Kehlian Agmeter - Pod svícnem je největší tma

Zde se odehrávají mise postav pod vedením moderátora.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Kehlian Agmeter - Pod svícnem je největší tma

Příspěvek od Phate »

Úvod - 25 BBY
Pod svícnem je největší tma

Vracejíc se z mise na Felidoris jsi ve své stříbrno-bronzové deltě letěl vstříc hlavní planetě Galaktické republiky. Chyběly ti už jen konečné úpravy hlášení pro Radu, když jsi spatřil Chrám a jeho pět věží, které ozařoval západ slunce rudou září. V tak chaotickém světě působil jako studnice klidu a míru.


Chrám Jediů, tvé ubikace:

Hlášení bylo odevzdáno a budoucnost Felidoris již nebyla v tvých rukou. Rada tě tohoto úkolu zbavila, aby tě pověřila jiným, dle jejich slov důležitějším. Byly to však již čtyři dny od tvého návratu do Chrámu a Rada si tě prozatím nezavolala. Během těch pár dní jsi se pozdravil s několika přáteli, vyměnili jste si zážitky z misí, zkušenosti a poznatky. Notnou dávku času jsi také věnoval meditaci a tréninku. Ani jednoho nebylo nikdy dost a kde se takovým věcem věnovat, když ne v Chrámu.

V tento moment jsi byl ve svém pokoji, spartánsky zařízeném a věnoval se studiu posledních zpráv na HoloNetu. V galaxii se toho dělo tolik, že obsáhnout všechno nebylo v ničí moci. Mohl jsi však vyhledat zprávy o konfliktech, které nejspíš bude Řád muset v následujících dnech řešit. Následovala vydatná večeře a další krátký trénink s jedním z bojových instruktorů.

Další den uběhl jako voda, když tě při ranní meditaci vyrušila zpráva od Rady. Konečně jsi se měl dozvěděl zadání dalšího úkolu.
Bez prodlení jsi se vydal do středové věže, ve které Rada sídlila. Chvíli trvalo, než jsi se dostal na řadu. Před tebou měli slyšení jeden zabracký mistr se svou twi'leckou padawankou. Jméno ani jednoho jsi si nepamatoval, byť jsi je několikrát viděl.
Cestou ven se ti oba poklonili a beze slova zmizeli v turbovýtahu.

Síň Rady byla zalita ranním světlem. Polovina křesel byla prázdná a neseděli na nich ani holografičtí mistři. Ostatní přítomni na tebe hleděli a vyčkávali, dokud se mistr Windu neujal slova.
"Doufáme, že jsi si stihl aspoň trochu odpočinout, mladý Kehliane a nabral trochu sil? Budeš je v následujících letech potřebovat." na rtech se mu rozehrál úsměv, který jsi měl velice brzy pochopit.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Kehlian Agmeter - Pod svícnem je největší tma

Příspěvek od Merthor »

Coruscant, Chrám Jediů

Ačkoliv věže chrámu spatřím snad po sto dvacáté, známý pohled zas a znovu doprovází pocit úlevy. Pokaždé mi připomene propastný rozdíl mezi Chrámem na Coruscantu a místy jako je Felidoris. Felidoris za současného stavu není dvakrát povzbudivé místo. Tamní hlad, kriminalitu a nemoci, jediný Jedi nevyřeší. Daleko spíše by bylo třeba pozornosti na příslušných vyšších místech. Naneštěstí podobně běžné i mnohem číhavější problémy přesahují hranice několika málo světů. Coruscant má přirozeně v nižších patrech své vlastní problémy i o místech hluboko pod Chrámem se taky říká ledacos. Ale ať traduje cokoliv, za zdmi Chrámu na Coruscantu se starosti snáze odkládají. Celým generacím Jediů byl Chrám jediným pevným bodem, symbolem jistoty, bezpečí.

Kromě prostoru pro trénink s meditací prospívá důkladnějšímu odpočinku pravidelný denní režim. Během čtyř dní strávených v chrámu se snažím svůj čas rozvrhnout co nejúčelněji, abych dohnal, co se na rušnějších misích nestihne. Na delší spánek, pravidelnou meditaci, či trochu posilování mimo chrám není kolikrát pro samé běhání vůbec čas.

Pokud jde o nové instrukce od Rady, nezbývá než čekat. Jedi se musí umět vyrovnat s lehkým napětím nejistého zítřka. Je sice zvláštní, že mise důležitější, než ta na Felidors nespěchá, nicméně se nesnažím uzavírat sázky, jaké jsou úmysly Mistrů. Až se vyřeší nejnaléhavější záležitosti, Rada si mě sama vyžádá. Já zatím mohu nerušeně regenerovat.
Čekání před síní Rady si krátím opakováním zprávy z Felidoris, kdyby k ní byly jakékoliv dotazy. Jakmile se otevřou dveře, vyměním si s odchozími zdravící kývnutí hlavou. Vzápětí úklonu opakuji před přítomnými členy Rady.

Úvodní otázka mistr Windu podtrhuje příznivé přijetí. Mistr Windu umí být daleko vážnější. Troufnu si odhadnout, že nemá samé špatné zprávy, i když jeho starost o můj odpočinek není bezdůvodná. Mám lehké podezření, zda zase nebude řeč o misi s diplomatickým pozadím. Podobný ožehavý brambor se v kouzelném pytlíku reality snadno najde.
„Ovšem mistře Windu. Na odpočinek jsem měl dostatek času,“ potvrdím připravenost převzít zadání dalšího úkolu. Ostatně připravený musím být v každém případě.
Druhá vyřčená věta zní o trochu záhadněji. Nemám ponětí, proč Mistr Windu mluví o následujících letech, pokud nemá na mysli svědomitost přípavy. Převážná většina misí má přechodnou povahu a watchmeni spjatí se stálým posláním jsou aktuálně spíše výjimkou.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Kehlian Agmeter - Pod svícnem je největší tma

Příspěvek od Phate »

Chrám Jediů, síň Rady:

"Nový úkol pro tebe máme. ozval se mistr Yoda, zapadlý ve svém malém křesílku. Nálada v místnosti byla uvolněná, ale v Síle bylo cítit jisté napětí a pocit nutnosti. Ani jedno nešlo moc dohromady, ale taková už byla doba. I s dobrou náladu tu vždycky bylo něco naléhavého, co nesneslo odkladu.

"Na Felidoris dobře vedl jsi si. Proto rozhodli jsme se, větší odpovědnost svěřit ti, mladý Agmetere." uznání od velmistra Řádu nikdy nemohla znamenat nic špatného, ale při zmínce o odpovědnosti jsi se trošku napřímil obezřetností.
"Jak říká mistr Yoda. Vedl jsi si dobře a původně jsme pro tebe měli jinou misi, ale události tomu chtěly jinak." slovo si vzal opět mistr Windu.

"Rada se rozhodla přidělit ti učně." pokračoval a chvíli se odmlčel, abys mohl tuto informaci vstřebat. Bylo nevídané, aby Rada padawany přidělovala a ke všemu někomu tak mladému, jako jsi byl ty, ale jak to tak vypadalo, tohle byla přesně ta situace.
"Tvým padawanem bude mladý Arcann Valko. Valko byl padawanem mistra Berrny, která byla naneštěstí před třemi dny zabita zde na Coruscantu." sdělil ti v podstatě důvod, proč došlo k přidělení. Sílou se nesla ozvěna smutku nad ztrátou člena Řádu.
"Než budeme pokračovat, troufáš si na vedení vlastního učně, Kehliane?" naléhavost z hlasu mistra Windua byla přímo hmatatelná. Ohledně této situace byla spousta neznámých a Rada potřebovala ujištění, že budeš schopen tento nelehký úkol zvládnout.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Kehlian Agmeter - Pod svícnem je největší tma

Příspěvek od Merthor »

Chrám Jediů, síň Rady:

Dokud mistr Windu přímo nevysloví důvod předvolání, ve snu by mě nenapadlo, k čemu se schyluje. Odlišnosti od zadávání každého jiného úkolu spočívají v nenápadných náznacích. Přesto mě cosi nabádá, abych i v místnosti Rady udržel oči dokořán. Na Felidoris jsem jako obvykle plnil svoji povinnost. Mají-li mistři názor, že si uznání za splněný úkol zasloužím, nehodlám je přesvědčovat o opaku. Není zodpovědnost, jako zodpovědnost v obecné rovině se ručení za přijaté závazky nevzdávám. Přidělení padawana už se však za drobný náznak považovat nedá.

