The Jedi Path

Knihy, které již vyšly v češtině

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 974
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

The Jedi Path

Příspěvek od Phate »

The Jedi Path - A Manual for Students of The Force

Autor: Daniel Wallace

Obrázek

Jak už název knihy napovídá, jedná se o manuál sepsaný členy Řádu, většinou těch nejpovolanějších v dané problematice, pro nové členy. Kniha popisuje vznik Řádu, jeho účel a dále seznamuje čtenáře se způsobem života Jediů. Jako bonus jsou po okrajích stránek poznámky od postav známých všem fanouškům Star Wars jako jsou Mistr Yoda, Obi-Wan Kenobi, Anakin Skywalker a jeho syn Luke, Darth Sidious a jiní. Manuál vchází také v tzv "Vault Edition" kde je kniha uložena v "trezoru" a obsahuje krom jí samotné ještě nášivku, odznak, ubrousek z Dexterovi kavárny s náčtrkem Obi-Wanova meče z třetí Epizody, plánek Chrámu Jediů a úmělé vlasy spletené do copánku typického pro Padawany.

Obsah je rozdělen do čtyř částí. První z nich je především seznámení s Kodexem, historií a strukturou Řádu. Další částí je kapitola věnovaná tzv. "Younglings", kde je nám představena základní nauka a podrobně jsou zde rozepsány Tři pilíře Jedie. Poslední částí této kapitoly je popis závěrečných zkoušek a další možné působení v Řádu.
Následuje část věnovaná Padawanům, a to od přijetí pod křídla mistrova po závěrečné složení zkoušek a popis ceremonie jmenování mezi Rytíře Řádu. Je zde také věnován popis stavby světelného meče a jeho varianty, seznámení s některými živočišnými druhy na které lze v galaxii narazit a popis vybavení bez kterého se žádný Jedi neobejde na svých cestách galaxií.
Poslední část knihy je věnována hodnosti Rytíře. Nalezneme zde popis Rytířových povinností, tří možných cest kterými se lze s tímto titulem vydat, rozšířené styly boje se světelným mečem a další. Stručně je zde popsána historie příslušníků Temné strany a dalších organizací. Kapitola je zakončena poslední dvojicí titulů kterých můžete v Řádu dosáhnout a konečným splynutím se Sílou.

Musím přiznat, že kniha je psaná velice dobře a je těžké se od čtení odtrhnout. Informační potenciál má obrovský, je ilustrovaná velmi pěknými kresbami včetně popisků a vysvětlivek. Osobně mi vadily některé popisky postav které si knihu "vypůjčily" a to zejména ty, které měly budit dojem vtipu. Většina jich byla od Ashoky Tano. Celkově hodnotím knihu více než kladně a těším se až se vrhnu na její protějšek "Book of Sith".

Vault Edition

Obrázek

Unboxing video Vault Edition:

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=EulVd6vCATs
“There’s no blade as keen as surprise.”


Odpovědět

Zpět na „Recenze knih“