Densil Coger: Země nikoho

Ostatní uzavřené projekty, MPMka a podobné ...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Densil Coger: Země nikoho

Příspěvek od Elinor Rahl »

Rok 2850 před bitvou o Yavin.
Galaktická válka je dávnou minulostí. Přestože Republika neprožívá žádný ze svých skutečně krizových okamžiků, situace není růžová. Čas nezahladil rozdíly mezi starými členskými světy a planetami znovuzískanými po konci studené války – a o bývalých planetách sithského impéria to platí několikanásobně. Zejména o těch, které se staly součástí Republiky.
Nová doba přináší nové problémy, nové problémy rodí nové konflikty… a nové konflikty si žádají nová řešení. Bez ohledu na to, jak o ně nikdo vlastně nestojí.

Coruscant, chrám rytířů Jedi
Od tvé poslední mise v terénu uplynul přesně týden – týden klidu, který jsi mohl využít podle vlastní libovůle. Snad až příliš volného času než jsi byl zvyklý, ať už jako padawan, tak po svém pasování na rytíře Jedi. Pokaždé se našlo něco, co urgentně vyžadovalo pozornost. Teď jako by se na pár dní zastavil čas.
Zrovna jsi končil se snídaní, když si k tobě přisedl tvůj bývalý mistr, William Irgen. Vypadal jako vždy – něco mezi životem otřískaným pochůzkářem, gizkou na kofeinu a vornskrem, kterému někdo šlápl na chvost. Zjevně by mu týden volna neuškodil, ale Irgen a volno nešlo dohromady, to jsi věděl už z časů svého padawanství.
Stejně tak nešlo dohromady Irgen a stavení se „jen tak na kus řeči“. William byl jedním z nejefektivněji pracujících rytířů, a popravdě řečeno, až příliš efektivní na to, aby mohl pěstovat běžnou společenskou konverzaci. Náhlý společenský kontakt tedy mohl znamenat jediné: misi na obzoru.
„Slyšel jsi někdy o planetě Edusa?“
Otázka to byla zjevně řečnická; Republika se skládala z několika tisíc světů a nikdo nemohl z hlavy znát všechny. Irgena však stejně tvá reakce zajímala, přestože hned pokračoval:
„Vnější okraj. Sektor Morshdine, těžce industrializovaný svět na trase Axxila-Tangrene. Před tisícem let jedno z výrobních a vývojářských center sithského impéria. Díra dost významná na to, aby tam Coruscant měl přímé zastoupení – a natolik velký zásobník tibanového plynu, aby mohlo dojít k útoku na ambasadora.“
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Densil Coger: Země nikoho

Příspěvek od Merthor »

Coruscant, chrám rytířů Jedi

Určitý vliv, který na mě mistr Irgen a jeho výcvik měl jsem nemohl v žádném případě popřít. Chvíli volného času jsme sice docela uvítal, neboť jsem cítil, že si potřebuju trochu odpočinout a opět nabrat nějaké další síly, ale nudit jsem se během toho týdne kdy se nic nedělo prostě nedokázal. Rozhodnul jsem se, že se budu pilně věnovat takovým záležitostem, k nimž se nemám během plnění různorodých úkolů mimo chrám příliš mnoho příležitostí ani času dostat. Začal jsem tím, že jsem si určitou dobu snažil utřídit osobní poznámky a postřehy z úkolů na nichž jsem pracoval jako poslední. Věřil jsem, že je to jedna z cest, jak se někam posunout, utřídit si myšlenky, pohled na různé věci a kromě získání zkušeností mi to snad mohlo pomoci k tomu abych následně nedělal žádné zbytečné chyby. Hned jakmile jsem s touhle činností skončil, naordinoval jsem si další povinnosti, nikoliv pouze zcela nepříjemné a nezajímavé. Ty zahrnovali hlavně důkladné procvičování věcí, které jsem již uměl a v jejichž rozvoji jsem se nechtěl zastavit na jednom místě a proto jsem je trénoval a studoval, jak se dalo. Pak tu byla příležitost a dostatek klidu na meditace. Zkrátka a dobře jsem si toho naložil, jako bych byl svým vlastním padawanem. Během celého toho týdne, který se vzhledem k předchozím i současným okolnostem zdál být možná až příliš dlouho dobou jsm ovšem očekával, že se co nejdříve musí něco stát. Doba klidu nemohla trvat do nekonečna.
U stolku v jídelně jsem seděl sám. Levou ruku jsem měl v lokti opřenou o stůl, pravou jsem od sebe mírně odstrčil talíř, na němž už prakticky nic nezbylo a v klidu si přitáhl hrnek. V zápětí jsem zvedl oči ke dveřím, kterými dovnitř vcházela další malá skupinka těch, kteří měli zájem o snídani. Musel jsem se usmát, když jsem mezi příchozími spatřil Williama Irgena. Sledoval jsem ho očima.a když po chvíli zamířil k mému stolku, bylo mi jasné co to znamená. Tedy že nepřišel jen proto, aby do sebe v rychlosti hodil snídani, ale že "chrámová dovolenka" tímto okamžikem skončila, nebo že se mnou musí probrat něco jiného, stejně, nebo možná ještě více důležitého,
V odpověď na obvykle rychlý začátek rozhovoru a úvodní otázku jsem pouze zakroutil hlavou. Samozřejmě nějaké náznaky bych si dal dohromady i sám a hádáním bych se možná dostal k výsledku ne tak docela daleko od pravdy. Edusa nebyla nikterak významná planeta, takže, bych mohl v klidu říct, že se nachází spíš někde dál od jádra Galaxie. Snad bych ještě mohl poznamenat, že na takových planetách se toho taky sem tam semele docela dost, ale žádné přesné informace o té planetě jsem neměl, stejně jako o větší části jí podobných. Stručné shrnutí údajů, kterého se mi v zápětí dostalo bylo nicméně zhruba takové, jak se dalo očekávat a jak jsem taky částečně očekával.
Během nástinu mistra Irgena jsem pozorně poslouchal. Jednou či dvakrát jsem pozvedl hrnek, abych se zamyšleně napil. Bývalá planeta sithského Impéria, tibanový plyn, to by bylo pěkných pár háčků, souvisejících s Edusou s nimiž by v důsledku šlo docela nebezpečně zamíchat , ale jak jsem znal mistra Irgena, tak to určitě nebylo všechno. Pozdržel jsme tedy zatím svůj úsudek, abych se příliš neunáhlil a nespojoval na krátko věci, v nichž je možná schováno něco víc. Teprve, až budu mít v rukou o něco ucelenější informace a budu vědět, o co v té věci vlastně jde, pokusím se udělat si obrázek a vytvořit si na celou věc nějaký vlastní názor. Musím postupovat co nejvíc logicky. Tak jak mě to mistr naučil.
Z toho důvodu, byla moje otázka, jenž přišla v zápětí také spíše reakcí v rámci vývoje rozhovoru, než-li finální hodnocení situace.
"Takže Republika se obává o bezpečí svého představitele na Eduse?"
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Densil Coger: Země nikoho

Příspěvek od Elinor Rahl »

Coruscant, chrám Jedi, jídelna

Irgen se ani neusmál.
„Stejně jako o celkovou bezpečnost na planetě,“ přikývl.

„Podle informací ze strany místní politické reprezentace došlo v posledních měsících k narušení bezpečnosti ze strany – označme to za maskovaného mstitele. Lokální média mu začala v souvislosti s lokální legendou přezdívat Nightwing. Jestli si z toho odvodíš, že mu místní fandí, nejsi daleko od pravdy. Část z nich rozhodně.“

Mistr se na chvíli odmlčel, jako by si uspořádával myšlenky.

„Se svými aktivitami začínal v oblasti podobné coruscantským spodním patrům, přesněji řečeno spodním patrům typu 1313, což vysvětluje, proč jej bezpečnostní složky zprvu tolerovaly. A proč si získal mezi obyvateli Edusy jistou popularitu.
Postupně se však jeho operační základna rozšířila směrem k místům obývaným podstatně bezúhonnějšími občany. Došlo k několika akcím proti politickým představitelům planety a již nějakou dobu guvernér uvažoval o vnější pomoci. Teď po útoku na ambasadora přetekla poslední kapka. Řád Jedi byl požádán o pomoc s vyřešením tohoto… problému. Jedním z argumentů byla vysoká pravděpodobnost, že se v případě Nightwinga jedná o uživatele Síly.“


------------------------------------
poznámka: pokud jméno maskovaného mstitele připomíná jinou postavu, ano, bylo účelově vypůjčeno - svým originem se mi skvěle hodilo k oné lokální legendě :wink: :mrgreen:
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Densil Coger: Země nikoho

Příspěvek od Merthor »

Coruscant, chrám Jedi, jídelna

Posledním dlouhým douškem jsme dopil kávu a prázdný hrnek pomalu odsunul vedle talíře. Ruce jsem si položil na stůl, s vážným výrazem v tváři poslouchal, všechno o čem mistr Irgen mluvil a současně jsem aktivoval mozkové závity, abych všemu co bude řečeno co nejlépe porozuměl.
Od počátku a dle všeho, co bylo řečeno se zdálo, že je situace na Eduse poměrně vážná. Úkol který z toho vycházel se na první pohled až tak obtížný být nezdál. Prostě dopadnout a zpacifikovat dalšího zločince, kteří dělali nepořádek, nedbají zákonů a ohrožovali životy lidí. Jenže už pohled druhý odhaloval, některé docela problematické body, které řešení nastalé situace nikterak neusnadní. Těch problematických bodů nebylo zrovna málo a bylo zcela jasné, že si budou dřív nebo později vyžadovat zaujetí stanovisek a popřípadě nalezení určitého řešení. Byl to hlavně fakt, že bezpečnostní složky působící na Eduse si s neznámým zřejmě vůbec nevěděli rady. V tom mohla sehrát roli celá řada věcí. Jak podpora ze strany obyvatel Edusy, které se místnímu oblíbenci určitě mohlo snadno dostat, zvlášť pokud ho považovali za někoho, kdo napravuje staré šrámy, které vznikly na planetě někdy v minulosti, tak i konkrétní postup a postoj bezpečnostních složek na Eduse. Kdo ví jak dlouho a do jaké míry ho tolerovali a co z toho vzniklo. Někteří mají opravdu vzácný dar využít sebemenší skulinky k tomu, aby jejím prostřednictvím dosáhli svého pospěchu. Pak v celé věci určitě hrála roli složitost spojená s prostředím, v němž se tenhle druh lidí pohyboval, vazby, nebezpečnost, uzavřenost a vůbec, přičemž jsem nesměl zapomínat, ani na bývalou příslušnost k sithskému Impériu a jeho vstahy s Republikou. V neposlední řadě bylo problémem taky podezření na to, že neznámý přezdívaný jako Nightwing umí používat Sílu. Otázkou bylo co je na tom pravdy, popřípadě jak a do jaké míry.
Bylo jasné, že je třeba něco udělat a pokusit se o určitý zásah, proti Nightwingovi, ale bylo potřeba vymyslet, jak to udělat. O úspěchu řešení velkého kalibru jsem docela vážně a upřímně pochyboval. Na těchhle podsvětních divadelních scénách se tahalo za nitky a proto bylo potřeba na to reagovat adekvátním způsobem, což znamenalo použít spíše chytrost, než-li hrubou sílu. I tak se muselo počítat s tím, že může být velice snadné dosáhnout negativní reakce. Nemusel jsem být přítomný na Eduse, abych si uvědomil, že zneškodnění Nightwinga může vést k odezvě u širšího okruhu lidí. V krajním případě projevů nevole ze strany obyvatel Edusy by pravděpodobně bylo výsledkem víc škody, než užitku. Proto bylo potřeba postupovat s maximální opatrností a každý krok před jeho u uskutečněním pečlivě zvážit. Pokud budou místní představitelé chtít podnikat další kroky, budu s nimi vlastní jednání muset koordinovat, ale o tom všem bude důležitější přemýšlet spíš přímo na Eduse, než-li tady a teď, když si během rozmluvy stavím pouze přibližnou kostru toho o čem vím.
Když William Irgen skončil, pokýval jsem vážně hlavou a rychle zformoval, co jsme chtěl říct.
"Myslím, že tomu rozumím. Zkrátka je potřeba, aby se tomu Nightwingovi někdo dostal pod kůži a pokusil se v rámci možností zabránit tomu, co má dál v plánu, čímž by se mohla obnovit bezpečnosti na Eduse Doufám, že je to tak správně. Poletím na Edusu a udělám tam, co bude v mých silách. Myslím, že to nebude lehké, ale pevně věřím, že se mi podaří dosáhnout uspokojivých výsledků. Předpokládám, že mě budou představitelé na Eduse očekávat co nejdříve."
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Densil Coger: Země nikoho

Příspěvek od Elinor Rahl »

Coruscant, chrám Jedi, jídelna
„To očekávají. Proto bys měl vyrazit co nejdřív, už jsem ti zařídil loď. Podrobnější podklady tě čekají na palubě.“
Což bylo podle mistra asi jediné, co ti k tomu mohl v tuhle chvíli říci.
Měl jsi nanejvýš několik hodin na to, aby ses sbalil a zařídil vše potřebné, co bys ještě případně v chrámu zařídit chtěl.

Coruscant, hangár
„Loď“ slibovaná mistrem Irgenem byl relativně nový frachťák v diplomatické červené – jeden z těch menších frachťáků, které často slouží i jako soukromé prostředky osobní dopravy. Malá, pohodlná loď upravená tak, aby ses mohl obejít bez ko-pilota. A především rychlá.
Co víc by si mohl Jedi přát, s vyhlídkou devětadvaceti hodin cesty rozložené do několika hyperprostorových skoků. „Studijní materiály“ mistra Irgena dopadly jako trojlístek datakaret nachystaných vedle navigační konzole frachťáku. Dalo se očekávat, že na ně Irgen nacpal opravdu všechny informace, ke kterým se dostal – a omáčku, o níž si myslel, že by se ti případně také mohla hodit. Rozhodně zajišťovaly víc zábavy, než jsi mohl v průběhu cesty zužitkovat.

-------------------
Máš možnost to posunout prakticky až po Edusu – pokud jde o studium, v závislosti na tom, na co se zaměříš, budou podrobněji rozepsané informace.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Densil Coger: Země nikoho

Příspěvek od Merthor »

Coruscant, chrám Jedi

"V tom případě je nemůžeme nechat dlouho čekat," odvětil jsem, vstal a sebral ze stolu talíř i hrnek od dojedené snídaně. Na odchodu jsem před tím, než jsem se s mistrem Irgenem letmou úklonou rozloučil, ještě lezmo otočil, abych několika slovy poděkoval za vyřízení všech těch věcí, zejména lodi a informací, což mi značně usnadnilo práci, protože jinak bych si to všechno musel pracně shánět sám. Obzvláště shánění informací nemusela být žádná legrace i když se vzaly v potaz archivy.
Poté co jsem odnesl nádobí na místo, kde se shromažďovalo, vyrazil jsem cestou přímo do svého pokoje. Tam jsem si hodlal sbalit to nejdůležitější co bych mohl potřebovat na cestu. Kromě Jednoho čistého roucha navíc, jsme nezapomněl přibalit také civilní oblečení a několik dalších drobností, které jsem si dal do malé osobní tašky zahrnovalo ještě mé pečlivě zpracované poznámky z ostatních úkolů, dataped a náhradní baterii do mého světelného meče. Nevěděl jsem nakolik mám předpokládat velkou nutnost jeho použití, ale připouštěl jsem si i možnost, že může být opravdu dost potřeba a pak člověk nikdy neví co se může stát a co se mu v jaké situaci může hodit.
Pak jsem přemýšlel co ještě potřebuji udělat a jestli mám shánět ještě nějaké vybavení. Čistě z poctivosti jsem přeci jen na chvíli zaskočil do archivu, abych se tam podíval na základní informace o planetě Edusa. Spěchal jsme. Nechtě jsem se zbytečně zdržovat a tak jsem si našel pouze obecné údaje, aby se nemohlo stát, že mě na planetě, kterou jsme neznal, nebo cestou k ní něco překvapí. O informace, spojené s vlastním vyšetřováním na planetě jsem se zatím nestaral, protože mi mistr Irgen sdělil, že je opatřil a zřejmě je nechal v lodi, kterou opatřil také a kterou jsem měl letět na Edusu. Specializovanou výbavu jsem příliš řešit nechtěl, pokud to nebude potřeba, ale stejně jsem si chtěl pro jistotu ověřit na co se mám zhruba připravit. Kdybych něco doopravdy potřeboval, zašel bych si pro to do skladu, ale doufal jsem, že to nebude potřeba, protože by to znamenalo pouze další zdržení a to se nechtělo příliš podstupovat. Čas mohl být taky jedním z důležitých faktorů. A to bylo vlastně všechno co jsem chtěl udělat. Rozmýšlel jsem snad akorát nad tím, zda-li si nevzít nějakou menší nenápadnou zbraň jako zálohu, kdyby bylo potřeba ukrýt se do anonymity, ale do skladu už jsem nešel. Jednak proto, že jsme se mohl spolehnout na své schopnosti a víc jim důvěřoval, a pak také pro určitou představu s níž jsem na Edusu letěl. Ta zahrnovala spoleh ne jen na zbraně a na sílu, ale také na jasnou hlavu, bystré uvažování, postupné spojení vláken a vymyšlení vhodného postupu. Pokud to bude doopravdy potřeba na Eduse mi snad nějakou tu potřebnou drobnost budou ochotni zapůjčit.
Na ni už jsem nečekal a pospíchal do hangáru, kde jsem podle příslušného označení vyhledal loď, jenž tam pro mě byla připravená. Musel jsem uznat, že mistr Irgen nemohl vybrat líp. Pokud byla k dispozici taková loď, bylo cestování i docela pohodlné a příjemné. Snad bych se spokojil i s jednomístným strojem, nebo s nějakým starším frachťákem, ale když už tu tahle loď byla.... Upozornilo mě to na to, že je zřejmě potřeba opravdu pospíchat a tak jsem v ohledu na tento požadavek rychle vystoupil po rampě do lodi a zamířil rovnou do kokpitu.

Na palubě frachťáku

Položil jsem svoje věci, tak by mi nepřekáželi a začal připravovat vše potřebné k odletu směr Edusa. Usedl jsem do pilotního křesla a připoutal se. Poté co jsem aktivoval potřebné systémy jsme zvedl frachťák pomocí repulových motorů do vzduchu, za lehkého stoupání ho stočil asi o pětačtyřicet stupňů a pak stoupání urychlil a začal zároveň do navigačního počítače zadal požadovaná data, pro výpočet hyperprostorového skoku. V pravou chvíli jsem provedl ještě rychlou kontrolu výstupních údajů a pak dal impulz ke spuštění hyperpohonu.
Když se loď ponořila do hypreprostoru, začal jsem se věnovat kartám s informacemi o případu Edusa. Přesedl jsem si, tak abych si pokud možno mohl udělat pokud možno trochu víc pohodlí, než v pilotním křesle a vytáhl dataped, abych si obsah datových karet mohl přehrát. Nejprve jsem do přístroje vložil jednu kartu po druhé a snažil se zhruba zjistit, jaký je jejich obsah. Když jsem se zorientoval, dal jsem se do studia podkladů. Chtěl jsem si toho nastudovat pokud možno co nejvíc. Tolik, kolik toho bude možné. Hlavně jsem chtěl získat větší přehled o obecné stránce problému. Ale pokud jsem ho chtěl získat, musel jsem si ho zřejmě udělat na základě spojení ostatních informací. Nepředpokládal jsem, že bych všechno potřebné k provedení mise dostal připravené na stříbrném podnosu, ale doufal jsem, že najdu vodítka, která mi pomohou situaci co nejvíc objasnit. Zajímalo mě, jestli připravené matriály obsahují také nějaké další podrobnější materiály o Nightwingovi, popřípadě jaké jsou informace o těch, kteří na Eduse zastupovali Republiku. O všech zúčastněných by se hodilo vědět, kdo jsou a kým jsou. Tedy co jsou vlastně zač. Za představitele Edusi zde byl guvernér a za Republiku ambasador. O žádném z nich jsem vlastně nic moc nevěděl a bylo by dobré tento startovní předpoklad alespoň o trochu vylepšit. Řešení problému se zřejmě bude skrývat v určitém porozumění. K tomu, abych odhalil o co se doopravdy jedná a mohl předvídat kroky Nigtwinga i těm, kterým nejvíc škodil, jsme musel odhadnout jejich motivaci, zjistit nejen co se děje, ale pokud bylo možné, proč a jak se to děje. Jednat bez náznaku těchto informací znamenalo značně vyšší možnost dopustit se nějakého přehmatu a znesnadňovalo předvídání toho, co bude následovat. A to byl další klíčový bod. Abych mohl zabránit tomu, co se může dít. z prezentovaných věcí především útoku na ambasadora na Eduse a další politické představitele, musel jsem se přiblížit způsobu, jakým uvažoval Nigtwing, uhodnout jeho motivy, co chystá a co by udělal v dané situaci. Nastudovat to všechno byl opravdu velký úkol, který si žádal dost času, ale byl jsem ochoten při tom napodobit mistra Irgena. Pokud budu pracovat podobně efektivně jako on, třeba se k poznámkám pochvílích dostanu i na Eduse po ukončení letu. Bude záležet na konkrétní situaci a daných okolnostech, ale každá informace navíc se může hodit. Chybějící informace může znamenat chybějící střípek do skládačky tvořící celou tu záležitost a pokud bude skládačka hodně děravá, tak bude o to těžší celou věc objasnit a vůbec čehokoliv dosáhnout.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Densil Coger: Země nikoho

Příspěvek od Elinor Rahl »

Na cestě

Zarazilo tě, kolik se toho o Nightwingovi sešlo - víc než slušné množství postahovaných článků z médií, několik holonetových reportáží a poměrně značný počet souborů z bezpečnostních složek.

Jak jsi postřehl, „původní Nightwing“ byla legenda o maskovaném mstiteli působícím v rámci celého sektoru Morshdine – těžko říct, jak stará, podle všeho musela vzniknout ještě před sithským exodem po velké hyperprostorové válce. Měla mnoho různých lokálních verzí a nepřinášela nic, co by se do příběhu o tajemném maskovaném mstiteli nehodilo, snad krom jedné maličkosti. Byla prokazatelně sithského původu a původní Nightwing – jednalo-li se o skutečnou historickou osobnost – musel patřit k opravdu mocným temným pánům. Pravděpodobně ne nejkonvenčnějšího typu.

Pokud šlo o jeho „následovníka“ (neexistovala jediná spojitost, že by se k nightwingovské tradici hlásil, pod tímto jménem jej začala označovat eduská média), k prvním setkáním s ním došlo před osmi měsíci. Pravděpodobně, pokud se dalo zpětně dohledávat po policejních hlášeních z oblasti za barikádou Krysí díry (z odkazu jsi vyčetl, že se jedná o obrovské gheto od zbytků planety oddělené velkou zdí, které funguje v mnoha ohledech jako svět sám pro sebe a je plně ovládané kriminálními syndikáty napojenými na takové nechvalně proslulé velikány jako Centrála či některé z huttských kartelů) – když člověk hledal cíleně.

Do obecnějšího povědomí jakési „urban legend“ ho dostalo ukončení války gangů v pohraničním pásmu – čtvrt roku otevřených bojů mezi ozbrojenými skupinkami na severozápadě eserského sektoru skončilo masovým zatýkáním, vytvořením zóny klidu v jinak rozbouřené oblasti, spoustou historek o „balíčcích policii“ a „muži v černém, co se objevil, zasáhl, zmizel“, případně „muži v černém, co se objevil, vyčistil brloh a zmizel“ – a oficiální reakcí: „Nic jako Nightwing neexistuje!“

Pokračovalo to. Stejně jako historky o „příliš blízkém setkání“. V souladu s tím se objevovalo i jakési obecné veřejné mínění. Představa, že není jen slabá, bezmocná policie, která je buď neschopná, nebo omezená těmi nahoře, nebo zkorumpovaná – ale někdo další, někdo, před nímž nikdo není v bezpečí. Nezdálo se, že by to vadilo komukoli jinému, krom části bezpečnostích složek. Zejména těm, k nimž se následně dostával „nightwingovský nepořádek“.
Ze zlomků se dalo pochopit, že pro vládce Krysí díry se dostal na pozici "nepřítele číslo 1", do policejních složek se dostala zmínka o pohádkové odměně milionu kreditů na jeho hlavu.

Přibližně před měsícem došlo k potlačení vzpoury v Eskiru, planetárním supervězení, a něco kolem Nightwinga se změnilo. Nightwing se setkal s několika představiteli eduské vlády – nezván, bez jejich souhlasu, na jejich výsostné půdě. Tohle se omezovalo na informace z hlášení bezpečnostních složek, které pouze existenci těchto setkání konstatovaly. A projevovalo se tlakem na bezpečnost: dopadněte ho za každou cenu. Postižení výrazně preferovali mrtvého a přesné rozkazy zněly podle toho.
V současné době měla za sebou týmy rychlého nasazení třítýdenní lov. Několikrát na kořist narazili. V jednom případě prakticky zahnali do kouta. Kořist přežila, jako zázrakem vyklouzla ze sevření a – kousla. Před čtyřmi dny navštívil recepci na republikové ambasádě oslavující výročí konce galaktické války. Nešlo o víc než o vzkaz, který ostatně přímo zazněl: Žiju. A nikdo z vás není v bezpečí.

Podoba? Panovala shoda na popisu „vysoký muž v tmavé zbroji s přilbou“. Velmi nápomocné, když se nad tím člověk zamyslel.
Ostatní specifika byla už zajímavější. Až extrémní pohyblivost, pokud se týkalo o přesuny. Také se u něj projevovala výrazná preference zbraní nablízko, zejména chladných a vrhacích, různých chytrých technických záležitostí – nejen, že je používal, ale podle všeho jim i rozuměl, ohledání některých míst činu dokazovalo, že musel oplývat perfektním technickým myšlením, pokud šlo o využívání možností prostředí. Vynikající bojový výcvik. Extrémní vynalézavost. Znalost pyrotechniky. Podle způsobu, jímž obešel bezpečnostní opatření nejen republikové ambasády, musel vědět i leccos o fungování bezpečnostních systémů a jejich prolomení.
A také tu byly určité… stereotypy. Naprostá většina jeho akcí, s výjimkou těch několika cílených útoků proti eduským elitám, se odehrávala v okruhu kruhu o poloměru sto dvacet kilometrů od Krysí díry. Víc než šedesát procent pak na ose Eskir – Krysí díra. Povětšinou mezi jedenáctou a čtvrtou hodinou noční. Neexistoval jediný případ, kdy by používal pušku nebo pistoli, záznamy se opakovaně zmiňovaly o „vibročepeli atypického tvaru“, v kombinaci s používáním různých typů granátů a dýmovnic.
Co mohlo být sympatické – na rozdíl od původního Nightwinga nezabíjel, respektive: nenašel jsi jedinou zmínku o tom, že by po sobě nechával mrtvé, nebo spíš: že by aktivně zabíjel. Vlastně si i docela dával pozor, aby po něm nezůstali mrtví následkem nedbalosti či nějakého poněkud tvrdšího rozhovoru.
Co veškeré sympatie utínalo hned v zárodku – to, co zůstávalo za ním. Vedlejší následky. Strach. Většina zajištěných následně víc než ochotně spolupracovala s policií. Ti, co se s ním setkali ne v dobrém, si dávali opravdu veliký pozor, aby se s ním nesetkali znovu.
NIKDO NENÍ V BEZPEČÍ. Jak příznačné.
Jestli byla pravda aspoň polovina z toho všeho, spekulace „jestli náhodou není nadaný v Síle“ neměly smysl – vypadalo zjevně stejně, jako bys měl před sebou jeho test na hodnotu midichlorianů v krvi. A, co bylo mnohem horší, dokonce se dalo oprávněně předpokládat, že má za sebou i nějaký výcvik v používání Síly.

Ze studia tě vyrušil výstup z hyperprostoru a nutnost zadat do navigační konzole další část kurzu.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Densil Coger: Země nikoho

Příspěvek od Merthor »

Na cestě

Velkého množství materiálů jsme se nezalekl. Daleko víc, než na množstvím samotném záleželo na způsobu, jakým informace Budu zpracovávat to jsem moc dobře věděl. Pokud narazím na správná vodítka, nebude tak velký problém je sledovat a zjistit to co doopravdy potřebuju, i když se nedostanu zcela ke všem materiálům. které se nacházely na všech třech datakartách.
To, že se neznámý sám neoznačoval za Nigtwinga, nemuselo ještě nic znamenat. Samozřejmě bylo jasné, že původní Nightwing z relativně dost dávných časů to být nemůže a kdyby měl nějaké, učedníky, jimž by předal svoje "řemeslo", neobjevili by se až nyní a taky by se chovali jinak, už jenom pro to, čím skutečný Nightwing doopravdy byl. Tedy někým, kdo reprezentoval nejvýznamnější představitele temné strany síly, což se na druhou stranu na téhle planetě dalo jasně očekávat. Věděl, jsem, že by i povědomí o předloze mohlo sehrát svou roli. Nigtwing byl mstitel a pokud by mi bylo zřejmé, co se vlastně pokoušel doopravdy mstít, měl bych kousek blíž k jeho přemýšlení a dost možná i k podobnostem s Nigtwingem no 2. Hlavní háček byl v tom, že tu dobu, v různých verzích došlo pravděpodobně k celé řadě skreslení, řadě vybájených vlastností i událostí a proto bylo lepší zabývat se realitou. Nigtwing, jako "hrdina Edusy", nebyl někým z masa a kostí natolik, aby se dalo uvažovat o tom, co by udělal. Jenže i realitou se bylo potřeba prohrabat a odlišit to co je a není pravda. Když se vynoří někdo podobný jako Nightwing, tak to vzbudí tolik strachu, respektu a emocí, že se to nemůže neprojevit ani na oficiálních zprávách z těch nejrelevantnějších míst. A pokud celá planeta ještě k tomu začne žít nějakou legendou, které věří za každou cenu, ať už je to pravda či ne a dost lidí Nightwingovi fandí a podporuje ho.... Aby bylo fámy možné odlišit od skutečnosti, bylo třeba se zaměřit na tu část zpráv, která obsahovala hustě uvedená data vycházející z hlášení a protokolů a jenž se dali najít hlavně v matriálech bezpečnostních složek. Výpovědi těch, kteří se s Nightwingem setkali a zprávy s eduských médií nebylo možné zcela vynechat, protože mohli obsahovat jiný a ne zcela nezajímavý úhle pohledu i celou řadu informací které se do hlášení a protokolů nepíšou navíc, na druhou stranu to však byly právě ty zdroje, které ať už ze strachu, nebo z touhy po senzaci uváděli celou řadu pověr a nepravd.
Co se týkalo dotyčného hledaného jako takového, sám se sice za Nigtwiga neoznačoval, ale jeho jednání do značné míry jednání Nigtwinga odpovídalo, bylo tam až moc podrobností, takže se dalo říct, že by bylo divné, aby to byla jen a pouze shoda náhod. Nigtwing, musel moc dobře vědět, co dělá a proč to dělá. opomenul tak málo vedlejších efektů, a že by vynechal zrovna tohle, to co se zdálo být klíčovým bodem nějak souvisejícím se vším tím co dělal, to se mi nezdálo. Nedokázal jsem si představit, že by o těch četných podobnostech vůbec nevěděl, že by s nimi napracoval, nebo že by se mu to dokonce nezamlouvalo. Tak hloupý určitě nebyl. Vlastně pokud jsem mohl soudit, většina lidí tohohle typu si popularitu užívala. Těšili se ze svých činů, rádi o nich slyšeli a byli svým způsobem dost ješitní. Pokud jsem mohl situaci alespoň částečně rekonstruovat analyzovat, vycházelo mi hned několik možností. Ten, kdo se stal druhým obličejem Nigtwinga musel o příbězích z dávných časů moc dobře vědět. Nenazval se tak, ale mohlo stačit ukázat na svou předlohu, na to co posloužilo jako inspirační zdroj ukázat prstem. Udat příklad, naznačit co by se mohlo stát. Říct ostatním tohle a tohle by se mohlo stát když a aby se toho patřičně bály. Pokud byla na Eduse a v okolním vesmíru ta legenda opravdu tak známá, pak nebylo potřeba mnoho, aby si lidé a média vytvořili požadovanou spojitost a začali říkat neznámému Nigtwing, jak si to přál on sám. Druhá možnost byla ta, že to všechno bylo přesně naopak. Nightwing neexistoval a objevila ho až média, jako senzační novinářskou kachnu. Něco co prudce vyžene zájem o sdělovací prostředky. Dotyčnému se to spojení mohlo zalíbit třeba až v tu chvíli a využít efektu, který nevznikl tak docela náhodou, ale jehož vznik spíš chytře využil, než že by ho sám vytvořil, Ale tak jako tak, výsledek byl stejný. Mezi médii a Nigtwingem od té doby existovala určitá symbióza. Dalo se říct, že si dost možná nahrávali navzájem. Nightwingovi se hodilo, to co děly média, protože to přispívalo ještě ke značnému zvýšení jeho popularity a médiím se hodilo to co dělal Nightwing. Alespoň měli o čem psát.
Nigtvingovy akce byly svým způsobem trochu zvláštní. Rozhodně na nich nebylo všechno obvyklé, tak jak by člověk čekal u jiných zločinců, i když i u něj se objevovaly některé návyky jindy příznačné pro zločinné živly. Měl svoje vlastní teritorium. Pokud operoval právě tam a pokud ho to místo přitahovalo, muselo to mít nějaký důvod. Bližší znalost jeho motivace spojené s tímto místem by jej snad pomohla dopadnout, ale ještě ji znát.... Pohyboval se často v oblasti mezi vězením a místem, kde se shromažďovali největší živly ne jen na celé Eduse, ale široko daleko vůbec Se zločinem vůbec to mělo určitě něco společného a potažmo i s tím, jak se běžní zločinci k Nigtwingovi stavěli. Nemohli mu přijít na jméno snad nejvíc ze všech, nenáviděli ho a dost možná se ho báli. Báli se ho i bezpečnostní složky a představitelé oficiální moci. Běžní obyvatelé k němu přistupovali trochu jinak. Zřejmě jim neškodil v takové míře, takže se ho tolik nebáli. Především pro ně měl příběh o Nightwingovi svůj význam. U některých z akcí by se možná dal nalézt i smysl, který by je z části ospravedlňoval a přiblížil celkovému, který se kolem onoho muže vytvořil a možná právě to bylo pro některé důležité. I to že se zatím vždy ze všeho vykroutil mohlo být velice inspirativní. V tomhle ohledu jsem musel přijít na to, jak to dělá, jestli v tom hraje největší roli síla, jeho rozsáhlé znalosti a schopnosti a nebo prostě jenom mrštnost a chytrost. Působil opravdu silný to jsem mu nemohl upřít. Jako každý se mohl teoreticky dopustit nějaké chyby třebas jen neznalosti soupeře, kterým mu budu od této chvíle také já, nebo naprosto nepatrná drobnost, ale na to abych to uhodnul jsem stále neměl dost informací a dost jasnou představu.
Nigtwing a síla. To byla otázka sama pro sebe. Stejně jako to, jakým způsobem se dospělo k podezření, že Nigtwing umí používat sílu. Ne každý kdo oplýval darem síly a měl potřebný výcvik byl naprosto v jiných ohledech zvlášť talentovaný a zdaleka ne každý zvláště talentovaný, jako například někdo s se zvláštními předpoklady byl uživatelem síly. Určitě i v této oblasti sehrála značnou roli stará historie o Nigtwingovi. Pokud postavě, která se z ničeho nic vynořila lidé a média přiřkli ne jen jméno, ale i víc věcí, které se týkali Nigtwinga, mohlo podezření na sílu pramenit s přílišného významu přikládanému podobnostem s Nightwingem. Ale vzhledem k tomu, co vyplývalo ze zpráv bylo lepší se připravit na to, že Nightwing nějakými zvláštními schopnostmi opravdu vyniká. Způsob, jakým unikal, množství věcí, které se mu podařily, to všechno mohly být známky toho, že by zde mohla být o užívání síly řeč. Pokud by ale Nightwing uměl užívat sílu, Byla by otázka, kdo by mohl být a kam by vlastně mohl patřit. Sith by zřejmě jednal jinak. Nevaroval by se zabíjet. I pravý Nigtwing zabíjel a kdyby ho jeho následovník chtěl dokonale napodobit, v zabíjení mu toho taky mnoho nebránilo. Strach byl něco trochu jiného ten vyvolával kde se jen dalo a jak se jen dalo. V tomhle ohledu se nevaroval vlastně ničeho. Nebral si servítky, což po zamyšlení mohla být jedna z příčin spojení se skutečným Nigtwingem. Další zařazení už byl větší problém, zvlášť v případech, jestli absolvoval plnohodnotný výcvik. Běžným plnohodnotným Jediem taky asi nebyl. O tom by řád něco musel vědět a situace by vypadala ještě poněkud jinak. Obecně se spíš zdálo, že i pokud rozumí síle, nepatří plně k žádné větší a významnější skupině. Uměl sice hodně věcí, což se třeba od Jediů tak trochu očekávalo, ale přesto.... Neměl světelný meč. Měl vibročepel a to nebylo to jediné, co ho odlišovalo.
Dál jsem se v materiálech, ani ve vlastních myšlenkách, které se mi nad nimi honily hlavou nedostal, neboť jsem se musel vrátit k řízení a podniknout kroky k tomu, aby hladce proběhla další část cesty. Vypočítal a nastavil jsem další sérii údajů a loď se znovu ponořila do hyperprostoru. Já jsem se vrátil do na místo, kde jsem studoval materiály případu a kde jsem před tím odložil dataped. Byl jsem odhodlaný pokračovat dále ve čtení, i když jsem si nebyl jistý, jak dlouho to vydržím. Cesta přece jen trvala natolik dlouho, abych dorazil na Edusu pořádně unavený, v případě, že budu celou dobu bez přestávky číst. Pokud jsem toho však chtěl daném množství přečíst co nejvíc neměl jsme na spánek zase tak moc času. Musel jsem tedy počítat s tím ,že bych měl alespoň poslední část letu věnovat spíše spánku než-li četbě. Přiletět na Edusu vyřízený by určitě nebylo ideální ani přínosné.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Densil Coger: Země nikoho

Příspěvek od Elinor Rahl »

Na cestě
Pustil ses do dalšího kola studia materiálů, tentokrát ovšem s důrazem na Edusu, popisy lokací, které mohly přinést nějaké vysvětlení, a s časovým rozvrhem, aby ses stihl před příletem na planetu vyspat a celkově dočerpat síly.

Samotná Edusa se dala popsat jako… umírající svět. Z toho, čím byla za sithského Impéria, zůstal jenom stín. V rámci světů Hegemonie hrála sice první ligu, ale spíš setrvačností, než co jiného. Tak jako ve zbytku Hegemonie hrálo velkou roli několik dynastií vlastnících většinu kapitálu planety. Rodinná pouta tvořila svět fungující sám o sobě, který se od zbytku planety téměř odděloval.
Pokud šlo o vazby na světy venku, existovaly. Hegemonie měla na konfederaci až příliš silné centrální orgány, dokonce se dalo mluvit i o vlastní armádě a flotile, a část Edusanů (hlavně těch, co měli tu možnost) prostě směřovala ven. Čím víc ses tím světem zaobíral, tím jsi pro to měl větší pochopení. Edusa se po pádu Impéria v galaktické válce stala pastí, pro mnoho lidí dokonce smrtící pastí.

Dal sis kratší pauzu, odskočil sis dostat z jídelního automatu něco, co se bude tvářit aspoň symbolicky poživatelně, a pro kávu. Potřeboval jsi dočerpat energii na další informace.

Z Eskiru se před pěti lety stalo centrální vězení pro celou Hegemonii – místo, kam se koncentrovaly nejhorší případy, ale jak ses díval do materiálů, nejen ty, v některých případech byla logika umístění cizích planetárních příslušníků právě sem značně chaotická.
Tato role si vyžádala určité přestavby a přebudování komplexu, který byl ještě za imperiálních dob… něčím podobným. A právě to stálo za logikou, aby „supervězení“ celohegemonického dosahu bylo právě zde.
Podrobností o vzpouře jsi moc nenašel, jenom informace, že proběhla a byla potlačena a možná, možná se v průběhu jejího potlačování poblíž vyskytl Nightwing. Tahle věc zjevně spadala pod vyšší míru utajení, než by bylo zdrávo. Ale na jakýsi zlom „před vzpourou v Eskiru“ a „poté“ upozorňovala část policejních materiálů. Mohlo se zrovna tady schovávat jedno z vodítek? A pokud ano, jaké? Kdo ví.
Krysí díra byla ghetto. Obrovské ghetto vzniklé na troskách několika výrobních čtvrtí z dob imperiálních. Místo obehnané barikádami, které policie nechávala dlouhodobě napospas vnitřním vlivům a jen občas se snažila udržovat pořádek v oblasti bezprostředního sousedství. V „nárazových zónách“ působilo několik lokálních humanitárních organizací a rozhodně to neměly jednoduché. Část z nich se těšila u místních zločineckých špiček jen o něco menší popularitě než Nightwing – a pokud někdo dělal svou práci opravdu vážně a dobře, rozhodně měl mnohem horší životnost než tvůj cíl.
Vztah vlády k tomu všemu byl jednoduchý: až na občasný záchvat „měli bychom s tím něco udělat“ se nikdo nestaral. Už jen z obav o svoje vlastní bezpečí.
Na rozdíl od Eskiru jsi k ní měl podrobnějších informací – stejně tak k jejímu okolí – spoustu. Většinou šlo o historky, o kterých bys radši nevěděl. Příliš se nelišily od historek spojených s Nar Shaddaa, spodními patry Taris, coruscantskými spodními patry a podobnými místy.
Každopádně poslední pokus s věcmi kolem Krysí díry něco dělat, skončil se smrtí Adeline Talon – Vaiken před dvanácti lety. Manželky současného guvernéra, což svým způsobem rozhodně poskytovalo vysvětlení, proč se Edgar Vaiken otázkami okolí Krysí díry zaobíral tak málo, jak to šlo. Adeline měla k všemu podstatně aktivnější přístup, stála za několika organizacemi pomáhajícím se méně šťastným dostat z pekla, jímž ghetto bylo, a skončilo to koordinovaným útokem na centrum její organizace, které bylo umístěné v rámci „sousedské zóny Krysí díry“. Svého času to byl… hodně velký případ, jak jsi pochytil ze zmínek. Na druhou stranu, v materiálech od Irgena jsi neměl žádnou z tehdejších reportáží ani holonetových článků.

Najednou jsi neměl příliš chuť se v podobných věcech šťourat. Rozhodně ne dřív, než dorazíš na Edusu. Přece jen sis potřeboval i odpočinout a nabrat sílu, abys mohl své misi jako takové čelit v nejlepším možném stavu.

Edusa, kosmoport bezpečnostních složek

Přistání proběhlo hladce. Z orbity jsi byl naveden na kurz na kosmoport lokálních bezpečnostních složek a tam tě již očekávali zástupci místních – komisař Lorgan, který se otázkou Nightwinga zabýval v rámci policie, major Brags ze… speciálních sil, a Riona Falken stojící v čele eduské obdoby ministerstva obrany.
Rozhodně v skupince panovalo těžko popsatelné napětí.
Na Bragsovi byly stále ještě vidět následky z posledního setkání s Nightwingem – pokud sis dobře vzpomínal na hlášení, skončil při zadržovacím pokusu se silným otřesem mozku a zlomeným nosem. Dostat plnou silou pažbou blasterové pušky přes obličej rozhodně zanechává stopy, ale nezdálo se, že by se to nějak odrazilo na jeho sebevědomí profesionála. V tomto případě dle všeho frustrovaného profesionála, který má v revíru příliš schopnou škodnou a rád by si s ní změřil síly znovu, podle svých pravidel.
Lorganův výraz byl dokonale neutrální, ale v zásadě se zdálo, že je rád, že tě vidí. Respektive že vidí někoho z řádu Jedi – minimálně jsi pro něj znamenal záruku, že vše bude probíhat tak nějak aspoň teoreticky podle linie zákona, což Brags zjevně viděl jinak.

