Sithové Staré Republiky

Seznam osobností galaxie ze všech možných období.

Moderátor: Archiváři

Sithové Staré Republiky

Příspěvekod Diss » 27.4.2008 21:56:48

Sithové a jiní zapornáci

Palpatine
alias Darth Sidious

Obrázek

Darth Sidious, alias Palpatine, byl žákem sithského Lorda Darth Plagueis. Plagueis, o kterém se vypráví, že dokázal stvořit pomocí midichlorianů život, ho naučil všechno, co sám uměl, avšak Sidious ho poté zabil ve spánku. Když byl Sidious sám, začal si hledat svého prvního učedníka. Tím se stal malý Zebracký chlapec, kterého Sidious našel při návštěvě planety Iridonia. Tohoto chlapce přijal pod svou ochranu a začal z něj vychovávat nebezpečné bezcitné stvoření. Tělo mu pokryl Sithskými tetováními a vsemožně krutě chlapce vychovával v mocného Sitha. Když pak svého žáka - Darth Maula podrobil zkoušce, kterou Sith prošel, Sidious poznal, že je připraven. Vyslal Maula na mnoho misí a Maul je všechny plnil na výbornou až do chvíle, kdy se sřetl se dvěma Jedii. Maul byl zabit a zoufalý Sidious neměl čas najít a vychovat dalsí dítě. Proto si jako dalšího učedníka našel Mistra Jedi Hrabě Dooka- Darth Tyranuse, kterého bude cvičit, než si vyhlédne svého nejmocnějšího učedníka. Společně vytvořili tajnou Republikovou klonovou armádu a zahájili Klonové války. Na jejich konci Dooko umíra rukou Anakina Skywalkera na přímý rozkas Palpatina. Palpatin nahlodává Anakina tak dlouho, dokud ten nepropadne temné straně a společně se Sidiusem zničí Jedie. Sidious dal svému hlavnímu učedníkovi jméno Darth Vader a od okamžiku, kdy republiku přeměnil na První galaktické impérium a Jediové jsou mrtví, předává plášť temného pána svému učedníkovi a dále vystupuje jen jako Imperátor Palpatine.Darth Maul
Obrázek

Byl to Temný Pán ze Sithu a první učedník Darth Sidiouse. Jako malé dítě, byl sebrán Sidiousem, aby byl v tajnosti učený v temné straně Síly. Vyrůstal pod temným vlivem Sidiouse a stal se velmi užitečným nástrojem jeho ambicí. Maul byl mistrem forem Juyo a Jar'Kai a ovládal i starodávné bojové umění zvané Teräs Käsi. Zvolil si používat dvojbřitý světelný meč, který sestrojil podle nákresů Darth Zannah. V rocích vedoucích k Invazi na Naboo, poslal Sidious Maula na několik politických vražedných misí, nejvýznamnější byla mise proti Black Sun, ale Maul toužil zabíjet hlavně Jedie. V roce 32 BBY, byl Maul vyslaný Sidiousem zabit Jedijského mistra Qui-Gon Jinna a jeho Padawana Obi-Wan Kenobiho. Sledoval je na Tatooine a potom na Naboo. Zaměstnal je během Druhé Bitvy o Theed. Maul zabil Jinna ale udělal fatální chybu a podcenil Kenobiho. Po krátkém ale divokém boji, Kenobi zabil Sithského Pána rozseknutím na pul. V roce 0 BBY se Darth Vader střetl a porazil Dopplengänger Darth Maula vytvořeného tajemným Řádem Imperia, možná na rozkaz od Palpatina.


Hrabě Dooku
alias Darth Tyranus

Obrázek


Hrabě Dooku byl rytíř Jedi vycvičený Yodou, který učil svého bratra Qui-Gona Jinna, a který nikdy nechtěl příliš poslouchat kodex Jediů. Porušovat ho se mu naskytlo, až když potkal Darth Sidiouse a ten si ho dočasně vzal jako učedníka Temné strany (dokud nenajde někoho lepšího). Sidious měl ale tehdy hodně práce jako kancléř, a tak Dooku (teď už Darth Tyranus) dokončil výcvik Sithky Asajj Ventress a do sithského umění zasvětil částečně i generála Grievuse. Za pomoci námezního lovce Jango Fetta si pod jménem Sifo Dias (kterého tajně zabil Sidious) obědnal klonovou armádu, jakoby určenou republice. Jako Dooku si vsadil na chamtivost nejmocnějších a nejbohatších baronů galaxie a přesvědčil je ke spojení sil k vyprovokování konfliktu s Republikou. Poté řekl Obi-Wanovi, že republika se pomalu dostává pod nadvládu jeho mistra Darth Sidiouse a snažil se ho zlákat k Temné straně. Obi Wan byl ale neoblomný a Tyranus musel řešit jiné problémy. Utkal se s Obi Wanem, Anakinem a Yodou a nakonec se mu podařilo uprchnout. Lorda Tyranuse nakonec zabil Anakin Skywalker, budoucí Darth Vader, když se s Obi Wanem vypravili o několik let později zachránit kancléře Palpatina na válečnou loď. Anakin sice Dookua původně zabít nechtěl, ale sám kancléř mu to nařídil. Dooku byl zabit a jeho místo měl zaujmout Darth Vader.


Asajj Ventress
Obrázek

Asajj pochází z barbarské planety Rattatak. Její rodiče byli vojáci, kteří byli zabiti diktátorem Osika Kirskem. Později ji našel jedi Ky Narec který ztroskotal a vzal si Asajj jako padawanku. Mistr jedi je ovšem zabit a Asajj která byla zdrcena ztrátou dalšího blízkého a proto propadla temné straně. Rozhodla se že zabije 12 kirskeho vojáků a potom i Osika Kirska. Když poprvé zabila měla už oholenou hlavu a už dávno nebyla dívka. Na hlavě měla vytetováno 12 znamení každé za jednoho bojovníka. Asajj si nechala mistrův meč a z hořkosti, že si myslela, že jejího mistra Řád opustil je začala nenávidět.

Hrabě Dooku který scháněl velitele pro svojí armádu dorazil na Rattatak, poznal Asajji ale nevěřil jejím schopnostem a uvrhl ji do gladiátorské arény. Tam Ventress chladnokrevně pobila všechny nepřátelé. Dooku byl nadšen jejími schopnostmi, ale zároveň zklamán, protože Asajj nevěděla nic o temné straně. Proto ji uvedl do bezvědomí a mučil škrcením, blesky, ale tak aby ji neublížil. Poté ji odvedl k Sidiousovi, který jí nařídil, aby zabila jistého Jedi... Anakina Skywalkera.

Během Klonových válek se několikrát střetla s Obi-Wanem i s Anakinem a často spolupracovala s námezdním lovcem Durgem, který narozdíl od Asajj během Klonových válek zahynul. Anakinovi v jednom ze soubojů udělala na tváři jizvu. Anakina nesmírně rozzuřilo, když řekla, že zabije Padmé i Obi-Wana a zabil ji. Obi-Wan se však domníval že stále žije a nakonec se jeho předpověď splnila. Během posledního souboje s Obi-Wanem se ji snažil přemluvit, aby se přidala na světlou stranu Síly a varoval ji, že ji Dooku zradí. Asajj mu neuvěřila, to ovšem nic nemění na tom, že Dooku ji skutečně podvedl a nechal ji zabít. Obi-Wan se domníval, že je mrtvá, proto ji odvezl na Coruscant. Tam však Asajj ožila, unesla vesmírnou loď a zmizela neznámo kde.
Uživatelský avatar
Diss
Force Artist
Force Artist
 
Příspěvky: 135
Registrován: 02.1.2008 17:27:54

Zpět na Osobnosti galaxie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron