Charr - Až oslepující den

Zde se odehrává výcvik každého nového hráče.

Moderátor: Moderátoři

Re: Charr - Až oslepující den

Příspěvekod Kyell » 06.10.2019 16:32:00

Auzituck, vesmír

Cesta na Alderaan proběhla hladce, alespoň prozatím. Když jsem se vynořil z hyperprostoru, čekala mě příjemně vyhlížející planeta překypující životem. Celou cestu hyperprostorem jsem nechal vše na autopilotovi, nyní jsem řízení opět převzal já sám. Uvažoval jsem, zda planetu nejprve obletím a zjistím, kde bude nejrozumnější přistát, ale nakonec jsem to zavrhl, skenery by mě zachytily tak jako tak.
Netušil jsem, co si vymyslím, pod jakou záminkou jsem přiletěl, prostě jsem se jen přiblížil k planetě. Letová kontrola na sebe nenechala dlouho čekat.
"Tady velitel lodi Daystar. Přilétám na Alderaan pod záštitou diplomatické mise za účelem studia zdejší flory a agrikultury. Prosím o další instrukce."
Bylo to to první, co mě napadlo a pravděpodobně i to nejlepší. Alderaan byl znám svým zájmem o vzdělání a Wookiee, kterého zajímá zeleň a zemědělství, byl mnohem více uvěřitelný, než pouhá návštěva. Snad to klapne, i tak budou pravděpodobně překvapení, že na ně z reproduktorů začne mluvit někdo v Shyriiwooku.
Jméno lodi mě napadlo při cestě hyperprostorem, sice byla loď přezdívána jako osvobozená, ale brzká ranní hvězda, která je příslibem naděje mi přišla o něco poetičtější.
Ticho letové kontroly mi s každou vteřinou přišlo víc a víc podezřelejší, stále jsem se modlil, aby vše proběhlo bez problémů.

This is a new day, a new beginning.

Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
 
Příspěvky: 77
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk

Re: Charr - Až oslepující den

Příspěvekod Gnost Kohn » 06.10.2019 17:26:06

Auzituck, orbita Alderaanu

Letová kontrola mlčela... minutu, dvě. Trvalo téměř pět minut, než se reproduktor opět rozezvučel a ozval se stejný, hlas který se ozval i před tím.
"Daystar, nemáme vás na rozpisu. Procházíme seznamy, vydržte prosím." Reproduktor opět zmlkl a zůstal jsi ve vesmíru, na malé lodi úplně potichu.
"Daystar, prosím sdělte institut, který diplomatickou misi zaštiťuje. Popřípadě Alderaanský institut či osobu, která s vámi spolupracuje a autorizovala vaši diplomatickou misi." Ozval jen o nějaké dvě další minuty později. A nedalo se říct, že by ti plán přistát a zmizet na Alderaanu nějakým způsobem ulehčil.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
 
Příspěvky: 1971
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium

Re: Charr - Až oslepující den

Příspěvekod Kyell » 07.10.2019 10:18:36

Daystar, orbita Alderaanu

Jakmile se reproduktor rozezněl, potvrdily se mé obavy. Přistání nebude tak jednoduché, jak jsem si myslel. Zatraceně!
Po vyzvání k sečkání jsem začal provádět výpočty pro skok do hyperprostoru, bylo jedno kam, jen pryč z prostoru Jádra. Kdyby se věci najednou zvrtly. Musel jsem počítat s každou alternativou.
Reproduktor se rozezněl podruhé a situace se ještě zkomplikovala. Měl jsem vědět, že po všem, co se v posledních pár dnech událo, mě letová kontrola jen tak nepustí. Kupodivu ještě nechtěli přistávací kódy. Musel jsem něco rychle vymyslet, rádiové ticho by bylo příliš podezřelé.
"Misi zajišťuje Wookieeská rada, můj přílet byl odložen z důvodu napadení Kashyyyku armádou separatistů. Mohlo se stát, že k domluvě mezi delegáty nedošlo, neboť jsme byli pod útokem. Pokud se tak stalo, bohužel se ke mě tato informace nedostala. Chápu tedy správně, že povolení k přistání je zamítnuto?"
Jestli tohle klapne, tak to bude zázrak. Už jsem s tím raději nepočítal a začal uvažovat, jak z tohohle rychle vybruslím, abych nevzbudil podezření. I když na to už asi bylo pozdě...

This is a new day, a new beginning.

Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
 
Příspěvky: 77
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk

Re: Charr - Až oslepující den

Příspěvekod Gnost Kohn » 11.10.2019 19:02:56

Daystar, orbita Alderaanu

Další chvilková odmlka. Těžko říct, co dělali. Jestli za tebou posílali bezpečnostní jednotky, nebo jen čekali na droida, než provede překlad do basicu.
"Nemůžeme vaše přistání potvrdit, ani nasměrovat ke příslušnému institutu pro přistání, když nevíme, kdo s vámi spolupracuje. Nemáme vás na seznamu příletů ani v posledních týdnech."
V jinou odpověď jsi ani tak úplně nepočítal, ale co dělat když předstíráš oficiální návštěvu bez faktů. Mohl jsi jen tak dál sedět ve své lodi uprostřed ničeho a hledět na krásnou planetu pod sebou, která ti stále zůstávala zapovězená.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
 
Příspěvky: 1971
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium

Re: Charr - Až oslepující den

Příspěvekod Kyell » 12.10.2019 18:36:45

Daystar, orbita Alderaanu

Zpráva, která prořízla hrobové ticho, nebyla tak špatná, jak jsem očekával. Letová kontrola mě prozatím z ničeho nepodezírala a nebo to alespoň nedávala najevo. To mě alespoň trochu uklidnilo.
"Rozumím a omlouvám se za vzniklé komplikace, během několika minut opustím orbitu Alderaanu, velitel Daystar, konec."
Nedopadlo to nejhůře, ale měl jsem jen chvíli na to, abych vymyslel, kam se ztratím. Nechtěl jsem zůstávat příliš dlouho. Rychle jsem se přemístil k holoterminálu a tak trochu s pocitem deja vu jsem začal prohlížet planety. Nacházel jsem se v oblasti jádra, jak ukázal Alderaan, pravděpodobnost přistání zde byla velmi mizivá. Vnější okraj jsem rovněž nechtěl, jelikož tam bude informací opravdu minimum. Oko mi přelétlo po planetě, resp. po měsíci, který zmínil Huk.
"Ne, tam ne. To už jsem promýšlel."
Ať jsem se díval na mapu galaxie, jak jsem chtěl, nemohl jsem najít vhodnou planetu. Do oka mi padla Takodana, zalesněná planeta uprostřed galaxie, ráj pro uprchlíky. Ale s informacemi by to tam bylo pravděpodobně velmi bídné.
Znovu jsem pohledem přelétl přes Huttské teritorium a vybavil si Hukova slova, zmizí tam i ten, kdo nechce.
Přiblížil jsem si Nar Shaddaa a začal se škrábat na hlavě. Uvažoval jsem, jestli to mám riskovat. Na druhou stranu, měl jsem jinou možnost? Pověst tento svět předcházela a já měl skutečně strach z toho, co by mě tam mohlo čekat. Přezdívaný malý Coruscant plný hrdlořezů, nájemných lovců, barů a mnoho dalšího. Zhluboka jsem si povzdech a zamapatoval si souřadnice, nebylo zbytí.
Vypnul jsem holoterminál a přesunul se zpět do kokpitu pro potřebné výpočty. Netrvalo to ani deset minut. Naposledy jsem se podíval na konejšivý Alderaan, který mi byl odepřen a s přitáhnutím kniplu jsem skočil do hyperprostoru.
Jelikož jsem letěl k Alderaanu, měl jsem to nyní dvakrát dál než z Kashyyyku, to znamenalo, že jsem měl minimálně několik hodin času, než doletím na orbitu. Tentokrát jsem se rozhodl nechat vše na autopilotovi. Musel jsem se trochu sebrat a zároveň uklidnit. Spánek nebyl už pár dní tak úplně to pravé ořechové, proto zbývala meditace. Neustále jsem z ní měl trochu strach, protože ozvěna byla a i nadále bude tak nesmírně jiná a prázdná, ale na to si budu muset časem zvyknout.
Ještě před samotnou meditací jsem protáhl tělo a následně se usadil, trvalo mi déle než obvykle ponořit se do stavu meditace, ale nakonec se to podařilo. Nehledal jsem nic konkrétního, pouze alespoň dočasný klid a oporu. O několik hodin později jsem se vrátil do stavu bdělosti a otevřel oči. Nečekal jsem to, ale meditace skutečně pomohla. Utřídil jsem si myšlenky a cítil se odpočatý. Po událostech několika posledních pár dní to byla velice vítaná změna.
Ještě chvíli jsem posedával a nakonec se přemístil zpět do kokpitu. Vyšlo to akorát, do pár minut jsem měl dosáhnout svého cíle, pašeráckého měsíce. Hvězdy se začaly smršťovat z protáhlých čar na jednotlivé třpytivé body a já vyskočil z hyperprostoru. Přes přední průzor jsem jej spatřil, Nar Shaddaa.
"Síla se mnou..."
Zalamentoval jsem, usadil se a začal se pomalu přibližovat k planetě. Pomocí skenů jsem se snažil zjistit, kde bude nejlepší přistát. Vůbec jsem netušil, jestli je i zde nějaká letová kontrola, ale moc jsem na to nespoléhal. S pověstí, jakou měsíc měl. Bylo to hop nebo trop. Už nebylo cesty zpět. Když už nic, kdo by si chtěl začít s Wookieem. I bez světelného meče jsem mohl být nebezpečný. Alespoň to si budou myslet

This is a new day, a new beginning.

Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
 
Příspěvky: 77
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk

Re: Charr - Až oslepující den

Příspěvekod Gnost Kohn » 16.10.2019 09:10:30

Orbita Nar Shaddaa

Nakonec jsi usoudil, že nemá na výběr. Síla očividně chtěla aby jsi navštívil měsíc pašeráků a nedalo se tomu vyhnout.
Trvalo ale další hodiny a hodiny, než ji doletěl na Nar Shaddaa. Bylo to téměř přes celou galaxii, naštěstí šlo pořád o ten menší průměr a hyperprostorová trasa byla přímá jen se dvěma přestupy. Pořád jsi však strávil v hyperprostoru téměř celý den. I když se to nestálo, cestování bylo žroutem času. Neskutečným žroutem a nedalo se tomu vyhnout.

Vystoupil jsi z hyperprostoru a začal přiblížení k planetě. Jen co jsi s tím ale začal, oznámil ti palubní počítač příjem signálu. Ale bylo to spíš několik desítek signálů a nabídkami přistání a spoustou dalších služeb, které tě momentálně až tak nezajímaly. Potřeboval jsi někde přistát, než se začneš zajímat o cokoli jiného.
Než jsi se prokousal přes jednotlivé signály, zvládl jsi vytřídit ty nejrozuměnšjí nabídky. Kladivoun nabízel anonymní přistání, avšak za přemrštěnou částku a ty jsi zas tolik peněz neměl na rozhazování. Na druhou stranu se zdálo, že jde o seriózního poskytovatele služeb. Hark a Hauk se prezentovali sloganem "Přistaňte dnes, zaplaťte zítra." a šlo o poměrně rozumnou částku. Nejlevnější přistávací plošinu nabízel Gauren, "Prosím přistaňte." a nuzná částka kreditů znamenala že přijdeš o velmi málo peněz v porování s ostatními nabídkami.

Celý měsíc byl rušné místo a tak prakticky nešlo najít nějakou klidnou část, avšak všechny tři nabídky byly v poměrně rozumně živé části se spoustou barů a rozmanitých podniků. Nešlo o žádné luxusní patro, ale ani to nebyly slumy či dokonce nižší patra. Rozumná střední třída.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
 
Příspěvky: 1971
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium

Předchozí

Zpět na Výcvik I

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron