Zápis života běžného, nudného

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Zápis života běžného, nudného

Příspěvek od Kazma »

Ve výcvicích, misích i MPM se řeší neustále nějaké vyhrocené situace. Vražda, násilí, zrada, krveprolití, aj … Tak mě napadlo, co třeba takový průměrní občané galaxie. Ti, jejichž jedinou starostí je dostat výplatu včas, popř. nepohádat se se sousedem. A co takový studenti? Průměrní studenti průměrných škol?
Kdo by si myslel, že mu tento zápisník nesedí kanonicky, POZOR, jedná se o Kazmon a v tom je všechno možné.



Deníček studentky ručního o strojového opracování duraoceli, cortosisu a podobných nesmyslů na Geonosisu

Den běžný

7:45-8:30
Početní úkony po ránu? Nechutné. A ještě k tomu písemka. Asi potupně vrhnu. Tohle nevím. Tohle nevím. Tohle nevím. Tohle možná půjde logicky. Nešlo.

8:35-9:20
Ano. Přiznávám huttský jazyk je pro obchod neobyčejně důležitý, ano, ale po absolvování základního vzdělání na Fondoru jsem s tím radši sekla. Pro práci, kterou chci dělat je mnohem výhodnější jazyk Obchodní federace. Proč to vlastně říkám.
Neimodianka, co nás ho vyučuje, musela k nějakému soudnímu stání, takže jsme spojení s druhou skupinou, jenž je učena slizkému a kulatému jazyku. Mám před sebou haldu úkolů, jdu dělat.

9:25-10:10
Už druhou hodinu mentorka huttštiny promlouvá svým studentům do duše, prý ať se učí. Pche. Stejně to pustí jedním uchem tam, druhým ven.
Polohlasně děkuji své dražší polovičce na Bastionu, že mi nahrál federační slovník do mého starého, skuhrajícího datapadu. Svět je hned o něco jednoduší.

10:25-11:10
Už zase prší, divný. Nejzvláštnější na tom je, že ani není období dešťů. Za týden letím na Lehon, alespoň bude nějaká sranda, pak na měsíc domů na Fondor, a pak měsíc lítání po galaxii (Bastion, Corusant, Vjun …). Hlavně to přežít.

11:15-12:00
Konspirační teorie kolem početních úkonů nabírají na intenzitě. Prý abych tak neprojevovala hlasitě svůj zájem nad upálením téhle ženské, kerá se tváří, jako by už všechno viděla.
Kvůli výletu na Vjun přepisuje brácha už třetí písničku. Bude to psycho.
Cože to ta ženská napsala na tabuli? Hieroglyfy? Pančelko! Má to být snad v basicu, ne?

12:00-12:50
Asi bych se měla začít učit, než někdo přijde. Přišel. Zkouší. Většina zkoušených se vzdáleně pohybuje kolem tématu, o kterém by měli něco vědět. Nad tématem, které jsem dostala, jsem se řádně orosila. Ta blbka z oboru pro zpracování anipořádněnevímčeho vedle mě, aby ji tuk’ata sežrala, neporadila mi, musela jsem si na to přijít sama. Už se těším na oběd.

Den zkrácený

7:45-8:30
Straší tady mentor technické dokumentace a hele, chemikářka, došla.
Chudák, nikdo ji neposlouchá, nikdo si ji nevšímá. Stejně je nás tady jenom půlka. Zbytek si chytnul nejbližší transporty a jel domů, asi už taky pojedu.
By jste nevěřili, jak jsou špatný spoje na trase Geonosis-Fondor a opačně je to ještě horší. Konečně svítí sluníčko. Ať už to skončí! No tak! Pančelko! Je poslední den posledního týdne, kdy se ještě někdo pokouší učit. Nechte už toho!

8:35-9:20
Basic. Je jen málo dalších důmyslnějších mučení, než jazyk obecný v podání tohoto twi’leka. Kdybychom se raděj věnovali nějakým pořádně temným spisům. Třeba jeden z pravých sithů, Markýz de Sade, nebo takový Darth Tolkien, popř. Darth Skalzi. Má toužebná přání nebudou asi jen tak Temnou stranou vyslyšena.

9:25-10:10
Kresba na flimsiplast. Na známky. Což ten arkanian nevidí, že toho máme už všichni, ale opravdu až po … Ruka se vám třese. Pohyby, které nemáte naučené. Téma, které nemáte zvládnuté. Fiasko.

10:10
Kašlu na to. Ty poslední tři hodiny se beze mě obejdou. Čas na linkový let směr Fondor.

O několik dní pozděj

8:30-8:35
Poslední tejden, kdy se budeme učit. Tak jsem se na první hodinu vykašlala a přišla až na konec, těsně před tím, než mě lord Cher n’ho-bil zapsal

8:35-9:20
Basic. Ptám se spolužáka spolutrpitele, jestli bude také dělat závěrečnou domácí práci z kresby. Prý bude. Uvidíme.
S desetiminutovým zpožděním dorazil twi’lek Lek’esh.
Nuda. Zase básníci. Probíráme samé básníky. Já chci domů! Ti, kdo si nepamatují dnešní rozvrh se modlí, aby už byla další hodina, kdyby věděli, že bude zase …

9:25-10:10
Basic! Tohle bude dneska moje smrt. Ne. Musím to vydržet. Už jen tři dny, než pojedu na Lehon. Proč je začátek týdne vždycky tak náročnej?!

10:25-11:10
Minulý čas jazyka Obchodní federace, proč jsem sakra jediná, kdo ho chápe?

11:12-12:00
Lord Cher n’ho-bil uzavírá známky. Takže mám teď tak hodinku čas.
Technologický postup při zpracování duraoceli a ostatních rud. Jestli mě nepošle na praxi na Apatros, budu ho mít i nadále ráda. I když od té doby, co jej Darth Ka’rel jmenoval svým výkonným zástupcem, je to všechno ještě mnohem horší, každopádně je jediný mentor komplet na Temné straně. Má mé sympatie.

12:00-12:05
Budeme psát z dějin geonosánského umění. Super. Kdo se učil?
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Odpovědět

Zpět na „StarWars příběhy a povídky“