Výcvik pro Safiru (Re-La Aavim)

Zde se odehrává výcvik nové postavy pod vedením moderátora.

Moderátor: Moderátoři

Safira
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 25.3.2018 07:02:10

Re: Výcvik pro Safiru (Re-La Aavim)

Příspěvek od Safira »

Stanice Void, sídlo Groleho Ve’tu:
Při zjišťování něčeho více o obchodu, do kterého bych měla zítra vyrazit, jsem nezjistila nic nezvyklého, co by mne přímo bilo do očí, ačkoliv jsem pamatovala na slova mého mistra.
Rozhodně nebude od věci se tam podívat.
Vzhledem k velkému množství různých druhů zboží jsem odhadovala, že obchod bude větší, ale rozhodně zase jsem neodhadovala, že by předčil rozlehlá obchodní centra Coruscantu.
Jelikož jsem zvládla sepsat zprávu poměrně rychle a už jsem měla připravenou výmluvu - bude mi blbě a budu potřebovat trochu na vzduch (ne že bych jí chtěla použít, budu-li mít jinou možnost) - rozhodovala jsem se, co budu dělat dál.
Oblečení bych si mohla nechat vyprat, tím se nic nezkazí... vycházky ještě nemám, v tom mám smůlu... ale ani praní nezabere tolik času...
Dívat se na holovizní romantiku byla jedna z posledních věcí v celé galaxii, které bych chtěla dělat. Byla u mě zhruba stejně vysoko jako salát z Ambrijského tuřínu. Navíc, možná by se mě tam někdo zvědavý mohl vyptávat a o to jsem moc nestála a mé introvertní alter-ego zrovna tak.
Proto jsem se rozhodla, že po vyprání oblečení se podívám do zdejší knihovny, i když se s Archivy Chrámu nemohla ani srovnávat.
Třeba se tam najde něco zajímavého, nového, pomyslela jsem si.
S tím jsem vztala a vydala se z pokoje pryč.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Safiru (Re-La Aavim)

Příspěvek od Jordi Linx »

Stanice Void, Sídlo Groleho Ve’tu:
Zbylý čas ses rozhodla využít pro vyčlenění a vyprání si oblečení, které jsi shledala za špinavé a poté jsi zamířila přímo do knihovny. Ta se vlastně rozléhala v jedné z největších místností sídla a měla dvě patra, byť přístupná byla ze sídla jenom jedněmi dveřmi a poté disponovala ještě balkonkem ven vedoucím z horního patra knihovny, kam se dalo dostat schodišti buď po pravé nebo po levé straně.
Čím se knihovna nejvíce odlišovala od archívu v Chrámu pak bylo to, že značná část publikací tu nebyla v digitální podobě, ale psána na flimsiplast, jak je tomu v současnosti běžné. Správně by se takové publiakce měly označovat spíše za holoknihy, ale protože skutečné papírové skoro nikde neexistovaly, tak to nikdo neřešil. Nicméně Grol Ve'tu tu měl i takové kousky, přesněji čtyři, kdy tři z nich byly původem z Bothawui a ta čtvrtá byla v tobě neznámém jazyce. Všechny tyto čtyři klasické papírové knihy pak byly uzavřeny ve speciální vitríně, která sloužila k zachování jejich materiálu před vlivem prostředí.
Nevýhodou této knihovny však bylo, že se většina publikací vázala na bothany a jejich planetu. A hlavně jich většina z toho byla i v bothanštině, což ti ve výsledku značně zužovalo možnosti pro výběr publikace. Z těch psaných v basicu rozšířeném po celé galaxii, jsi poznala několik nezjnámějších a nejprofláklejších děl, ktreé jsi buď již měla možnost studovat, nebo se jednalo o romány bez valné hlubší hodnoty. Jako zajímavou jsi pak mohla shledat sérii knih věnující se vládnoucí moci v různých planetách galaxie, nečekaně širokou sbírku různých map galaxie, jednotlivých planet, hypertras a to včetně i těch "mýtických". A v neposlední řadě tu pak byla obsáhlá historie stanice Void a v podstatě všeho, co by se dalo knižně o ní nalézt.

Ať už by ses věnovala kterékoliv z publikací, tak jsi si nakonec ve správný čas rozhodla odběhnout pro pravidelnou výměnu informací. Naštěstí jsi se cestou nedostala do žádného kontaktu, který by mohl vzbudit nějaké podezření a pak jsi jenom už čekala na svého mistra.
Nicméně ani čtvrt hodiny po smluveném čase se neblížil a ty jsi ho v blízkosti nemohla nikde vnímat, byla sis však jistá, že v žádném ohrožení života nebyl, nebo se tak alespoň necítil.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Safira
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 25.3.2018 07:02:10

Re: Výcvik pro Safiru (Re-La Aavim)

Příspěvek od Safira »

Stanice Void, sídlo Groleho Ve´tu:
Po vyprání mého oblečení jsem se vydala do Ve´tuovy knihovny.
Zarazila jsem se, když jsem knihovnu uviděla - překvapilo mě, že knihy nejsou v digitální podobě, jako jsem byla zvyklá v chrámu.
Můj pohled přitáha vytrýna, nebo spíše čtyři knihy v ní. Neodolala jsem, došla jsem k nim a zírala jsem na to s otevřenou pusou.
Opravdová knha z papíru! pomyslela jsem si.
Chvíli jsem tam stála než jsem se nabažila pocitu že vidím knihy z papíru, poté jsem se rozhodla porozhlédnot se po obsahu knih. Jelikož jich ale bylo dost v Bothanštině a ne v basicu, měla jsem celkem málo knih ke čtení. Po chvíli zkoumání okolí jsem se rozhodla prohlédnout si knihu o této stanici, možná se i porozhlédnout po něčem o bothanech či slovníku basic-bothanština.

Po malé exkurzi v knihovně jsem se vydala na místo setkání. Stála při mně Síla a na nikoho jsem nenarazila, Síla-žel jsem ale nenarazila ani na svého mistra. Zapátrala jsem v Síle, abych zjistila, že se cít bezpečně. To ve mně vyvolalo pocit zmatenosti.
Chvíli jsem váhala, ale když nepřišel ani po čtvrt hodině, rozhodla sem se jít zpět na ubytovnu, s tím že datakartu musím předat zítra.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Safiru (Re-La Aavim)

Příspěvek od Jordi Linx »

Stanice Void, Sídlo Groleho Ve’tu:
Knihovnou jsi byla nakonec značně uchvácena a to vedlo k tomu, žes jala studovat něco z těch materiálů, které ti byly srozumitelné. Žel žádný slovník bothanština-basic mezi nimi nakonec nebyl - každopádně sis mohla být jistá, že na holonetu bys toho mohla nalézt mnoho a rozhodně by to nikdo nemohl považovat za podezřelé, i když bys to získala pomocí datové přípojky sídla.
Studiem historie stanice Void jsi strávila zbytek svého pobytu v knihovně a zjistila si díky tomu, že stanice existuje několik staletí a byla postavena na velkém vytěženém asteroidu. Přesněji vznikla přestavbou z těžební stanice a od té doby prošla mnoha úpravami a změnami, že se změnila k nepoznání vůči první fotografii, kterou jsi mohla vidět na začátku publikace. Zároveň jsi také zjistila, že většina původních šachet byla zavalena, nebo posloužila jako základy pro větší sídla, nicméně nikde nebyla ani zmínka o tom, že to platilo pro všechny tunely. Do současnosti stanice jsi se nestihla dostat, protože na tebe čekala jiná povinnost.

Protože se tvůj mistr neobjevil, zamířila jsi nazpět do svého pokoje, kde ses setkala i se svou spolubydlící. A protože začala rozhovor, dostaly se k bodu, když jí prozradila, že tě nadcházejícího dne čekal nákup. Jak jsi nakonec mohla vidět, tak Sanni z toho byla více nadšená než ty samotná.
To mi připomíná, že jsem o tomhle bavila s Charkou a ta mi poradila, abych se, až někdy budu nakupovat, zastavila v jedné kavárně, která je trochu bokem. Prý tam mají skvělé zákusky a výborný čaj. Prozradila mi taky, že s tím, jak mají zásoby vždy připravené, tak tam může strávit i víc jak hodinu, když na to přijde,
prozradila ti a ty sis to mohla spojit s osobou starší služebné, která rád všem nabízela sušenky a čaj, když bylo volno. Ale hlavně sis dle popisu uvědomila, že se jednalo o stejné místo, které navrhl pro možná setkátní tvůj mistr. A protože jsi již věděla, že nákup budeš řešit v dopoledních hodinách, tak se tam naskytovala jistá příležitost.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Safira
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 25.3.2018 07:02:10

Re: Výcvik pro Safiru (Re-La Aavim)

Příspěvek od Safira »

Stanice Void, sídlo Groleho Ve’tu:
Nemohla jsem říct, že by pro mě ve finále dílo o dějinách Voidu bylo natolik zajímavé, občas se ale něco zajímavého v podobných spisech najde, jak jednou řekl můj mistr. Dějiny jsem ale nestačila dočíst a váhala jsem, jestli to vůbec dočítat chci.

Sanni byla z mého nákupu a tudíž i propustky ze sídla nadšenější než já sama - tedy, minimálně do doby než jsem zjistila o kavárničce a možnosti se tam na chvíli zastavit. Vzhledem k tomu, že jsem dnes svého mistra nepotkala, jsem se téměř ihned rozhodla, že se tam zastavím, jen předám datakartu, a zase si půjdu po svých, abych se moc dlouho nezdržela. Jednak jsem momentálně neměla na zákusky moc pomyšlení - ale jak se znám, na místě se to změní - a za druhé jsem nechtěla přijít o moc pozdě, aby to nebylo podezřelé. Na Sanni jsem se ale usmála a řekla jsem:
„Díky za skvělý typ, určitě se zastavím, když budu mít čas.”

Po rozhovoru jsem se rozhodla, že půjdu spát, s hlavou plnou představ, jak asi kavárna vypadá, co budou zač ti co přijedou a jaký bude nákup.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Safiru (Re-La Aavim)

Příspěvek od Jordi Linx »

Stanice Void, Sídlo Groleho Ve’tu:
I s ohledem na to, kdy a jak jsi musela začít pracovat, sis poměrně snadně navykla na brzké spaní a vstávání a hlavně to pak nebylo nikomu ani podezřelé, když ses rozhodla jít spát dřív. Hlavně to všichni ostatní respektovali a Sanni ti popřála dobrou s tím, že si jde ještě hodinku něco studovat do místnosti, kterou služebné mají vyhraženou pro sebe.

Ráno ses dle očekávání setkala s Dorothy, která byla již oblečena pro cestu mimo sídlo.
Dobré ráno, slečno Eilim. Ničeho se neděste, čas na převelečení ještě budete mít. Nejprve k několika instrukcím, jak to bude probíhat. Protože toho bude potřeba zařídit více, tak část cesty absolvuju s vámi, abych se pak oddělila a zařizovala další záležitosti. Na jednom místě si ukážeme, jak to bude probíhat, poté budete mít k dispozici řidiče a vůz,
pronesla prvně a bez nějakého ptaní ti ukázala na konvici čaje na stole, včetně hrníčků, pokud by sis chtěla nalít. Přeci jen bylo jetě před sedmou hodinou ranní.
Pokud vše stihněte bez potíží, měla by vám zbýt nějaká hodina času, kterou můžete za odměnou využít dle svého - tedy osobní nákupy a podobně. Jakmile skončí návštěva bothanské delegace, tak byste měla stejně jako ostatní zkušené služební mít pravidelné volno i mimo sídlo, ale dá se říct, že tento volný čas lze brát i trochu jako předkrm. Nyní něco posnídejte, poté se běžte převléknout a sejdeme se na sedmou hodinu před garáží, abychom vyrazily,
pronesla Dorothy a ani ti neposkytla příliš příležitostí na dotazy, byť prozatím bylo vše jasné a dalo se očekávat, že to důležité přijde během prvního nákupu či vyzvednutí zásob. Nicméně jsi nynívěděla, že pokud se nebudeš vyloženě flákat, tak máš více než dost času na to se připravit a v klidu posnídat, stejně jako si řádně promyslet, co by sis třeba mohla vzít s sebou.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Safira
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 25.3.2018 07:02:10

Re: Výcvik pro Safiru (Re-La Aavim)

Příspěvek od Safira »

Stanice Void; sídlo Groleho Ve’tu:
Rozhodla jsem se jít spát brzy, abych také vztala brzy.

Ráno jsem se setkala s Dorothy, která již byla převlečená. To ve mně vyvolalo otázku kdy se sama převléknu, ale ta byla hned v zápětí zodpovězena. Ani jsem ji nestačila vyslovit...
Mlčky jsem poslouchala instrukce a přikyvovala hlavou, aby bylo vidět, že rozumím.
Čaj jsem si ráda nalila a kývnutím jsem poděkovala, abych ji nepřerušovala.
Když Dorothy domluvila, odebrala jsem se pro oblečení, abych se mohla převléknout, převlékla sem se a vyrazila jsem do kuchyně.
Mezitím jsem přemýšlela, co si vzít sebou. Došla jsem k závěru, že toho asi moc nebude. Určitě datakartu s obsahem pro mého mistra a kredity, mám-li nějaké v zásobě. Doběhla jsem si rychle do pokoje pro tyhle věci a poté jsem běžela před garáž, kde jsme měly smluvený sraz.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Safiru (Re-La Aavim)

Příspěvek od Jordi Linx »

Stanice Void, Sídlo Groleho Ve’tu:
Před garáž jsi dorazila ještě s nějakou drobnou rezervou, tudíž jsi se mohla v čekání přidat k Dorothy, která vyhlížela řidiče. Ten si nejspíše nedělal velké starosti s dochvilností, protože dorazil o nějaké tři minuty později a už z jeho výrazu jsi mohla vidět, že ho to až tolik netrápilo. Tedy dokud si neuvědomil, že sama vrchní služebná jela také.
Moc se omlouvám madam, trochu jsem se zdržel u předstartovní kontroly, aby nedošlo k nějaké závadě,
pokusil se pohotově zareagovat řidič, ale Dorothy jen dorazila ke kapotě vozu, aby si ji řádně prohlédla a s ostrým výrazem se otočila zpět k řidiči.
Ta se provádí těžko, aniž by se otevřela kapota. Asi budu muset na nákupy jezdit častěji, abych ověřila, že všichni dělají svou práci s plnou světomitostí,
prokoukla jej velmi rychle, ale dál to nerozvíjela, jenom naznačila, abys nastoupila a mohli jste všichni vyrazit. Vaším vozidlem pak byl otevřený landspeeder s prodlouženou zádí, kde byl nákladový prostor. Mohla jsi v něm zahlédnout již připravené boxy, které měly udržovat teplotu u některého typu potravin.

