovést do konce výcvik žádného svého učedníka a udělat z něj plnohodnotného Sitha?
Zkrátka si myslím, že by s takovou bilancí a se vším všudy měl dát prostor jiným, lepším. Ty jako jeho učedník by ses na tom mohl svým způsobem hodně podílet, pokud by ses ovšem chtěl zachovat jako správný Sith.
Rozhodnutí nechám pouze na tobě, ale upozorňuji tě, že ať už to uděláš, nebo ne, můžeš tím ostatním ledacos dokázat a že pro jakékoliv rozhodnutí může mít určité z něho plynoucí důsledky."
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Murrought Geri - Bojovat o všechno, uspět a ještě přežít

Příspěvek od Hayasan »

[quote="Merthor"]Odacer-Faustin, Akademe pravých sithů, tvůj pokoj

Aha,

Odpověděl jsem a byl si jistý, že to příliš chytře neznělo, jenže na tom nezáleželo. Odmlčel jsem se a uvažoval o všem, co tady bylo řečeno.
I můj mistr má nějaké mocné nepřátele, kteří se ho zřejmě nebojí. To je jednoznačně dobré vědět, ale… co s tím? Mám před sebou vlastně hned několik možností. Pomoci tomuto neznámému, byť že to nakonec může být jen nějaký mistrův test, varovat mistra, nebo to hrát na obě strany…
Mé mlčení se protahovalo, ale to mne nijak netrápilo. Já musel zvážit tolik možností a tolik nejrůznějších pro a proti… to, co nakonec udělám, klidně může být otázkou života a mé případné smrti.
Nebo bych mohl předstírat spolupráci a to, po čem tento nezvaný návštěvník pase, si nechat pro sebe. Zachovat se jako správný Sith znamená, že využiji každé příležitosti k získání větší síly a moci. Jenže, nebylo by to příliš riskantní? Možná okrást svého mistra a podvést tohoto neznámého? Možná… ale… co jiného mám dělat? Nechat se věčně bít?
Dobrá, tedy. Váš návrh je rozumný. Co ode mne očekáváte?
Věděl jsem, že se pohybuji na velmi tenkém ledě, který může kdykoliv pode mnou prasknout. Pokud se něco semele, tak první, koho tento Sith obětuje, budu já. Nechtěl jsem být další mrtvola na mistrově seznamu. Pokud by to vyšlo, možná bych se mohl stát vlastním pánem. Já totiž nechtěl být závislý už na nikom.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Murrought Geri - Bojovat o všechno, uspět a ještě přežít

Příspěvek od Merthor »

Odacer-Faustin, Akademe pravých sithů, tvůj pokoj

Nezvaný Sith se opět poněkud škodolibě pousmál.
"Takže žádné problémy, žádné otázky.Možná je to protože dobře rozumíš, možná protože nerozumíš docela. Ale je dobře, že se mi nestavíš, do cesty. Můžeš tím ušetříš nám oběma spoustu starostí."
Na chvíli se odmlčel a teprve potom se uvolil přidat několik detailů o tvé úloze ve svém plánu.
"Očekávám, že se mi podaří Moruuse vyprovokovat a získat nad ním výhodu jako cestu ke svým cílům. Očekávám, že mi pomůžeš jak to bude zrovna za potřebí. V tuto chvíli je důležité, aby ses postavil svému mistrovi na odpor a co nejlépe mu vzdoroval a sabotoval jeho plány. To je zatím vše. Pokud to bude potřeba další instrukce ještě přijdou."
Po těch slovech se otočil a zamířil zpět ke dveřím. Než je opět otevřel, tentokrát však poněkud běžnějším způsobem, ještě jednou se ohlédl přes rameno.
"Nezapomeň že jsme se na něčem sjednotili a že nyní máme společný cíl," prohodil, jako by to udělal jen tak mimochodem a pak definitivně odešel, aniž by ti dal větší prostor k tomu, abys cokoliv řekl.
Po tomhle krátkém setkání probíhalo opět všechno normálním způsobem. Opustil jsi svůj pokoj, za účelem doplnění nějaké té energie v podobě potřebných živin. Připravil ses na program dalšího náročného dne. Nyní jsi tedy mohl jít za svým mistrem aby ses pokusil splnit úkoly, které ti uloží. Byl nejvyšší čas. Pokud bys příliš dlouho otálel, nejspíše by to znamenalo, že by ses opozdil.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Murrought Geri - Bojovat o všechno, uspět a ještě přežít

Příspěvek od Hayasan »

Odacer-Faustin, Akademe pravých sithů, tvůj pokoj

Na toho idiota jsem čučel jak z jara.
Co to plácáš za hlouposti? O tvé nabídce jsem ještě před chvílí uvažoval, jenže... to bys mi toho musel říct víc. Nedává to vůbec hlavu ani patu. To ti mám věřit? Bezpečnější bude držet se mistra. Jak já ho nenávidím...
Sotva odešel, doupravil jsem se a vyrazil za svým otcem.
Je to nelidská zrůda, která si libuje v násilí, ale je předvídatelný. To mám skočit do neznámých hlubin? Nedal mi jediný důvod, proč bych mu měl věřit...
Došel jsem si na snídani. Byl jsem klidný. Žádný vnitřní boj jsem nesváděl. Byl jsem již rozhodnut. Poté jsem zamířil rovnou za svým mistrem.
Uklonil jsem se a zcela netypicky jsem začal mluvit. Tohle totiž bylo důležité.
Můj pane, dnes ráno se stalo něco, čemu byste měl věnovat zvýšenou pozornost. Zastavil se u mne nějaký neznámý Sith. Není zdejší, ale zřejmě vás velmi dobře zná. Tvrdil, že si nezasloužíte své současné postavení a chtěl, abych se přidal na jeho stranu a spikl se proti vám. Předstíral jsem spolupráci a díky tomu jsem dostal i první úkol, který má zřejmě prověřit mou spolehlivost. Chce, abych se vám postavil na odpor a sabotoval všechny vaše plány. Jeho cílem je, aby vás vyprovokoval a mohl vám ukrást něco cenného, co vlastníte,
zadíval jsem se na otce, který určitě bude zuřit. Bál jsem se jak malý kluk, kterému hrozí výprask za rozbitý hrnek, ale svůj strach jsem skrýval.
Nakonec... když mistrovi dokážu svoji věrnost, třeba to bude lepší. Nebo... pokud se střetnou... mohli by se navzájem ošklivě zranit a toho přeživšího bych mohl dorazit.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Murrought Geri - Bojovat o všechno, uspět a ještě přežít

Příspěvek od Merthor »

Odacer-Faustin, Akademe pravých sithů

Tvůj mistr tě již zřejmě očekával. Když jsi vstoupil do stejné místnosti z které jsi včera večer tolik pospíchal, zvedl oči od velkého stolu, na kterém ležel dataped a další předměty svědčící o tom, že Darth Mortuus už nějakou chvíli pracuje. Skoro to vypadalo, jako by tam takhle stál celou noc.
Otočil se k tobě a zřejmě chtěl sám začít mluvit. Když jsi promluvil první a v podstatě mu tak skočil do řeči, zamračil se, protože ho to trochu překvapilo. Vlastně po celou tu dobu, co si mluvil se tvářil nevlídně, jako by chtěl už už vy buchnout, ale nestalo se tak. Ve srovnání se vztekem, který ním lomcoval včera večer byl určitě o něco málo klidnější.
"A to má být opravdu všechno? Určitě to nebyl to jen nějaký sen, nebo výplod tvé ubohé mysli? Protože jestli ne..... Pak je tu pár nesrovnalostí, kterým bude potřeba přijít na kloub." ujistil se s patřičným důrazem Darth Morthus a už prvními otázkou ukázal, že,, ani on tak docela nevěří na to, co se stalo.Snad právě to byl důvod, proč byl jen podrážděný a nedostavila další lavina jeho hněvu.
Krátkou chvíli přemýšlel a pak se ještě otázal.
"Víc mi o tom říct, nedokážeš? Dokázal bys ho najít, nebo alespoň poznat? Jak jsi vlastně přišel na to, že není zdejší?"
Potíž byla v tom, že bys toho neznámého dokázal popsat jedině velice obecně. Byl jako většina Sithů. Vysoký, hubený a halil se do pláště. Jinak byly z rysů obličeje pořádně vidět hlavně oči. Na těch očích bylo přeci jen něco zvláštního .Ty oči totiž byly téměř určitě tmavé, což u Sithů nebylo moc časté..
Naposledy upravil(a) Merthor dne 29.1.2014 17:45:57, celkem upraveno 1 x.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Murrought Geri - Bojovat o všechno, uspět a ještě přežít

Příspěvek od Hayasan »

[quote="Merthor"]Odacer-Faustin, Akademe pravých sithů, tvůj pokoj

Naštěstí po mne mistr nehodil vůbec ničím, dokonce ani nekřičel a já dostával trochu odvahy, byť že na ty otázky jsem nedokázal uspokojivě odpovědět.
Necítil jsem z něho nějakou známou auru Síly, i když je pravda, že ji mohl skrývat,
musel jsem připustit, že v tomto to hovado přede mnou má asi pravdu. Nemohl jsem vědět, jestli byl známý, nebo neznámý. Kdyby to byl obyčejný člověk, byl bych si jistý, ale u Sitha? Jenom debil byl se asi nijak nepojistil proti případnému odhalení.
Měl kápi, mistře. Viděl jsem jen oči, které byly tmavé, což u Sithů není moc obvyklé. Pokud se proti vám chystá spiknutí, jistě by jeho organizátoři neriskovali jeho prozrazení tím, že bych jednoho z nich mohl snadno poznat,
stál jsem skoro v pozoru, neuhýbal jsem očima a nedával na jev žádný strach, byť že pokud přijde ten známý nával vzteku, budu první na ráně já a mohu to schytat celkem pořádně. Pořádně bit jsem už nebyl možná celý týden, což je v současné době asi rekord. Kdyby to bylo na mne, tak bych z této prokleté planety jednoduše zdrhl.
Dál jsem nic neříkal, nebylo co. Mohl jsem jen čekat na to, co ten tyran přede mnou vymyslí.
Třeba by se většina jeho vzteku mohla přelít na ty ostatní... a ne na mne... třeba by na mne nemusel mít žádný čas, když bude muset řešit tohlencto... navíc jsem dokázal nějakou oddanost...
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Murrought Geri - Bojovat o všechno, uspět a ještě přežít

Příspěvek od Merthor »

Odacer-Faustin, Akademe pravých sithů

Mistrovou tváři se na krátký okamžik mihnul samolibý úsměv, jako by ho něco právě napadlo, nebo jako by si s nějakou dobrou myšlenkou pohrával. Pak jeho obličej opět zahalil nevlídný výraz.
" Aha. Takže to byl nějaký cizí Sith, účastník velkého zcela tajeného spiknutí proti mé osobě a byl maskovaný, aby jsi ho zrovna ty nemohl určitě poznat. To je tedy ale opravdu "výborný" úsudek. Naprosto "geniální".
Mít takový, postřeh a také myšlení jako učedník, zřejmě bych byl učedníkem až do teď. ještě déle, nebo nejlépe do vlastní smrti. Hleď myslet a přijdeš na celou řadu dalších věcí, které by museli napadnout každého. Tedy... každého kdo umí trochu myslet. Jsou tu rozhodně ještě další možnosti"
zhodnotil mistr poměrně sarkasticky s mírným opovržením vývody, které byly součástí tvé odpovědi. Ale to nebylo všechno Dart Mortuus ve svém hodnocení ještě pokračoval.
"Ještě něco. Předstírals spolupráci. Skutečně bys nebyl schopen myšlenky na to, abys uposlechl? Aby ses mi postavil a otevřeně se mnou bojoval o víc?"
Kdyby neměl nějakou poznámku, nepokusil se najít nějakou drobnou chybu, nechtěl něco vytknout, snad by to ani nebyl on, Darth Mortuus.
Nakonec se obrátil přímo k tobě, namířil na tebe ruku zčásti zakrytou pláštěm, z části rukavicí, a tentokrát už zvýšeným hlasem pronesl.
"Každopádně ti tvé omyly mohu odpustit. Tak jako tak, právě tohle je tvá jediná možnost, jak si pro sebe vybojovat poslední šanci. Od této chvíle už nebude cesty zpět. Ukáže se, jestli už na něco máš, nebo jestli jsi příliš slabý a tím pádem zemřeš. Žádná další možnost ani příležitost už není a opravdu už nebude.
Zjistíš o co přesně jde, najdeš toho "cizího" Sitha a vyřídíš tu věc sám za mě, abych se jí nemusel dále zabývat. A s výsledkem by sis měl pospíšit, protože na tohle hledání nemáš příliš mnoho času."

"Rozuměl jsi!?" ukončil svou řeč s patřičným důrazem doprovázeným nepříjemným úšklebkem.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Zamčeno

Zpět na „Ostatní“