Příběh jediho (český originál,Dufek 56)

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Dufek56

Příběh jediho (český originál,Dufek 56)

Příspěvek od Dufek56 »

Tato povídka popisuje příběh jistého padawana.Odehrává se za dob Nové Republiky,asi 2 roky před údalostmi z Protního vektoru.


Kapitola 1
Theed

Na Naboo byly asi tři hodiny odpoledne.Vojenská oddíl Nové Republiky pod velením kapitána Siemonse procházela troskami Theedu.740.výsadková peruť byla doprovázena pěti průzkumnými droidy a třemi rytíři jedi,Anakinem Solem,Kyppem Durronem a jeho padawanem,Mikem Chargem.
Mike procházel s jedním droidem a pěti vojáky severovýchodní část města.Můj oblíbenej druh mise,najít kus šutru v troskách města.pomysle si Mike,ale nepřestával se koncentrovat.Vlastně nevěděl,jak onen krystal,pro který ho sem mistr Skywalker poslal vypadá,ale to ho nedonutilo hledání přerušit.Po hodine bezvýznamného hledání se dostal k dosud stojícím dveřím dosud stojícího domu.Jdu to prohlédnout.Sám.Řekl Mike vešel do poničeného domu.zevnitř dům vypadal obyčejně,snad nikdo by na něm nenašel nic co zvláštního.Mike ale ano.Kdesi v koutě bylo něco,co po celém domě šířilo temnou stranu.Mike zbystřil.Co to může bejt?Vydal se tím směrem.Sotva se dostal k truhle,kde se ten předmět (či co to bylo) necházelo,Země se začala otřásat.Zvenku uslyšel křik některých vojáků.Jeden z nich nahlédl do domu.Hej chlapče,radši ocať vypadni.Objevili se imperiálové a ostřelujou trosky.Mike mu nevěnoval moc pozornosti.Pomalu otevřel truhlu.Miku!Sakra vypadni votaď!Mistr se po něm začal shánět.Na zem začaly přistávat výsadkové čluny a jeden raketoplán třídy Lambda.Miku,sakra..Víc nemusel Kypp říkat.Mike Charge vyběhl ven.Mistře,tam uvnitř ...Kypp se na něj podíval.Teď ne,padawane!Mike se pokusil překonat vztek z toho,že mu mistr nevěnuje pozornost.Stormtroopři vyskákali z výsadkových člunů.Ústup!Vykřikl kapitán Siemons .Pane,Odveďte ty klučiny.Ústup!Mistr Durron kapitánovi věnoval souhlasné gesto.Anakine,Miku,za mnou!Imperiální vojsko se blížilo k Theedu.Lambda pomalu přistával.Sakra,to nevypadá dobře.Vydal ze sebe kapitán při pohledu na raketoplán.
Naposledy upravil(a) Dufek56 dne 13.11.2009 20:00:22, celkem upraveno 1 x.

Dufek56

Příspěvek od Dufek56 »

Kapitola 2

Stormtropeři se dostali do města.Novorepubliková posádka byla v půli cesty.Nestihneme se vrátit,pane!Musíme se jim postavit.Řekl jeden z vojáků kapitánovi.Kyp přistoupil ke dvěma vojákům.Odveďte mladýho Sola.Pokud se do hodiny neukážem,odleťe odsad.Je to dost jasný?Vojáci prvně pohlédli jeden na druhé potom na Kypa.Ano,pane!Ale co ten druhej kluk?Kyp si povzdechl.O něj se postarám.Odchod!Kyp se pousil zahlédnout Mika.Jeho padawan byl vedle kapitána Siemonse a zjevně mu vysvětloval něco důležitého.Připravte se k boji pánové!řekl mistr Durron celé posádce.Miku,zvládneš to?Mike se podíval svému mistrovi do očí.Ano mistře,žádný problém.Kyp mu věnoval úsměv.To jsem rád,padawane.Kyp aktivoval čepel a postavil se vedle kapitána Siemonse.Čekal jste to,pane?Odpovědi se kapitán nedočkal.Imperiální vojsko vydalo ohlušující palbu.Bitva (jestli se to tak dalo nazvat) o trosky Theedu započala..Impérium nepoužívalo žádný taktický postup,vojáci se nekryli,jen postupovali a střileli.Tohle by v běžné bitvě poskytlo novorepublikovým vojenským silám výhodu,jenže tentokrát bylo Impérium v početní výhodě.Novorepubliková obrana byla příliš slabá,aby takový útok vydržela.Každý to věděl,ale naděje se nikdo vzdát nehodlal.
Mike se saltem dostal před novorepublikové vojáky.Po odražení asi deseti výstřelů byl náhle obklopen vojáky.Dostal se do podřepu a s mečem před sebou se otočil okolo své osy.Tím každého ze stormtrooperů připravil o chodidla.Opět si stoupl a další nepřítele rozřízl v pase.
Boj nebral konce.A aniž by to kdokoli zaregistroval,raketoplán přistál.

