Adrian Sinite - Setřást ostrou dýku z hrdla

Ostatní uzavřené projekty, MPMka a podobné ...

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Adrian Sinite - Setřást ostrou dýku z hrdla

Příspěvek od Merthor »

Merthor
v konzultačně tvůrčí spolupráci s Waylin
uvádí projekt



Adrian Sinite - Setřást ostrou dýku z hrdla



Rok 3653 BBY



Dlouhotrvající válka podepsáním Coruscantské smlouvy sice skončila, Republikou přesto cloumá značné napětí. Konec války, která Republice přinesla hlavně obrovské ztráty, Coruscantská smlouva i to co ve svém důsledku smlouva znamenala, to všechno pro Republiku mělo příliš hořkou pachuť, to všechno bylo jenom trpkou porážkou.
Mnozí, včetně některých významných osobností Republiky proti Coruscantské smlouvě otevřeně protestují, někteří z nich ji dokonce prohlašují za neplatnou a odmítají se podmínkám, které v ní byly ujednány podřídit. Ozývají se hlasy proti senátu a proti všem, kteří měli s dojednáním Coruscantské smlouvy co dočinění. Naštěstí je však stále dost těch, kteří si uvědomují, vážnost situace i to, jak křehkou záležitostí je právě nastolený mír, jenž se může v důsledku podobně radikálních tendencí velice snadno zhroutit.
Řád Jediů na válku nedoplatil o nic méně než Republika. Chrám na Coruscantu byl zničen, Řady Jediů jsou válkou značně prořídlé. Přes to všechno jsou Jediové odhodláni dále plnit své hlavní poslán, chránit mír v Galaxii. Za současných podmínek to však nebudou mít nikterak jednoduché.



Tython, Chrám Jediů, tvůj pokoj

Vzkaz, že by si s tebou chtěl promluvit mistr Glefth tě zastihl ve tvém pokoji právě ve chvíli kdy se už téměř zdálo, že se ti nabízí poměrně vzácná chvilka klidu. Klidu a odpočinku sis během zuřící války opravdu mnoho neužil. Nebyl čas, ani příležitost. S koncem války bylo sice práce pořád dost, řád si na nedostatek práce vlastně mohl stěžovat málokdy, vzácná volnější chvilka se však přeci jen sem tam vyskytla. Vesměs to znamenalo, že jsi projednou alespoň nemusel nikam pospíchat a mohl ses věnovat nějaké činnosti v Chrámu na Tythonu do nějž se řád Jediů mosel přestěhoval po zničení chrámu na Coruscantu.
Relativně volnější odpolední chvíli jsi vyplňoval studiem celkem zajímavých poznámek. které sis odnesl do svého pokoje, protože právě tam jsi na jejich prostudování a přemýšlení o tom, co znamenají měl největší klid. Brzy jsi však zjistil, že se kýženého klidu tak snadno nedočkáš. Záhy po té co ses do poznámek trochu ponořil, jsi byl opět vyrušen příchodem světlovlasého lidského padawana mistra Gleftha. Jediná další informace, kterou ti padawan sdělil byla ta, že tě mistr Glefth bude čekat v jedné z místností, které byly s oblibou využívány při rozjímání a meditaci. Hned jak splnil své poslání, padawan odešel.
Prosba mistra Gleftha se sice nezdála být nikterak zvláště naléhavá, dle všeho se mělo jednat spíše o méně formální setkání. Přesto jsi ale nesměl brát důležitost tohoto prostého sdělení na lehkou váhu. Mistr Glefth byl arkanianským Jediem s poměrně výraznou pozicí v řádu. Byl často zaneprázdněný a většina toho co dělal směřovala k jasnému cíli. Proto se ani tentokrát nedalo předpokládat, že by chtěl svůj čas trávit nedůležitým povídáním. Jeho pozvání k rozhovoru muselo mít svůj důvod stejně jako svoji důležitost.
______________________________________________________________
Takže tímto začínáme slíbený projekt.
Začátek je dost velká klasika a tradičně ti nechává i volné pole působnosti. Takže máš příležitost se rozepsat o spoustě věcí. Přes neoriginální úvod doufám, že tě příběhová linie bude bavit.
Přeji ti mnoho štěstí.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
lemon
Učedník
Učedník
Příspěvky: 24
Registrován: 19.7.2010 20:16:41

Re: Adrian Sinite - Setřást ostrou dýku z hrdla

Příspěvek od lemon »

Tython, Chrám Jediů, můj pokoj

Ač se mohlo po uzavření Coruscantské smlouvy na první pohled zdát, že je vše v nejlepším pořádku, pochopitelně tomu tak nebylo. Když Republika neválčí s nepřítelem z vnějšku, válčí sama se sebou, což je v mnoha případech podstatně horší. Republice už léta chybí nějaká větší jednotnost, což je ovšem těžko dosažitelný cíl, vzhledem k samotné rozmanitosti Republiky. A řád Jedi má snad ještě víc práce a povinností, než během války. Sice jsme se teď nemuseli soustředit na válku, ale uhlídat všechny sektory uvnitř Republiky, aby neporušovali mírovou dohodu, a když už jí poruší, tak celou situaci diplomaticky vyřešit, to vše bylo občas opravdu náročné.

Krátce po obědě jsem si z archivu vyzvednul kopii několika úryvků historických textů týkajících se Commenoru, které jsem měl v plánu podrobněji prostudovat ve volném čase, který byl v posledních dnech čím dál tím vzácnější. Sotva jsem si otevřel texty na svém datapadu, objevil se z ničeho nic padawan, jehož jménem jsem si sice nebyl tak úplně jistý, ale poměrně jistě jsem věděl, že se jedná o Glefthova padawana, což se potvrdilo hned vzápětí, kdy mi bylo oznámeno, že se s ním mám sejít.

„Dobrá,“ odvětil jsem poměrně neutrálním tónem, s nepatrným povzdychnutím. „Zachvíli tam budu,“ dodal jsem ještě, načež padawan odešel. Hádám, že tisíc let staré texty můžou ještě chvíli počkat.

Datapad jsem vložil zpět do šuplíku u pracovního stolu a z židle sebral přehozenou tradiční svrchní róbu, jenž jsem si následně obléknul a svižnějším krokem zamířil ven z pokoje. Cestou k meditační místnosti jsem se jen pozdravil s pár známými Jedii, ale jinak jsem se nezdržoval. Ostatně čím dřív vyřídím tuhle záležitost, tím dřív se budu moct vrátit ke commenorským textům. Navíc se nezdálo, že by se jednalo o nějakou urgentní záležitost. Snad se to zase nebude týkat rozhádaných miniaturních systémů ve Vnějším okraji…
Obrázek
„Who controls the past controls the future; who controls the present controls the past.“
― George Orwell, 1984


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Adrian Sinite - Setřást ostrou dýku z hrdla

Příspěvek od Merthor »

Tython, Chrám Jediů[, meditační místnost

Vyšel jsi z pokoje a kráčel jsi chodbami chrámu směrem k meditační místnosti. Na chodbách si potkal několik Jediů a s většinou z nich ses alespoň pozdravil. Najít meditační místnost a dostat se tam nebylo nikterak obtížné. Věděl jsi kde v chrámu leží a kam máš tedy jít i když to ještě nebylo tak docela intuitivní a zautomatizované, jako v chrámu na Coruscantu. Tenhle chrám byl přeci jenom trochu jiný. Tak nějak dost upomínal na určitou starobylost, historii řádu a dobu jeho vzniku, aniž by to bylo jen proto, že se nacházel právě na Tythonu. Ten chrám měl opravdu něco společného s těmi, které tu byly zbudovány před mnoha tisíci lety.
Meditační místnost byla dle zvyku vybavena prostě, ale celkem pohodlně. Bylo zde dost místa k sezení, převážně na zemi. Všechno vybavení, to jest polštáře, koberečky pokrývají zem a několik křesel na jedné straně místnosti, bylo poměrně decentní a vyvedené v příjemných krémových odstínech. Okno, bylo napůl zatažené a tak v místnosti sice nebyla úplná tma, na druhou stranu do ní nevnikalo ani plné slunce.
Mistr Glefth, typický zástupce své rasy, ne zcela nepodobné člověku, byl v místnosti sám. Seděl na zemi uprostřed místnosti a i když možná nebyl zcela ponořen do meditace, byl zcela jistě zabrán do přemýšlení a hloubání, nad nějakým problémem. Tvůj příchod mu však neuniknul. Trochu se pohnul ale svou polohu nezměnil, nezvednul oči.
"Pojď blíž Adriane...a posaď se," vybídl tě a vzápětí, se tě zcela bez přípravy, aniž svou otázku jakkoliv podložil zeptal.
"Co si myslíš o případném porušení Coruscantské smlouvy ze strany sithů a jejich Impéria?"
Naposledy upravil(a) Merthor dne 21.10.2013 21:14:19, celkem upraveno 1 x.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
lemon
Učedník
Učedník
Příspěvky: 24
Registrován: 19.7.2010 20:16:41

Re: Adrian Sinite - Setřást ostrou dýku z hrdla

Příspěvek od lemon »

Tython, Chrám Jediů, meditační místnost

Netrvalo dlouho a dorazil jsem do meditační místnosti zahalené v pološeru, která byla zcela prázdná až na mistra Gleftha, sedícího uprostřed na jednom z polštářů, meditujíc nebo rozjímajíc nad nějakým problémem, týkajícím se zřejmě toho, proč si vyžádal mou společnost.

Navzdory faktu, že se po většinu času pohybuji naprosto neslyšně, nezůstala má přítomnost v místnosti bez povšimnutí, což je pochopitelně v případě mistra Jedi, ba i rytíře a pokročilejšího padawana, něco naprosto normálního.

Na mistrovo vyzvání jsem se posadil na jeden z polštářů kousek od něj, načež mi byla položena až nečekaně přímá a zdánlivě s ničím nesouvisející otázka.

„Upřímně – je jen otázkou času, kdy dohodu úmyslně poruší, případně smlouvu vypoví kvůli porušení z naší strany, což by nebylo nic šokujícího, vzhledem ke všem těm drobným konfliktům ve Vnějším okraji,“ začal jsem a na chvíli se zamyslel. „Kromě toho pochybuji, že by se Impérium spokojilo s tím, co mají teď. Smlouva je jen oddálením nevyhnutelného, poskytuje jim čas k přípravě další fáze jejich tažení. Ač smlouva dopřává trochu času k zotavení i nám, obávám se, že další fáze války by mohla pro Republiku znamenat konec,“ pokračoval jsem v myšlence a opět se krátce odmlčel, aby mohl mistr Glefth případně něco dodat. „A co si budeme povídat, Republika není nikterak jednotná, až některé systémy uvidí, že to s Republikou nevypadá dobře, raději se přidají na stranu Impéria a nebo se stanou neutrálními. Obojí by pro nás mohlo být smrtící,“ dokončil jsem svou myšlenku a čekal, co k tomu řekne mistr.
Obrázek
„Who controls the past controls the future; who controls the present controls the past.“
― George Orwell, 1984


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Adrian Sinite - Setřást ostrou dýku z hrdla

Příspěvek od Merthor »

Tython, Chrám Jediů, meditační místnost

Mistr Glefth pozorně poslouchal všechno, co jsi říkal v odpověď na jeho otázku a mlčel. Neměl žádné dílčí poznámky, nesnažil se tě přerušovat. Teprve když jsi domluvil, pokýval souhlasně hlavou. Ještě malou chvíli bylo ticho a teprve poté mistr Glefth znovu promluvil.
"V tom všem máš pravdu. Válka neustále visí ve vzduchu a může kdykoliv znovu propuknout. Impériu stačí vhodná záminka. Zdá se to prosté a jednoduché využít chyb nepřítele jako důvod vlastního jednání. Možná až příliš jednoduché, protože.... protože se možná věci začínají dávat do pohybu a to dost rychle. Jenže všechno se odvíjí trochu jiným způsobem, než dosud a zřejmě je to právě Impérium, kdo v tom hraje hlavní roli. A to je vlastně důvod proč jsem si přál s tebou mluvit."
Ve chvíli, kdy se mistr Glefth dostal až sem, znovu se pohnul, tentokrát již změnil polohu, zvedl oči a zadíval se přímo na tebe. Poté rychle pokračoval.
"Několik vlivných osob, které mají vazby na senát mě soukromě upozornilo na určité zvěsti o tom, že mohlo dojít k porušení Coruscantské smlouvy ze strany Sithů, které by mohlo mít velice závažné důsledky.
Podle všeho došlo k narušení v sektoru Elrood, konkrétně o pokus ukrást jakési technologie z planety Nalfrus. Také odtamtud byl unesený nějaký vědec. Tyto informace sice nejsou plně podložena fakty, nicméně je nemůžeme podceňovat a ignorovat. Jediové by v tuhle chvíli rozhodně neměli stát stranou. Chtěl jsem tě pořádat, abyses na celou tu záležitost podíval zblízka a zjistil o tom všem víc"
Naposledy upravil(a) Merthor dne 24.10.2013 11:17:19, celkem upraveno 1 x.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
lemon
Učedník
Učedník
Příspěvky: 24
Registrován: 19.7.2010 20:16:41

Re: Adrian Sinite - Setřást ostrou dýku z hrdla

Příspěvek od lemon »

Tython, Chrám Jediů, meditační místnost

Moje obavy se samozřejmě potvrdily. Opět se jedná o nějakou zapadlou planetu ve Vnějším okraji. Poslední dny a týdny se neřeší nic jiného, než jejich miniaturní konflikty. V tomhle případě se sice jedná o pokus o krádež technologie a únos, ale i to se může nakonec ukázat jako součást místního boje o moc, v němž Impérium nemusí vůbec figurovat. V každém případě ale není vhodné cokoliv podcenit, obzvlášť v tuto dobu.

„Dobře,“ pronesl jsem rezignovaně. „Vydám se tam a zjistím, co je na tom pravdy,“ dodal jsem ještě a na okamžik se zahleděl na vznášející se částečky prachu v pruhu světla pronikajícího skrz napůl zatažené okno, načež jsem upřel svou pozornost zpět k mistru Glefthovi.

„Ví se něco bližšího o té technologii a o tom vědci? Cokoliv, co by mi mohlo pomoci vyřešit celou tuhle situaci.“ Druh technologie a specializace vědce by mohli značně zúžit spektrum podezřelých a tím pádem i oblast pátrání po bližších informacích. V opačném případě bych byl nucen celý případ řešit v globálním měřítku, což by mohlo trvat i roky.

„Bude mě na Nelfru očekávat někdo z našich lidí nebo tam poletím tajně?“ zeptal jsem se nakonec. S prací v utajení sice nemám kdovíjaké zkušenosti, ale problém by v tom být neměl, ostatně to zatím nevypadá na nějakou rozsáhlou konspiraci.
Obrázek
„Who controls the past controls the future; who controls the present controls the past.“
― George Orwell, 1984


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Adrian Sinite - Setřást ostrou dýku z hrdla

Příspěvek od Merthor »

Tython, chrám Jediů, meditační místnost

"Na tvé otázky ti samozřejmě mohu, odpovědět, i když si nejsem zcela jistý, že to bude přesně taková odpověď na kterou čekáš," odpověděl mistr Glefth pohotově, a tak pokračoval celkem plynule v započatém rozhoru. Tón jeho hlasu se při tom nepatrně změnil. Snad by se nyní nejlépe dal označit jako více zamyšlený.
"Informací, které máme k dispozici opravdu není mnoho, to si plně uvědomuji. Bohužel jsem ti řekl většinu z toho, co se mi doneslo a co já sám vím. Pamatuji si pouze, že na té věci má zájem ještě nějaká společnost. která se zabývá výrobou léčivých prostředků. Bohužel mi zatím není známo víc o tom, proč a jaký na tommá zájem a je to také jediné o čem jsem se ještě nezmínil. Rozhodně bych.ti doporučoval důkladnou přípravu. Možná se dozvíš víc a budeš si moci udělat svůj vlastní, názor.
Pak mistr Glefth na chvíli ustal v řeči, ale jeho odmlka netrvala nikterak dlouho.
"Jak budeš postupovat je více.měně na tobě. Tvoje schopnosti jsou na dost vysoké úrovni, takže co se týče mě a vlastně řádu Jediů obecně, budeš mít v podstatě volnou ruku. Myslím, že můžeš vstoupit předními dveřmi, i když ti nemůžu zcela zaručit, že tě tam bude někdo očekávat. Senát a osoby které ho obklopují by měli mít a zřejmě i mají zájem na tom, aby se tahle situace brzy vyřešila, protože bychom se jinak brzy mohli potýkat s daleko většími problémy. Nicméně bys měl postupovat opatrně a s uvážením. Pamatuj na to, že jsme byli osloveni cestou, která není zcela oficiální a že zatím pracujeme s nepodloženými informacemi.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
lemon
Učedník
Učedník
Příspěvky: 24
Registrován: 19.7.2010 20:16:41

Re: Adrian Sinite - Setřást ostrou dýku z hrdla

Příspěvek od lemon »

Tython, chrám Jediů, meditační místnost

Jakmile mistr Glefth domluvil, přikývnul jsem. „Myslím, že bude nejlepší, když si vymyslím nějaký fiktivní důvod mého příletu na Nelfrus. Třeba služební cesta za účelem vyjednání nějakých kontraktů na dodávky lékařského materiálu, technologií a podobně. Únosce, nebo jemu spříznění lidé, by se toho mohli chytnout a sami mě kontaktovat, aniž by věděli, že důvod cesty je úplně jiný,“ vylíčil jsem svůj plán s docela nenápadným důvodem příletu na Nelfrus. Tenhle způsob se zdál být nejlepší variantou – otevřené vyšetřování celého případu by se rozhodně nemuselo vyplatit, už jen z toho důvodu, že by upozornilo únosce. A práce v úplném utajení by zase nemusela být dostatečně efektivní, rozhodně ne bez spolupráce rozvědky. Takhle si bude každý myslet, že jen vyjednávám jménem Republiky.

„V každém případě děkuji za informace, mistře. Jestli nebudete nic namítat, vyrazil bych co nejdříve,“ řekl jsem a pokud mistr Glefth nechtěl ještě něco dodat, zamířil jsem k východu, před nímž jsem se ale nakonec zastavil. „Vlastně ještě jedna věc… Nevíte, jestli tím směrem teď míří nějaká část naší flotily nebo alespoň jedna jediná loď, kterou bych mohl použít jako transport?“ zeptal jsem se nakonec na poměrně zásadní informaci. Oficiální transport by jen přidal na důvěryhodnosti celé operace.
Obrázek
„Who controls the past controls the future; who controls the present controls the past.“
― George Orwell, 1984


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Adrian Sinite - Setřást ostrou dýku z hrdla

Příspěvek od Merthor »

Tython, chrám Jediů, meditační místnost

Tvůj plán mistr Glefth nekomentoval příliš obsáhle a nesnažil se ho nikterak hodnotit. Vlastně řek pouze:
"Je to jedna z možností. Pokud tě někdo bude chtít kontaktovat, pak to určitě udělá." Pak sledoval jak odcházíš směrem ke dveřím. K tvému rozhodnutí vyrazit co nejdříve se taky nevyjádřil. Když ses pak otočil, aby ses ho zeptal na loď, která by tě dopravila na Nalfrus, mistr Glefth se lehce chápavě usmál, jako by dopředu uhádnul, že budeš mít ještě nějakou další otázku a odvětil.
"Nějaká loď tam možná bude. Naše důležitá centra jsou sice dost daleko, ale zhledem k tomu, že je to hraniční oblast... nějaká loď by tam být měla."
Nakonec slovy "Ať tě provází síla," naznačil, že tento rozhovor považuje za skončený."
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
lemon
Učedník
Učedník
Příspěvky: 24
Registrován: 19.7.2010 20:16:41

Re: Adrian Sinite - Setřást ostrou dýku z hrdla

Příspěvek od lemon »

Tython, chrám Jediů, meditační místnost
"Děkuji, mistře. Ať provází i vás," odpověděl jsem, mírně se uklonil a vyrazil směrem k přistávacím plochám, kde snad naleznu vhodný transport. A když nebude žádný k nalezení, podívám se alespoň do terminálu s přílety a odlety a najdu nejbližší vhodný transport.

Tython, chrám Jediů, přistávací plochy
Netrvalo dlouho a dorazil jsem k dlouhé řadě přistávacích ploch, povětšinou obsazených nějakým letounem nebo lodí, kolem kterých panoval čilý ruch - kromě rytířů Jedi tu bylo velké množství vojenských důstojníků a dalších příslušníků armády, ale i civilních pracovníků a zaměstnanců soukromých společností pracujících pro Republiku. Přešel jsem k terminálu s odlety a přílety, jenž byl příhodně umístěn hned před vchodem do chrámu. Po přihlášení do systému jsem zadal požadované filtrující parametry, tedy destinaci a přibližný časový rámec, načež jsem vše potvrdil a čekal, zda systém nalezne nějaký vhodný let k Nelfru.
Obrázek
„Who controls the past controls the future; who controls the present controls the past.“
― George Orwell, 1984


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Adrian Sinite - Setřást ostrou dýku z hrdla

Příspěvek od Merthor »

Tython, přistávací plochy

Opustil jsi meditační místnost a mistra Gleftha, který se zjevně opět ponořil do svých myšlenek. Kráčel jsi chodbami chrámu, ovšem ne zpět do svého pokoje, ale ven z chrámu, aby ses tam podíval po nějaké možnosti přepravy na planetu Nalflus. Bylo třeba se poněkud proplést chrámovými chodbami, ale to nebyl stejně jako po cestě do meditační místnosti žádný problém. V chrámu už ses docela dobře vyznal a tak jsi brzy stál před jeho hlavní branou a mířil k poblíž se nacházejícím přistávacím rampám a k terminálu, který skýtal požadované informace. Jediové měli většinu svých chrámových lodí umístěných poněkud stranou těch ostatních, nicméně dost blízko na to, aby se Jediové a ti statní pohybovali v těsné blízkosti. Místo, kde bylo možné získat informace sloužilo jak Jediům, tak i všem ostatním, co jich tam kolem bylo.
Cestou k terminálu ses musel proplést skupinkou lidí. Chrám stejně jako přistávací plochy byly součástí jednoho s Tythonských měst založených na Tythovu s Jedíským přispěním v období jejich prvního velkého působení na této planetě a tak se nebylo čemu divit, že zde bylo poměrně dost živo.
Vzhledem k tomu, že jsi nebyl jediný, kdo stál o informace, museli jsi u terminálu chvíli čekat, než jsi se k němu konečně dostal. S trochou nadsázky by se dalo říct, že zde Jedíská trpělivost opravdu byla dosti platná. Po chvíli ses sice dostal na řadu, zkouška tvé trpělivosti ale pokračovala ještě dál.
Nejprve jsi namátkou zadal přímý spoj Tython - Nalfrus. Ten k dispozici nebyl. Teprve dalším hledáním a filtrováním a trpělivým zadáváním dalších požadavků jsi získal celkem slušný přehled o situaci. Konečně jsi v rukou držel nějaké konkrétní informace.
Pokud se jednalo o sektor Elrood, většina lodí zde směřovala z hlavních republikových planet na hlavní planetu v sektoru, se stejným názvem, jako sektor, tedy vlastně také Elrood. Byly to většinou obchodní společnosti a proto se zdálo být pravděpodobné, že to bude mít s obchodem co společného. Byly tu samozřejmě také nějaké ty klasické civilní linky, jejich použití bylo nicméně trochu komplikovanější. Na Nalfru toho zřejmě moc nebylo a tak tam kromě soukromě obchodních spojů mnoho možností k dobravě nebylo.
Z tythonu odlétaly na prvním místě spoje na některou z důležitých planet jako byly Coruscant, Alderaan, nebo Corellia. Další linky sice létaly i v širším pásmu, byly však poněkud časově roztroušené. Nicméně do vnějšího okraje právě odsud moc dobré přímé spojení nebylo. Vypadalo to, že letět přes jednu z hlavních republikových planet bude opravdu nejvhodnější i proto, že dosáhnout některou z těchto planet nebyl až zas tak velký problém. Přinejmenším linka na Coruscant odlétala v celkem příhodném čase a byla to také nejbližší příhodná linka. Ostatní linky byly o něco časově opožděné, každopádně ti ale vhodné linky startovali dnes, nebo nejpozději zítra ráno. Pak bylo nutné očekávat, že mezi oběma požadovanými linkami bude určitý časový odstup a s tím, že cesta do sektoru Elrood přece jenom taky bude nějaký ten čas trvat.
Pokud se týkalo odletů jako takových, většina odlétajících lodí byly civilní, linky, nebo lodě zajišťující soukromou přepravu. Mnoho vojenské aktivity se tady v jádru zřejmě taky nekonalo, i když jsi mohl na vojáky mohl narazit. Ať už měla vojenská plavidla namířeno kamkoliv, s trasou Tython, Nalfrus jsi ani u nich nemohl nějak zvláště počítat, což si šlo uvědomit už jenom na základě ostatních získaných údajů..
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Zamčeno

Zpět na „Ostatní“