Příběh jediho 2: Návrat hrdiny

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Dufek56

Příběh jediho 2: Návrat hrdiny

Příspěvek od Dufek56 »

Povídka se odehrává v roce asi 36 po bitvě o Yavin.

Kapitola 1

Pruhy se opět proměnily v hvězdy.Frachťák YV-100 po nekonečně dlouhých hodinách letu konečně vystoupil z hyperprostoru.
Dustin se usadil do křesla kopilota a zkontroloval systémy lodi.
Všechno se zdá být v pořádku.
Z místa pilota se ozval zvuk,který evidentně znamenal souhlas.Za nimi se objevil holografický obraz planety před nimi.Dustin otočil židli,aby na obraz lépe viděl.Mike udělal po chvíli váhání to samé.
Teadrop.Zhruba tři čtvrtiny obyvatelstva jsou pašeráci,námezdní lovci,žoldnéři a lovci lidí.Před třiceti lety hlavní město Impérium málem celý vyhladilo.To je Teďka náš cíl.Seberem koho máme a vrátíme se za Calrissianem do Chřtánu.
Mike se otočil zpátky a podíval se na planetu,jako by to byl vrah jeho otce.
Díky Phile.
Když můžu,pomůžu.
Loď zrychlila a začala se blížit k povrchu planety.
Corelliánská nákladní lodi,tad planetární bezpečnost.Uveďte svoje identifikační číslo a důvod rpoč letíte na Teadrop.
Bude těmhle taky stačit druhý méno tejhle lodě?
Tady nákladní loď YV-100,na čísla mám blbou paměť takže vám asi identifikační říci nemůžu.Na vaší planetu letíme za účelem obchodu.Jsme obyčejný obchodníci s potravinama a lékařskejma potřebama.Letíme sem na žádost pana Landa Calrissiana.Stačí?
To by mohl říct každej.Ozval se z interkomu hlas muže z planetární bezpačnosti.
Je na čase jim to říct jak tříletejm děckům.Povzdechl si Mike.Pohled mu sjel na šedo-stříbrnou skříňku po jeho levé ruce.Její obsah byl součástí jeho a Dustinovy minulosti.
Klidně si zavolejte do Chřtánu.
Mužův hlas se uklidnil.Dobrá,můžete přistát v hlavním přístavu.
Mnohokrát,děkuji.
Mike se zvednul z křesla pilota,kde ho nahradil Phil.Mike si srovnal blaster na opasku.
Pan Solo si mě může najmout jako tělesnýho strážce svýho syna.bylo by to lepší.
Hlavou opět projely události na Mustafaru.Na tu planetu měl zlé vzpomínky.Vyhnal vzpomínky na čas z hlavy a opět se vrátil do reality.Vyšel z kokpitu.Na chodbě ho zastavil další člen posádky.
Miku,vypadá to,že budeme mít společnost.
Klid,Beru,ty zvládneme.Vzala sis Charge a Phil by náš uvítací výbor zmáknul sám.
Ty víš,že bych radši byla na Last Hope.Sem s tebou jen kvůli Philovi a ... nerada si to přiznávám,Will je radši s tebou než se mnou.
Mike položil ženě přátelsky ruku na rameno.
Kdybych tahdy rozhodl jinak,byl by tvůj názor jiný,viď?Jenže teď jsem někdo jiný,i když mi někteří pořád říkají Hrdina z Naboo.
Beru mu opětovala úsměv.Byla ráda,že může lítat s někým,jako je Mike Charge.Možná byla pravd,co se o něm říkalo.Možná opravdu dokázal uklidnit i toho největší poseroutku uprostřed bitvy.
Možná ano.tedy určitě ano.Víš,připadala bych víc v bezpečí.Stačilo by,kdyby se takhle rozhodl jenom Dustin.
Otočila se a pomalu odkráčela pryč,za malým Williamem.

Dufek56

Příspěvek od Dufek56 »

Kapitola 2

Rytíř jedi.Dosáhnout takového titulu byla zdlouhavá a náročná práce.Ale když se vydařila,ten pocit potom za tu námahu stál.Bylo by krásné si takového titulu užívat alespoň nějaký ten rok.Jenže to se nesmí do galaxie dostat vongové a Borsk Fey´lya.Láska kterou prazident Nové Republiky ke Skywalkerovu řádu choval opravdu neznala mezí.To by pro jediho nebyl důvod se takové titulu vzdát.Jenže důležitou úlohu tu také hrálo to,čí jste býval padawan a co jste za dobu padwanství prováděl.Mike Charge byl zářným příkladem toho,jak podle Fey´lyi vypadal jedi.Hrnul se do zbytečně nebezpečných akcí a jeho mistr s oblibou využíval Siemonsovi pomoci.Takže ho později nepřekvapilo to,že se musel postavit před rozhodnutí,zda-li zůstane jedim a u Fey´lyi začne hluboce klesat v ceně nebo se stane prostým občanem Republiky.

****
Mike se vrátil do kokpitu.
Koho nám to poslali?
Dustin se na nově příchozího ani nepovídal a řekl:
Mírová brigáda revival.Alespoň podle dostupnejch informací a mýho odhadu.
Mike si trochu povzdechl a podíval se na přistávací plochu.
Zlatý starý originály.Jak se jich zbavíme?
Phil významě poklepal na skříňku na stěně kokpitu.V odpověď se mu dostavilo Mikovo zakroucení hlavou a Dustinovo nesouhlasné zabručení.Po neúspěchu prvního návrhu si Phil sáhnul pod stůl u křesla navigátora a vytáhnul tmavě zelenou přilbu s pláštěm stejné barvy.
Tohle mi nevymluvíte.
Mike už se několikrát za svůj život přesvědčil,že jeho bratr s oblibou dělá věci,které později alespoň jeho samotného dostanou do problémů.Příkladem který mu Mike pořád připomínal bylo,jak se před osmi lety,při té památné bitvě na Naboo,sám vrhl (pouze s dvěma blastery DH-17) proti AT-ST.
Na tej planetě u Sernpidalu jsme se rozhodli.Pro tebe platí,že se do služby vrátíš,až tě povolá Siemons.
S těmito slovy naťukal Dustin sérii tlačítek a vstal z křesla.
Pušku si ale vzít můžeš.
Jako ze vzteku hodil Phil sbranými věcmi o zem.Poté vstal a následoval svého bratra a bratrance k rampě.
Tam už čekala Beru s rukou položenou na pouzdru malé příčního blasteru se zásobníkem na šest ran.Za ní se schovával Mikův starý astromech R2-Q2.Ten vydal směsici zvuků,které vyzněly jako nějaká otázka.
Střílet se bude jen v nejnutnějším případě.
Odpověděl Dustin droidovi a zandal vibronůž za opasek.Beru zmáčkla tlačítko a rampa se spustila k povrchu přistávací plochy.
Phil odstrčil Beru dále do lodi,aby ji uvíací výbor neviděl a sám se přitisknul s aktivovanou puškou ke kraji stěny.Ke kraji druhé stěny se přitisknul Dustin a ujistil se,že má blaster v pouzdře.Mike hrdinně vyšel ven.Nasadil "solovský" výraz tváře a vypochodoval z lodi.Jen tak tak se mu podařilo udržet stejný výraz ve tváři,když spatřil Trandoshana stojícího vedle muže,který vypadal jako velitel skupiny.

Dufek56

Příspěvek od Dufek56 »

Kapitola 3

Před 7-8 lety,nádvoří Theedkého paláce,Naboo

Procházel uličkou,kterou vytvořily dvě řady účastníku "obřadu".Zhruba uprostřed nádvoří stál Luke Skywalker a svíral jílec meče.Po jeho levici stáli Jacen Solo,Kyle Katarn a jakýsi nautolanský jedi.Po mistrově pravé ruce stál Kyp Durron.Ten Mika sledoval neustále.Vedle něj pak Anakin Solo a Arita Wean (nevím jestli v tej době žila,Elinor mi to nechce říct).Ulička byla pak tvořena povětšinou muži ze Siemonsovi jednotky.Jen hrstka ze zúčastněných byli jediové.Na konci té uličky byli Anakin Solo a ...... Wurth Skidder.Jemu nevěnoval Mike jediný pohled.
Nyní již byl před mistrem Skywalkerem.Poklekl na levé koleno a sklonil hlavu.Luke poté aktivoval čepel a zhlehka mu jí položil na jedno pak na druhé rameno.
Miku Chargi,za tvé skutky a věrnost Řádu a Síle tě jmenuji rytířem jedi.
Mike zvednul hlavu.Jeho mentoři mu věnovali krátký úsměv.Mike jim ho objetoval a pohled vrátil k obličeji Luka Skywalkera.Arita sáhla pod svůj cestovní plášť a podala Lukovi světelný meč.Ten ho pak dal Mikovi.Tato zbraň je tvůj život.Nechť tě provází Síla,Miku Chargi,rytíři jedi,hrdino z Naboo.

***

O 7-8 let později,přistávací plocha 1-2-6,Teadrop

A vida,kdopak vážil vážil cestu na Teadrop!Pan Charge,nepletu-li se?A toto je Mikova střela,že?
Šéf "uvítacího výboru" udělal pár kroků k Mikovi a ukázal na loď.
Mike nesnášel,když někdo takto říkal jeho lodi.Tomuhle frachťáku dal jiný jméno.To se ale lidé nenaučili vyslovovat.Prohlédl si skupinu lidí.Tedy lidí a jednoho Trandoshana.Toho Trandoshana,za kterým se s Jacenem Solem honil před 7,8 lety po Theedu.Pokud po pohledu na trandoshana nezavřel ústa,nezavřel je ani teď.Na konci oblouku,který skupina utvořila,stála dívka.To by Mika nijak nepřekvapilo.Jenže ona měla místo blasteru světelný meč.
Ano,Mike Charge osobně.Je mi líto,taloď není na prodej.
Velitel si odkašlal a podíval se zdálky dovnitř lodi.Sice nikoho nezahlédl,ale jasně slyšel něčí kroky.
Ať vyjde posádka vaší lodi ven.
Mike nemusel ani použít Sílu a hned věděl,že to byl Phil.Jenže to si jen domníval myslel si,že je to pravda.ty kroky patřili Dustinovi.Ten se asi rozhodl porušit slib a vybrat obsah oné skříňky.
Nevidím důvod.
Odpověděl Mike a mírně se pousmál.Nato všichni kolem něj vytasili blastery.jen dívka zůstala klidně stát.
Řekl jsem,ať vyjdou.Nechcete zemřít takhle,pašeráku,že?Tak udělejte co říkám.
Výborně,co teďka?Pokud začnou střílet Dustin s Beru,sundaj mě tihle týpci.pokud začnou střílet tihle...Mika vyrušil z přemýšlení povědomý zvuk.
Klap....bzzzzzzzz.
A na to ještě jednou ten samý.Nato všichni co Mika obklopili namířili.Někteří na něj,někteří do lodi.Dívka aktivovala meč a zapátrala v Síle.Mike čekal,že půjde do lodi,protože se odtud ozvaly ty zvuky,jenže ona se rozhodla jinak.Namířila koncem čepele na Mika.
Jedi!
Ať už byl nyní Mike kýmkoliv,pořád byla nápadná jeho stopa v Síle.
K sithu!
Mike tasil blaster.Jenže než stačil vystřelit,svýrala rukojeť zbraně dívčina ruka.
Je mi líto,Chargi.Ale odměna na vás má tolik nul,že se nedá odmítnout.¨To byla poslední slova velitele útočníků.Z rampy totiž seběhl Phil s blasterovou puškou a stihnul vystřelit dříve,než kterýkoli útočník.
Položte zbraně,pánové.Nemusí se tu umírat.
řekl překvapivě v basiku Trandoshan.

Dufek56

Příspěvek od Dufek56 »

Kapitola 4.

Z lodi se ozvaly další kroky.Tentokrát to byla Beru.Vracela se k malému Williamovi.Mike se pousmál.A jakoby se s ním vrtila jeho dřívější moc.Něco jako závan naděje,který kolem sebe šířil jako dávný Jordi Linx v dobách,kdy byl ještě jedi.Zlodi se ozvalo zasyčení.
Co tam sakra Dustin dělá?
Opět se vrátil myšlenkami na přistávací plochu.Phil sundal velitele útočníků,ale těch tu bylo ještě mnoho.A teď se k nim blížili další.Ať už se Mike rozhodl porušit slib,který s Dustinem složil nad hrobem svého otce nebo nikoliv,neměl velikou naději.Jeho blaster byl za opaskem dívky-evidentně jedi-a Phil nebyl až tak dobrý střelec,aby zvládnul postřílet všechny útočníky sám.Optimismus ho pomalu opouštěl.
Jakej je plán?
Zeptal se co nejpotišeji svého bratra.Ten pokládal svou pušku na zem.Pak se natočil směrem k Mikovi.
Nechcípnout.
To zní dobře,ale jak to províst?
To už se ke každému z nich blížili dva muži a chystali se jim nasadit pouta.
Asi je na řadě porušit slib.Snad se Dustin nehodlá flákat dlouho.
Po rampě se obrovskou rychlostí za doprovodu vřeštění,pípání a hvízdání přiřítil R2.
Prohledejte loď.Vy dva půjdete se mnou.
Nařídil svým kumpánům Trandoshan a otočil se na patě.Mike se ponořil do Síly.Zapomněl na to,co slíbil před lety na Bespinu.Možná,že to bude jeho jediná taková akce,bude to jen výjimka.Možná však,že tohle bude znamenat jeho velkolepý návrat k bývalému řemeslu.
Máchl rukou před sebe a tři muži padli na zem a jaště dva metry se po ní sklouzli.Čvrtý zpanikařil a chystal se utéct.V tom mu zabránil Trandoshan.Shodil ho z přistávací plochy dolů.
Velím bandě zbabělců!Traxis,postarej se o toho jediho.A pak o toho v lodi.
Nato po rampě sestoupila na přistávací plochu postava v černém jediském rouchu a stejně barevném plášti s kápí,která ji zakrýval většinu obličeje.Ruce měla zkřížené na ramenouch a zpod pláště šli vidět dva jílce světelných mečů.
Dívka ujekla a ustoupila postavě z cesty.Trandoshan se otočil.Věnoval postavě krátký a dosti zvláštní pohled.Potom shrnul část levého rukávu a poodhalil tak jakýsi chránič předloktí připomínající část mandalorianského brnění.Trandoshan na něm vyťukal jakýsi kód a pomalým krokem odpochodoval z přistávací plochy.
Sbohem Skywalkere.
Chvíli poté sundala postava kápi.Jak se Mike domníval,byl to Dustin.Ten pak hodil Mikovi meč a svůj pak vyprostil z opasku.
Tentokrát neunikneš,Dreaku.
S těmito slovy Mike aktivoval čepel meče.Jakoby se mu znovu vrátila jakási ztracená energie.Začala jím puslovat čím dál silnější Síla.Mikovi projeli hlavou vzpomínky na jeho mentory a slavný duel s jacenem na Mustafaru.A i když si to nechtěl připustit,toužil zapomenout na slib a znovu se stát rytířem jedi.

Dufek56

Příspěvek od Dufek56 »

Kapitola 5

Dustin a Mike si prořezávali cestu mezi útočníky.Mike hodil po Dustinovi jedním z mužů a ten ho rozčtvrtil mečem.Jejich spolupráce z dob,kdy byli rytíři jedi se jakoby obnovila.Netrvalo dlouho a na přistávaci plošině 1-2-6 bylo jen pět živých.
Oba bývalý jediové vypnuly čepele mečů a pomalu se šourali k Dreakovi.
Je mi líto Chargi.Ani tentokrát mě nechytnete.
K překvapení všech tří Chargů se Trandoshan vrhnul z plošiny dolů.
Frajer,radši než aby jsme ho chytli,radši spáchá sebevraždu.
Mike se otočil a....skončil tváří v tvář Traxininu meči.Ta však vypnula čepel než stačila čepel projet Mikovou lebkou.
Omluvte mé chvání,Nabooský hrdino.Mistr Skywalker mě sem poslal,abych vás dostala na Ossus.
Takže tahle mise je jen o tom mě dostat zpátky do Řádu?
Je mi líto.To nemohu sloužit.
Traxisisina brada poklasla a dívka se jen tak tak nedala do breku.
Tak tam dostaňte aspoň mě.Prosím.
Mike si povzdechl a pohlédl za Traxis na svého bratra.
Dobře,čekejte u lodi.
Dívka zajásala a rozběhla se za Philem.Mike se podíval na Dustina a ten mu vrátil ten samý smutný obličej.
Miku,
Mike změnil výraz obličeje na naštvaný.
Tohle je blbej vtip,Dustine.
Řád Tě potřebuje.
Až teď siMike uvědomil,že to není bratrancův hlas,ale hlas někoho,koho kdysi znal.
Anakine?
Musíš letět na Ossus,musíš.Řád potřebuje hrdinu,potřebuje tebe,Miku.Jakoby se v Mikovi hnulo svědomí.Povzdechnul si a pohrával si s jílcem světelného meče.
Seberu Jacena a odletím.Možná,že dospěl čas se vrátit k starýmu řemeslu.
Jacen tu není,Calrissian ti lhal.Pořád jsi jedi.Síla tě doposud neopustila.Pak se hlas Anakina Sola zmizel.Mike se otočil k Aritině chloubě.
Startuj Phile,pan Lando si z nás utáhnul,Jacen Solo tu není.Letíme na Ossus za Skywalkerem.

Dufek56

Příspěvek od Dufek56 »

Kapitola 6

Mike vešel do kokpitu a zabral místo navigátora.
Dustine,můžem.
Aritina Chlouba se vznesla a rychle zmizela z dohledu pozorujících.

Aritina Chlouba se konečně dostala do bezpečí hypeprostoru.
Na Ossusu budem za čtyří hodiny.Díky mejm zlepšováčkům tam budem rychlejc než veřejnou dopravou nebo imperiálním destruktorem.
Řekl Mike Traxis,která evidentně nedokázala uvěřit,že tahle plechovka je skutečně rychlá.
A pak si promluvíte se Skywalkerem.
Mike se zvednul z křesla vy šel z kokpitu.Traxis ho následovala.
Pak se vrátim do Chřtánu.
Promluvíte si Skywalkerem a vrátíte se do Řádu.
Traxis málem propadla záchvatu hněvu.Ani trochu se jí nelíbilo,že má Mike charge vlastní hlavu.
Dobrá,ale budu mít celej život zkaženej.
Traxis se konečně usmála.Poté si všimla prosklené skříňky na stěně chodby a vytáhla z ní válcovitý předmět.
Založil jste si sbírku světelných mečů?
Mike nevěnoval dívce jediný pohled a pokračoval v cestě k Beru.
Ne,z takovejch blbostí jsem vyrostl.A polož ho zpátky.
Traxisisina zvědavost neznala konců.
Tak proč ho tu máte?
Mike se otočil a podíval se kamsi za dívku.
Můj děda ho dal mýmu bratrancovi.Tomu v černým hábitu.
Traxis se s touto odpovědí spokojila a po zbytek cesty se snažila dat všem Chargům pokoj a čas trávila s Beru nebo meditací.

Dufek56

Příspěvek od Dufek56 »

Kapitola 6

Aritina Chlouba po dlouhém letu hyperprostorem byla u konce své cesty.Před duraocelovým průzorem kokpitu se rýsovala planeta Ossus.
Pusť mě k řízení Dustine,zvlánu s tim krámem přistát.
Nařídil svému bratrancovi Mike a změnil pole působnosti.
Mickie,koukni se na orbitu.Nějakej frajer hodlá jednou lodí udělat blokádu planety evidentně.
Mike se na bratrovo upozornění podíval.
Vypadá to na nějakou korvetu.Asi Remoter.Proskenuj náklad,zjisti životní funkce.To nás tu hodlá Skywalker rozstřílet?
Dustin přikývnul a aktivoval senzory.K Philovu překvapení vešla do kopitu Traxis.
Jdi zpátky.Musíme se postarat o návštěvu.Tohle nám byl sith dlužnej!
Dívka na Mikovi poznámky nereagovala a v kokpitu zůstala.Zadívala se na korvetu na orbitě a zaradovala se.
Chci jí vidět,až nás sundaj.
Poznamenal Phil.Trxis se otočila k Chargům.
To je Bažina!Asi už o nás ví.
Teprve jsme se vynořily z hyperáku...
Trxis Phila gestem ruky zastavila vprostřed věty.
Vypadá to,že můžeme přistát.
Dustin jenom kývnul hlavou.

Aritina Chlouba se snášela k povrchu planety.Žádný z Chargů doposud nevěděl,jaké překvapení je na Ossusu čeká.

Dufek56

Příspěvek od Dufek56 »

Kapitola 7

Sice to stálo Mika dlouhou dobu přemlouvání,ale opět měl v pouzdře svůj blaster DL-21.Traxis se sice obořovala slovy,že nyní má opět svůj světelný meč,takže mu tahle zbraň bude na nic,ale po tom,co jí Dustin ukázal ten svůj se nechala trochu obměkčit.Její následnou zlobu utišila Beru za drobné pomoci Williama.

Bažina,takovýhle jméno bych svý lodi nedal ani po devíti láhvích corelliánskej whiskey.
Jméno korvety,kterou viděli na orbitě planety vrtalo Mikovi dlouhou chvíli hlavou.Důvod,který jejího majitele dovadl k vymyšlení takového jména,byl pro nejen Nabooského hrdinu záhadou.

Celá mužská posádka Aritiny Chlouby a Traxis stáli u pomalu se spouštící rampy.Dustin pořád v černém rouchu,Phil v novorepublikové vojenské výstroji a Mike v oděvu podobném tomu,který před sedmi lety nosil (samozřejmě mě ve větší velikosti).
Všichni sestoupili na povrch planety,kde na ně již čekalo asi osm jediů včetně Luka Skywalkera.Dustin,Mike a Traxis před velmistrem řádu poklekli.Mike si nepamatoval,že by někdy něco takového dělal,ale připadalo mu to zdvořilé.
Jsem rád,že jsi se vrátil,Miku Chargi.I tebe tu vidím rád,Dustine.Vypadá to,že jsi je dostala zpátky,Traxis.
Dívka vzhlédla k mistrovi a podívala se mu do očí.
Jen jsem udělal,co jste si přál,mistře.
Luke Skywalker se na trojici jediů usmál.Poté pohlédl na Chargovce.
Vítejte zpět v Akademii.Vaše tituly vám zůstali,neboť jak vím,jste se svých schopností nezbavili.
Všichni tři opět vstali.Mike dostal jakýsi hřejivý pocit,že se opět vrátil tam,kde prožil většinu svého života.
Luke Skywalker odešel a Síla jakoby na tom místě skoro uhasla.Phil udělal pár kroků ke svému bratrovi.
Víš co jsi mi před osmi lety slíbil na tej nemocníční fregatě?
Vím.Jen jsem si myslel,že to budeš chtít vzít zpátky.
Za tím co jsem řekl si stojím.
Phil se vrátil zpátky do lodě za svým synem a ženou.Traxis následovala sedmici jediů.Mike se podíval na poslední ho,spíše poslední z nich.Dívka s dlouhými hnědými vlasy po boku stejně staré dívky.Oběma nemohlo být více než pátnáct,ale Síle kolem nich byla stejně velké jako u Dustina a Jacena Sola dohromady.

Odpovědět

Zpět na „StarWars příběhy a povídky“