Stránka 1 z 1

Yoda: Temné setkání

Napsal: 08.3.2011 19:37:21
od Ryen
Yoda: Temné setkání

Autor: Sean Stewart

Obrázek

Tento román z období Klonových válek vypráví o setkání velmistra Řádu Jedi Yody se svým bývalým učedníkem hrabětem Dookuem.
Do Chrámu Jedi jednoho dne přijde tajemný vzkaz určený přímo mistru Yodovi. Balíček, který obsahuje obyčejnou mušli. Nikdo nechápe význam tohoto vzkazu, ovšem stařičký Jedi si pamatuje zážitek spojený s tímto obyčejným předmětem, proto ví, že to je žádost o setkání od jeho bývalého padawana Dookua. Podle všeho se chce vrátit zpátky domů - do Chrámu Jedi! Je velice pravděpodobné, že se jedná o past, do které se podlý hrabě snaží Yodu vlákat. Napovídá tomu i fakt, že setkání má proběhnout na Vjunu - planetě ovládané Temnou stranou Síly. Ovšem pokud je zde jen malá šance, že hrabě Dooku chce mír, velmistr Jedi nemá na vybranou a musí se na temnou planetu vypravit.
Yoda se tak za doprovodu mistrů Jai Maruka a Maks Leem a jejich padawanů Stopařky a Whie Malreauxe vydává potají na misi s velmi nejistým cílem.
Opravdu chce hrabě vyjednat mír, nebo Jediové vletí přímo do pasti? Povede se bývalého mistra Jedi přivést zpět k dobru, nebo naopak Dooku dokáže v mistru Yodovi probudit Temnou stranu?

Jelikož se jedná o román, je zde do sebe propleteno více dějových linií. V knize tak můžeme narazit např. i na Obi-Wana s Anakinem. Ovšem ti zde zastávají spíše vedlejší role.
Mně osobně se kniha líbila - děj je zajímavý a čtenář se u něj rozhodně nudit nebude. Je zde trochu více objasněno, jaký vztah mezi sebou měli Yoda a Dooku kdysi a jaký mají teď. Na knize mně nejvíce zaujaly náznaky toho, jak by to vypadalo, kdyby mistr Yoda podlehl Temné straně Síly.

Napsal: 08.3.2011 23:09:59
od Shisco
Četl jsem, líbilo se. Docela ironické, jak Whie řekl přiběhnuvšímu Skywalkerovi "Jsem tak rád, že jsi mne nepřišel zabít..."

Napsal: 08.3.2011 23:30:29
od Ryen
Jj taky jsem se nad tím trochu pozastavil :D Jinak mně osobně se teda víc líbila ta dějová linie se Stopařkou, než s Yodou... ale tak to je otázka vkusu ;)