Jediové Staré Republiky

Seznam osobností galaxie ze všech možných období.

Moderátor: Archiváři

Jediové Staré Republiky

Příspěvekod Diss » 27.4.2008 21:54:30

Jediové v období Staré republiky


Shaak Ti

Obrázek

Shaak je Togrutka. Má hlavové výrustky které jí pomohou s orientací v davu. Jako jedna z mála lidí svého druhu se Shaak dokázala zbavit mentality která byla u jejich rasy naprosto normální. Její hlavové ocasy dá-li se to tak nazvat jsou zvláštně namalované jejich pravá barva je totiž bílá. Všichni Togrutové si je zbarvují aby tak odlákali dravce.
Její druh chodil na své rodné planetě na částé lovy ve skupinkách aby měli co jíst. Přesto se vždy vrátili s mizivým úlovkem , když Shaak Ti dospěla požadovala aby jí také pustili na lov s tím rozdílem, že chce jít sama a beze zbraně.
Matka jí pustla s těžkým srdcem že ztrácí dceru ale také se zbavuje hladového krku na víc. Po několika dnech se Shaak Ti vrátila a nesla mnoho zabitých zvířat.
Její kmen jí začal milovat, jednou na planetu (kde žila) zavítal nějaký Jedi který si všiml že je silně napojená na sílu a odvezl jí na Coruscant do chrámu Jediu kde se z ní stala mistryně jedi.
V chrámu se vyznamenala svými chvaty které studenty učila. Účastnila se akce na Genosis a byla i v kruhu přeživších. Během první bitvy o Kamino úsce spolupracovala s ARC vojáky, ti ji později pod vedením Kapitána Forda zachránily během akce na Hypori, kde ji spolu s Ki-Adi Mundim a Aylou Securou málem zabil Generál Grievous.
Luminara Unduli

Obrázek

Luminara je Mirialanka z Mirialu jeden čas zasedala v radě Jediu ale moc dlouho se v křesle jednoho z nejvyšších členů Rady Jediů neohřála.
Jako jedna z mála Jediu přežila záchranou operaci na Geonosis.

Léta tréninku a píle jí dovedli k ohebnosti kloubů. Díky této schopnosti měla skvělý styl boje se svou padawankou Bariss Ofee.
Unduli se specializovala na boj ve dvojci který se svou padawankou dovedla k dokonalosti. Nebýt rozdělení těchto dvou Jediek Luminara by možná přežila i Rozkaz 66. Její poslední mise byla společná s mistrem Yodou na Kashyyyku.
Kam byla poslána aby stanula v čele obrany na pobřeží wookieské vesnice. Můžete jí vidět když Yoda přilétá na Kashyyyk Stojí tam s dvěma wookie a drží datapad.

Ještě před klonovými válkami pomáhala Obi-Wanovi a jeho tehdejšímu mistrovi Qui-Gon Jinnovi s hledáním zločince Arhwena Cohla který je stejné rasy jako Luminara. Přednášela o bojových technikách v chrámu Jediu. Mezi Studenty byla oblíbená pro svůj zvláštní smysl pro Humor kterému rozuměl snad jen dětský mozek a mistr Yoda. Luminara je přibližně stará jako mistr Obi-wan Kenobi.
Tajně mu záviděla křeslo v radě Jediů ale nikdy na sobě nedala nic znát možná proto už nedostala druhou šanci. Byla zabita na Kashyyyku během rozazu číslo 66, svýmy klony pod velením comandéra Faie , které ho později zabil mistr jedi Quinlan Vos.Kit Fisto

Obrázek

Mistr Jedi Kit Fisto je 196 cm obojživelný, vysoký Nautolan. Od raného dětství kdy byl přijat do chrámu si přál být členem smírčí rady, místo toho mu bylo v klonových válkách nabídnuto místo dokonce v hlavní radě Jediů. Mistr Fisto byl obojživelný Nautolan z oblasti Sabilon převážně vodního světa jménem Glee Anselm, tato planeta se nacházele ve středním pásu.


Jako další z mála Jediu přežil masakr jediu na Geonosis. Po této bitvě byl jmenován generálem velké armády Republiky. Spolu s mistrem Winduem a Ki Adi Mundim vedli zvláštní skupinku klonů do první bitvy klonových válek právě na Geonosis. V bitvě o Glee Anselm se ukázal jako skvělá Republiková pomoc. Na této planetě je převážně voda a světelné meče pod vodou nefungují. Právě výjimkou je Kit Fisto který si svůj meč speciálně upravil aby fungoval i pod vodou.

Dále na hlavě má chapadla díky kterým cítí čichové receptory, které mu umožňují vnímat emoce vyjádřené feromony a jiné chemicky dané tělesné změny. Nechoval se podle kodexu i když povětšinou ano. Po Masakru v Geonosis si vzal za padawanku bývalou padawanku jeho přítelkyně která stejně jako spousta dalších zemřela na Geonosis
Věřil že jediové jsou zde pro to aby využívali přírodu k ochraně všech bezmocných. Jeho zvláštní schopností je nahlížení do temné strany síly které mu nijak neuškodí. Tento Jedi má zelený meč a používá techniku Makashi, jako jeden z mála jediů dokáže bojovat se světelným bičem což mu umožňuje značnou výhodu v boji proti divokým zvířatům.
Zemřel jako přeposlední (poslední byl Mace Windu) při zatíkání Dartha Sidiouse.Coleman Trebor

Obrázek

V době která předcházela klonovým válkám zasedal ve vrchní radě Jediu.
Coleman byl Vurk z vodního světa Semlba z planety teplých moří, mezi kterými se objevují sopky které svou častou vulkanizací utvářejí nové kontinenty. Coleman je stejně jako Mistr Jedi Kit Fisto obojživelný a jeho druh byl obecně považován za jeden z nejprimitivnějších v Galaxii což ovšem Coleman vyvrátil.
Do Vrchní Rady se dostal po smrti Mistra Yaraela Poofa. Byl moudrý a jeho postřehové schopnosti byli na vysoké úrovni. Byl poslán na spoustu misí kde se povětšinou jednalo o diplomacii. Svým okolím byl vnímán spíše za vyjednavače než za válečníka.

Pokud se ale vše dostalo tak daleko že se to nedalo vyřešit jinak než bojem ihned sahal po svém světelném meči který se tolikrát pokusil sestavit tak aby fungoval pod vodou. Nikdy to vša k nedovedl k dokonalosti. Když se zjistilo že Kenobi byl zajat na Geonosis musel jednat když se jednalo o starého přítele neváhal a přihlásil se jako dobrovolník.

Tento Jedi bojoval po boku mnoha Jediu ale když zkusil odvážný kousek při kterém chtěl zabít Dookua byl zabit Mandaloriancem Jango Fettem.
Několik střel vykryl ale takové rychle vypálené množství se prostě nedalo.Když Republika na Geonosis zvítězila vrátila se do té arény kde posbírala své mrtvé.
Tělo Colemana se ale nenašlo stejně jak jeho meč který si vzal Generál Grievous , který sledoval celou bitvu na Geonosis ale nesměl se do ní zapojit.Barris Ofee

Obrázek

Bariss Ofee Byla Padawankou Luminary Unduli.
Společně se specializovaly na boj ve dvojici dokázaly tak zvládnout množství útoků které obyčejný Jedi nedokázal.Dále je Barris skvělá léčitelka v mnoha bitvách léčila raněné klony a posílala je dál do bitvy aby padly za Republiku. Řídila se heslem: " Žij dokud můžeš."

Dále dokázala léčit i rány na duši.Tohoto umění se využilo u léčení Depy Billaby ale nevyšlo to.Barris byla z tohoto selhání dlouho zklamaná.
Na množstvích misích spolupracovala se svou mistryní s Obi-Wanem a Anakinem. Příklad takovéto mise byl na planetě Ansion kde měli zabránit riziku že se tato planeta odtrhne od Republiky.Barris ale nikdy úplně Anakinovi nevěřila a když se později dozvěděla že byl přijat do řádu v pozdním věku její nedůvěra jen zesílila. Po dlouhé době se ale nakonec spřátelily a spolupracovaly. Na konci Klonových Válek měla smůlu že nezůstala poblíž své mistryně a byla poslána na jinou planetu spolu s Jedijkou Aaylou Securou. Na této planetě byla stejně jako Aayla zabita svým týmem klonových vojáků (po rozkazu 66) kteří jí měli ochraňovat a pomáhat.
Anakin Skywalker

Obrázek Obrázek

Anakin Skywalker je devítiletý modrooký chlapec, který žije společně se svou matkou Shmi Skywalker jako otrok v pouštním městě Mos Espa na Tatooine. Nikdo, ani jeho matka neví o tom kdo byl jeho otcem. Je to velmi zručný a pracovitý chlapec. On i jeho matka patřili Gargulle Hutt , která obchoduje s otroky. Gargulla je však vsadila v sázce při závodů kluzáků a prohrála. Jejich nový majitel je Watto. Ačkoliv je Watto přísný je jedním z nejlepších pánů na Tatooine a umožňuje chlapci jeho koníčky. Watto také posílal Anakina do pouště, aby obchodoval s Jawy. Při jedné cestě za Jawy pomohl Anakin jednomu zraněnému Tuskenovi. Anakin má přirozené nadání jako mechanik, je bystrý a má intuici pro práci s nářadím a zařízeními. Dokáže cítit jak pracují motory. Sám si sestavil závodní kluzák a pro svoji matku postavil droida C-3PO. Pracuje jako opravář - otrok - pro šéfa opravárenské dílny v Mos Espa -Watto. Společně s matkou žijí ve velmi skromných podmínkách a Anakin sní o tom, že se stane vesmírným pilotem a touží po dobrodružstvích. Je dobrosrdečný, optimistický a podezřívá osud, že pro něj chystá velkou výzvu a dobrodružství, která ho očekávají. Rád si hraje s dětmi, kteří jsou v jeho věku a rád závodí v kluzácích. Je jediným člověkem schopným závodit v těchto nebezpečných závodech. Je také velmi obětavý a rozhodl se pomoci Qui-Gonovi a Padme. Když mu Qui-Gon nabídne, aby s ním odešel a stal se Jedi neváhá a vydává se s nim na Coruscant a Naboo, i když tak musí opustit svou matku, která nadále zůstává v otroctví. Anakin se také seznámí s Padmé, která se mu moc líbí. Na Coruscantu je předveden před Jedi Council, který uzná, že je opravdu velmi nadaný v Síle, avšak jelikož je jeho budoucnost nejistá odmítají ho dát cvičit na Jedi. Později se stane, na přání Qui-Gona učedníkem Mistra Jedi Obi-Wan Kenobiho i přes nesouhlas Mistra Yody. Má velké schopnosti v Síle díky vysoké koncentraci midi-chlorianů v krvi, která je 20.000 krát větší než u normálních Jedi. Dokáže vidět věci dřív než se stanou. Hrál klíčovou úlohu v osvobození Naboo od Obchodní Federace, když náhodným výstřelem zničil jejich kontrolní loď.

O moho let později bude mít s Amidalou dvě děti Luka a Leiiu a někdy v té době podlehne Temné Straně síly a utká se s Obi-Wan Kenobim. Obi-Wan se ho pokusí přivést zpět k Světlé straně, avšak dojde k souboji, při kterém Anakin spadne do lávy, která mu způsobí těžká zranění. Od té doby je nucen žít v dýchací masce a brnění a stane se z něj Darth Vader.

K návratu k Světlé straně mu pomůže až utrpení jeho syna. Zabije Císaře, avšak sám umírá. Umírá však Anakin Skywalker a nikoliv Darth Vader. Anakin tak nakonec dojde k vykoupení a k smíření se Sílou.
Plo Koon

Obrázek

Plo Koon byl Kel Dor z planety Dorin. Kvůli své fyziologii musel nosit ochranné brýle a protikyslíkovou masku. Jak je u Kel Dorů zvykem, disponoval i Plo velmi citlivými orgány, které jen znásobovaly jeho velké schopnosti v Síle, které kolovaly v žilách jeho rodiny. Byl totiž potomkem dlouhé pokrevní linie Jedi.
Byl také přítelem mistra Jedi Qui-Gona Jinna a oba bojovali bok po boku v bitvách. Ale Koon marně doufal, že by svého přítele viděl usedat na místo v radě Jedi. V získání této pocty Jinnovi bránila jeho tvrdohlavost a vzpurné chování.
Koon byl na Jedi velmi rázný. Kel Dorové jsou známí svým černobílým pohledem na morální otázky, který za ně rozhoduje o tom, co je správné a špatné. Také Plo Koon se často oddával rozhodným činům bez dlouhého přemýšlení. Tento přístup mu dobře posloužil, když při Starkových hyperprostorových válkách musel po smrti wookieeského mistra Tyvokky vést demotivované republikové vojáky do zoufalé a posléze vítězné bitvy na Troikenu. Během tohoto konfliktu si také vysloužil nehynoucí respekt dvou republikových důstojníků Jace Dallina a Jana Dodonny. Po Starkových hyperprostorových válkách se také stal členem rady Jedi, přičemž mu byl udělen titul mistra Jedi.
Mistr Plo Koon sloužil v radě Jedi i o desetiletí později, během jednoho z největších konfliktů, jakým kdy Jedi museli čelit - klonových válek. Mistr Koon byl přítomen na jejich prvním bojišti, bojujíc proti Geonosianům a silám bitevních droidů v geonosiské popravčí aréně. V následujících letech války odvážně sloužil coby generál Velké armády Republiky na nejrůznějších bojištích. Jeho jednotky například podpořily upadající síly mistryně Shaak Ti během bitvy na Brentaalu IV.
Klonovaní wingmané Pla Koona uposlechli rozkazu, vydaného jim přímo kancléřem Palpatinem. Klonovaný velitel perutě a jeho wingman ve stíhačkách ARC-170 na svého generála spustili palbu. Stíhačka Plo Koona se vznítila, neovladatelně se roztočila a vybuchujíce spadla do neimoidianského města hluboko dole.

Aayla Secura
Obrázek

Aayla Secura se narodila do vlivného klanu Secura na planetě Ryloth od toho aby se stala otrokyní ji zachránil padawan Quinlan Vos vzal ji sebou na Coruscant. Později když mu byl udělen titul rytíř jedi vybral si Aaylu jako svého padawana
Při jedné misi měli za úkol sledovat gang pašeráků drog. Byli ovšem prozrazeni, zajati a Aayla skončila v otroctví. Pod vlivem drog, kterými ji omámili, ztratila paměť a nevybavovala nic ze svého výcviku a nevzpomínala si na svého mistra. Neměla ani ponětí, co jí ještě život připraví.
Vos opět vstoupil do jejího života velmi nečekaně. Před jejíma očima zabil Pola Securu, Aaylina strýce, který byl jedním z hlavních aktérů celého incidentu. Tohle ovšem Aayla netušila a přísahala Vosovi za smrt svého příbuzného pomstu. u planety Kiffex byla pašerácká loď, na které cestovala, zničena a dívka musela v záchranné kapsli přistát na vězeňské planetě Kiffex místo na Kiffu.
Tam nalezla prastarého Temného Jediho Volffe Karkka uvězněného ve stázovém poli. Nic netušící Aayla ho osvobodila a on ji za to učinil velitelkou svých anzatských následovníků, kteří pod jeho rozkazy plenili Kiffex a vysávali mozky svým obětem. Rada Jediů vyslala na planetu Quinlana Vose, aniž by tušila, jaké nebezpečí se tam skrývá, a tak se Quinlan opět setkal se svou učednicí.
V pevnosti temného Jediho se Quinlanovi podařilo připomenout Aayle, její minulost, ale Karkko ji zasáhl bleskem Síly a vypadalo to, že je mrtvá. Mistři Jedi Tholme, Zao a Tra Saa pomohli Quinlanovi potlačit temnotu uvnitř sebe a tak mohl porazit Karkka bez toho, aby sklouzl na Temnou stranu Síly.
Aayla naštěstí nebyla mrtvá a podařilo se jí získat zpátky všechny své vzpomínky. Quinlan ovšem věděl, že po všem, co prožil, už nemůže být déle jejím mistrem, protože temnota ho už příliš poznamenala. Dokončení Aaylina výcviku se tedy ujal jeho dřívější mistr Tholme.
Byla jednou z mála Jediů, kteří přežili souboj s robotickým generálem Grievousem. Zahubila ji nakonec až zrada klonových vojáků, kteří se na tajný rozkaz kancléře Palpatina/Dartha Sidiouse obrátili proti Rytířům Jedi. Aayla byla zákeřně střelena do zad


Obi - Wan Kenobi
ObrázekObrázek

Již když se Obi - Wan Kenobi začal jako malý ucházet o titul rytíře Jedi, vědělo se, že je velmi nadaný. Avšak měl smůlu, jelikož žádný z dospělých Jediů se ho nechtěl ujmout a vycvičit ho. Jednoho dne ho však rada Jediů poslala na náročnou misi v niž by mohl uplatnit svůj talent. Spolupracoval zde s Qui - Gon Jinnem, který se s Obi - Wanem zpřátelil natolik, že souhlasil s jeho výcvikem. Jednou byli posláni jako velvyslanci k obchodní Federaci, která je chtěla zničit za pomoci svých bojových droidů. Avšak droidi nic nezmůžou proti magické Síle Jediů. Qui - Gon objevil na planetě Tatooine chlapce jménem Anakin Skywalker. Bylo jasné, že tento chlapec je pro titul Jedi jako ztvořený. Qui - Gon ho tedy předvedl před radu Jediů, aby požádal o přijmutí Anakina jako padawana (učedníka) Jedi. Jelikož se rada zdráhala vyhovět prosbě, chtěl Qui - Gon Anakina vycičit jako sv0ho druhého padawana, což zakazuje kodex Jediů. Když byl později Qui - Gon zabit Darth Maulem, poprosil ještě Obi - Wana, aby Anakina vycvičil. Jelikož to bylo Qui - Gonovo poslední přání, rada tentokrát vyhověla. Z učedníka Obi - Wana se stal Anakinův mistr. Anakin byl bohužel velmi arogantní a také nedočkavý na titul rytíře Jedi, že se obrátil k temné straně Síly a vyzval svého bývalého mistra na souboj. Byl poražen a spadl do lávy, takže muselo být mnoho orgánu v jeho těle nahrazeno kybernetickými nahrážkami. Z Anakina Skywalkera se stal Darth Vader. Obi - Wan přestal užívat své původní jméno. Nyní byl znám, jako Ben Kenobi. Usídlil se na planetě Tatooine, aby mohl dávat pozor na Anakinova syna Luka, kterého vychovával Anakinův nevlastní bratr. Když jednoho dne Luka potkal, řekl mu, že jeho otec byl rytíř Jedi. Když se potom vydali na Hvězdu Smrti, nechal se Ben Kenobi porazit Darth Vaderem, aby umožnil Lukovi a jeho přátelům únik. Dále Lukovi předával rady pouze jako duchQui-Gon Jinn

Obrázek

Narodený takmer storočie pred Bitvou o Yavin. Vzali ho na Coruscant, aby sa stal Jedim. Keď mal osem rokov, spriatelil sa s trénerom Jedi Tahlom. Za tie roky sa stali najlepšími kamarátmi spolu s inými študentami, ako napríklad Clee Rhara. V desiatich rokoch vyhral turnaj, v ktorom sa rozhodne, či je adept pripravený byť padawanom. Ujal sa ho majster Jedi Dooku, keď zbadal jeho pôsobivé schopnosti boja s mečom. Vyriešlili nespočet misií po celej galaxii. Na jednej boli poslaní, aby sprevádzali senátora Blixa Annona z diplomatikcého poverenia. Na ich loď však prenikli piráti a v ich vodcovi spoznali Jediho, ktorý neuspel a býval Dookuovým priateľom, Lorianovi Nodovi. V boji s ním vypustil Dooku zo seba hnev, avšak Qui-Gon Dookua v poslednej chvíli zastavil, prehovoril ho, aby nezabíjal človeka v hneve. Qui-Gon sa opäť spojil s Tahl, s ktorou sa nevidel veľmi dlho. Posledné Dookuove slová, ktoré povedal Qui-Gonovi boli, že nikdy nemal takého slabého študenta, a že bol jeho najväčším zlyhaním. Qui-Gon mal svoje názory a preto nebol vzatý do Rady Jediov. Jeho veľkodušnosť a dobro však ovplyvnilo mnohých študentov, vrátane Obi-Wana Kenobiho. Qui-Gon Jinn bol zabitý na Naboo temným učedníkom zo Sith, Darth Maulom. Predtým však objavil "toho, kto ustanoví v Sile rovnováhu."
Naposledy upravil Diss dne 31.12.2008 14:50:02, celkově upraveno 6
Uživatelský avatar
Diss
Force Artist
Force Artist
 
Příspěvky: 135
Registrován: 02.1.2008 17:27:54

Příspěvekod Jordi Linx » 26.5.2008 22:20:07

Yoda
ObrázekObrázekObrázek
Jediský mistr neznámé rasy, který výrazně promluvil do dění v historii galaxie. 0,66 metrů vysoký Jedi s tmavě zelenou místy vrásčitou kůži, s několika šedými vlasy, využívající pro svou chůzi své tak typické dřevěné hole. Narodil se v roce 896BBY na neznámé planetě netušíc své schopnosti v Síle. Během jedné z cest byl nucen nouzově přistát na bažinaté planetě se svým lidským přítelem, kde je nalezl Hysalrianský mistr Jedi N'Kata Del Gormo, který je oba vycvičil v Jedie. Poté byli zachráněni a v roce 796BBY už se honosil titulem mistra Jedi. Okolo roku 500 BBY Chu'unthor, která později havarovala na Dathomiru, kde se střetl s místními čarodějkami. V roce 482BBY vzal Yoda jako svého padawana Ikrita, pozdějšího mistra Jedi, který bude později průvodcem Anakina Sola. Okolo roku 200BBY vycítil s několika dalšími mistry fluktuanci v Síle, která mohla být předzvěstí Temné Strany. Velký převrat do jeho života přinesli Klonové Války, kdy stál v čele klonových armád a mnohdy se účastnil bitev, kde se prezentoval velkými schopnostmi v Síle a skvělou schopností v boji se svým menším zeleným světelným mečem. V 19BBY se díky svým schopnostem vyhne příkazu 66 na Kashyyku a po smolném souboji s Darthem Sidiousem na Coruscantu se uchýlí do ústrání na planetu Dagobah, aby zde počkal na svého posledního padawana Luka Skywalkera s koncem jehož výcviku splyne se Sílou. Měl mnoho padawanů, ale mezi nejznámější určitě patří Ikrit, Cin Drallig, Hrabě Dooku, Ki-Adi-Mundi, Oppo Rancisis a také Luke Skywalker. Byl to jeden z největších Jediů celé historie a právem se honosil titulem Velmistr Jedi. V boji se spoléhal na formu Ataru, která ideálně vyvažovala jeho menší fyzické parametry vůči jeho nepřátelům, čemuž se vyrovnala pouze jeho moudrost a cit pro Sílu.

Mace Windu
ObrázekObrázek
Proslulý Jediský mistr lidské rasy černé pleťi byl vysoký 1,88m s nepřehlednutelnou holou hlavou, jíž dominoval pár hnědých očí. Narozen na divokém světe Haruun Kal v roce 72BBY, byl předán Jediskému řádu šest měsíců po narození i vlivem smrti jeho rodičů. Zde absolvoval základní výcvik pod mistrem Yodou a jako padawan jeden čas trénoval pod Netijskou mistryňí T'ra Saa. V bezkém věku Mace zjistil, že je schopen rozeznávat díky Síle, tzv. štěpné body, stručně řečeno body, které mohou vést k porážce soupeře, ale i k vývoji republiky. To také ovlivnilo jeho další život a značně posílilo jeho schopnosti. Ve 14 letech byl vyslán na planetu Hurikane, kde se poučil o skutečné podstatě Jediho, ale také získal od místních fialový krystal, který se stal základem jeho prvního světelného meče. Využíval však také modrého světelného meče a meče, který získal od Eeth Kotha. Díky svým schopnostem nejenže brzy složil zkoušky, ale také byl uznán za mistra v 28 letech získal místo v radě. Zde vynikl však nejen díky svým schopnostem v boji s mečem, ale také svojí diplomacií, jíž proslul po celé republice. Během svého působení se účastnil mnoha misí a řadu z nich absolvoval se svojí bývalou padawankou a dobrou přítelkyňí Depou Billabou, která společně s ním jako jediná ovládla Vaapad. Během klonových válek působil jako generál klonových armád a přivedl je k mnoha vítězstvím. V roce 19BBY byl v čele týmu, který měl zatknout kancléře Palpatina, za jeho zradu proti republice a příslušnost k sithům, po prvním útoku Palpatina, kdy padli Kit Fisto, Saesee Tiin a Agen Kolar stál sithskému pánu v tváří, ale díky svému umění Vaapadu sithského lorda porazil. Před jeho finálním úderem jej však zradil přiběhnuvší Anakin Skywalker a následně našel Mace Windu svoji smrt v bleskách sithského lorda. Co se týká jeho pozice v radě, tak se říkalo, že výší postavení měl už jen mistr Yoda, který jako jediný společně s hrabětem Dooku mohli s Winduem soupeřit v boji s mečem. Mace také vymyslel moderní verzi sedmé formy Vaapad a byl jedn z dvou osob, kteří jej ovládli, aniž by propadli temné straně. Jsou také známi tři padawani, které během svého života vycvičil - Iguni, Echuu Shen-Jon a Depa Billaba a patřil mezi největší mistry Jedi své doby a nejlepší Jediské šermíře všech dob.

Ki-Adi-Mundi
ObrázekObrázek
Cereánský mistr Jedi se narodil v roce 92BBY a dosrostl výšky 1,98m, s bílými vlasy a černýma očima. Jeho schopnosti v Síle odhalil Jedi An'ya Kuro a v jeho čtyřech letech jej vzal na Coruscant. Zde vyrostl v respektovaného Jediho pod dohledem mistra Yody a v 25 letech složil rytířské zkoušky. Díky nízké porodosti jeho původního národa mu bylo povoleno vstoupit do polygamního manželství(na Ceree bylo povoleno) a mít děti. Po tragické smrtí mistra Jedi Micah Giietta mu byl radou uděleno místo v radě a titul mistra Jedi, i když doposud nevycvičil žádného padawana. To se však brzy změnilo a posléze se i on sám rozhodl přijmout titul mistra. Před klonovými válkami se účastnil mnoho misí, přičemž některé jej zavedli i na Tatooine nebo Malastare. Jako ostatní mistři Jedi získal status generála a vedl klony do mnoha bitev, účastnil se mimo jiné bitvy na Geonosis. Také vedl tým Jedi na Hypori, což se ukázalo jako past a jen díky ARC týmu poslaného Obi-Wan Kenobim přežil souboj s generálem Grievousem. Vzhledem ke svým povinnostem nemohl dohlížet na ochranu svého světa Cerea a i díky tomu v bitvě o Cereu byla vyvražděna celá jeho rodina, s žalem v soukromí se však dále věnoval svým povinnostem jako Jedi. Své poslední dny strávil k krajních teritoriích, kde v roce 19 BBY padl na Mygeetu zastřelen vlastními jednotkami klonů na základě rozkazu 66. Z počátku nosil fialový světelný meč, ale později začal užívat modrý, tratiční pro Jedi Obránce. Mezi jeho padawany patřili A'Sharad Hett, Dama Montalvo a krátce i Anakin Skywalker, když byl po bitvě o Jabiim pokládán Obi-Wan Kenobi za mrtvého.

Saesee Tiin
ObrázekObrázek
Iktotchijský mistr Jedi, který byl považován za jednoho z nejlepší Jediských pilotů byl 1,88m vysoký a měl žlutošedé oči. I přes schopnost jeho druhu vykazovat telepatické schopnosti byla odhaleno jeho schopnost využívat Sílu až později, když už byl lepší než běžní piloti a to i díky Síle. Poté nastoupil do řádu a byl známý, jako jeden z nejslibnějších Jediů. Jeho výcviku se ujal mistr Jedi Omo Bouri, který jenom upevnil Tiinovo odhodlání a oddanost řádu. I přes velký podíl mistra Bouriho na Tiinově výcviku, později Saesee nikdy netrénoval žádného padawana, což později vedlo k tomu, že byl jedním z mála Jediů povýšených na titul mistra bez dokončení výcviku vlastního padawana. Své schopnosti a umění pilotovat prokázal v mnoha misích, například Starkových Hyperprostorových Válkách nebo konfliktu na Yinchorri. Díky svým schopnostem také obdržel darem stíhač Cutlass-9, který si ještě poupravil a pojmenoval Sharp Spiral, s ním se váže i jeho asi největší kousek, kdy sám zničil tři bitevní lodě nezávislých pilotů, kteří zkorumpováni ohrožovali republiku. Také pomáhal testovat Jediský stíhač Delta-7 Aethersprite a i díky němu byli upraveny jeho schopnosti. Své schopnosti jenom znovu potvrdil během klonových válek, kde v nepočetných bitvách bojoval se stíhači CIS. Saesee byl součástí týmu jež měl zatknout kancléře Palpatina, což se mu nakonec stalo osudným, protože zde padl, stejně jako většina jeho kolegů rukou Palpatina alias Datha Sidiouse. Za zmínku též stojí, že Saesee byl díky Síle schopen létat hyperprostorem bez použití navigačních počítačů.

Even Piell
Obrázek
Jediský mistr, který pocházel z Lanniku, byl vysoký pouze 1,22m a jeho téměř plešaté hlavě dominoval culík černých vlasů na jejím samotném vrcholu. Výrazná na něm byla také jeho jizva na levém oku, jakožto následek útoku teroristů. Nikdy nevyužil možnosti léčení a nesl ji s pýchou, stejně jako zbylé pravé modré oko. Na Coruscant se dostal v brzkém dětství, jako většina Jediů a zůstal zde až do dosažení hodnosti rytíře. Poté strávil několik let na své domovské planetě, kde jako Jedi pomáhal. I přes svůj výškový handicap to byl znamenitý šeřmíř a mistr první formy Shii-Cho, i to byl jeden z důvod, proč se stal členem rady. V době před invazí na Naboo díky své přítomnosti zachránil přední Corellianské činitele(mezi nimiž byli i rodiče Adi Gallii) a Lannické monarchy před útokem skupiny teroristů, kdy sám jich sedm porazil a osmého těžce zranil, prváě jeden z útočníků ho šťastnou střelou zasáhl do levého oka. Byl také členém týmu Jediů při vyjednávání na Malastare a účastnil se bitvy na Geonosis. Jeho osud je neznámý, stejně jako jeho mistr nebo padawani.

Yarael Poof
Obrázek
Quermianský mistr Jedi, který byl 2,64m vysoký s červenýma očima. Byl všemi respektovaný a titulu rytíře dosáhl pod dohledem mistryně Yaddle, mezi jeho nejznámější schopnosti patřila možnost kreace různých iluzí a triků s myslí. Mimojiné zvládal také vzácnou bitevní meditaci. Díky jeho schopnostem v Síle a umění řešit situace diplomaticky také získal křeslo v radě Jedi. Byl přítomný v chrámu Jedi při útoku Yinchorri, ale i také díky němu byl bez problémů odražen. V roce 27 BBY byl pověřen, aby na Coruscantu pátral po radikálovi Ashar Kordovi, kterému se do rukou dostal mocný artefakt schopný zničení celé planety. V nižších úrovní Corsucantu jej nalezl a dostal se s ním do duelu, když mu nečekaně pomohli i dva nájemní lovci Jango Fett a Zam Wessel, ale Yarael byl zraněn. Své poslední síly však obětoval na deaktivování artefaktu místo své záchrany, což nakonec vedlo k jeho smrti, ale zachránil tak Coruscant. Známým padawanem, který byl pod jeho vedením byl Roron Corobb.

Oppo Rancisis
Obrázek
Thisspisiánský mistr Jedi narozený v roce 206 BBY vysoký 1,38m s bílými vlasy a hnědýma očima. Jako malého ho řádu Jedi nabídla jeho matka Krevní královna Thisspisiasu, později se stal padawanem pod mistryňí Yaddle. Dvacet let poté mu byl udělen titul Monarchy Thisspisiasu, ale on jej odmítl a plně se oddal řádu Jedi. Jako Jedi ovládnul vzácné techniky bitevní meditace a Malacie(technika umožňující udělat soupeři nevolnost). I díky své bitevní meditaci byl považován za vynikajícího stratéga a osvědčil se tak během Starkovým Hyperprostorové války nebo krize Ashaara Kordy. Během klonových válek byl přítomný například na Geonosis, kde svou bitevní meditací podporoval ostatní, pomáhal při strategii na obranu Kamina generálu Kenobimu a vedl obléhání Saleucami. Tam však našel v roce 19 BBY i svou smrt, když byl napaden během bitevní meditace. Anzatijské asasiny sice odrazil, ale vyčerpaný pak neodhalil Soru Bulqa, který jej zezadu probodl. Uznávaný člen rady, který se honosil zeleným světelným mečem byl z části i žákem mistra Yody, o jeho vlastních padawanech není mnoho známo.

Yaddle
Obrázek
Význačná mistryně řádu Jedi, jež pocházela ze stejné rasy jako mistr Yoda. Oproti němu však byla mladší, rozená roku 509 BBY. Měla stejný odstín kůže jako Yoda a byla vysoká 0,61m, s párem zelených očí a delšíma hnědýma vlasama. Proslula díky ovládnutí technik Morichro(zpomalení životních funkcí živé bytosti) nebo Síla Světla(oslabení nebo vyrušení Temné strany). Okolo roku 300 BBY byla padawanem mistra Polvin Kuta, když byla po smrti svého mistra na planetě Tulak, tamtéž zajata a uvězněna po téměř století, než se jí povedlo uniknout. Během té doby pilovala své schopnosti v Síle a posléze pomohla místním obnovit kulturu, po poražení jejich tyranského vládce se vrátila na Coruscant, kde jí byl přidělen titul mistra Jedi a místo v radě. Yaddle tehdy proslula jako léčitelka a diplomat, přesto byla zručná i boji se světelným mečem, jak prokázala při své misi na Eriadu. Účastnila se také vyjednávání na Malastare a v roce 25 BBY byla vyslána na misi společně s Obi-Wanem Kenobim a jeho padawanem Anakinem Skywalkerm na planetu Mawan, aby zde nastolili mír. Zde se však obětovala, když pomocí Síly absorbovala smrtelnou chemickou zbraň vypuštěnou Grantou Omegou. Během svého života také často pobývala na Kamaparasu v Jediském tréninkovém středisku, ale i na Coruscantu ráda učila všechny možné studenty, a to i díky své znalosti archívů a holocronů. Mezi její padawany patřili mimojiné Oppo Rancisis, Yarael Poof a Empatojayos Brand. Nad jiné vynikala také tím, že jako jedna z mála Jedi měla oranžovou čepel světelného meče.

Eeth Koth
Obrázek
Zabracký mistr Jedi, který se narodil v špinavých ulicích Nar Shaddaa a brzy se stal sirotkem, Jediové jej však zachránil a i díky tomu se plně oddal řádu Jedi. Černovlasý Eeth byl vysoký 1,71m a měl hnědé oči, výrazné však bylo jeho tetování na obličeji, které tvořili tenké černé linky. V roce 44 BBY se účastnil paté bitvy o Qotile. Když se dozvěděl, že sith, který zabil mistra Qui-Gon Jinn byl Iridonianský zabrak, tak se rozhodl provést vyšetřování, které však bohužel nic neodhalilo. Účastnil se mise na Yinchorri a v roce 27 BBY během krize Ashaar Khordy osobně bránil Alderaan. Jeho poslední misí byla zachrána Obi-Wana Kenobiho na Geonosis, kde bohužel zemřel při sestřelení jeho LAAT/i. Mezi jeho známé padawany patřil Sharad Hett. Eeth používal zelený světelný meč a byl známý pro ovládnutí techniky Crucitorn(odolávání mučení).

Adi Gallia
ObrázekObrázek
Lidská mistryně Jedi tmavší pleti, která se narodila na Coruscantu. Byla vysoká 1,84m a měla modré oči. K Jediům se dostala poté, co byla jako dítě zachráněna jediským mistrem Evenem Piellem během účasti jejích rodičů na vyjednávání na Lanniku. Místo v radě získala v roce 42 BBY a měla dobré vztahy s tehdejším kancléřem Finisem Valorumem. Před bitvou o Naboo se účastnila mnoho misí společně s Qui-Gon Jinnem a jejich padawany, také se účastnila mise na Malastare a v roce 30 BBY vedla lov na Aurru Sing, který se nakonec ukázal jako neúspěšný. Před bitvou o Geonosis se účastnila testování Jediského letounu Delta-7 Aethersprite a bitvy na Geonosis se účastnila jako pilotka, kde takto pomáhala zajistit výsadek a čistila cestu pozemnímu útoku. Osudnou jí byla v roce 20 BBY bitva u Boz Pity, kde se střetla s generálem Grievousem, ten ji peřkvapil druhým párem rukou a porazil. Kromě toho, že byla vynikající pilotka, tak byla i velice zručná v boji se světelným mečem(červená, modrá či oranžová čepel) a využívala ne tolik často formu Shien, k tomu všemu však připadala svkělý přehled a intuici, co se politiky týká. Jedinou známou padawankou byla Siri Tachi.

Depa Billaba
Obrázek
Chalactanská mistryně Jedi, která patřila mezi nejvyýznamější Jedi v poslední letech republiky. Černovlasá Depa byla vysoká 1,68m a měla hnědé oči. Na čele(u paty nosu) měla malé a velké znamení osvícení, jež byli důsledkem Depina přijmutí učení Chalactanských adeptů. Když bala malá, tak se její rodiče rozhodli opustit Chalactu, ale přepadli je vesmírní piráti a rodiče Depy zabili, aby později zachránil Depu mistr Jedi Mace Windu a tehdy 6-měsíční Depu vzal do chrámu Jedi, aby ji později přijal jako svoji padawanku a naučil ji vše, co znal, někdo by mohl považovat, že ji bral jako svoji dceru. V roce 33 BBY byla přijata do rady a t u dobu byla považovánu za jednu z nejosvícenějších Jedi té doby. Účastnila se mnoho misí společně s Macem Windu, ale ne bitvy na Geonosis. Několik měsíců po ní byla vyslána na Haruun Kal, aby zde jednala proti separatistům a organizovala mistní Korunaie. Místní prostředí ji však zkorumpovalo a téměř přivedlo temné straně, když se jí mistr Windu pokusil odsud zachránit, tak spolu svedli dva líté boje, aby si nakonec uvědomila své pochyby a pokusila se zabít, v čemž jí sice bylo zabráněno, ale upadla do kómatu a v něm setrvala až do Jediské Čistky na konci klonových válek. Byla výtečnou bojovnicí a se svým zeleným světelným mečem ovládla Formu VII, jak Juyo, tak především jeho vylepšení Vaapad, v němž předčila i mistra Windu dle jeho vlastních slov.

Coleman Kcaj
ObrázekObrázek
Ongreejský mistr Jedi pocházející z Skustellu. Byl středně výsoký se žlutýma očima a byl schopný výtečného pohybu pod vodou, k čemuž byl předurčen díky svému původu. Účastnil se bitvy o Geonosis, kterou úspěšně jako několik další Jediů přežil, aby se později stal členem rady Jedi, na místo zákeřně zabitého Oppo Rancisise. Coleman byl známý svojí oblibou pro kulturu a vzdělání, kdy jste ho takto mohlo zahlédnout na opeře Squid Lake, která proběhla na Coruscantu po tamější bitvě s CIS. Byl to schopný bojovník se světelným mečem a nosil zelenou čepel. Není však známo, zda-li a jak přežil rozkaz 66, nebo jak a kde byl další nešťastnou obětí této sithské konspirace.

Agen Kolar
ObrázekObrázek
Zabracký mistr Jedi, který se proslavil především v Klonových válkách. Hustě černé vlasy a dominující hnědé oči ideálně popisují vzhled tohoto mistra. Jeho počátky v chrámu byli stené jako u ostatních Jedi a po získání titulu rytíře byl často vysílán na mise za hranice středního okruhu, mnohdy s Jedim Quinlanem Vosem. V době bitvy o Geonosis byl znám jeko jeden z nejlepších bojovníků s meči v řádu a účastnil se bitvy o Geonosis, kde přišel o svého padawana. Během klonových válek se účastnil mnoha bitev, například u Brentaalu IV, podpoření infiltrace Quinlana Vose k Dookuovi, akce na vesmírné stanici The Rig, bitvy u Boz Pity nebo bitvy o Coruscant. Zde později zůstal, aby o něcco později byl součástí zatýkacího týmu vedeného mistrem Windu. Při této misi však zemřel, když byl první, koho Darth Sidiouse aka Palpatine zabil. Agen vynikal přdevším v boji se světelným mečem, ale i bez něho, což prokázal například při pronásledování Quinlana Vose. Během klonových válek měl několik barev čepelí, od zelené až po modrou. Jeho jediným známým padawanem je Tan Yuster.

Stass Allie
ObrázekObrázek
Jediská mistryně pocházející z Tholothu a sestřenice mistyně Jedi Adi Galliy. Stejně jako Adi měla tmavší pleť a nosila Tholothskou čelenku, typickou pro odsud pochízející ženy, barva jejích očí měla nádech indiga. Rytířkou se stala v roce 26 BBY a už tehdy byla známá jako výtečná bojovnice, přesto byla ještě mnohem lepší léčitelkou. Často také pomáhala diplomatům, ale ani to ji nezabránilo se zůčastnit bitvy na Geonosis, kterou úspěšně přežila. Místo v radě získala po smrti její sestřenice Adi na Boz Pity. Při bitvě na Coruscant měla na starosti evakuaci významných senátorů(Bail Organa, Mon Mothma, Padmé Amidala), aby krátkou chvíli po bitvě byla vyslána na Saleucami. Tam našla i svoji smrt, když byla během hlídky na swoop motorce sestřelena vlastními vojáky na základě rozkazu 66. Stass používala zelený světelný meč a nebylo známo, jestli měla nějaké padawany.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6606
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos


Zpět na Osobnosti galaxie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron