Výcvik pro Hayasan(Ann Vrei)

Zde se odehrává výcvik nové postavy pod vedením moderátora.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Ann Vrei)

Příspěvek od Hayasan »

Mistrův obsáhlý výklad byl poměrně složitý. Založila jsem ruce na hrudi a pekelně se soustředila. Nechtěla jsem, aby mi uniklo jediné slovo. Dnešní výuka byla parádní. Hlavně bych neměla zapomenout na konci dne Unhellovi poděkovat. Také jsme se mohli bavit o historii a fungování Republiky. Jen málokdy jsem vyloženě ráda, že má sestra není na stejném místě jako já. A dnešek k takovým dnům rozhodně patřil.
Když to tedy shrnu, ze všeho nejdůležitější je mít v ten správný čas správné informace. A ty získám díky těm správným kontaktům,
už jsem se ale dál nevyptávala, jen jsem přikývla hlavou. Bylo mi jasné, že bez informací a určitých známostí bychom se tu nepohybovali. A kdyby do Senátu chtěl někdo bez oprávnění proniknout, asi by to nebylo úplně možné, pokud by nezvolil podobný způsob jako my, nebo se sem nevetřel jako zaměstnanec.
Jakmile přišla řeč na zabezpečení Chrámu, na malinký moment jsem se zatvářila zklamaně, protože mistr Unhell nedodal žádné novinky, jejíchž znalost by se dala využít ne zrovna chvályhodným způsobem. I když... na útěk z Chrámu bych asi stejnak neměla odvahu. Nemohla jsem se oprostit od pocitu, že Lynn by mne pak zabila. A pokud ne a já bych náhodou přežila, asi by byla velmi zklamaná. A to jsem nechtěla, přirozeně. Povzdechla jsem si.
Když přišla řeč na Merina, zakabonila jsem se. Zdálo se mi, že k těm méně příjemným povinnostem přistupuje až příliš laxně. Nějak jsem ztratila motivaci jej omlouvat. A při pomyšlení na to, že podobným způsobem se na mne může dívat Lynn, jsem se dokonce i trošku zastyděla. Možná bych mohla své studijní úsilí zvýšit, ale nad tím ještě popřemýšlím. Uvidím, jak dopadne dnešní den.
V momentě, kdy jsem zjistila, že Merin asi nebude úplně pozorná zadní hlídka, trošku jsem se pousmála. Byla jsem své zjištění i maličko hrdá. Hned mne napadlo, jak by se toho dalo zneužít. Ale udělat jsem to nechtěla. Výuka mne bavila. Následovala jsem tedy ostatní vytyčeným směrem.
Jestli se stanu padawanem, nechci být jako Merin. Ve všech ohledech asi nebude úplně špatný, ale já chci být lepší.
Dost dobře jsem si uvědomovala, že když jsem se si Merinovi ne úplně stoprocentní soustředěnosti všimla já, mohl na to přijít i někdo jiný. Pokusila jsem se tedy spočítat všechny přítomné. Věděla jsem, že nás všech má být dohromady 17, mistr to na začátku prozradil. Též jsem se začala držet spíše vzadu a sledovat situaci také. Jestli už někdo zdrhl... nu, asi bych nechtěla být na místě Merina. Je ale pravdou, že jsem spíše očekávala, že nás bude plný počet a ani jsem si nepřála, aby někdo chyběl nebo se o něco pokoušel. Exkurze byla super a jakékoliv takové narušení by mne asi trochu i naštvalo.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Ann Vrei)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Administrační sekce senátu:
Měla jsi pocit, že se jednalo o jednu z nejzajímavější lekcí, které jsi mohla zažít za poslední dobu a rozhodně jsi nepochybovala o tom, že to bylo především zásluhou mistra Unhella. Zároveň jsi se rozhodla dohlédnout i na všechny účastníky exkurze v zástupu za Merina, ktreý nepůsobil zrovna vzorově. Ale bez větších potíží se ti povedlo dopočítat se všech sedmnácti členů, když sis až na podruhé uvědomila, že tam spadáš i ty samotná. Naštěstí se o tomhle nikdo další nedozvěděl. Naopak jasně sis mohla označt dvě dívky, které se držely vzadu a více než o výuku se zajímaly o mezi sebou vedený rozhovor. Nedělalo ti větší problém postřehnout, že cílem jejich diskuze bylo to, kdo by se mohl stát jejich mistrem.

V tomto směru existovalo několik metod, od té, kdy mistra určila Rada až po ty, kdy si o younglinga podal žádost konkrétní mistr, čemuž se i relativně často vyhovovalo. I když sis byla relativně jistá v tom, že případ možného padawanství u tvé sestry by spíše Rada posoudila negativně, už kvůli právě vašemu sourozenéckému vztahu.

Chvilku jste uspořádaně procházeli okolo množství úředníků a tys mohla shledat, že administrační sekce mohla být trochu matoucí na orientaci, protože ve většině své části vypadala stejně ubíjejícím a opakujícím se dojmem. Očividně byla budována jen a pouze proto, aby se zde prováděla vysoká byrokracie, nicméně během chvilky jste vystoupali o patro výše a začaly se objevovat první vlajky.
Teď můžeme postupně sledovat, jak se bude bezpečnostní opatření navyšovat, protože jsme vstoupili do oblasti kanceláří jednotlivých senátorů, jejich zástupců a podobně. Trasu jsem úmyslně naplánoval tak, abychom šli od okraje až po jádrové světy jako třeba Corellia a další. V rámci zvýšených opatření budeme potkávat více stráží a také i členy osobní gard, všímejte si jejich insignií, kterými budou označení, aby se jasně prokázalo, k jaké planetě náleží,
pokračoval mistr ve výkladu a opomíjel jména jednotlivých planet. S ohledem na množství kolik různých vlajek a kanceláří jste však míjeli, ses ani nemohla divit, že vás tím nechtěl zatěžovat, ale opravdu stráží přibývalo, stejně jako se o to více lišily jejich uniformy, či dokonce nějaké lehké zbroje.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Ann Vrei)

Příspěvek od Hayasan »

Coruscant, Administrační sekce senátu:
V momentě, kdy jsem místo 17 napočítala jen 16 členů naší exkurze, tak ve mě nejdříve trošku hrklo. Opravdu jsem se lekla, že se někdo vypařil a exkurze tak bude narušena. Za Unhellem jsem ale hned neběžela, to by bylo hloupé. Ihned jsem nás všechny začala počítat odznovu. A jako první jsem započítala sebe samu. Výsledek byl ihned lepší. Oddechla jsem si. Nicméně ještě chvíli jsem se držela v zadu. Dost dlouho na to, abych vyslechla část rozhovoru dvou děvčat.
Jestli se nezačnete věnovat výuce, tak nebudete mít mistra žádného. Flákače nikdo nechce,
rýpla jsem si do obou zároveň. Ale na odpověď jsem si nepočkala. Nechtěla jsem se s někým, koho neznám ani jménem, dohadovat. Tedy, teď jsem se nechtěla dohadovat. Na to mne dnešní vyučování bavilo až moc. Takže jsem opustila své místo vzadu a pokusila jsem se přesunout dopředu. Merina jsem nechala Merinem. Koneckonců, zatím nikdo nezdrhl, má odpovědnost to nebyla... a možná to mohla být jenom hloupá póza.

Přirozeně, že i mne zajímalo, kdo bude mým mistrem. Pokud tedy neskončím ve sborech. Co asi dělá? Je v Chrámu? Nebo někde na misi? Jaký bude? Otázek bylo spousty, ale odpovědi se nedostávalo na žádnou z nich, takže jsem se jimi teď ani nezabývala. Ale v hlavě mi rezonovaly snad pořád, stejně jako ostatním.

Jakmile jsem byla dost vepředu, už zase jsem se věnovala výhradně výuce. Velmi rychle jsem dospěla k závěru, že bych se tu dokázala bez problémů ztratit. Naštěstí to s doprovoden mistra Unhella nehrozilo.
Zajímavější to začalo být v okamžiku, kdy jsem zahlédla první vlajky. Některou jsem občas i poznala a ty ostatní... nu, asi si je nikdo nevymyslel, ale nedokázala jsem je zařadit vůbec nikam. A protože jsem neměla žádného kámoše, se kterým bych se mohla trumfovat, kdo pozná víc vlajek, tak mi nezbývalo nic jiného, než si neznámé vlajky (a že jich byla naprostá většina) jen prohlížet.
Jakmile se Unhell ujal výkladu, věnovala jsem mu stoprocentní pozornost.
Takže tady to bude už všechno pod kamerami, pomyslela jsem si.
Očekávala jsem, že senátoři ze světů Jádra budou lépe chráněni než senátoři z okraje. A byla jsem zvědavá, zda to bude patrné i pozorovateli, jako jsem já. Nechtěla jsem se na toto vyloženě vyptávat, chtěla jsem si toho všimnout sama. Také jsem chtěla vidět, jak přesně budou chráněni senátoři těch nejbohatších a nejrozvinutějších světů. Bude zajímavé srovnat jejich ochranu s ochranou nějakého senátora z bezvýznamné části okraje. Ti opravdu bohatí senátoři možná budou mít i bojové droidy. A na ty jsem se těšila, pokud zde tedy nějací budou.
Na mistrovo přání jsem kývla hlavou, do paměti jsem si zatím uložila jen zvýšený počet stráží a občasná lehká zbroj. Též jsem se dívala na označení jednotlivých členů různých ochranek, abych se je v duchu pokusila přiřadit k nějakému senátoru, jehož jméno jsem sice neznala, ale občas se mi třeba podařilo přiřadit jej k nějakému světu.
Mistře? ozvala jsem se ještě po chvilce, když už to vypadalo, že tentokrát budu pro změnu mlčet.
Prosím vás, jaké zbraně, zbroje a podobně asi neuvidíme? Tedy... co je na půdě Senátu vyloženě zakázané? upřesnila jsem dotaz, ale byla jsem si dost dobře vědoma toho, že když jsme se až sem propašovali my, tak podobnou cestou se sem dá přinést asi cokoliv.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Ann Vrei)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Administrační sekce senátu:
Peprnou poznámku od svých kolegyň, že tebe si pro samé rejpání nikdo nevybere, jsi možná mohla ještě okrajově zaslechnout, zatímco ses dobrala zpět k předním pozicím skupiny, kde se do mistrova výkladu občas vložil některý z younglingů s dotazem. Většina jich směřovala na některé velmi exotické vlajky, nebo spíš i zdobení, ktreé se taky výhradně lišilo.
Ano, Geffe,samojezřejmě je povolená i lokální výzdoba. Nicméně ta se vztahuje především ke kancelářím. Zde z chodby, až na některé nepatrné výjimky, jako třeba delegaci z Othlenawreyyn'ua, kolem níž za chvilku projdeme, však uvidíš jenom vlajky. Právě zmíněná delegace se pak pyšní i dvojicí popínavých rostlin podél vchodu a tradiční výzbrojí jejich senátních stráží. Kožešinou se nenechte zmást, pod ní je klasická neprůstřelná vesta. Snaží se takto kombinovat moderní technologie, ale zachovat i nějaké tradice,
odpověděl mu, zrovna když jsi dorazila zpět na doslech a opravdu za chvilku jste procházeli, kolem vstupu do knceláří zmíněné a těžko vyslovitelné planety. Na stráži tam stáli dvě nejspíše humanoidní bytosti, zhruba metr šesedát vysoké, s hustou srstí, kratším čenichem, ne nepodobné tvorovi, kterého jsi mohla někde zahlédnout pod označením mýval. Na sobě pak měli kožešinově dekorovanou zbroj, přesto při pozorném prohlédnutí jsi spatřila moderní plátování - totéž pak platilo o jejich zbraních, v rukách držely sice něco jako kopí, ale konec jasně prozrazoval, že bude buď energetický, nebo se z něho bude dát dále střílet.

Po tvé otázce se mistr otočil a spokojeně vztyčil prst.
To je velmi dobrá otázka, Ann. A doplním, že nejenom zbraně, ale celková velikost ochranky senátorů také spadá do nějakého limitu. Doknce kvůli tomuhle všemu vzniklo spousta tahanic a několik hodinových jednání v senátů je pravidelně spjato s tímto, jak se někteří domáhají stále "větší" ochrany, jak sami říkají,
načnul odpověď, aby se rozhodl ho proložit teatrálním gestem značícím něco ve smyslu "snůška politických blábolů".
Pro tyto účely vznikla nakonec kategorizace zbraní a také významnosti jednotlivých členů plus případné větší riziko ohrožení. Základem jsou pak čtyři členové ochranky, kdy každý má právo na zbraň podobnou blasterové karabině. Toto pak dále stoupá, až k dvaceti členům, kteří mohou mít plnou zbroj a vyjma výbušnin a těžkých opakovacích blasterů snad jakoukoliv zbraň. Vtipné je, že my Jediové jsme v rámci speciální vyjímky, i tak ale smíme držet jenom světelné meče,
doplnil mistr Unhell a nakonci pokrčil rameny ve stylu, jakoby snad Jediové potřebovali jinou zbraň. Mezitím sis pak mohla ověřit svou teorii, protože doposud jste potkávali maximálně dvě členy ochranky před vstupem k velvyslanci, což mohlo nechávat zbývající dvojici třeba dovnitř.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Ann Vrei)

Příspěvek od Hayasan »

Na hádku s mými spolužačkami bude čas později, určitě bych si nenechala ujít naprosto zbytečnou výměnu názorů. Ale teď jsem měla na práci důležitější věci. A to sbírání mouder od mistra Unhella. A to bez nadsázky a ironie.
Když jsem zjistila, k čemu sklouzla diskuze během mé několikaminutové nepřítomnosti, jen jsem trošku ohrnula nos.
U Síly, proč tu řeší lokální výzdobu? A vlajky?
Mí spolužáci tu měli jedinečnou možnost dozvědět se něco o zabezpečení Senátu a řeší tu takové banthoviny. Sice jsme si měli všímat vlajek a různých insignií, ale zcela určitě jsme je neměli probírat detailně. Náplň dnešní lekce byla přece jiná. Normálně jsem Geffovi a jemu podobným ze srdce přála velmi nudnou prohlídku Senátu se zaměřením na nějakou výmalbu, nebo něco podobného.
Mistr Unhell ale naštěstí dokázal alespoň pár dotazů stočit na téma, které mne zajímalo. V momentě, kdy jsme procházeli kolem těch z Othlemnecosi, tak jsem si stoupla dokonce na špičky, aby mi vůbec nic neuteklo. Brnění sice úplně nezamaskovali, ale vzato kolem a kolem to nebylo úplně škaredé. Navíc to možná i dokázalo odvést pozornost. Případný nepřítel si nemusel všimnout nejen brnění, protože kdo ví, co všechno zvládla kožešina maskovat a od čeho odváděla pozornost. Já si však ničeho dalšího nevšimla. A to kopí? To se mi jako zbraň nelíbilo. Na blízku mi přišlo moc neohrabané, na dálku takové neskladné a na blízko? Meč je lepší, pokud teda nejste takové kopyto, jako jsem teď já.

Z mistrova výkladu jsem tak nějak usoudila, že se bojoví droidi asi konat nebudou. Nu což, nevadí. Třeba je omrknu jindy.
Zatím jsme všude viděli jen dvojice strážných. Ti druzí dva budou určitě v blízkosti senátora. Rozhlížela jsem se kolem sebe, ale nějaké další dotazy mne nenapadaly. Držela jsem se v blízkosti mistra a nechala jsem teď otázky na ostatních.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Ann Vrei)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Administrační sekce senátu:
Exkurze pokračovala ve stávajícím tempu dál a přišla sada dotazů na různé odlišné národy v senátu, na něž mistr ibčas nedokázal přesně odpověď, protože si prostě nemohl opravdu pamatovat všechny planety galaxie, natožpak jejich kultury.
Mistře, u hodně členů ochranky můžeme vidět kopí, nebyly by blastery nebo krátké meče v úzkém prostoru lepší?
zeptal se jeden ze studentů, který se doposud dotazů spíše zdržoval a jen se v okolí více rozhlížel. Mohla jsi vidět, že u pasu měl připravenou čutoru s vodou a nebylo divu, když se jednalo o Mon Calamariana, nicméně i tak sis nemohla vybavit jméno, pokud jsi ho tedy opravdu někdy slyšela.
Velmi trefný postřeh, Erthare,
pozastavil celý průvod mistr Unhell a ty sis mohla povšimnout, že pro to skvěle vytipoval odpočívadlo, kde bylo více prostoru a nikomu tak vaše skupina nemusela překážet.
Ano, na první pohled se mohou kopí, nebo jakékoliv delší zbraně zdát nevhodné do uzkých a uzavřených prostor. Ale zamyslete se, drazí younglingové, jedním krokem snad již padawani. Existuje snad jenom jeden styl boje se zbraní? Máme snad my Jediové jedinou formu boje se světelným mečem? Správná odpověď je nikoliv - nejznámější formy boje s mečem byste již měli znát a s trochou zamýšlení pak velice rychle dospějete k tomu, že něktreé formy, jako Makashi, Soresu, Niman s bojem v úzkých prostorách nemají sebemenší problém. My máme pak ještě výhodu Síly - mečem odrazíme výstřel a pomůžeme si Silou, kdy zkusíme srazit soupeře, dáme mu překážku do cesty a podobně. Nicméně znám Jedie, kteří využívají například čtvrté formy, Ataru a tady by s nimi nikdo z vás bojovat nechtěl, i kdyby byste byli mistry obranného stylu. Rozběhnout se, odrazit se od stěny, prokulit se a znovu se odrazit od stěny - a podobně zkušení bojovníci dovedou využít i kopí. Vždyť nejde jenom o hrot zbraně, ale i jeho tupé části na druhé straně, vyztuženou násadu, kterou lze trefit do hlavy a pak to dost bolí. Vězte, že každá zbraň, má své využití, ať může vypadat spíše na ozdobu nebo jenom pro ceremonie,
přednesl mistr Unhell kratší přednášku ohledně zbraní používáných v senátu, ale nejenom o nich. Spíše o jejich využitelnosti v různých prostorách a o tom, že není radno je podceňovat a většiny okolností.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Ann Vrei)

Příspěvek od Hayasan »

Coruscant, Administrační sekce senátu:
Řeči o různých kulturách a národech mne už viditelně přestaly bavit. Poslouchala jsem jen na půl ucha, co kdyby náhodou Unhell řekl něco zajímavého. Rozhlížela jsem se po okolí, dívala jsem se na zbraně a brnění, počítala jsem kamery a dělala jsem to, co mistr říkal, že dělat máme. To mne zajímalo a zatím i bavilo. Jen co se řeči mistra a mých spolužáků týkalo, tak v tomto ohledu jsem dost lajdačila a viditelně jsem pozor nedávala. A opravdu jsem byla ráda, že Lynn je někde pryč.
Jakmile ale otevřel pusu ten... Erthar, viditelně jsem ožila. Na Mon Calamariana jsem se usmála. Jen jsem s ním moc nesouhlasila. Respektive s mečem měl asi pravdu, ale s blasterem? Možná někde jinde... nebyla jsem si úplně jistá, zda je blaster nejvhodnější zbraň do Senátu, kde hrozí velké množství vedlejších obětí. Ale Erthar byl všímavý a byl mi i sympatický. Ukázala jsem mu palec nahoru.
A pak jsem se zaposlouchala do odpovědi mistra. Jakmile přišla řeč na to, že jsme jedním krokem snad již padawani, nedalo mi to a musela jsem se usmát. Někdo, možná. Já bych sice padawankou strašně ráda byla, ale zatím nic nenasvědčovalo tomu, že bych se padawanem v blízké i vzdálenější budoucnosti stala. Ale tímto problémem jsem se rozhodně nijak nezabývala. Ne že by nezačínal být aktuální. Jen jsem měla na práci poslouchat výklad a s otázkami počkat, až Unhell domluví. Do řeči se mistrům (a hlavně Lynn, ehm) totiž neskáče.
Ale mistře,
bez zaváhání jsem se rozhodla po Unhellove obsáhlém výkladu ozvat. Tohle rozhodně bylo na delší diskusi. Nechtěla jsem zase ustrnout u tématu, které mne až zas tolik nezajímalo. Nikomu jsme nezavazeli, takže z mé strany žádný problém nebyl.
Tady přece nejde jen o schopnosti daného mistra, nebo člena ochranky. Při boji s čímkoliv přeci jenom pořád potřebujete určitý prostor, nebo ne? Je tu pak na to kopí vůbec místo? Není to úplně skladná zbraň. Tím samozřejmě nechci kopí ani jeho uživatele podceňovat, ale myslím si, že pokud by bylo třeba použít jakoukoliv zbraň, tak tu bude pěkná vřava,
pravdou je, že já světelné kopí nikdy v ruce nedržela. A vzhledem k mé současné obratnosti jsem ráda, že ve svých tlapkách udržím meč a samu sebe nezraním. Ale to se týkalo většiny známých zbraní. Takže jsem se držela spíše jen vlastních dohadů. I proto jsem zvedla ruce do obranného gesta. Toto nebyl útok na mistra a zpochybnění jeho slov.
Unehella jsem nechala, aby zodpověděl jen malý vodopád mých dotazů, které jsem byla schopna vychrlit v okamžiku, kdy mne téma hovoru zajímalo. Ale že bych jej nechala vydechnout úplně? Malou přestávku už od mých otázek měl.
A mistře? Co nějaké automatické systémy ochrany? Kamery jsme viděli... Určitě tu bude i něco dalšího, ne?
Zajímala jsem se v okamžiku, kdy Unhell domluvil. Sice jsem se po okolí rozhlížela, ale... nic jsem neviděla. Možná to byl i účel. Na Unhella jsem se trošku usmála. Vydechla jsem a čekala na odpověď.
Také jsem začala pociťovat hlad. Ale to nebylo nic nenormálního. S trochou snahy bych na posezení snědla snad i banthu. V momentě, kdy domluvil Unhell a ani mí spolužáci neměli žádné otázky, znovu jsem se ozvala já.
Prosím vás, mohu se ještě zeptat, jak máte naplánováný oběd?
Využila jsem situace a mistrova výběru místa našeho rozhovoru. Oběd byl stejně důležitý, jako dnešní výuka. Chuťově jsem od jídla sice nic neočekávala, ale... hlad je hlad. Na Unhella jsem se znovu usmála. Podruhé během chvilky. A jestli mne sjede za netrpělivost? To přežiju.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Ann Vrei)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Administrační sekce senátu:
Změny odpovědí mistra Unhella směrem k tématům, která tě zajímala více, jsi se chytila s obrovskou vervou a jakmile jsi dostala možnost položit vlastní otázku, neváhala jsi ani vteřinku. Ve výsledku to přivodilo na tvář mistra Unhella pobavený úsměv, než cokoliv jiného. Než však přešel k odpovědím, tak všem naznačil, aby se trochu rozvinuli a on mohl stát více uprostřed a obklopen vámi všemi, díky čemuž jste budili dojem studijní skupiny nebo nějaké návštěvy.
Ano, kopí, ať už duracelové, světelné nebo z jakéhokoliv jiného materiálu, je z valné části dlouhé. Což bývá z valné části hlavní důvod, proč se může zdát neobratné. Nicméně je tu několik podstatných faktorů - čepel, nebo sečná plocha kopí bývá většinou mnohem kratší, než u mečů, protože jde především o bodnou zbraň. V dlouhé chodbě to může být paradoxně i výhoda, kdy na protivníka dosáhnete dříve, než on na vás. Kopí lze držet kdekoliv po celé šířce, takže když jej uchopíte uprostřed, dostanete podobnou délku jako meč, jen si musíte hlídat, že máte podobně dlouho část na druhé straně - nicméně tento konec bývá vyztužený, takže jej lze využít s trochou podoby jako u světelné tyče. A takhle bych mohl pokračovat - zkušený uživatel si tedy dovede dobře poradit i v užším prostoru,
vysvětlil nejprve celou situace ohledně kopí a ty sis nemohla nevšimnout, jak si Erthar zkusil představit takový boj s kopím, byť čistě imaginárním. Působilo to možná více komicky než vážně, přesto v tom bylo vidět přesně to, co mistr popisoval.
Automatické systémy tu prakticky nejsou, v historických obdobích zde byli například i droidi, ale nyní to jsou především ochranky senátorů. A pak samozřejmě senátní stráž a senátní pobočka CSF. Stráž dělá pravidelné patroly a brání v přístupů například ke kancléři a dalším místům, kam smí jen senátoři bez svých ochranek. Jednotky CSF pak monitorují kamerové systémy, dělají pravidelné patroly a udržují několik kontrolních stanovišť, kde se provádí kontrola na zbraně a výbušniny. Jsou tu pak i drobné bezpečnostní systémy, které nápomáhají práci těchto složek a to především v detekci výbušnin a podobně,
zodpověděl mistr Unhell další z tvých dotazů, když kolem vás prošla dvojice mužů, kteří měli uniformy CSF. Všechny vás zkontrolovali pohledem, ale nepozastavili se nad tím a pokračovali dál.
Nicméně známé tváře mají své výhody v tom, že některé kontroly jsou pak lehčí. Oběd bude později, až budeme opuštět senátní budovu, zatím je potřeba sytit váš hlad po vědomostech a znalostech, pokračujme dál. Jsou zde ještě dva body, které si ukážeme, než přejdeme k dalšímu bodu programu,
zazubil se mistr a vyrazil dál, aby se za ním všichni poslušně vydali. Nemohla sis pak nevšimnout, že Ertharovi pořád nešlo z hlavy používání kopí a měl tendenci přemýšlet, jak se s ním bojuje.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Ann Vrei)

Příspěvek od Hayasan »

Na slova mistra Unhella jsem pokývala spokojeně hlavou. Vypadalo to, že má pravdu. Dále jsem se na téma kopí ale nijak nevyjadřovala. Nebyli jsme v Senátu, abychom diskutovali o netradičních zbraní řádu Jedi ani jsme se neměli zabývat způsobem boje s jakýmkoliv kopím.
Nicméně Erthar se chopil příležitosti a díky němu jsme měli asi i trošku přesnou ukázku. Zatvářila jsem se pobaveně. A v okamžiku, kdy se pokusil o nějaký výpad, já mu stejně imaginárně předvedla jeden z krytů (o kterém jsem si myslela, že by se dal použít), jako kdybych měla světelný meč a Erthar útočil na mne. Poté jsem jen gestem naznačila odhození. Ale Sílu jsem rozhodně nepoužila. Bylo to jen gesto, nic víc. Zakřenila jsem se younglingovým směrem a po očku jsem sledovala, jak zareaguje. Zda si mě vůbec všimne a tak.
Bojové droidy teda asi neuvidíme,
pomyslela jsem si trošku zklamaně, zatímco pozornost jsem dělila mezi Unhella a Erthara, byť že Unhellovi jsem se věnovala daleko více. Absenci dalších ochranných prvků jsem přešla pokrčením ramen. Kdyby to bylo na mě, určitě bych sem pro větší bezpečnost něco nainstalovala.
Známé tváře mají i dost jasné nevýhody. Strážní ztrácí opatrnost, když mají pocit, že někoho znají, ale ve skutečnosti...,
má úvaha se mi zdála tak logická, že jsem nahlas nic neřekla.
Jen aby nás nečekalo nějaké ověření znalostí,
trošku podezíravě jsem se podívala na Unhella. Rozhodně se mi nechtěl vyplňovat nějaký test, ani jsem se moc nechtěla zúčastnit nějakého jiného přezkoušení naší pozornosti.
Co má přijít, přijde,
povzdechla jsem si. Ale myšlenky na budoucí zkoušení, které se nakonec ani nemusí uskutečnit, mne celkem rychle přešly. Nemá přece smysl aktivovat světelný meč, když nepřítel je ještě daleko.
Zatímco jsem poslouchala, o čem se mluví, po menších krůčcích jsem se přesunula k Ertharovi.
Všimla jsem si, že některé kytky jsou podepřené takovými tyčemi. Co kdyby jsme si dvě vypůjčili a zkusili malý souboj kopím? Třeba v pauze na oběd, někde bokem,
velmi tichým šeptem jsem navrhla Ertharovi v okamžiku, kdy jsem si myslela, že nás Unhell neslyší a Mon Calamari byl aspoň na chvíli v klidu. Nápad to sice nebyl moc chytrý (vzhledem k riziku zranění, možných škod na majetku), ale bylo mi jedenáct, Lynn byla někde v nedohlednu a já si troufala daleko víc, než kdybych byla pod přímým dozorem sestry. A zhledem k tomu, že mistr Unhell nemá na starosti jen mne, určitá šance na nerušený souboj zde byla.
Na Erthara jsem se zašklebila a čekala jsem na odpověď. Zvědavě jsem si ho prohlížela. Je třeba poznamenat, že případné odmítnutí by mne nijak neranilo. Možná trošku zklamalo, ale to bych zcela jistě přežila.
Je třeba poznamenat, že na nějaké překvapení ze strany Unhella jsem se vyloženě těšila a očekávala jsem jej. Vzhledem k jeho úvodnímu proslovu jsem si myslela, že z pasivní role posluchačů možná přejdeme do aktivnějšího přístupu a budeme muset plnit nějaký samostatný úkol, nebo má pro nás Unhella nachystané něco úplně jiného.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Ann Vrei)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Administrační sekce senátu:
Ertharovi chvilku trvalo, než zareagoval na svého nového "protivníka", nicméně jsi mohla ocenit jeho duchapřítomnost, když pak některé pokusy o výpad přizpůsoboval tomu, jak jsi se stavěla ty. Dvakrát jsi sice měla pocit, že takhle by s kopím nemohl zaútočit, nicméně mon calamarský youngling si to neuvědomoval. A jak by ostatně mohl - překážela by mu totiž zadní část zbraně, na níž jste jako Jediové nebyli zvyklí. Na konci se Erthar efektně připlácl na stěnu, když jsi ho jakoby odhodila pomocí Síly. V tu chvíli jste se oba společně ohlédli směrem k mistru Unhellovi a museli jste si být takřka jistí, že vás viděl. Přesto nic neřekl a pokračoval dál ve svém výkladu.
Nyní navštívíme kancelář jednoho z menších členů senátu - tentokrát je vše domluvené předem a ukážeme si tam takzvané pasivní prvky obrany proti případnému útoku. Protože jsou však kanceláře menší, než naše skupina, tak budeme chodit dovnitř v menších uskupeních. Vás prvních šest prosím se mnou,
pronesl mistr o kus dále a vzal si prvních šest studentů. Jeho padawan zůstal venku a dával trochu více pozor na zbylé younglingy, nicméně to neznamenalo žádnou překážku v hovoru a tomu, abys oslovila Erthara. Chvilku se tvářil zaskočeně, tedy cos alespoň mohla rozeznat v jeho mon calské tváři - naštěstí jsi se už s pár členy jeho druhu setkala a měla jsi tak povědomí o některých jejich výrazech.
Nebudou moc tenké? Zatím jsme viděli kopí asi u tří stráží a všechny byly širší - já nevím, třeba jako násada na mop nebo něco podobného. A hlavně bych to chtěl vyzkoušet v úzké prostoře - všechny výcviky s mečem máme ve volném prostoru,
prozradil a gestem ukázal na chodby, kde byl poměrně čilý ruch. Kdybyste tady zkoušeli bojovat, tak by to rozhodně neušlo širší pozornosti - každopádně si s jistotou mohla říci, že se tomu nápadu příliš nebránil.

Brzo sis dopočítala, že společně s Ertharem budeš ve třetí skupince, která půjde dovnitř. U vchodu do této kanceláře stáli i tentokrát dva strážní, nicméně na rozdíl od jiných, které jste mohli vidět, tihle měli asi nejlépe patrnou zbroj, i když byla vyvedena symboly jejich soustavy. Co se vybavení týkalo, tak se lišili - jeden měl normální blasterovou pušku, druhý však třímal karabinu - oba pak disponovali blasterovou pistolí na pouzdře u opasku.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Ann Vrei)

Příspěvek od Hayasan »

Coruscant, Administrační sekce senátu:

Erthar se mi zdál velmi pohotový. A v okamžiku, kdy se tak hezky rozplácl na stěně, jsem se začala pobaveně usmívat. Mon calamari byl sympatický. Určitě stál za bližší seznámení, což se tedy nedalo říct třeba o těch holkách, se kterými jsem měla malou roztržku.
Jakmile jsem prohlédla na mistra, trošku jsem nakrčila čelo, ale usmívat jsem se nepřestala. Netvářila jsem se ani nijak zahanbeně či provinile. A další slova Unhella? Ta mne vyloženě potěšila. Jakmile mistr odešel, mohli jsme se bavit normálně. Příjemná změna.

Nad argumenty mon calamariho jsem se chvilku zamyslela. Prohrábla jsem si vlasy, čímž jsem se trošku rozcuchala. Usmívala jsem se. Lynn byla někde v tahu a nehrozilo, že nás nachytá. Takže jsem byla podobným hloupostem nakloněna.
Máš pravdu, určitě seženeme nějaké vhodnější kopí,
přikývla jsem. Úzké prostory pro boj by mi nevadily, ale ne chodby, které ukazoval můj nový "kamarád". Bylo tam moc rušno a já nechtěla nějak vážněji narušit exkurzi.
Najdeme nějaké chodby někde stranou, ano? Mám takový pocit, že Unhell by nás zabil. Což by vlastně bylo i lepší, protože by nás taky mohl nechat drhnout nádobí v Chrámu,
ušklíbla jsem se trošku. Jenom ta představa tohoto mého neoblíbeného trestu byla dost hrozná. Nesnáším teplou vodu, žíňku na nádobí a jar. To bych už raději vytírala chodby.
Jsem Ann,
představila jsem se. Nechtěla jsem, aby na mne volal "hej,ty!", případně aby mne oslovoval příjmením.
Zatímco jsem se bavila s Ertharem, prohlížela jsem si i strážné. Jakmile jsem spatřila karabinu, ukázala jsem na ni prstem, aby si jí všiml i Erthar.
A pak mne něco napadlo. Přiblížila jsem se ke svému novému známému a začala jsem šeptat. Pokud mne tedy neodstrčil.
Mistr hned na začátku říkal, že se na všechno musíme dívat z více úhlů a být podezíraví. Myslíš, že je ta kancelář skutečně tak malá, že bychom se tam všichni nevlezli?
Vždyť každý senátor má minimálně jednoho asistenta, plus tam jsou členové ochranky, určitě tam probíhají nějaká jednání... A kdybychom se zmáčkli...
Celou dobu čekám, že na nás mistr něco chystá. Ty ne?
Svěřila jsem se se svou domněnkou. Koneckonců, dva páry očí vidí víc než jeden. A kdyby na nás mělo za dveřmi čekat nějaké překvapení... Nu, uvidíme. Ale upřímně? Já se na to i těšila. A informace o tom, že tato část exkurze je domluvená, hrála mé teorii do karet. Za dveřmi na nás mistr skutečně mohl připravit cokoliv.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Ann Vrei)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Administrační sekce senátu:
Vzájemné diskuze se Erthar nebránil, ba naopak - ostatně, nebyli jste jediná skupinka, která využila nepřítomnosti mistra Unhella a začala se trochu víc bavit. A dozor v podobě jeho padawana tu sice zůstával, ale pokud jste někam neutíkali, nebo nepřekáželi ostatním, tak vás nechával svému osudu a pohrával si se svým komlinkem. Bylo pravděpodobné, že si tuhle exkurzi prošel už několikrát.

Já jsem Erthar Kamell, ale používej prosím jen moje první jméno,
představil se ti na oplátku a přidal mírnou úklonu, jakou jsi mohla běžně vídat u rytířů, kteří se třeba účastnili různých jednání a podobně. A rozhodně jsi mohla říci, že ji měl dobře natrénovanou a i přes svou o něco nižší postavu to vypadalo působivě.
Třeba budeme mít nějaký rozchod a budeme se moci podívat tehdy, nebo v Chrámu, tam určitě dokážeme najít něco podobného kopí,
odpověděl ti s neskrývaným nadšením a mohla sis být jistá, že minimálně pro cvičné souboje jsi mohla získat zajímavého partnera. A kdo ví, zvědavost se tvému protějšku také rozhodně nedala upřít.
Mezitím se stihla první skupina vrátit a dovnitř vstoupila druhá skupinka. Rychlá kontrola ti prozradila, že nevypadají nijak překvapeně nebo jakkoliv mimo běžnou náladu.
Uvidíme za chvilku, ale nedivil bych se. Senátoři malých planet někde z okraje budou určitě mít menší kancelář než třeba někdo z Corellie, Denonu nebo třeba Fondoru. To si pamatuju i z jedné z minulých exkurzí a hlavně jak velkou kancelář má pak samotný kancléř. Ale jinak spíš očekávám, že mistr Unhell přijde s nějakým kvízem. I když tuhle exkurzi pojal mnohem zajímavěji, tak by to mohlo být něco jiného,
zamýšlel se nad tvou domněnkou a potvrdil ti podezření, že běžný kvíz nemusí být zrovna to, co by vás muselo čekat. Nicméně se už blížil moment, kdy se i vy podíváte dovnitř kanceláře, alespoň jsi to mohla odhadnout z doby, jakou strávila vevnitř první skupina.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Ann Vrei)

Příspěvek od Hayasan »

Úklonu jsem oplatila. Oficiálnějšímu seznámení jsem se nebránila.
Mé celé jméno je Ann Vrei. Je mi ctí a potěšením se s tebou seznámit, Erthare,
pokusila jsem se tomu našemu seznamování dát i určitou vážnost a snažila jsem se neusmívat. Nicméně koutky mi trošku cukaly. Byla jsem velmi ráda, že mám nového známého, byť že ke kolonce kamarád je ještě hodně daleko.
Tvému přání ráda vyhovím pokud,
a teď jsem zvedla varovně prst.
Ty mne nebudeš oslovovat Aničko, nebo jakoukoliv jinou zdrobnělinou,
na svého nového společníka jsem se usmívala a o vážný výraz jsem se už ani nesnažila. Dnešní den lepší být ani nemohl. Ještě že Lynn musela jít kdo ví kam. Dost by to tu kazila.
Na nápad s Chrámem jsem přikývla hlavou. Ale vnitřně jsem moc nejásala. Bylo by lepší, kdybychom náš souboj uskutečnili někde tady. Nicméně pokud bychom mohli spolu bojovat nějak pravidelněji... Tak nějakému tomu vysvětlování Lynn a nastavení určitých limitů z její strany se asi nevyhnu. Takže to bylo ve své podstatě možná i jedno.
Možná bychom toho v Chrámu mohli vyzkoušet víc. Kopí proti kopí. Meč proti kopí. Dvoučepelový meč, světelný bič třeba i archaický meč,
pokusila jsem se tu myšlenku rozvinout, byť že jsem se v duchu snažila odhadnout, co na můj nový koníček řekne Lynn. Také jsem si nebyla úplně jistá, jak všechny vyjmenované pomůcky sehnat či nahradit... ale to budeme řešit asi v okamžiku, kdy to bude aktuální. Teď bylo aktuální jen kopí a s tím si lehce poradíme.
Názor Erthara na nějaké to překvapení ze strany Unhella a návrat první skupiny mne možná trošku zklamal. Ale nebylo to nic, co by stálo za jakoukoliv řeč.
Doufala jsem, že se vyhneme nějakému ověření znalostí na konci,
trošku jsem nakrčila nos. Nemám ráda kvízy, testy a podobně. Existuje totiž reálná šance, že to pokazím a nevyhnu se vysvětlování a doučování se sestrou. Ne že bych ji neměla ráda, jen se nerada učím a sedím na zadku.
Ách jo,
těžký to život younglinga řádu Jedi.
Jen vChrámu budeme muset být velmi opatrní, aby nás nikdo nechytil. Nebo spíše nechytila,
po mírném zaváhání jsem se rozhodla, že existenci své sestry nebudu tajit. Pokud někdy v budoucnosti chci být kamarádka s Ertharem (a já bych vlastně i nějakého kamaráda chtěla), tak bych neměla mít tajemství, které s námi v konečném důsledku může zatočit víc, než celá Nejvyšší rada. Nehledě na to, že za Lynn jsem se rozhodně nestyděla.
Slyšel jsi někdy jméno Lynn Vrei?
Trošku jsem vypnula hruď. Byla jsem na sestru hrdá. Jen chytit by nás při nějaké lumpárně opravdu nemusela.
Ale své další myšlenky jsem nijak více nerozváděla. Již brzy budeme i my, s Ertharem, v kanceláři. Takže nějakou delší diskusi nemělo ani smysl začínat.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Ann Vrei)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Administrační sekce senátu:
Při zmínce, jak tě nemá oslovovat se Erthar pobaveně uchechtl, tedy aspoň jsi to usuzovala s ohledem na jeho mon calamarijský původ. Ale obecně jsi prostě vnímala, že byl pobaven, takže bylo v rámci slušného hovoru. Čím sis však byla naprosto jistá, byl jeho zájem, když jsi zmínila další možná zbraně, které byste mohli vyzkoušet při nějakém cvičném souboji. Možná se dokonce na chvilku jakoby zasnil, když si představoval, co všechno byste takhle mohli vyzkoušet.
Vidíš, slyšel jsem o jednom rytíři, který je prý velký odborník na stavbu světelných mečů, možná by nám mohl s něčím pomoct. Ale, jen kdybych si vzpomněl, jak se jmenoval. Racio? Tacio?
zauvažoval nahlas a připojil informaci, která by vám, pokud by si vzpomněl na přesné jméno, mohla možná i pomoci k vyzkoušení si dalších zbraní. Než ti mohl odpovědět na to, zda-li znal tvou sestru, tak už vás mistr Unhell vyzval ke vstupu dovnitř.
Jenom jsem ho párkrát zaslechl, ale nikdy jsem ji nepotkal,
stihl ti ještě odpovědět, než jste vstoupili dovnitř.

Kancelář sice nebyla až tak malá, ale hned to první, co vás překvapilo, bylo rozmístění stolů. Zatímco běžně by stoly byly nejspíše stranou, zde byly uspořádané tak, že jste je museli obcházet, abyste se dostali dál.
Co jsme si ukazovali, tak aktivní obrana spočívá v ochrance, která se svým působením snaží zastavit útočníky. Pasivní obrana je pak všechno, co tomu napomáhá, komplikuje útočníkům nebo jim překáží. Zde v místnosti několik takových prvků lze vidět. Tím prvním je rozmístění stolů - pokud by se útočník chtěl dostat až k senátorovi, tak je musí obejít, nebo je překonat. To by musel provést přeskočením, kdy se vystaví palbě, zpomalí ho to a třeba někteří v těžké zbroji by s tím měli velký problém,
pokračoval mistr Unhell v přednášce a vy jste mohli dobře vidět, že až ke dveřím do senátní kanceláře, by útočníci museli stoly překonat dva.
Zároveň ho obránci mohou použít jako krytí. Když se podíváte nad vchod, tak uvidíte na první pohled zajímavou ozdobu v podobě docela velké tapisérie. Nicméně pozornější si všimnou, že ozdobný provaz od ní vede až k místu, kde je připraven minimálně jeden člen ochranky. Pokud vám na hlavě přistane jeden velký koberec, tak vás to v útoku rozhodně zbrzdí. A na závěr tu máme hned dvoje dveře ke kanceláři senátora, jedny elektronické a jedny mechanické, což opět brzdí útočníka. Ale i přestože mají pasivní prvky zajímavé výhody, mohou být za jistých okolnosti i na obtíž. Napadne někoho, při jaké situaci by se tak mohlo stát?
pokračoval mistr v přednášce a zároveň naznačoval podél místnosti jednotlivé prvky, kdy se za jedním ze stolů i přikrčil, když prokazoval možnost jeho využití jako krytu. Nakonec přednesl prostou otázku, která se netýkala tolik toho, co říkal, ale spíš toho, co ještě neřekl.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Ann Vrei)

Příspěvek od Hayasan »

Coruscant, Administrační sekce senátu:
Na Erthara jsem se usmívala a byla jsem skutečně ráda, že jsem se s ním seznámila. Byl zábavný, měl smysl pro humor... A zda se dokáže zastat kamaráda, zda nežaluje, je čestný a dokáže se přiznat ke svým chybám, aniž by to házel na druhé... To ukáže teprve čas. Ale naše budoucí kamarádství bylo zatím na dobré cestě.
Zkus si vzpomenout, prosím,
požádala jsem Erthara. Mě samotné to jméno nic neříkalo, ačkoliv jsem nad tím také chvilku přemýšlela.
Přinejhorším se zeptám Lynn,
zhluboka jsem se nadechla, protože toto řešení se mi moc nelíbilo. Vedlo by to ke zbytečným otázkám a v určitých ohledech je lepší, když Lynn nic neví. Aspoň neriskuji zákaz.

Prostor kanceláře senátora mne moc neuchvátil. S Ertharem jsem se ale nesnažila nijak bavit. Teď jsem dávala pozor na výklad, který mne doslova a do písmene zklamal. A zklamaně jsem se také tvářila. Čekala jsem něco úplně jiného. Dokonce jsem lehce zaťukala na stůl, abych zjistila, z jakého je přesně materiálu a zda by opravdu mohl sloužit jako kryt.
Pokaždé, když to bude naopak brzdit senátora a jeho ochranku,
odpověděla jsem a na mistra Unhella jsem se podívala trošku tázavė.
Takže při jakékoliv evakuaci. Například při velkém, úmyslně založeném požáru, výbuchu, nebo nějaké jiné živelné katastrofě,
chopila jsem se odpovědi a poté jsem se podívala na Erthara, jestli nechce něco dodat. Ostatní jsem tak nějak ignorovala.
Založila jsem ruce na hrudi a čekala jsem, zda mistr bude pokračovat ve výkladu a řekne nám, které prvky pasivní ochrany vidět nemůžeme, nebo jestli to opravdu bylo všechno.
Tapisérie,
trošku jsem zakroutila hlavou, protože něco takového se mi zdálo naprosto nedostatečné. Ale bylo mi jedenáct, zkušeností v tomto směru jsem měla pramálo, takže můj názor mohl být opravdu mylný. Ale nadšená z těchto pasivních prvků jsem moc nebyla. Čekala jsem nějaké silné pancéřování a jen Síla ví, kam až mohla má představivost sahat.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Odpovědět

Zpět na „Výcvik SR“