Belasting

Ostatní uzavřené projekty, MPMka a podobné ...

Moderátor: Moderátoři

Pokračovat v této MPMce?

Ano
0
Žádná hlasování
Ne
1
100%
 
Celkem hlasů: 1

Uživatelský avatar
Marinho
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 413
Registrován: 16.2.2012 21:17:57
Bydliště: Elpizies
Kontaktovat uživatele:
Bonaire

Belasting

Příspěvek od Marinho »

Coruscant (Aerys, Ilsya, Gwenlden)

Po obědě v Chrámu jste byli informováni, že pro vás má Nejvyšší Rada úkol. Sešli jste se tedy v domluvený čas přede dveřmi do sálu. Stálo tam již několik dalších členů Řádu, kteří byli pozváni na audienci, ale nemuseli jste čekat dlouho, po asi dvaceti minutách se na vás dostala řada. "Přítomen" byl pouze Mistr Zym, tedy spíše jeho holografická projekce.

Máme pro vás důležitý úkol. Znáte planetu Elpizies? Zeptal se Mistr, ale odpovědět vás nenechal. Nepřekvapilo by mě, kdyby ne, Elpizies není zrovna nejdůležitější planeta. Nicméně je o ní známo, že otevřeně, i když co víme jen obchodně, spolupracuje s Impériem, proto na ní již nějakou dobu operuje jistý republikový agent. Tedy,
zarazil se mistr
spíš operoval. Podle posledních zpráv odkryl nepříliš povzbudivé informace, ale odmítá je sdělit, dokud ho odtamtuď nedostaneme. Zdá se totiž, že jeho utajení bylo prozrazeno a on je teď v ohrožení života. Minimálně se už třetí den neozývá.
Odmlčel se.
V tuto chvíli jen víme, že tam má značný vliv jistá neznámá organizace. Vaším úkolem je informátora najít, dostat ho z planety a také se pokusit vypátrat, na koho je tato organizace napojená a jak – jestli vůbec - je nebezpečná pro Republiku. Jméno informátora je Ignac Ferrago, je to člověk pocházející z planety Kuat. Další informace vám budou předány v hangáru. Na misi se připravte dle svého uvážení… a nechť vás provází Síla.

Poté se projekce deaktivovala.


Na palubě lodi Grave Dancer (Rackthar Amorth)

Spal jsi, když ti zapípal datapad. Masku jsi měl položenou vedle postele. Na datapadu se objevila nabídka na další lov.

Kód: Vybrat vše

Jméno: Ignac Ferrago

Planeta: Elpizies

Kontaktní osoba: Elliot Aokie, ředitel oddělení bezpečnosti společnosti Malchik

Odměna: dohodou

riziko: mírné

Jestli přijmete, pošlete souhlas na kontaktní číslo 6882, za hodinu se zpráva smaže.
Bylo jasné, že číslo nevede k žádné reálné osobě, ale tak už to v téhle branži bývá. Anonymita nade vše.

Poblíž planety Elpizies (Wyatt Trocano)

Před tebou se objevila zelená planeta. Několik menších lodí Impéria ale jinak opuštěná orbita jen dokazovala, že tahle planeta byla v galaktickém měřítku všechno, jen ne důležitá. Zjistils, že na orbitě nebyla žádná možnost natankovat, takže jsi musel klesnout do atmosféry. Když ses přiblížil k planetě, přiletěla ti naproti dvojice stíhačů. Jeden z nich tě kontaktoval.

Sdělte své jméno, registrační číslo lodi a účel cesty na Elpizies.

Počkal, až odpovíš, a poté tě doprovodil do nižších úrovní, aby dohlédl na to, že přistaneš v určených docích.

Jednalo se o menší přistávací plochu, která byla ze dvou třetin zaplněna loděmi. Okolí bylo neobyčejně silně střeženo, viděl jsi mezi loděmi procházet skupiny pořádkových sil a v okolí plné posádky u protivzdušných zbraní. Z oblasti vedla jediná cesta ven, ta však byla střežena čtveřicí imperiálních vojáků. U východu stály dvě menší budovy správy doku, v kterých, jak sis dokázal odvodit, se vyřizovaly víza a poplatky za dokování. První sloužila k přihlašování při příletu, druhá k odhlašování při odletu. Zatímco u dveří do první budovy nestál nikdo, u druhých byla poměrně velká fronta.

Máte povolení k přistání.
Z komunikátoru se znovu ozval mužský hlas, tentokrát však šlo o jiného člověka.

Shi-Ravez, tvoje osobní laboratoř (Tiveun Hitali)

Uprostřed tvého nekonečného bádání tě vyrušil nějaký nízký červ. Oznámil ti, že se máš dostavit za samotným Exarchou Shiho. Bylo ti sděleno, že se podařilo domluvit směnný obchod s nějakou menší sektou na politicky bezvýznamné planetě, Elpizies. Za některé shi-ravezské vědomosti v oblasti alchymie sekta nabízí několik artefaktů a svitků. Spolupracuje ovšem s Impériem a je možné, že tam Impérium bude mít značný vliv.


//Takže máte prostor se pochlubit dávnou i nedávnou historií postav, a tak dále :D platí vše, co platí k běžnému výcviku, pořadí odpovědí je volné ... na případné dotazy odpovím já nebo se můžete ptát i Lilith
Naposledy upravil(a) Marinho dne 01.2.2016 14:47:53, celkem upraveno 1 x.
"Admini nejsou banda emocionálně nestabilních hňupů."
- MrTukan

jako moderátor i hráč odpovídám ve všední dny mezi 8:00 a 16:00 až na ojedinělé výjimky

Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: Belasting

Příspěvek od Kazma »

Cesta na Elpiezies (Tiveun Hitali)

Nádech. Výdech. Nádech. Výdech.

Hlavní sál.
Elpizies? Co o ni víme?
Bílá roucha Kněžích. Slunce se odráží na jejich špercích.
Nic určitého.
Tichá. Nevýrazná. Stejně jako my.

Nádech. Výdech. Nádech. Výdech.

Laboratoř osvětlená bledými houbami.
Nemyslím si, že we’u’rinové kameny jsou dobrý nápad pro implantaci do kůže těchto bestií.
Všude vůle temné strany. A moje.
Co všechno se může stát?

Nádech. Výdech. Nádech. Výdech.

Hlavní sál. Paprsky tančí na lesklých černých kamenech Klenotu Am’eji.
Myslíte, že je to tak v pořádku?
Kněží se radí.
Zajetí ani mučení nepřichází v úvahu, ničeho velkého by nedosáhli.
Dělají to tak už od nepaměti.
Války?
Jsou rychlejší, než Republikový senát.
Kvůli jednomu? Je to výhodné?
Ne.
Souhlasíte tedy s návštěvou Elpiziesu?
Ano.

Musí rozvrhnout každý krok. Našlapují opatrně, protože jedině tehdy mohou dokázat to, co chtějí. Ztráta jakéhokoliv Kněžího bolí, jakéhokoliv Kněžího, který zemře zbytečně.

Nádech. Výdech. Nádech. Výdech.

Krmí se temnou stranou Síly, jen tak může vydržet tak dlouho.
Skus zjistit, jestli nám k něčemu budou. Nemusím ti snad opakovat jaké jsou naše priority. Pokud se budou ptát, odpovídej, pak se ptej také. Hlavně se nenech zbytečně zabít.
Protože není nic horšího, než zbytečná smrt, která nikomu nepomůže. Zemřít znamená, že jste selhali. A selhání si Kněží nemůže připustit.

Nádech. Výdech. Nádech. Výdech.

Kněží Tiveun’Ulak? Za chvíli vystoupíme v prostoru planety Elpizies.
Mávnutí ruky na srozuměnou.
Elpizies. Džungle. Džungle. Impérium. Před nedávnem jsme obnovily blízké přátelství s Impériem. Blízké.
Usmála jsem se. Impériu se hodily naše znalosti a nám se hodilo Impérium, oboustranně výhodná dohoda. Pořád jsme měli několik Kněžích operujících na Dromund Kaasu a všude jinde. Pomalu jsem ukončila meditaci a zvedla se z polštářů.
Impérium. Děti, které si hrají na ovládání Síly skrz zabíjení možných pracovních sil. Zbytečné.
Loď zpomalila. Byli jsme na místě. Přivolala jsem si své zbraně.
Létání ano, ale ne v lodích.
Vydala jsem se prohlédnout si planetu shora, než na ni přistaneme a tohle utrpení bez pevné půdy pod nohama skončí a začne ta zajímavější část.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Belasting

Příspěvek od Lance Skywalker »

Grave Dancer, orbit planéty Glee Anselm (Rackthar Amorth)

Pomaly som vstal. Pretrel som si oči a prešiel som do malej kúpelne úzkymi dverami. Pozrel som sa do zrkadla nad umývadlom. Mnohých ľudí by tento pohľad vydesil, mňa však nie. Muž, ktorý sa na mňa pozeral zo zrkadla, vyzeral viac ako netvor z najhlbšieho pekla ako človek. Najväčšia jazva na jeho tvári sa ťahala od pravého horného okraja čela, medzi očami, cez nos a následne ústa a ľavé líce. Popraskané suché pery, rovnako pokryté jazvami tvorili chladnú, rovnú čiaru. Na pravom líci boli tri vodorovné jazvy a jedna, ktorá ich všetky kolmo pretínala. Zvyšok tváre bol pokrytý menšími jazvami a popáleninami. Pokožka bola biela ako neskorý sneh a oči, oči tohto muža boli čierne ako peklo samotné. Už som si ani nespomínal, ako tento muž vyzeral pred pätnástimi rokmi.
Vrátil som sa do izby. Potom, čo som si obliekol svoju čiernu tuniku a natiahol som si kožené rukavice spolu s čiernymi koženými čižmami, vzal som do ruky čiernošedú masku na stolíku. Táto maska bola to, čo ma delilo od reality. Vďaka nej som dokázal utiecť od svojej minulosti. Na záver som si obliekol aj plášť s kapucňou a zo špeciálneho trezora som si vybral dva meče.
Prešiel som do kokpitu. Autopilot práve oznámil, že o pristátia zostávajú dve minúty. sadol som si a pripútal sa.
Glee Anselm bola mojou oblúbenou základňou. Bola to nádherná planéta, no to pre mňa nič neznamenalo. Biely piesok, ktorý pokrýval pláže nekonečna tropických ostrovov, či palmy, tí zelení strážcovia pobrežia, nakláňajúci sa nad rozpálený piesok, ani krásne západy slnka, keď sa svetlo pomaly odplazilo preč z pláže, vrátilo sa na more až po moment, keď slnečné lúče naposledy pohľadili hladinu na horizonte a nastala noc. Grave Dancer zamieril pod rúškom tmy na maličký tropický ostrov v južnom mori Glee Anselm. Celý ostrov vlastne tvorila jedna veľká sopka, okolo ktorej bol pás palmovej džungle a pláží. Grave Dancer si to namieril priamo do vyhasnutého krátera sopky, kde pristál vo veľkom hangári. Vystúpil som z lode a zamieril k výťahu na jednej stene hangáru. Strecha, ktorá bola skrytá vnútri kráteru, sa zavrela a jediným zdrojom svetla boli teraz všadeprítomné led diódy.
Počas cesty výťahom som rozmýšlal o správe ktorá mi prišla. Meno planéty som už počul, no ostatné mená mi nič nehovorili. Nemal som však teraz nič na práci, takže som sa rozhodol misiu prijať. Vyslal som správu na číslo, ktoré bolo priložené v správe. Nemal som záujem stopovať zadávateľa, bolo to jedno z mojich pravidiel. Ak si zadávateľ žiada anonymitu, poskytnem mu ju, samozrejme za určitú províziu. Suma, ktorú som si vyžiadal, bola vysoká, zrejme viac ako priemerný obyvateľ Coruscantu zarobí za celý život, no pre Huttského lorda či iného zadávateľa, ktorý ma dokázal kontaktovať, to nebolo veľa.
Teraz stačilo urobiť pár posledných krokov. V prvom rade som pár kliknutiami do počítača vo veľkej miestnosti, do ktorej ma výťah vyviezol, vyvolal na veľkej holografickej obrazovke všetky dostupné informácie o planéte Elpizies, ktorý vyskakovali ako nové okná. Potom som sa spojil s mojím priateľom na Corellií, ktorý pracoval pre Republikovú federálnu bezpečnostnú službu.
"Volali ste ma, lord Amorth" povedal pokorne človek v uniforme republiky cez holokomunikátor.
"Potrebujem všetky dostupné informácie z mena Ignac Ferrago a Elliot Aokie z planéty Elpizies a presné miesto súčastného pobytu. Čakám informácie ešte dnes, ukáž za čo ťa platím" povedal som výhražne a spojenie sa prerušilo, skôr než stihol muž na druhom konci odpovedať. Korupcia patrila k mojej práci, aj keď mnohé moje kontakty v Republikových úradoch pre mňa pracovali skôr pod hrozbou a zo strachu, viac ako pre peniaze. Pohodlne som sa usadil na pohovku a sledoval som informácie o planéte na holoprojektore, čakajúc na správu od svojho kontaktu.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Vesmír, poblíž planety Elpizies (Wyatt Trocano)

Z podřimování mě probudilo škubnutí a popruhy, jimiž jsem byl připoután k sedačce, se mi zaříznuly do hrudi a do břicha. Modrofialový hyperprostorový tunel se scvrknul do miliard drobných teček hvězd a má nová stíhačka Mk VII Advanced Interceptor se objevila v soustavě Elpizies.
Protáhnul jsem si ztuhlé paže a řádně prokřupal klouby po mnoho hodin nehybných prstů, načež jsem uchopil řízení a vydal se ke svému prozatímnímu cíli, majestátně se otáčející zelené, do stříbřitých mraků se halící koule druhé planety elpizieské soustavy, kterou mi počítač na průhledovém displeji označil jako Enjuba II či Elpizies.
Stejně jako pár osamělých fregat na vysoké orbitě, jejichž tvar jsem poznával a i bez údajů konzole mi bylo jasné, že jsou imperiální. Kromě nich tady ale nebylo vůbec nic, ani jediná orbitální stanice, na které by mi doplnili palivo a já mohl okamžitě opět skočit do hyperprostoru, jak jsem původně zamýšlel.
Pro Sílu, netušil jsem, že je Elpizies zas až tak ospalá díra, pomyslel jsem si, aby o pár úderů srdce později senzory mého Mk VII Advanced Interceptoru zachytily kontakt: Dvě stíhačky rovněž známého imperiálního typu, akorát o jeden mark starší než stroj, ve kterém jsem letěl já sám.
"Tady Darth Therion ze Sithského impéria. Přilétám, abych zde doplnil palivo a odpočinul si po dlouhé cestě hyperprostorem, odesílám vám své identifikační údaje," odvětil jsem poté, co ke mně pilot jednoho ze strojů otevřel komunikační kanál a unaveným hlasem, jenž svědčil o tom, že si tady piloti zrovna moc akce neužijou a nudí se tady, mě vyzval, ať se identifikuji.
Mé prsty několik sekund tančily po hologramech vznášejících se nad konzolí, abych proměnil svá slova v čin a oba stíhače kolem mne zaujmuly doprovodnou formaci, jako kdyby byli mými wingmany.
Co, chtěli byste si trochu zabojovat? Trocha cvičení reflexů by mi prospěla, jsem z toho dlouhého letu už takový otupělý... I když opravdu by mě těšilo soutěžit s pilotem, který neslyší Sílu, když já ano?
Navedl jsem kurz na nízkou orbitu Elpiziesu, abychom zahájili sestup do atmosféry.

Když jsme se konečně prodrali atmosférou a já dostal povolení k přistání, následoval jsem holografickou šipku, která se mi rozzářila nad přístrojovou konzolí, aby mě navedla na kosmoport do přiděleného doku. Posadil jsem Interceptor na nevelkou a z velké části již plnou přistávací plochu, pak jsem povypínal všechny systémy kromě sekundárního okruhu s primitivní AI, kterým jsem mohl stíhačku v případě potřeby ovládat nebo si ji přivolat komunikátorem.
Pokud by ji tyhle velké kanóny nechaly odletět...
Přejel jsem pohledem dle mého skromného názoru nepřiměřené, neřkuli přehnané obranné prostředky rozestavěné na zdi, jíž byl nevelký přístav pro vesmírné lodě obehnán.
To myslí vážně? Co tady chcou bránit, čtyři bedny s ovocem a místní studnu? Leda že by tady toho bylo více, než se na první pohled může zdát...
Odepnul jsem si popruhy a odklopil kokpit. Přivolal jsem si na pomoc Sílu a v rámci protažení po mnohahodinovém sezení ve stísněném prostoru jsem se vymrštil a doskočil jsem na zem.
Světelný meč u pasu? Check. Hlava na krku? Check. Měšec s kredity v plášti a komlink? Check. Dobré, můžeme jít...
Místo, které se zdálo být východem, střežilo několik imperiálních vojáků v typických zbrojích, a po každé straně stály dvě nevelká stavení, která taktéž vypadala, že už zažila lepší časy. O poznání lepší. Na jednom byla cedule, kde stálo velikými aurabeshovými písmeny PŘÍLETY, na druhé ODLETY. Zamířil jsem tedy k té první, kde narozdíl od té druhé, kde se tvořily hloučky lidí a jiných inteligentních bytostí, nebyla ani noha.
"Zdravím," kývnul jsem na úředníka či kohokoliv, kdo seděl za odbavovacím pultem.
Zajímalo by mě, jestli jsou na Elpiziesu pěkná děvčata, proletělo mi hlavou. Jako ta krásná dívčina s hustými černými vlasy až po zadek, se kterou jsem strávil v přidělených komnatách v Citadele několik dní, po které jsem čekal na slyšení u Temné rady, jestli mě uznají za Sithského lorda či ne... S ní jsem na všechno zapomněl, ve vášni jsem našel sílu, silou jsem dosáhnul moci... Mocí jsem dosáhnul vítězství a mé řetězy byly zpřetrhány...
Ty vlásky, hebká kůže, hladký klín...
Co jsem to chtěl? Ach ano...

"Potřebuji doplnit palivo do svého Advanced Interceptoru. A také bych se chtěl zeptat, co je tady v okolí zajímavého k vidění nebo navštívení."
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Belasting

Příspěvek od Merthor »

Coruscant, Chrám jediů, věž nejvyšší rady (Gwelden Hiuweng)

Jeden úkol ….druhý úkol…..a člověk se tady opravdu dvakrát neohřeje, mumlal jsem si spíš pro formu svůj soukromý monolog, jenž nemohl slyšet nikdo jiný než já, když jsem mířil na setkání s radou. Nejdřív ten doprovod nákladního transportu, že prý je to důležitější, než si myslím. Fajn. A pak ještě tohle….. a ještě tamto a ke všemu mám velké štěstí, že mě tentokrát nevytáhli z postele……
Byla to pravda. V poslední době následoval jeden úkol za druhým, v chrámu jsem nikdy moc nepobyl, někdy nedospal, někdy se v klidu nenajedl, takže jsem s tím skoro nemohl nepočítat, přesto, že jsem si už nějakou dobu říkal, že by mi trošku delší klid neuškodil. Jenomže odpočinek nepřicházel.Nikdy bych ale to, co jsem si teď myslel neřekl nahlas jen tak. Měl jsem pravda trochu temperamentu, leč padawanským létům jsem již odrostl a uměl jsem se docela dobře ovládat.
Čekání na audienci mi nevadilo byl jsem zvyklý se koncentrovat na to, co mě čeká, přemýšlet o tom, poslouchat, připravit se a pak si dát všechno logicky dohromady. Zvyk jsem neporušil ani tentokrát, po cestě na setkání s radou až do konce řeči mistra Zyma.Rozhlížel jsem se kolem sebe, po členech řádu čekajících na audienci, ale to co se dělo okolo pro mě v tuto chvíli nebylo zvlášť podstatné. Důležité bylo to, co mělo za malou chvíli následovat. Ostatně nemusel jsem čekat dlouho.
Ono „Dobrý den mistře Zyme“, samozřejmé zdvořilé pozdravení nadřízeného, člena rady, bylo prakticky samozřejmostí a pak už jsem se měl dozvědět, co na mě rada zase ušila.
Planetu Elpizies jsem doopravdy neznal. Zakroutil jsem hlavou, abych to mistru Zymovi potvrdil. Pokud jsem to jméno vůbec někdy slyšel, čímž jsem si nebyl vůbec jistý, pak jsem o ní určitě neměl vůbec žádné znalosti. Přirozeně většina bytostí neznala každý galaktický zapadákov. Takže první bod archiv a Elpizies, samozřejmě, udělal jsem si v duchu pomyslnou čárku a pozorně poslouchal dál.
Zadání úkolu, tak jak nám ho poslal mistr Zym, neznělo nějak neobyčejně obtížně. Jenomže sedět u holokomunikátoru a zadávat úkol, je na rozdíl od toho, ten úkol pak provést podstatně jednodušší. Předpokládal jsem, že i tenhle úkol bude stejný případ, ale v tomto oboru nedosahovala moje specializace moc daleko, takže jsem nic nemohl říci z jistotou. Najít toho informátora nemusí být ani trochu jednoduché. Takže za druhé, udělal jsem si další bod. Víme něco o Ignaci Ferragovi? Ten informátor taky může používat víc jmen teoreticky. Nebo může být zakopaný pes někde úplně jinde, ale to teď nevyřeším.Rozhodně by to chvělo vědět trošku víc. A pak ho odtamtud musíme dostat. Dobře. Při tom si třeba užiju alespoň nějakou tu legraci.A ta organizace? No však my taky na něco přijdeme, pokud tu makovici nemáme jen proto, abychom měli na co nasadit kapuci.
Vytrhl jsem se z myšlenek a podíval se na oba jedie, mistra a padanku, kteří byli úkolem pověřeni spolu se mnou. Znal jsem je jen velice povrchně. Tedy jejich jména jsem znal, určitě jsem je někdy i minul v chrámu, ale zatím jsem neměl tu čest účastnit se nějaké té taškařice spolu s nimi, takže jsem příliš nevěděl co od nich mám očekávat. Já sám jsem byl připraven, vlastně vždy jsem byl připraven skočit do čehokoliv rovnou po hlavě. Třeba na tom budou podobně, doufal jsem.
Neváhal jsem a v duchu svého temperamentu, který se ve mně ozval, jsem se pokusil uchopit iniciativu. Natočil jsem se směrem k oběma druhům a prohlásil.
„Dobře, takže měl bych jít vyšťourat, co se dá z toho, co si můžeme zjistit sami. Popravdě řečeno mi připadá, že nevíme skoro nic.“
„Jo a měli bychom si vymyslet nějaký důvod, pro přílet na Elpizies. Nepředpokládám, že nás tamní obyvatelé pozvou jen tak na něco k snědku.“
doplnil jsem ještě rychle to, co mě právě v tu chvíli napadlo a jen v duchu jsem doufal, že ti dva nebudou brát, to co jsem řekl, jako opak, že tedy vlastně zatím moc nevím, co s tím, což bylo pravdě o něco blíž.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Belasting

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Chrám Jedi: (Ilsyavianiviethalla)
Po probuzení jsem dnes měla poněkud ponurou náladu, proto se mi na hlavě objevil tmavě vínový účes v odstínu, který by se dal nalézt u toho nejkvalitnějšího alderaanského vína. Nejde ani o to, že bych byla tolik sběhlá v druzích alkoholu této galaxie, ale tenhle odstín prostě nesl tohle jméno a barvy byly mou zálibou již od malička. To vše jsem svázala mašlí v odstínu zelené jarní alderaanské louky za setmění. Byl to takový hezký kontrast podzimu a jara na jedné z nejmírumilovnějších planet galaxie a já ho shledala za tematicky poutavý a přívětivý. K tomu klasické roucho špinavější bílé s modrým nádechem a mohla jsem dnes vyrazit pokračovat ve svém výcviku pod mým mistrem.
Rozhodně byl takhle nastolen původní plán, který se změnil tak, že ...
... jsem teď musela společně s ním vyčkávat před místností Rady. Což znamenalo nemoci dělat cokoliv jiného a považovala jsem jej za nudnější, než zdlouhavé cestování galaxií. Takže moje čekání vypadalo asi tak, že jsem na oko nervózně překračovala po chodbě a svými stopami malovala neviditelný obraz po podlaze. Bylo důležité určit si rohy, body, odkud bych měla začít, stejně jako místa kde skončit. Ústředním tématem jsem pak zvolila spící dívku pod stromem, nečekaně Alderaanským, když už jsem tento den označila za takto tematický. Netušila jsem do jaké míry dovedli ostatní vnímat mé překračování, můj čistě úmyslný pohyb, jímž jsem plynula na podlaze jako štětec na plátně. Sice mi chyběly barvy a nemohla jsem se na své dílo podívat, přesto jsem ho ve své mysli viděla stejně jasně jako orbitální stanice na noční obloze Coruscantu. Zrovna, když jsem věnovala pozornost detailům dívčiných šatů, byly jsem pozvání dovnitř. Láskyplně jsem se podívala na podlahu, jako bych své dílo opravdu namalovala podrážkami svých bot a vstoupila za svým mistrem dovnitř vědoma toho, že obraz dojde svého dokončení, stejně jako zahájení ve viditelné podobě.
Úklona, slušný pozdrav a vyslechnutí toho, co měl mistr Zym na srdci.
Pěkně stručné ...
pomyslela jsem si nad zoufalým nedostatkem informací a nevěřilo se mi, že bych měla spoléhat na obdržení informací dalších. Pro úspěšnou infiltraci byly právě informace klíčové. Navíc jakýkoliv jiný způsob vstupu na nepřátelské území by byl čistá hloupost.

Jakmile jsme opustili prostory Rady, otočil se k nám náš kolega na této misi. Jmenoval se Gwelden Hiuweng - a okamžitě se zařadil na seznam určený pro zjištění informací. Podle toho, kolik nám bude zbývat času, se určí, jak napilno budu mít.
Také se tam hodlám zastavit, což mi mistr jistě chtěl navrhnout. A ohledně příletu si myslím, že je velmi rozumné přiletět v utajení. Nejjednodušší tedy určitě bude, když se budu vydávat za dceru svého mistra, zatímco vy buď budete jako vzdálený příbuzný, obchodní kolega. Detaily můžeme odladit dle toho, co zjistíme o planetě a způsobu, jakým poletíme. Pokud bychom letěli civilní linkou, tak bychom se klidně mohli rozdělit, v opačném případě si budeme muset vymyslet vazby,
neváhala jsem s prozrazením svého názoru a s nevinným úsměvem dcery nadšené z cestování po galaxie jsem těsně objala nejbližší ruku svého mistra, jak by to správná dcera udělala.
Tohle je stejně můj nejoblíbenější druh převlečení. Tedy, sourozenci jsou taky sranda, ale tyhle role nemívá mistr až tak v oblibě,
zapřemýšlela jsem, než jsem se po nějaké chvilce od mistra opět oddělila a zaujala pozici padawanky, jak se sluší.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Marinho
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 413
Registrován: 16.2.2012 21:17:57
Bydliště: Elpizies
Kontaktovat uživatele:
Bonaire

Re: Belasting

Příspěvek od Marinho »

Coruscant (Aerys, Ilsya, Gwenlden)

Na základě sporadických informací řečených v rychlosti nešlo mnoho vykoumat, proto jste se vydali do Archívů. Byli jste právě na půli cesty, když mistru Hiuwengovi a mistrovi Teralovi zapípal komlink.
„Mistři,“
ozval se hlas Mistra Gestase Dumacha, který spolupracoval s republikovou rozvědkou,
„bylo mi řečeno, že jste byli vybráni na záchrannou misi na Elpizies, prosím, dostavte se přesně v osmnáct nula nula k chrámovému doku číslo tři, mistr Teral samozřejmě se svou padawankou, představím vám detaily mise. Přijďte s věcmi již zabalenými, odletíte ihned po briefingu. A ještě něco, počítejte s tím, že na Elpizies bude horko, horko a dusno. Mistr Dumach končí.“

Archív byl poloprázdný, proto nebyl problém nalézt volnou konzoli. Pakliže jste zadali jméno agenta, nevyběhlo nic, ale po zadání hesla Elpizies se objevil výpis, i když složený převážně z doměnek a nepotvrzených informací:

Kód: Vybrat vše

Elpizies: 
Aktualizace k roku 282 AFJP (Po První jedijské čistce)*

Astrofyzika

Region: Expanzní region 
Sektor: Baroli 
Systém: Elpizies 
Hvězda: Zies I - "Enjuba" 
Měsíce: 2 
Rotační perioda: 25,4 hodin 
Orbitální perioda: 379 dní

Fyzikální vlastnosti

Atmosféra: Dýchatelná 
Klima: Tropické 
Gravitace: Standartní

Urbanizovaná část: 10 %
Džungle: 60 %
Povrchové zavodnění: 17 %

Společenské informace

Přirozená rasa: Elpizeici
Dominantní přistěhovalecké rasy: Lidé, Wrooniané 
Populace: neznámo

Státní zřízení: oligarchie (možná korporatokracie: nepotvrzeno)

Hlavní město: Émeraude

Vývozní artikly: ostrine, permex
Dovozní artikly: neznámo

(všechny údaje jsou přibližné)

Kód: Vybrat vše

Důležitost: minimální
Ohrožení pro Republiku: minimální
Vztah k Republice: odmítá kontakt, ale není otevřeně nepřátelská 
Vztah k Impériu: Obchodní partneři (potvrzeno), možné vyšší napojení (nepotvrzeno)
Vztah k cizincům obecně: podezíravý, planetární vláda udržuje velmi izolacionistickou politiku 

Známé historické údaje:
- Planeta objevena kolem 8,000 BFJP (přesné údaje chybí)
- Roku 1,980 BFJP nalezena ložiska ostrinu, zvýšil se počet imigračních vln
- vláda dlouhodobě jednala jen se soukromými společnostmi, odmítala jakýkoli kontakt s Republikou. Možná spolupráce s Impériem Sithského lorda Darth Malaka – nepotvrzeno. 
- od roku 278 BFJP potvrzena spolupráce se Sithským Impériem, na obchodní bázi
***
- dlouholeté problémy přistěhovalců s domorodci, planeta je v permanentním válečném stavu už od roku 1,980 BFJP, kdy se začalo s kácením džungle pro potřeby těžebních společností

Kód: Vybrat vše

Současnost:
Interplanetární konflikt 
Jen zřídka Elpizeici zaútočí přímo na město, většinou napadají a ohrožují jen doly, jejich pracovníky a dobrodruhy, kteří se vydají do džungle. Rasa Elpizeiců je nevyspělá, není vážným ohrožením pro přistěhovalé rasy. 
Není známo, že by vláda Elpizies podnikala nějaké kroky proti domorodcům, jen chrání město a své těžební doly v džungli. Agresivní útoky zaznamenány nejvíce ze stran žoldáckých skupin najatých soukromými korporacemi, vláda jejich akce nijak nelimituje.

Korporace
25 % města Émeraude je obsazeno soukromými obchodními a těžebními společnostmi, které z planety vyvážejí permex a ostrine. Je podezření, že tyto soukromé společnosti jsou skutečnou vládnoucí skupinou a oficiální vláda je jen loutková

Impérium
Vláda Elpizies striktně omezuje počet příslušníků Impéria, kteří mohou na planetě být, jedná se jen o imperiální diplomaty, jednatele a jejich omezený počet osobních strážců. Přesto má Impérium na planetě pobočku, z které svoje jednání s planetárními příslušníky koordinuje. Možné podezření, že elpizieská vláda je jimi ovládaná. 

Kód: Vybrat vše

Systém vlády
Moc exekutivní zajišťuje Nejvyšší poradní výbor, které sdružuje své představitele na základě dosud nezjištěných kritérií, nejsou voleni demokratickou cestou.
Moc legislativní zajišťuje volený parlament, kde však neexistuje rovnoměrné zastoupení všech vrstev ve společnosti, zastoupení nižší a nejnižší třídy chybí zcela. Dále jsou zde z 10 % zastoupeny korporace a z 5 % Impérium, ale ani jeden aktér nemá hlasovací právo. 
Není zajištěná sociální a zdravotnická sféra (neexistují sociální dávky, zdravotnictví zpoplatněno), režim je silně militantní a centralistický. 


Émeraude 
Jedná se o městský stát, který sdružuje celou urbanizovanou část planety. 
- 25 % - průmyslová zóna, nacházejí se zde továrny, část vyhraněná obchodním budovám soukromých společností 
- 20 % - zakázaná zóna = vládní a vojenské objekty, které jsou velmi hlídané (vojsko má právo po vetřelcích střílet bez varování)
- 35 % - obytná, památková zóna
-20 % - chudinská zóna
- jisté části chudinské zóny, ghetta, jsou odděleny od zbytku města, hranice těchto oblastí jsou hlídané, přístup dovnitř je jen na zvláštní povolení zřízované armádou, je podezření, že se uvnitř ghett pravidelně konají čistky, aby vláda zamezila vzpouře – nepotvrzeno. 

V Émeraude jsou zřetelné obrovské třídní rozdíly, elita drží v rukou 70 % celkového planetárního bohatství, střední třída 20 % a nižší třída (dělníci aj.) 10 %, přičemž v demografickém měřítku je zastoupení elitní třídy 2 %, střední třídy 55 % a nižší třídy 38 %. 5 % tvoří nejnižší třída, její příslušníci však nejsou považováni za občany a nemají tak žádná práva. 

Džungle
Domov elpizeiců.
Výskyt acklayů, nexu, vornskrů, čtyřrukých goril, které se v lugudu, jazyce elpizeiců, nazývají „festr‘ana“ (skutečná existence nepotvrzena).

(další informace neznámé)

Zbývalo tři a půl hodiny do setkání s Mistrem Dumachem na přípravu, balení a vyřízení dalších nutných záležitostí.

V doku 3 už čekala vaše loď, lehký frachťák třídy XS s vysunutou nástupní plošinou, před kterou stál zeltron, Mistr Dumach. Každému kývl na pozdrav, ale počkal, až se dostaví všichni, než promluvil.
„Jestli nenamítáte, briefing bude na lodi, je to přeci jen pohodlnější než stát tady.“
Vstoupil do lodi a zamířil do společenské místnosti. Zde počkal, až se usadíte, ale sám podle svého zvyku zůstal stát.
„Takže, jak už víte, jistý Ignac Ferrago, který po čtyři roky pracoval jako republikový agent na planetě Elpizies byl před třemi dny nejspíše objeven a nyní se skrývá. Problém je, že odmítá prozradit poslední informace, podle všeho klíčové, dokud ho odtamtuď nedostaneme. Důvod, proč republiková rozvědka požádala Řád Jedi o pomoc, je jednoduchý – podle všeho to vypadá, že na planetě operuje jistá tajná skupina, která v podstatě řídí společnost, a je důvodné podezření, že jde o sithskou organizaci, která však nespadá pod imperiální složky. Váš hlavní úkol vám, co je mi známo, již byl sdělen, tak můžu přistoupit k detailům. V poslední zprávě, kterou agent poslal, byl zašifrován vzkaz – záchranný tým má zkontaktovat v baru Ortega jeho majitele mezi osmou a devátou hodinou večerní, rozpoznávací heslo je objednávka – ‚Chci Twi'lek boobs. Jedny kozy do sklenice‘.“
Mistru Dumachovi zaškubaly koutky, ale podařilo se mu se ovládnout a zachovat vážnou tvář.
„Já to nevymýšlel.“
V hlasu bylo znát pobavení, ale to rychle vystřídal vážný, formální tón, kterým hovořil celou dobu.
„Adresu baru si nahrajte do datapadů,“
vytáhnul datachip a poslal vám jej.

Kód: Vybrat vše

Adresa baru Ortega:
město Émeraude
Čtvrť Herberta Werzsa 
Náměstí Wallze Berha 32/15
„Jinak, informace k Ignaci Ferragovi. Pracoval jako jednatel s vládními činiteli pro těžební společnost jménem Malchik. Je z Kuatu, kde vystudoval obchodní management a diplomacii na Obchodní Univerzitě Rada Hanita v Kuat City. U Malchiku pracuje šestnáct let, z toho deset let na Elpizies. Jako republikový agent pracuje 4 roky. Jeho úkolem bylo monitorovat vliv Impéria na lokální vládu.“
Mistr vám dal chvíli na zapsání všeho, co jste považovali za důležité, než pokračoval.
„Podnik Ortega vede Ferragův přítel, devaronian Arte Werrman, a víme, že bar slouží jako krytí pro Werrmanovu ne zrovna legální lichvářskou činnost. A teď, máte nějaké otázky?“


Elpizies, doky (Wyatt Trocano)

Za okýnkem seděla ženská, něco přes padesát, ale pár dní v hyperprostoru ti umožnilo vidět i v ní krasavici. Pokud by teda byla Hutt a ne člověk.
Co si do prdele myslíš? Že je tady nějakej zasranej lunapark nebo co?
Vyjela na tebe. Poté z poza rohu vynořil přibližně stejně starý chlap v modré kombinéze, umazané od oleje a dalších technických kapalin a včerejšího oběda.
Nic si z ní nedělej, Najednou má vyplňovat formulář z obou stran, tak jí trvá, než se to naučí. Jinak je tady docela pěkný zoo, nějaký muzeum o domorodcích, divadla, pár příjemných barů ... stačí si vybrat.
Bavil se s tebou kamarádským tónem chlápek v montérkách. Přes rameno sis všiml přicházejících vojáků impéria.
Darth Therion? plukovník Tzipi Unrell Vás zve do svého sídla. Jestli Vám to vaše časové možnosti dovolí, bude mi ctí vás doprovodit, případně vám zajistit doprovod a průvodce na Elpizeu. Jsem kapitán Urs Falkor. Madam Unrell dohlíží na celou imperiální sílu v tomto sektoru.
Dodal Kapitán a čekal, jak se vyjádříš. Chlap v montérkách se nenápadně vytratil a ženská za okýnkem pravděpodobně zalezla pod
stůl.


Glee Anselm, úkryt (Rackthar Amorth)

Zpráva o Elliotovi Aokiem přišla během slabé půlhodiny, ovšem na informace o svém cíli jsi čekal více než půl dne.

Kód: Vybrat vše

Elliot Aokie
věk: 47
rodinný stav: ženatý, jedno dítě
povolání: ředitel oddělení bezpečnosti společnosti Malchik
vzdělání: bezpečnost a ochrana, univerzita Kaas City,
zaměstnání: 26 let pracuje u Malchik corporation
Kontaktní adresa: Hlavní ředitelství Malchik, Elpizies

Kód: Vybrat vše

Ignac Ferrago
věk: 42
Rodinný stav: ženatý, žádné děti
povolání: jednatel těžební firmy Malchik s vládními činiteli / agent Republiky
vzdělání: Vystudoval obchodní management a diplomacii na Obchodní Univerzitě Rada Hanita v Kuat City, celkové hodnocení studia za B

U Malchiku 
Od 26 let 
- 6 let jako zajišťovatel těžebních koncesí na různých planetách
- nyní 10 let jako jednatel Malchiku s vládními činiteli
- před třemi dny zmizel, oficiální sdělení firmy: zdravotní dovolená na neučito, z důvodu nervového zhroucení
Již 4 roky pracuje pro republikovou rozvědku jako její agent, monitoruje vliv Impéria na lokální vládu, která s Imperiem oficiálně spolupracuje jen na obchodní úrovni. Před třemi dny vyslal šifrovanou zprávu své spojce, že má nové informace, které ale odmítá sdělit, pakliže ho někdo nevyzvedne.

Kód: Vybrat vše

Ve zprávě byla zašifrována další zpráva, záchranný tým má být zkontaktován v baru jménem Ortega*, kde si musí objednat mezi 20:00 – 21:00 větou "Chci Twi'lek boobs, jedny kozy do sklenice". 

Kód: Vybrat vše

Další kroky republikové rozvědky – neznámé. 
Místo jeho současného pobytu - neznámé.
Adresa jeho bydliště:
město Émeraude
Čtvrť Herberta Werzsa 
apartmán 3558/65A

Kód: Vybrat vše

- Ferrago má přítele (Arte Werrman), který je majitelem baru Ortega, je sledován z důvodného podezření, že republikového 

agenta přechovává na neznámém místě. Bar Ortega je krytí pro lichvářskou společnost, kterou by měl vést právě Werrman.

Adresa baru:
město Émeraude
Čtvrť Herberta Werzsa 
Náměstí Wallze Berha 32/15
Elpizies, džungle (Tiveun Hitali)

Po výskoku z hyperprostoru se před tebou objevila planeta. Nebýt několika válečných lodí a pár dalších, líně se přibližující k planetě, mohlo by to vypadat, že planeta není ani obydlená. Okamžitě se ti na obrazovce objevila zpráva o přistávací ploše, kde máš přistát a také certifikát neomezené volnosti pohybu jak kolem planety, tak na povrchu. Pomocí autopilota jsi začala klesat na požadované místo. Při přistávání se chvíli zdálo, že přistáváš uprostřed džungle, ale těsně nad vrcholky stromů se deaktivovalo maskovací zařízení a odhalilo se pod tebou malé volné místo. V okolí ovšem byla stále neprostupná stěna zeleně. Ze všech stran se ozývaly skřeky a řev, ale nic, co by naznačovalo nebezpečí ve tvé blízkosti. Zvuk motoru vyplašil i ty nejodvážnější predátory. Po výstupu z lodi poblíž stála skupinka tvorů. Jeden z nich, Farghul, evidentně s nejvyšším postavením ve skupině měl jen bederní roušku, sahající po kolena, po boku mu stál akolyta v obyčejném červeném hábitu a za nimi se pohupovala čtveřice zrůd. Tlusté, deformované s nepřítomným výrazem.
Dovolte mi uvítat vás zde na Elpizeu, 'Ulak Hitali. Mé jméno je Korrg a jsem jedním z Pěti Kněží. Vaše zavazadla vám pomohou odnést tady naši Spící, ovšem křehké či cenné věci bych doporučil nechat v péči tady Akolyty, Spící nejsou příliš zruční. Uvítal tě Fargul. Přes celou hruď má vytetovaný kruhový symbol*. Poté, co jsi dala do pohybu všechny věci, které potřebuješ, jste se vydali k okraji mýtiny, kde stála tvá loď a sestoupili jste vchodem, který ještě před tvým příletem byl pod vrstvou trávy a hlíny, do podzemí. Podle toho, jak byly zarostlé bylo vidět, že již dlouho nebyly používané. O pár metrů hlouběji jste se dostali do chodby s kolejemi a vozitkem. Chodba nebyla příliš osvětlena a táhla se stovky metrů. Když se celá skupinka usadila na vozítku, Korrg se chopil ovládání a poměrně vysokou rychlostí se vydal chodbou.
Doufám, že jste měla příjemnou cestu, snažili jsme se vás ochránit před čenicháním Imperiální armády, někoho hledají a kontrolují každou přilétávající loď.

* symbol:

Kód: Vybrat vše

http://cs.forceacademy.wikia.com/wiki/Rakth?file=Rakth.jpeg

méně důležité: Pokud se Waykin do příští neděle nevyjádří, její odlet na Elp se odkládá na neurčito
ještě méně důležité: termín je příští neděle, joudijové mají multiodpovědi, v případě potřeby nahodím meziodpověď (i ostatním, pokud by bylo potřeba)
nejméně důležité: pořadí odpovědí je volné
"Admini nejsou banda emocionálně nestabilních hňupů."
- MrTukan

jako moderátor i hráč odpovídám ve všední dny mezi 8:00 a 16:00 až na ojedinělé výjimky

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Belasting

Příspěvek od Lance Skywalker »

Glee Anselm, úkryt (Rackthar Amorth)

Pozorne som si prehliadol všetky informácie s nahnevaným zamračeným pohľadom, preto že ma ten idiot nechal čakať príliš dlho. Nemal som rád misie podobného charakteru. Bol som zabijak - nie stopár. Mal som radšej misiu, kde cieľom bol supersilný a superstrážený objekt s presným miestom pobytu, ako ten, ktorý bol slabší ale bolo ho treba vypátrať. Nakoniec som bol rád, že som si vypýtal viac kreditov už na začiatku. Stiahol som si všetky informácie o Elpizies aj o cieľoch do svojho malého počítača na zápästí a vyrazil som z veľkej miestnosti späť ku výťahu. Ten ma odviezol dole do hangáru, kde droidi dočerpali palivo a pripravili moju loď na odlet. Bez zastavenia som vošiel do lode a prešiel až do kokpitu. Všetky systémy nabehli a štart bol pripravený. Obrovský poklop v kráteri nadomnou sa otvoril a ja som mohol vyletieť von. Motory dopredu naplno a von z atmosféry. Ostrov s veľkou sopkou sa čoraz viac vzďaloval, až zostala len maličká bodka, jedna z mnohých v obrovskom oceáne Glee Anselm. Nastavil som hyperpriestorové koordináty na Elpizies. Mojím cieľom bolo Riaditeľstvo spoločnosti Malchik. Keď bolo všetko pripravené, loď prešla do hyperpohonu a ja som vyšiel z kokpitu. Vrátil som sa do svojej meditačnej miestnosti a z priestoru v stene som vybral malú drevenú krabičku. Otvoril som ju. V nej bol zvláštny prístroj s vodou vo veľkej sklenej nádobe a dlhou tubou smerujúcou hore. Zo sklenej nádoby dole vychádzal menší výbežok s malým kalichom, ako na fajke. Z krabičky som potom vybral z hodvábneho vrecka kúsok sušenej algarskej trávy a umiestnil ho do kalicha. Vybral som zapalovač a ohňom začal páliť kúsok sušenej rastliny v kalichu. Priložil som ústa na sklenenú tubu a ťahal. V omamnom opojení drogy som čakal, kým loď dorazí hyperpriestorovým tunelom na planétu Elpizies.

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Belasting

Příspěvek od Merthor »

Coruscant, Chrám Jediů, věž nejvyšší rady (Gwelden Hiuweng)

„Pěkně děkuju za takové příbuzné. Jen co je pravda“ vyprskl jsem lehce pobaveně, když padawanka domluvila. Prohlédl jsem si její módní ladění a barvené vlasy a v duchu se musel usmát. Ještě, abych si musel vyrábět nějaké viditelné znaky příbuzenství. Nic převratně lepšího, ale sám nevymyslím.
„Ale bez informací z archivu toho asi opravdu moc nevymyslíme. Takže tam pospěšme.“ doplnil jsem v zápětí a už když jsem to říkal, vykročil jsem, směrem k výtahu, abych se dostali dolů k chodbám vedoucím k novému cíli naší cesty.. Zanedlouho na to se ozval komlink. Pozvedl jsem zápěstí a letmo pohlédl na zařízení „Tady Hiuweng“ ohlásil jsem se prostě a rozhovor ukončil stejně strohým, “zajisté, rozumím, konec:“


Coruscant, Chrám Jediů, archiv

„Není tam,“ prohodil jsem trochu nervózně k oběma společníkům, zatím co jsem se díval na monitor, který byl hluchý, k heslu, jakým bylo jméno Ignac Ferago. „Takže zbývá Elpizies.“ Trochu jsem pootočil hlavu tam a zpět a pak vyťukal další heslo. Tentokrát počítač díky bohu něco našel. Tedy to, co jsem hledal k planetě Elpizies. Zamyšleně jsem přejížděl očima po řádcích informací, objevivších se na monitoru.
„Vypadá to, že mistr Dumach měl pravdu“ zamumlal jsem. „Mohlo by tam být horko po všech stránkách. Máme se na co těšit.“ Ještě jednou jsem očima projel důležité body a uložil si potřebná data, pak jsem vstal, abych se odebral do svého soukromí. „Jdu se připravit, abych byl v hangáru včas“ oznámil jsem a obrátil se k odchodu. Nepředpokládal jsem žádné velké přípravy a dokončení plánu budeme stejně mít dost času během cesty až nám mistr Dumach předá detaily, které nám chtěl sdělit.


Coruscant, Chrám Jediů, hangár

Do hangáru jsem se dostal skoro přesně, jen malou chvíli před osmnáctou hodinou. Zamířil jsem přímo do doku tři. Za tu dobu jsem se stihl dobře připravit, i když mé přípravy byli dosti jednoduché. Řádové roucho jsem vyměnil za civilní oblečení, ale jinak jsem si vzal pouze pár osobních drobností. Světelný meč, komlink a podobné běžné věci, které jsem běžně používal jsem se pokusil co nejlépe ukrýt, ale měl jsem je u sebe a připravené. Museli by mě prohlédnout opravdu důkladně, aby je našli. Nechtělo se mi s těmi věcmi rozloučit. Během příprav mě taky napadlo něco málo ohledně naší taktiky. Nebylo to nijak geniální, ale snad docela dobře použitelný.
Oplatil jsem němým gestem pozdrav mistru Dumachovi. a než přišli ostatní zkoumavě hleděl na frachťák. Tak se mi to líbí daleko víc. Zaradoval jsem se v duchu. Málo který dobrý pilot by připustil, že letět s dopravním pilotem je stejně dobré, jako sám. Já jsem se za dobrého pilota považoval a létání mě bavilo, takže se nebylo čemu divit, že jsem měl obdobné pocity, jako většina pilotů. Kdyby to bylo možné, vzal bych si jinou mašinku, lepší, takovou v jaké jsem létal nejraději, ale nemyslel na to nijak intenzivně, protože tohle by v zájmů utajení prostě neprošlo.
Vyšel jsem za mistrem Dumachem po rampě pohodlně se usadil ve společenské místnosti a poslouchal. Mlčky nehnutě jsem sedě, aniž jsem se nějak pokoušel reagovat na to co mistr říkal, až na ono oplzlé heslo, jemuž jsem se s vraštěním obličeje dost nepřirozeně šklebil, abych se nezasmál, přesto, že mi to připadalo spíš hloupé, než vtipné. Alespoň je vidět, jaké nápady mají někteří republikový agenti a proč je rád musí tahat z bryndy. Samozřejmě jsem měl na mysli toho Feraga, kvůli kterému jsme tam letěli.
Také data jsem přijal mlčky a pak až chvíli po té, co mistr Dumach domluvil vzhlédl.
„Takže pokud tomu dobře rozumím, vysílá rada dva mistry a jednu padawanku, aby si na neznámé planetě šli sednout do baru a k tomu něco navíc, aby to byla větší legrace“ neodpoustil jsem si sarkastický komentář, ale tak, aby se jízlivost neprojevila na uctivosti v hlase, ale v zápětí jsem zvážněl a pokračoval již ve zcela přijatelném duchu.
„Myslím, že ohledně úkolu mi to postupně docela dochází. Přemýšlel jsem jedině nad tím, jaké krytí bychom mohli použít pro misi Elpizies. Určitě by hrálo v náš prospěch, kdybychom mohli prokázat, že nemáme s Republikou moc dobřé vztahy.“
Po krátké odmlce jsem se otázal.
„Bylo by možné zařídit, aby se příslušná místa dozvěděla o zaznamenání určitých podezřelých osob, nebo něco takového, co by nám hrálo do karet?“
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: Belasting

Příspěvek od Kazma »

Elpizies, džungle (Tiveun Hitali)

Aha.
Výrazná zeleň Elpiziesu mě na moment rozhodila. Samozřejmě, že všechny planety nemají tak nehostinný povrch jako Shi-a. Domovina mé rasy je též z vesmíru zelená, ale tohle, no to jedno.
Co tady dělají lodě Impéria? S přihlédnutím k situaci mezi námi, by neměl být problém. Nebo ano? Ne. Nebude.
Zadala jsem příchozí koordináty a pozorovala dál. Došla jedna zpráva, měla včerejší Shi-Ravezské datum.

Thaz’zir:

Kód: Vybrat vše

Už kvete. Přikládám záznam.
Usmála jsem se. Potěšilo, i když .. chtěla jsem být u toho. Vidět ty bílé květy. Několik let aktivního výzkumů světlých Kněží. Loď začala přistávat uprostřed džungle.
Vypnout. Aktivovat ochranné systémy. Čas reprezentovat a učit se.
Nie'sal.
Pozdravila jsem kněze po jeho úvodní řeči, stejně tak, jako své. A pak jsem si uvědomila, že bych se měla uchýlit k basicu. Farghul se mi zamlouval. Asi do té míry, do které se vám může zamlouvat zajímavý objekt, který NELEŽÍ na vašem stole. Jeho vzezření skrz Sílu mi v mnohém připomínalo Exarchu, mnohem mnohem slabšího Exarchu, a také i mladšího. Zavazadla jsem svěřila Spícím, všechny křehké věci byly bezpečně obaleny.
Čím víc budou pohromadě tím lépe.
Podzemí, nebo cokoliv, co jej blízce připomínalo, bylo přirozeným působištěm pro Kněží, zejména na Shi-u. Rozum zavrhoval jakékoliv laboratoře, nebo chrámy na povrchu, zatím tam nadále existovaly příliš vysoké teploty a světlí s tím zatím nechtěli pohnout. Ani temní.
Cesta byla v pořádku. Děkuji.
Odvětila jsem již v basicu. Hlavně byla cesta nepříjemně dlouhá.
Hledají? Mě těžko. Za ten spor s Kněžími na Dromund Kaasu jim to nestojí.
Chvíli jsem zvažovala jeho slova.
Není to moje starost. Mojí starostí je uzavřená sekta někoho tak schopného v alchymii, že nás zaujal.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Elpizies, doky (Wyatt Trocano)

Když jsem vešel dovnitř a sdělil, co mám na srdci, mé zraky ulpěly na zvláštním stvoření zřejmě ženského pohlaví, nesoucím rysy lidské rasy, avšak...
Brrrr, otřepal jsem se v duchu. Je to člověk, nebo není? Připomíná mi jednoho Hutta, co kdysi vedl na Avantisu zbrojovku, ale ten se aspoň uměl chovat... Zasloužila bys lekci, a když ti ji nedám já, tak s takovou to zanedlouho stejně udělá někdo jiný, napadlo mě. Tak proč ne já?
Už jsem chtěl napřáhnout ruku, pak na mě ovšem promluvil ten muž, v montérkách z látky, která mohla být kdysi hezká modrá, z kapsy mu čouhal hydroklíč s hvězdicovitým nástavcem. A vypadal, jako by k tomu individuu, co na mě tak vyjelo, snad i patřil.
Možná se kdysi milovali... Opravdu bych jen tak začal škrtit bytost, na které tomuto dobrému muži záleží? zatoulaly se mi myšlenky k dívce, která mi dělala společnost na Dromund Kaasu, než mi muž v montérkách stihnul vyjevit to, na co jsem se původně ptal, stejně jako důvod, proč jeho družka reaguje tak, jak reaguje.
"Děkuji," řekl jsem stroze. "Jistě o tom popřemýšlím."
Že bych zašel do divadla? Nevím, jestli by mě to bavilo samotného... Ožrat se? Opět, na to musíme být aspoň dva... Menší výlet do přírody by nebyl zase až tak od věci, provětrat si hlavu po tom všem...
A potom jsem uslyšel za zády kročeje opancéřovaných bot. Nemusel jsem se ani otáčet, abych poznal, že to jsou ti vojáci, které jsem viděl venku.
Následně na mne jejich kapitán promluvil a oslovil mne při tom mým sithským jménem, což vedlo k tomu, že chlapík, se kterým jsem mluvil, vzal roha, a ženština za přepážkou si zřejmě v okamžiku, kdy jsem se otočil a zavlál mi plášť, také všimla světelného meče zavěšeného na mém opasku a v mžiku zmizela pod stolem, když jí došlo, komu že to vlastně vynadala.
Je sice lepší, když tě mají rádi, ale ten pocit, když se tě bojí, má taky něco do sebe...
Neubránil jsem se ušklíbnutí, avšak nepříliš škodolibému, jen trošku.
"Těší mne, kapitáne," kývnul jsem na vojáka, který si sundal přilbici, abych mu viděl do tváře.
"Rád přijmu pozvání od vaší paní," dodal jsem.
Jaká asi plukovník Unrell bude? napadlo mě a usmál jsem se. Kolik jí tak bude? Jaké bude mít vlasy? Nebude až příliš velká domina, jako žena v armádě s vysokou hodností? Kolik si toho jako taková mohla zachovat ze svojí ženskosti?
Následoval jsem vojáky ven z budovy a nechal se jimi vést.
"Kapitáne, co mi můžete říct o plukovníkovi Unrell? Myslím... Neformálně," snažil jsem se působit klidně a uvolněně.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Belasting

Příspěvek od Elinor Rahl »

Coruscant, chrám Jedi, před čtyřmi dny (Aerys)

Na rozpoložení, s nímž jsem odlétal z Beslavis, se nic zásadnějšího nezměnilo.
Linie budoucnosti se posunuly a upevnily v nových obrysech. Pavučina změnila souřadnice, způsobem, z kterého běhal mráz po zádech. Jako by neexistovala dobrá řešení.
Když jsme začali dávat dohromady Strategic Information Service a podařilo se ji ustálit jako „tu druhou, nebezpečnější rozvědku“, nastaly první v jednom z plánů první změny.
Když jsme objevili spodní patra rakattanského komplexu na Belsavis a začali je využívat, pravděpodobnosti byly opět v pohybu.
Když jsme...
Ne. Netuším, jestli jsme to podělali. Rada byla za současných okolností ochotná přehlížet skoro všechno a z pohledu Republiky nikdy problém nebyl. Vrtat se lidem v hlavě pro vyšší dobro může zachránit miliony životů. Morálka válku nevyhrává. Posledních čtrnáct dní byl úspěch. Podařilo se oslabit operační základnu imperiální rozvědky na Corellii a zajištění agenti se s námi tu více, tu méně ochotně popovídali o tématech, co SIS zajímala.
Pocit z dobře vykonané práce se nedostavoval. Svědomí se jen odvážilo něco kníknout o tom, že víc než použité metody mi vadí jediné: navzdory všemu jsme válku stále prohrávali. A potenciální zvrat byl víc než v nedohlednu.
Návrat... „domů“... znamenal především na pár dní zapadnout do běžných starostí rytíře Jedi cvičícího jednu až příliš zvídavou padawanku v poněkud neklidnějším období. Než se najde něco, co mě vytáhne z ulity zase ven.


Coruscant, chrám Jedi, před místností Rady:

Nevydrželo to dlouho a vypadá to na další akci venku. Ilsyavianiviethalla se nudí, já kombinuji „omluvenku“ pro SIS, až budu na misi pro změnu zase jednou za řád, a... rychle přelétnu pohledem zbývajícího rytíře Jedi. Působí jako někdo s bojovou specializací. Dobře, tohle vypadá na společnou – a pravděpodobně dost namíchanou – akci.
Nejsem si jistý, jestli to přijímám víc s úlevou, nebo s obavami.

Zymova holoprojekce není nic, co by člověka vyvedlo z klidu. Je válka. Nikdo nemá pořádně čas, tak proč ho ztrácet tím, že budeme trčet na Coruscantu a instrukce si předávat osobně? Zvlášť, když je předáváme někomu, kdo by měl spoustu otázek, s nimiž si nebudeme vědět rady. Jsme přece Jediové, ne rozvědka. Respektive, ne ta část rozvědky, co má v posledních měsících plné ruce práce s volnočasovými aktivitami Imperial Intelligence.
Holospojení je relativně křehké, všichni se soustředí na nezbytně nutné informace. Dotazy? - Zbytečná nadstavba.

Elpizies? - Lesnatá díra, kde v posledních letech Impérium dává dobrou noc. Jeden z tisíce světů, co se přiklání k nepříteli, aniž by se připojili přímo.
Nevýznamné? - Samozřejmě.
Neutrální? - Ani omylem.
Nezúčastněné? - Houby. Nikdo neví, co si tam dvojité I může rozjíždět za vlastní plány.


V duchu si procházím to málo, co mi naskočí při názvu planety. Nestačím se ani nadechnout k odpovědi a mistr pokračuje.
Pokud se mi celá záležitost nelíbila už předtím, teď míra nadšení klesá kamsi k absolutní nule a zastaví se jen pár pomyslných příček nad Hrobkou. Poslouchám, zachovávám výraz zkušeného hráče sabbacu, ale Thalla může díky poutu mistra s padawanem vycítit... neklid.

Mám důvod.
Bez ohledů na to, co a jak přijímá můj kolega, mozek se vyburcoval do pohotovostního režimu. V hlavě blikají veškeré kontrolky.
Navenek klasický scénář, ale s dírami, do kterých by se dal schovat hvězdný destruktor. Ne, flotila hvězdných destruktorů.
...proč se ztrácí čas a celé vyzvednutí se musí hnát přes řád Jedi?
...proč formulace „minimálně se třetí den neozývá“? Chtějí tím říct „máme kontakt s agentem jednou za nějaký časový interval, ten se konal před třemi dny a nepodařilo se navázat spojení“? V kombinaci se zbytkem podezřelé.
…tajná organizace – jaká? Tohle může být cokoli od z nudy založeného sithského kultu po zločinecký kartel. Jediné jisté je, že ho to pěkně vyděsilo. Až příliš vyděsilo. Zmínka o tom, že nevíme, jak moc je neškodná, je o to děsivější.
...a co na to všechno chlapci a dívky z „dvojitého i“?

Dát dohromady různé varianty odpovědí není problém.
Teď si to pokusit přetřídit. To bude horší.

„Zatím se stavím v Heoremu, sejdeme se v hangáru,“ kývnu na Thallu a nového kolegu.
Padawanka se zorientuje velmi rychle a nepředpokládám, že Gwenlden bude mít potřebu se chytat.


Coruscant, Hoerenský komplex

Hesla, scany, série prověřovacích otázek, než se konečně dostanu do systému.
Rutina.
Postupuji metodicky.

Elpizies. Nepříliš přívětivý svět s ještě méně přívětivým režimem, takových, jakých je čtyřiadvacet do tuctu. Některé i horší a některé i na republikové straně.
Nic, nad čím by mělo smysl se pozastavit.
Nic, co by bylo radno podcenit.
Autoritářské režimy zpravidla nesnáší, když jim někdo pod nosem dělá binec ve velkém stylu. Pokud to nemá na svědomí hlavní zahraničně-politický spojenec dotující vládu, což my opravdu nejsme. Tichou akci to bude chtít.

Imperiální rozvědka a stopy přítomnosti. Že nenacházím nic, co by stálo za paranoiu, sice nic neznamená, ale stejně to uklidní. Ne, nedá se předpokládat, že by se na Elpizies angažovali jinak než jako pozorovatelé. Maximálně tak odborní poradci.

Náš cíl. Procházím si hlášení a úleva se koná. Značná. Texty dávají smysl a mají logickou posloupnost, postupně se odbourává většina krizových scénářů. Překvapuje mě, jak málo problémů vidím. Ono to nakonec možná bude opravdu prosté. Přiletět, provést tichou akci, odletět. Bez ohledu na tajemnou organizaci v pozadí elpizeské politiky.

Alias. Přistihnu se, že se začínám usmívat. Nad tímhle jsem přemýšlel už cestou, přesnější obrysy čekaly na výsledek pročesání archivu a získání většího přehledu o situaci. Každopádně se v hlavě začíná rýsovat jakýsi plán, na to, kolik času je na vytvoření inkognit s dostatečně zabudovanou minulostí.
Takže, jaké máme možnosti?
V zásadě velké. Cukne mi v koutcích. Dát dohromady základy pro použitelná inkognita nedá tolik práce, hlavně když můžu použít jedno svoje a Thallino staré. Jejich doladění, zapojení nového člena skupiny a dořešení zbytků dolaďování pak spolehlivě zabije většinu zbývajícího času.
Moje padawanka mě zase jednou nebude mít ráda – a já si ulehčím následné balení věcí.


Coruscant, chrám Jedi, hangár

Dorazím asi o minutu později, tak akorát, aby to ještě nevzbudilo nežádoucí pozornost a abych se mohl zapojit do následujícího rozhovoru coby pozorovatel. Opatrně sleduji tok Dumachových instrukcí.
Nezapisuji si, stejně, jako jsem si nedělal poznámky v hoerenských archivech. Paměť je cvičená a určitá míra paranoie u misí tohoto typu neuškodí.

Dotazy? - Nemám.
Respektive, mám, ale nedá se předpokládat, že bych odpovědi mohl dostat tady a teď od mistra Dumacha.

„Pokud je tím myšlen menší... tým lovců odměn, co se na nějakou dobu odklízí z republikového prostoru, pak se stalo,“ odpovím na Gwenldenovu otázku, přestože ji nesměřoval mým směrem.
„Ale nečekej nic velkého, co by přimělo místní zbystřit a nadělalo v záznamech nepořádek zaznamenatelný Imperiální rozvědkou. Krytí by mělo být dost komplexní i pro případ, že by se v tom rýpal někdo z imperiálů, a dost nenápadné, aby si někdo náhodou neřekl – tady se nám zničeho nic vyrojily skryté talenty. Jsme jenom menší ryby, jakých je galaxie plná.“
Pohledem se obrátím k padawance.
„Thallo, pamatuješ si na Ilsu a na naši ochranu Rawy Hutta?“ lehce si rýpnu.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Marinho
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 413
Registrován: 16.2.2012 21:17:57
Bydliště: Elpizies
Kontaktovat uživatele:
Bonaire

Re: Belasting

Příspěvek od Marinho »

Elpizies (Rackthar Amorth)

Doba, trávená v plechové krychli letící hyperprostorem, je často neuvěřitelně nudnou záležitostí. Není nic, co by se dalo vidět venku a ještě méně je toho k pozorování uvnitř. Krom řešení drobných technických závad ti zbývá snad jen studování historie Elpiziesu, nějaké formy cvičení těla či ducha a pokuřování trávy. Když časovač doběhl na nulu, uslyšel jsi změnu ve vrnění motorů a výstup z hyperprostoru doprovázely mírné otřesy. Jen o několik desítek vteřin se ozval příchozí signál.

Sdělte své jméno, označení lodi a účel cesty na planetu.
Ozval se mužský hlas. Kolem planety nehybně viselo několik válečných lodí a sem tam jsi zahlédl záblesk odražený z trupu stíhačů a civilních lodí. Na monitoru jsi viděl dvojici stíhačů, blížící se k tobě. Po zaslání tvých údajů jsi byl informován o souřadnicích doku, kde máš přistát. V doku už na tebe čekala malá ozbrojená skupina pěti mužů.

Prosím, odevzdejte všechny vaše zbraně, půjdete s námi.
Řekl jejich velitel a všichni na tebe namířili zbraně.


Elpizies, doky (Wyatt Trocano)

Na tvou žádost o neformální popis plukovníka Unrell se na tebe kapitán zamračil a podezřívavě si tě prohlédl.
Plukovník Unrell je důstojníkem a mým nadřízeným. Nepřísluší mi, abych jakkoliv hodnotil její práci či cokoliv jiného.
Odpověděl kapitán Falkor.V jeho hlase bylo znát, že pokud se o něco podobného pokusíš znovu, střelí tě blasterem mezi oči. V tomto případě se o to spíše jen pokusí.

Pokud dovolíte, přesuneme vaši loď do blízkosti velitelství, kde se již také připravuje ubytování pro vás. Můžeme vám mezitím ukázat alespoň část města.
Navrhl kapitán o něco přívětivějším tónem a mlčky tě doprovodil k repulzorovému vozidlu. Cestou jsi mohl pozorovat čilou výstavbu už tak poměrně rozsáhlého města. S Coruscantem, Nar Shadda ani Tarisem se to nedalo srovnávat, přesto vypadal Elpizies mnohem lépe než z orbitu. Viděl jsi několik opravdu obrovských sídel některých společností, jinak zde byly spíše bytové komplexy, obchody a jiné menší podniky. Zastavili jste u jedné z velkých budov, které na sobě měla znak Impéria. Po průchodu přes vstupní kontrolu, kde vás nikdo ani slovem neobtěžoval jste vyjeli výtahem až do téměř nejvyššího patra. Tam jste nějakou dobu čekali. Za dveřmi kanceláře bylo slyšet pevný, ale ostrý zvýšený ženský hlas.

Jak je možné, že nedokážete najít jednoho člověka? Šest let je členem parlamentu a vy mi tvrdíte, že ho nikdo neviděl od té doby, co zmizel? Máte poslední týden, pak vás všechny pošlu jako pokusné králíky na Korriban. A vy víte, co to znamená.
Poté bylo chvíli ticho, než vás sekretářka vyzvala, že můžete vejít.

Vítejte na Elpizeu, Darth Terione. Co vás přivádí na tuto odlehlou planetu?
Uvítala tě žena v tmavé uniformě, která vytvářela dojem, jakoby její tělo bylo vytesáno z kamene. Na to, že má velet celému sektoru je neobyčejně mladá, už jen proto, že je žena a ty v pořadníku na povýšení hlídají vždy až ta spodní místa. Příjemně se na tebe usmívala a nabídla ti jedno z křesel před jejím stolem, zatímco sáhla do skřínky pro láhev kvalitního alkoholu a dvě skleničky.

Kód: Vybrat vše

pro představu:
http://fc07.deviantart.net/fs70/f/2012/052/0/0/concept_military_officer__jennifer_by_silentarmageddon-d4qiyii.jpg
Elpizies, podzemí (Tiveun Hitali)

Velekněz Amin je velmi vděčen za to, že jste přijala naše pozvání. Vaše zkušenosti a znalosti v tvorbě živých bytostí nám velmi pomohou. Spící, kteří cestují s námi patří mezi nejpovedenější exempláře, ale jsou to tupé zvířata, které neslyší a nedokáží se učit.
Mluvil Kněz Korrg a nepříliš pochvalně se vyjádřil ke tvorům, kteří nosili tvé zavazadla. Když Korrg seděl vedle tebe, všimla sis, že mu na jedné ruce chybí prst a na sobě má spoustu jizev a vypálených znaků a symbolů v neznámém jazyce. Mezitím cesta svižně ubíhala. Po několika minutách jízdy jste začali zpomalovat a zastavili jste u schodiště. Vyšli jste několik pater nahoru, takže jste již museli být nad úrovní země, Spící neúnavně se belhající za vámi. Korrg se zastavil před jedněmi ze dveří a zatímco Spící zůstali stát na chodbě, Farghul vešel s tebou dovnitř. Ucítila jsi zápach mixu tělních tekutin, slyšela tiché mumlání, viděla skupinu, sklánějící se nad kusy něčeho, co mohlo být cokoliv předtím, než to někdo rozebral, nechal roztahat divokou zvěří a mezi čímž poté odpálil výbušninu. V muži, držící skalpel jsi cítila divokou, ale ne chaotickou temnou sílu. Byla něco jako bouře, ale neničila, ale spíše tančila uvnitř jeho těla. Okolo pitevního stolu byla řada různých přístrojů a další osoby kolem muže dělala poznámky a podávala nástroje. Chvíli jste tam tiše stáli, než si vás muž všiml.

Vy jste jistě Tiveun 'Ulak Hitali. Omlouvám se za nepořádek. Pojďte za mnou na nějaké příjemnější místo.
Odpověděl muž a sundal si ochranné rukavice, zástěru a brýle.

Korrgu, odveďte Spící k pokoji Kněžky a zkontrolujte, zda je pokoj připraven, poté přijďte za námi.
Poslal Korrga i zrůdy pryč. Poté tě odvedl do své kanceláře. První věcí bylo, že hlavní částí nebyl pracovní stůl, ale oltář. Pracovní stůl byl stranou s obyčejnou stoličkou. Dokonce tam nebyla ani židle či cokoliv pro hosty, takže jsi musela stát. Muž strávil několik chvil před oltářem a poté se posadil k stolu.

Asi vás překvapil nevelký přepych, ale nemějte strach, vaše osobní místnost je vybavena blíže vašem standardu. Jsem Velekněz Amin a vážím si toho, že jste sem přiletěla. Jakákoliv rada či pomoc bude bohatě odměněna. Máte na srdci nějaké přání či otázku, než začneme? Pokud si chcete po cestě odpočinout či se najíst, tak můžeme začít později.
Představil tě téměř prázdné místnosti muž, když se posadil na vrzající stoličku.
"Admini nejsou banda emocionálně nestabilních hňupů."
- MrTukan

jako moderátor i hráč odpovídám ve všední dny mezi 8:00 a 16:00 až na ojedinělé výjimky

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Elpizies, doky (Wyatt Trocano)

To musím být opravdu na každého zlý a pouštět hrůzu, abych si zjednal aspoň trochu respektu? Ano, mohl bych toho vojáčka donutit, aby mi řekl, co chci slyšet, ale proč bych to sakra dělal? napadlo mě, zatímco jsme opouštěli přístaviště.
Podle dojmu, který z něho vyzařoval v Síle, jsem usoudil, že už někdy v minulosti řekl o svých nadřízených něco nelichotivého a ti se mu pomstili.
Stejně to už brzy budu moct posoudit sám...
"Vaše loajalita vás šlechtí, kapitáne," odvětil jsem. "A ano, loď mi klidně přemístěte."
Co se mu stalo? Proč je tak rozrušený? pomyslel jsem si, zatímco jsem nastupoval do vznášedla.
Po cestě nikdo z nás nemluvil, já si skrz okénko prohlížel město a pohled na něj mě trochu i uklidňoval, protože mi připomínal mou rodnou planetu.
Nebo aspoň krajinou. Město samotné vypadalo, jako by veškeré dění v něm určovaly firmy, společnosti a korporace.
Tady jsou svatyně komerce a tady rezervace, ve které můžete bydlet... Zajímalo by mě, jak se tady žije obyčejným lidem...
Netrvalo dlouho a dorazili jsme k imperiální pevnosti, nebo spíše paláci, v níž zřejmě sídlil místní pohlavár sithských ozbrojených sil.
Pevnost sice nevypadala tak honosně jako gigantická sídla korporací, kolem kterých jsme prolétali, avšak narozdíl od nich byla postavena tak, aby se dala co možná nejlépe bránit. Vysoké zdi, malá okna, po jedné blasterové strážní věžičce v každém rohu.
Po zuby ozbrojená stráž a hlídkoví droidi, kteří se naší přítomností ale nijak zvláště nezaobírali.
Byli jsme jen proskenováni senzorovým panelem v bráně a nechali nás bez jediného slova projít dál.
Základna zevnitř nevypadala tak stroze jako zvenku, spíše elegantně, jako by ten, kdo tady přebývá, oplýval uměleckým cítěním.
Samozřejmě, je to žena, pousmál jsem se, zatímco nás výtah vezl vzhůru. Na druhou stranu je to voják z povolání, zelený mozek, a tím tuplem, když je to žena. Ta se musela probíjet více než její mužští kolegové, aby uspěla v ozbrojených silách...
Vystoupili jsme z kabiny ven a čekali. Procházel jsem se chodbou z jednoho jejího konce na druhý trochu jako šelma v kleci, přemýšleje o tom, co mi plukovník Tzipi Unrell může chtít.
Má zvláštní jméno... Z jakého světa by tak mohla pocházet? ubíraly se mé myšlenky, než jejich proud přerušil hlasitý ženský křik, o jehož původu nemohlo být nejmenších pochyb.
Jako lodní siréna...
Nepotřeboval jsem ani Sílu na to, abych ho slyšel i přes možná několikery dveře. A plukovník se zdála být rozezlená.
Na Korriban? Ubohé děvče, nemáte ani ponětí...
Na Korribanu jsem byl. Pradávné rodiště Čistokrevných Sithů. Horko, písek, dusno, energie temné strany Síly proudící ruinami tak starými, že si to jen stěží dovedeme představit... Duchové k vám šeptají... A šílenci také. Bytosti, které se tak oddaly temnotě, že pobloudily a zapomněly, proč vlastně dělají to, co dělají...
A ženská hysterie je možným důsledkem neřešených traumat v dětství... vybavila se mi přednáška jednoho z mých dávných učitelů o psychologii.
V okamžení, když se plukovník uklidnila, jsem byl uveden v její komnaty.
A plukovník samotná byla...
Krásná dívka. Avšak taková smutná, když si odmyslím tu masku tvrdosti, kterou si musela vytvořit, aby v nelítostném prostředí armády chránila své citlivé nitro, i přes to, jak se na mě přívětivě usmívala.
A co se stalo vám, krásná paní?
"Rád vás poznávám, lady Unrell. Chtěl jsem se podívat, jestli je Elpizies připravený na mobilizaci. A z králíků se na Korriban dostanou jen ti nejlepší," odvětil jsem s lehkým úsměvem na rtech.
Spíše by potřebovala obejmout...
Posadil jsem se do křesílka proti ní a znalecky přejel pohledem láhev, kterou vytáhla odněkud z útrob masvní vyřezávané dřevěné skříně.
Když nalévala do sklenic, dával jsem si pozor, zda nalévá opravdu do obou z jedné láhve. V případě že ne nebo v případě, že by mi snad chtěla do pití něco přidat, bych si vyčíhnul chvilku nepozornosti na její straně a prohodil, třeba i pomocí Síly, naše skleničky. Tendence zrazovat se navzájem není jen u Sithů používajících Sílu.
"Děkuji," řekl jsem za sklenku.
"Jste velmi půvabná žena, lady Unrell," dodal jsem, abych jí složil kompliment. V přiléhavé černé uniformě, plnými rty a hlubokýma hnědýma očima skutečně vybízela k tomu, abych jí ovinul paže kolem boků...
Natáhnul jsem se k plukovníkovi Tzipi v Síle a snažil se vnímat její emocionální rozpoložení.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Belasting

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Chrám Jedi: (Ilsyavianiviethalla Sipartaki)
Mistr příliš nereagoval na můj návrh, protože byl z celého zadání poněkud rozladěn. Nemohla jsem se mu divit s jeho potřebou na co nejlepší informace, které ... prostě nebyly. Nepřekvapil mě ani informací o tom, kam se pokusí vyrazit sehnat lepší informace. Trochu mě zklame tím, že mi nenabídne jít s ním, ale tři hodiny nejsou až tolik času a s vědomím, kolik si toho zase zabalím nejspíš do toho počítal.
Nebo nepočítal a jen na mě zapomněl ... což by nebylo poprvé,
povzdechla jsem si pro sebe, ale nahlas ani slovo. Aerys by to stejně přešel bez výrazného komentáře, takže by to byla marná snaha.
Pozdravujte Nita, pokud tam tedy bude,
poznamenám pouze, než se rozhodnu následovat našeho dalšího kolegu do Chrámové knihovny, abych zajistila tamní informace. Rozvědka je rozvědka, ale Chrám má občas informace, které mají svou neobvyklou hodnotu.

Archív Chrámu:
Lineární postup v pátrání u našeho kolegy mě trochu překvapil, ale nahlas jsem nic neřekla, jen si prošla klíčové informace. Jak se začaly zobrazovat, v mysli jsem okamžitě skládala seznam na potřebné vybavení s sebou. Lehké slabší oblečení, alespoň dva pláště, barvící prostředky v tmavších odstínech a převážně v barvách rostlinstva. Účes půjde na delší dobu do jednoho praktického copu, který nebude mít tendenci zadrhávat a bude se dobře držet při těle i při značnějším pohybu. Pro jistotu jsem se rozhodla připsat na seznam i jeden černý set oblečení, který s trochou úprav funguje i v noci, jinak by se s ním dalo dobře převléci za milovníky temnoty.
Na Hiua jenom mávnu, že rozumím jeho nutnosti pro přípravu a sama se posadím ke konzoli, abych zkusila vyhledávat z trochu jiného soudku. Nechala jsem si nejprve zobrazit relevantní informace o planetách v sektoru a jejich vazbách na Impérium. Neočekávala jsem nic extra, ale zkusit se to muselo. Následoval pokus o vyhledání záznamů kohokoliv z Řádu, kdo planetu mohl navštívit a rozhodl se udělat vlastní záznam. Souběžně jsem na druhé konzoli vedle nechala vyhledávat zmínky o planetě na HoloNetu. Zpravodajské drby, holodokumenty a cokoliv dalšího. Jakmile by tyhle výsledky skončily bez nějaké zajímavé vazby, kterou bych chtěla prozkoumat hlouběji, zaměřila bych se na hledání našeho podezřelého. A to jak v Chrámových archívech, tak na HoloNetu. Úmyslně bych zkoušela i překlepy ve jméně a zdvojené souhlásky, či běžné záměny, abych našla cokoliv, co by souviselo s osobou jménem Ignac Ferrago, či Ignatz, Ygnac, Ygnatz, Ferago, Ferrego, Ferego, Fierrago a tak dále. U všech výsledků jsem se snažila najít vazbu na Kuat, abych zúžila možné pole výsledků.
A nakonec jsem se pokoušela najít obchodní společnosti, kriminální kartely a zločinecké organizace, které měly něco společného s Elpiziesem. Občas se drobný úplatek za informace na místě prostě hodí a tyhle špíny toho občas ví více, než jsou ochotni připustit.
Když jsem se zvedala, tak mě napadlo ještě jedno heslo, které jsem chtěla prohledat - podívat se po minoritních komoditách na Elpiziesu, které mohly vyvážet speacilizované společnosti, nebo o nich byla někde zmínka.

Hangár Chrámu:
Mezi věci jsme si nakonec zabalila líčení a barviva odolné vyšším teplotám a značné vlhkosti. Hůř se s nimi sice pracuje a jsou nákladnější, ale na takovéhle mise se nevyplatí nic podceňovat. Oblečení jsem zvolila neutrální, pouze jsem zaváhala u schovky pro svůj světelný meč.
Nepojedu jako turistka, takže kabelka ne. Do copů ho vplétat nebudu, nerada bych krátký sestřih. Do podprsenky taky ne, není to moc příjemné a ani nechci používat tělový opasek pod oblečením,
zvažovala jsem dostupné možnosti a jako další jsem zavrhla obuv. Mokrý a zabahněný meč není příliš k užitku a jeho čištění je horší než odličování některých prostředků. Nakonec to vyhrála dvojice náramků na celé předloktí. Dovedou fungovat i jako slabší ochrana, byť světelnému meči neodolají. Hlavně však svou zdobností schovají světelný meč jakoby nic a mám ho prakticky hned po ruce.

Že mistr dorazil později, nebylo nic překvapujícího a dalo mi to možnost se ujistit, že vybrané přípravky nejsou lákavé pro hmyz nebo přitažlivé pro většinu známých tvorů. Sehnat líčidla bez různých složek občas není jednoduché, ale abyste pak nebyli olizováni banthou, je rozumné řešení.
Konečně však následovala porada k nadcházející misi. Tedy, alespoň jsem v to doufala, ale ani mistr Dumach nebyl příliš sdílný.
Vlastně jeho pobavení nad heslem jsem příliš nechápala. Přišlo mi to až docela trapné a nijak jsem svůj výraz neskrývala. Navíc by každý rozumný jedinec použil dvoufázové heslo, správnou kombinaci otázky a odpovědi, kdy následuje další otázka a odpověď.
Možné otázky jsem zatím neměla, nebo alespoň ne do doby, dokud bych si nemohla porovnat informace, které se mi povedlo získat a jež měl Aerys, i když v tom případě by na ty otázky mistr Dumach odpověď stejně nejspíš neměl.
Jakmile padla první narážka na lovce odměn, tak mi mírně zatrnulo.
To přece nemyslí vážně ...
zamyslela jsem a doufala, že se jenom přeřekl. To, že to nebyla pravda, mi však bylo už dávno jasné. Duševně jsem se tedy mohla připravovat na nejhorší, což potvrdila mistrova otázka.
Ne a doufám, že nebudu muset,
odsekla jsem dost jasně na to, abych dala najevo svou nelibost. Každopádně na něco podobného se prostě zapomenout nedalo, i když bych si to přála z celého srdce.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Ostatní“