Jako první jste se zastavili v poměrně neobvyklém obchodě a zatímco řidič čekal vevnitř, tys následovala Dorothy dovnitř. Místní obchodník se vám oběma uklonil a za chvilku donesl hermeticky uzavřený box, který otevřel před Dorothy.
Dnes ráno dorazila, sotva byla odlovena, už ji posílali sem,
prozradil obchodník a Dorothy jen pokývla. Tys mohla zahlédnout něco jako zamražené hadovité stvoření s obrovským množstvím nožiček. Dorothy poté provedla platební transakci a vracely jste se do vozu, kde zboží uložila dozadu.
Tohle byla výjimka, přebíraly jsme Millitile, drahou delikatesu pro bothany - v ostatních obchodech již budeme pečlivě kontrolovat kvalitu všeho zboží, než jej budeme přebírat. Wenns si dlouhodobou spoluprací získal důvěru a za kvalitu ručí,
prozradila Dorothy, abyste poté vyrazili do obchodu s ovocem a zeleninou. Společně s Dorothy jste pak postupovaly podle seznamu a zkontrolovaly skoro vše, aby to pak řidič naložil. Ukázala ti, nač si dávat pozor, že vždy kontrolovat několik kusů z více míst v bedně a když se najde několik horších, tak třeba i stahovat cenu dolů, než zamítnout celou zásilku. Vše pak naložil řidič a vyrazili jsme k místu, kde se měla Dorothy oddělit.
Je vše jasné? Ještě bude potřeba vyzvednout uzeninu, maso, nějaké ryby a nakonec několik zákusků. Od všech dodavatelů odebíráme pravidelně, ale rozhodně by se nemělo nic podcenit, obzvláště kvůli návštěvě,
zeptala se tě naposledy, než byla připravena svěřit zbytek nákupů do tvých rukou.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Safira
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 25.3.2018 07:02:10

Re: Výcvik pro Safiru (Re-La Aavim)

Příspěvek od Safira »

Stanice Void; Sídlo Groleho Ve’tu:
Když jsem dorazila před garáž, mlčky jsem se přidala k Dorothy a dívala jsem se směrem do garáže, odkud jsem vyhlížela řidiče. V duchu jsem počítala minuty jeho spoždění a kvůli tomu, že jsem si zrovna nechtěla s Dorothy povídat, mi každá minuta připadala jako hodina.
Když konečně přijel, nebyla Dorothy moc nadšená, a tak se začal omlouvat. Asi nepočítal s tím, že pojede také. Jejich slovní potyčku jsem si mlčky poslechla a na Dorothyn pokyn jsem nasedla dovnitř vozu. Vypadalo to, že zde má vysokou hodnost a je zvyklá, že ji všichni poslouchají do detailu...

Během cesty jsem nemluvila, jen jsem se dívala ven a pozorovala okolí.

Když spolu začal obchodník s Dorothy mluvit, bylo vidět, že zde rozhodně nebyla poprvé. Něco jsme přebraly, chtěla jsem se zeptat, co to je, ale Dorothy mi to další větou sdělila. Přikývla jsem, jakože rozumím.
Pečlivě jsem si vyslechla instrukce, dávala jsem pozor na to, co Dorithy dělá a říká a snažila jsem si to vrýt do paměti. Nechtěla jsem hned na své první obchůzce po obchodech něco zkazit, abych se mohla i nadále takhle nenápadně vypařit. Navíc, misi to nemohlo uškodit.
„Vše je jasné,” odpověděla jsem jí. Než jsme se rozdělily, rozloučila jsem se s ní a vydala jsem se do řeznictví či jiného obchodu s masy a uzeninami, který jsem měla v seznamu.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Safiru (Re-La Aavim)

Příspěvek od Jordi Linx »

