Pod povrchem II

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Pod povrchem II

Příspěvekod Jedi Pablo Hol » 25.5.2012 13:34:05

II. Až zvolám „Heuréka!“

Twi'lek se nahnul nad čirou vodou, která nebyla znečištěna ani sebemenším zrnkem prachu, pod hladinou dokonce rozeznal barevné uspořádání čtverců v rozměrech necelého půl metru čtverečního. Nabral pár doušků vody do rukou a napil se. Následně si také opláchl špinavou a znavenou tvář.
Z nově nabytou energií pohlédl na Hssisse. Nevěděl sice co je to za druh nebo z které planety pochází, ale uchvátila jej jeho velká hlava. Čím vice sledoval monument, tím složitější pro chlapce bylo se odtrhnout, nakonec začal ztrácet i ten mučivý pocit hladu. Světélkující květy slábly a slábly, až Nilo pod rouškou tmy upadl do hlubokého spánku.

Nilo se ocitl na desce uprostřed koláže, spatřil prostřední ze sloupů na levé straně chrámu. Kolem byl obtočen Hssisský drak, tento však byl živí, ale nevnímal chlapcovu přítomnost. Poté svůj zrak Twi'lek zaměřil na koláž v podlaze. Planety na jejím okraji se začaly roztáčet. Po chvíli se však zastavily, jedna z planet směřující ke kašně se rozsvítila takovou září, až oslnila jeho zrak.

Nilo se probudil celý rozklepaný. Ten sen, nebo spíše vize, měla nějaký důvod. Chlapec vstal a pomalými kroky přišel k prostřednímu sloupu jako ve snu a odstranil obtočené rostliny. Na sloupu stálo:
Pánu první služebník věrný,
nyní údolím temným kráčí,
s mocnou silou vázaný.

Poté se chvíli zamyslel nad koláži na zemi. Ohnul se a rukou setřel prach. Domnělá koláž byla jedním velkým mechanismem. Poznal všechny planety Devaron, Tatooine, Mon Calamari, Drall, Dathomir, i Korriban. Twi'lekovy nedělalo žádný problém, aby pochopil co má udělat. Sen mu dal jasnou odpověď.  
Planeta ze snu, se nacházela na opačné straně kruhu. Prsty zapátral v písku po nějaké klice, kterou by mohl kolo otočit. Po chvíli nahmatal jakousi hlubokou drážku, vsunul do ní prsty a zatáhl k sobě. S hukotem se začal kruh sunout, kousek po kousku. Pár vteřin po úplném otočení ke kašně a tedy na „první místo“ se pod Korribanem, zacvakla západka. První krok byl jasný, nyní zbývalo dalších pět.
Nilo prohlédl ostatní sloupy. Hádanky na nich byly ve stejné výšce a nebylo tak těžké je najít. Rychlým pohledem zjistil, že na všech je zmíněno nějaké číslo, nejspíš pořadí v kterém má planety na kruhu otáčet. Věděl i na jaké místo.
Přešel ke sloupu u vchodu na pravé straně, kde byla zmínka o číslu dvě a četl.
Závisti je rudému zrádci dáno,
dvěma kopími mu odměněno,
vždyť bystrosti jest soku darováno.

Twi'lek si dokola četl nápis slovo po slovu. „Rudému zrádci“ říkal si zamyšleně nahlas. Podle dalšího textu vyrozuměl, že zrádce chtěl svého soka zabít, sok ho však odhalil. Rudá mohla znamenat prolitou krev. „Zdádce za svůj plán být odměněn nemohl, tedy aspoň ne ve smyslu... . Byl naboden... .“ Netrvalo to dlouho a vše dávalo smysl. Rudá byla barva kůže zrádce a dvě kopí jeho rohy. Odpovědí byl Davaronian. Nilo otočil kruh. Jakmile byl Devaron na místě Korribanu uslyšel další západku. I sok byl nyní jasný. Chlapec mohl přejít k dalšímu sloupu v pořadí.

Vědění tří Mistrů je veliké i v malém,
vždy déle galaxie vydrží v umění mém.

Nilo si hádanku přečetl a zaměřil se na první řádek. Vědění mistrů znamenalo nějaké myslitele nebo vědce, to bylo jasné. Aby ulevil svému namáhanému tělu, sedl si na zem. Jakmile musel pohlédnout nahoru na hádanku, došla mu i další část. Zamyslel se tedy nad dalším řádkem.. déle galaxie vydrží v umění mém. Zanedlouho našel odpověď.
Otočil kruh na planetu jménem Drall. Mnoho Drallů totiž vyrábí léčiva a jejich oběvy pomohou populaci v galaxii dožít se vyššího věku. Nyní tedy mohl přejít k dalšímu sloupu. Zde stálo:

Vládce Monarren mocný ve svých činech,
blahem své služebníky zalije,
ve čtyřech slavných dnech.

Na řešení hádanek měl Nilo svůj systém. Hned pochopil význam pojmu „zalije služebníky blahem.“ Na kruhu byla jediná vodní planeta. Najednou pochopil i to, že význam má také jméno vládce. Byla to kombinace názvů ras, které žijí na té dané planetě. Quarrenů a Mon Calamarianů.
Našel ji na kruhu a začal ji sunout na své místo, kde opět zapadla další západka. Nilo si oddechl. Ještě mu zbývalo vyřešit poslední dvě.

Hnědý obr pěti kroky kráčí,
s jistotou tmou k svému cíli,
kde velkou silou tvory ničí.

Twi'lek se jen usmíval. Hádání se mu začalo líbit čím dál víc, měl ale žízeň. Musel se napít. Nahnul se nad vodu tekoucí mezi sloupy. Najednou spatřil nějakou zdobenou tyč, která se tam jen tak válela. Na jejím konci byl nějaký členitý klíč, který možná časem bude potřebovat . Teď se ale musel vrátit k hádance. Usedl opět na zem a přemýšlel.
Na odpověď přišel rychle. Byl to Rancorn, ten totiž vidí ve tmě, je silný, velký a také hnědý. Nastal ale problém domovským světem těchto tvorů byl Dathomir, alespoň jeden se nacházel i na Tatooine. Vzhledem k tomu, že poslední z hádanek byla značně poškozena nemohl spolehlivě určit která to je. Vybral tedy tu nejpravděpodobnější odpověď. Uchopil kruh na místě kde obvykle a opět začal vší silou táhnout, dokud neotočil Dathonir na to správné místo.
Poslední planeta byla jasná, žádná jiná zde už nebyla. Otočil ji tedy stejným způsobem, ale nic se nestalo. Nilo se zarazil. Přistoupil k poslední hádance a zkusil vyčíst něco, co by mu pomohlo.

Člověk můj …..................................,
…...….......................
rado...... zpět k bratru se vrací.

Chvíly přemýšlel. Jediná planeta, která se dala označit jako bratrská byl Korriban, otočil jej tedy zpět na své místo. Konečně uslyšel tlumený zvuk západky.

Plameny v přední části chrámu opět vzplály, ty na sloupech však nikoliv. Místo toho se ale Kowakiánské opičí ještěrky pohnuly, pohlédly na Nila, seskočily dolů a obklíčily ho. Jedna z nich se bleskurychle vymrštila přímo na něj. Chlapec po ní skočil a vší silou opičí ještěrku srazil k zemi. Vzniklou mezerou vyběhl k východu, ale ten mu zablokovaly ostatní, dřív než se k němu dostal. Vzpomněl si na tyč ve vodě a rychle se k ní vrhnul, odhodlán se s její pomocí probít ven. Sáhl pro ní do vody a napřáhl se, ale místo předpokládaného útoku ještěrky stály na místě bez hnutí. Najednou udělaly pár pomalých kroků vpřed, vyskočily zpět na sloupy, kde se opět proměnily v tvrdé kameny a plameny jim vyšlehly z úst.
Před vchodem Twi'lek spatřil tajemnou postavu muže v kápi.
"Dejte si pozor, mistře Jedi, abyste pro vaši neopatrnost a lhostejnost nevypustili v galaxii příšeru..."
- Bodo Baas, mistr Jedi
Uživatelský avatar
Jedi Pablo Hol
Učedník
Učedník
 
Příspěvky: 172
Registrován: 13.3.2011 13:34:37
Bydliště: Jaroměřice n. Rok

Zpět na StarWars příběhy a povídky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron