Fabian Stiplett (Jordi Linx)

Zde vytvořte svou přihlášku pro vstup do daného období.

Moderátor: Moderátoři

Fabian Stiplett (Jordi Linx)

Příspěvekod Merthor » 06.2.2018 20:43:37

Jméno: Fabian Stiplett

Titul: Dříve Padawan, nyní štvanec

Rasa: Člověk

Rok narození: 36 BBY Věk:17 let

Planeta narození: Uyter

Životopis postavy:
Fabian při svém mládí neměl moc příležitostí odchýlit se od běžného života Jediů. Devět let svého života prožil za zdmi Chrámu na Coruscantu, aniž si vybavuje, jak ho jedíští náboráři našli a sebrali rodině. První léta byla pouhou dětskou hrou, další léta už byla naplněna studijním úsilím. Během studia neprojevil žádný mimořádný talent, zato se žádné látce nevyhýbal a v každé oblasti uspěl nejhůře s průměrným výsledkem. Myšlenky řádu Jediů přijal za své. Jsou mu mnohem více, než jen nezpochybnitelným rozkazem. Ve dvanácti letech se seznámil se zkušeným mistrem Atwellem, který ho pak dva roky cvičil zaběhaným způsobem. Následně přišli klonvé války. Třináctileté dítě nemůže být na aktivní zásah do válečného dění připravené, zvlášť když ho pošlete ke specializované jednotce spolupracující s komandy. Fabian vyšel z války se zdravou kůží díky přízni štěstěny, a proto, že zatnul zuby, napnul síly a snažil se nevnímat okolní chaos. Mistra Atwella ovšem viděl naposled těsně před koncem klonových válek. Mistr Atwell odjel na Coruscant vyléčit četná menší zranění a převzít další instrukce. Fabian byl ponechán u jednotky. Udržoval s Coruscantem kontakt na dálku a dohlížel na zabezpečení jednoho opěrného bodu.

Dva dny po mistrově odletu se Fabian potřeboval trochu prospat. Probudil se ve své kajutě na mateřské lodi (destruktoru třídy Venoator) se jménem Rainforcer a chystal se nastoupit s muzži své jednotky další službu. Po návštěvě jídelny a můstku, chtěl zamířit rovnou do terénu. Po cestě však více méně nedopatřením zaslechl pár slov z konce rozhovoru důstojníků své jednotky. Slov, jež nebyla určena jeho uším, slov o vlastní eliminaci. Pochopil, že se musí zdekovat, jinak se dostane do průšvihu. Změnivše směr chůze pospíchal do hangáru. Naneštěstí neměl prstenec ke své stíhačce v ideální pozici, Musel tedy vzít za vděk malým transportním raketoplánem. Poslední rozkaz, jeho vydaný byl, aby mu jeden z astromechanických droidů uvolnil cestu k průletu. V tu chvíli přišel pokus Fabiana na poslední chvíli zastavit. Jenže už prchal vraty hangáru ven. Převedl průlet sprškou nekoordinované překotné palby a přiměl raketoplán provést hyperprostorový skok na nejbližší souřadnice uložené v paměti lodního počítač. To co Fabiana pro danou chvíli zachránilo byla jedině nečekaně rychlá reakce.

Jediné co se mu zatím podařilo, je právě vyhnutí se provedení rozkazu 66. Několika kratšími hyperprostorovými skoky se dostal do vnějšího okraje, kde ba rád svedl Impérium ze stopy. Nicméně v maléru je stejně. Nyní se nachází sám, bez kreditů a bez zázemí uprostřed nepřátelského impéria a proti sobě zatím stále má i separatisty. Není si jistý, co přesně se dá dělat, jak dlouho se obejde bez shánění zásob, ani na koho se může obrátit. Byl by schopný pokračovat v boji za svou svobodu, za to co věří, ačkoliv tato perspektiva musí nejprve nabýt pevnějších obrysů.

Hlavní zbraň: DC 17 v podpažním pouzdře s dostatkem náhradních zásobníků a munice (získal ji během klonových válek)

Záložní zbraň: Bojová dýka obdobného typu jako Long knife v matné úpravě

Staly boje: Světelný meč je až poslední instancí. Z opatrnosti musí dát přednost blasteru. Jako Jedi preferuje přechod z obrany do protiútoku, pokud možno takticky promyšlený a efektivní.

Světelný meč: Jeden jednočepelový meč

Barva čepele: Smaragdová zelená

Styl boje se světelným mečem: Kombinace prvků Soresu a Djsem So

Schopnost: Disponuje standardním balíčkem všeobecných jenských dovedností a střípky znalostí z různých vědních disciplín. Získané teoretické znalosti mu umožňují racionálně uvažovat o své situaci. Nemá příliš velkou životní zkušenost, ani všechny informace, ale mistři a válka ho naučili umět vyhodnotit vlastní situaci. Ví, co v dané situaci zvládne a co už je nad jeho možnosti. Pilotování a základní technické dovednosti jsou do jeho předpokladů zahrnuty. Mezi silné stránky je nutné počítat dobrou fyzickou kondici a schopnost bojovat s různými druhy zbraní i beze zbraně.

Schopnosti v Síle: Ovládá převážně základní schopnosti. V kinetických schopnostech (Zrychlení, Skok, Telekineze, Přitažení a Odhození) je na svůj věk pokročilý. Pokud jde o vnímání (Cítění Síly, Vcítění, Zrak v Síle) a podpůrné schopnosti (Zamaskování, Telepatie, Řízení dechu) je na svůj věk na standardní úrovni. Dále ovládá Bojovou mysl, Bojovou předvídavost, Silové vylepšení, Proklouznutí a slabší Bariéru. Jiné schopnosti pouze v dost omezení míře. Původně se sice chtěl učit i jiné schopnosti (Iluze, Ovlivnění, Léčení), což nakonec dopadlo kvůli bojovému nazazení trochu jinak.

Budoucí schopnosti: Záleží na vývoji děje. Nejpravděpodobnější je částečné zlepšení všech dosavadních schopností.

Vzhled: Výška zatím 170 cm. Průměrná postava neoplývá přebytkem svalů, ani tuku, Trénink a válka pozitivně zapůsobili na pružnost a houževnatost. Dispozice pro pohyblivost jsou rovněž dobré. Má hnědé krátké vlasy, světle hnědé oči a hladkou tvář. Stihnul se zbavit padawanského copánku a upravenou klonovou zbroj zaměnil za praktické civilní oblečení v tmavých barvách. Od klonových válek se na jeho tváři podepisuje únava, nejistota a zamyšlenost.

Povaha: Je klidný, neprůbojný, k většině lidí se chová přátelsky, způsobem přiměřeným okolnostem. Když jde do tuhého, může být kousavý. Oplýval slušnou mírou inteligence a nejeví žádné sklony k extrémům. Stále se cítí být Jediem, vyznává jenské hodnoty a svůj úděl chápe jako doživotní poslání. Má v sobě vůli hájit to, v co věří, bojovat za to až do konce. Rozkazem 66 jeho víra dostala těžkou ránu. Je poněkud otřesný, ale zdaleka není zlomený.

Poznámky:
- Představoval bych si to jako celkový příběh života a dopadení Jedioho po rozkazu 66.
Od vyrovnávání se s rozkazem 66, pokus zorientovat se v nové situaci, hledání vlastní cesty jak bojovat za vlastní ideály až k finální konfrontaci plus nějaký ten souboj.
-- Téhle postavě se může přihodit hodně škaredých věcí, aniž by to muselo ukončit hru. (od různých zranění, až po inkvizitorskou převýchovu, nebo smrt). Ale než to s tou postavou špatně dopadne, chtěl bych, aby dostala šanci bojovat.
Naposledy upravil Merthor dne 07.2.2018 22:25:40, celkově upraveno 6
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
 
Příspěvky: 678
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město

Re: Fabian Stiplett (Jordi Linx)

Příspěvekod Jordi Linx » 06.2.2018 23:59:58

... ok, sice jsi to nemusel zkracovat (jak jsem psal, pročetl bych to i tak), ale budiž, to je na tobě.

K přihlášce skoro bez výhrad, jen pár drobností:
* podpůrné schopnosti včetně maskování - jakého maskování, konkrétnější prosím, protože těch druhů je více, neurčitost schopností nikdy nebude hrát v tvůj prospěch
* Zná o jazycích a kultuře a historii galaxie tolik, aby se alespoň domluvil rukama a nohama. - vážně si myslíš, že 17ti letý padawan zná historii přes několika tisíci let galaxie u většiny druhů? Možná trochu přeháním, ale tu větu jsi nezformuloval úplně vhodně, smysluplnější by bylo, že má obecné znalosti nejznámějších druhů a přehled o hlavních událostech historie, třeba se zaměřením na iktotchijskou kulturu, protože ta ho zajímala víc
* Plus mohl jsi trochu víc popsat právě únik před rozkazem 66 - že ses vyhnul ráně do zad je v pohodě, ale útěk v čem a kam by tam být popsaný mohl
* Matný velice tvrdý kov - no tak, s wookiepedií a znalostmi, který bys měl, by neměl být problém si vybrat materiál se jménem
* Pátá forma - má dvě odbočky, které se liší, tvá postava tíhne k Shienu nebo Djem So?
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6597
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

Re: Fabian Stiplett (Jordi Linx)

Příspěvekod Merthor » 07.2.2018 21:18:42

Ty pasáže, které jsem před tím zkrátil až příliš by měly být trochu upřesněné.
Omlouvám se, že jsem na Wookipedii nenašel o moc přesnější informace. Když hledám neurčitou informaci (typu něco jako...), nemusí se mi to dařit. Když vycházím z již existujícího odkazu (název planety) najdu hned všechny podrobnosti.
Lokaci ve vnějším okraji nechám na potřebách hry. Pro začátek nejspíš nějaké obydlené, i kdyžméně ostře sledované světy.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
 
Příspěvky: 678
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město

Re: Fabian Stiplett (Jordi Linx)

Příspěvekod Jordi Linx » 10.2.2018 00:32:24

Takže, výcvik založen:
viewtopic.php?f=63&t=4740

Jen ještě podotýkám, že sis vypsal nádherný repertoár znalostí - rozhodě nepočítej, že v takovém rozsahu budeš většinou disponovat na nějaké solidní úrovni. No uvidíš sám, co nakonec na jaké úrovni dovolím.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6597
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos


Zpět na Impérium

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron