Egbert Higdens (Korchon)

Zde vytvořte svou přihlášku pro vstup do daného období.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Egbert Higdens (Korchon)

Příspěvek od Merthor »

Jméno: Egbert Higdens

Povolání: Důstojnický adept

Hodnost: Kadet

Rasa: Člověk

Datum narození: 25 BBY. Návrh začátku hry v roce 9 BBY

Planeta narození: Quierneff

Životopis postavy:
Egbertův otec se jmenoval Davric Higdens. Jeho dvě nepříliš povedená manželství a převážně rutinní úřednická minulost, za sebou tajily daleko větší potenciál, než jaký by mohl uplatnit v podmínkách své rodné planety Quirneff. Systém Quirneff nepatřil k těm opravdu důležitým. Formálně spadal pod Republiku, ve skutečnosti se však staral převážně o sebe a své interní problémy. Pro Republiku se nikdy horlivě neangažoval. Davric byl i na poměry planety pouze střední ryba. Z části se podílel na správní agendě byl odpovědný důležitým osobnostem a pečlivě sledoval souvislosti lokálního dění. Skutečný vliv na dění na planetě, ani na její směřování neměl. Navíc se mu dlouho nedostalo žádného většího ocenění ani kariérního postupu.
Davricovi názory se s vlažným smýšlením planety dlouho shodovaly. Důvody, proč své smýšlení změnil, byly dva. Kromě výše zmíněného to byli potíže s potomkem. Darilo, jeho syn s prvního manželství byl o dost starší než Egbert. Jeho hlavní problém spočíval v tom, že byl individualitou vyvíjející se podle nikoho jiného, než sebe sama. Koketoval převážně s avantgardním uměním a teoretickými vědami, nevynechal jedinou možnost experimentovat. Podmínky relativní svobody mu dopomohly ke krátkému vzestupu. Začal žít na vysoké noze, utrácel nad poměry. Jenže kdo s čím zachází, tím si také schází. Davric tím nebyl příliš nadšený, ale přimhouřil oči. Stejně mohl jen z povzdálí sledovat Darilovo počínání, rozmary i jeho náhlý propad, když se zapletl s podivnou, sotva počestnou společností. Když způsobil rodinné fiasko a aby toho nebylo dost, ukradl nějaké peníze. Nakonec se s otcem pohádal, práskl za sebou dveřmi a odešel kdo ví kam. Už tehdy se Davric zapřísáhl, že s podobným volnomyšlenkářstvím nechce mít napříště nic společného, Že se to u dalšího potomka (Egberta) nebude opakovat.

Osobní stanovisko planeta Quirneff nejvíce osvědčila po začátku Klonových válek. Představitelům Quirneffu nevyhovovala vyhlídka na spěch s připojením k jedné ze stran, ať už to byla Republika či Konfederace. Většinu války se snažili zůstat stranou hlavních událostí, zachovat si více méně neutrální postavení. Klonové války Quirneff téměř minuly, takže nebyl tak zničený, jako celá řada jiných světů, jimiž prolétla válečná vřava. Důsledkem byl pouze opakovaný požadavek na pomoc jedné z válčících stran a lehký nátlak na ty, kdo byli do směřování Quirneffu a dění na něm zainteresováni, aby se o to přičinili. Až ke konci války, Quirneff naléhání podlehl a začal tajně podporovat Konfederaci. Jinými slovy skoro popřel své předchozí snahy.
Davrickovi se to nelíbilo. Podle jeho tušení to nemohlo přinést nic dobrého, jenže v tu chvíli neměl šanci s tím něco udělat.
Pak skončily klonové války a vládu nad Galaxií převzalo impérium. Systém Quirneff se po převratu pomalu vracel do stejné pozice, jako měl před tím v Rice. Naneštěstí tím všechnepublo neskončilo. Quirneff neunikl pozornosti. Podezření muselo vzbudit něco na samotném počínání planety. Impérium samozřejmě nehodlalo na Quirneffu připustit vnitřní problémy.
Hlavní představitelé a větší část správy Quirneffu byli nějakou dobu pod dohledem. V případě některých konkrétních osob, příslušná místa váhala, zda postupovat smírněji, či proti nim preventivně zasáhnout. Dotyční jednotlivci to věděli o to méně. Celá situace se do jisté míry týkala i Dvrica. Ten nejistotu nevydržel. Prozradil na představitele planety, všechno co věděl. Některé místní elity byli pro jistotu zatčeny a odstraněni z výsluní. Davric se tím naopak v očích příslušných míst téměř úplně očistil od případného podezření. Impérium si povšimlo jeho potenciálu. V rámci jeho využití mu bylo nabídnuto slušné uplatnění, takové aby si výrazně polepšil, pokud splní některé podmínky. Musel se odstěhovat z Quirneffu na některý z výrazně pro-imperiálních světů. Navrch musel svěřit svého mladšího syna z druhého manželství Impériu, někam, kde by mohlo být dohlédnuto na jeho řádné vychování. Zároveň byl varován, že kdyby odmítl, mohlo by ještě všechno dopadnout jinak. Ačkoliv věděl, kolik věcí se tím pro Egberta změní, Davricovi se tato nabídka zdála být výhodná. Nemusel se již bát volnomyšlenkářských důsledků prostředí planety a lepší uplatnění mu umožnilo vybřednout z veškerých potíží, finančních i jiných. Dlouho neváhal, než potvrzení nabídky přijal.

To co se dělo v pozadí, se Egbertova dětství příliš nedotknulo. I když se od narození na Quirneffu musel smířit s životem ve skromnějších podmínkách, nedalo se říct, že by mu chybělo něco zásadního, co by k životu potřeboval. Během jeho raného dětství se nestalo nic mimořádného. Čas běžel jako voda. Dokonce tak rychle, že siz té doby Egbert v podstatě nic nezapamatoval. I když v okolní Galaxii zuřila válka, Quirneff zůstával relativně klidný. Životní podmínky se příliš nezměnili.
Být starší, snad by mohl zatoužit po tom se k jedné z bojujících stran připojit. Byl však realista a věděl, že by mu to otec po zkušenostech s bratrem stejně nechtěl dovolit. A kdo ví, jestli by ho v tu dobu směřoval do armády.
Hned po několika letech života, byl Egbert odebrán otci. Byl ponechán pouze dohledu impéria, to všechno aniž se k tomu mohl jakkoliv vyjádřit. Odeslali ho na Imperální institut, věnující se všeobecnému vzdělání mladých systému oddaných naději.
Tady o něj bylo docela dobře postaráno. Základních věcí se mu dostalo v opravdu slušné kvalitě. Ostatního měl pořád poskromnu. Tady mu poprvé začaly být vštěpovány požadované názorové proudy, normy chování atd. Egbert je vesměs respektoval. Přesto začátky studia nebyly vůbec jednoduché. Egbert se musel vypořádat s velkým životním krokem. S vývojem událostí, který už nešlo zastavit. Musel si zvyknout na tvrdé vojenské prostředí, s vysokými požadavky a očekáváními.
Prakticky celé doby obecného vzdělání trvalo, než se Egbert doopravdy adaptoval.

Posléze byl Egbert důrazně popostrčen směrem ke vstupu k intenzivnímu vojenskému výcviku, Nejdříve k základnímu výcviku, později i k podání přihlášky na vojenskou akademii. Vstupní testy jednoznačně prokázaly, že má všechny předpoklady k tomu, aby akademii absolvoval, případně by mohl mít i na víc. Do armádní hierarchie již zapadl bez jakýchkoliv incidentů. Ve výcviku se mu celkem dařilo. V celé řadě disciplín dosáhl velmi dobrých výsledků. Pokud šlo o fyzické předpoklady a střelbu, nebylo mu prakticky co vytknout. Egbert a přesnější blasterová pistole jako DL-44 se zdála být hodně nebezpečná kombinace. V oblastech vojenské teorie si vedl obstojně. Prakticky v žádném ohledu nezaostával. Navíc mu právě v té době začalo cosi na armádě imponovat. Celkově patřil k velmi dobrým studentům.
Těsně před koncem standardního výcviku Egbert zažil ještě jednu těžší chvilku, když z akademie utekl jeden z jeho nejbližších spolužáků. Naštěstí to pro něj neznamenalo žádný postih, jen spoustu otázek, na než neznal zcela přesné odpověďi. Poslední otázka ovšem byla malým překvapením. Jeden z důstojníků se Egberta zeptal, jestli už zvažoval pokračování ve studiu. Jak mu bylo sděleno, mohl by tým dosáhnout zařazení do některé ze speciálních jednotek, případně, důstojnické hodnosti. Po ukončení Egbert k dalšímu studiu opravdu nastoupil.

Hlavní zbraň: Podle zařazení k jednotce, podle zadání úkolu a podle situace. Má v oblibě přesnější blasterové pistole, jako je DL -44. Dále je zvyklý používat SE-14R - lehký opakovací blaster.

Záložní zbraň: Za základní záložní braň považuje víceúčelovou armádní dýku. Do těžších akcí sebou nosí i více doplňujících zbraních. Opět záleží na tom čeho je zapotřebí a jaká je situace.

Styl boje: Uvážlivě chladnokrevný. Nejedná, a nebojuje bez rozmyslu. Pokaždé se snaží vyhodnotit situaci a využít všeho co je možné, případně najít nejlepší řešení. Na základě vyhodnocení situace jedná. Je schopný jednat poměrně rychle. Nikdy docela nezapomíná na nic ze svých schopností, ať už je potřeba rychlost, nebo taktické myšlení. Nemá problém jednat sám za sebe (snad přeci jen náznak rodinných genů). Neznamená to ovšem, že by nebyl schopný pracovat v týmu.

Schopnosti: V rámci armádních standardů disponuje širokou škálou schopností. Pokud jde o zbraně je zvyklý zacházet s různým typem zbraní. V rámci výcviku trénoval střelbu s běžnými druhy armádních pistolí i pušek prodělal výcvik v boji s vibronožem. To samé se dá říct co se týče výstroje a vybavení. také prošel několika kurzy. Např. si několikrát vyzkoušel použití jatpacku. V oboru techniky, mechaniky a elektrotechniky má více méně základy, dokáže provést nejzákladnější opravy, dokáže pracovat s jednoduššími zařízením. Kromě toho z větší části zvládá i řízení a pilotáž, povětšinou běžně dostupných strojů. Teorie vojenských pravidle a protokolů ho bavila snad ze všeho nejmíň. O to víc se věnoval vojenské taktice, vojenské přípravě atd. Měl by být schopný vytvořit kompletní plán pro menší skupinu. Zkrátka má všechny potřebné schopnosti, které by měl mít člen speciální jednotky.

Vzhled, poznámky: Je středně vysoké, poměrně štíhlé postavy. Ve svém věku by mohl být o kousek vyšší. Dle předpokladů ještě o kousek povyroste. Má dobré fyzické dispozice a dobrou fyzickou kondici. Díky tomu by měl být schopný přežít i v obtížných podmínkách. Jeh obličej nemá mnoho výrazných rysů, oči i krátké vlasy jsou hnědé barvy. Dbá o všechny svoje věcí, snaží se je udržovat v pořádku.. Povahou klidný, uměřený, až lehce uzavřený. Nadřízeným, ani ostatním ze svého okolí nepůsobí mnoho problém, nedává jim zbytečné důvody, aby si na něho mohli stěžovat. Na někoho kdo prošel dlouhodobou Imperiální výchovou je relativně nad věcí. Nikdy nepatřil k nejzarytějším Imperiálním se vším co k tomu patří. K současnému stavu věcí, k imperiální armádě atd. je však loajální.

Rozsah znalostí o SW: Stará i nová filmová trilogie, Clone wars (série 1), pár povídkových knížek, nějaké fanfikce, obsah akademie a základy z wookipedie.

Odhadovaná častost hraní: Podle možností, předběžný odhad - jednou týdně

Kontakt: sedlpetas@centrum.cz, PM
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Korchon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 102
Registrován: 18.6.2014 19:22:41

Re: Egbert Higdens (Korchon)

Příspěvek od Korchon »


Zamčeno

Zpět na „Impérium“