4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Zde se odehrávají mise postav pod vedením moderátora.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: 4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Dash Spience »

Corelliánský frachťák, Společenská místnost:

Sledoval jsem Chada, když si nalil a degustoval. Upřímně mě tohle ani moc nelákalo pivo a pálenka ano. To bylo rychlé a nechtělo to moc znalostí. Na otupení po nějaké akci dobré.

No jasný, že ten co válku nikdy nepocítil a možná i když mu dojde oblíbené víno s tím nebude nic dělat. Nikdo kdo neviděl utrhané ruce, mrtvé civilisty a podobná zvěrstva, která se mohou stát ve válce nebude nic dělat. To tak je a dokud dotyčné nedotáhneš a neuvidíš to, tak to tak bude navěky.

Pokrčil jsem rameny, protože nic jiného se na to říct nedalo. Nás na válku připravovali od malička. Věděli jsme, že to bude drsné a tvrdé, ale až první střety nás naučily, že válka je jiná než na holoobrázcích a filmech. Já jsem viděl krutou realitu na Kaminu, když jsem viděl zmasakrované mladé bratry, kteří se připletli plecháčům pod blastery.

Teď bojujeme jeden za druhého. Za nic jiného Chada. Musíme vyhrát, aby jsme mohli žít. Tam v boji nás možná ostatní vidí jako jednotku a já nevím co jiného, ale každý který padne je Tvůj bratr. Přišel jsem o tisíce bratrů. Viděl jsem Acclamator, který jich byl plný, ale někdo otevřel ventily a všechny to vysálo do vesmíru. Co chci je, aby za to někdo platil a my už nemuseli umírat.

Chvíli ještě byl čas. Teď jsem odpočíval dlouhou dobu a tohle si můžu dovolit, chvíli mluvit a jít spát potom. Už jsem vydržel i horší věci než tohle.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Jordi Linx »

Corelliánský frachťák, Společenská místnost:
Odpověděl jsi Chadovi ohledně tvé filozofie, která byla tvým hlavním důvodem pro přežití a ukončení střetu, v jehož víru ses nacházel společně s miliony tvých bratrů. Tvůj protějšek na to jenom přikyvoval a pečlivě si vyslechl všechno, co jsi k tomu chtěl říci, byť některé věci nemusely být úplně jednoduché.
To je chvályhodné, rodina. Motivuje hodně lidí, rodina, děti, příbuzní, ale také milovaní nebo přátelé. To je dobrá motivace, ale víš v čem je problém? Nesmí to být jediná motivace,
dodal a trochu vyzdvihl sklenku, aby si s ní hrál a sledoval odrazy světla, než ji opět položil na stůl, aniž by se napil.
Proto hledám další motivace, cestování, svoboda, dobré jídlo a pití. Míval jsem i jiné motivace, ale některé přejdou nebo naopak se obrátí proti tobě. A víc motivace znamená víc vůle chtít vyhrát a hlavně mít něco, kdyby jiná motivace zmizela. Možná jsou tací jako Jediové, kteří dovedou díky tomu, jak jsou vycepovaní držet tu jednu motivace, ale většina taková není. A ještě - pomsta je nejhorší motivace, věř mi, vím o tom víc, než bych si přál,
dodal nakonec, aby se napil a tentokrát do sebe obrátil zbytek své sklenky. Když ji odložil, tak postupně polknul vše, než se zhluboka nadechl a plně vychutnal alkohol, který právě vstřebal. Pak se mu po chvilce vloudil do tváře takový polo smutný úsměv, jakoby si vybavil něco, co pro něj mělo významný dopad.
Nicméně bylo jasné, že dále se mu o tom asi již nechtělo mluvit, navíc sám Chad se chvilku poté zvedl a s omluvným gestem vyrazil nejprve zkontrolovat kokpit, aby následně zamířil do své kajuty.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: 4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Dash Spience »

Corelliánský frachťák, Společenská místnost:

Bylo zajímavé přemýšlet o tom, že nemůžu mít pouze jednu motivaci, ale je tu ta další otázka, jak moc můžu mít další motivaci. Nic dalšího ve svém skromném životě neznám a nikdy jsem nepoznal. Vlastně, když poslouchám Chada, tak mám dvě motivace. Rodinu a pomstu. Možná je pomsta nejhorší motivace, ale do doby než skončí válka a moji bratři nebudou zbytečně umírat asi ta nejlepší.

Nic jiného jsem zatím nepoznal. Většinu našeho života tvoří trénink, boj, krev a smrt. Ty ostatní motivace, o kterých mluvíš jsou něco pro mě zatím nedosažitelného a nevídaného. Ty můžu řešit, až tohle a jestli někdy to skončí.

Můj hlas je poměrně stejně smutný jako měl Chad. Zjevně oba dva jsme v sobě nesli něco, o čem moc nechceme mluvit a ani nebudeme. Chad dopil svoji sklenku a odešel. Já jsem ještě zůstal a držel jsem svojí sklenku. Vrátil jsem se myšlenkami do té kajuty na Acclamatoru, kde jsem viděl osobnost jednoho z mých bratrů. Ten měl i jinou motivaci než mám já. Možná jednou budu mít podobnou taky. Moc s tím nepočítám, protože nevěřím, že bych přežil válku. Každou chvíli v boji, čekám kdy to přiletí a vše skončí. Kopl jsem do sebe svojí sklenku a šel do své kajuty. Je čas odpočívat. Myšlení bylo moc pro dnešek. Zítra začne akce a na myšlení už nebude čas.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Jordi Linx »

Corelliánský frachťák, Kokpit:
Povedlo se ti vyspat překvapivě dobře a musel jsi připustit, že postele na frachťáku byly o poznání pohodlnější než pryčny z tvé lodi. Nebo jakékoliv jiné republikové lodi, minimálně co se prostoru pro posádku týkalo.
Snídani sis měl připravit sám dle výběru pečiva něčeho studeného, protože Chad prováděl nějakou poslední technickou kontrolu lodi, než jste poté během dopoledne společně zajišťovali věci, které by vás mohli prozradit při případné kontrole v rámci nalodění. Jakmile jste skončili Chad zamířil do kokpitu a tys měl ještě zhruba hodinu, než jste se měli vynořit u vašeho cíle.

Když jsi potom dorazil do kokpitu, tak jste akorát opouštěli hyperprostor a před vámi se vynořila koule s názvem Telos. Už od pohledu jsi mohl vidět, že vypadala pochmurně a poměrně temně. Z dostupných informací jsi se mohl o Telosu dočíst hodně, nicméně před válkou byla několik desítek let zpátky planeta s nádhernou přírodou zdevastována průmyslem. A byly to právě korporáty, kdo v tu dobu vládl planetě poté, co místní občanská válka skončila pádem tehdejší vlády.
Nad planetou samotnou jsi pak mohl spatřit tři separatistické lodě - Lucrehulk s typickým kulatým jádrem a pak dva Munificenty. Navíc ti nemohlo ujít, že poblíž aktuálně probíhala výstavba orbitální obranné platformy, která by zde přítomné lodě nejspíše uvolnila pro jejich službu jinde. I to poukazovalo na to, že ani droidi neměli nekonečná množství.
Pche, ukázka síly, nic víc. No, jdem jim dát vědět, že už jsme tady,
zazubil se Chad a natáhnul se k vysílačce.
Frachťák Vanto nezávislého přepravce Derricka Boula hlídce konfederačních sil. Přilétám za účelem obchodu, po potvrzení odešlu autorizační kódy,
pronesl a vysílačku na chvilku ztlumil, aby si vydechnul. Ohlašování bylo opravdu hodně byrokraticky nastavené a nepřiměřeně strojové. Nicméně potvrzení na kódy dorazilo skoro okamžitě a opakem je Chad odeslal.
Autorizace ověřena, pokračujte dále a nahlastě se správě kosmoportu v Artheni. V případě vybočení z cesty vypočítané dopravním systémem budete považováni za hrozbu,
ozvalo se nakonec, což Chad jen potvrdil slovy příjem a "Roger, roger", než vysílačku vypnul a upravil souřadnice dle těch, které byly zaslány. Pak si spokojeně vydechl - zdálo se, že na planetu se dostanete bez větších potíží.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Mise SR“