Dufek56

Příspěvek od Dufek56 »

Kapitola 3

Z raketoplánu se ozvala střelba a tři stormtroopři padli mrtví k zemi.Ostatní imperiální vojáky to zarazilo.Kyp vytáhl meč z vojáka.Co se to ke všem huttům děje?Zaklel a podíval se směrem k raketoplánu.Po rambě sešla osoba celá v černém.Kapitán Siemons přitisknutý k metr vysoké zídce nabíjel svou A- 295.Po necelých dvou minutách vstal a zamířil.Co to má znamenat?Tajemná postava udělala pár kroků k veliteli stormtrooperů.Kyp a Mike ucítili závan Síly.Mistře,cítíte to?Kyp jen pokývl hlavou.Ozvalo se zabzučení světelného meče.Kdo to sakra je?Řekli mistr a padawan téměř jednohlasně.Velitel stormtrooperů přišel o hlavu stejně jako dva další vojáci.Stormtroopeři nevěděli komu se věnovat více,novorepublikové skupince nebo oné osobě.Mike si začal klestit cestu k postavě,která se připojila do bitvy.
Další imperiál padl beznohý na zem.Postava se rozhlédla kolem sebe.Bodla dalšího vojáka.Ten však padl mrtvý dříve než se ho modrá čepel meče tajemné postavy dotkl.Ta zasyčela.Střetla se s čepelí meče Mika Charge.Radim ti dobře,o nic se nepokoušej!Po padawanových zádech se začal pohybovat červený bod.Sundat jediho!Vydal ze sebe scout trooper stojící dva metry za Mikem.Padawan čekal až v zádech ucítí bolest.Nedočkal se jí.Odstřelovač spadl rozstřílený na zem.Příště dávej pozor kluku!Vytkl mikovi kapitán s blasterem DH-17 v ruce.Kyp stál s mečem namířeným na tajemnou postavu po Siemonsově boku.Copak že tentokrát připravený?Řekla sarkasticky žena.Ta tajemná postava byla žena,alespoň něco o ní teď posádka věděla.

Dufek56

Příspěvek od Dufek56 »

Kapitola 4

Bitva skončila.Nová Republika úhájila theadské trosky.

Kyp zhasl meč a dal se do smíchu.Postava si sundala kápi.Čekala jsem,že si vybereš lepšího padawana.
Všechny je vyžral Luke.Bála ses o mě?
Beze mě bys to nezvlád,jen si to přiznej Kype!Mike vypnul čepel a Kyp Durron se podíval na oblohu.Jo,bez tebe sem nula,Maro.Copak,Lukova loď už tě omrzela,že ji bereš Impériu?
Tak trochu.Mara Jade mávla na někoho uvnitř lodě.Z raketoplánu vyšla sedmi člená skupina novorepublikových vojáků.Siemons zasalutoval.Plukovníku.Muž který skupinu vedl přistoupil blíže k ostatním.Pohov Siemonsi.Nesu vám novýho.Z řady vystoupil mladý muž Mikovi výšky a věku.Kapitáne Siemonsi.Mladík zasalutoval.Kapitánovi připadal skoro stejný jako Kypův padawan.Siemons se otočil k plukovníku Philpsovi.Vedení mi říkalo,že posílí mý řady.Obrátil se k mladíkovi.Zatím jděte k ostatním.Kyp se po všech podíval.Čím poletíme?Mara se zadívala na raketoplán.Já ty tvůj padawan a Phipsova jadotka raketoplánem.A Siemonsova parta tím,čím se sem dostala.Kapitán zasalutoval a společně se svou jednotkou běžel ke člunu,kde na něj čekali dva vojáci a Anakin Solo.Cos mi to Miku chtěl?Chtěls mi před touhle přestřelkou o něčem říct.Kyp se tázavě podíval na svého padawana.Vlastně nic,mistře.Kyp si povzdechl.Všichni do raketoplánu!Z kokpitu vyběhl pilot.Je mi líto,Impérium zjevně vytvořilo blokádu planety.Mara nasadila rozezlený obličej.Spojte mě s Lukem.Kype,pokud ten tvůj člun odstartoval,zastav ho.Nebo přijdeš o svý lidi.

Ki
Učedník
Učedník
Příspěvky: 136
Registrován: 27.8.2009 15:23:21
Bydliště: Malachor V,Trayus academy

Příspěvek od Ki »

Aby bylo jasno,PJ byl z počítače nedopatřením smazán.naštěstí já mám jeho kopii na fleshce a bráška mi dal svolení ot opsat.

Kapitola 5

Transportér naštěstí neodstartoval.Mike se k němu dostal v čas.Zastavil se,aby se vydýchal.
Odleťte až co vystartuje raketoplán a pak leťte za ním,pokud to mistr Durron povolí.
Mike chvíli zapochyboval jestli něco neřekl špatně neboť se nějakou chvíli odpovědi nedočkal.
Chlapče,měl bys letět.asi ti ulítaj.
Ozval se z lodi hlas kapitána Siemonse.
K sithu.
Mike se začal koncentrovat,aby se spojil se Sílou.Podařilo se.Pokusil se Sílou si zrachlit běh.Tohle nevypadá dobře,opravdu ne.

******
Maro,co si sakra myslíš,že děláš.Nevim jestli sis toho všimla,ale já tam mám padawana!
Z kokpitu se ozval neurčitý zvuk.
Víš na mě bude tvůj muž naštvanej,že jsem ho tam nechal?A pokud ho tam fakt nechám,nechci vědět co s nim přilítající impíci hodlaj dělat.
Mara vyšla z kokpitu a podívala se na něj.
Nechala jsem otavřenou rampu.Pokud je průměrnej,zůstane tam a získaj ho imperiálové.pokud jsi ho dokázal něco naučit,čímž by jsi většinu osazenstva Akademie velice překvapil,chytnou ho imperiálové na palubě svojí lodě.
Aniž by si uvědomil,Kyp zůstal stát s vyvalenými očnmi bulvami a otevřenou pusou.
Císařovi černý kosti!Maro,mám takovej pocit,že tatvoje slavná nemoc ti sebrala zbytek tvojí inteligence.Dobýt destruktor s devíti chlapama přičemž ten jeden by se věkem mohl měřit s mým padawanem je podle tebe normální?
Řekl Kyp sotva si uvědomil co se hodlala udělat žena Luka Skywalkera.
Neřekla jsem,že je to normální,ale komlink na lodi nefunguje a sami se přes tu blokádu nedostanem.

Odpovědět

Zpět na „StarWars příběhy a povídky“