Star Wars the Clone Wars: Republic Heroes

Napište recenze a své názory na jednotlivé hry ze světa SW

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lloyd
Učedník
Učedník
Příspěvky: 5
Registrován: 01.7.2014 18:52:07

Star Wars the Clone Wars: Republic Heroes

Příspěvek od Lloyd »

Obrázek

Žánr: Akční Adventura

Testovaná verze: PS3

Zasazení: V období mezi 1. a 2. season seriálu Star Wars: The Clone Wars, na různých bojištích po celé galaxii.

Obecný gameplay: Pamatujete si takové ty skákačky, které jste (možná) hráli na superhry.cz nebo podobných serverech když vám bylo 5? Tak to dejte do 3D a máte Republic Heroes. To je samozřejmě nadsázka, ale alespoň Jediská část hry tak vypadá. Ve hře máte povětšinou dva styly hry: za Jedie a klony. Pojďme o nich tedy mluvit odděleně.
Dále je ještě nutno říci, že celá hra je kooperativní, vždy je vás na Misi více a můžete si pomáhat, přesto chybí split screen, který by byl pro spolupráci nejlepší. Takto vám zbývá pouze hra po síti, kde bohužel po čtvrthodinovém čekání narazíte na osoby, snažící se vám hru co nejvíce znepříjemnit.

Jedi: V podstatě platí, že pokud nebudete skákat z útesů, tak je poměrně těžké za Jedie zemřít. Drtivou většinu nepřátel tvoří droidové, se kterými se dá vypořádat několika způsoby: spamováním čtverečku - útoku mečem, který značnou část nepřátel jednoduše rozpůlí, podržením trojúhelníčku, který všechny droidy odhodí v dál, tedy často mimo dosah levelu, a, konečně trochu originálně, naskočením na záda droidů a využíváním jejich výzbroje vůči ostatním droidům. Ale mě osobně se za celou hru na těžkou obtížnost stalo asi jednou, že by mne zabili droidové.
Jinak pokud byste od hry s Jedii v hlavních rolích očekávali využití Síly nebo souboje světelných mečů, vězte, že ani jednoho se příliš nedočkáte. Síla je zastoupena jako Force Push ve dvou verzích - zmáčknutí trojúhelníku pozastaví channeled schopnosti a jeho podržení způsobí odhození. Čas od času je Síla také využita na uvolnění překážejících kamenů nebo zmáčknutí tlačítek. Souboje světelnými meči jsou, alespoň myslím, všehovšudy dva. Největší část Jediské hry zabírá již zmíněné poskakování. Z plošinky na plošinku, často pod palbou. V některých pasážích jsem si připadal jako Mario, ostřelovaný droidy. Naštěstí tato část skýtá i kousky originality, jako když se musíte probojovat droidí bitevní lodí bez světelných mečů nebo prolétáváte hangáry na speedru.
Kloni: Hra za klony je více méně 3rd person shooter. Moc originálních prvků tu není. Vzhledem k povaze blasterů absolutně chybí nutnost přebíjet, a jediné, učeho by vám mohla ddocházet munice, jsou granáty, které je nutné sbírat. Je poměrně vtipné, když klon přiběhne ke třem B-2kám a třemi rychlými stisky čtverečku (útoku pažbou) je vyřídí. Alespoň má tato část krycí systém. V několika úsecích se dostanete i k ovládání vozidel.

Challenge:
V některých úsecích misí dostanete možnost zahrát si tzv. challenge, kdy plníte určité úkoly v časovém limitu. Tyto mise se pohybují od sbírání mincí na zemi, přes závodění na speedrech, po likvidaci co největšího množství droidů v časovém limitu.

Logické části: Občas se ve hře dostanete ke kontrolnímu panelu, kde máte možnost zapojit své mozkové závity, ale neočekávejte úkoly, delší než minutu či dvě.

Grafika: Skoro totožná s animovaným seriálem.

Náhodné malé plusy: V loading screenech vám dává rady Mistr Yoda, gramaticky správnou Yodovštinou.
Možnost zapnout mód Big Heads, který všem charakterů zdvojnásobí hlavy.
Docela vtipné hlášky např. Ahsoky Tano

Neúplný seznam hratelných charakterů: Jediové:
Anakin, Ahsoka, Obi-Wan, Mace Windu, Kit Fisto
Kloni: Commander Cody, Captain Rex,

Doporučení: Pokud máte mladšího bratra/syna/dceru/mladší sestru kolem 10 let, se zájmem o SW, dívající se na Clone Wars, pak má nákup této hry opodstatnění. Dospělejší hráči by investicí do ní byli zklamáni.

Skóre: Singleplayer 3,5/10
Multiplayer s neznámými po síti 2/10
Multiplayer s přáteli feat. Skype 6/10
The Invisible Pink Unicorn giveth and the Invisible Pink Unicorn hath taken away, blessed be the name of the Invisible Pink Unicorn.

Hail the name of Hello Kitty, our almighty Lord and Saviour.

Odpovědět

Zpět na „Recenze her“