Labyrinth of Evil - Labyrint zla

Knihy, které již vyšly v češtině

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1617
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Labyrinth of Evil - Labyrint zla

Příspěvek od East.Wood »

Těsně předchází epizodě III a podle mě je zajímavým uvedením do bitvy o Coruscant, která je prologem Pomsty Sithů.

V románu se Jediové dostávají na stopu temného lorda ze Sithu, který ovládá senát a skrývá se před očima a vnímáním Rady Jediů. Je skoro odhalen, na poslední chvíli však uniká, zatímco generál Griveous se separatistickou flotilou zaútočí na jádro Republiky - Coruscant.

Na začátku však stojí útěk Nuta Gunraye společně s dalšími hlavouny Obchodní federace z jejich domovské planety Cato Neimoidie. Tam také nechtěně zanechávají Gunrayův repulzní trůn - mechnokřeslo, pomocí nějž se Gunray spojoval se svými společníky a nadřízenými.
Jediové křeslo ukořistí a s jeho pomocí chtějí vystopovat polohu Griveouse a konečně jej dopadnout.

Vůdci Separatistů jsou prozatím přesunuti na další planetu, ovládnutou jejich droidí armádou - Utapau. Griveous dostane instrukce od svého temného pána, podle kterých má se svou flotilou letět ke Coruscantu a v nejbližší době zahájit vpád na planetu, zatímco hrabě Dooku odláká pozornost dvou rytířů Jedi Kenobiho a Skywalkera na bezvýznamnou planetu dost daleko od Coruscantu. Tak získá čas pro Griveouse, který provádí šílený plán: Únos nejvyššího kancléře.

Ten je pod ochranou své gardy i republikových vojáků. Ale ani mistři Jedi Mace Windu, Kit Fisto, Shaak Ti nebo Stass Allie nezabraní proradnému generálovi, aby s pomocí svých Magnagardistů unesl kancléře Palpatina na svou vlajkovou loď na orbitu planety.

Na povrchu Coruscantu zatím zuří boje droidů proti klonům, do bitvy se zapojují i senátoři Organa, Mothma a Amidala, kteří se snaží zachránit sebe i nevinné obyvatele Coruscantu.

Mezitím se však k planetě blíží Skywalker a Kenobi ve svých stihačkách a hodlají se zapojit do bojů nad planetou...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Odpovědět

Zpět na „Recenze knih“