Učně padawana? To Rada vážně ještě nedočerpala limit na překvapivá oznámení? proletí mi hlavou. Výstižnější otázka by zněla, nnakolik jsem připraven vyslechnout oznámené rozhodnutí. Slova mistra Windu mě na moment vyvádějí z konceptu. Dosud jsem se učil od jiných, ode dneška by se tedy měla karta obrátit. Měl bych cvičit někoho, kdo je jen o kousek mladší, než já. Teoreticky se můžu cítit hrdě. Možné je všechno, Rada o mě musí mít vysoké mínění a někteří padawani mohou mít i dobré nápady. Z praktického hlediska je výchova a vzdělávání skutečně velká zodpovědnost, s níž si není radno zahrávat. Těžko říct, kolik lepších, zkušenějších Jediů by bylo ochotných výuku padawana převzít.

Událost vedoucí úvah o přidělení nového mistra mě přiměje sklopit pohled k mozajkovité podlaze přes výma nohama. Každého Jedie, jehož jméno je vepsáno na zeď Chrámu je škoda. Splynutí se Sílou, byť je důstojné a často se mu nedá zabránit, bych rozhodně nikomu nepřál.

„Zatím jsem o tom nepřemýšlel,“ připustím po pravdě. V souladu s obvyklým postupem jsem tuhle otázku odložil na později. Tvrzení, že už jsem si padawana vytipoval, by mi Rada prostě nespolkla.
„Ale pokud je vůlí Rady, abych se pokračování výcviku Arcanna Valka ujal, udělám maximum proto, abych projevenou důvěru nezklamal,“ Objasním ihned po sém chvilkovém zaváhání Jinými slovy, nepočítal jsem s tím, nikdo mě na to nemohl připravit, nicméně kolena se mi strachy nerozklepou.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Kehlian Agmeter - Pod svícnem je největší tma

Příspěvek od Phate »

Chrám Jediů, síň Rady:

Mistři pokývali hlavami na znamení souhlasu a nejspíš i toho, že neočekávali odmítnutí. Že jsi nad takovou eventualitou ještě ani nepřemýšlel nebylo vzhledem k tvému věku nic překvapivého, ale Rada věřila, že si s tím poradíš s grácií tobě vlastní a otázka mistra Windu byla spíše položena proto, aby ti dala trochu prostoru to všechno vstřebat.

"Neočekáváme od tebe nic menšího, mistr Windu ti věnoval jeden ze svých velice vzácných úsměvů. "Avšak celé je to trochu zamotanější. Jak už bylo řečeno, padawan přišel o svého mistra. A my přišli o padawana. Nevíme, kde se v současné době na planetě nachází." pokračoval trochu znepokojivým objasněním situace. Takže jsi byl v situaci, kdy jsi měl, ale vlastně neměl padawana.

"Mistr Berrna byla se svým učedníkem na misi za účelem vypátrání menší buňky dovážející na planetu koření. Poslední zprávu, kterou jsme od nich obdrželi byla, že navázali kontakt s někým jménam Vadu v klubu Sarlaccova jáma, který se nachází v nižších patrech sektoru 35. Dva dny na to přišla další zpráva od padawana Valko, že je mistr Berrna po smrti a on, že je v nebezpečí." ujal se slova mistr Tiin. "To bylo před šesti hodinami. Vyslali jsme do klubu několik jednotek policie, ale klub je v tuto hodinu zavřený a nepodařilo se jim nic zjistit." dokončil sled posledních událostí a odmlčel se. Tady jsi vcházel do příběhu ty. Tvé jmenování mistrem učedníka bylo tedy velice rychlé a nejspíš ne úplně promyšlené. Alespoň se to tak mohlo zdát.

"Je potřeba, aby jsi se dostal k onomu Vaduovi a našel svého mladého učedníka. Pokud máš nějaké otázky, nyní je vhodná chvíle." slovo si vzal opět mistr Windu. Bylo poměrně brzo a takový klub neotvírá dokud není slunce nad obzorem, ale i tak zde byl čas proti tobě.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Kehlian Agmeter - Pod svícnem je největší tma

Příspěvek od Merthor »

Chrám Jediů, síň Rady:

Takže mimo padawana, na mě již netrpělivě čeká vyšetřování v utajení s nepříliš veselými vyhlídkami. Sarlacova jáma je na efekt vymyšlený, leč v mé situaci výstižný název. Nápadné vyptávání v klubu znamená strčit hlavu přímo do Sarlacova chřtánu, jež nedávno jednu oběť pohltil. Byt na místě pašeráků koření, dával bych si na pokusy o infiltraci nějakou dobu větší pozor. Nelze předpokládat, že by příjezd bezpečnostních složek unikl pozornosti. V nižších patrech Coruscantu má i plastid bystré uši. Rychlá jednoduchá řešení bývají občas kontra produktivní. O spojení s coruscantskou bezpečností bych uvažoval až pro stavy akutní nouze. I když čas neúprosně běží, podcenit přípravu zastírající příslušnost k Řádu Jediů se nevyplatí. Práce v utajení je vždycky trochu ošemetná, protože nezbývá, než své karty vynášet na první dobrou. Nastíněné okolnosti pak vyžadují dvojnásobnou opatrnost, nebo mimořádně přidrzlý přístup, jaký se bezpečnostním složkám nedá pokaždé připisovat.

Dotazy na Radu poněkud zkrátím. Popis mistra Tiina je dostačující k pochopení časové osy událostí, od pověření pátráním až po nepříjemný zádrhel. Co se semlelo v klubu lze velmi zhruba uhádnout. Podrobnější náznaky průběhu v ternu Rada nemá k dispozici, jinak by se s nimi netajila. Nápověda publika se skrývá na jediném místě, tj. na dně Sarlaccovy jámy.
„Objevily se nějaké větší výtržnosti způsobené kořením? Nebo v pozadí poslání mistryně Berrny stojí něco jiného?“ zacílím na ty informace, o nichž by Rada měla být přehled. Ukázat na onu pašeráckou buňku prstem samozřejmě nepůjde, ale bylo by dobré vědět alespoň kde a kdy se jejich zájem budící činnost projevila. Bez ohledu na odpověď mistrů budu muset všechno ostatní vzít na sebe, zařídit během urychlené přípravy.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Kehlian Agmeter - Pod svícnem je největší tma

Příspěvek od Phate »

Chrám Jediů, síň Rady:

Byť rada takovou otázku očekávala, chvíli po sobě mistři koukali v němé rozpravě. Po několika úderech srdce, kdy bylo v místnosti tíživé ticho, bylo jasné, že případ bude zamotanější než se zdálo.
"Věc se má takhle, Kehliane," promluvil nakonec mistr Windu. "Tento typ koření se velice, velice návykový. Stačí opravdu málo a člověk propadne chtíči po další dávce." dával veliký důraz na každé slovo.

"Před pár dny jsme zjistili, že droga se objevila na senátní půdě a začala se velice rychle šířit. Dokonce i mezi senátory." mistr Tiin pokračoval s vysvětlením a tobě bylo jasné, že nejde pouze o nalezení tvého nového učedníka, ale o záležitost nanejvýš citlivou. Pokud by se tohle dostalo na HoloNet, už takhle napjatá situace v galaxii by rychle vyeskalovala.

"Bude nejlepší, když vyrazíš co nejdřív. V tvém terminálu bude krátká zpráva, kterou jsme obdrželi od kapitána Derevela, který bude i tvým prvním kontaktem v sektoru 35. Má na starosti vyšetřování několika úmrtí, které má tato droga na svědomí. Ať Tě provází Síla, rytíři." mistr Windu tě prakticky propustil. Na řadu přišly úklony a přání štěstí.
Vydal jsi se do svého pokoje zabalit si výbavu, která by se ti mohla hodit v nižších úrovních sektoru 35, kde se nyní budeš muset pohybovat.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Kehlian Agmeter - Pod svícnem je největší tma

Příspěvek od Merthor »

Coruscant, Chrám Jediů:

U případu pozoruji hned dva negativní projevy. Nadměrné rozšíření jakékoliv druhu koření, tím spíš koření vysoce návykového, je průšvih neboť znatelně zvyšuje veřejné ohrožení. Proniknutí návykových látek na senátní půdu je pak průšvihem dvojnásob hlubokým a citlivým. Senátoři občas předkládají své návrhy v málo příčetném stavu, jenže u nich by se mělo jednat spíše o opojení vlastní mocí. Nutnost jednat diskrétně chápu. Naštěstí toho nevím zase tolik. To málo co vím, nehodlám rozšiřovat. Ustát se ctí budu muset akorát výměnu informací se samotnými pašeráky.

Odkázání na kapitána Derevela neodmítám. V minulosti už jsem s pár detektivy coruscantské bezpečnosti spolupracoval. I když má každý svoji zodpovědnost, sem tam je potřeba někdo, s kým si můžete krýt záda. Zvlášť pokud u sebe nebudu mít světelný meč. Světelný meč je při těchto misích dilematickým vybavením. Bez světelného meče jsem zranitelnější. Od primární zbraně Jediů se jen nerad odlučuji. Naneštěstí je světelný meč rekvizitou, co prozradí svého majitele při první příležitosti.

„Ať vás provází Síla,“ uzavírám rozmluvu s Radou nápodobným přáním štěstí, byť jsou jediští mistři právě těmi, koho by měla Síla provázet na prvním místě. Po patřičné úkloně opouštím síň Rady. Nezamířím ovšem rovnou do svého pokoje. Navštívím sklady vybavení a chrámové léčitele. Ve skladu bych si chtěl vypůjčit náhradní komlink, jenž by bylo možné napíchnout malou sledovací soundou, spolu se záložní zbraní. Bezpečnostními složkami zabavený základní model blasterové pistole. Léčitelů se potřebuji zeptat na protijedy, resp. látky zmírňující riziko závislosti. Formální, dokonale opatrné chování je hned druhým poznávacím znakem bezpečnostních složek.

Ve svém pokoji se pokusím o změnu vzhledu. Svléknu obyčejné jediské roucho. Místo něj obléknu civilní mírně obnošené oblečení. Tmavé tričko, tmavé kalhoty s velkými kapsami a tenkým opaskem, bundu z tenké hnědé kůže plus tmavé brýle. Vlasy co nejvíc rozcuchám. Později na ně i na holou kůži budu muset přidat trochu prachu. Sebou si vezmu jen to nejnutnější. Náhradní komlink, nůž, malou kapesní svítilnu. Světelný meč skutečně odložím. Před odchodem zkontroluji svůj terminál kvůli zprávě kapitána Derevela. Dokážu-li je rychle najít, zkontroluji si jeho číslo i číslo příslušného oddelení coruscantské bezpečnosti. Víc nemám v chrámu co pohledávat, jsem připravený vyrazit do terénu.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Kehlian Agmeter - Pod svícnem je největší tma

Příspěvek od Phate »

Coruscant, Chrám Jediů:

Z místnosti Rady jsi se tedy vydal rovnou pro výbavu. Technická stránka věci se neukázala být vůbec problém. Z Chrámového skladu jsi dostal standardní, byť lehce otlučený, ale skvěle fungující blaster s několika zásobníky. Ke komlinku si kromě sledovacího zařízení dostal i sadu velice malých odposlouchávacích štěnic, které byly napojeny výhradně na šifrování daného komlinku. Návdavkem jsi obdržel i nějaké kredity, bez kterých se dole neobejdeš.

S potlačením příznaků závislosti byl ovšem větší problém. V lékařském centru samozřejmě vzorek koření dostali, ale nepovedlo se jim její účinky dostatečně neutralizovat, jen lehce potlačit. I tak jsi dostal injekční dávkovač se třemi dávkami toho, co bylo zatím k dispozici. Ve výsledku tato substance potlačila euforické schopnosti drogy a zmírňovala její vlastnost vytvářet silnou závislost, ale ve větším, či opakovaném množství by ses tomuto efektu nemohl vyhnout.
"Ještě je možnost cvičit tento boj s jedy pomocí Síly, ale jako všechno, i tohle chce hodně cviku." řekl ti mistr léčitelství. To byla sice validní rada, ale v tvém případě jsi bohužel neměl ten luxus tohle natrénovat.

Ve svém pokoji jsi vhodným oblečením zajistil, aby si tě nikdo ani náhodou nespletl s členem Řádu. Poté, co jsi schoval svůj meč, jsi se neprodleně vydal do hangáru, kde ti byl přidělen oprýskaný starý speeder černé barvy. Vypadal, že má už něco nalítáno, ale pořád působil bytelně. Nastartovat se ti ho podařilo až na druhý pokus.
Cestu do sektoru 35 jsi zvolil přes několik jiných sektorů pro případ, že by tě někdo sledoval, byť to nebylo pravděpodobné.
Sektor 35 se ukázal být nepříliš hezkým místem k životu, i když i tady se našly hezčí čtvrti. Ty horší však převládaly. Byl jsi tedy na místě a bylo načase vymyslet další postup.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Kehlian Agmeter - Pod svícnem je největší tma

Příspěvek od Merthor »

Coruscant, cesto do sektoru 35:

Vymyslet fungující postup není jen tak. Na základě předchozích zkušeností mám pár nápadů, jak bych se měl chovat. Jenže žádný plán není neprůstřelný, když nevím skoro nic z toho, co ví druhá strana. Mezi pašeráky budu muset hrát gambit. Vědomě jim přenechám první tah, na nějž budu reagovat z připravené pozice a pokusím se sám převzít iniciativu. Přitom by bylo záhodno variovat s oblibou používané triky. Hrát si na nezaměstnaného, či náhodou kolemjdoucího pobudy, napadne každého jako první příhodné krytí. Role vyslance jiného gangu, či prospěchářského informátora bijí do očí o něco méně. Mají víc slabých míst vedoucích k prozrazení ze zvyku a nevědomosti i obstojně věrohodných argumentů.

Mistru léčiteli poděkuji za protilátku. Beru co nabízí, protože každá drobnost pomáhá zvládat nahodilé nečekané okolnosti. Blaster důkladně překontroluju, nabiju a na oko ledabyle zastrčím pod koženou bundu. Kvůli absenci světelného hledám pro akci náhradní zajištění. I když se spolehnu na Sílu, blaster je okamžitým řešením s dočasnou platností. Jeden střelec sotva udrží v šachu převažující počet protivníků. Jistím se tudíž metodou užívanou u průzkumných sond. Komlink nastavím na nenápadné odesílání mé polohy. Řádu Jeidů s coruscantskou bezpečností se tím nohou bez odkladu dostat blíže k pravdě. Zda se po přerušení signálu, či varovném znamení rozhodnou něco podniknout, např.o opakovat přepad, už záleží na jejich rozhodnutí.

U Spederu repasovaného věkovitých stavu, stačí, pokud se udrží pohromadě, po cestě z něj neodpadávají součástky. Do nižších pater sestupuji oklikou přes sektor 32, odkud na příslušná nalezená čísla poprvé odešlu svoje souřadnice. Zespoda sektoru 32. pokračuji v ustálené výšce do sektoru 35. Sektorem 35 projíždím napříč, očima pátrajíce po vývěsních štítech klubů. Speeder zaparkuji kus od vytipovaného místa, tj. v jednom ze zapadlých koutů. Od speedru se kousek vracím po svých. Kráčím přímo, rozhodným krokem, jak se chodí ke zcela určitému cíli. Získám tím čas prohlédnout si, co se děje v sektoru, případně zaregistrovat přítomnost někoho, kdo by mohl být kapitánem Deverelem.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Kehlian Agmeter - Pod svícnem je největší tma

Příspěvek od Phate »

Coruscant, sektor 35:

Po nepříliš zajímavé cestě přes okolní sektory jsi konečně dorazil do svého cíle. Sektor 35 se ukázal být nepřekvapivě neoriginální a naprosto zapadal do této části planetárního města. Na povrchu se držela majetnější smetánka, fungovali zde úklidoví droidi a celkově to tu vypadalo reprezentativně. Tobě bylo ovšem jasné, že procházkou po hlavní promenádě trávit čas nebudeš.
Se starým speederem jsi sestoupil do nižších pater dopravním tunelem, který v tuto hodinu tepal životem. Nákladní i osobní vozy proudily oběma směry, vynořovaly se z jednotlivých podlaží jako krvinky proudící krevním řečištěm planety.
Příslušné podlaží jsi našel až na druhý pokus, protože navigační panel tvého speederu krapet zlobil. Rychlou změnou směru jsi si vysloužil dvě zatroubení a něco, co znělo jako velice nemístná poznámka od okolo prolétajícího rodiana, kterému jsi zkřížil cestu. Do tunelu tě doprovodil několika milými gesty, než tě ztratil z dohledu.

Najít samotnou Sarlaccovu jámu pak nedalo sebemenší problém. Všudypřítomné ukazatele a velice zářivá reklama na střeše budovy, ve které se klub nacházel, dal jen málo prostoru k pochybám. Koneckonců, v celém sektoru byl tohle ten nejvyhlášenější klub, do kterého chodila i smetánka z povrchu. Tobě bylo samozřejmě jasné, co je toho příčinou.

Svůj stroj jsi zaparkoval o několik bloků dál, na parkovací plošině hlídané spícím toydarianem. Nechal jsi ho chudáka spát, zaplatil poplatek za parkovné a vyrazil zpět směrem ke klubu. Cestou vypadalo všechno vcelku normálně, tedy aspoň tak, jak bys od nižších pater tohoto světa čekal. Čistota tu rozhodně nebyla prioritou, byť bylo zřejmé, že čím blíž jsi byl klubu, tím byla hlavní třída čistší a uklizenější. V tuto odpolední hodinu zde byla spousta lidí ať už pracujících v obchodech lemujících ulici, nebo vracejících se z jiného zaměstnání. Byly tu i hloučky různých výrostků hrajících si v bočních uličkách a taky hloučky dealerů prodávající své zboží. Viděl jsi nejméně tři předávky koření a minimálně jeden odkup kapesního blasteru. To samozřejmě nebylo něco, nad čem bys mohl mávnout rukou, ale cíl tvé mise byl jasný.

Před klubem už bylo naprosto čisto a ke všemu podezřelý klid. Bylo ještě brzo a záhy se určitě ulice zaplní natěšenými zákazníky, ale v tuto chvíli lidé pouze procházeli okolo zavřených dveří. Klub měl tři patra a lemovaly ho dvě boční uličky, které byly ovšem opatřeny bytelně vypadajícími branami. Naproti klubu bylo poměrně rozlehlé parkoviště, které i teď bylo z poloviny zaplněné a pokud jsi mohl hádat, nebyly to žádné plečky, ale nejnovější modely speederů různých typů a značek. V rohu parkoviště jsi si všiml dvojice mužů, kteří už pohledu smrděli odznakem. Zaujatě o nečem debatovali, ale bylo vidět, že u toho velice bedlivě sledují okolí.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Kehlian Agmeter - Pod svícnem je největší tma

Příspěvek od Merthor »

Coruscant, sektor 35:

U přepychově vyhlížejících speederů parkujících mezi ošuměnými bloky se nezastavím. Těmihle jevy se nesmím nechat vyvést z míry, jelikož nejsou ničím zvláštní. Tam kde kvete černý trh, bohatnou jedni na úkor druhých. Nejsem tu kvůli výstřeklům poslední technické módy, ani ztížení jednotlivých předávek. Zaměřováním na jednotlivé předávky bych se leda předčasně prozradil.
Dokud Sarlaccova jáma neožije, musím se skrýt v davu, zůstat cizím očím zůstat nenápadný, Navázat s bezpečnostními složkami přímý kontakt poblíž klubu je technicky špatně proveditelné. Kde kdo by nás mohl vidět pohromadě. Ke všemu si nemůžu být jistý, o koho se jedná. Zda jsou ti dva předsunutou patrolou, či sympatizanty pašerácké skupiny. Přidržím se tudíž dosavadního počínání. Komunikace nepřímou formou spolu s nenápadným přecházením v blízkém okolí klubu. Zpozorovat mě ti dva s odznakem, jistě snad bych si toho byl všiml.

Využívám toho, že o mě stále nikdo nejeví zájem, nikdo se nediví mé přítomnosti. Projdu okrajem parkoviště, kolem výloh několika obchodů za ním. Čelem k pevné stěně krátce nadzvednu levou ruku s komínkem. Předstírám kontrolu přijatých zpráv, případně chronometru. Místo toho aktivuji odesílání souřadnic, na kterých se nacházím, počínaje danou chvílí v pravidelných pětiminutových intervalech. To naštěstí zabere sotva tři vteřiny. V dobíhajícím čase do otevírací hodiny, skrytě pozoruji kolemjdoucí, snažíce se rozlišit výrazné osobnosti z jejich středu, ty o něž bych se měl zajímat nejvíce. Kohokoliv, kdo by mě mohl přivést na stopu, nebo mě propašovat do klubu, kdyby mě nechtěli pustit dovnitř. Ke vchodu se přitočím až poté, co se dovnitř Sarlaccovi jámy začnou trousit jiné bytosti.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Odpovědět

Zpět na „Mise SR“