1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Zde se odehrávají mise postav pod vedením moderátora.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Vena, Střecha obchoďáku:
Fakt, že Kasia byla pro tuto chvíli mimo akutní ohrožení, tě povzbudil a také ti napomohl v tom, že ses nemusel držet tak hodně zkrátka. K vítězství však bylo ještě docela daleko a sám sis toho byl dobře vědom.

Následné chvíle pak probíhaly podle opakujícího se scénáře - skrýt se před dávkou protivníka, vyslat svoji a během ní se rychle přemístit, kde jsi většinou vyčkal na další kolo. Občas jsi vyčkal déle, aby střelec u dveří nezkusil zariskovat svou střelbu na moment, kdys byl v pohybu a snížil tak riziko zásahu.
Díky tomuto postupu ses dostal o poznání blíže, ale pořád jsi byl daleko od toho, abys mohl protivníka přesně trefit, to nicméně platilo i pro něj. Změna pozice ti pak dala i příležitost lépe zanalyzovat situaci a více si prohlédnout aktuální prostředí v němž jste byli.
Útočník se nadále krčil ve vchodu na střechu, kam jsi na něj neměl přímý výhled, stejně jako on na tebe. Jeho kumpán ležel omráčený asi dva metry před vchodem s otevřenými pantovými dveřmi a Kasia zhruba o metr a půl nalevo od něj. Omráčenému útočníkovi zbraň vypadla z ruky a ležela kousek před ním.
Kasia vypadala relativně v pořádku, možná jen trochu potlučená, ale rozhodně nic, co by ji mělo ohrožovat na životě. Alespoň dle toho, co jsi mohl na první pohled usoudit.

Co se možného postupu týkalo, tak si jsi mohl zkusit obejít vstup na střechu do strany, ale tím bys dostal Kasiu a útočníka opět mezi vás a nedalo se spoléhat na to, že by tím směrem nemohl zabloudit nějaký výstřel. Na druhou stranu to však bylo dále, bez výrazných míst ke krytí.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: 1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Vena, Střecha obchoďáku

Zbraň vyřazeného útočníka ležela kousek on naší profesionální dámy v nesnázích. Nicméně jsem pochyboval, že by se v historicky dohledné době sebrala natolik, že by ji vzala a použila. To už jsem viděl jako pravděpodobnější, vzhledem k mému štěstí, že se probere ten únosce, ale byl bych se rád nechal příjemně překvapit.
Posily zespoda také nějak nepřicházeli, ale na druhou stranu zatím ani nepřicházeli jejich posily, tak jsem si neměl na co stěžovat.
Nemělo tedy smysl přemýšlet nad dalšími hráči do této šarády, spíše, jak se dostat z této patové situace. Kasiu jsem rozhodně nechtěl dostat do křížové palby, takže zbývala jen ona nepříjemná sebevražedná trasa na druhou stranu. Proklel jsem svůj nedostatek zkušeností s přestřelkami. Alespoň těmi kde na jsem neměl na své straně jisté nefér výhody.
Tak hurá do akce.
Povzbudil jsem se a vyrazil na druhou stranu.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Vena, Střecha obchoďáku:
Z možností, které jsi měl k dispozici ses rozhodl pro tu, která pokud možno vyloučí ohrožení tvé kolegyně z posádky. A to i s ohledem na to, že může o to více ohrozit tebe samotného. Vyčkal jsi na první vhodný moment a bez dalšího prodlení tedy vyrazil kupředu.

I když jsi zprvu využil své krycí palby a díky tomu se dostal nutný kus kupředu, aniž by na tebe zamířila byť jediná střela, protivník velice rychle rozpoznal tvůj záměr a dostal se k několika prvním výstřelům. První tě bezpečně minuly, ale jak jsi se přibližoval a vzdálenost se zkracovala, stejně jako soupeř viděl co děláš, šance na zásah se rapidně zvyšovala.
Samozřejmě jsi neběžel po přímé trase - i díky své minulosti jsi dobře věděl, že nejlepší způsob přiblížení spočíval v nepravidelné a neočekávané trase, byť jsi mohl mít výhodu schopnosti odrážení výstřelů. Tvůj bývalý mistr však jasně zastával názor, že je lepší spoléhat i na další schopnosti, než jen účelné provokovat s cílem "střílejte si, co chcete, já jsem Jedi, kdo je víc".

Zbývalo asi dva a půl metru, aby ses dostal mimo úhel útočníkovi palby a přinutil ho opustit pozici, nebo získat čas vymyslet další postup, když to přišlo. Tvoje smysly zafungovaly, jak jsi byl zvyklý z minulosti - před prvním výstřelem jsi urkočil více do strany, před dalším jsi ucuknul trochu dozadu, až jsi mohl vnímat žár před obličejem, nicméně třetí jsi pocítil na levém stehně. Naštěstí jsi v tuchvíli všechnu váhu měl na pravé noze, nicméně sis uvědomil i další věc - tvé smysly tě před dalším výstřelem nevarovaly a nejspíše jsi tak mohl dostat šanci na nějaký útok.
Otázkou by samozřejmě bylo, jak by mohla reagovat levá noha na nějaké zatížení, ale určitě jsi měl možnost pro nějaký skok z pravé, nicméně bylo nyní na tobě, jaký směr zvolit - skočit do relativního krytu, nebo využít toho hluchého místa, které jsi teď vnímal od útočníka.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Mise SR“