Gnostův koutek - Project Constantine

Debaty o záležitostech ze Star Wars, tématech v rámci fóra, či jiných věcech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Gnostův koutek - Project Constantine

Příspěvek od Gnost Kohn »

Co to zase ten Gnost dělá že?

Jednoduše, většina z vás ví že barvím, modeluju a pár dalších věcí, tak jsem si řekl, že když už občas postuju x-wingy, tak že sem budu házet i barvení a modelařinu. A čím začít, než asi tím nejzajímavějším a tím je diorama Constantina (DC/Vertigo), komiksové postavy, kdo chce, tak google (Constantine/Hellblazer, je i seriál a film).

O co jde. Mám velkou základnu, 12 cm v průměru, víko od kanálu, pouliční lampu, telefonní budku a miniaturu Johna.

John v krabičce.
Obrázek
Vybalen, druhá ruka někde leží.
Obrázek
Seznamuje se s prostředím. Constantine se většinou odehrává kolem Londýna, nebo v Anglii, (film byl v LA) bohužel víko i budka mají Gotham City, kde operuje poslední dobou když potřebuje Batman, Super a WW zachránit (to je často).
Obrázek
Budka, kterou teď vyřezávám a trochu mi u toho šibe, protože to moc nejde. Je to málo prořezaný a druhá strana se trhá, ale te to půjde.
Obrázek


Co se bude dít dál. Dodělám budku a lampu (není hotová), rozvrhnu jak to bude vypadat na podstavci a pak začnu s jeho modelováním. Nacpu tam dost hmoty a udělám chodník, kde bude lampa a budka. Rozvrhnu silnici, kde dám přechod a někde umístím Constantina a kanálem tak, aby byl dominanta scenerie on a ne křoví. Tak uvidíme, jak to dopadne.
Nezapomeňte přidat své komentáře... vesměs kritické.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Gnostův koutek - Project Constantine

Příspěvek od Gnost Kohn »

Ok, nudím se a nemám chuť psát smysluplnej text do mpmky (Jordi se bude zlobit)

Dobře, budku jsem složil, budu muset trochu tmelit, ale půjde to, je lehce cáklá bílou základovkou. Bude potřeba ještě pilovat a potom se bude barvit.

Lampa je hotová, možná ji jen trošku dotřu, kde lepidlo zesvětlilo dřevo.

Kanál... ten je ok.

Johna budu barvit možná večer, takže další příspěvek bude barvení modelu.


Teď jdeme na rozvrhování než začnu patlat hmotu abych udělal chodník a silnici. Jde mi o nalezení ideální pozice, kde John nebude v pozadí a ani nebude zastíněnej scenerii. Vybral jsem si proto tři místa, nechci ho dávat na přechod.
Obrázek

První místo mě napadlo, jako poslední. Mělo by se na to dívat takto zboku nebo víc zepředu, těžko říct. Ale tohle se mi moc nelíbí.
Obrázek

Druhej směr... těžko říct, tady už Johnny vypadá dobře na popředí.
Obrázek

Tady se mi líbí směr, ale trošku splývá s budkou. Možná ho posunout trošku víc vpřed na přechod.
Obrázek

Když to tak píšu, tak mě napadá ho otočit jakoby směrem ke kanálu. Samozřejmě budu mít prostor abych udělal prostor pod víkem a udělal ho částečně odklopený a z toho plácnout červenou, jako krev nachodník. We shall see.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Gnostův koutek - Project Constantine

Příspěvek od Gnost Kohn »

Kapitola třetí... John Fucking Constantine.

Obrázek
Model vezmeme do koupelny, na kartáček dáme mýdlo a dopřejeme mu koupel. Tohle ho očistí, aby líp držela barva a některý nedokonalosti odlitku to taky oddělá. Potom nožem odřeme zbytek poslední mold line (vzadu na noze, nefotím :D ) a jdeme pokrýt základovkou.

Obrázek
Základovka, záživné, já vím. Model šel do kleštitček, nachystáme si vodu a jdeme na to. Bílá barva a jdeme. Mokrou paletu zatím vynechávám protože to není zas tak potřeba. Sprejovat jsem nechtěl kvůli detailům (občas přesprejuju a je to v hajzlu.) Dal jsme tomu dvě vrstvy, protože základovku úplně nepotřebuju všude, jen aby se potom chytly světlý barvy trochu líp.

Obrázek
První nátěr kalhot a kabátu. Zatím jen jeden, aby se chytla trochu barva přes bílou, než budeme pokračovat.

Obrázek
O několik nátěrů později. Nastaly problémy, barvu, kterou obyčejně používám na kůži jsem použil na kabát, takže došlo k experimentu a vyšlo to trochu tmavší.... a kterou barvím písek jsem dal na vlasy, s tím jsem celkem spokojenej.

Obrázek
Tentokrát horší fotka. John dostal víc nátěrů kabátu a košile. Moc se mi nelíbí jak je odlitej kabát, takže když natřu kabát, přetřu kalhoty a naopak, což budu muset opatrně dotírat. Nejhorší je to ale mezi nohama, což naštěstí teď nevidíte a vlastně to nikdo neuvidí. Kravatu přetřu na červeno, abych dostal výraznější feel. Černá jde vidět pěkně, ale červená bude na modelu výraznější.
Taky jsem zesvětlil vlasy, s tím jsem spokojen a kůži, ale s tou si ještě budeme hrát.
Jak jste si všimli, John dostal zpátky svou ruku. Je tam jen provizorně nalepená tmelem, abych ji mohl oddělávat.

Obrázek
Vyřezávání budky moc dobře nešlo a se sprejem jsem to tradičně posral, takže nejen že ji budeme trochu pilovat, ale potřeboval jsem i brutálně tmelu. Ještě není hotovo, budeme ještě torchu tmelit zelenou věcí, pilovat kde je moc barvy a potom uvidíme.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Gnostův koutek - Project Constantine

Příspěvek od Gnost Kohn »

Čtvrtá kapitola,

Poznámky: John stále není domalován, ale začal jsem jeho druhou ruku s ohněm. Budka stále není dokončena, trošku jsem ohobloval přebytečnej tmel, ale budu to muset na některých místech natmelit znovu a znovu ohoblovat.

Dnes jsme se ale zaměřili na podstavec... konečně.
Takže, oddělali jsem vše a vyměřili si místo na chodník a obrubník. Našli jsme v době tyhle... kamínky a vydláždili to. Obrubníkový dřívka jsou co zbylo ze sprue budky.
Obrázek

Dále, nanesli jsme.... velmi velké množství hmoty na podstavec, naváleli to válečkem (po ruce byl deodorant). Potom na předznačené linii namačkali obrubník. Levá část je o něco nižší, protože na to půjdou ještě dost vysoký kamínky. Pravá část (silnice) je o něco vyšší. Vzor jsme udělali špičkou ztvrdlého štětce, co mám přesně k tomuhle.
Obrázek

Tady, znovu jsme přejeli část "silnice" naším "válečkem" aby se to trochu srovnalo, ale pořád mělo určitý vzor "asfaltu"... hele nejsem kouzelník, ale improvise, adapt, overcome. No a vyřízli jsme otvor na kanál.
Obrázek

Namačkali jsme na hmotu všechno, aby sedla tak, jak to tam budeme nakonec lepit, znovu to rozvrhli, jak to vypadá. Kanál je trochu ořezanej a upravenej dole, ale později jsem to ještě trochu upravoval. No a uštípl jsem kousek želízka a vmáčkl to do hmoty, jako žebřík. Kanál tam nebude na pevno, bude oddělávací, taky nevíme jak to nakoenc bude vypadat nahoře se scenerií.
Obrázek

Den druhý. Hmota se svrkla po kraji o milimetr, takže jsem to vydělal, nalepil, aby to nevypadávalo a po kraji namačkal novou vrstvu hmoty, která snad sedne dobře... nemá cenu to fotit. Ale začal jsem pracovat na spodku. Což jsem měl udělat, jako první, ale to je jedno. Navíc nemám co dělat, protože to pořád schne a nemůžu na to barvit, ani lepit.
Musím říct, že jeden z kruhů uprostřed jsem dělal hrnkem, ale pak našel kružítko. Nakonec si taky vzpomněl, jak se rýsuje trojúhelník pomocí kružítka.
Obrázek
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Odpovědět

Zpět na „Diskuze“