Holocron

Univerzální nadčasový archív, který obsahuje informace, které nezastarají v žádné době.

Moderátor: Archiváři

Holocron

Příspěvekod Xavier » 19.2.2011 22:01:50

Holocron, neboli "holographic chronicle" (holografická kronika), bylo organické zařízení na bázi krystalické mřížky, do které Jediové uskladňovali data, stejně jako takzvaného strážce holgramu. Sithové také měli vlastní holocronovou technologii, která, dokonce, jak se zdálo předstihovala jedijskou o alespoň tři milénia.

ObrázekObrázekObrázek

Popis
Většina holocronů byla mnohoúhelníkového tvaru; Jediské holocrony byly většinou kvádrové, zatímco Sithské převážně pyramidové, nicméně se vyskytovaly i v dalších geometrických tvarech. Velikost holocronu byla většinou taková, aby se dal držet v jedné ruce.

Existence prvního Sithského holocronu předhání Jedijské o více jak tři milénia. Technologie vytvářet pyramidové holocrony běžné pro Sithy byla dána starodávnému Sithskému králi Adasovi Rakatanskými válečníky ve snaze si získat jeho důvěru. Ten přijal jejich technologii a vytvořil holocron, nicméně se nakonec proti nim stejně vzbouřil.

Holocrony obsahovali krystalickou mřížku a hologramovou technologii k zachycení vzhledu a rozpoznávací síť pro vlastníka holocronu a vytvořil tak jeho hologram. Tento strážce sloužil jako průvodce skrz databázi informací holocronu, jako vyhledávací rozhraní, dávaje vyhledávání více osobní dotek. Tito strážci mohli mohli vypravovat příběhy z archívu holocronu tomu kdo ho aktivoval. Jedijští strážci mohli také rozpoznat schopnosti a úroveň Jediho, a nabídnout tak, či omezit informace které by se padawané neměli dozvědět, neboť by byly pro ně příliš nebezpečné. Sithské holocrony měli běžně podobné omezující mechanismy, jako Jedijské, ale strážci mohli navíc zkorumpovat nepřipravené posluchače.

Mnoho holocronů bylo uskladněno v Jedijských Archívech na Coruscantu, umístěno v speciální Holocronové Komoře v Chrámu Jedi. Navíc aby mohly být vytvářeny další holocrony mimo chrám, Archívy obsahovali informace o tvorbě holocronů a informace o přístupu k nim.

Technologir k jejich vytvoření byla téměř ztracena po Jedijské Velké čistce, kdy byly Archívy vypleněny Darthem Sidiousem. Přeživší holocrony obsahovali informace o Jedi technikách, plány starodávných lodí, a historické informace o vesmíru, byly proto velmi cenné. Obyčejně mohli holocrony zapnout pouze bytosti citlivé na Sílu, zatímco samotné získávání dat citlivost k Síle nevyžadovalo. To napovídá, že holocrony byly částečně napájeny Sílou. Jakmile byl holocron otevřen, mohla osoba k Síle necitlivá komunikovat se strážcem Holocronu stejně dobře jako osoba k Síle citlivá.
Many things have been taken from us, it's true. But fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
It's 12th October 1985. Tonight Comedian died in New York.
Gentleman, welcome to Dubai.
Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
 
Příspěvky: 2651
Registrován: 18.11.2008 11:55:38

Zpět na Centrální Archív Galaxie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron