Star Wars the Old Republic: Deceived (Oklamáni)

Knihy, které již vyšly v češtině

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Miki
Učedník
Učedník
Příspěvky: 52
Registrován: 22.6.2013 14:23:16

Star Wars the Old Republic: Deceived (Oklamáni)

Příspěvek od Miki »

Tak protože je tohle první kniha SW co jsem přečet tak nejspíš na to budu mít dost zkreslený pohled, ale snad to nějak přežijete..

Obrázek

Kniha se odehrává kolem roku 3650 BBY, konkrétně dva dny před mírovou smlouvou na Coruscantu. Když jsem tuhle knihu poprvé otevřel myslel jsem si, že kniha bude vyprávět o plánování sithského impéria útoku na Coruscant viz. tento trailer k MMORPG hře SWTOR

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=DzL2qUxuhns
Ale když jsem se dostal do čtení překvapilo mě že útok na chrám Jediů je popsán už v prvních dvou kapitolách.

Kdybych tak měl popsat hlavní zápletku, má se to tak že v prvních několika kapitolách je zápletka rozdělená na tři ruzné příběhy (Zeeridova poslední pašerácká práce, Malgusovy city k Eleeně a smrt mistra Zallowa) a ty se nakonec všechny propletou a dělá to sice dost krátký, ale napínavý příběh.

Charakteristika hlavních postav:

Aryn Leener - Rytířka jedi, bývala padawankou mistra Ven Zallow, ucítila když Malgus zabil mistra Zallow a vydává se bez povolení řádu Jedi na Coruscant, aby zjistila kdo jejího mistra zabil. Potřebuje k tomu ale pomoc od svého dávného přítele Zeerida. Nakonec se s ním usadí jako farmář na Dantooinu.

Zeerid Korr - Pašerák, má dceru Arru která po nehodě ztratila obě nohy kterou v době kdy on musí dělat svou práci mu pomáhá vychovávat sestra jeho zemřelé ženy. Dostane příležitost díky které by se mohl konečně usadit a být pravým otcem, ovšem za cenu že vyloží na sithy okupovaném Coruscantu náklad. Když ho těsně před jeho úkolem zastihne Aryn která se potřebuje dostat na Coruscant vezme jí sebou, ale ještě netuší máv plánu se postavit sithovy který zabil jejího mistra.

Darth Malgus - Sithský lord, vedl útok na chrám Jediů a zabil mistra Ven Zallow, jeho pomocnice Eleena byla při útoku zraněna a on před všemi ostatními Sithy ukázal svoje city k ní. Lord Adraas, jeho dlouhodobý rival to nahlásil vůdci okupace Coruscantu lordu Angralovi který malguse poslal na úplně zbytečnou pozici během okupace. Nakonec se, ale setká s Aryn které zabil mistra a ta je odhodlána udělat cokoliv aby se mu pomstila.
Moje poznámka k Malgusovi je, že rozhodně není takové běsnící monstrum jak je vidět v cinematic trailerech na SWTOR, sice plane nekonečnou nenávistí k Jediům, ale má i dobré srdce a nakonec i Jediův život dokáže ušetřit..

Kniha zatím nevyšla v čestině a napsal jí Paul S. Kemp
Šílenství je jako gravitace stačí jen trochu popostrčit..

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Recenze knih“