Stanice Void; sídlo Groleho Ve’tu:
Protože jsi neměla žádný větší dotaz ohledně nákupní procedury, tak Dorothy jen spokojeně přikývla, věnovala jeden varovný pohled řidiči, aby nezpůsobil nějaký průšvih a vyrazila pěšky za svým cílem. Po nasednutí do vozu si s tebou řidič nejprve potvrdil, jaké je další místo nákupu, tedy měl k dispozici podobný seznam jako ty, než jste vyrazili kupředu. Očkem jsi ještě mohla zkoušet sledovat, kam Dorothy mířila, ale naneštěstí se zamíchala do davu a vyrazila někam po hlavní ulici. Rozhodně jsi z toho nemohla odvodit nic významného, protože daným směrem byl alespoň tucet různých obchodů, dvakrát tolik domů a o kus dále možná i nějaká skladiště.
Ta ženská je hrozná puntičkářka, jakoby pár minut hrálo nějakou významnější roli,
zahudroval řidič potom, co jste byli už kousek od místa, jako by si až nyní byl jistý, že ho nemůže Dorothy slyšet.
Kdyby z toho nebyly takové slušné kredity, tak už jsem dávno vypadl - i když pořád to je asi lepší, než taxikaření na Ukiu, nebo ještě řízení nějakého zemědělského stroje. To byla skutečná prdel vesmíru,
pronesl dál řidič, nehledě na to, jak jsi mu mohla odpovědět na jeho první poznámku.

Vaší další zastávkou byly uzeniny, kde proběhlo vše v pořádku a i namátková kontrola zboží ti neodhalila nic neobvyklého. Naopak, prodavačka byla k tobě až nečekaně ochotná a sama nabízela možnost testu z různých míst dle tvého přání. S ohledem na velikost obchodu a toho, žes viděla větší, nebylo složité si uvědomit, že tady chtěli mít dobré vztahy.
Po uzeninách jste se zastavili nedaleko kosmodromu, kde byl obchod s rybami. Zde to už tak pohodové nebylo - nejprve jste museli pět minut čekat, což řidič využil k zapálení si cigarry opřený o kapotu vozu. A zatímco první box s rybami byl v pohodě, u druhého jsi mohla zaregistrovat poněkud nepříjemný pach. A vlastně i barva naporcované ryby se nezdála být úplně čerstvou - vyzáblý lidský obchodník, zatím něco listoval kousek od tebe na datapadu a čekal, až si zboží naložíte a potvrdíte platbu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Safira
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 25.3.2018 07:02:10

Re: Výcvik pro Safiru (Re-La Aavim)

Příspěvek od Safira »

Stanice Void; Sídlo Groleho Ve’tu:
Neměla jsem žádné dotazy a tak Dorothy vrhla poslední pohled na řidiče, až jsem nevydržela a pro sebe jsem se pousmála. Poté vyrazila pěšky pryč a já ji jen potichu, opět s vážnou tváří, pozorovala, dokud jsem nenasedla do vozu.
Mlčky jsem přešla hudrování řidiče i jeho následný monolog. Měli jsme úkol a ten bylo třeba splnit.
První zastávka se obešla bez problémů, k mé velké úlevě.

Kéž by to tak šlo pořád, pomyslela jsem si.

Naposledy jsem se na prodavačku usmála a nasedla jsem do vozidla, abychom dojeli k naší další zastávce, k rybárně. Tam už jsem bohužel takové štěstí neměla.
Nejprve jsem pět minut čekala. Normálně bych se snažila meditovat, nebo bych alespoň něco dělala, takhle jsem jen mohla koukat před sebe a nudit se. A tak jsem se alespoň snažila zahlédnout nějakou loď, která by mohla přistávat v nedalekém kosmodromu.
A když už se konečně obchodník začal věnovat nám, stav ryby se mi nikterak nelíbil. Moc jsem toho o rybách nevěděla, možná měla takhle smrdět normálně, mě se to ale nelíbilo.
Přistoupila jsem tedy k obchodníkovi.

„Pane?” Nečekala jsem na jeho odpověď a rovnou jsem pokračovala. „Ta ryba tak smrdět má?”

Připravila jsem si smysli, jestli neucítím, že obchodník lže. Nechtěla jsem hned vyjet, případně ho nechat zavolat jeho nadřízeného, ale v nejhorším bych to udělala. Nicméně jsem do doby než se to vysvětlí odmítala zaplatit.

Odpovědět

Zpět na „Výcvik SR“