Adria Drayven - Na kočku a na myš

Zde se odehrávají mise postav pod vedením moderátora.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Adria Drayven - Na kočku a na myš

Příspěvek od Phate »

Keren:

Jediové se na sebe podívali, ale z jejich tváří se nedalo vůbec nic vyčíst.
"Malá procházka dozajista neuškodí, aspoň se podíváme po městě." pokynul ti mistr Zyr a počkal, až vyrazíš. Šli jste klidným, nenuceným krokem.

"Abych se také představil, mé jméno je Takar Sem, ale nebudu se zlobit, když mi budeš tykat. Mistr Zyr si na hodnosti potrpí, ale mně na nich až tak moc nesejde." jako by se Takar probral, srovnal s tebou krok a konečně promluvil. Jeho hlas byl hluboký a ani v nejmenším nevyzařoval mistrův klid. Zněl spíš jako nadšený padawan na první misi.

"Dostali jsme od Rady veškeré dostupné informace, ale rádi bychom, kdyby si nás trochu zasvětila do toho, co se tady vlastně stalo, padawane. Je dost dobře možné, že naše informace nebudou úplné." vyžádal si Zyr a nepřestával se rozhlížet po ulici, kterou jste od doků zrovna procházeli.

"Hodně nás zajímá ten nikto, ale určitě začni od začátku." doplnil ho Takar.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Adria Drayven - Na kočku a na myš

Příspěvek od Kyell »

Keren
Pomalu jsem vykročila vstříc rušným útrobám doků a poté do klidnějších ulic, žádný shon, jen ten běžný, kdy se každý snažil sehnat to, co zrovna potřeboval, nebo jen procházel ulicí. Dříve než jsem se dostala ke slovu, předběhl mě Takar a i když trošku opožděně, představil se a mě samotné spadl kámen ze srdce, protože působil velmi nenuceně al lidsky. Přikývla jsem na znamení souhlasu a lehce pousmála.
"Jak jste sám řekl, mistře Zyre, Rada Vám určitě předala všechny námi poskytnuté informace, ale byla bych ráda, kdybych Vám vše mohla říct od začátku, pokud Vás bude něco zajímat nebo Vám bude něco nejasné, neváhejte a ptejte se. My samy s mistrem už jsme trochu s rozumem v koncích."
Ač nerada, přiznala jsem barvu, jelikož tato situace se zdála být bezvýchodná, právě proto přiletěl mistr Zyr a Takar.
"Cílem naší návštěvy bylo objasnit zdejší podezřelá úmrtí vysokých představitelů firmy pro těžbu drahých kovů, firma která patří panu Sereovi a jeho rodině. Rovněž zde bylo několik prazvláštních sabotáží, které právě vedly k oněm úmrtím."
Spustila jsem od samotného začátku.
"Proto jsme ani chvíli nezahálely a ihned jsme se pustily do vlastního vyšetřování, prohlédly jsme si firmu a začaly prozkoumávat místa činu, kde došlo k náhodným úmrtím. Jak jsme si myslely, ony náhodné úmrtí byly výsledky sabotáže, jelikož ve firmě byl člověk, který byl podplacen, aby si pohrál s nastavením důlního zařízení a podobně. Pokud se nepletu, veškeré zprávy ohledně tohoto zjištění mistr zaslala Radě, tudíž byste je měli mít k dispozici."
Ohlédla jsem se přes rameno a tak nějak už jen ze zvyku zkontrolovala okolí.
"Teď se ale dostaneme k tomu důležitějšímu, k tomu, co Vás tak zajímá, mistře Zyre. Bohužel si ale nejsme jisté už ničím, proto o samotném střetnutí s oním Niktem bych raději pokračovala až v soukromí Vašich pokojů."
Shodou okolností jsme dorazili k hotelu, kde jsme já a mistr přebývaly a pokud mě paměť nepletla, ubytování měli mít mistr Zyr a Takar již zajištěné. Proto jsem ihned poté, co jsme vešli do budovy, pozvedla dlaň a vyzvala oba Jedie, aby chviličku posečkali.
"Prosím, vydržte zde, zeptám se, zda jsou Vaše pokoje již připravené, popřípadě je zajistím sama."
Lehce jsem se uklonila a přešla až k recepční.
"Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda mají mistr Anduin Zyr a jeho společník mistr Takar Seem zajištěny pokoje, pokud ano, kdepak je najdu, velice ráda je tam doprovodím."
Pronesla jsem klidně a vlídně na recepční. Snad na to mistr nezapomněla, inu co, přinejhorším to zařídím sama.

This is a new day, a new beginning.


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Adria Drayven - Na kočku a na myš

Příspěvek od Phate »

Keren, hotel Tří listů:

Recepční dnes vypadala velice unaveně, ale ožila ve chvíli, kdy jste se přikradli k jejímu stolu. Chvíli vykuleně koukala na dva nově příchozí Jedie. Možná až trochu nápadně dala najevo její zájem. Zejména o mladého, energického Takara, který jí vykulený pohled oplatil laškovním úsměvem.

"Pokoje, jistě!" vzpamatovala se rychle, ještě jednou se uculila na mladšího muže a začala hledat záznamy ve své pracovní stanici. Zabralo jí to jen vteřinku, kterou jste přešli mlčením. Mistr se svým společníkem si prohlíželi luxusně zařízený hotel a pomalu seznali, že zabezpečení téhle budovy je méně než adekvátní.
"Vaše pokoje jsou na stejném patře, jako pokoje vašich kolegyň. V opačném křídle od výtahu." našla recepční informace.
Všichni tři jste se s úklonou odebrali k výtahu a vyjeli do vašeho podlaží.

"Mistr Gyzadi neshledala jako podstatné ubytovat se na nějakém bezpečnějším místě?" zeptal se mistr Zyr svým konejšivým, hřejivý hlasem. Nemohla sis pomoct, ale rozhodně ti to přišlo jako malá výtka směrem k tvému mistrovi.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Adria Drayven - Na kočku a na myš

Příspěvek od Kyell »

Keren, hotel Tří listů
Překvapení recepční mě pobavilo, ale ne natolik, abych pozvedla koutky a bylo to navenek znatelné. Neuteklo mi ani, jak se ve vteřině změnil postoj recepční k Takarovi. Její zájem byl více než patrný, což mi přišlo velice milé.
Zaskočení ale zvládla bravurně, během pár vteřin se doslova vrhla na svou pracovní stanici a výsledek se dostavil do méně než minuty.
"Rozumím, mnohokrát děkujeme. Hezký den."
Rozloučila jsem se slušně s recepční a vybídla své společníky, aby mě následovali do výtahu.
Již ve výtahu se mistr Zyr rozpovídal, přišlo mi, že během vyčkávání na recepci analyzoval místo našeho pobytu. Nebylo se čemu divit, byla to pravděpodobně síla zvyku.
"Mohu být upřímná, mistře Zyre? Zpočátku jsme neměly sebemenší potuchu o tom, co se zde odehraje, proto jsme nevolily bezpečnější ubytování. Avšak po nedávných událostech a střetnutím s oním niktem mi nezbývá, než s vámi souhlasit."
Ač nerada, musela jsem přiznat, že měl mistr Zyr pravdu.
Po zvukovém signálu se dveře výtahu otevřely a v závěsu s dvojicí jediů jsem vešla do našeho apartmá.
"Mistře? Mistr Zyr a jeho padawan konečně dorazili. Udělejte si pohodlí, pánové, máme rozhodně o čem mluvit."
Pobídla jsem oba jedie s lehkým úsměvem a úklonou a sama jsem přešla po pokoji a usadila se.

This is a new day, a new beginning.


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Adria Drayven - Na kočku a na myš

Příspěvek od Phate »

Keren, hotel Tří listů:

Ani jeden z Jediů se na tvůj pokyn neusadil a vzápětí jsi pochopila proč. Ze dveří ložnice vyšla mistr Gyzadi. Všichni tři se vzájemně uklonili a pokoj prostoupila přátelská atmosféra. Mistr Zyr nahodil jeden ze svých vřelých úsměvů a vykročil k tvému mistrovi.

"Nyrin, moc rád tě zase vidím. Jak už je to dlouho? Dva, tři roky?" pokračoval přes pokoj až nakonec Gyzadi pevně objal. To bylo něco naprosto nečekaného.
Také tě moc ráda vidím, Anduine. I vás, Takare." odpověděla mistr s úsměvem. "Budou to pomalu tři roky, co jsme se viděli naposledy. Štěstí nám v tomto ohledu moc nepřálo." rozpomenula se ještě a pokynula oběma mužům, kteří se tentokrát posadili k malému stolku.

"Zrovna jsem tě před tvou padawankou trochu pokáral, za naprosto zjevné ignorování nastalé bezpečnostní situace." nenechal se Tyr zastavit sentimentální chvilkou, která tobě unikala a vrátil se zpět k místu vašeho pobytu.
"Tady rozhodně nejsme v bezpečí, i kdybychom byli na stráži celé dny. Ty víš co jsou Morgukai zač a jak jsou nebezpeční. tedy samozřejmě za předpokladu, že váš Nikto je jedním z nich. O čemž upřímně nepochybuju, po tom co mi z vašeho hlášení předala Rada." pokračoval a trochu výtku ještě stupňoval. Mistr Gyzadi nedávala znát, že by se jí to nějak dotklo.

"Máš samozřejmě pravdu, Anduine. Teď, když jste tady, můžeme společně vymyslet plán jak téhle mé chyby využit v náš prospěch." opáčila naprosto klidně.
Uvidíme, ale předně potřebuji trochu přesnější informace o našem nepříteli." souhlasit mistr Tyr a významně se na tebe podíval. Stejně tak i tvůj mistr. Nakonec jsi to byla ty, kdo s Niktem bojoval.
"Adrio, potřebuju aby ses teď pořádně soustředila a snažila si vybavit veškeré detaily, které jsi o tom útočníkovi stihla zaznamenat." pobídl tě, aby ses rozpomněla na vás nedávný souboj.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Adria Drayven - Na kočku a na myš

Příspěvek od Kyell »

Keren, hotel Tří listů
Jelikož jsem se usadila sama, nedošlo mi, jak hloupě jsem teď musela vypadat. Nedošlo mi, že se mistři ještě neviděli, brala jsem svého mistra jako samozřejmost, a tak mi tento letmý detail vypadl.
Vypadalo to, že všichni byli rádi, že jsme se zde sešli ve zdraví. Dokonce to tak nejen vypadalo, cítila jsem to.
Mistr Zyr ale neotálel a zopakoval svou výtku, byla jsem za to ráda, protože byl k mému mistrovi upřímný a toho jsem si velice cenila. Jakmile začal s Morgukai, zpozornila jsem a začala být lehce nesvá. Vyvolalo to velmi nepříjemné vzpomínky.
Výtku o nedostatku zabezpečení mistr Gyzadi během vteřiny otočila ve výhodu a bylo na čase vše projednat. Věděla jsem, že se budou vyptávat, a to velice podrobně. Myslel jsem si, že na to budu připravená, ale nebyla jsem.
Když mě mistr Zyr vyzval k tomu, abych vše co nejdetailněji vylíčila, přikývla jsem a dlaně položené na kolenou jsem zaťala v pěsti. Nebylo příjemné se k tomu vracet.
"Onen Nikto, věděl o našem plánu od samotného začátku. Ve skladu se nacházel pouze on, což jsem vycítila ještě před tím, než jsem do skladu šla. Jen co jsem vešla dovnitř, oslovil mě, dokonce znal mé jméno a tvrdil, že čekal spíše vás, mistře."
Zadívala jsem se na svého mistra.
"V Síle jsem ho málem nenašla, ne dokud se sám nezjevil. Než tak udělal, střílel po mě blasterem, jen si se mnou pohrával."
Pronesla jsem chladně.
"Když se zjevil, spatřila jsem obrovského Nikta s rudou kůži, modrými oči, černým brněním a zvláštní vibročepelí. Byl opravdu vysoký a velice maskulinní. Na opasku mu visely čtyři světelné meče."
Na chvíli jsem přestala mluvit, musela jsem se trochu sebrat, než jsem mohla pokračovat ve výkladu.
"Nebyla jsem pro něj žádný soupeř, mé přednosti jsou ve využívání Síly, avšak na něj neúčinkovalo nic, stěží jsem vnímala jeho ozvěnu a to jen když byl velice blízko. Stačilo to jen tak tak, abych za včas uhýbala výpadům. Jeho síla byla brutální, jeho reflexy nadlidské a hbitost neuvěřitelná na to, jak obrovský hromotluk to byl. Snažila jsem se využít prostředí, ale nemělo to cenu. Dokonce nám napíchl komunikaci, protože když se mnou mistr Gyzadi mluvila, okamžitě na to reagoval."
Vypíchla jsem důležitý detail.
"Každopádně po pár úderech bylo po souboji, chytil mě jednou dlaní a druhou se mě chytal zabít. Kdyby se do toho nezamíchal Lon, nebyla bych už tady. Ale ten neměl proti Niktovi sebemenší šanci, během pár chvil mu Niktro probodl hrudník a pak si šel vychutnat mou popravu. Nechal mě ještě z posledních sil bojovat, to pravděpodobně dalo mistru Gyzadi čas, aby se dostala do skladu a zachránila mě. Nakonec odzbrojil i vás, mistře. Než odešel, řekl, že se ještě uvidíme. Poté zmizel."
Zadívala jsem se omluvně na mistra Gyzadi, jako by to byla moje vina, že ji nepřítel přemohl.
"Netuším, co bylo jeho cílem, ale než dorazila mistr Gyzadi, neustále na mě křičel a tlačil, ať vás přivolám. To bylo možná to jediné, proč si se mnou tak hrál, protože potřeboval vás."
Dokončila jsem svůj výklad a uvolnila sevřené pěsti.
"To je asi vše, na co si vzpomínám. Je možné, že jsem něco opomněla... Není nejpříjemnější na to vzpomínat. Má vlastní arogance stála život příslušníka rodiny Sereo..."
Nedokončila jsem větu a raději už zmlkla.

This is a new day, a new beginning.


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Adria Drayven - Na kočku a na myš

Příspěvek od Phate »

Keren, hotel Tří listů:

Atmosféra v místnosti působila velice napjatě, když jsi znovu převyprávěla sled nedávných událostí. Mistr Gyzadi mlčky seděla a hleděla z okna. Ani pro ní nebylo setkání s takovým protivníkem nic příjemného. Jediové platili v galaxii za velice obávané protivníky a potkat někoho, kdo by jim byl roven, bylo velice těžké. Natolik, že někdo, kdo zvládl zabít čtyři členy Řádu se zdálo nemožné.

Během vyprávění jsi pocítila změnu v Síle v okamžiku, kdy jsi zmínila nemožnost vycítit Nikta v Síle. Mistr Tyr se rychle podíval na Takara a tobě bylo jasné, že tady něco nehraje. Pokračovala jsi, až tě vzpomínka na Lona připravila o hlas.

"Pana Serea je mi velice líto." řekl Takar soucitně a jeho ozvěna v Síle dávala znát, že to myslí upřímně. Velice si cenil života a odvahy, se kterou Lon položil svůj život, aby ti pomohl.

"Říkala si, že měl na opasku čtyři meče?" mistr Tyr už byl na nohou a pochodoval po pokoji. Vypadal velice ustaraně a jeho vlídný pohled rázem ztvrdl.
"To by znamenalo, že se mu podařilo zabít další dva, mistře." řekl Takar se smutkem v hlase a podíval se na svůj světelný meč, který svíral v rukou. Stejně jako zbraň jeho mistra, byl Takarův světelný meč bez jakýchkoli ozdob, rytin a podobných věcí. Byla to zbraň vytvořena pro co nejefektivnější úchop při boji. Ti dva postavili své meče jen za jedním účelem. Být těmi nejlepšími šermíři.

"Anduine, vy víte, co je tne Nikto zač?!" Gyzadi stála na nohou a hleděla mistru Tyorvi zpříma do očí. Chvíli na sebe koukali, až začala být atmosféra trochu nepříjemná.
"Ano. Už jsme se s ním setkali. Od té doby se ho snažíme dostat." spustil mistr a znovu se rozpochodoval po místnosti. "Obě určitě víte, že Morgukaiové jsou cvičení, aby lovily uživatele Síly. A jsou v tom velice efektivní. Pro běžného člověka jsou extrémně nebezpeční a jsou schopní prohnat se celým batalionem bez jediné ztráty. I pro zkušené Jedie jsou hodně nepříjemní protivníci." shrnul to, co samozřejmě obě víte, ale neříkal to jen tak.
"Tenhle jeden konkrétní z nich a jeho jméno se nám nepodařilo zjistit, je ještě nebezpečnější. Vycvičili ho a byl jedním z nejlepších, než zjistili, že sám umí využívat Sílu." tady se odmlčel, abyste mohly vstřebat nové informace a pochopily, že tohle není obyčejný protivník.
"Když na to přišli, zabil čtyři z nich a pak utekl. To nám sám řekl, když jsme se s ním střetli při vyšetřování několikanásobné vraždy na Chandrile před osmi měsíci. Vlákal nás do pasti a pokusil se nás zabít. Tenkrát se mu to nepodařilo. Tou dobou měl na opasku jenom dva meče." posmutněl mistr při pomyšlení nad ztrátou dalších dvou Jediů.

"Umí zastřít svou přítomnost v Síle a využívá jí k zesílení fyzických schopností. Předpokládáme, že zvládá do jisté míry předvídat přicházející útoky, tak jako my. Osobně si myslím, že by zvládl i světelný meč." chopil se slova Takar a při pomyšlení na lovce Jediů se jeho aura zbarvila vztekem, který však velice rychle ovládl.
"Pro něj jsme lovná zvěř. Nedělá to z nějaké příslušnosti k řádu. Loví nás pro zábavu. Proto musíme využít toho, že je tady a dostat ho." sevřel rukojeť svého meče až mu zbělaly klouby.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Adria Drayven - Na kočku a na myš

Příspěvek od Kyell »

Keren, hotel Tří listů
Po mém monologu panovalo v místnosti hrobové ticho, ale něco bylo špatně. Něco se během mého vyprávění změnilo a tu změnu jsem nejvíce cítila u mistra Tyra, ale neříkala jsem nic. Teprve až když se začal ujišťovat a chodit po pokoji, věděla jsem, že ví něco víc. To ihned potvrdil i Takar, který očividně rovněž věděl o koho jde.
Zůstala jsem na ně zírat se směsicí úžasu a rozhořčení. Mistr Gyzadi se o to postarala sama, ihned po mistru Tyrovi vystartovala, kdyby to neudělala ona, udělala bych to sama.
Z mistra Tyra se okamžitě začaly sypat informace i záměr s jakým zde spolu s Takarem přiletěli. Sama jsem o Morgukaích moc nevěděla, ale po tomhle vysvětlení společně s využíváním Síly jsem pochopila, v jak velkém průšvihu jsme.
Bylo toho moc a já musela vše promyslet, zanalyzovat situaci. Uklidni se Adrio, mysli...
Po chvíli jsem si konečně urovnala myšlenky a pustila se do debaty.
"Mistře Tyre, říkáte, že jste se s ním už setkali při vyšetřování několikanásobné vraždy na Chandrile. Stejně jako vy, i my jsme zde přijeli kvůli vyšetřování prapodivných nehod. Chcete mi říct, že tenhle Nikto, který jen tak mimoděk zabíjí členy Řádu, je nájemný žoldák?
Musíme si přiznat, že náš Nikto je skutečně velkým problémem, ale jak zapadá do situace s rodinou Sereo? Pokud by někdo chtěl odstranit pana Serea, jak by se dostal k tak šílenému maniakovi a ještě mu navíc dostatečně zaplatil?"

Povzechla jsem si.
"Nehledě na to, že tenhle Nikto je prozatím naše jediné vodítko k tomu, co se zde na Naboo odehrává a jen on nás může zavést k tomu, kdo zdejší sabotáže nařídil. To znamená, že ho nemůžeme jen tak zabít, i když i to je samo o sobě nemyslitelné, musíme z něj nejprve dostat informace. A pokud říkáte, že během 8 měsíců zabil dva další Jedie, nejsem si úplně jistá, jak se s ním vypořádat."
Bylo to tak, prvotní předtucha, že celá tahle mise nebude to, co se zpočátku zdála, se skutečně naplnila. Teď se z toho stalo něco opravdu ale opravdu nebezpečného.
"Jak to vnímáte vy, mistře?" Zadívala jsem se na svého mistra v naději, že tak jako téměř vždy, i teď přijde s nějakým řešením.

This is a new day, a new beginning.


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Adria Drayven - Na kočku a na myš

Příspěvek od Phate »

Keren, hotel Tří listů:

Všechny tvé argumenty byla dozajista validní, ale při zmínce o výslechu Nikta se na tebe oba Jediové podívali hodně pochybovačně. Bylo jasné, že ví, kdo je za útoky na rodinu Sereo, ale oba velice pochybovali, že by se podařilo ho zajmout živého a ke všemu ho ještě úspěšně vyslechnout. Nevypadal jako typ protivníka, který by se nechal snadno zlomit. Jak fyzicky, tak psychicky.

"Je jisté, že o těch útocích něco ví, možná si jako nájemný žoldák přivydělává, ale já si myslím, že jeho hlavním cílem je lov." Takar se ujal slova a nadále si pohrával se svým mečem. Naléhavost situace byla více než hmatatelná.

"Samozřejmě, že o nich ví." mistr Gyzadi si dala chvilku na promyšlení celé situace, než se do hovoru zapojila. "Ale pokud mám být upřímná, náš hlavní úkol by měl být ho zastavit. Pokud se nám podaří zajmout ho živého, tím lépe, ale musí být zastaven." pokračovala a bylo vidět, že jí velice zasáhla informace o zabitích Jediích.

"Souhlasím." mistr Tyr kývnul směrem k Nyrin. "V tuto chvíli ovšem navrhuji pokračovat ve vyšetřování útoků. Sami ho nenajdeme a jediná možnost jak ho vylákat je, když bude vyšetřování pokračovat." shrnul vaše možnosti a bylo jasné, že má pravdu.
"Jaká tedy máme vodítka, co se všech útoků týká, padawane?" podíval se na tebe a očekával krátké shrnutí toho co víte, nevíte a jak bys v současné chvíli postupovala.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Adria Drayven - Na kočku a na myš

Příspěvek od Kyell »

Keren, hotel Tří listů
Pochyby ostatních Jediů o zajmutí a výslechu Nikta byly na místě, znělo to nereálně, ale musela jsem to říct.
Jednohlasně jsem se shodli na tom, že musí být zastaven a vyšetřování musí pokračovat, přeci jen to byl důvod, proč jsme na Naboo přiletěly.
Mistr Tyr mě vyzval k tomu, abych shrnula situaci a nastínila další postup.
"Pokud se nebudete zlobit, zrekapituluji průběh celé mise od našeho příletu. Možná si tak i vzpomenu na něco důležitého, co jsem neřekla."
Věnovala jsem pohled každému z Jediů a zhluboka se nadechla, protože tohle vyprávění bude dlouhé.
"Důvodem našeho příletu bylo vyšetření celkem 3 úmrtí vlivných představitelů důlní společnosti Sereo, která se zabývá především těžbou drahých kovů, spolu s prošetřením možných sabotáží. Prvotní podezření padly na konkurenční důlní společnost, která by chtěla velice ráda expandovat. Jedná se o společnost Remo Industrie. Bohužel žádné důkazy o tom, že by tato společnost byla zapletena do úmrtí či sabotáží nemáme."
Poposedla jsem si trochu dopředu a překřížila jsem ruce v klínu.
"První obětí byl muž, Del Wenda, který se údajně předávkoval nadměrnou směsicí léků a alkoholu.
Druhou obětí byla žena, Nareen Lisa, která tragicky zemřela při nehodě svého speederu. Po prošetření a ohledání místa nehody jsme zjistily, že to vůbec nebyla nehoda. Speeder byl poškozen dvěmi dobře mířenými střelami, pravděpodobně profesionál.
A konečně třetí obětí byl opět muž, Lao Beryl, který tragicky zemřel při poruše, respektive sabotáži vrtacího stroje. Při ohledání místa jsme zjistily, že přístroj byl záměrně sabotován, ale k tomu se dostanu až později."

Nyní jsem vyskočila na nohy, všechno se mi začalo honit v hlavě a já potřebovala pochodovat po místnosti, abych se lépe soustředila.
"Hned při prvním setkáním s majitelem firmy, panem Sereem, jsme byly přepadeny. Panu Sereovi se nic nestalo a my jsme byly schopny zajistit jednoho z atentátníků. Bohužel se nám nepodařilo z něj dostat žádné informace, jelikož byl popraven jednou dobře mířenou střelou z dálky. Předpokládáme, že se jedná o stejného střelce, který je zodpovědný za smrt Nareen Lisy. Po tomto incidentu jsme jely, jak už jsem říkala, prošetřit vrtací stroj, kde jsme objevily záměrnou manipulaci s přístrojem. Spolu s panem Sereem jsem byla schopna dle bezpečnostních kamer vypátrat, kdo je za sabotáž zodpovědný. Jedná se o zaměstnance dolu, jistý Tomek Geril. Ihned jsme jej podrobily výslechu, nemusely jsme se ani snažit, vše nám řekl. Přiznal se k tomu, že mu bylo za tuto sabotáž slušně zaplaceno a že jej musíme ochránit před jeho zaměstnavatelem..."
V tom jsem se zarazila. Malou chvíli jsem byla ticho a pak jsem přeběhla po pokoji ke svému datapadu, kde jsem dobrou minutu něco hledala. Až jsem konečně našla.
"Mám tě!" Zaradovala jsem se, teprve poté mi došlo, že před ostatními společníky musím vypadat jako blázen.
"Omluvám se. Geril nám prozradil, že mu zaplatil jistý Borua Ny'ok, dle jeho slov velmi vysoký člověk, se kterým měl mít ten den schůzku ve skladu. Vsadím boty, že tenhle Borua je náš Nikto. Jelikož při vstupu do skladu se mě ptal, jestli už je Geril mrtvý. Stejně tak si jej mohl Geril splést s vysokým člověkem, pokud se Borua maskoval pláštěm s kápí. Po příchodu do skladu už příběh znáte, tím vás už nebudu obtěžovat."
S vítězoslavným úsměvem jsem se zastavila a založila si ruce na prsou.
"Musíme zjistit, kdo nebo co je Borua Ny'ok zač, jestli o něm máme jakékoliv zmínky, klidně i v Jediském archivu. Tím můžeme získat výhodu a dozvědět se, s kým máme tu čest, respektive si naše znalosti zdokonalit."
Významně jsem kývla hlavou k mistru Tyrovi a Takarovi.
"Co se vyšetřování týče, nemáme jistotu, zda jsme sledovány, nebo jsou do machinací zapleteni i jiní zaměstnanci. Jak jsem říkala, Borua o všem věděl, měly jsme napíchnutý komlink. Kromě nás dvou, pana Serea a Lona, který zemřel, věděli o tom, že jsme odhalily Gerila jen bezpečnostní technik jménem Cord, ktrý mi pomáhal s hledáním v záznamech a poté další zaměstnankyně v dole, Varena Zyu. Nehledě na to, že je Geril pod zámkem. Ten je naše jediné vodítko, které by nám mohlo prozradit ještě něco víc. Navrhuji znovu vyslechnout Gerila a prověřit Corda i Varenu Zyu, bohužel jsme v zoufalé situaci a nemůžeme si dovolit nic riskovat."
Velmi ale velmi zdlouhavým monologem jsem tak mistru Tyrovi poskytla to, o co nepřímo žádal.

This is a new day, a new beginning.


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Adria Drayven - Na kočku a na myš

Příspěvek od Phate »

Keren, hotel Tří listů:

Tvá analýzy dosavadního průběhu případu byla bezchybná. Všimla sis, že při zmínce o údajném jménu lovce Jediů se na sebe mistr Tyr s Takarem opět posmutněle podívali, ale nechali tě dokončit tvou řeč. Jejich aura v Síle se opět zachvěla smutkem.

"Děkuji za perfektní shrnutí, padawane." usmál se na tebe mistr Tyr s lehkou úklonou. "Bohužel jméno Borua Ny'ok nás nikam nedovede. Byl to první Jedi, tedy o kterém víme, kterého ten Nikto zabil. Byl to nautolanský mistr, který vyšetřoval se svou padawankou Recti malé farmářské nepokoje na Dantooine. Nikto zmasakroval obyvatele celé jedné farmy, aby je dostal kam chtěl a nakonec mistra Ny'oka zabil před Rectinnýma očima. Ta samozřejmě neměla nejmenší šanci, ale Nikto jí nechal jít. Bez jediného slova odešel. Recti nám řekla co mohla, ale naneštěstí nebyla schopná vyrovnat se se smrtí svého mistra a opustila Řád chvíli po incidentu." odvyprávěl a Síla v tu chvíli skučela bolestí. Mistr Tyr se opět posadil a složil si hlavu do rukou, které si opřel o opěrky pohodlného křesla. Chvíli přemýšlel nad dalším postupem.

Mezitím se Takar prohrabával svým zavazadlem, až nakonec vytáhl dva malé komlinky.
"Jsou trojitě šifrované, takže se nedají napíchnout, ani vysledovat. Budou se Vám hodit." oběma vám jeden podal a vytáhl malý datapad z kapsy svého roucha. Chvíli něco zkoumal.
"Pokud můžu hádat podle údajů z drona, tak tenhle hotel nic neodposlouchává, ani v nejbližším okolí nesleduje." když to dořekl, otevřeným oknem vletěl do pokoje malý asi patnácti centimetrový kulatý dron a usadil se Takarovi u nohou.
"Hodnej kluk." poklepal ho po plášti. "Nemůžu samozřejmě ručit za to, že v hotelu není někdo podplacený a o našem příjezdu už nepřátelé vědí."

Mistr Tyr kývl a podíval se na mistra Gyzadi. "Jsem proto, abychom to udělali tak, jak navrhla Adria. Zítra se vydáte znovu vyslechnout onoho Gerila a ty dva, kteří vám pomohli ho najít. Možná si v posledních dnech všimli něčeho podezřelého." pokynul Takarovi, který se jako na povel zvedl a s ním i jeho malý dron.
"Dnes si ještě pořádně odpočiňte, zítra začne lov." s těmito slovy se oba uklonili a odešli do svého pokoje.

"Mistra Ny'oka jsem neznala, ale budu za něj dnes meditovat. Je vždy velice smutné, když ztratíme jednoho z nás." promluvila konečně Nyrin, která celou dobu mlčela a většinu času zírala ven z terasy.
"Zbytek dne je tvůj, Adrio. Vyrazíme brzy ráno. Jak říkal Anduin. Zítra začne lov." v Síle nyní působila Gyzadi jako maják. Odhodlaná a připravená. Odešla do svého pokoje a ty jsi měla zbytek pozdního odpoledne a večer pro svou potřebu, přípravu a odpočinek.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Adria Drayven - Na kočku a na myš

Příspěvek od Kyell »

Keren, hotel Tří listů
Můj triumf neměl dlouhého trvání, jelikož jméno, které Nikto používal, nepatřilo jemu. Posmutněla jsem a přikývla. Mohlo mě to napadnout dřív, že takovýhle druh zabijáka nebude používat své vlastní jméno, pokud vůbec nějaké má.
To, co nám mistr Tyr řekl, se neposlouchalo vůbec dobře. Byl vlastně zázrak, že jsem byla na živu. I když jsem z jeho vyprávění vytušila jednu věc, kterou jsem si prozatím chtěla nechat pro sebe.
Do toho se ještě přidal Takar s jeho zázračným vybavením. Bylo příjemné mít na své straně někoho technicky zdatného,
já sama jsem zvládala základy a něco maličko navíc, ale Takarovy drobnůstky vypadaly roztomile a určitě se budou hodit.
"Mockrát děkujeme."
Poděkovala jsem a převzala si zašifrovaný komlink, kterým jsem nahradila ten svůj nezabezpečený. Podle všeho jsme sledovány nebyly, ale opatrnosti nebylo nikdy nazbyt, zvlášť v téhle situaci.
Mistr Tyr nakonec souhlasil s mým postupem, což mě potěšilo a rozhodl za všechny, že zbytek dne bude zasvěcen odpočinku
a přípravě na nadcházející lov. Ten výraz se mi moc nepozdával.
Jakmile mistr Tyr i s Takarem opustili naše pokoje, zavládl všude prapodivný klid. Až na mého mistra, ta byla odhodlaná. Vypadalo to, že informace o tom, proti komu stojíme, jí dodalo tolik potřebné odhodlání. Doslova z ní sálalo. Ani si nepamatuji, kdy byla naposled tak motivovaná. Poté mě mistr zanechala o samotě, odešla meditovat do svého pokoje a já měla zbytek večera pro sebe. Nechtěla jsem meditovat, po dlouhé době jsem cítila, že to není zapotřebí.
V hlavě se mi ale neustále opakovala ta samá myšlenka. Ale prozatím jsem ji nechala být. Chtěla jsem alespoň na chvíli cítit klid a proto jsem vyšla na terasu a sledovala okolí. Jak svým vlastním zrakem tak i v ozvěnách Síly. Kupodivu jsem necítila nic zlého. Poněkud ironické, když pomyslím, k čemu se schyluje. Zbytek večera jsem strávila tím, že jsem si zkontrolovala a vyčistila svůj světelný meč. Do postele jsem šla s obavami z nadcházejícího dne, ale toliko myšlení mě nakonec unavilo a já usnula poměrně rychle.
Druhý den jsem vstala pravděpodobně o něco dříve než mistr, oblékla jsem se, ještě jednou překontrolovala své vybavení, nový komlink a tiše jsem vyčkávala na mistra ve společné místnosti. Ticho v místnosti sem tam narušilo mé poťapkávání nohou nebo bubnování prsty do křesla. Byla jsem skutečně nervózní, ne z toho, že budeme vyslýchat známé tváře, ale z toho, kam nás to zavede.

This is a new day, a new beginning.


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Adria Drayven - Na kočku a na myš

Příspěvek od Phate »

Keren, hotel Tří listů:

Do nového dne tě probudilo teplé ranní světlo vycházejícího slunce, které však v tvém případě nezvěstovalo krásný, poklidný den. Rychlá, vydatná snídaně a kontrola vybavení vyplnila tvé ráno, než se ve společné místnosti objevila Nyrin. Vypadala odpočatě, byť toho moc nenaspala a trávila noc přípravou na dnešní den.
"Cítím tvůj neklid, Adrio. Upni své soustředění na náš úkol." Gyzadin hlas byl klidný a uklidňující. Víc ti však neřekla, sama se nasnídala a ještě na chvíli zmizela ve svém pokoji. Chvíli na to jste pomalu vyrazili na policejní stanici, kde byl držen Geril.

Keren, policejní stanic:

Vyrazily jste samy a mistr se ani neobtěžovala s kontaktováním druhé dvojice Jediů. Nebylo však pochyb o tom, že jsou domluveni a mistr Tyr s Takarem nezahálí a bedlivě vás odněkud sledují. Ke stanici jste se vydaly pěšky.
Dům, ve kterém se stanic nacházela byl kousek od náměstí a vypadal stejně jako oba jeho sousedi. Kromě velké cedule nad jejím vchodem a vcelku viditelném obranném systému ve formě automatických blasterových věží.

Na recepci vás přivítal službu konající strážník. Snažil se chovat profesionálně, ale byla na něm vidět nervozita z vaší přítomnosti. "Pokud mne budete následovat, prosím." vyrazil k výtahům, které byly za dvojicí magneticky uzavřených bezpečnostních dveří. Společně jste dojeli do druhého podzemního podlaží, kde se nacházely detenční cely.
"Tady je, ale pochybuju, že vám řekne něco, co neřekl nám." strážník otevřel dveře cely, ve které na kavalci spal Geril. Chrápal velice nahlas a probudila ho facka od strážníka.

"Co se to do hajzlu zase děje...," Geril se rozespale otočil na kavalci a slepenýma očima projel po místnosti. Jakmile vás spatřil, vyskočil na nohy a začal couvat k protější zdi. "Já, já nic nevim. Všechno už sem vám řek. Všechno!" úzkost v jeho hlase byla doslova hmatatelná.
"Jistě, řekl. Ale určitě byste nám mohl celé to vaše setkání znovu převyprávět," řekla Nyrin. "A tentokrát se snažte pořádně rovzpomenout na veškeré detaily." v jejím hlase jako by byla nevyřčená hrozba.
"Já...Jak už sem řikal. Dostal sem nabídku, velice štědrou. Sereo neplatí špatně, ale měl sem nějaký dluhy. Sešel sem se s tim Ny'okem a dostal od něj instrukce co a jak a kdy. A taky prachy. Udělal sem všechno jak bylo v tom datapadu a prostě...Zbytek znáte." začal ze sebe soukat. Viděla si jak se Nyrin zarazila. "O datapadu jste předtím nic neřikal, ani ve spise nic není," podívala se na tebe s nadějí v očích. "Řekněte nám, kde ten datapad skončil. A popiště toho muže, se kterým jste jednal."

"Cože? Tak jasně, že jsem dostal datapad. Já nejsem žádnej technik. Vim kulový jak něco předělat, aby to někoho zabilo," rozčílil se Geril, ale rázem se zase uklidnil, protože mu došlo, že si spíš škodí. "Ten datapad je u mě doma. Jestli už tam nebyli on. A co se jeho týče, už sem řikal. Byl to velikej chlap, člověk. Fakt jako hora. Obrovskej, samej sval. Měl hlubokej hlas. Moc toho teda nenamluvil," spustil, ale po chvíli se zasekl jako by si na něco vzpomněl. "On kulhal. Dopadal špatně na levou nohu. A taky vypadal jako voják. Měl takovej ten postoj. Jako by měl pravítko v prdeli." prohlásil vítězoslavně. A skutečně to byly informace, které neřekl ani vám, ani nebyly v policejním zápisu.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Adria Drayven - Na kočku a na myš

Příspěvek od Kyell »

Keren, policejní stanice
Mistr se ráno zjevila jako stín. Bylo více než jasné, že vycítí mé obavy, vzhledem k tomu, jak okatě jsem je dávala najevo.
Ale měla pravdu, potřebovala jsem se soustředit. Upnout se k něčemu a nenechat se rozptylovat.
Během chvíle jsme vyrazily do policejní stanice. Cesta byla klidná a ač to nikdo nevyslovil, cítila jsem naše dva kolegy poblíž. Nebyla to ani tak ozvěna v Síle, jako spíš dobrý pocit. Zvláštní pocit.
Na recepci nás přivítal nervózní strážník, bylo to zvláštní, skoro všichni na Naboo reagovali na Jedie velice roztržitě. Jako by se nás báli. Prošly jsme zařízením až ke Gerilově cele, kde jej strážník probudil poněkud drsně.
Chudák Geril stačil sotva vyskočit na nohy a už se vymlouval. Nebylo potřeba na něj využívat můj dar, byl natolik vyděšený, že to zastínilo vše a navíc, takhle vystrašený člověk nemá nejmenší důvod lhát, jelikož si snaží zachránit holý život.
Mistr se ujala slova, ale byla jiná než jindy, teď mi připadala velmi odhodlaná, skoro až zlostná, což se mi nezamlouvalo. Na Gerila nemělo sebemenší cenu víc tlačit, už tak se nacházel v té nejhorší možné situaci.
Každopádně Mistrova technika zabrala, Geril začal vše opakovat a vypadlo z něj i něco, co předtím nezmínil. Při zmínce o datapadu jsem těkla pohledem na Mistra. Okamžitě se té informace chytila a snažila se z toho vytěžit co nejvíce.
Podařilo se, dostaly jsme polohu datapadu i popis pachatele. To bylo mnohem více v než co jsme mohly doufat.
"Tyhle informace jste nám předtím zatajil. To je ono Mistře, máme vodítko. S tímto můžeme dále pracovat."
Pokusila jsem se do toho vložit, aby Mistr na Gerila ještě více netlačila.
"Pokud jste nám předtím tohle neřekl, existuje možnost, že jsou ještě nějaké věci, které jste nám zatajil? Zamyslete se, jakýkoliv detail, barva očí, cokoliv. Díky tomu budeme schopny útočníky zneškodnit a tím šance na vaše přežití rapidně vzroste."
Pronesla jsem klidně ke Gerilovi, který vypadal, že by nejradši vyskočil z kůže, jak byl vyděšený.

This is a new day, a new beginning.


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Adria Drayven - Na kočku a na myš

Příspěvek od Phate »

Keren, policejní stanice:

Geril si všiml nabízené příležitosti, jak si trochu přilepšit ve své bídné situaci. Jeho snaha, rozpomenout si na detaily ze setkání se svým jednorázovým zaměstnavatelem, na něm byla přímo viditelná. Čelo se mu krabatilo jak si celou tu chvíli vybavoval. Chvilku na to doznal jistého poznání a v Síle se celý rozzářil.
"Jasně! Měl jizvu na čele, která se mu táhla do vlasů. Ty měl kratší, ale jizva byla dost široká, takže by neměl bejt problém ho poznat," prohlásil slavnostně, byť ti bylo jasné, že tahle spolupráce mu nebude nic platná. Měl na svědomí minimálně jeden život vlastním přičiněním a určitě by se na něj vztahovala i spoluúčast na Lonově vraždě. "A taky, ten datapad je v mym bytě. Policajti maj určitě adresu a už tam určitě byli, ale ve sprchovym koutě je tajná schránka. Vy dvě jí určitě najdete. Kód je 165896. Ten datapad je tam, spolu s dalšíma věcma." vychrlil ještě a posadil se na kavalec. Něco jako by z něj spadlo. Možná jeho svědomí bude nyní o trochu lehčí.

"Jdeme." bylo jediné, co Nyrin řekla, načež se otočila a bez dalšího slova opustila Gerilovu celu. Rychle jsi jí následovala do výtahu. Než jste vyrazili do Gerilova bytu, mistr si zjistila adresu od službu konajícího důstojníka.

Do bytu jste si vzaly místní taxi a za obezřetného postupu jste na místě vyrazily do předposledního patra šestipatrové budovy. Vstup do bytu nebyl nijak hlídán a bezpečnostní kód dveří zůstal pořád stejný. Ihned po otevření dveří tě udeřil do nosu odér zatuchlého vzduchu a zkaženého jídla. Mistr se postavila na jednu stranu dveří a vytáhla světelný meč.

"Někdo je uvnitř," zašeptala téměř nezřetelně. "Jsou dva, aspoň to tak vypadá." zhodnotila ještě. Když jsi se sama ponořila do Síly, ucítila jsi dvě živoucí bytosti a pokud jsi mohla soudit, ani jeden z nich neměl dobré úmysly. Bylo však dost dobře možné, že nebyli sami.
Byt jako takový začínal podlouhlou chodbou, ze které vedly jedny dveře do malé kuchyně a druhé na konci do obývacího pokoje. Z toho potom vedly dveře do ložnice, která byla na levé stěně od dveří z chodby a do malé koupelny, které byly na taktéž nalevo rovnoběžně s vchodem ze vstupní chodby. Byla to pro vás tedy nevýhodná situace v případě, že byste se rozhodly vniknout dveřmi z chodby.
"Nápady?" Nyrin si nenechala ujít možnost trochu si tě vyzkoušet.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Odpovědět

Zpět na „Mise SR“