Murrough Geri - Bojovat o všechno, uspět a ještě přežít

Ostatní uzavřené projekty, MPMka a podobné ...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Murrought Geri - Bojovat o všechno, uspět a ještě přežít

Příspěvek od Hayasan »

Odacer-Faustin, Akademe pravých sithů

Když můj mistr domluvil, už jsem strach neměl. V podstatě jsem si připadal, jako by se na mne začala ksichtit Smrt.
Buď mne zabije jeden, nebo druhý. Ocitl jsem se mezi dvěma jedoucími landspídry. Co mohu dělat?
Získával jsem čas. Takže jsem velmi pomalu přikývl.
Nemůžu zde lítat jako blázen a každému se dívat do očí. To nejde. Navíc, toho Sitha nemusím hledat. On si mne najde sám. Pokud si tedy bude myslet, že jsem splnil ten úkol. Ale můj mistr je relativně klidný. To nejde. Pokud chci, aby si mne určitě našel, musím ho nějak rozčílit. I když to bude asi hodně bolet. Sice existuje šance, že by mn evyhledal i tak... ale není to jisté.
Vzpomínky na extrémní tresty, kterých se mi dostalo, byly příliš živé. Jenže pokud si mne ten Sith nenajde, úkol nesplním, protože ho nemám, jak ho vystopovat. Ani nevím, jak vypadá. Nemohu to ponechat náhodě, protože v tom případě ze mne může být pouze vysmátá mrtvola.
Já chci žít! U Jediho, já chci žít!
Nadechl jsem se. To, co teď podniknu, ten pokus o vyprovokování otce, aby ten druhý Sith si myslel, že jsem úkol splnil, bude asi hodně bolestivý.
Jen musím být natolik v pořádku, abych ho mohl překvapit a zabít...
Ne, nerozumím,
odpověděl jsem a dal si záležet na tom, aby ten tón byl opravdu hodně drzý.
Musím ho nějak urazit, ale jak?
Vnitřně jsem se už připravoval na vztek a na bolest, se kterou jsem vlastně i počítal.
Taky o vás říkal, že jste kretén. Uvažuju, nakolik se mýlil. Tedy za předpokladu, že to není výplod mé choré mysli, že ano,
teď jsem téměř stoprocentně počítal s velkým vztekem a velkou bolestí. Obojí jsem se snažil poprvé v životě uměle vyvolat.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Murrough Geri - Bojovat o všechno, uspět a ještě přežít

Příspěvek od Merthor »

Odacer-Faustin, Akademe pravých sithů

Když jsi mu sdělil, že nerozumíš jeho příkazům, Darth Mortuus jako by na okamžik strnul. Následovala krátká napjatá odmlka napjatého. Snad se Darth Mortuus trochu přemáhal, nebo jako by nad něčím maličko zaváhal. Tvoje reakce ani označení za kreténa mu moc pochuti nebyli.
Náhle tvůj mistr postoupil o dva rychlé pádné kroky směrem k tobě a v jeho očích se dvakrát nebezpečně zablesklo.
"Ty hlupáku! Ty pitomče!" procedil mezi zuby, což sice mohlo svědčit o počínajícím hněvu, leč nekontrolovatelný záchvat vzteku, jaký jsi očekával a jaký jsi potřeboval vyvolat to zatím nebyl. Ten kupodivu zatím stále nepřicházel.
"Jestli si myslíš, že nepoznám, že je něco divné, že na mě něco zkoušíš, tak se tedy ošklivě pleteš.
Asi jsi zapomněl kdo jsem a myslíš si, nedokážu uhádnout, co se ti honí hlavou, že?!"

