1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Zde se odehrávají mise postav pod vedením moderátora.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: 1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Vena, Hlavní ulice

A kde asi tu motorku mam tak narychlo sehnat?
Otázal jsem se vypnutého komlinku.
Než by se vyřídili papíry, ověřilo se řidičský oprávnění a zaplatila záloha za půjčovné, byli by únosci dávno v tahu. Nehledě na to, že půjčovna v dohledu nebyla žádná.
Problém byl spíše v tom, že střecha o kus dál chyběla. A na přeskočení to bylo moc daleko. Pokud...
Tady de Kasii o život....a možná i nějaký jiný věci.
Zrychlil jsem o něco za hranici, co lidské tělo dokáže. a silou posilněn dopadlo na druhou stranu na střechu.
Běda jí, jestli nebude ochotná dát patřičně najevo svou vděčnost!
Procedím mezi zuby.
A celou noc by měla tu vděčnost radši projevovat.
Vyrazil jsem dál za spederem ve snaze ho dohnat.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Vena, Hlavní ulice:
Poznámku ohledně zapůjčení motorky jsi již věnoval tichému komlinku a bylo na pováženou, jakže to vlastně Auril myslel s tím půjčováním. To se však stalo minulostí, když jsi se vydal pokračovat dál po střechách a narazil na takový přeskok, kdy jsi nemohl dále jinak než slezením o nějaký barák nazpět a vylezením zase o nějaký ten barák vpřed. To by ti ale zabralo docela dost času a sil, zatímco použití Síly bylo rychlejší a jednodušší, což se nakonec stalo tvou volbou.
I když ses mohl možná obávat zkostnatělosti v používání, tak se nic takového nestalo a ty ses dostal na protější stranu bez sebemenších problémů. Očividně zde platilo, jakmile se jednou naučíš, tak už nezapomeneš.

Díky celému manévru a další relativně snadné prostupnosti střech ses během krátké chvilky dostal slušný kus před pronásledovaný speeder a mohl si prohlédnout první sjezd z hlavní silnice. Byl ucpaný podobně silně jako hlavní silnice a nejspíše patřil i k hlavním důvodům vzniků zácpy. O kus dále jsi pak nalezl odbočku vpravo, která už byla mnohem více průjezdná.
Místy jsi taky mohl spatřit někoho na speederové motorce, jak se k nelibosti stojících landspeederů protahuje okolo nich, nebo je jednoduše přelétává.
O kus dále jsi pak mohl spatřit sjezdy na obou stranách, přičemž oba byly prakticky volné, zatímco hlavní tah pokračoval dále ještě dost zacpaný.
S trochou nadsázky jsi mohl odhadovat, že máš deset až patnáct minut, než by se sem mohl jejich landspeeder dostat. Jak s tím časem vynaložit a jestli se třeba v blízkém okolí poohlédnout po vlastním dopravním prostředku, to už bylo jen na tobě.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: 1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Vena, Hlavní ulice

Dostal jsem se do míst, kde by pro únosce bylo dosti vhodné, aby zmizeli z hlavní silnice, rychle jsem opět na komlinku navolil Aurila.
Vyhrkl jsem na něj místní dopravní informace a vyžádal si od něj odhad, za jak dlouho mohou dostat.
Co bych zde dělal sám jsem si nebyl příliš jistý. Mohli být dva možná tři, pokud byl v speederu už jeden zalezlej. To sice dávalo jisté naděje, ale pokud by mne srazili vozidlem, tak by stačil klidně i jeden nedomrlej. a jakmile se dostanou na volnou silnici tak jsou v tahu hned.
Sehnat si vlastní prostředek...
V porovnání s místníma sem negr a některý vypadali, že sahaj po kvéru už jen když jsem přebíhal silnici.
Moc jsem své šance růžově neviděl, doufal jsem, že Auril dorazí s kavalérií včas.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Vena, Hlavní ulice:
Jakmile jsi zbystřil místo, které se jevilo jako velmi pravděpodobné pro sjezd landspeederu z hlavního proudu. Bez většího váhání jsi tuto informaci sdělil Aurilovi a doufal jsi, že bude mít nějaké dobré zprávy.
Tohle bude problém, zvlášť když odbočí doleva - jedeme totiž z pravé strany a na druhou stranu se jen tak nedostaneme. Půl hodiny než se dostaneme do bodu, kde bychom na ně mohli čekat. Tak dlouho jim asi nebude trvat, než se dostanou k odbočce, že?
pronesl nepříliš povzbudivě Auril a v pozadí jsi slyšel jakýsi šum, jak se Auril o něčem bavil, nejspíše s Jonem. Tys mezitím mohl zkusit odhadnout posun kolony a bylo ti velmi rychle jasné, že únosci sjedou za poloviční čas.
Tohle je špatné, zkusíme s sebou pohnout. Dej nám vědět, pokud by to vypadalo, že by měli sjíždět doprava, ale jinak do té doby zkus něco vymyslet, nebo se aspoň nějak na ně zavěsit, abychom je neztratili,
dodal ještě Auril a postavil tě do nepříliš lichotivé situace, než ukončil spojení.

Opětovně ses rozhlédnul, abys vyhodnotil situaci - o kus dále jsi našel pěší podchod, kterým by ses mohl dostat na druhou stranu, nicméně by ti to mohlo dohromady zabrat zhruba pět minut. Při letmém pohledu do ulice souběžně s touto stranou, jsi mohl spatřit jeden otevřený landspeeder, který by se s trochou snahy nejspíš dal vypůjčit. Co se mohlo nacházet na druhé straně, jsi však nedovedl v současné chvíli odhadnout.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: 1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Vena, Hlavní ulice

Zkusim je tu ještě kapku zdržet.
Odpovím Aurilovi a rozběhnu se k volnému landspeederu.
No to je sakra už na mašli. teď mě bude ještě řešit trestněprávní zákoník.
Síležel mne nenapadl způsob, jak bych mohl vyřadit nějaký z landspeederů na hlavní ulici z provozu, bez toho aniž bych ho zničil.
Tak teď ukradnu a asi i zničim tenhle.
Zde to mělo výhodu, že snad po mne nepůjde okamžitě jeho majitel.
Nasedl jsem do něho a jal se ho startovat.
Povedlo-li by se mi to, vyrazil bych k hlavní ulici, v případě nutnosti i v protisměru a zajel bych až do hlavní silnice, co možná napříč by to šlo, tím, že jeli opravdu pomalo, melo by jít mezi ně vjet tak, že by zastavili, aby nedošlo ke srážce a já se vecpal dál.
Jakmile bych takto "zaparkoval" okamžitě bych speeder vypnul, pokud možno tak, aby bylo kapku složitější ho zase rozject a rychle se vypařil pryč, než mi někdo rozbije ústa, či zabije. Nemohl jsem se však poté vzdalovat příliš daleko, a musel jsem se vrátit, nejlépe nenápadně zpět na střechy, abych zjistil co nová situace udělal s provozem a kde jsou nyní únosci.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Vena, Hlavní ulice:
Zvážil jsi své možnosti a rozhodl se pokusit způsobit co největší zmatek na hlavní ulici s pomocí zapůjčení vozidla stojícího opodál. Dostat se k němu, aniž by se tě nikdo všiml, se ukázalo jako relativně bezproblémové a podobně i se startováním. Stačilo si počkat, až nikdo nešel a už jsi seděl za řízením vybavujíc si své znalosti o tom, jak startovat landspeeder, pokud sis nějakým nedopatřením zapomněl klíčky.
Netrvalo to dlouho a vozidlo bylo plně v tvé moci a pro jistotu jsi nejprve popojel dopředu, než ses obrátil nazpět a vyrazil k nejbližšímu přípoji na hlavní ulici. Byl o nějaký kus nazpět a tehdy sis uvědomil, že tudyhle cesta nepovede. Protože i kdyby se ti na tomhle místě povedlo vjet a zablokovat jeden nebo dva pruhy, tak by dva další zbývaly, včetně toho, v němž se nacházeli únosci. Nehledě na to, že jejich vozidlo už bylo prakticky na úrovni vjezdu, takže bys spíš zablokoval provoz za nimi.

Znovu sis vybavil prostředí a možnosti, které bys mohl provést, tentokrát včetně vozidla. Opět ti napomohl Jediský výcvik, kdy tvůj mistr neustále dbal na to, aby sis pořád všímal všeho a to stále dokola. Bylo to i ve formě hry, kdy při každé návštěvě ne zrovna malé místnosti přemístil jeden předmět a tys musel zjistit jaký.
Díky tomu jsi si znovu vybavil pěší podchod, kam by se teoreticky mohl tvůj nový landspeeder vejít, kus před ním pak bylo něco, co by mohlo posloužit i jako rampa a tedy poněkud agresivní vstup do vozovky - s trochou umu bys snad mohl doskočit i za prostředek, což jsi v dané chvíli potřeboval. Další možnosti pak byli dále a neviděl jsi je, nebo ses na ně ještě nezaměřil, protože by tě nenapadlo jejich využití.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: 1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Vena, Hlavní ulice

Vyrazil jsem s ukradeným landspeederem k nájezdu když mi došli dva takové malé nepodstatné detaily, ovšem s vážnými následky. Za prvé jsem na špatné straně hlavního tahu a šance že bych se probojoval přes celou silnici byl minimální. A za druhé, že už nemám šanci tam zajet dostatečně před nima, to už spíš bych do nich vrazil a to se mi nechtělo riskovat.
Najednou zcela demoralizován jsem padl hlavou na volant.
No co, možná jen chtěj aby jim vařila a budou se o ní dobře starat, tak mohl bych teď jít a někde se opít do němoty.
Pak jsem se kapku vzpamatoval a chytil se svého posledního kousku morálky a začal přemýšlet.
Vzpomněl jsem si na kus čehosi vedle podchodu, co by mohlo fungovat jako rampa pro přeskočení silnice a z druhé strany by to už možná šlo, taky to bylo o kus dál, takže bych si mohl zachovat aspoň trochu náskoku.
Vyrazil jsem k onomu skokánku, když jsem ho uviděl, seznal jsem, že pomocí tohohle celou silnici nepřeskočím.
No co, zpátky k zablokování silnice.
Řekl jsem si, když už mne mají zavřít za krádež speederu, ať ty obvinění stojí za to.
Rozjel jsem se, co to šlo, abych doskočil až do pruhů, kde jedou únosci.
Nebyl jsem si jist, zda mne únosci nezahlédnou, jak letí, a jak na to zareagují, ale už se mi nechtělo vymýšlet jiný špatný nápad.
Po dopadu, a nutné kontroly co se ve mne rozbilo a co je ještě v pořádku, speeder očividně nebyl, s tím jen tak někdo neodjede, já na tom byl naštěstí líp, jsem utekl z auta ze silnice a od neskutečně sprostých a agresivních řidičů.
Nemohl jsem však utéct zcela pryč, bylo třeba zjistit kde jsou únosci a co tento můj kousek provedl s dopravní situací a jak je to ovlivnilo.
Výsledek bylo také třeba oznámit Aurilovi aby se mohl případně podle toho zařídit
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Vena, Hlavní ulice:
Z možných řešení jsi nakonec zvolil jedno z těch agresivních a nebezpečných. K rampě nakonec vedl dostatečně dlouhý rozjezd a tys neváhal to rozjet naplno, tedy alespoň, co ti landspeeder vyhovoval. Díky své minulosti jsi navíc byl dostatečně připraven na prudké nárazy a i to, jak se zachovat. Možná bylo až s podivem, jak často se podobné situace mohou stávat aktivním Jediům a od svého bývalého mistra jsi slyšel alespoň na tucet historek, které končily havárií a to cílenou nebo nikoliv.

Landspeeder se po nájezdu poslušně zvedl do vzduchu, přenesl se přes ohraničení u hlavního dopravního pruhu, které mělo odrazovat pěší nebo malé živočichy od vstupu a vyhoupl se nad pruh nejvíce vpravo. Ještě na rampě jsi svůj stroj nasměroval tak, abys nedopadl přímo na střechu žádného z vozidel a tedy zbytečně neohrozil žádné životy, tak výrazně alespoň.
Přes první řadu ses přenesl bez potíží, ale těsně za ní jsi již klesal. Ke kontaktu nakonec došlo s vozidlem v druhé řadě zprava, kdy jsi se mu zabořil do přídě a sklouzl po ní, do zádi vozidla ve vedlejší laně a to jsi odsunul dobrého půl metru, takže bylo posunuto až na lehký kontakt s posledním pruhem úplně vlevo. Takže až na pruh nejvíce vpravo jsi úspěšně zablokoval průjezd ve třech třetinách hlavní dopravní tepny města.
Po kolizi jsi na nic nečekal a rychle utíkal směrem pryč, což se ukázalo jako skvělá strategie - díky tvé rychlé reakci si tvoje zapříčinění této akce povšimly možná dvě nebo tři osoby, zatímco ostatní se teprve vzpamatovávali z toho, co se stalo.

Jakmile jsi byl dostatečně v pozadí, podal jsi hlášení o situaci Aurilovi.
No, poněkud radikální řešení, ale pokud jsi nikoho nezranil, tak je všechno v pořádku. Dobře, objedeme to tak, abychom se k nim dostali zleva. Ale sleduj je, může se stát, že se jí pokusí dostat pryč, aby nemuseli riskovat kontakt s ozbrojenými složkami, místní taky rádi neuvidí únos,
dodal nakonec Auril a řešení ti ani příliš nevytknul. Obecně se to zdálo být jako spokojenost nad tím, že Kasii pořád máte možnost zachránit.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: 1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Vena, Hlavní ulice

Díky tomu, že se šance na záchranu Kasii o něco zvýšila, bez toho abych zabil sebe nebo někoho jiného, tak jsem se kapku uklidnil, ale nebyl čas usínat na bobkovém listu nebo jak to úsloví zní.
Opět jsem se vyškrábal na střechu, přeci jen se to zatím osvědčilo. Na této straně to bylo sice o něco těžší, ale protakového kriminálníka a zloděje speederů to nebyla nepřekonatelná překážka.
Na střeše bylo nutné opět rychle najít speeder únosců a pokud požno ověřit, zda v něm stále ještě byli, nebo se rozhodli jít pěšky. Tomu jsem ale moc nevěřil, se vzpínajícím rukojmím by byli nápadní.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Vena, Hlavní ulice:
S ohledem na situaci ses dostal opět vyškrábal nahoru na budovy, odkud jsi mohl lépe sledovat celou situaci a hlavně jsi mohl vidět vozidlo s únosci. Od doby, cos opustil místo "blokády" a dostal se nahoru uplynulo několik desítek sekund, možná i pár minut. Okolo nabouraného místa se nyní hemžila spousta místních a dohadovali se mezi sebou ohledně dalšího postupu, nebo co vlastně dělat.
I z dalších aut vylézali řidiči, aby se snažili zorientovat v situaci, protože ne každý postřehl tvůj ukázkový skok a neměl tušení, cože se to vlastně děje.

Vozidlo únosců jsi spatřil krátce poté a dle očekávání stálo na svém místě, nicméně i řidič z něho byl nyní venku a analyzoval situaci. Zaměřil jsi svou pozornost na něj a sledoval, jak kráčí okolo několika jiných vozidel vpřed a prohlíží si vzniklé potíže. Jakmile vše prohlédl dle své libosti, tak se velmi rychle vrátil k vozu a nejprve se do něj naklonil, aby následně opět zmizel vevnitř. Nějakou další dobu se pak nic nedělo, aby se pak otevřely dveře a vystoupily dvě osoby zleva a jedna zprava. Netrvalo ti dlouho, aby ti došlo, že jedna z těch osob musí být Kasia, byť měla přes sebe přehozený plášť a neušlo ti, že muž, který vylezl s ní, ji musel notně podpírat.
Netrénovanému oku by možná přišlo, že byla v pořádku, ale tys dovedl dobře poznat, že rozhodně nešla jako osoba při plném vědomí. Jak jsi se mohl domnívat, tak samozřejmě mířili ke straně a odtud tedy nejspíše dále, nicméně pro tebe to znamenalo, že jdou na opačnou stranu, než jsi se nyní nacházel ty. Každopádně skupina únosců nyní čítala dva jedince a na první pohled u sebe nemohli mít žádnou těžkou zbraň, jen to, co se dalo skrýt pod oblečením.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: 1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Vena, Hlavní ulice

Sakra.
Zaklel jsem potichu, doufal jsem že kavalerie bude mít více času na příjezd.
Opět jsem nažhavil komlink a volal Aurilovi ohledně změny situace.
Rovnou jsem slezl dolů ze střechy a pokud možno nenápadně se je vydal sledovat. Pokusil jsem se i vyhnout místu svého přistání, přeci jen, pár z nich by mne mohlo poznat.
Nějakou dobu jsem se držel raději kapku dál, abych na ně stále dohlédl, ale abych nebyl hned na očích kdyby se otočili. Blíže bych se přiblížil, až kdybych si byl jistý že necítí příliš potřebu se otáčet, či že jsou dostatečně neopatrní na to abych se k nim dostal blíže a mohl se pokusit o nějakou akci.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Vena, Hlavní ulice:
Vývoj situace se měnil rychleji než předpověď počasí na bouřlivé neosídlené planetě. Zatímco se ti v jednu chvíli povedlo únosce zastavit, v druhou už ti zase prchali - i když tentokrát jenom pěšky. Každopádně to celou situaci opět o něco více zkomplikovalo, což jsi ostatně sdělil i Aurilovi.
Hmm, nechtějí riskovat namátkovou kontrolu bezpečnostních složek, které budou brzo na místě prošetřovat ten incident. Nicméně se minimálně trochu rozdělili, takže je to pořád víc plus než minus. Drž se jich, jak jen to jde a podnikej něco, jen pokud by tě situace o to prosila - pořád nevíme, co jsou zač. Zkoušíme zatím na holonetu najít podobné případy, ale bez výraznějšího úspěchu,
odpověděl ti Auril s tím, že i když byli na cestě, tak se pokoušeli nalézt alespoň nějaké informace, které by vás blíže navedly k tomu, s kýmže to máte vlastně čest.

S ohledem na tvou dosavadní praxi a všeobecný ruch všude okolo, nebylo tentokrát proplétání se mezi auty nijak extra náročné. Nevýhodou však bylo, že jsi během něho ztratil vizuální kontakt s pronásledovaným cílem.
Jakmile jsi byl na druhé straně, tak jsi dvojici s Kasiou nikde neviděl a jen jsi vytušil čtyři možné varianty. První byla cesta nazpět k místům, odkud únosci ujížděli, ale to jsi mohl vyloučit, protože by určitě byli ještě na očích. Další bylo pokračovat cestou vpřed - pokud by hodně pospíchali, mohli se dostat až k podchodu pod podjezdem, ale museli s sebou stále vláčet Kasiu. Třetí variantou byl vstup do blízkého domu, nicméně všechny dveře byly zavřené a dle typu jsi věděl, že bez karty se za ně dostat nedalo. Byla to dnes běžná technologie ve velké části galaxie.
Poslední byla ulička kousek po směru provozu a pak přímo doleva, mimo hlavní cestu. Každopádně přímý náznak toho, kudy mohli jít jsi nikde neviděl.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: 1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Vena, Hlavní ulice

Sakra. Sakra! Krucinálsakra.
Zhodnotil jsem celkem výstižně svou situaci.
Kudy dál jsem moc nevěděl. Možností bylo moc, bylo třeba nějaké eliminovat.
Baráky sou všechny zamčený a žádný dveře nejeví známky násilí. Tomu, že by je někdo pustil dovnitř, nebo měli kartu či jinej způsob jak se dostat dovnitř nevěřim.
Vyloučil jsem první možnost.
Zpátky? Přijeli odtatmtud, přeci se tam nebudou vracet.
Další jsem škrtl.
Jít dál a doleva? To by mohlo jít, ten kousek se jim nikdo z davu věnovat nebude, páč mají o zábavu postaráno díky mému kaskaderskému kousku. Pitomče!
Nebyl jsem ochoten škrtnout další možnost.
Jít odsaď rovně a do podchodu? By museli máknout a vláčejí sebou Kasiu, bych je musel ještě zahlídnout.
Myslim.

Neochotně jsem vyškrtl další možnost, neškrt jsem jí však zcela a dál na ní myslel.
Vyrazil jsem však dál podél cesty a pak zabočil doleva.
Opradu jsem doufal, že je spatřím, možností jak je najít nebylo mnoho.
Byla zde teda jedna nefér možnost, která nemusela vyjít ani omylem. Tedy ten panovačný všudypřítomný ovlivňovač lických životů, ke kterému jse měl jistý přístup. Ale ten jsem zatím ještě používat nechtěl, jen kdyby mi došli úplně všechny možnosti.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Vena, Hlavní ulice:
Své možnosti jsi zvážil logicky a dospěl k té nejpravděpodobnější a zamířil tak do uliček mezi baráky, jak se ukázalo, když jsi k odbočce dorazil. S trochou snahy by se sem mohl menší landspeeder vejít, pokud by tu samozřejmě nebyly občas různé kontejnery a další věci. Z počátku byla ulice ještě běžná ulice mezi budovami a po menším dvorku, kde byly dva zavřené vchody do budov, se zužovala do menší.
Nemohl sis být jistý, nicméně shozená krabice na kraji vypadala "čerstvě shozená" a něco ti říkalo, abys pokračoval tudy. Místy jsi i mírně klusal, nicméně sis musel dávat pozor na cestu, jak se tu občas něco válelo. I právě díky tomuto jsi se u další odbočky mohl včas zarazit a udělat dva kroky zpátky, abys nebyl vidět.
Za rohem, nějakých deset metrů od tebe stála dvojice, kterou jsi už viděl, a nepochyboval jsi o tom, že třetí osoba v zákrytu za nimi byla Kasia.
Jseš si jistej, že je tohle ta cesta?
zaslechl jsi jednoho z nich hovořit a přilepený k rohu jsi napínal sluch, jak jsi jen mohl.
Je trochu delší, ale mimo oči. A nikdo tudy nechodí, stejně to byl pech, takhle potkat nějakého magora,
odpověděl druhý a tvoje nozdry podrážil cigarrový dým, který mohl přinášet vysvětlení, proč tu skupinka zastavila.
Ani to nevypadalo, že se zabil. Nepokoušel se vůbec natočit landspeeder nebo něco, ani nevypnul systémy. Ledaže byl něčím sjetý,
pokračovali dál v diskuzi a tys věděl, že pár chvil bude diskuze ještě trvat. Otevírala se ti tedy možnost, že bys zde mohl třeba něco zkusit.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: 1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Vena, Hlavní ulice

Sám si magor!
Odpověděl jsem, málem nahlas.
To mě přivedlo na myšlenku, abych komlink přepnul z vyzvánění na vibrace, by bylo dosti trapné, kdyby mi Auril zavolal, jak to vypadá a upozornil tak únosce. Rovnou jsem ho zavolal a aktualizoval jsem pro něj směr pochodu a informoval ho, že se pokusím o akci, aby mi ji nepokoušel vymluvit, tak jsem rovnou zase zavěsil.
V hlavě se mi začal rodit plán, jak je oba elegantně zpacifikovat, kupodivu to byl dost dobrý a proveditelný plán, když náhle mi vlak myšlenek s plánem lehce vykolejil.
Heh co? Jon mluvil o případný další cestě na Telos, tak proč jsem celej ten rozhovor myslel na Taris????
Vytlačil jsem tuto nepodstatnou myšlenku z hlavy a vrátil se k plánování.
Sakra.
Zaklel jsem v duchu, plán byl v háji, celej jsem ho zapoměl.
Byl tedy čas na plán B,... vlastně ne, plán B bylo sledování speederu pěšky, hned na začátku tohole problému, takže to dělo z tohole plán..... Fň kupříkladu. Vykašlal jsem se na abecedu.
Sebral jsem ze zemně jeden z ležících předmětů co se zde váleli, vzal jsem něco co jsem mohl jednoduše jednou rukou hodit a připravil se s blasterem v ruce u rohu.
Přepnul jsem blaster na omráčení a hodil předmět tak, aby dopadl až za únosci, doufal jsem že se za oním zvukem otočí a mě nechají čas pro první salvu, ale nepohrdl bych i povícero volnými salvami.
Zamířil jsem na toho který byl u Kasii a vyslal po něm několik uspávacích paprsků. Jeho jsem zvolil proto,že bylo pravděpodobnější, že by ji mohl použít jako živý štít. Jakmile by padl přemístil bych mířidla na druhého a pokusil se zneškodnit i jeho.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Odpovědět

Zpět na „Mise SR“