Výcvik pro RomanArts(Roman Arad'as)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Výcvik pro RomanArts(Roman Arad'as)

Příspěvek od Jordi Linx »

Chrám Jedi, Coruscant(59BBY):
Už to byli zhruba dva roky, co se tvým novým mistrem stal rytíř Qui-Gonn Jinn, poté co tvůj předchozí mistr zemřel během tobě blíže nespecifikované mise. Nebylo pro tebe jednoduché rychle přijmout nového mistra, zvlášť když se jeho názory v lecčems rozcházeli s tvým původním mistrem. Nyní jsi v poklidu meditoval v chrámových zahradáchm když tě Qui-Gonn Jinn vyhledal.
Hezký den, že padawane ? Nemusíš vstávat, jenom jsem si s tebou chtěl promluvit.
pronese na úvod Qui-Gonn a sedne si vedke tebe do příjemně chladivé trávy.
Za dobu, co tě cvičím jsi se hodně zlepšil a to jak v boji používajíc Ataru, tak i v jiných schopnostech běžných pro Jedie. Proto mě zajímá, jak se nyní cítíš ve vztahu k Síle ?
položí možná trochu neobvyklou otázku, ale ty jsi si na ně už u něj začínal pomalu zvykat.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
RomanArts
Učedník
Učedník
Příspěvky: 116
Registrován: 23.12.2007 09:32:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomanArts »

Chrám Jediů:

Sedím v zahradách Chrámu a snažím se meditovat, ve chvíli, kdy se mi to již podařilo, přerušil mě můj mistr. Tak trochu jsem sebou trhl, smysly jsem měl zastíněné a byl jsem plně soustředěn na meditaci, že jsem ani necítil záchvěv v Síle. Mistr promluvil první.
"Hezký den, že padawane ? Nemusíš vstávat, jenom jsem si s tebou chtěl promluvit."
Zůstal jsem tedy sedět a otevřel jsem oči, posadil jsem se trochu pohodlněji.
Mistře, nečekal jsem vás.
Mistr se posadil vedle mě a pokračoval.
"Za dobu, co tě cvičím jsi se hodně zlepšil a to jak v boji používajíc Ataru, tak i v jiných schopnostech běžných pro Jedie. Proto mě zajímá, jak se nyní cítíš ve vztahu k Síle ?"
Chválu poslouchá každý padawan velmi rád i já.
Lepším se, skvělý!
Děkuji mistře, jak se cítím ve vztahu k Síle?
Zajímavá otázka, jak odpovědět?
Zamyslel jsem se, trvalo dlouhou chvíli, než jsem odpověděl.
Myslím, že Síla už není mým nepřítelem, jako na začátku mého výcviku. Začínáme si vzájemně rozumět. Ale pořád ne tak, jak bych chtěl mistře.
Nasadím trochu smutný výraz a zadívám se do trávy.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Chrám Jediů, Coruscant:
Jakmile odpovíš, tak uslyšíš, jak se Qui-Gonn začne smát, aby se po chvilce uklidnil a položil ti ruku na rameno.
Tvé odpověďi mě občas opravdu dostanou, mladý Arad'asi. Mluvíš o živoucí Síle jako o ženě, přitom Sílu máme větší šanci pochopit. Ale musím souhlasit s tím, že její podstatu chápeš už dobře.
pronese Qui-Gonn, aby si stoupnul, založil ruce do rukávů svého plášťě a zadíval se směrem k nejvyšší věži chrámu.
Občas ani ti největší mistři řádu nerozumí Síle, tak jak by si přáli, protože věz, že kdyby tomu tak bylo, tak je republika rájem ve vesmíru. Ale zeptám se tedy přímo, cítíš se jako Jedi ?
pronese Qui-Gonn a i ty se při jeho slovech donutíš podívat směrem k nejvyšší chrámové věži, zatímco ti položí otázku z které vycítíš, že ho sem přivedla.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
RomanArts
Učedník
Učedník
Příspěvky: 116
Registrován: 23.12.2007 09:32:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomanArts »

Chrám Jediů:

Podíval jsem se na věž Rady a zamyslel se.
Nezáleží přeci na tom co si myslím já, ale na tom co si myslí Rada... Jsem přeci pořád dost mladý...
Hlavou mi ve vteřině proběhlo na tisíc myšlenek a odpovědí. Byl jsem zaražen. Chvíli mi trvalo než jsem si své myšlenky uspořádal. Nakonec jsem se uklidnil a vstal jsem ze země. Postavil jsem se zpříma a podíval na mistra. Než jsem odpověděl ještě jednou jsem se podíval na věž a po pár okamžicích vrátil svůj pohled na mistra.
Ano, cítím se být Jediem mistře.
odpověděl jsem nakonec bez náznaku rozvah v hlase.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Chrám Jediů, Coruscant:
Qui-Gonn se přátelsky usmál a položil ti na ramena svoje ruce.
Cítíl jsem, že to řekneš. A právě proto jsem přesvědčený, že jsi připravený na své zkoušky. Ano můj padawane, již brzy podstoupíš své zkoušky na Jediho.
pronese tak trochu obřadním tónem a ty v jeho očíš vidíš přesvědčení a pevnou víru v tebe a tvé schopnosti.
Někteří považují právě zkoušky za tu hlavní část, která z padawanů dělá Jedie. Ale věz, že tomu tak není, je to jenom zašlá konvence, která se šíří mezi padawany v chrámu. Není vymezená přesná hranice, kdy se někdo stane Jedim. Zkoušky mají pouze rozpoznat, že kandidát splňuje všechny předpoklady Jediho. Jedim jsi tehdy, pokud se tak cítíš, pokud tak činíš. A proto tu formalitu v podobě zkoušek zvládneš.
pronáší k tobě Qui-Gonn zatímco pomalým krokem vyrazíte směrem k chrámu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
RomanArts
Učedník
Učedník
Příspěvky: 116
Registrován: 23.12.2007 09:32:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomanArts »

Chrám Jediů:
Děkuji, že ve mě věříte mistře.
Mistr si to zatím namířil dovnitř.
Kdy se bude konat zkouška?
Vykřikl jsem, protože mistr byl už docela daleko.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Chrám Jedi, Coruscant:
Qui-Gonn se zastavil a pohlédnul směrem k tobě.
Zítra po snídani. Teď zajdu do místnosti rady a zařídím to. Věřím, že budeš ráno připraven, očekávej zahájení zkoušek okolo deváté hodiny. Provázej tě Síla.
pronese na odpověď Qui-Gonn a zmizí v budově před tebou, zatímco ty se ohlednéš k zapadajícímu slunci na Coruscantu. Právě uplynulý rozhovor v tobě vyvolá spousty otázek a také si uvědomíš, že před chvílí otevřeli jídelny a ty jsi od oběda nic nejedl. A i když Jediové znají spoustu technik pro léčení, šetření sil, tak se pořádnému jídlu nic nevyrovná.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
RomanArts
Učedník
Učedník
Příspěvky: 116
Registrován: 23.12.2007 09:32:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomanArts »

Chrám Jediů:
Hlad už byl neúprosný, podíval jsem se na zapadající slunce a rozloučil se z dalším dnem, možná jedním z posledních, kdy jsem padawanem. Odvrátil jsem pohled ke vstupu do Chrámu a dal se do chůze do jídelny. Hlavu jsem měl plnou myšlenek a tak jsem si ani nevšiml, že už jsem na místě. Zahodil jsem své momentální myšlenky a vešel do jídelny.
Tak co si dnes dám?
Rozhlédnu se po jídelně, jestli neuvidím někoho známého a podívám se po nabídce jídla.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Chrám Jedi, Coruscant:
V jídelně kupodivu ještě nebylo mnoho jediů nebo padawanů, ale bezpečně jsi poznal jednoho z nich - bývalého mistra tvého současného mistra - hraběte Dooku. Měl ve tváři přísný výraz a v klidu jedl osamocen u svého stolu. Slyšel jsi o jeho přísné a rázné doktríně, která se tolik lišila od přístupu k výcviku u Qui Gonna. Když jsi se rozhlédl dále, tak jsi ještě spatřil jednoho z tobě známých padawanů s kterým jsi měl tu čest se několikrát střetnout v tréninkovém duelu. Chvilku jsi váhal nad jeho jménem, aby jsi si nakonec vzpoměl, že se jedná o lidského padawana Norise Terguaye. Když jsi poté skončil pohledem na výběru jídla, tak jsi kromě obvyklých, převážně výživných baštách, jak s oblibou občas říkaval Qui-Gonn zahlédl i né příliš časté Alderaanské dušené maso a steak z Nerfa, který tu už pár týdnů nebyl, i když býval docela populární volbou.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
RomanArts
Učedník
Učedník
Příspěvky: 116
Registrován: 23.12.2007 09:32:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomanArts »

Chrám Jediů:
chvilku jsem váhal co si vzít k jídlu, nakonec jsem se rozhodl pro steak z Nerfa, jen tak mě napadlo že ani nevím co je Nerf za zvíře.
Doufám, že to není nic nechutného...
Objednal jsem si jídlo a rozmýšlel kam přisednu. V tom jsem spatřil mistra Dooku a padawana, se kterým jsem se několikrát střetl myslím že se jmenoval Norise.
Mistr Dooku, je to bývalý mistr mého mystra, snad nebude vadit, když si přisednu.
Rozhodl jsem se pro mistra Dooku. Nečekal jsem na jídlo a vydal se k mistrovu stolu.

_______________
Jinak Dooku přijal titul hraběte až po odchodu z Chrámu ;)

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Chrám Jediů, Coruscant:
Bez rozpaků jsi si přisedl ke stolu u něhož seděl mistr Dooku a začal jsi jíst. Chvilku bylo ticho, ale pak k tobě Dooku vzhlédl a chvilku si tě přeměřoval pohledem.
Ty jsi Qui-Gonnův padawan, že ? Párkrát jsem měl tu příležitost tě sledovat při tréninku a musím přiznat, že jsi schopný padawan, ale tvůj styl boje se světelným mečem by ještě potřeboval ještě dost vypilovat. Ale dovedu si představit, že pod Qui-Gonnovo vedením to je obtížné.
pronese zdvořile a ty pečlivě nasloucháš každému jeho slovu, aby najednou upřel pohled k východu z jídelny.
Ale nyní mě prosím omluv, mám ještě důležitou práci.
pronese hrabě Dooku, zvedne se ze svého místa, uklidí nádobí a zamíří k východu, kde na něj někdo čeká. Když si dotyčného prohlédneš, tak si vzpomeneš, že se jedná o mistra Jedi Sifo-Dyase.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
RomanArts
Učedník
Učedník
Příspěvky: 116
Registrován: 23.12.2007 09:32:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomanArts »

Chrám Jediů:
Nestačil jsem ani dojíst, ani nijak jinak reafovat a mistr byl pryč. Byl jsem trochu zklamaný, těšil jsem se, že si promluvím s někým, kdo mého mistra dobře zná.
Škoda...
V klidu jsem dojedl a zvedl se od stolu. Napadlo mě že by nebylo od věci připravit se na zítřek a získat nějaké další informace v archivu. Neváhal jsem ani vteřinu a vyrazil do vyžších pater Chrámu, kde se nachází nějvětší úložiště informací známého vesmíru.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Chrám Jediů, Coruscant:
Došel jsi ke hlavnímu vchodu do archívů řádu, kde se nyní nenacházelo příliš mnoho lidí. Někteří seděli u stolů a studovali různé záznamy. Vešel jsi skoro až na úroveň první z mnoha řad obsahujících záznamy, když k tobě zamířila postarší mistryně Jedi, Jocasta Nu. Vrchní knihovnice a správkyně jediských archívů, která si byla schopna pamatovat až překvapivé množství záznamů z paměti, přesněji jejich lokaci.
Jak vám mohu pomoci padawane ?
zeptá se, když k tobě dorazí.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
RomanArts
Učedník
Učedník
Příspěvky: 116
Registrován: 23.12.2007 09:32:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomanArts »

Chrám Jediů:
Hned po vstupu do achivu si mě všimla Jocasta Nu a vydala se ke mě. Mezitím jsem se porozhlédl kolem.
Moc jediů tu není.
Když ke mě mistryně Nu konečně dorazila, zeptala se jak může pomoci.
Hledám informace o závěrečných zkouškách padawana.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Chrám Jediů, Coruscant:
Takže hledáš informace o rytířských zkouškách. Následuj mě.
odpoví ti Jocasta Nu a ty ji následuješ, jak prochází hlouběji do archívů. Minete mnoho řad plné různých záznamů až se u jednoho konečně zastaví a vejde k němu a v zastaví v jeho prostředku, kde vytáhne datový disk.
Toto je sekce, kde jsou zaznamenána nejdůležitější pravidla řádu, včetně kodexu, pravidel a vše, co je důležité pro jeho chod, včetně historické dokumentace vývoje některých pravidel. Přístupový panel pro prohlížení datových disků nalezneš támhle u stěny. Kdyby jsi cokoli ještě potřeboval nalezneš mě u vchodu do archívů. Až si disk prohlédneš, tak jej prosím pečlivě vrať na jeho místo.
provede Jocasta Nu menší výklad, aby se poté lehce uklonila a vrátila se zpět, zatímco ty jsi došel k počítačové konzoli a vložil jsi datový disk, aby se ti zobrazili na monitoru následující informace.

Kód: Vybrat vše

Informační disk - předmět: Rytířské zkoušky řádu
Obecné: Podstupuje je padawan, který ve svém výcviku dosáhl úrovně, kdy jej lze považovat za rytíře řádu Jedi. Absolvování zkoušek je nezbytné pro získání titulu rytíř Jedi. 
Spustitelné podkategorie: 
Detailní informace
Historie rytířských zkoušek
Test schopností
Test bolesti
Test odvahy
Test ducha
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“