Setkání po letech - 1. mise pro Rehma Kalefa (joemandel)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Cerea, Tecave City - u odbavovacího centra

Opäť som myšlienkami blúdil niekde inde, kde by som v skutočnosti mal. Ale predstava, že by som mohol nájsť majstra Nimbusa mi nedala pokoja. Avšak ma majster Mundi vytrhol z môjho víru myšlienok.
"Možno tie dokumenty nie sú pre neho až tak dôležité, ibaže by bol prostredníkom niekoho iného. Niekoho, pre koho by ten náš "priateľ", ako ste ho nazvali mohol pracovať. Ale mohlo by mu horieť za zadkom a tým pádom by mohol riskovať veľa." odpovedal som mu. Potom mi ale vírilo hlavou niečo iné.
"Majster, myslíte, že ten falošný mohol vedieť, že v inštitúte by sme mohli stretnúť toho pravého Malbuya?" položil som otázku a vyčkával som na odpoveď.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Cerea, Tecave City - u odbavovacího centra

"Zajímavá otázka, mladý Kalefe! Je dost dobře možné, že buďto nečekal, že jej tam potkáme a byl si jistý, že tudíž neodhalíme jeho falešnou totožnost, nebo nás tam naopak poslal cíleně. Kdo ví, začínám mít pocit, že se ten problém rozroste v něco velkého..." zauvažoval Ki-Adi-Mundi, když jste vstupovali velkými prosklenými dveřmi do terminálu.

Neměli jste potíž najít onu kancelář, kde jste se poprvé setkali s tím, kdož si podvodně říkal profesor Malbuy.
Než jste však vkročili dovnitř, mistr Tě gestem ruky zarazil dva kroky od dveří. Něco slyšel... a Tys také pojednou poznal, že v místnosti někdo je a onen podvodník s ním vede vášnivou debatu.
Slyšel jsi jen několik krátkých fragmentů, které muž doslova křičel: "To snad není pravda!!!.... kdo sakra .... já jsem Ti přece jasně... a teď tohle... nesplnil jsi úkol... teď je mám na krku... imbecile!!!"

Mistr Mundi naslouchal a dával Ti znamení, že jakmile bude rozhovor u konce, půjdete na věc...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Cerea, Tecave City - u odbavovacího centra

Ako náhle sme sa priblížili k dverám kancelárie, vypočuli sme si útržky akéhosi zaujímavého rozhovoru. Bolo jasné, že náš pán "falošný" zúri, lebo mu niečo nevyšlo. Obaja sme vyčkávali, kým sa rozhovor skončí a následne na to sme boli pripravení vstúpiť dovnútra.
Takže ešte aj komplic má komplica.
Prebehlo mi hlavou, nakoľko by mohlo byť dosť jasné, že ten rozhovor sa môže týkať našej záležitosti.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Tecave City, odbavovací centrum - kancelář

Chtěli jste vyslechnout co možná nejvíce z rozhovoru uvnitř, avšak hlasy utichly a nebylo již nic slyšet.
Mistr Mundi ještě chvíli čekal a přivřel oči, aby prozkoumal pohyb uvnitř. Když zřejmě nic pochybného nezjistil, ukázal rukou a zavelel k vstupu do kanceláře.

Tam seděl pouze váš známý z dřívějška, jenže po žádné jiné osobě, která tu ještě před chvílí rozmlouvala s podvodníkem, nebylo ani stopy...

Muž na vás pohlédl, vstal a usmál se: "Á, tak už jste tady. Měl jsem o vás trochu strach. Ale po boku váženého mistra Ki-Adi-Mundiho jste jistě neměli problémy s místními. Tak co, dostali jste, o co jsem vás žádal?" obrátil se k vám s jasnou otázkou a toužebným pohledem.

Nyní nastala ta chvíle, kdy jste mohli odhalit podvod, nebo dál hrát hru s tímto neznámým...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Tecave City, odbavovací centrum - kancelář

Rozhodol som sa, že mu tie dáta len ukážem, aby vedel, že sme svoju časť dohody dodržali.
"Tu sú tie dáta, ktoré ste chceli. Získať ich nebolo jednoduché a tak iste chápete, že by sme radi vedeli, že aj vy dodržíte svoju časť." navrhol som a šibalským pohľadom som mával datakartou pred jeho očami.
Nech sa tu už deje čokoľvek, chcem len nájsť majstra Nimba, ak tu niekde je. Určite tu je.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Tecave City, odbavovací centrum

Trochu se zarazil, přesto muž nakonec souhlasil: "Tak tedy pojďme!" a vyšel ven z místnosti.

Proplétali jste se opět davem cestujících a všemožně se snažili splynout s ním. Nebylo to zas tak těžké, protože v tuto denní hodinu bylo všude plno ruchu, linky jezdily obvykle plné lidí a další bytostí.
O nějakých pár minut později jste stanuli před jedním z východů z terminálu a falešný Malbuy mávl rukou kamsi před vás. V tu chvíli se objevilo vznášedlo a vy jste mohli pohodlně nasednout. Řídil je zřejmě nějaký Cerean, ovšem v uniformě taxikáře to nebylo zcela patrné.

Profesor alias podvodník vám pokynul a promluvil: "Nasedněte, trochu se projedeme. Váš přítel již netrpělivě čeká, až se bude moci po letech setkat opět s někým, jako jste vy..." řekl a sám usedl vedle řidiče.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Tecave City, odbavovací centrum

Svoju nervozitu som sa snažil zatajiť a ostať ľadovo kľudný.
Dúfam, že nás nevedie do pasce.
Hoci pravdepodobne nevie, že sme natrafili na pravého Malbuya, nemohol som sa zbaviť tej myšlienky. Popri týchto myšlienkach som neprestával myslieť na majstra Nimba. Konečne ho možno uvidím. Je to už pár rokov. Majster Mundi ale zostal podľa očakávaní ľadovo kľudný. S váhaním som teda nasadol a nechal som sa viezť.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Tecave City

Vyjeli jste směrem od letištního terminálu někam do středu města a jelikož doprava v tuto hodinu byla poměrně hustá, cesta ubíhala velmi pomalu. Taxi speeder se proplétal zalidněnými ulicemi a mezi ostatními dopravními prostředky a co chvíli musel řidič okřikovat chodce, kteří se mu málem připletli pod repulzory.
Jeho hlas zněl v těchto chvílích poněkud divně, tedy na cereana, ale mistr Mundi seděl nerušeně na svém místě a netečně sledoval ubíhající kolorit města, které znal z minulosti.

Taxík dojel na jednu z mnoha křižovatek, ale namísto odbočení na hlavní dopravní tepnu, vedoucí do centra Tecave City, jste se vydali opačným směrem, k výjezdu z města...
Malbuy od doby odjezdu nepromluvil ani slovo, stále seděl nehnutě a sledoval cestu před sebou.
Mistr Mundi k Tobě vyslal uklidňující pohled, když jsi zjistil, že míříte ven z hlavního města.

Po zhruba deseti minutách jízdy, kdy řidič konečně mohl zařadit vyšší rychlost, jste dojeli na místo - před vámi se tyčila budova, kterou jsi poznal neomylně...
Jak by také ne, byla to Citadela vyvrhelů!
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Tecave City

Celú cestu som bol trochu nekľudný. Všetko naokolo mi pripadalo neznáme a tým pádom aj nebezpečné. Cesta bola dlhšia, než som si myslel. Majstra sa to ani nedotklo. Asi sa trochu vnoril do svojich spomienok. Veď koniec-koncov je to jeho domovská planéta. Namierili sme si to smerom von z mesta. Išli sme pár kilometrov a už z diaľky som zbadal to známe miesto. Obrovská veža sa týčila vysoko k nebesám. Bola to Citadela vyvrheľov.
Tak predsa len moja vízia hovorila pravdu. Majster Nimbus je určite tu.
Potom však moje myšlienky prišli na to, ako odhaliť falošného Malbuya. Ale zaujíma ma, prečo by bol majster v kontakte s niekym takým.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Citadela vyvrhelů

Dojeli jste jen několik desítek metrů k budově, načež taxikář zastavil a zůstal nehnutě sedět.

Nepravý Malbuy vedle něj povstal, obrátil se na vás a promluvil do ticha: "Nyní vás poprosím o předání mých dokumentů. Jsme totiž na místě a já svou část dohody splnil..."

Mistr Mundi zůstal sedět a projevil notnou dávku klidu a vyrovnanosti: "To bych netvrdil, přiteli! Měl jste nás zavést až k oné osobě, jež si vyžádala naši přítomnost..."

Malbuy se jen zašklebil a během vteřiny vytáhl z pod obleku zbraň a mířil na vás! Současně se zvedl taxikář, odhodil svou uniformu a obrátil se k vám čelem. Takže jsi mohl poznat droida z Malbuyovy pracovny, který se jmenoval Wygo! Také on vytáhl odněkud blasterovou pistoli a držel vás v šachu...
Podvodník teď promluvil o něco důrazněji: "Takže ještě jednou a nebudu to opakovat potřetí: Ty dokumenty!"
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Citadela vyvrhelů

Po tom, čo sme zastavili pred Citadelou, sa moje obavy splnili. Navyše tajomný taxikár bol v skutočnosti Wygo, droid pomocník skutočného Malbuya.
"Otázka znie. Na čo vám budú, keď nie ste skutočný Anaxes Malbuy?"
V okamihu som ale zistil, že bojovať v takom stiesnenom priestore je akosi nepraktické. Mohli by sme tie dokumenty získať neskôr inak. Bolo pre mňa ťažké usúdiť, že nateraz sú oni pánmi situácie. No rozhodol som sa, že sa tých dokumentov len tak nevzdám. Po prezretí si miesta v taxíku sa mi predsa len videla jedna možnosť. Tá sa mi zdala ale príliš riskantná. Nechcel som ohroziť život seba ani majstra. Dokumenty som mu teda podal s horkosťou na tvári. Ak nás "vysadia" a uniknú odtiaľto preč, mohol by som prejaviť svoje stopárske schopnosti a nájsť ich. Spolu s majstrovými znalosťami tejto planéty by sme ich určite našli. Jedno však bolo isté. Táto moja hra zašla príliš ďaleko. Keby trochu počkali a vytasili blastery až keď budeme von v otvorenom priestore, naše možnosti by boli lepšie.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Cerea, Citadela vyvrhelů

"Tohle už nechte na nás! Vy jste měli pouze doručit tyto dokumenty do mých rukou..." uchechtl se zločinec a pokynul blasterem na důkaz toho, že nebude čekat věčně.

Wygo se mezitím ujistil, že kolem citadely se nepohybují nežádoucí svědkové a jistil tak situaci kolem vás.

Mistr Mundi se snažil upoutat pozornost podvodníka: "Jen mi řekněte, proč jste si nezajistil ty dokumenty sám, když jste měl ve vědeckém institutu komplice?" řekl a pohledem zklouzl na droida, stojícího opodál.
Ve stejnou chvíli se jeho lidský komplic ohlédl po řečeném a na to mistr Jedi čekal - jedním rozmachem ruky vyrazil blaster z ruky svému soupeři!
Ten se sotva stačil vzpamatovat a už měl mistrův světelný meč pod krkem...

Wygo zaregistroval nebezpečí a vystřelil po vás, jenže výboj z jeho zbraně se zaryl do země poblíž vznášedla. Musel jsi rychle zakročit, pokud jsi nechtěl riskovat, že napodruhé se trefí do svého cíle...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Cerea, Citadela vyvrhelů

Situácia sa zvrtla našťastie k lepšiemu. Teda aspoň na teraz. Podvodník a jeho droid vďaka majstrovmu úsudku neunikli. Sotva som mihol pohľadom a majster mal situáciu pod kontrolou. Iné to bolo ale s tým droidom. Prvý výstrel nás našťastie netrafil. Ja som použil Silu a odstrčil som ho ďalej a vytasil som svoj svetelný meč. Na zemi som mu odsekol ruku, v ktorej držal blaster.
"Vzdajte to. Niet úniku! Pre koho pracujete?"
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Cerea, Citadela vyvrhelů

Podvodník se svým komplicem byli zřejmě poraženi a tak jste se snažili přijít na to, kdo stojí za tím podvodem s dokumenty.

Tvá otázka zůstala viset ve vzduchu, když se otevřel nedaleký vchod do citadely a z něj vykráčela postava, zahalená do temně modrého pláště s kápí.
Když dokráčela až k vám, Ki-Adi-Mundi se na ni zahleděl a prolomil ticho: "Mistře Nimbe!" zvolal a mírně uklonil hlavou na pozdrav...

Skutečně zde stojí Tebou tak moc hledaný mistr Nimbus, Tvůj dávný učitel, rádce a přítel?

Postava si sundala kápi z hlavy a vše se potvrdilo - Barak Nimbus stál nehnutě mezi vámi a citadelou!
Podíval se na podvodného Malbuye, na droida a jeho hlas zněl poněkud jinak, než jak jsi si jej pamatoval: "Koukejte zmizet, pokud chcete žít!" A přestože dvojice zločinců nejdříve nechápala, uposlechla rozkazu mistra Jedi a stáhla se do ústraní.

Nimbus, který se ve tváři skoro nezměnil, se teď obrátil na Tebe a jeho hlas zůstal stále stejně zastřený: "Jsi to Ty, Rehme Kalefe, můj dávný žáku?"
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Cerea, Citadela vyvrhelů

Vývoj udalostí ma zaskočil. Majster Nimbus sa objavil vo chvíli, keď som to čakal najmenej. Brána Citadely sa s rachotom spustila a ja som zbadal známu postavu. Síce som ju zreteľne nevidel, ale cítil som, že je to on. Okamžite som vypol svoj svetelný meč a pomaly som sa vybral k nemu. Niečo bolo iné. Nebol to ten hlas, ktorý som si pamätal. Pravda život v Citadele vyvrheľov ho musel poznamenať, ale mal som kopu iných otázok.
"Majster Nimbus....ste to vy?" neveril som ani sám sebe. Prežil som už toľko dezilúzií, že som tomu neveril. Nebolo však pochýb, že ma sem zaviedla Sila.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“