Revan

Knihy, které již vyšly v češtině

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Jak se vám kniha líbila?

100% - 85%
2
100%
84% - 70%
0
Žádná hlasování
69% - 55%
0
Žádná hlasování
54% - 40%
0
Žádná hlasování
40% - 0%
0
Žádná hlasování
Knihu jsem nečetl/a
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 2

Safira
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 25.3.2018 07:02:10

Revan

Příspěvek od Safira »

Revan:

Autor: Drew Karpyshyn
Období: Stará Republika (3954 BBY); několik let po Mandalorianské válce

————

Kniha začíná Revanovami nočními můrami. Zdá se mu o nebezpečí číhajícím za Okrajem, mnohem větší, než si dokáže představit (s jeho omezenou pamětí, kterou mu vymazala Rada Jediů). Nakonec se rozhodne odletět za Okraj, hnaný jeho zlými předtuchami. Cestou postupně získává své ztracené vzpomínky.
Mezitím se na planetě Dromund Kaas, v jádru Sithského Impéria, dostává lord Scourge do služeb lady Nyriss, aby vyřešil pokus o atentát, spáchaný na ní. Postupně zjistí, že temná Rada, jejíž součástí je i lady Nyriss, je posedlá tím zlikvidovat Císaře Sithské Říše. Několikrát se ho pokusí přiklonit na svojí stranu, jeden z jejích pokusů byla i návštěva planety Natheme, ze které Císař vysál všechen život, i Sílu, aby dosáhl nesmrtelnosti.
Je to právě Natheme, kde se lord Scourge poprvé setká s Revanem a vezme ho do zajetí.
Revanův droid, T3-M4, se však dostane zpět, podaří se mu najít Meetru, Revanovu spolubojovnici z Mandalorianských válek a vydají se Revanovi na pomoc.
Na planetě Dromund Kaas, kde je Revan vězněn, se spojí Meetra se Scourgem, vysvobodí Revana a spolu s droidem a Sithem se vydají zabít Císaře. Scourge je posedlý Revanovou mocí, dokonce i podle Revanova příkladu začne hledat vnitřní klid, aby mu Síla ukázala možnou budoucnost - a Síla mu opravdu něco ukáže.
Díky svým vizím se nakonec zachová jako Sith.


————



Já osobně jsem se do knihy ihned začetla, líbilo se mi, že je to vlastně pokračování KOTORu.
Autor mě - podobně jako v knize Darth Bane-cesta zkázy - nezklamal, Sith se po celou dobu choval jako Sith, Jedi jako Jedi, a to je asi důvod, proč kniha skončila tak jak skončila.
Za mě 100%.

Odpovědět

Zpět na „Recenze knih“