Emotivní máchnutí, rukou jako by říkalo, že je to s tebou marné, že jsi naprosto nenapravitelný.
"Radím ti, aby ses raději dál o nic nepokoušel, protože na to můžeš jedině doplatit!.
Tvou opovážlivost si s tebou vyřídím později. Rozhodně už nebudu znova opakovat, že tohle je tvá jediná a poslední možnost. Pokud neuposlechneš, bude to znamenat to samé jako bys možnost nevyužil a bude to mít stejné následky.
Teď jdi a ukaž mi že jsi hoden taky něčeho jiného, než jen naprostého opovržení."
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Murrough Geri - Bojovat o všechno, uspět a ještě přežít

Příspěvek od Merthor »

Odacer-Faustin, Akademe pravých sithů

Když jsi s poměrně jasně znějícími pokyny, které ti tvůj mistr předal opouštěl obvyklou výukovou místnost, činil jsi tak s docela jasným úmyslem vyhnout se splnění úkolu a pokusit se o útěk z dosahu svého mistra i z odacer-faustinské akademie.
Zamířil jsi do svého pokoje, protože jsi z použitím konzole chtěl získat nějaké informace.
Prošel jsi dlouho chodbou, podél řady těžkých dveří za nimiž se skrývalo mnoho dalších výukových místností, až na křižovatku chodeb. Na opakovaně každodenně používané cesta jsi zabočil do křídla, v němž se tvůj pokoj nacházel, ale nebylo ti souzenou dojít tam jen tak vklidu bez vyrušení.
Po cestě jsi minul asi tři další obyvatele prostor akademie. Od jednoho z nich se po sléze z prodloužení chodby, jíž jsi procházel ozvalo zvolání. Zvolání nepříliš hlasité,ale dost výrazné na to, aby jsi ho určitě zaslechl.
"Heeej!, co byl zač ten Sith, který se tak dožadoval, setkání s tvým mistrem?"
Původce toho zvolání ti pro tento případ zcela neznámý nebyl. Okraji povědomí ti byl známý jako Dersat a patříl k učedníkům akademie na Odacer-Faustinu zrovna tak jako ty.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Murrough Geri - Bojovat o všechno, uspět a ještě přežít

Příspěvek od Hayasan »

Odacer-Faustin, Akademe pravých sithů
Můj úmysl byl jasný. Chtěl jsem zalézt k sobě, zkontrolovat si, zda se mi nezvýšilo oprávnění, využít toho a utéct. Nakonec, nebyl to vyloženě špatný plán a čím dál tím více se mi líbil. Vzrušovala mne představa, že si v rámci mezí budu moci dělat to, co sám budu chtít, že na bič zůstane jen špatná vzpomínka. Koneckonců, pokud znamená být Sithem život v neustálém utrpení a strachu z rány, tak takovým Sithem být snad ani nechci.
Po vymyšlení jasného cíle a plánu jsem byl v relativní pohodě. Tedy byl jsem v tak velké pohodě, v jaké jen můžu být, když hrozí, že můj plán bude třeba prozrazen a ten úchyl o pár metrů dál… ne, nechtěl jsem vědět, co všechno by mi udělal.
To zvolání mne vyrušila z mých „sladkých“ myšlenek.
No, to potěš úklidového droida. Dersat! Ten otrava...
Běž si po svých a nestrkej svůj nos do věcí, po kterých ti nic není, nebo o něj přijdeš a nebudu to já, kdo tě o něj připraví,
odpověděl jsem mírně podrážděně, neboť Dersat mi na náladě nikdy nepřidal. Nechtěl jsem se s ním bavit a nechtěl jsem mu dávat jakékoliv informace a šel jsem dál. Na jeho další volání jsem nereagoval, tedy pokud se mne samozřejmě nepokusil zadržet pomocí Síly, nebo jenom čistě fyzicky. Na obě alternativy jsem se snažil být připraven a případný útok odrazit.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Murrough Geri - Bojovat o všechno, uspět a ještě přežít

Příspěvek od Merthor »

Odacer-Faustin, Akademe pravých sithů

"No jestli o tom.jeho urozená velezáludnost Darth Mortuus ví, tak by mi do toho možná ani
nic být nemuselo. Jen jestli o tom vyptávání ty jeden náfuko skutečně ví...."

