Akademická soutěž - Stížnost

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Akademická soutěž - Stížnost

Příspěvekod Jordi Linx » 26.5.2015 20:41:07

Je na čase si opět zjistit, kdo je na Akademii nadaným i poté literární či humorné stránce. A není k tomu lepšího prostředku než literární soutěže.

Téma soutěže?
Každý jsme se někdy setkali s tím, že se nám něco nelíbilo, bylo proti předpisům a autority to ignorovaly nebo nás někdo vyrušoval či ohrožoval. To samé se samozřejmě může stát i našim oblíbeným postavám, ať už pocházejí z Tatooine, Dantooine, Korribanu nebo Coruscantu. Mnohdy není mnoho způsobů, jak s tímto bojovat, nicméně vždy lze někam nějak podat stížnost. A to je také letošním tématem. Může to být stížnost v době impéria, republiky, může být na sithy, Jedie, droidy či příliš hlučného lovce odměn od vedle. Prostě z jakéhokoliv období a jakékoliv postavy - jen trochu berte na zřetel, aby to dávalo smysl. (takový Luke si asi bude těžko stěžovat na to, že mu Windu ukradl X-winga kvůli misi).
Je úplně jedno, kdo a na koho si bude stěžovat - nikdo nebude mít exkluzivitu na žádnou postavu a klidně můžou být tři stížnost Anakina na Yodu, že mu snědl snídani. Můžete si klidně stěžovat na nějaké uskupení, nebo jako zástupce někoho - v tomhle vám nechávám volnost.

Kdo se může zúčastnit?
Úplně všichni členové Akademie s minimálně pěti příspěvky, kromě mé maličkosti.

Do kdy?
Termínem přijetí posledních "stížností" je 15.7.2015 23:59:59, máte tedy zhruba měsíc a půl na vytvoření svého veledíla.

Kam?
Nabídnu vám dvě možnosti, jak zaslat soutěžní příspěvek:
1, Na e-mail: soutez(a)forceacademy.net
2, Mně PMkou tady na Akademii
- Preferuji e-mail Akademie, který byl za tímto účelem vytvořen a nemám problém s většinou typů souborů.

Informace:
Aby byla soutěž platná, tak musí být přijaty alespoň tři práce!

V jaké formě?
Ponechám na vás, jestli budete psát formální stížnost (takže tam bude uveden autor, datace, příjemce, zdůvodnění a podobně - v takovém případě si to pohlídejte) nebo neformální (například lísteček na dveřích sousedovi). V tomhle vás neomezuju, jen musí být jasně znatelné, kdo si na koho stěžuje.
Dále by stížnost neměla být zbytečně krátká, takže zavádím nějakou minimální délku alespoň 100 slov, snažte se však o víc. Nemusí to být desetistránková esej s výpisem všech pochybení od počátku věků, ale snažte se to napsat alespoň na čtvrtku stránky.

Kdo a jak bude hodnotit?
Nejvyšší svrchovanou mocí v rámci poroty bude jako obvykle moje maličkost. Další porotce určím až s průběhem času s ohledem na to, kdo se bude chtít a nebude chtít účastnit. Samozřejmě se pokusím vybrat i jednoho porotce mimo Akademii, aby vnesl svěží názor a zpestřil tak hodnocení svým Star Wars neposkvrněným postojem. Porotci, včetně mě, budou tři a všichni budou mít podobný názor, v případě rovnosti pak budu mít nejvyšší zodpovědnost já.

Hodnotit se bude vtipnost, myšlenka, zpracování, věrohodnost, ale třeba i dodržení vlastnosti postavy (někdo má jiný slovosled, někdo má charakteristické výrazy nebo styl vyjadřování). V neposlední řadě pak originalita a jistá unikátnost.
Gramatika je pak sekundární, nicméně pokud tam nasekáte tuny neomluvitelných chyb, tak za to budou body dolů - takže si tu chvilku na kontrolu pravopisu najděte. Současné kancelářské balíky v tomhle dovedou dostatečně pomoci (LibreOffice, MS Word ...).

Co můžete vyhrát?
  • Hodnost ForceWritera
  • Zápis do Síně Slávy pro trojici nejlepších
  • Personalizovaný diplom pro vítěze
  • Věcnou cenu s tématikou Star Wars

Vyhlášení vítězů?
Oficiální vyhlášení výsledků proběhne během 9. srazu Akademie, který proběhne počátkem srpna ve Vrších u Fulneku.
Pokud by nebyl vítěz mezi účastníky, tak se s ním domluvím a pokusím se o osobní předání a tedy i vzácnou návštěvu samotného admina!

Případné dotazy a poznámky můžete psát do tohoto tématu, rád na ně odpovím.

----------------------------------
Aktuální počet účastníků: 1 (k 14.7.)
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6611
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

Zpět na StarWars příběhy a povídky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků