Akademická soutěž - Poslední vůle

Ostatní uzavřené projekty, MPMka a podobné ...

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Akademická soutěž - Poslední vůle

Příspěvek od Jordi Linx »

Bývá už pomalu tradicí, že jednou do roka je vyhlášena soutěž zkoušející literární dovednosti obyvatel Akademie. A nejinak tomu bude i letos.

Téma soutěže?
Název již napovídá, kam budeme tentokrát směřovat.
Svět Star Wars je rozsáhlý, rozmanitý a proto v něm existuje spousta způsobů jak zemřít. Ať už je to zbloudilý výstřel od stormtroopera, maniakální Jedi považovaný za vyvoleného nebo prostě destruktor, který vám spadne na hlavu. Smrt je mnohdy prostě nevyhnutelná a jasným faktem, který nemine nikoho(ani Palpatina, byť to musel absolvovat několikrát). Ne všichni si to však uvědomí a zanechají něco na rozloučenou, nebo rozdělení toho, co během života nabili. Nicméně vy máte příležitost se připravit! Vaším úkolem je totiž napsat Poslední vůli, poslední rozloučení či poslední příkaz, prostě cokoliv, co by se mělo brát v potaz po smrti vaší postavy. Postava může být z reálného univerza nebo vaše smyšlená, to záleží jen na vás. Nicméně berte u takovýchto postav v potaz, že mají nějaká pravidla chování, kterým byste se neměli nějak výrazněji vymykat.
Update: Neexistuje exkluzivita na některou z postav, když budou tři závěti Vadera, tak budou tři závěti Vadera.

Kdo se může zúčastnit?
Úplně všichni členové Akademie s minimálně pěti příspěvky, vyjma mé maličkosti.

Do kdy?
Závěrečný termín pro poslání vaší práce je stanoven na 15.7., což jsou tedy dva měsíce a něco pro vytvoření vašeho příspěvku.

Kam?
Nabídnu vám dvě možnosti, jak zaslat soutěžní příspěvek:
1, Na e-mail: soutez(a)forceacademy.net
2, Mně PMkou tady na Akademii
- Preferuji e-mail Akademie, který byl za tímto účelem vytvořen a nemám problém s většinou typů souborů.

Informace:
Aby byla soutěž platná, tak musí být přijaty alespoň tři práce!

V jaké formě?
Pokud to bude poslední vůle, tak nezapomeňte na některé náležitosti, jako třeba jméno a datum, klidně můžete přidat "notářské ověření"(něčí podškrab). Nezapomeňte, že ta listina by po smrti vašeho charakteru měla nabýt ideálně úřední platnosti.
Obsahově vás nechci omezovat, ale nepřehánějte to prosím, nerad bych četl desetistránkový seznam věcí, které má Padmé nechat zařídit poté, co Anakin(kdyby přeci jen opravdu) zemře.

Kdo a jak bude hodnotit?
Hlavním porotcem budu opět já a stejně jako v předchozích ročnících si přiberu další dva porotce. Opět se budu snažit o jednoho "mimo" Akademii pro zpestření hodnocení, nicméně jména porotců určím až po ukončení soutěže a to dle jejich situace.
Hodnotit se bude smysluplnost, vtipnost, ať už humorně myšlená nebo sarkasticky laděná. Pár těch drobností, které by úřední listina měla nést a v neposlední řadě samozřejmě originalitu a unikátnost.
Pravopis a gramatika jsou vedlejším faktorem, nicméně pokud to bude "prasárna roku", tak minimálně já budu dávat body dolů, takže si to po sobě aspoň jednou, nejlépe dvakrát přečtěte.

Co můžete vyhrát?
* Hodnost ForceWritera
* Zápis do Síně Slávy pro trojici nejlepších
* Personalizovaný diplom pro vítěze
* Věcnou cenu s tématikou Star Wars

Vyhlášení vítězů?
Proběhne na 8. oficiálním sraze fóra v letních měsících. Pokud vítěz nebude osobně přítomen, tak se za ním dle možností pokusím po domluvě osobně dopravit a předat, přinejhorším by bylo řešeno jinak.

Případné dotazy a poznámky můžete psát do tohoto tématu, rád na ně odpovím.
----------------------------------
Aktuální počet účastníků: 4 (k 15.7.)

Přijaté práce:
11.5. - East.Wood - Jabba the Hutt
15.6. - Levyn Abraham - Argo Tercius
30.6. - Merthor - Císař Palpatine
15.7. - Shisco - Kachon Gazli
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Akademická soutěž - Poslední vůle

Příspěvek od East.Wood »

Jestli mohu zde připojit poznámku, asi by nebylo od věci napsat, kdo si koho pro svůj literární výtvor vybral, aby se pak nesešly tři závěti Vadera a tři Yody... sice je to teoreticky možné, ale nebude to pro porotu tak zajímavé...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Akademická soutěž - Poslední vůle

Příspěvek od Xavier »

Zde bych si dovolil s Eastem nesouhlasit. Někdo, kdo se k soutěži dostane až později by mohl mít výborný nápad například na Palpatinovu závěť, ale protože zjistí, že někdo jiný už ji udělal, tak si vybere někoho jiného, kam ony nápady už nepůjdou tak dobře zakomponovat a sníží tak svou šanci na výhru. I třeba kvůli práci, která nebyla ani z poloviny tak dobrá, jako by byla jeho, což mi příjde jako škoda.
Chápu že porotci by asi z x-té závětli Darth Vadera nebyli nadšení, ale zase myslím že bude lepší mít 4 Vaderovy závěti v dobré kvalitě. Něž jednu uspěchanou Vaderovu a tři slabší závěti neznámých postav, kde si porotci budou muset hledat, co je ta postava vůbec zač.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Akademická soutěž - Poslední vůle

Příspěvek od Jordi Linx »

Xav má pravdu - exkluzivita na postavy tu nebude. Takže, když bude třeba šest závětí lorda Vadera, tak bude šest závětí lorda Vadera. Berte to jako větší výzvu v tom porazit někoho přímo proti sobě.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Akademická soutěž - Poslední vůle

Příspěvek od Elinor Rahl »

Jenom se zeptám - je myšleno poslední vůle jako téma (tedy s volností uchopit, jak člověk jen chce), nebo jako žánr?
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Akademická soutěž - Poslední vůle

Příspěvek od Jordi Linx »

Je to myšleno převážně jako dokument, tedy asi i žánr, i když takhle bych to nenazval. Povídka o poslední vůli či mikropříběh tímhle směrem nespadají. A to je čistě úmyslné, protože povídkové soutěže většinou nemají dost přispěvatelů nehledě na téma.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Akademická soutěž - Poslední vůle

Příspěvek od Jordi Linx »

Během osmého srazu došlo k vyhlášení této soutěže, které se nakonec zúčastnili čtyři soutěžící. Každý pojal soutěžní příspěvek tak trochu po svém, což komplikovalo mnohdy i hodnocení. Ale dost zdržování, pořadí bylo tedy následující:

1, East.Wood
2, Shisco
3, Merthor

4, Levyn Abraham

Vítěz obdržel, jak už je zvykem, diplom, letos v modrých barvách (náhled je k dispozici v síni slávy) a tentokrát i flaštičku, v podobě kapitána Morgana. Ten měl mít i svou unikátní etiketu (kapitán east.wood), naneštěstí jsem však nestihl toto však zrealizovat.

Rád bych poděkoval všem zúčastněným za jejich příspěvky, kdy každý byl něčím unikátní a měl něco do sebe. K jednotlivým bodům jsem se vyjadřoval na srazu, stejně jako druhý z porotců, jenž byl přítomen.

Děkuji také vybraným porotcům za jejich asistenci v rozhodování, kdy opět přinášeli pestré náhledy na pořadí a příspěvky účastníků.

Dále nyní zveřejním soutěžní příspěvky:
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Akademická soutěž - Poslední vůle

Příspěvek od East.Wood »

Závěť
I.
Já, níže podepsaný Jabba Hutt, narozen 600 BBY, bytem Tatooine, Dunové moře - sever 123, pořizuji po zralém úsudku závěť a odkazuji mému otci Zorbovi Huttovi , narozenému 1000 BBY , momentálně pobývajícímu ve věznici na Kipu, následující:

- sídlo palácového typu, postavené na pozemku spadajícím pod katastrální území Mos Eisley.
- obchodní podíl ve společnosti Jabba Transport s.r.o, se sídlem tamtéž.
- veškeré své obchodní náležitosti na planetě Kessel

II.
Já, níže podepsaný Jabba Hutt, narozen 600 BBY, bytem Tatooine, Dunové moře - sever 123, pořizuji po zralém úsudku závěť a odkazuji mému příteli Hanovi Solovi , narozenému 29 BBY , toho času zalitému v karbonitu, následující:

- luxusní repulsní člun Khettana značky Ubrikkian Industries, vhodný k pozemnímu cestování na planetách s písečnými dunami. Rok výroby asi 245 BBY.
- své dva nejnovější přírůstky do řad služebnictva, droidy C-3PO a R2-D2. Řečení droidi jsou na sklonku své životnosti, přesto jeden je šikovný překladatel, druhý se hodí k roznášení drinků a občerstvení.

III.
Já, níže podepsaný Jabba Hutt, narozen 600 BBY, bytem Tatooine, Dunové moře - sever 123, pořizuji po zralém úsudku závěť a odkazuji mému majordomovi Bibovi Fortunovi , narozenému neznámo kdy, bytem Tatooine, Dunové moře - sever 123, následující:

- své dvě twi'lecké luxusní společnice Cocu a Colu.
- doživotní předplatné časopisu Nahé modelky z Rylothu.
- VIP členskou kartu Night clubu Modrá ústřice na planetě Nal Hutta.

V případě, že by Han Solo z jakéhokoliv důvodu nedědil, ustanovuji princeznu Leiu Organu náhradní dědičkou v plném rozsahu. Toto platí i přes fakt, že dotyčná již nezastává úlohu princezny a je mou velice blízkou osobní přítelkyní, která je ke mně vázána silným poutem přátelství.

IV.
Prohlašuji, že se jedná o mou poslední vůli.
Jabba Hutt,

na Tatooine dne 21.8. roku 4 BBY
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Re: Akademická soutěž - Poslední vůle

Příspěvek od Shisco »

Sylkanin pokoj v Chrámu se nořil do tmy, jen vznášedla ve vzdušných pruzích lemujících bezletovou zónu okolo jeho věží házela na okno zakryté černým saténovým závěsem slabé stříbřité odlesky. Seděla v bělostném rouchu na koberci obklopena svazky knih zapůjčených z archivu, jež se válely všude okolo, a mlčky si prohlížela rytinami zdobený černozlatý holokron ve tvaru dvacetistěnné kostky.
„Kachone?“ promluvila tiše a její hlas se stále trochu zalykal na znamení toho, že před nedlouhou dobou plakala.
„Ano, zlatovlásko moje?“ rozsvítil se nad dvacetistěnem hologram strážce holokronu v životní velikosti, oděného v rozevláté šedé roucho, zpod kterého koukala vzdušná bílá košile, a s dlouhou rukojetí oboustranného světelného meče připjatou na opasku. „Co pro tebe můžu udělat?“
Sylkana se na něho podívala uslzenýma očima.
„Ožít,“ vzlykla.
Strážce udělal krok dopředu a pokleknul na jedno koleno, načež Sylkaně ovinul nehmotnou paži kolem ramen a druhou ji pohladil po vlasech.
„Obávám se, že to ti nejsem schopný splnit.“
„Já vím, já vím...“
Strážce holokronu ji hladil a ona si ho prohlížela. Chtěla se ho dotknout a položit dlaň na jeho tvář, a její ruka trojrozměrným obrazem prošla skrz.
„Jordi, Marco, Paeris, a Bastila s Visas, které se mnou tráví tolik času na úkor věcí, které mají na práci… Všichni jsou na mě tak strašně hodní a starají se o mě místo aby honili Veila a jeho nohsledy po Expanzním regionu. A navíc mám pocit, že to má všechno spíše opačný účinek.“
Strážce se dotknul jejího čela svým.
„Opravdu? Oprostila ses od svého hněvu, a to je velikánský úspěch. Visas je hodná holka. Poslouchej ji, o hoři jednu nebo dvě věci ví.“
„Budu. Vždyť to byla ona, kdo zabil Pána hladu, který mi tě vzal. I když to mrtvé z Katarru neoživí, to mi tě nevrátí… Já vím, pomsta a tak, nejediské věci, ale teď nemáš pravdu, víš? Ten hněv přehlušoval bolest a teď, když už ho necítím… Vždyť náš syn už mě ani jinou nezná…“
Obejmul ji. Kdyby to bylo možné, přitiskla by hlavu na jeho hruď.
„Přehraj mi znovu tu zprávu.“
„Viděla jsi ji už tolikrát.“
„Stejně ji přehraj, z nějakého důvodu mi dodává sílu… Prosím…“
Kachon – strážce holokronu Sylkaně vtisknul polibek na čelo a vstal, načež obraz zablikal a spustilo se přehrávání záznamu.
„Nejdražší Sylkano, pokud sleduješ tuto zprávu, už se nikdy neshledáme. Bránil jsem se myšlenkám na něco takového, ale události posledních měsíců mě přesvědčily, že… Pro Sílu, tohle je příšerný. Stojím a mluvím s holokronem o smrti, zatímco ty vedle spíš a tolik ti to sluší… Doufal jsem, že umřu někde v posteli jako stoletý stařeček obklopený pravonoučaty a lidmi, které mám rád, a ty vedle mě, zatímco se budeme držet za ruce, ale jak to tak vypadá, události nabraly jiný kurs a musím se rozloučit poněkud dřív.
Říká se, že když labuť zemře, její partner už si nikdy nenajde nového. Sylkano, prosím, nebuď jako labutě. Nebuď labuť…

Kachon se na záznamu smutně usmál.
„Postarej se o našeho syna Aeryse a uč ho tak, jako bychom ho učili spolu. Odkazuji ti – odkazuji vám – svůj meč, a taky Black Swan, pokud ještě existuje, a tento holokron. A můj řetízek oddanosti. Víc toho nemám… A mistru Sasovi děkuji za všechno, co mě naučil, i za nás dva, vlastně tři, za naprosto nádhernou svatbu a všechna ta společná dobrodružství. Dej mu něco našeho, něco malého, co mu mě bude připomínat… Tak zůstavuji já, Kachon Gazli, rytíř řádu Jedi, narozen jedenáctého dne měsíce relony roku dvacet tisíc sedmdesát sedm galaktického kalendáře, trvalého bydliště v Chrámu Jediů na Coruscantu, přechodného v rezidenci watchmana Iridonie mistra Sase Gataria.
Má nejdražší Sylkano, věz, že moje poslední myšlenka patřila vám. Měl jsem dobrý život, a že to někdy byla jízda... Provázej vás Síla, a nesmutni pro mě moc. Tam, kam mířím, mi nebude zle. Budu stále s tebou, budu ve vzduchu, který dýcháš, v zemi, na které stojíš, budu v tvé posteli, když budeš spát. Miluji tě, a milovat tě budu. Už to ukončím, ať to máme za sebou, Aerys se vzbudil a pláče, jdu mu dát pít…“
Hologram se zastavil a Kachon ze záznamu se opět proměnil v Kachona – strážce holokronu.
„Je ti líp?“ usmál se.
Jeho krásná vdova si odhrnula z obličeje vlasy sahající jí v sedě až na zem a v očích jí svítila nová jiskra naděje. Mlčky přikývla a opětovala úsměv.
„Tak jo. A teď jdi spinkat…“
„Dobrou noc, lásko,“ zašeptala natáhla se pro polštář ležící na zemi o kousek dál. Dala si ho pod hlavu a za chvíli usnula. Na tváři slané od slz měla pokojný výraz a Kachon se musel usmát. Miloval, když mohl pozorovat svou ženu, jak spí...
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Akademická soutěž - Poslední vůle

Příspěvek od Merthor »

císařova rezidence, Císařský palác, palácová oblast , Coruscant
Satunda 4. týdne měsíce Telony roku 991 (9 BBY)

Číslo dokumentu: 2835721631/23F/BB21

Já Palpatine, první a jediný císař Galaktického Impéria, známý též jako Darth Sidius, narozený roku 918 (82 BBY) na Naboo, bydlištěm v Císařském paláci na Coruscantu, činím formou platného holografického záznamu, včetně tří platných písemných kopií, pro případ náhodných nepředvídatelných okolností svého náhlého zmizení nebo domnělé smrti, toto poslední pořízení, které jsem vyhotovil osobně, při plném vědomí jako osobní projev své vůle.
Prohlašuji, že toto je poslední a tedy jediná platná poslední vůle. Ostatní závazky, nevyplývající z této závěti, pokud se tedy pamatuji, zda-li jsem vůbec nějaké platné závazky dával, či jiné závěti, tímto automaticky ztrácejí veškerou platnost a není možné na ně vznést žádný právní nárok.
Toto se týká v první řadě všech závazků, které jsem učinil před založením Galaktického Impéria
(do roku 981 (19 BBY)), jako kancléř Republiky a v druhé řadě pak i závazků pozdějších (od roku 981 (19 BBY) až doposud, tedy do měsíce Telony roku 991 (9 BBY)).

Pokud se vám dostala do rukou tato moje poslední vůle, znamená to, že došlo k naprosto mimořádným kritickým událostem, a pokud mohu soudit, došlo i k tomu, že se situace nadále nevyvíjí zrovna nejlépe. Jaké jsou přesně tyto mimořádné události, nedokážu říct, protože jsem je tak docela neočekával. A to je opravdu hodně vážné, protože jsem prakticky neomylný a očekávám všechno. Pokud náhodnou něco nevím nebo to neočekávám, tak je to s velkou pravděpodobností nesmysl, nebo něčí trik, co si na mě někdo vymyslel. Nevím ani to, kdy by k takovým událostem mohlo dojít. Věřím, že k nim pro moje dobro a tedy i pro dobro celého Galaktického Impéria nedojde vůbec a tato poslední vůle zůstane navždy uschována a její obsah neznámý.
Přesto považuji za správný krok se proti těmto událostem zabezpečit a postarat se o to, abyste se právě za těchto okolností dozvěděli, jaká je má vůle, protože doufám, že tuto poslední vůli budete respektovat a to výrazně napomůže udržení veškerého vlivu, řádu a síly Galaktického Impéria.
Chci abyste věděli, že za tyto okolnosti nenesu žádnou zodpovědnost, nevyplynuly totiž z rozkazů, které jsem vydal, ale z jejich špatného splnění nebo nedůsledného následování těchto rozkazů.
Proto jsou za tuto vzniklou situaci skutečně zodpovědní ti, kteří měli tyto rozkazy správně vykonat.

Tím spíše vám nyní ukládám, abyste i nadále zachovali svoji věrnost Galaktickému impériu. Abyste měli v paměti zájem Galaktického Impéria, jeho řád, sílu, velikost a zvláště pak moji osobu a moji vůli, jako vůli zakladatele a jediného pravého a nezfalšovaného císaře tohoto Impéria.
Za všech okolností ctěte vůli tohoto svého císaře a temné strany, buďte vždy poslušní jejich příkazů.
To pravý císař je ten, kdo má právo a sílu vládnout Galaxii. Má je, i když je třeba zdánlivě ztratí.
Pokud byly vydány nějaké příkazy, které dosud nebyly vykonány, pokračujte v jejich provádění až do chvíle, kdy budou tyto příkazy splněny. Vykonejte je, i kdyby se vám zdály být vzhledem k situaci úplně nesmyslné a nesplnitelné. Pokud budou nesplnitelné, tak prostě zařiďte, aby byly splnitelné a následně je náležitě vyplňte. Ale vzhledem k mé neomylnosti něco takového určitě nenastane. Snažte se naplnit cíle, které vám byly sděleny před mým náhlým zmizením nebo před mou domnělou smrtí. Všechny cíle musí směřovat především k udržení moci pravého císaře a také vlivu Galaktického Impéria v Galaxii a to až dokud pravý císař opět převezme veškerou skutečnou i neskutečnou moc.
Žádné kroky směřující k dosažení cílů nesmí být provedeny na úkor císařské moci.


Z mé vůle jsou další příkazy všem ochotně nuceným následovat tuto vůli, tedy úplně všem, tyto:

Všem svým nepřátelům, minulým současným i budoucím, těm, kteří se ještě objeví, odkazuji zlý osud.
Nikdo z těch, kdo se opovážili mi skutečně postavit, nedopadl dobře, a ti kdo se přesto pokusí postavit proti mé osobě/byť stínu mé osoby, nesmí dopadnout lépe. Každý, kdo by chtěl odporovat mojí vůli nebo mojí osobě, zpochybňovat moji svrchovanou autoritu, vědomě porušovat rozkazy, nebo by jednal obdobně, zvláště pokud by se odmítl podrobit, musí být bezpodmínečně potrestán v mírnějším případě smrtí. Toto pravilo platí pro úplně každého včetně všech imperiálních moffů, generálů a dalších představitelů i mého učedníka Darth Vadra. V jednom případě je možné udělat výjimku, neboť výjimka potvrzuje pravidlo. Tou výjimkou jsem já samotný. Při své neomezené císařské moci si můžu dovolit cokoliv, porušovat všechna pravidla, pokud by pro mě ovšem nějaká taková pravidla existovala a pokud by se mi někdo odvážil říct, něco o porušování pravidel.
Kdo by jednal proti impériu a jeho zájmům, jednal by proti císaři, a jakožto stejný přečin by mělo takové jednání být také stejně potrestáno, tedy v nejmírnějším případě okamžitou smrtí.
Zvláštní nepřátelé Impéria a mé osoby, a to všichni vaší nedůsledností přeživší Jediové nebo jiní forceuseři, kteří by nebyli ve službách Impéria a všechny skupiny povstání proti Impériu musí být co nejdříve zcela dovyhlazeny a zničeny a musí být dohlédnuto na to, aby se žádný další nepřítel tohoto druhu již více neobjevil. To je jedna z vašich předních starostí, když jste to dosud nedokázali.
Všem planetám Galaxie okazuji nadvládu Galaktického Impéria. Budou-li jejich obyvatelé opravdu poslušní, mohli by se dočkat i nějaké té výhody z nadvlády Impéria, ale k dodržení těchto slibů, které jsem učinil osobně, které učinilo Impériu, nebo které v budoucnu ještě Impérium učiní se nikterak nezavazuji. Celé Galaxii pak odkazuji víru v naplnění svého snu o sjednocení pod vládou Impéria a jeho jediného pravého nezfalšovaného císaře.

Všem mým přátelům, všem mým věrným stoupencům, přestože opravdu málokoho, považuji za skutečného přítele, nebo dostatečně věrného, zapáleného a odhodlaného stoupence, odkazuji dobrý pocit z toho, co vykonali ve službách Impériu pro jeho zájem, velikost, sílu a řád.
Dobrý pocit ze všech zmařených životů a zničených světů a dalších škod učiněným nepřátelům Galaxie. Pak také zaslouženou pýchu, pramenící z toho, že mohli sloužit přímo mně, Palpatinovi, největšímu a jedinému pravému císaři Impéria osobně, z důležitosti úkolů, které takto splnili, a služeb, které mi prokázali. Nebo hanbu za úkoly, které nesplnili. Za jejich věrné služby jim náleží přiměřená odměna. Největší odměnou pro ně, jakožto i pro ostatní služebníky budiž to, že si zachovají své životy a do doby, než se případně opět objevím, i své dosavadní postavení. Kromě toho by možná ještě mohli získat určitou osobní čest a mé zcela neopravdové a neupřímné poděkování.
Opravdu nelituji toho, že jim z vážných důvodů nemohu odkázat více než toto.
Každému z nich se toho všeho dostane, pokud mé osobě zůstanou věrní a nikdy mě nezradí.
V případě zrady je musí čekat nejen odebrání této cti a dalších výsad jako odměny, ale i věčné opovržení a přinejmenším smrt. Vzhledem k zavinění současné situace, další odměny jako jsou vyznamenání pro nejvyšší důstojníky Imperiální armády, považuji za nezasloužené, neopodstatněné a tedy je velice důrazně nedoporučuji.

Přes tuto sovu vůli, kterou vám sděluji, si dokážu velice dobře představit, že se nedokážete dohodnout, že se mezi sebou dohadujete o moc. Že čekáte na to, kdo se stane mým nástupcem.
Mou vůli je však to, aby nebyl žádný nástupce, žádný univerzální dědic, kterému by se dostalo moc nad Galaktickým Impériem. Skutečnou moc se nikdo nesmí pokusit převzít ani jako dědicův náhradník, ani jako správce pozůstalosti, nebo v jakékoliv jiné myslitelné dědické pozici, ani v myšlence či ve snu. Vše musí probíhat tak, jako by nepřítomnost císaře byla pouze dočasného charakteru. Veškerá moc a veškerý majetek musí být zachovány v rukou Impéria a musí být zachovány též Imperiální hierarchické struktury. Skutečným pánem Impéria musí zůstat na základě svého nezpochybnitelného práva jediný pravý císař.

Jakožto vykonavatele této poslední vůle, který by měl dohlédnut na její naplnění, pověřuji Darth Vadera, který je i svědkem této mé poslední vůle. Jako svědek je Lord Vader, kromě dohlédnutí na vykonání závěti v případě mimořádných událostí, povinen přihlížet nalezení závěti a dosvědčit její pravost. Toto pověření může považovat za zvláštní čest a projev a výjimečný projev mé důvěry. Jakožto svědek si ovšem ani Darth Vader nesmí dělat žádné naděje na získání jakékoliv části moci, majetku, nebo jakékoliv jiné části vlastnictví jediného pravého císaře.

císařova rezidence, Císařský palác, palácová oblast , Coruscant
Satunda 4. týdne měsíce Telony roku 991 (9 BBY)

Palpatine, známý též jako Darth Sidius, císař a zakladatel Galaktického Impéria, narozený roku 918 (82 BBY) na Naboo, bydlištěm v Císařském paláci na Coruscantu, jako autor závěti:
vyhotovil osobně a všechny tři písemné kopie podepsal vlastní rukou.

Palpatine

Císařský palác, palácová oblast , Coruscant
Datunda 4. týdne měsíce Telony roku 991 (9 BBY)

Darth Vader, učedník a Lord Inkvizitor, narozený roku 958 (42 BB), jako Anakin Skywalker, bydlištěm, Palác Darth Vadera, Coruscant, jako svědek závěti, pověřený dohledem na její vykonání:
potvrdil platnost osobně dodatečnou holografickou zprávou včetně třech platných psaných kopiích a vlastnoručním podpisem všech tří písemných kopií závěti.

Darth Vader

Tento dokument je přísně tajný, jeho skutečný obsah nesmí nikdo znát, nesmí jej ani vzít do rukou, otevřít jej, číst jej, nebo do něj třeba jen nahlížet, pokud nedojde k mimořádným nepředvídaným okolnostem spojeným s císařovým zmizením, nebo jeho domnělou smrtí.
Pokud by někdo císařovu poslední vůli jen záměrně hledal, nebo ji náhodou skutečně objevil a přečetl si jí dříve, než tyto okolnosti nastanou, porušil tím vůli císaře a za toto provinění bude potrestán dle císařovi vůle. Trest za toto provinění je vykonatelný, pokud se toto provinění podaří zjistit a prokázat.
V případě mimořádných nežádoucích událostí je možné číst tuto závěť osobně a zcela beztrestně.

Osobní dokument císaře, Oficiální dokument císařské Imperiální kanceláře.
Plná závaznost pro všechny imperiální složky, Imperiální armádu moffy i ostatní představitele Galaktického Impéria


Císařský palác, palácová oblast , Coruscant
Datunda 4. týdne měsíce Telony roku 991 (9 BBY)

Já Darth Vader, učedník a Lord inkvizitor, narozený roku 958 (42 BBY), jako Anakin Skywalker, bydlištěm v Paláci Darth Vadera na Coruscantu, jako svědek, i když nerad potvrzuji, že mi císař k obsahu dokumentu číslo: 2835721631/23F/BB21, ze Satundy 4. týdne měsíce Telony roku 991 (9 BBY), sdělil, že obsahuje poslední a jedinou platnou podobu jeho poslední vůle i to, že si přeje, abych dohlédl na její řádné vykonání v případě, že dojde k mimořádným nežádoucím okolnostem a jeho zmizení, nebo domnělé smrti. Tato poslední vůle bude podle císařových slov ukrytá v tajné schránce v některé ze zasedacích místností císařova paláce.

Darth Vader
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Levyn Abraham
Učedník
Učedník
Příspěvky: 80
Registrován: 23.4.2014 20:01:05
Bydliště: Krabice od sušenek

Re: Akademická soutěž - Poslední vůle

Příspěvek od Levyn Abraham »

Poslední vůle rebela a pilota Arga Tercia, sepsaná po těsně zničení Hvězdy smrti

Drahá rodino a pozůstalí, rozhodl jsem se napsat závěť, poslední vůli.
Až jednou odejdu někam, prostě tam, kde se už nežije, nechci mít těžký svědomí kvůli vám, co mě budete oplakávat. Doufám, že budete. Jestli jste mě aspoň trochu znali, tak asi víte, že něco jako psát testament, či jak se tomu odborně říká, mi není podobné. Podle mě se ale v impériu daly do pohybu takový věci, který císař ani jeho Vader nezastaví. Jenže já se bojím, že i mě ty věci převálcují. Měl jsem u Yavinu jenom štěstí a nic víc, a příště už ho mít nemusím – příště přiletí výstřel a já.. já už s tím nic nenadělám.
Víte, že během života jsem nic nedokázal. Byl jsem kumpán hroznejch lidí a nakonec jsem se dal naprosto jinou cestou než táta. Promiň, mami. Přidal jsem se k odboji proti císaři a přežil jsem útok na Hvězdu smrti i se svou lodí – ale znáte mě, já nejsem hrdina. Moc toho nemám, jen pár kreditů, které jsem vzal kdo ví odkud. Jenže, komu je odkázat? To pro mě není hlavní sdělení tohohle odkazu. Chtěl bych se v závěti spíš vyzpovídat.
Drahá rodino, mami a Deneso, vím, že pro vás jsem jen vyvrhel a grázl. Dost možná se k vám tenhle text ani nedostane, ale věřte, že vás mám rád. Naše cesty jdou každá jinam, protože nesdílíme pohled na svět, a to vám nevyčítám. Všechno, co mám ač o tom vím či nevím, tedy odkazuji Jeremymu Cabbotovi. Jeremy, ty jsi moje pravá ruka, přítel, který mě nikdy nezradil. Co více k tomu říct, snad jen doufám, že v tomhle divným světě budeš dýl než já.
Tím jsem, myslím, splnil to, co má závět obsahovat a nestvořil jsem jen dopis na rozloučenou. Však mě znáte. O tomhle, že jsem vůbec něco napsal, se dozvíte až potom, co umřu. Zmiňovat se o tom nehodlám. Splněno – teď vím, že až umřu, tak budete vědět, čím jste pro mě byli.

Argo Tercius

Zamčeno

Zpět na „Ostatní“