Nepřestával Darselt popichovat, i když při tom trochu ztlumil hlas a obezřetně se rozhlédl, jako by se chtěl ujistit, že ho Darth Mortuus neuslyší, nebo, že se odněkud nemůže v zápětí vynořit. Fyzicky ani s pomocí síly se tě napadnout nepokusil.
Malý kousek se pokoušel jít v závěsu kus za tebou, aby nemusel křičet ale pak, když viděl, že ho úplně ignoruješ se z části rezignovaně z části naštvaně otočil.
"Jeho škoda i ten frňák" zamumlal ještě na odchodu, ale to už jsi vzdalujíce se chodbou sotva slyšel.
Záhy jsi došel do svého pokoje, aktivoval v něm se nacházející konzoli a začal procházet data. Ani data která jsi nějakou dobu shromažďoval ti moc nepomohla.Ať jsi hledal, jak jsi hledal, nemohl jsi najít, že by došlo k jakékoliv změně tvého statutu.
Nebylo tam nic, co by vytvořilo ušlapanou cestičku k tvému útěku. U tvých osobních informací bylo prostě napsáno, že jsi učedník pod bezprostřední pravomocí mistra, Darth Mortuuse. Na druhou stranu jsi nenašel ani žádné výslovné omezení tvých pravomocí sithského učedníka.
Pokud ses chtěl tedy o útěk pokusit, nic nebylo ztraceno.
Ne všichni, kdo pracovali na odacer-faustinské akademii byli totiž, stejně jak tomu bylo i kdekoliv jinde v sithském impériu Sithy. Ti, kteří patřili k personálu akademie, jako "obyčejní lidé", jakožto i příslušníci jiných ras se sithů povětšinou docela báli.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Murrough Geri - Bojovat o všechno, uspět a ještě přežít

Příspěvek od Hayasan »

Odacer-Faustin, Akademe pravých sithů
To, že se mé oprávnění nezvýšilo, mne trošku rozhodilo, neboť jsem očekával, že bych mohl mít nějaké speciálnější pravomoce. Na druhou stranu, nebyla to až zas tak výrazná komplikace.
Stejně je na útěk ideální příležitost. Pokud někdo půjde po mistrovi, tak ten bude mít jiné starosti a nebude mne moci honit napříč celou galaxií.
Zpod postele jsem si vytáhl zavazadlo a rozhlédl se po pokoji.
Komlink a datapad. To si vzít musím. Chvíli mu bude trvat, než přijde na můj útěk, když tedy budu mít štěstí. Kdyby tu ovšem náhodou našel komlink, už by to nehrálo. Meč… toho se musím zbavit. Po součástkách, ale zatím si ho také musím nechat.
Komlink, datapad i meč jsem měl vlastně u pasu, takže nebylo moc co řešit. Z dřívějších dob jsem měl nějaké kredity a starší, neSithské oblečení, které jsem si vyzkoušel. Dvě trika a jedna bunda mi dokonce ještě padly. Společně s jedněmi náhradními kalhotami a botami jsem je přihodil do báglu. Vypadaly totiž univerzálně. Jen jsem z nich odtrhl každou cedulku, kterou jsem našel. Nechtěl jsem, aby mne prozradila třeba jen firma dodavatele. Poté jsem tam přihodil věci jako holicí strojek, kartáček na zuby, pastu… a podobné věci. Nechtěl jsem si toho brát moc, ale pár věcí by se ještě mohlo hodit, Rozhodně jsem si přibalil nějaké bactové obvazy, které jsem měl u sebe. Ne každé mé zranění potřebovalo odbornou péči a ne pokaždé na ni byl čas, takže jsem jich pár vlastnil. Poté jsem si tam přidal nůž, zapalovač, baterku a pár kreditů.
Chtělo by to nějakou zbraň, když meč nebudu moci používat… z blasterujsem si párkrát vystřelil, to ano… sice s ním neumím pořádně zacházet, ale lepší než holé ruce.
Svůj prozatímně sbalený bágl jsem nechal v pokoji zavřený ve skříni. Pro jistotu jsem ho zaskládal věcmi. Vydal jsem se do skladu s úmyslem oficiálně na to „chytání“ nafasovat jeden blaster a náhradní zásobnik.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Murrough Geri - Bojovat o všechno, uspět a ještě přežít

Příspěvek od Merthor »

Odacer-Faustin, Akademe pravých sithů

Teď šlo pro změnu všechno alespoň na malou chvíli poměrně dobře a ty jsi měl možnost trochu se vzpamatovat a popřemýšlet o uskutečnění tvého plánu, i když samozřejmě nic netrvá věčně.. Času jsi měl dost. Kromě toho, že se ho máš pokusit splnit co nejdříve, nebyl úkol, který jsi od svého mitra dostal nijak časově zvláštně omezen.
Během doby po kterou sis zjišťoval potřebné informace o svých oprávněních a po kterou sis chystal věci které by se ti mohly při útěku hodit a které by jsi tu nerad nechal jsi měl chvilku opravdového nefalšovaného klidu. Že by to samo o sobě bylo nějak zvlášť častě, to se opravdu říct nedalo.
Nikdo tě nevyrušoval, ani nepopoháněl, nikdo se o tebe nezajímal. To bylo důležité a dalo se to vnímat alespoň jako drobná úleva, protože kdyby někdo nahlédl do tvého pokoje, mohlo by to být podezřelé mohly by z toho pramenit různé všetečné otázky a ty bys pak musel leccos vysvětlovat.
Mezi tvými věcmi dost užitečných věcí, které jsi z těch, které jsi potřeboval. Když jsi je všechny shromáždil, bylo výsledkem menší zavazadlo, které jsi mohl rychle popadnout před svým odchodem, aniž bys tak vzbudil přílišné podezření.
Ve chvíli kdy jsi měl sbaleny všechny věci na cestu, které se nacházely ve tvém pokoji, ses vydal do skladiště akademie, aby ses tam vyzbrojil příhodným blasterem. Skladiště menších věcí a zbraní bylo ve větší části podstřešního prostoru budovy akademie. Bylo v něm pěkných pár zajímavých věci, když na to přišlo. Prošel jsi chodbami ke schodišti, vyšel jsi po něm nahoru a stál jsi před dveřmi. skladu. Uvnitř tě s lehkou úklonou přivítal Devaronec, patřící k personálu akadeie a mající sklad na starost .ˇ
"Co si račte přát pane?" zeptal se tě. Když jsi mu řekl, že potřebuješ, blaster, popřípadě ještě něco, co by se ti mohlo hodit, otázal se tě ještě, pro jaký účel ho potřebuješ a jestli nemáš nějakou konkrétní představu. Dál už se nevyptával a beze slova zmizel. Za okamžik se vrátil a donesl zbraň, která docela dobře mohla posloužit účelům, jaké jsi potřeboval. Na blasterovou pistoli to mohla být nebezpečná věcička a přesto byla relativně nenápadná.
A právě v té chvíli se stalo, že zase jednou zafungoval zákon schválnosti. Prohlížel sis zrovna onu zbraň, když jsi vycítil nebezpečí v podobě přítomnosti známého pocitu v síle. Dveře do skladu se otevřely a v nich stál....... Ano byl to tvůj mistr Darth Mortuus osobně. Jen síla ví, co ho to napadlo jít zrovna teď pro něco do skladu, ale prostě byl najednou tu.
Krátce se rozhlédl po místnosti a i on si okamžitě uvědomil tvou přítomnost. Hned k tobě zamířil a nadšeně se u toho opravdu netvářil.
"Co tu sakra děláš a na co potřebuješ ten blaster?!!" zahřímal Darth Mortuus a započal tak s nepříjemným dotazováním, protože to ti při tvém plánu neustále hrozilo a nyní muselo nátně následovat
______________________________________________________
Tak ještě nějaké drobné komplikace, při uskutečnění plánu, protože jinak by první část projektu velice rychle skončila.
Kdyby byly nějaké další dotazy přání, prvky rozhovoru reakce atd. bude vysvětleno nebo doplněno později. Chtěl jsem děl trochu posunout, aby to nebylo jenom do první otázky.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Murrough Geri - Bojovat o všechno, uspět a ještě přežít

Příspěvek od Hayasan »

Odacer-Faustin, Akademe pravých sithů
Pokud se to tak dalo říct, tak dnes mi bylo celkem dobře. Bylo to snad poprvé, co jsem se nemusel bát rány. Ten slíbený trest mého mistra mne už ani trochu netrápil. Buď přijde něco ještě horšího (pokud mne chytí), nebo budu navždy svobodný. Sice jsem ještě netušil, co budu dělat a možná jsem ani nechápal pravý význam svobody a veškerá její úskalí, ale přišlo mi, že je to to nejlepší, co mne mohlo potkat. Věděl jsem od matky, že mám sestru, kterou odvedli Jediové, jenže ti prokletí panáci se sice chlubí prázdnými řečmi, ale ve skutečnosti jsou určitě stejní jako Sithové. Neplánoval jsem, že bych se k nim snad přidal. Vlastně jsem nestál ani o sestru. Jestli teda ještě žije. Klidně by se mohlo stát, že bych spadl tak akorát z bláta do louže a nechci se hrbit před bičem, který bude držet jen jiná ruka.
V momentě, kdy jsem došel do skladu, ještě jsem vlastně ani nevěděl, jaký blaster bych chtěl. Moc jsem jim nerozuměl. Ale to mne netrápilo. Rozumět každé hlouposti přece musí personál, který tu byl zaměstnán.
Ráčím si přát,
kývl jsem na toho chlápka. Moc sem si ho neprohlížel. Nebyl důležitý. Snažil jsem se vystupovat jako pravý Sith, tedy sebevědomá a strach nahánějící příšera, kterou jsem možná i byl.
Chci blaster a náhradní zásobník. Měl by být malý, nenápadný a chci, aby se dal dobře schovat. Také by neměl být obtížný na obsluhu a mělo by se s ním dát dobře mířit. Plus nějaké ty ruční granáty. Malé, ale smrtící na několik metrů. Plus dýmovnice. Granátů chci pět, dýmovnice dvě.
vyložil jsem svoje požadavky a nechal muže, aby mne obsloužil. Když mi donesl pistol, vzal jsem si ji do ruky, abych si ji potěžkal.
Byl jsem tak zabraný do průzkumu svého nového masteru, že když mistr na mne zařval, trochu jsem se lekl. Ale jen na okamžik. Ihned jsem nasadil nic neříkající výraz a příchozímu jsem se uklonil.
Mistře, abych splnil vámi zadaný úkol, musím přijít s něčím, čím bych ho mohl překvapit. Světelný meč očekává, ale blaster a granáty… to není příliš sithské řešení. Chci si opatřit cokoliv, co by mi mohlo pomoci splnit váš rozkaz. Mám už první stopu, která sice může být mylná a můj zdroj si třeba jenom vymýšlel, ale kdybych ho třeba náhodou uviděl, chci být připraven,
odpověděl jsem. Dával jsem si extrémní pozor na jakékoliv známky lži. Ať už na emoce a myšlenky, nebo třeba na zrychlený dech a pocení. Tohle totiž možná bylo jen takové zahřívací kolo, a kdo ví, co mne čeká za pár hodin… a právě proto to musím zvládnout. Musím i sám sobě dokázat, že nejsem roztřesený učedník.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Murrough Geri - Bojovat o všechno, uspět a ještě přežít

Příspěvek od Merthor »

Odacer-Faustin, Akademe pravých sithů, sklad

Kdy ses vzpamatoval z prvního překvapení, pokusil ses vymyslet vhodné vysvětlení a vzniklou situaci svému mistrovi nějak objasnit. Aby jsi rozptýlil jeho podezření snažil ses aby tvé důvody byly co možná nejvíc pravděpodobné, aby tě Darth Mortuus nemohl podezírat ze lži. Jenže dosáhnout tohoto účinku se ti tak zcela nepovedlo, což ti Darth Mortuus také v dal okamžitě a zcela jasně najevo.
Když vyslechl tvá slova, prostě se rozesmál. Rozesmál se nepříjemným studeným smíchem, takže to nebylo o nic lepší, než kdyby na tebe zrovna jako obvykle křičel.
"To jako myslíš vážně? Chceš mi vykládat, nějaké pohádky, nebo ti neslouží paměť, aby sis pamatoval co zmůže světelný meč proti blasterů?" vyrukoval tvůj mistr s dalšími otázkami.
Devaronec, který měl sklad na starosti radši takticky na chvíli zmizel, vyrovnal do řady zbylé věci, které sis objednal, granáty a dýmovnice nedaleko tebe a vůbec se raději věnoval své práci, aby to náhodou taky nemohl schytat, kdyby se jednomu z vás dvou, tedy tobě, nebo tvému otci zachtělo.
"Jakou si myslíš, že máš s blasterem šanci proti světelnému meči? Vycítí varování síly a když na to opravdu přijde bude na tebe připravený. Myslíš si, že si můžeš být natolik jistý, abys ho dokázal zaskočit? S tvými schopnostmi.... he.... s tvými schopnostmi o tom velice pochybuji. Ale můžeme se o tom přesvědčit" pokračoval mezi tím Darth Mortuus, aniž by se tím co se dělo okolo něj dal vyrušovat.
"A ještě mi řekni, jaká že je to geniální stopa, kterou jsi dokázal oběvit?"
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Murrough Geri - Bojovat o všechno, uspět a ještě přežít

Příspěvek od Hayasan »

[quote="Merthor"]Odacer-Faustin, Akademe pravých sithů, sklad

Mistrův hněv se o mne lámal, jako vlny o skálu. Už mne nemohl zastrašit. Za chvíli vypadnu a on mne nezadrží… pokud mu to nedojde, nebo pokud si to nepřečte v mé hlavě. Jen Síla ví, čeho všeho je schopný a jak by se mi v mé makovici dokázal prohrabat. Takže jsem se snažil maximálně uzavřít.
Mistře, pokud je frekvence střelby dostatečná…,
namítl jsem, neboť od určitého počtu výstřelů je nemá šanci vykrýt ani ten nejlepší bojovník. Nedělala jsem si velké iluze o tom, že by můj malý blaster něco takového zvládl, ale to už je něco jiného. Ještě včera večer bych mistrovi nikdy neodporoval, jenže já budu za chvíli pryč a jeho kruté tresty mne budou strašit akorát ve snech. Pokud se tedy něco nepokazí. Teď se to sice už kazit začalo a možná bych to měl brát jako špatné znamení, ale nechci se vzdát, když mám konečně možnost začít nový život.
Možná bych ho masterem skutečně nezabil, mistře, ale možná bych ho mohl určitým způsobem vyvést z koncentrace. Pokud ale nechcete, abych ten blaster měl…,
nechal jsem vyznít větu, aby bylo jasné, že pokud na tom bude trvat, tak ho tu klidně mohu nechat. Byla by to sice komplikace, ale ne až zas tak výrazná. Koneckonců, trvat na tom masteru by stejně asi nemělo cenu, neboť by to bylo hodně nápadné.
Na výzvu k boji, nebo snad k tréninku, jsem nijak nereagoval. To poslední, na co jsem měl náladu a co jsem chtěl dělat, byl boj se světelným mečem s mým mistrem. Bylo by to zbytečné zdržení a možná bych dokonce musel vyhledat léčitele, což by trochu zkomplikovalo a hlavně zdrželo mé plány. Takže jsem mlčel. Tedy až do chvíle, dokud nepadla poslední otázka.
Učedník Nyelm viděl někoho v kápi vycházet z mého pokoje. Chci si s ním promluvit, abych zjistil více,
všichni věděli, že Nyelm je patologický lhář a strašný debil a nikdo ani neví, co na něm jeho mistr vidí a všichni opravdu žasnou, že dokázal přežít celé dva roky. Jenže Nyelm měl také pokoj hned vedle toho mého a kromě toho, že to byl lhář, byl to taky šmírák, takže čistě teoreticky na tom mohlo něco být. Čehož jsem se samozřejmě snažil využít.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Murrough Geri - Bojovat o všechno, uspět a ještě přežít

Příspěvek od Merthor »

Odacer-Faustin, Akademe pravých sithů, sklad

Na chvíli sis mohl myslet, že by třeba tvůj mistr mohl nějakým způsobem odhalit co máš v úmyslu, že se dozví o tvém plánu na útěk a jakmile se o něm dozví, okamžitě ti v něm zabrání.. Tohle podezření se ale rozptýlilo a ty sis mohl oddechnout. Mohl sis oddechnout o to spíš, že střídání štěstí a smůly nahoru a zase dolů pokračovalo v rychlém sledu, takže sis také stále mohl sotva být něčím doopravdy jistý.
"Ach taaak....! Frekvence střelby říkáš?! Jak je to všechno snadné.... že?" protáhl Darth Mortuus nepřestávaje se tidál zlověstně vysmívat a ušklíbat se.
"Dělej jak myslíš. Ty neseš následky. Jedině ty!. Následky za každou chybu, za každou hloupost, které se dopustíš. Ber na vědomí, že jsi zatím nedokázal nic!. Ano zatím jsi vůbec neuspěl."
Z těch slov se dalo vyčíst, že tvůj mistr něco tuší. Zřejmě si spočítal, že tu něco tak docela nehraje a tvoje přítomnost se mu moc nelíbila. Pravděpodobně odhadnul, že mu neříkáš tak docela pravdu. Pokud by ale opravdu věděl že se chystáš opustit Odacer-Faustin a že je to důvod, kvůli němuž potřebuješ blaster se kterým tě přistihl, docela určitě by reagoval jinak. Ještě daleko prudčeji a nebezpečněji, než jak tomu bylo za současných okolností.
Další slova Darth Mortuuse už naštěstí nebyla určena tobě, ale Devaronci, který obsluhoval sklad.
"Dones mi dvě nové datakarty a hoď s sebou" nařídil Darth Mortuus, i když dvě datakarty byly docela běžné drobnosti ne příliš důležité a dost možná to tedy nebylo to, kvůli čemu Darth Mortuus do skladu původně přišel.
"Hned pane" odpověděl Devaronec a začal se přehrabovat v polici u nejbližší stěny..
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Murrough Geri - Bojovat o všechno, uspět a ještě přežít

Příspěvek od Hayasan »

Odacer-Faustin, Akademe pravých sithů, sklad

Zatímco tys toho dokázal opravdu hodně. Zabíjet a děsit umí každý slaboch.
Takto kacířské myšlenky jsem měl vůbec poprvé v životě. Cítil jsem se nějak zvláštně a vůbec jsem se nebál. Bylo sice jasné, že Mortuus zřejmě tuší, že tu něco nehraje, jenže tušit neznamená vědět a on zřejmě nevěděl, o co se tu ve skutečnosti hraje.
Tu zástěrku s těmi datakartamiby prohlédl snad i slepý. Jenže pro mne to znamenalo, že musím být opatrnější. Jen jsem tam stála a čekal, co toho mučitele všech živých bytostí ještě může napadnout. Plánoval jsem, že se vzdálím, ale až odejde on a bude pořádně daleko.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Murrough Geri - Bojovat o všechno, uspět a ještě přežít

Příspěvek od Merthor »

Odacer-Faustin, Akademe pravých sithů, sklad

Stál jsi tam a čekal, až Darth Mortuus odejde, ale dění ve skladu se neodvíjelo nikterak rychle.
Člen personálu akademie k vám chvíli stál otočený zády a něco v polici přerovnával, aby našel to správné, co tvůj mistr požadoval. Ten z něho po celou tu dobu nespouštěl pohled, ale vůbec nic neříkal. K tobě svůj pohled neobrátil, na nějakou chvíli si tvé přítomnosti vůbec nevšímal.
Devarovnec konečně našel to co hledal. Dvě zbrusu nové standardizované datakarty s dosud neporušeným ochranným obalem a malým plastikovým zásobníkem. Otočil se a vracel se k tvému mistrovi, aby mu datakarty předal. Darh Mortus si od něj datakarty vzal a pomalu si je schovával.
"Budete si přát ještě něco, pane, nebo to bude všechno...?" optal se opatrně člen personálu.
"Samozřejmě, že to není všechno!" řekl Darth Mortuus uštěpačně tónem, jež sám o sobě vyjadřoval naprostou samozřejmost, stejně jako hloupost toho, kdo se ho na něco takového opovažuje zeptat. Pak, ale docela náhle, téměř jako by si to snad rozmyslel, nebo jako by si teprve v tu chvíli, uvědomil, že tam stále ještě stojíš změnil svoji taktiku. Obrátil se prudce k tobě a osopil se na tebe.
"Co tu ještě zatraceně děláš a okouníš! To patří k tvému "důmyslnému" plánu, jak splnit svůj úkol i bezcílné postávání?l"
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Murrough Geri - Bojovat o všechno, uspět a ještě přežít

Příspěvek od Hayasan »

Odacer-Faustin, Akademe pravých sithů, sklad

Ne, jen jsem čekal, jestli ještě něco nebudete potřebovat, abych byl užitečnější,
pronesl jsem s úklonou, všechny své nově nabyté věci sbalil a pokusil se raději skutečně odejít pryč. Neměl jsem v úmyslu být mu na očích déle, než by bylo nezbytně nutné. Už tak si na mne svou neustálou zlost vylíval dostatečně.
Je tohle podstat Síly?
Chtěl jsem jít do svého pokoje a chvíli tam odpočívat. Mortuus byl zřejmě v ráži a já potřeboval, aby se zklidnil a věnoval se ryze svým záležitostem. Měl jsem čas. Nebylo kam spěchat. Pár hodin navíc ničemu neublíží. A skryt před jeho zraky ve svém vlastním pokoji alespoň načerpám sílu. Meditace se rozhodně jeví jako hodně dobrý nápad. Meditace nad mým budoucím únikem. Třeba mi Síla poskytne nějakou vizi, nebo nějaké vodítko, případně si jen odpočinu a budu více soustředěný na svůj útěk.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Murrough Geri - Bojovat o všechno, uspět a ještě přežít

Příspěvek od Merthor »

Odacer-Faustin, Akademe pravých sithů, sklad

Rozhodl ses uspíšit svůj odchod, aby ses pouze zbytečně nevystavoval mistrovu hněvu. Posbíral sis blaster, náhradní zásobníky granáty i dýmovnice, které sis poručil a které ti Devaronec přinesl. Byla toho slušná hromádka, takže sis to musel nejdříve všechno srovnat, abys to bez větších problémů unesl, což ti ale za předpokladu dosti opatrného zacházení mohla usnadnit třeba jedna ze dvou menších beden, vedle nichž ti Devarovnec věci položil. Pak ses otočil ke dveřím. Doufal jsi, že se tak zbavíš mistra i jeho zloby a to nejlépe jednou pro vždy. V tomto odhadu ses nemýlil. Skutečně se to podařilo. Tedy alespoň pro tuto chvíli. Darth Mortuus ti ani neopověděl, jen tam stál a čekal, jestli odejdeš, protože i když teď už bylo dobře čitelné, že nechce, abys vyslechl další část rozhovoru, právě to mu zřejmě v té chvíli bylo vhod. V odchodu ti nebránil, jen tě očima a dalším ze série svých úšklebků doprovodil až ke dveřím. Cesta do tvého pokoje byla volná.
Vyšel jsi ze skladu a vstoupil na schody vedoucí dolů k pokojům. Teprve když jsi byl dostatečně daleko ozval se hlas Darth Mortuuse, který čekal, až nebudeš tak docela na doslech. Pokud jsi mohl zaslechnout něco z Darth Mortuusova hlasu a pokud ses nemýlil, tón vzdalujícího se hlasu zněl tázavě. Darth Motuus se na něco ptal. Kdyby ses chtěl o to co tvůj mistr říká zajímat, měl jsi několik možností, jak to v danou chvíli udělat. Musel bys to ale udělat dobře a opatrně, jinak by ses taky mistrova hněvu hned tak zbavit nemusel.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Zamčeno

Zpět na „Ostatní“