Setkání v Mlze

Knihy, které již vyšly v češtině

Moderátor: Moderátoři

Setkání v Mlze

Příspěvekod Jordi Linx » 09.4.2010 20:04:11

Setkání v mlze:
Autoři spolupracujícími na knize byli James Luceno, Michael A. Stackpole, Aaron Allston, Matthew Stover, Timothy Zahn, Karen Traviss a Patricia A. Jackson.

Obrázek

Jedná se o sbírku 12 povídek od známých a uznávaných autorů ze světa Star Wars. Povídky probíhají v obdobích před Klonovými válkami až k počátkům vzniku Rebélie.

V těchto povídkách se setkáme s mnohými známými z dřívějších dobrodružství či s celou řadou nových postav. Dozvíme se opět něco více o zákoutí různých událostí, o tužbách doposud ne tolik zmiňovaných postav či pár zajímavosti o těch, které jsme mohly potkat již dříve. Počínaje Darth Maulem a jeho bojem s vlastní touhou po boji, přes trochu zmateně vystupující Aaylu Securu, charismatického Republikového úředníka Jorama Kithe, zákeřného Kinmana Dorianu, mladého Anakina Skywalkera, stejně jako jeho temnou verzi v podání lorda Vadera, ztroskotaného Obi-Wana, geniálního Thrawna až po nešťastníka Garma Bel Iblise a odvážného Hala Horna.
Většina povídek dovede strhnout a ponořit vás do svého příběhu, oblíbíte si nové charaktery a získáte hlubší pochopení pro doposud neoblíbené, či se utvrdíte v tom, že padouši budou pořád ti zlí.

Osobně mohu jenom doporučit a vyzdvihnu povídky Aarona Allstona a Timothyho Zahna, které se mi líbily asi nejvíc. Ať už Joram Kithe v podání Allstona, který jakožto zbabělý úředník uvízne s bandou klonových vojáků, nebo právě opět geniální Thrawn likvidující celou pěchotní divizi sám svým důvtipem a znalostí prostředí. Musím ještě zmínit povídku o Jafaru Torlesovi, která byla velice poutavá a svým způsobem i smutná, přestože tento Jedi přežil. Určitě doporučuji dál ;)
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6611
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

Zpět na Recenze knih

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron