5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Zde se odehravají mise hráčů.

Moderátor: Moderátoři

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvekod Hayasan » 27.5.2017 19:48:08

Garqi, Vodopád:
Ani můj druhý pokus nebyl úspěšný. Nezbývalo mi, než chvilku počkat, než se vyplašené ryby kolem mne opět uklidní. Mistrovo poučování mi proti srsti ani trochu nebylo. Měl pravdu, chybovala jsem, tak co se budu rozčilovat, že. A o tom, že bude následovat třetí pokus, nemohlo být pochyb, neboť já se vzdát nechtěla. Kdyby přišlo na věc, mistr by se o jídlo určitě podělil a umřít hlady by mne nenechal, ale já chtěla chytit svou rybu.
Ze všeho nejdříve jsem postupovala stejně jako v předešlém případě. Studovala jsem svou vyhlédnutou kořist, sledovala jsem její reakce, zvyky, nedostatky i přednosti. Následně jsem se všechny tyto poznatky pokusila zasadit do kontextu v rámci okolí. Sledovala jsem proudění vody, zda říčka neunáší nějaké větve, listy a podobně. A pokud ano, jak na tyto podněty ryba reaguje. Stahuje se do svého úkrytu, nebo ji nějaké plavající předměty nechávají úplně klidnou a je na ně zvyklá? Co předměty v okolí? Nešlo by nějakým způsobem využít kamenů, částečně za nimi svou ruku skrýt a znásobit tak moment překvapení? Jako nějaký dravec, který startuje z úkrytu?
Teprve, až jsem si myslela, že jsem si jistá okolím i rybou, odhodlala jsem se k dalšímu pokusu. Opět jsem ponořila ruku do vody a tentokrát jsem se snažila využívat i přírody kolem sebe a částečně svou ruku krýt. Pokud by to jen trošku šlo, nechala bych rybu připlavat co nejblíže, aby ta vzdálenost mezi mou rukou a rybou byla co nejmenší. A pak nezbývalo než nechat se vést Sílou a doufat, že čtvrtý pokus nebude třeba.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx
Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
 
Příspěvky: 846
Registrován: 25.1.2013 22:01:44

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvekod Jordi Linx » 01.6.2017 22:09:13

Garqi, Vodopád:
Ani ze svého druhého neúspěchu sis nedělala hlavu a opět jsi se jala mistrových slov a rozhodla se upravit svou strategii pro třetí pokus. Ponořila jsi se ještě více do sledování svého cíle a snažila se vnímat snad všechno, co vnímala i tvá kořist a ještě mnohem více. Své vnímání jsi pak rozšířila ještě více a zahrnovala postupně další a další podněty, které snad všechny mohly mít vliv na rybu, ať už by to měla být sebemenší maličkost.
Pokračovala jsi v rozšiřování svého vnímání stále dále, až sis v jeden moment uvědomila, že už nevnímáš rybu, nebo přesněji, že nejsi schopna ji odlišit od všeho ostatního. Ba co hůře, začínala jsi být všemi těmi vjemy přesycená a začala jsi nad nimi ztrácet přehled.
Soustřeď se na můj hlas padawanko, pouze a jenom na něj,
ozval se tvůj mistr jasným a dominantním hlasem, který jsi nemohla nevnímat.
Známé pořekadlo, že kdo chce mít více jak hutt, jako hutt skončí to vykresluje ideálně. Snažila jsi se až moc vnímat všechny možné podněty, jít až moc do detailu a zahrnout snad úplně všechno, co by mohlo mít vliv. S větším množstvím zkušeností bys to mohla obsáhnout, nebo pokud bys to vše vnímala postupně, jen jednotlivé části. Ale zde je to zbytečné - šla jsi až moc do detailu, proti rybě nepotřebuješ nijak výrazně mnoho, stačí opravdu jen trocha,
pokračoval dál mistr a stále se držel jasného a výrazného tónu, aby ses oprostila od toho množství vjemů a opět se vrátila na svou "běžnější vlnu vnímání". Jakmile by bylo vše v pořádku, byl mistr se opět připraven stáhnout do ústraní, aby dále nepřekážel tvému úsilí.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6611
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvekod Hayasan » 02.6.2017 06:42:48

Garqi, Vodopád:
V rámci třetího pokusu jsem se ani k chytání ryb nedostala. Neúmyslně jsem se zahltila tolika podněty, že jsem se v nich začala velmi rychle ztrácet. Naštěstí jsem nebyla zmatená příliš dlouho, neboť mistr se rozhodl pro zásah, díky kterému se mé vnímání posunulo a začala jsem bez větších problémů vnímat jenom jeho.
Kdyby se mne někdo zeptal na mé prozatímní pocity, byla jsem dost rozčarovaná. Kdybych věděla, že chycení jedné ryby dá tolik práce, asi bych se na tyto cavyky vykašlala a použila nějaký prudce invazivní postup. No a co, že bych ulovila třeba dvacet ryb naráz. Něco bych snědla teď, něco zítra a o zbytek by se podělila divá zvěř v lese. Nazmar by určitě nepřišla ani ploutvička. Ale protože jsem vyhlédnutou rybu už trochu znala a možná jsem ji ani nevyplašila, rozhodla jsem se pokračovat v chytání.
Opět jsem se začala soustředit na rybu, přičemž jsem se omezila na její polohu a činnost, kterou právě provádí. Okolí jsem se snažila vnímat jen okrajově. Spíše jsem si jen kontrolovala, že se situace kolem ryby nezměnila a ona nemá důvod provádět nějaké nepředpokládané skopičiny.
Ještě před tím, než jsem uviděla příležitost, ponořila jsem ruku do vody. To abych v okamžiku lovu byla připravená a nenastalo ani vteřinové zdržení, jenž by znamenalo další neúspěch.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx
Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
 
Příspěvky: 846
Registrován: 25.1.2013 22:01:44

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvekod Jordi Linx » 05.6.2017 20:06:57

Garqi, Vodopád:
Když jsi se po chvilce vrátila na původní vlnu, navrátila jsi se nazpět na původní "vlnu" rybolovu a zaměřila jsi se zpět na lov své původní ryby, která se i nadále nacházela v tvé blízkosti.
S vědomím, že není potřeba zacházet příliš daleko jsi si nyní mnohem jednodušeji držela obraz prostředí a jasně jsi viděla svůj cíl. Jak se pohybovala, kroužila okolo a s trochou představivosti jsi v podstatě začala vidět trasu, po níž popluje v nejbližším momentě. Na tuto chvíli jsi se připravila, na moment kdy trochu zatočí a bude trochu pomalejší, než se tak stalo.
Pohnula jsi rukou ve vodě proti pohybu ryby, sevřela jsi dlaň, abys vnímala, jak ti proklouzává zadní ploutev. Byla sis jistá, že časování bylo správné, ale ni tentokrát jsi neslavila úspěch. Přesto došlo k doteku a nejspíše jsi byla nejblíže ze všech pokusů.
Tak blízko, přesto daleko. Pro tyto případy se hodí hodiny fyzika a studium přírody, které v Chrámu mnoho padawanů považuje za zbytečné. Proč? Fyzika ti jasně říká, že je jednodušší pohyb ve vzduchu než ve vodě, ve vodě je větší odpor, pokud tomu nejsi uzpůsobena jako ryba,
zněl ti v hlavě hlas tvého mistra a ty sis vybavila, či uvědomila, že i když jsi časování měla dobré, tak ruka nebyla dostatečně rychlá, nebo alespoň ne tak, jak jsi potřebovala.
Studium přírody je pak dobré pro inspiraci - například zvířata, která také žijí na povrchu a loví ryby. Jakým způsobem tak činí. I když máme Sílu, tak příroda a mnoho zvířat ji nepotřebuje a přesto si poradí. Proč se jimi neinspirovat, proč jimi třeba nepojmenovat některý z klanů, takoví medvědi by třeba mohli vědět,
dodal mistr a tys věděla, že se tě snažil navádět k rozřešení poslední části, která ti mohla chybět k úspěšnému úlovku. Podal ti i přímo referenci pro inspiraci a nyní se opět stáhl, aby čekal, jak si s novými informacemi poradíš.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6611
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvekod Hayasan » 13.8.2017 16:01:36

Garqi, Vodopád:
Další neúspěch by mne dokázal tak akorát pořádně naštvat, kdybych tedy nebyla v meditačním stavu. Sebeovládání prostě nepatřilo mezi moje silné stránky. Ale protože jsem meditovala, cítila jsem jen mírné zklamání. Za normálních okolností bych se na další pokus vykašlala, jenže pokud si mám vybrat mezi rybou a podezřelými kořínky, bobulemi a travinami, tak dám přednost rybě, to je jasnější než pohlavek. Asi bych přežila, kdybych měla jít spát bez večeře, ale hladovět se mi také nechtělo. Možná by se o svou rybu Siliin podělil, ale já chci svou. Musím se pořádně nacpat, protože já ty bobule do pusy nestrčím.
Do svého dalšího pokusu jsem zahrnula všechny výše zmíněné postupy, ale tentokrát jsem trošku pozměnila ten konec. Párkrát jsem medvěda v akci už viděla. Tedy, ne že bych jej pozorovala někde v křoví na vlastní oči. Ale pár dokumentárních snímků neušlo ani mé pozornosti. Obecně vzato, medvědi používají hodně technik lovu, ale tak nějak jsem tušila, že můj mistr narážel na to, jak ti medvědi pobíhali po řece, plašili ryby a velkou ránou je zabíjeli. Já jsem určitě neplánovala nikde běhat. To by v meditaci ani nešlo. Jen jsem zaútočila tentokrát „ze vzduchu“. A to i za cenu, že bych si měla pomoci Sílou, aby má rána byla silnější. A kdybych věřila v nějaké božstvo a nemeditovala, asi bych se i modlila. Kdybych minula, možná bych se zvládla i zranit a o takové zlomeniny prstů jsem stála asi stejně jako o nějaký bodavý hmyz v botě.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx
Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
 
Příspěvky: 846
Registrován: 25.1.2013 22:01:44

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvekod Jordi Linx » 30.8.2017 19:59:34

Garqi, Vodopád:
Mistrova slova ti ukázala další úhel pohledu, jak k celé problematice přistupovat. Vnímala jsi, že i toto samo o sobě je jistá forma lekce a na krátký moment možná i to, jak byl mistr rád, že jsi pilně naslouchala a reagovala na jeho lekce při svém lovu.
To jsi ale opět navrátila do pozadí a věnovala se opět lovu ryby, tentokráte však s rukou ve vzduchu a čekala jsi na svou příležitost.

Netrvalo to dlouho a další ryba se rozhodla připlout blíže a počínat si podobně jako ty předchozí. Po chvilce už tě vnímala jako naprosto přirozenou věc a nebála se přiblížit. Opět jsi mohla pomalu vidět vzorec jejího pohybu a čekala jsi na svou vhodnou chvíli. Ryba plula proti pohybu tvé ruky, když jsi jí zabořila do vody a pokračujícím pohybem ji vylovila z vody. Než jsi stihla zajistit rybu druhou rukou, tak ti párkrát trochu poposkočila, až jsi udělala dva kroky kupředu a skončila na kolenou. Dno bylo naštěstí bez kamenů a mohla jsi mít maximálně mírné otlačeniny, každopádně rybu jsi pevně držela v rukou.
Výtečně, medvědi sice ryby tlapou odpálkují na břeh, ale to protože toho sní podstatně víc a loví vždy z celého hejna. Nicméně jsi udělala slušný pokrok,
promluvil tvůj mistr, který se nakonec spokojil s úlovkem dvou ryb střední velikosti a již seděl na břehu. Nebylo pochyb, že poslední momenty věnoval pouze tvému počínání.
Mnoho younglingů a padawanů nedohlíží na důležitost meditace. Když se to na podíváš z jiné stránky, tak v podstatě soustředění během souboje je lehká forma meditace. Díky meditaci jsme schopni zachovávat chladnou hlavu tam, kde jiní panikaří,
doplnil a začal se zvedat, aby se vydal připravovat ryby, které ulovil.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6611
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvekod Hayasan » 31.8.2017 06:56:33

Garqi, Vodopád:
Opět jsem byla trochu mokrá, ale rybu jsem pevně svírala ve svých dlaních. Po mistrově pochvale jsem se dokonce i usmála. Tahle slizká potvora mi dala zabrat víc, než jsem čekala. Ale aspoň jsem měla nějaké ty základy, a pokud potkám někdy v budoucnu potok, tak hlady snad neumřu. Tedy za předpokladu že by nebyl znečištěný. Následovalo další z mnoha mistrových poučení a já přikývla hlavou. Ale momentálně jsem svou rybu držela jako strašlivou vzácnost, takže spíše než mistrovými slovy jsem se zabývala tím šupináčem. Ne že by to bylo důležité, ale měla jsem pocit, že má ryba je ještě o kapku větší než ta mistrova. Teprve v okamžiku, kdy jsem úlovek předala Siliinovi jsem se nad jeho předchozími slovy trošku zamyslela. Zatímco jsem se brodila z potoka ven, musela jsem uznat, že má pravdu.
Napravím to,
slíbila jsem. A taky jsem to myslela vážně. Hned jak bude tento výlet za mnou. Měla jsem takové neblahé tušení, že tento výcvik mne bude stát asi dost sil. Já ty bobule jíst nebudu, takže asi i pořádně zhubnu a spánek na doplnění energie se mi bude hodit víc, než kdy jindy.
Zakručelo mi v žaludku, ale ruku k dílu jsem přidat nechtěla. Rybu sice vykuchat umím, ale přijde mi to hrozně nechutné. Navíc jsem neměla k dispozici nůž a bála jsem se, že nějakým šutrákem bych jí prořízla žlučník. Což o to, ryb bylo kolem nás dost, ale já měla aspoň pro dnešek toho lovení plné kecky a vážně jsem nechtěla běžet znova k potoku.
A v čem převaříme vodu, mistře? Nevíme přece, co je v úseku, který jsme neprošli. Co když tam leží něco zdechlého?
Zajímala jsem se o další podstatnou věc, protože mne nic rozumného nenapadalo. A pít vodu z potoka se mi jaksi nechtělo. Riskovat nějakou běhavku mi přišlo naprosto zbytečné. Navíc jsem u sebe neměla ani toaletní papír, takže by to asi bylo i dost nechutné. A to ani nezmiňuju takový detail, že mi scházelo mýdlo na umytí rukou.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx
Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
 
Příspěvky: 846
Registrován: 25.1.2013 22:01:44

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvekod Jordi Linx » 06.9.2017 21:51:53

Garqi, Vodopád:
Mistrova slova sis hodlala vzít k srdci, už na základě právě proběhlé zkušenosti, která je dost potvrdila. Když jsi mu předávala rybu k vykuchání, tak na chvilku zaváhal, ale nakonec se rozhodl tuto činnost vykonat sám. Na chvilku jsi měla nicméně pocit, že tě připravení ryby samotné také nemine.
Vykuchání ryb bylo rychlé, což prozrazovalo, že to mistr rozhodně nedělal poprvé, ba naopak, v životě jich musel takto připravit už značné množství.
Převařovat vodu bývá rozumné, ale my nejsme zase až tak obyčejní jedinci, že? Síla není jenom o tom, jak ovlivňujeme věci okolo nás, ale i sami sebe. I díky tomu jsme odolnější proti vrtochům počasí, vnímavější vůči okolí, ale také je mnohem náročnější nás jakýmkoliv způsobem otrávit,
započal mistr a odložil vykuchané ryby na listu bokem, aby vyrazil směrem k vodopádu. Zastavil se u něho a natáhl před sebe ruce, aby do nich zachytil vodu a poté se řádně napil.
Jakmile se napiješ, tak v tu chvíli posílíš vnímání chuti i čichu ve snaze odhalit cokoliv neobvyklého. Ne nadarmo se říká, že mezi Jedi byli největší gurmáni galaxie. S pomocí Síly jsme schopni rozeznávat i ty nejjemnější odstíny chutí a hlavně také snadno odhalit případnou otravu jídla či pití,
pokračoval, zatímco se natáhl pro další hlt.
A potom jenom stačí vnímat ve svém těle, jak tekutina postupuje dále a tělo reaguje. Metod potlačení otravy je více, nicméně tato voda rozhodně není závadná,
uzavřel a naznačil směrem k vodopádu, že ten je čistý. Tvůj mistr mezitím mířil naz
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6611
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvekod Hayasan » 07.9.2017 08:23:44

Garqi, Vodopád:
No, byla jsem fakt ráda, že si to vykuchání ryb vzal na starost mistr. Já jsem totiž v některých ohledech byla pořád taková princeznička a tahle činnost se mi moc nelíbila. Opéct ryby mi už nevadí. Jak tam nejsou vnitřnosti, do kterých nemusím sahat, tak je všechno v pořádku. A zítra už třeba dojdeme do nějaké civilizace, byť že jsem měla takový pocit, že se tak trošku pletu. Mistr beztak vybral místo, které je od čehokoliv vzdálené ne jeden, ale několik dní pochodu. Asi abych si to pořádně užila. Ale kuchat ryby a jíst podivné kyselé plody nebudu. A pokud ano, tak jedině z donucení.
Mistra jsem následovala k vodopádu a řídila jsem se přesně jeho instrukcemi. Ani jsem nezaznamenala, zda se napil. Já sama jsem totiž vodu vyhodnotila jako bezpečnou. Jestliže něco nahoře zdechlého bylo, tak mne to neohrozí. Pak tu samozřejmě byla možnost znečištění celého pramene látkou bez chuti a zápachu, ale před tím by mne snad varovala Síla. I kdybych takovou vodu převařila, tak bych z ní to výše zmíněné svinstvo stejně neodstranila.
Měla jsem žízeň, vždyť jsem celý den pořádně nepila. Také jsem dostatečně nejedla a začínala jsem mít pořádný hlad. Podvědomě jsem začínala tušit, že jestli budu hladovět několik dní, tak je zde možnost, že nakonec ty kyselé bobule sním i s keříky, na kterých rostou. Ale já hladovět vydržím. Možná o chloupek déle než děvčata mého věku. Nicméně nevydržím to věčně.
[]A jídla předkládaná Jediům v Chrámu tomu vyloženě odpovídají, [/i]
nemohla jsem si odpustit poznámku alespoň v duchu v momentě, kdy jsem se dostatečně napila.
Nad tou kaší k snídani, která nám bývá předkládána, radostí zaplesá každé srdce gurmána,
přirozeně, že jsem jídlo v Chrámu kritizovala, asi jako každý padawan. Protože mistr či rytíř se s tím stavem už smířil. Nechtěla jsem si vysloužit pokárání, takže jsem si ty řeči nechala pro sebe.
Zatímco jsem následovala mistra zpět k našemu provizornímu tábořišti, chtěla jsem pokračovat v načaté diskusi.
No, pár těch metod znám. Ale vždycky bych potřebovala nějaký protijed a většinou se jedná o techniky první pomoci. Nicméně vy jako léčitel máte asi trošku širší pole působnosti než ostatní Jediové, že?
viděla jsem, co mistr všechno dokázal. Zachránil tolik lidí, kterým já bych mohla tak akorát popřát příjemné splynutí se Sílou, že to bylo až hodno obdivu. Trošku jsem zalitovala, že mě se tak nějak všechny léčitelské schopnosti vyhnuly docela velkým obloukem.
A pak jsem slyšela něco o specializovaných technikách, o potlačování jedu ve vlastním organismu, zpomalení životních funkcí a podobných věcech, z nichž některé vyžadují prý roky tréninku,
pro mne osobně byla ta rytířská hodnost tak vzdálená, že jsem si z otrav a podobných chuťovek momentálně ani nic nedělala. Pokud jsme došli k našemu tábořišti a oheň nám ještě hořel, sama jsem se dala do přípravy ryb, když je tedy mistr vykuchal. Přes tlamky jsem je napíchla na klacek a ten jsem poté zapíchla do hlíny v blízkosti ohniště. Co se samotného klacku týče, tak ten jsem ulomila čerstvý, aby špatně hořel. A také dostatečně dlouhý, abychom z ryb neměli jen černé uhlíky.
A když jsem ty ryby tak nějak viděla, musela jsem se ušklíbnout a myslela jsem si něco o tom, že to bude fakt velká dobrota. Bez soli a koření.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx
Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
 
Příspěvky: 846
Registrován: 25.1.2013 22:01:44

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvekod Jordi Linx » 12.9.2017 21:55:57

Garqi, Vodopád:
Stejně jako mistr ses občerstvila vodou a spokojeně jsi ji mohla shledat za víc než osvěžující. Byla čistá a chutnala jako ty lepší minerální vody, které se daly sehnat na Coruscantu. Cestou nazpět k ohništi jsi se chytila diskuze ohledně technik proti otravě, o nichž ses chtěla dozvědět více.
Všechny metody týkající se potlačování jedu ve svém organismu, zahnání pocitu chladu či osobního léčení vycházejí ze stejného základního principu. A tím jest znalost vlastního těla, jeho funkce, jeho mechanismů. Většina léčitelů Řádů má proto anatomické znalosti přesahující ty, jimiž disponují i mnozí specialisté lékařského oboru,
zareagoval mistr a jednu z ryb si vzal osobně do ruky, aby se k ohni posadil. V rukou pak rybu pravidelně otáčel a postupně a pozvolna ji opékal nad ohněm.
Obecně panují dva přístupy k léčení pomocí Síly. Anatomický a duševní či Silový, tam záleží na preferenci. U anatomického víš, kudy proudí krev, jak pumpuje srdce, kde se nachází a s pomocí Síly tyto orgány dovedeš nalézt, dovedeš vnímat běžné léčivé látky každého jedince a v podstatě je naviguješ, urychluješ a zkracuješ tak proces hojení. Pomáháš pak i využitím tlaku pomocí Síly, kdy tlačíš na krvácející místo a v podstatě nahrazuješ stěnu Sílou do doby, než "přijedou" opravářské buňky - díky tomu, že nemusí čelit tlaku proudění pak už samy o sobě provádějí opravu rychleji,
začal mistr s vysvětlením prvního principu, aby poté překontroloval rybu, kterou chystal a po čichové zkoušce ji nakonec ještě vrátil nad oheň.
Duševní, či Silový je pak intuitivní. Díky Síle jsi schopna vnímat správnou funkcionalitu organismu a podvědomě působíš do míst, která jsou zraněná. V rámci podvědomého působení pak provádíš podobné věci jako u anatomického postupu, nicméně většinu z nich realizuješ automaticky. Nejlepší léčitelé pak používají obě metody společně - hlavně proto, aby duševně nalezli nejkritičtější místo a s ním během léčení začali,
objasnil tvůj mistr nakonec i druhý postup, aby prozradil, že stejně většinou léčitelé v rámci Řádu disponují oběma přístupy.
Nicméně každý Jedi se může naučit dost jen díky anatomickému přístupu. Ten je však náročný a zdlouhavý na učení,
dodal ještě mistr, aby trochu uždibl ze své ryby, než se rozhodl ji ještě trochu více orožnit.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6611
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvekod Hayasan » 19.12.2017 19:05:51

Garqi, Vodopád:
Mistrovo vysvětlování bylo sice zajímavé, ale pro mne všechny možné i nemožné léčitelské metody stejně byly trošku pasé. Já byla ráda, když jsem sama sobě dokázala vyléčit malý škrábanec. Na něco většího jsem buď neměla dost schopností, nebo jsem dělala pořád do kola jednu a tu samou zásadní chybu, či jsem trpěla nějakým blokem. Faktem bylo ale to, že já jsem v tomto ohledu byla naprosto nepoužitelná. Což bylo samozřejmě na prd, vzhledem k tomu, že mistr byl jeden z nejlepších léčitelů v Chrámu.
Áha,
řekla jsem, protože i mne samotnou trochu štvalo, že já bych pomocí Síly nevyléčila ani pořádně odřený koleno.
Takže ten první princip by šel vlastně nahradit obyčejnou první pomocí? Na ránu tlačit třeba jen rukou, pokud bych u sebe neměla něco lepšího? A v tomto případě teda čekat asi na odbornou lékařskou pomoc než na to, že nastanou procesy vlastního hojení,
ne že by mi mne mistrovo vyprávění nezajímalo, jen jsem byla k vlastním schopnostem v tomto směru dost realistická a nedělala jsem si nejmenší iluze o tom, že každý zkušenější youngling je lepší než já.
A ti naprosto nepoužitelní léčitelé pak spoléhají na lékárničku a na dostupnost nějakého záchranného sboru,
zareagovala jsem.
Vlastně jsem četla takové zajímavé srovnání. Hrály v tom roli dva válečné konflikty. V tom prvním čekali vojáci na ošetření třeba i bez první pomoci i několik hodin. V tom druhém měli lékaře prakticky hned za rohem. Přes to vyšší procento přežití bylo v tom prvním konfliktu, protože tělo se začalo léčit samo a nastartovalo procesy hojení. Ale byla to studie na lidech, nevím, jak jsou na tom ostatní rasy,
pokrčila jsem rameny. To se ví, že jsem chtěla přidat i svou trošku rozumu do této diskuse. A ne, ani trošku jsem neomlouvala vlastní neschopnost, ehm.
Já si rybu nechávala pořádně propéct. Měla jsem ráda křupavou kůžičku. To jsem pak snědla i ploutve. Nějakou rozblebtanou kůži bych hodila do ohně, byť že v ní má být nejvíce vitamínů, nebo co.
Na mistra jsem hodila trošku podezíravým očkem. Začalo ve mně totiž dřímat podezření, že se můj milovaný mistr bude snažit navodit situaci co nejrealističtější a nenechá mne z nějakého důvodu vyspat. Simulované napadení divou zvěří by mne věru nepotěšilo.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx
Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
 
Příspěvky: 846
Registrován: 25.1.2013 22:01:44

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvekod Jordi Linx » 22.12.2017 21:03:40

Garqi, Vodopád:
I přes mistrovo vysvětlení jsi to se svými léčitelskými schopnostmi nevnímala příliš pozitivně a možná ses opět sama sebe ptala, proč si zrovna tebe vybral tvůj mistr, když by se k němu nějaký padawan se sklony k léčení mohl hodit lépe. Na tvou poznámka se však mistr jenom pousmál a znova si zkontroloval svou rybu, aby si nakonec trochu ukousnul a vyslechl si srovnání, o němž jsi někde četla. Mistr mezitím odloupal z krajů ryby, aby ji pak zase chvilku opékal nad ohněm.
Očividně hodlal opékat plynule a vždy uždibovat teplých krajů.
Mohlo tam být hodně vlivů, ale určitě to nebylo tím, že jedni čekali na doktora a druzí ne. Když si vezmeš válečný konflikt, tak tam je dost faktorů, které tahle studie nemusela zvážit. Tou první je připravenost armády - dobře živená a udržovaná armáda před konfliktem bude mít odolnější organismus, než ta podvyživená. Dalším faktorem je pak vůle jedince žít ... těžko se to vysvětluje, protože je to takový specifický fenomén, ale Síla dovede u některých jedinců se slabým citem napomáhat snaze o přežití. Často i organismus samotný - jednou jsem četl studii, že muž s lepší motivací má větší šanci na přežití než jedinec trpící depresemi a to se tomu může podobat,
zareagoval tvůj mistr, aby si zase troch uzobl ze své ryby, než ji dal znovu dále propékat.
A k té lékarničce - znám mnoho Jediů, kteří o organismu ví jenom ty základy, co každý, ale přesto byli schopni pomoci Síly pomocí svým obětem. Ponořili se do Síly, podobně jako jsi dnes rybařila - vnímali zranění před sebou, vnímali, kde bylo něco špatně, ale připadalo jim to jako - řekněme zapletené nitky v Síly a v Síle se je pokoušeli rozmotat. Vizuálně to tedy viděli takto, ale reálně pomáhali na správném místě, protože byli otevření k Síle a pracovali v jejím rámci. Víš přeci, že Síla je v každém z nás a proudí skrze nás? A když je někdo zranění, tak to lze v Síle poznat, protože v tom místě je tok Síly pokroucen, zakřiven, prostě jiný než obvykle,
dodal ještě mistr a přidal další alternativu, jak někteří členové Řádu přistupují k léčení. Navíc ho přirovnal k metodě, kterou jsi před nějakou chvílí sama zkoušela a aplikovala s úspěchem v praxi.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6611
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvekod Hayasan » 25.12.2017 17:48:10

Garqi, Vodopád:
Jistě, s těmi dalšími faktory měl Siliin pravdu, takže jsem jen pokrčila rameny, jakože více méně souhlasím. Ono se dá z vědeckého hlediska docela špatně změřit vůle jedince k životu, byť že u profesionálního vojáka by měla být vyšší než u nějakého odvedence, který by asi ani nechápal, jak a proč se v nějaké válce ocitl. Ale to teď nebylo důležité, neboť má ryba vypadala, že je dostatečně křupavá, takže jsem ji oddělala z ohně a ze všeho nejdříve jsem se pustila do ploutviček, protože ty jsou nejlepší. Stejně jako kůže. Ryba pálila, já měla mírně spálené nejen prstíky, ale i jazyk, ale přes to jsem ji dál uždibovala a na tu bezvýznamnou bolest jsem házela za hlavu.
Na mistrovu otázku jsem kývla hlavou. Další z možných „léčitelských“ přístupů vypadal pro mne celkem použitelně, takže se to pokusím při nejbližší příležitosti vyzkoušet.
To mne nenapadlo. A přitom to nezní až zas tak obtížně, že?
Usmála jsem se. Jen jsem tedy musela změnit styl pojídání ryby. Kdybych snědla veškerou kůži, asi by mi maso popadalo na zem. To jsem si samozřejmě nechtěla, takže jsem jedla rovnoměrně, jak maso, tak kůži.
Mistře? Je pravda, že oko je tak pevný, že jej nerozbijete, ani když na něj dupnete? Někteří to zkoušeli, ale mě to vždycky přišlo nechutný,
promluvila jsem zase v okamžiku, když jsem si vyloupla první líčko z hlavy. Ne že bych se už k hlavě dopracovala, ale líčko na hlavě je nejlepší maso. Jasně, ptala jsem se na hloupost, která byla naprosto nedůležitá, ale padla na mne únava, chtělo se mi spát a pokračovat ve vážnějším hovoru se mi už nechtělo. Na to bude dost času zítra.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx
Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
 
Příspěvky: 846
Registrován: 25.1.2013 22:01:44

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvekod Jordi Linx » 28.12.2017 00:03:51

Garqi, Vodopád:
Když ses zmínila, že by to nemuselo znít až tak špatně, tak se tvůj mistr pousmál. Možná měl i trochu radost z toho, žes projevila větší zájem o nějaké léčební metody, které jsou tvému mistrovi tak blízké. Ale nahlas nic neříkal a jen pokračoval v opékání své ryby, abys zatím vyjádřila svou další domněnku, nad níž se tvůj mistr zarazil.
Značně neobvyklá otázka. Ale takhle pevné být nemusí, navíc není oko jako oko. U některých tvorů jsou výrazně měkká, ale jsou tvorové, kteří mohou mít oči a nejenom ty velmi tvrdé,
odpověděl trochu neurčitě tvůj mistr a dokončil spořádání své ryby, aby pak začal s přípravou další. V jednu chvíli bys dokonce mohla říct, že si celý tenhle váš "výlet" i užíval.
Tentokrát však rybu rozříznul a postupně ji zpracoval, dokud z ní nezbyly dva filety z boků, které začal opékat. Vnitřnosti pak odnesl o kus dále od vašeho tábora.
Je lepší zbytky dávat dále od tábora, aby nepřílákaly zbytečně blízko nějaké dravce. Není zrovna příjemné se probudit a zjistit, že na tebe kouká medvěd nebo naštvaný wookie,
zažertoval tvůj mistr po návratu a filety otočil, aby se řádně propekly i z druhé strany. Zároveň ale připravil i jeden z kamenů poblíž, jenž byl doposud poblíž ohniště a měl dost placatý povrch. Pomocí Síly ho trochu odsunul a připravil nějaké bylinky a lesní plody, aby na chvilku sundal filety, pořádně je v připravené směsi vyválel, aby je pak znovu napíchl na klacek.
Někdy stačí opravdu málo a chuť získá nezvykle nový rozměr a to i s opravdu málem. Vyplatí se pak znát různé bylinky a podobně. A rozhodně bys nečekala, od koho se to můžeš naučit. Tohle jsem pochytil od mariňáka během jednoho konfliktu - docela hrubý člověk, ale dovedl uvařit z ničeho něco. Každopádně díky pár radám znám různé bylinky nejen z lékařského, ale i kulinářského,
prozradil mistr a po chvilce si odloupl kousek ryby, abys viděl, že nad chutí se tentokrát usmíval o mnoho více, než v případě první ryby. Gestem ti naznačil, že si můžeš taky kousek odloupnout, pokud budeš chtít.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6611
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvekod Hayasan » 30.12.2017 20:48:36

Garqi, Vodopád:
Trošku mne zarazilo, když jsem si všimla, že se mistrovi asi ten náš malý výcvik, výlet (nebo jak to vlastně nazvat)vlastně líbil. Dokonce jsem si začala říkat, že celá ta naše původní mise asi není až zas tak důležitá vzhledem k tomu, jak dlouho se zdržujeme na jedné planetě. A když vezmu v potaz, že na poměrně neurčitou dobu byl uvolněn de facto velitel celé výpravy a jeden poloJedi k tomu, aby si opékali ryby nad ohníčkem k divočině… tak to všechno dostávalo zajímavé rozměry. Docela dobře jsem pochybovala o tom, že můj výcvik byl v tomhle směru důležitější než ta pomoc ostatním postiženým válkou a tak dále. Něco tu možná bylo v pozadí, nebo taky ne.
Na mistrův úsměv jsem jen zvedla obočí. Nahlas jsem ovšem své pochyby nevyjádřila. Možná by se mi dostalo nějakého poučení o tom, kolik mám zameškaného a o to jsem věru nestála. Věděla jsem to sama a dost dobře. O připomínání jsem ani trochu nestála.
Pokud jde o mne, beru radši toho medvěda než naštvaného mistra Jediho. Třeba takový nejmenovaný mistr Siliin je prý horší než celá medvědí rodinka,
trošku jsem si přisadila, nicméně mistrův výklad jsem si pečlivě vyslechla a vzala jsem jej na vědomí. Následné mistrovo počínání jsem zvědavě sledovala. Svou rybu jsem měla dojedenou, cítila jsem se dost najezená a Jedi nemá být přece nenažraný, takže jsem o další rybu vlastně ani nestála.
Takže existují nějaké obecné znaky, podle kterých mohu poznat, zda díky této bylince nesplynu se Sílou dříve, než by se mi líbilo?
Ihned jsem vystřelila s otázkou, protože pokud mistr neměl zdejší rostlinstvo nastudované… tak nějaká obecnější rada by se přeci jenom hodila.
Po mistrově gestu jsem si i já kousek ryby nakonec doloupla. Jakmile jsem ji vložila do úst, rozšířily se mi oči překvapením.
Kdybych to věděla, mistře, tak tu první rybu ani nesním,
ohodnotila jsem Siliinův výkon. Což pro něj v praxi možná znamenalo, že nebudu chtít jíst obyčejnou rybu opečenou nad ohněm. Ta byla totiž vedle té mistrovy ryby tak trošku fuj.
A co přesně jste na tu rybu použil?
Vyptávala jsem se dál, neboť já už obyčejnou rybu pečenou nad ohněm opravdu jíst nechtěla.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx
Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
 
Příspěvky: 846
Registrován: 25.1.2013 22:01:44

PředchozíDalší

Zpět na Mise MW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron