Stránka 1 z 1

Nový Rad Jedi: Cesta Osudu

Napsal: 02.3.2012 15:47:46
od Trivi
Nový Rad Jedi: Cesty Osudu
Walter Jon Williams

Obrázek

Kniha sa odohráva počas Vongských vojen a poukazuje hlavne na zakladanie nového radu Jedi. V knihe sa taktiež dostaneme k oslobodeniu Jacena od Vongov a jeho "Vong-zmyslu". Medzi hlavné postavy tam patrí najma Jaina, ktorá formuje dej podľa mňa najviac. Kniha je zo začiatku lepší priemer, teda čo sa týka deja samozrejme. Ale čím bližšie budeme ku koncu tejto knihy, tým sa dej bude stupňovať. Čaká nás mnoho napínavého čítania, hlavne pri bitke o Ebaq, alebo Jacenove dobrodružstvo s Vongami na Ebaqu. Kto má rád Novú Republiku a Vongské Vojny, tak si určite príde na svoje pri tejto knihe.

Celkové hodnotenie: 9/10

Re: Nový Rad Jedi: Cesty Osudu

Napsal: 02.3.2012 16:04:04
od Xavier
Já s kladným Triviho hodnocením této knihy zcela nesouhlasím.
Mám-li být upřímný, vesmírné bitvy, kterých je zde dost a jedná se často o důležité bitvy, jsou psány .... ne zrovna umně.
Taktiky, které se zde používaly, byly na první pohled nesmyslné, flotila letící v řadě se neotočí na místě okolo jedné gravitační miny, stejně pro boj proti stíhačům nejsou použitelné nálety, jako prováděli stíhači za WW2 na vlaky.
Celá bitva u Ebaqu byla dosti neuvěřitelná a pozice a vzdálenosti flotil se měnily tak rychle, že se musely teleportovat. Smrt válečného pána by mohla také být vyobrazena kapku lépe.
Přesto přese vše kniha nebyla veskrze špatná, i když si hodnocení 9/10 rozhodně nezaslouží.
Dle mého si hodnocení zaslouží tak 5,5/10.