Riona Falken působila jako v zásadě jediná hráz bránící debatě o smysluplnosti chození na kuny s raketometem. Sotva postřehla, že jsi vystoupil lodi a zamířil jejich směrem, s chladným úsměvem se ti vydala vstříc a podala ti ruku.
„Mistře Cogere? Jsem ráda, že řád Jedi vyslechl naši žádost o pomoc tak rychle, jak jen bylo možné.“
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Densil Coger: Země nikoho

Příspěvek od Merthor »

Na cestě

Po první krátké pauze, kterou jsem si musel udělat protože si to vyžadovalo řízení lodi jsem se rozhodl změnit oblast v níž jsem se snažil získat co nejvíc informací. V důsledku toho, že jsem v materiálech o Nightwingovi nenašel obzvláště mnoho přímých vodítek, jaká jsem hledal a v ně doufal a nemohl jsem si dovolit věnovat poznámkám o Nigtwingovi, více času, zatím co ostatní materiály, kterých bylo stále ještě opravdu hodně bych nechal zcela nepřečtené, zaměřil jsem se na eduský místopis. Věřil jsem, že tato fakta budou trochu jinak pojatá a že mi odpoví na některé z otázek, vysvětlí mi některé věci a snad budou obsahovat více konkrétního, než pouze bájné zkazky o Nigtwingovi. Potřeboval jsem najít více vazeb. Článků, které by to co už jsem věděl spojovaly dohromady. Když člověk pospojoval ty správní věci, začal mu před očima vyvstávat, živý, obraz. Ten obraz se hýbal, mluvil za sám za sebe, za všechny aktéry, kteří v něm měli svou roli a pomáhal přiblížit cíli.
Edusa na tom nebyla vůbec dobře. Ani jsem se moc nedivil, že se tamější představitelé dostaly do opravdu těžké pozice. Za dob, kdy na ní vládlo sithské Impérium měla zřejmě nikoliv bezvýznamnou úlohu a Hegemonii snad i dál v okolním vesmíru určitě dost důležité postavení. Po připojení k Republice se začal význam planety postupně zmenšovat a to nastartovalo úpadek. Edusa toho už nemohla nabídnout tolik co dřív, ztrácela svůj vliv, politická moc jejích představitel také zeslábla. Se slábnoucím vlivem a rostoucím úpadkem se zvětšoval vliv různých zločineckých band a vůbec různých podvratných živlů, takže určité struktury moci, kterou bylo se možné disponovat se nezmenšily, jen se pozměnily a posunuly poněkud dost jinam. Ty pochybné organizace, gangy na planetě možná byly a působily už předtím možná i dost dlouho, možná přišly i další, ale tohle by jim určitě muselo nabídnout dost velkou šanci na to, aby po ní bez váhání okamžitě skočily a pokusily se z toho všeho pro sebe urvat co největší krajíc, zvrátit pár drobností ve svůj prospěch. Začala se snižovat celková úroveň, plošně se začaly objevovat větší problémy a stále se ještě prohlubovaly. Některé problémy se asi týkali i obecného pořádku bezpečnosti lidí na planetě. Obyvatelé Krysí díry se s rostoucím vlivem určitě osmělili provádět víc zločinů, osmělovali se, zacházeli dál a vtahovali obyvatelstvo Edusy. Svou roli v tom určitě hrála i válka gangů v niž se poprvé angažoval Nightwing. Snad právě s tím vším souvisela nějaká ta vlna migrace i zvýšené nespokojenosti. Snaha některých lidí o odchod z planety a nalezení lepšího života někde jinde taky situaci příliš nepomohla. Dalo se to opravdu dobře chápat, být na jejich místě, kdo ví, asi bych něco podobného taky udělal, ale celý ten koloběh to jen a pouze ještě urychlilo. Byl to vlastně přímý proces probíhající v začarovaných kruzích a bylo jasné, že se s tím, aby se zastavil dá něco dělat strašně obtížně, jestli ovšem vůbec něco dělat jde. U dobře známých firem na dobře známých místech s tím taky nikdo nikdy nepohnul, nemluvě o tom, že Edusa nebyla jediná planeta které se něco podobného přihodilo. Místní vláda se přirozeně pokoušela nějak reagovat, přistoupit k nějakým opatřením, ale situace byla tak složitá, že se daná opatření ukázala jako dost neúčinná a tak politické špičky polevily a snažily se alespoň udržet nějaký nastolený směr, zajistit, aby se situace neproměnila v jednu velkou explozi. Jenomže i tak, bez finální exploze to všechno bylo zadělané těsto, podhoubí na další a další problémy. Nevypadalo to, že by se to chtělo zastavit, spíš že to bude pokračovat pořád dál vyvíjet se bujet, pokud nebude něčeho, nebo někoho z venčí ,co by do toho vstoupilo.
Dost výmluvné bylo už jenom to, jaké body v poslední době začaly nabírat na důležitosti poněkud na úkor průmyslových společnosti, popřípadě obchodních trastů atd. Měl jsem sice k dispozici hlavně ta fakta, která se týkala bezprostředně případu Nightwing ale stejně jsem měl pocit, že se kolem vězení Eskir a toho obřího shromaždiště zločinců stalo docela dost důležitých věcí a že význam obou těch míst v poslední době rychle stoupal. To mohlo docela dobře potvrzovat teorie, které jsem už předtím v hlavě rozvinul. V tom všem opravu musela mít zločinnost a vůbec všechno to co se točilo kolem zločinnosti svou roli.
A v tomhle všem se objevil Nighteing, diskutovalo se proč, ale nikdo to nevěděl. Nemohl jsem se divit, že se něco takového stalo. V takovéhle situaci, se často něco stane. Nějakým způsobem se uvolní tlak. Ale byla tu klíčová a skutečně dost možná rozhodující otázka, kterou jsem si během čtení dokumentů zopakoval už poněkolikáté. Co a proč Nigtwing vlastně provádí.
Po další chvíli studia jsme si musel svou práci opět přerušit. Vzal jsem si nějaké jídlo z automatu. Vzhledem k tomu, kolik jsem měl práce a jak mě zaměstnávala, mi to tak nějak vůbec nevadilo. Potřeboval jsem do sebe něco hodit, ale co to je a jak to chutná jsem nevnímal a neřešil. I hrnek kávy jsem do sebe hodil opravdu v rychlosti, ač to byl obvykle důvod, proč alespoň chvíli zabrzdit odložit rozdělanou práci a věnovat se něčemu jinému. Hlavní bylo abych měl přestávku a jídlo už za sebou a mohl se v klidu věnovat další důležité práci, abych nemarnil čas a znovu pokračoval ve čtení. Dál jsem šel ještě o něco hlouběji, i když mi to některé neúplné body odmítly udělali snazší. Úloha, kterou mělo hrát vězení Eskir a druh zločinců, pro které bylo vězení určeno, to byla vzhledem informacím kolem tohoto místa taky dost důležitá věc. Důležité vlastně bylo úplně všechno, ale tohle byl jeden z bodů, které mohly napovědět víc a pomoci celou věc rozlousknout. Mohli zde samozřejmě být i jiní vězni, ale na to, že je tu dost takových vězňů, kteří můžou být až moc nebezpeční se dalo docela době spolehnout. Všiml jsem si i delší tradice, kterou místní vězení mělo už od imperiálních dob.Opravdu dobře zavedená "firma", pro všechny známé firmy, které jsou zrovna polapitelné a nadosah. V Eskiru byla shromážděná opravu pěkná sebranka. Největší grázlové, jací působili v okolí v působnosti celé Hegemonie. Někteří z těch, kteří zde byly ubytovaní museli mít i dost silné vazba na Krysí díru. Mezi vězením a Krysí dírou určitě taky fungovalo nějaké neoficiální spojení. Tak už to ve vězeních bývá. Takové kontakty a nejeden druh spojení, mezi vězením Eskir a Krysí dírou musel být, nějak fungovat. Došlo k nějakému tomu útěku, předání informací, nebo zboží.... Zřejmě právě tak došlo k oné vzpouře, Pokus, těch, kteří zde měli přechodné, nebo dost často možná i trvalé bydlení o přestěhování zpět do svých děr a spíš to bylo ještě komplikovanější. Ta vzpoura a vůbec ostatní události, které se na Eduse odehrály a kolem kterých se ochomýtal Nihgwing, počítaje mezi to hlavně ještě tu válku gangů, kterou to s Nightwingem všechno začalo, ale samozřejmě všechno ostatní do čeho se Nightwing připletl, by možná bylo dobře opravdu pečlivě prostudovat. Udělat jakousi analýzu toho co se stalo, nevynechat žádný detail. Věděl jsem, že to všechno s naprostou určitostí s Nightwingem souvisí, že by to stačilo spojit dohromady, přijít na to, co mají všechny ty události společného, kde jsou další podobnosti a další charakteristické rysy a proč se staly. V tu chvíli bych snad měl v ruce klíč k tomu, abych Nightwinga pochopil, zjistil co zamýšlí a proč to všechno dělá Bylo ovšem jasné, Nigtwingovi to přece muselo dávat nějaký konkrétní smysl. Krysí díru nebylo tak těžké si představit a odhadnout. Vzal jsem si na pomoc něco co jsem znal alespoň trochu lépe. Když člověk vzal známá místa, o nichž se doopravdy mluvilo a to ani nemusel opustit Coruscant, k dalším takovým samozřejmě patřila i Nar Shaddaa a ne jen ta i další, zdálo se, že je to v krysí díře dost podobné. Pod povrch se nedalo dost proniknout, ale na povrchu toho bylo patrného dost a dot. Bylo to nebezpečné místo, kde se shromažďovaly nebezpečné osoby oddělené a přeso na své okolí dost a dost působící. Z toho místa musel doopravdy do okolí vycházet strach a špína. Byl to sice svět, který vypadal a fungoval jinak, než to co bylo okolo něj, dovnitř byl uzavřený, ale ven ne tak docela. Ty organizace, které vystřídaly výrobní podniky, nacházející se původně na tom místě, měly své záměry, své plány. Mezi ně určitě nepatřilo jedině zašít do své díry a tam si dělat svoje a nechat okolní svět hezky na pokoji. Naopak každý, kdo jim jakkoliv škodil, křížil jejich plány se ocitl na mušce. Poznalo to několik humanitárních organizací a doplatila na to spousta dalších lidí a dokonce i guvernérova žena. A z toho plynuly další věci. absolutní rezignovanost guvernéra i vlády a další série dobrodružných historek. Ten příběh mě zajímal stejně jako další příběhy, spojené s tím, co se dělo v souvislosti s Nightwingem. Dost možná, že i tohle s tím mělo taky nějakou spojitost a i když jsem ani tady nenašel zrovna moc podrobností, pozorně jsme si pročetl, všechno co se toho týkalo. Znělo by to samozřejmě značně senzačně a fantasticky, že by hlavním důvodem, pro to co Nightwing dělal, měla být smrt guvernérovy ženy, ale byla by to mezi konturami, té kauzy a nejasnými náznaky jedna věcí, která by se dala označit za přímý motiv. Na druhu stranu bylo možné říct, že ta věc se odehrála před dvanácti lety, což bylo dost dávno. To by znamenalo, že by Nightwing působil dost dlouhou dobu ještě jiným způsobem, aniž by o něm někdo věděl, nebo že by na svou šanci, aby se z něj delší dobu musel čekal. Ale možná to nebyla přímá příčina spouštějící Nightwingovo jednání, ale první článek v tom co se seběhlo. Možná to byl startér, jenž způsobil, že se daly věci do pohybu, že se začalo něco dít. Možná... Ale to všechno zatím byly jenom pouhé spekulace. Krátkých spojení jsem se zatím varoval. Krátká spojení, byla sice jednoduchá, ale často vedla k omylům a fatálním chybám. Tu věc jsem ale z hlavy tak docela nepustil. Všechno mohlo souviset ze vším. To byl základní bod, kterého jsem se držel. Měl jsem v úmyslu se to, co tu chybělo někoho zeptat. Výhodou by bylo, pokud bych se dostal i k místním tajným materiálům. To bych se určitě dozvěděl víc, než je psáno tady. Ale to by mi je museli chtít ukázat
Pokračoval bych ještě dál a přečetl další věcí, ale když jsem si nakonec uvědomil, že jsem s datapedem v ruce málem usnul a že už je moje práce stejně pomalejší, odložil jsem dataped a odešel se natáhnout do kajuty a trochu si zdřímnout. Věděl jsem, že bych měl mít ještě dost času, abych si před příletem na Edusu odpočinul. Mohl jsem spár téměř až do chvíle, kdy se objevím poblíž Edusy a palubní počítač ohlásí znovu výstup s hyperprostoru. Sotva jsem se natáhnul, oči se mi samy zavřely.


Edusa, kosmoport bezpečnostních složek

Práce v kokpitu byla během cesty snad první věc, s jsem nespěchal a naopak si dal trochu na čas. Poté, co frachťák vystoupil z hyperprostory a já se patřičně ohlásil, oznámil všechny svoje údaje a počkal si na odezvu s přistávacím kurzem, předvedl jsem těm, kteří mě mohli z kosmoportu bezpečnostních sil sledovat, precizní čisté přistání. Ještě malou chvíli jsem zůstal, jen abych mrkl zda-li je všechno v pořádku a cvaknutím několika vypínačů vypnul většinu lodních systémů. Teprve potom jsem sesbíral všechny svoje věci a přiměřeným tempem se vydal se k výstupní rampě. Cestou jsem si ještě trochu upravil roucho, aby na něm nebyly vidět následky dlouhé a náročné cesty. uklidil jsem svoje myšlenky, které se začínaly opět příliš rychle rozbíhat. Z rampy jsem směrem k těm třem, kteří mě očekávali také scházel pomalu a důstojně, s maskou vážnosti v obličeji a bez horečného spěchu. Cestu jsem musel uspíšit, ale nyní by spěch nijak nepomohl. Jednak protože by ne nevypadalo dobře a dojem z toho by nebyl nejlepší. Přeci jen byl jsme sem poměrně oficiálně vyslaný, za určitým posláním a reprezentoval řád Jediů, pak i proto, že všechno chtělo svůj čas. Určité seznámení s těmi, s těmi, kteří mě přišli uvítat a zřejmě jsem s nimi měl spolupracovat, pokus je odhadnout, navázání konkrétní spolupráce, zahájení příprav, konkrétní akce, setkání s dalšími osobami. Uvážený systematický postup přeci ještě nemusel znamenat, že nebudeme dost pohotoví. Nějaký systém musel být.
Uvítací výbor jsem si pečlivě prohlédl a pokusil se udělat si první obrázek. Většinou to byla určitá odměřenost, jak už to u formálních rozhovorů a uvítání bývá. Snad tam byly i záblesky něčeho jiného. odhodlání, cílevědomosti... ale spíše byly dost málo určité Až dojde k většímu kontaktu, než je pouze pár úvodních slov, určitě budu vědět víc, z toho co vědět potřebuji.
Zamířil jsem přímo k netrpělivě očekávající mě trojící Když došlo k vlastnímu setkání, lehkým stiskem jsem opětoval podání ruky ministryně Falken a ke své odpovědi zvolil stejně jako ona obvykle formální zdvořilostní fón, přiměřený obsahu sdělení.
"Densil Coger, pověřený za řád Jediů, k vašim službám." řekl jsem a svá slova doprovodil formálním náznakem úsměvu.
"Dělali jsme všechno, co bylo v našich silách, abychom vaší žádosti mohli vyhovět."
Naposledy upravil(a) Merthor dne 29.11.2013 14:16:57, celkem upraveno 2 x.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Densil Coger: Země nikoho

Příspěvek od Elinor Rahl »

Edusa, kosmoport bezpečnostních složek

„Předpokládám, že jste se cestou s podstatou našeho problému stačil blíže seznámit,“ usmála se na tebe ministryně.
„S posledními ani orientačně.“ Bragsův výraz napovídal, že podle jeho „skromného názoru“ něco podobného nelze. „Při vší úctě, nemyslím, že jste mohl z hyperprostoru chytat aktuální zpravodajství o dění na Eduse.
Než stačila Riona Falken dát najevo rozhořčení z přesměrování hovoru, zapojil se i Lorgan: „Objevil se druhý strážce. Strážce – napodobovatel.“
„Nevíte, jestli je to napodobovatel!“
„Není to náš Nightwing,“ namítli oba zástupci bezpečnostních složek téměř jednohlasně,což jim nebránilo se na toho druhého podívat jako na hromádku banthího trusu. Nutno dodat, že ministryně se v tuhle chvíli tak dívala na oba. Rozhodně jí narušili plánovaný postup tvého uvítání a pokusili se přesměrovat tvou pozornost směrem, který ona sama považovala za irelevantní.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Densil Coger: Země nikoho

Příspěvek od Merthor »

Edusa, kosmoport bezpečnostních složek

Ne že bych automaticky očekával, že všechny body mé spolupráce s představiteli Edusských bezpečnostních a vojenských složek proběhnou naprosto hladce a bez jakýchkoliv problémů. Něco o tom, jaká na planetě vládne atmosféra a co z toho vyplývá pro vyšetřování se dalo vyčíst z poznámek které jsem studoval. Ale to, že se vyskytnou problémy hned při prvním rozhovoru a že se ten začne drobit a komplikovat v podstatě po několika úvodních větách, to bylo přeci jen ještě o trochu horší, než jsem na základě svého úvodního úsudku o situaci předpokládal. Snad jsme čekal komplikace přeci jen trochu později, nebo více skryté ne tak patrné na první pohled. Ale co jsem mohl očekávat, když jsem opravdu nemohl vědět, co se stalo těsně před mým příletem na Edusu, tedy se ten kdo se zase objevil ten kdo vydával za Nihgtwinga. To tedy mohlo mít na situaci dost velký vliv. I já jsem, měl trochu pocit, že se to muselo stát skoro mě před nosem, aniž by do toho mohl zasáhnout.
Otázka, kterou ministryně pokračovala v rozhovoru stále ještě zapadala do běžné formálního zdvořilosti, zároveň ale měla svou důležitost a svým způsobem připravovala půdu pro rozhovor o celém případu Nigtwing. Tento průběh měl alespoň ještě nějaký systém, ač byly jinak formality a veškeré společenské procedury většinou dost zdlouhavé a ne příliš zábavné. Přikývnul jsem, protože byla pravda, že jsem se studiem problému zabýval, ale nějaký komentář jsem nechal na později na nějakou trochu příhodnější chvíli, až se rozhovor poněkud více rozběhne. Taky že se hned rozběhl, akorát trochu jiným směrem.
Došlo k velice rychlé změně tématu. Zcela jistě v tom hrálo velkou roli napětí a také jistá rivalita. V téhle situaci to bylo docela normální. Něco jako profesionální soupeření těch tří se prostě v dané situaci dost vyhrotilo. Snaha po úspěchu, dosáhnout ho po svém a pak shrábnout zásluhy, to byla dostatečná motivace k takovému chování. Nehledě na to, že do hry mohli vstupovat ještě další vliv, ale co se dalo usoudit bylo, že spolupráce těch tří, není moc pevná a že tedy nebude nikterak jednoduché koordinovat svůj postup se všemi najedno. Snad bych dokázal dosáhnout nějaké účinné spolupráce, kdyby tu na mě nečekala celá delegace, i když kdo ví, kdy bych se potom dozvěděl o posledních místních událostech a jak by se takový hovor rozvíjel.
To, že se objevilo podezření na někoho dalšího, kdo se vydával za Nightwinga a zvlášť během mého příletu na Edusu, trochu měnilo situaci. bylo potřeba k faktům připočítat další problém a udělat si obrázek o tom, co tohle zase může znamenat. Pak bylo potřeba zvážit, jak se v takové situaci zachovat, jak postupovat. Nechtěl jsem připustit fatální chybu hned na začátku a proto bych se nesměl ukvapit. Měl bych nejdříve získat víc informací, ověřit, že se nejedná o další mediální zkreslení, nebo falešný poplach. Získat si konkrétní informace, na kterých staví tyhle domněnky.
Na jednu stranu nebylo vůbec nic jistého, až na to, že zřejmě došlo k dalším nepříjemnostem. Slyšel jsem zde jisté tvrzení, ale to nebylo podložené pořád to bylo jenom tvrzení. Mohlo se jednat třeba o matení nepřítele. Pokud Nightwing předpokládal, že mu přišli na nějaký jeho postup, něco co pro něho bylo typické, pak to mohl třeba i záměrně změnit a žádný další napodobitel se neobjevil.
Zároveň se to ale nedalo brát příliš na lehkou váhu. Jestli se skutečně objevil někdo další kdo těží z té staré legendy, bude těžší všechno uhlídat. Teoreticky by se dalo říct, že v rámci jednoho případu by se pak museli řešit najednou případy dva. Dva Nightwingové by mohli útočit na dvou místech najednou a to by potom nebylo vůbec dobré. Znamenalo by jen další problémy a zásadně by to ztížilo možnost uchovat si přehled o věcech a dostat celou situaci pod kontrolu. Mohl jsem jen doufat, že to není pravda a pokusit se správným způsobem tuhle verzi vyvrátit Samozřejmě toho bylo k ověření víc.
Možná by se dalo poznat něco víc, kdybych si mohl prohlédnout místo posledního vpádu. Tam bych mohl odhalit případné další detaily, souvislosti a na jejich základě třeba ještě na něco dalšího přijít. To byl standardní praktický přístup k věci, který byl blízký většině bezpečnostních složek a snad mohl přinést i nějaké konkrétní výsledky na rozdíl od prodlužování formálního hovoru. Jenže následky toho co se událo byly možná už odstraněny, Nightwinga bych při práci stejně nezastihl a navíc existovalo víc směrů pátrání, kterými by se za současných okolností bylo nejlépe zabývat co nejdříve. Zažádat si o přístup k některým tajným materiálům, doplnit si informace, a rozhodnout se pro konkrétní postup bylo to nejdůležitější, co se týkalo přípravy na následující Nightwingovo představení.
Chvíli jsem váhal, protože mě nedávné události zajímaly, ale zároveň to nebylo příliš kompromisní řešení, které by napomáhalo všestrannému rozhovoru. Ministryni tím vzhledem k tomu, jak započala rozhovor a jak se teď tváří určitě nepotěším. Nakonec jsme se na to přeci jen zeptal.
"Na základě toho předpokládám, že došlo k nějakému dalšímu incidentu. Můžete mi prosím stručně nastínit základní okolnosti, abych si podle toho mohl udělat hrubou představu?"
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Densil Coger: Země nikoho

Příspěvek od Elinor Rahl »

Edusa, kosmoport bezpečnostních sil

Braggs se sotva znatelně poušklíbl.

"Stručně? Výzkumná centrála Edialu se změnila v pěkný ohňostroj. Patnáct mrtvých."

Co sis vybavoval, Edial se zabýval především výzkumem a výrobou různých biochemických produktů. Byla to jedna z mnoha společností, jejichž význam je nanejvýš sektorový, žádný velký hráč typu Czerka.

"Použité technologie a strategie jsou dost podobné těm, co používá Nightwing. Jen s několika... rozdíly," doplnil jej komisař. "Tím nemyslím ty mrtvé. Respektive jenom je. Odlišná logika při výběru cíle. Žádné... varování. Podle forenzního oddělení odlišná kovová čepel. A stopa po použití světelného meče."
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Densil Coger: Země nikoho

Příspěvek od Merthor »

Edusa, kosmoport bezpečnostních sil

To že by bylo stručné, až strohé, se Braggsovu sdělení rozhodně nedalo upřít. Ale zároveň to sdělení opět obsahovalo dost jasných náznaků toho, že se opravdu nejedená o stejného pachatele. Byla tu opět řada faktů a otazníkům které s tím vším nějak souvisely, jen je bylo potřeba nějak zasunout, zařadit na jejich právoplatná místa v té pomyslné skládačce toho, co se tu vlastně odehrávalo.
Vážnost nově vzniklé si situace se potvrdila. Podle všeho se na první pohled zdálo dost jasné, že to co se stalo neodpovídá Nigtwingovu stylu a že to s velkou pravděpodobností neprovedl sám Nightwing.
Nejvíce samozřejmě bili do očí ti mrtví. Aby Nightwing nejdříve cíleně nezabíjel a teď cíleně zabíjel, aby změnil svoje vlastní metody natolik, že si budou přestávat být podobné, to jaksi postrádalo část logiky. Ještě k tomu, tady takových aspektů, které se tvářily takovým způsobem bylo víc, což by zase jen podporovalo teorii, že to udělal někdo jiný. Ten někdo by se samozřejmě z nějakých důvodů musel chytit toho, co se kolem domělého Nightwinga v současné době dělo a snažit se ho napodobit, jen do hry navíc zamíchal svoje vlastní plány a představy o tom, jak by všechno mělo probíhat. Podobné prvky tam přeci objevili. Určítá tajmenost a nejistota, která to všechno vždycky zahalovala, útok na něco, co mohlo za určitých podmínek zmanemat nezepečí a vůbec...
Pokud by to byla pravda, hodně by to ovlivnilo možnosti toho, co můžeme dělat. Bez varování jsme se mohli z těží připravit a jen dost těžko odhadovat, kde Nightwing hodlá provést svůj další nájezd. A pokud bychom na to nějak přišli a chtěli si na Nightwinga počíhat, riskovali jsme, že se staneme součástí oblasti, která vyletí do vzduchu, nebo něco podobného. To byla skutečně moc příjemná představa. V opačném případě poněkud riskoval Nightwing. Věřil jsem, že pokud se s ním setkám, dokážu udělat něco, aby ce situace oproti situaci na niž je zvyklý poněkud změnila.
Ale všechno to pořád byla jenom teorie která se dala vyvodit s hrubého shrnutí faktů.
Teoretická šance, že to mohl udělat Nightwing pořád zůstala a vůbec s ní nepočítat, by se mohlo ukázat jako hrubá chyba. A ověřit si to... to jsme zatím tak jednoduše nemohl, už jenom proto, že kde to vyletí do vzduchu, tam mnoho stop a vodítek určitě nezůstalo. Tedy ne, že by jich jindy zůstalo nějak mnoho, ale třeba by se dalo něco vypátrat.
V podstatě nezbývalo, než se vrátit k původnímu plánu, najít nějakou informaci, která by pár věcí spojovala a pokusit se přijít na to, jak Nightwing může jednat.
"Dobře, děkuji. To je důležitá informace," odtušil jsem.
"Ale vzhledem k tomu, že už s tím moc nenaděláme, měli bychom to teď vzít spíš nějak systematicky a pokusit se nahlédnout kousek do budoucnosti," doplnil jsme z úmyslem tentokráte to zahrát poněkud na druhou stranu a pokračovat v původním rozhovoru, který byl touto zprávou poněkud přetržen.
"Materiály k případu jsem se samozřejmě snažil prostudovat, ale vzhledem k tomu, jakou část z nich tvoří informace ze strany místních médií, nejsem si zcela jistý, nakolik je můžu považovat za jasná a prokázaná fakta."
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Densil Coger: Země nikoho

Příspěvek od Elinor Rahl »

Edusa, kosmoport bezpečnostních sil

"A co přesně by vás zajímalo?" zeptal se komisař Lorgan nevinně, možná až příliš, s přihlédnutím k situaci.
Otázka to ale nebyla od věci, vzhledem k tomu, že pravěpodobně neměl představu, k jakým a jak zpracovaným informacím ses vlastně přesně mohl přes řád Jedi dostat, a jakým směrem se mohlo ubíhat tvé studium podkladů nyní.

"Podle instrukcí z vyšších míst vám máme být plně nápomocni."
Nešlo nezaznamenat jistou, jemnou ironii, která však byla namířena spíš proti ministryni než proti tvé osobě.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Zamčeno

Zpět na „Ostatní“