Výcvik pro elinor(Aneril Keirath)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Výcvik pro elinor(Aneril Keirath)

Příspěvek od Jordi Linx »

Yavin 4, Akademie Jedi:
Pro svou dnešní meditaci jsi si vybrala jednu z bočních teras chrámu, který poskýtal útočiště novém řádu Jedi. Nebyla to žádná rozsáhlá terasa, ale byla na ní pečlivě udržovaná zeleň a především tu byl klid pro meditace. A zvlášť v posledních dnech, kdy se zdálo, že v Akademii je takový shon, byla tato místa obzvlášť vítaná pro meditace. Zamyslela jsi se nad uplynulými čtyřmi roky, které jsi od svých dvanácti let trávila zde na Yavinu 4. Zpočátku jsi neměla jednoznačně vyhraněného učitele nebo mistra, protože základy vás ve skupinkách učil mistr Skywalker někdy i s pomocí mistrů, jež patřili k jeho prvním žákům. A právě jeden z jeho prvních žáků se před dvěma roky stal tvým mistrem, konkrétně mistryňí. Byla jí Tionne, která i když nepatřila k nejsilnějším rytířům řádu, tak vše nahrazovala svým důvtipem, inteligencí a vědomosti, které čerpala z mnoha artefaktů, jež se novému řádu povedli shromáždit. A právě její příchod jsi vycítila, i na základě pouta, které jste si mezi sebou jako mistr a padawan vytvořili.
Příjemné poledne Aneril, hledáš zde klid od vzruchu, který v posledních dnech panuje chrámem ?
zeptá se přívětivým hlasem, tobě již tak dobře známým z mnoha vyprávění, která ti tvá mistryně přednášela ve chvílich, které jste netrávili tvým výcvikem v Síle.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Yavin 4, Akademie Jedi

Poslední dny na Akademii byly rušné.
To se sice čistě teoreticky dalo říct o kterémkoli dni na Akademii, ale tentokrát to bylo mnohem horší. Mimo jiné v tom, že odpovědné osoby neměly na nikoho čas, běžné vyučování se odehrávalo tak nějak ve spěchu a - nechci říct odbytě, avšak jakmile bylo možné dát trochou cti záminku pro rozchod a samostudium, každý z mistrů se k této alternativě uchýlil.
Což znamená, že se asi děje něco venku - a zajímalo by mě CO.
Prvních šestatřicet hodin "nového režimu" jsem z toho měla spíš dobrý pocit, ale potom se roztříštění pravidelného režimu sesypalo do značně frustrujícího torza.
Nikdo neměl čas, všichni měli svých starostí dost, a mladší padawani se začínali nudit. My starší sice také, ale snaha nějak se zaměstnat vzájemně byla spíš pro gizku.
Nakonec jsem toho měla plné zuby i já, a rozhodla jsem se stáhnout někam do kouta užít si klidu, kterého jinak byla Akademie plná.

Sotva jsem však dokázala začít s meditací, zaslechla jsem kroky Tionne.
"Příjemné poledne Aneril, hledáš zde klid od vzruchu, který v posledních dnech panuje chrámem ?" zeptala se a můj pocit z celého dne byl hned o něco lepší.
Tohle vypadá na nějaké příběhy. A třeba i informace o naší současné situaci.
Hned jsem otevřela oči a zase vyskočila na nohy.
Také vám přeji příjemné poledne, Tionne.
A ano, neklid posledních dnů byl poněkud... únavný.
usměji se a trochu omluvně pokrčím rameny.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Yavin 4, Akademi Jedi:
Tionne se tvé odpověďi soucitně pousmála a opřela se o nepříliš vysoké zábradlí, přesně do stínu jedné ze dvou větších rostlin, které stály při vchodu.
Ano, ten ruch je opravdu vyčerpávající, ale na nejbližších několik dní se mu společně vzdálíme. Mistr Skywalker mi sdělil zajímavou informaci o místě, kde mohl žít Jedi, jemuž se podařilo uniknout spárům císaře a lorda Vadera během pádu Republiky. Rád by to ověřil sám, ale s jiným mistrem Jedi musí řešit problém vzniklý v jednom zákoutí Republiky, kvůli tomu je vlastně celý ten shon.
pronese mistryně Tionne a ty vycítíš, jak se snaží zaslechnout zvuky místní džungle, která chrám doslova obklopuje. Společně jste v ní podnikali i někeré výzkumné výpravy a návštěvy odlehlých chrámů, ale doposud se vám nepodařilo nikdy nic najít.
Aneril, co všechno víš o Kashyyyku ? Je to planeta, kam poletíme a kde budeme hledat. Proto by bylo užitečné vědět o naší destinaci co nejvíce.
prozradí ti mistryně Tionne i planetu, kterou navštívíte a zároveň se rozhodne vyzkoušet tvé znalosti o této proslulé planetě, nejen díky známému Chewbaccovi, jednom z hrdinů Nové Republiky.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Yavin 4, Akademi Jedi

Sotva Tionne začne mluvit, zbystřím pozornost.
Takže další hledání...? A... na Kashyyyku? SKVĚLÉ! Nejlepší zpráva za poslední dva roky! Možná ta myšlenka zněla trochu ironicky, ale v tuhle chvíli by mi neudělalo větší radost ani okamžité jmenování rytířem Jedi.
Nadšeně se mi rozzářily oči.
Kashyyyk?
Je to snad jediné místo v galaxii, kde rostou wroshyry. Celá planeta je vlastně obrovský prales, a to se vším, co k tomu patří - rozdělení ekosystému na jednotlivá patra s odlišnými druhy.
A je to pravlast Wookiů, ačkoli ti se drží spíš horních pater a do země Stínů, jak říkají území u kořenů wroshyrů, prakticky vůbec nechodí.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Yavin 4, Akademie Jedi:
Mistryně Tionne se na tebe jenom pyšně pousměje, když spatří tvé nadšení vztažené k cíli vaší cesty. Nyní však seskočí ze svého zastíněného místa a popojde blíže k tobě.
Ano Kashyyyk je opravdu úchvatná planeta, nejenom z hlediska svého složitého ekosystému, ale úchvatní jsou i její obyvatelé. Právě od nich přišla tato informace, protože vždy si vážili a podporovali rytíře řádu Jedi a nyní nám nabídli svou pomoc při rozvoji našeho řádu do jeho bývalé slávy.
pronese mistryně Tionne a prozradí ti něco více o skutečném původu informace, kterou budete společně prověřovat, ale tak trochu posmutněle pohlédne na místní džungli.
Musíme se ale rychle připravit, protože vše bylo připraveno na rychlo. Mistr Skywalker mě informoval, že budeme mít k dispozici odvoz do hodiny, ale pokud jej nestihneme, tak nemohl zaručit, kdy bude další volná loď. Zdá se, že v Akademii vzniklý shon nás jen tak neopustí, dokud neodletíme.
podotkne ještě mistryně Tionne, než se otočí směrem k odchodu, aby se však zastavila ve dveřích.
Ale věřím, že tě tvé nadšení nebude nijak omezovat v tom, aby jsi se do hodiny dostavila do hangáru, spíš naopak, že Aneril ?
pousměje se ještě mistryně Tionne, než odejde, aby sama začala s přípravou vlastních věcí.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Yavin 4, Akademie Jedi

Rozhodně ne, mistryně! opětuji její úsměv, a sotva Tionne zmizí, rozběhnu se jako závodní kluzák s rozbitým brzdným systémem do svého pokoje (no, možná to nebylo zas až TAK rychle, ale svůj rekord ve sprintu z jedné části Akademie na druhou jsem rozhodně překonala).

Tam se rychle rozhlédnu po svých šest krát sedmi krocích, zpod postele vykutám batoh a pustím se do kuchání vestavěné skříně a následně i dvou menších skříněk podpírajících pracovní desku, z nichž jedna slouží jako noční stolek.
Takže... co sebou?
Zcela určitě světelný meč, bez toho se na výpravě člověk nikdy neobejde. Dále by to chtělo náhradní oblečení, dobré boty, normální kovový nůž, polní láhev na vodu, spacák, datapad, lékárničku... a nějaké dary, kdybychom potkaly dosud neznámý druh divochů... a...

Po deseti minutách řádění černé ruky konstatuji, že všechno se mi do batohu nevejde, a začnu redukovat počet vybavení. Jako první jsou vyloučeny dary pro dosud neobjevené divochy, vzápětí i většina záležitostí, které jsem doplnila vpodstatě proto, že mi to připadalo jako dobrý nápad. Nakonec se rozhodnu nechat v Chrámu i datapad; nepochybuji, že Tionne si vezme svůj a pokud by náhodou byl k něčemu doopravdy potřeba, ten její bude muset stačit.
Takže jsem sbalená, provedu rychlý úklid (tzn. vytahané věci bez ladu a skladu naházím do skříně, aby nehyzdily krásný volný prostor), převléknu se do své oblíbené kombinace černá+tmavozelená - kterou je možné bez jakýchkoli komplikací nosit na výpravy, ale když si ji na sebe vezmete při jiných příležitostech, tři čtvrtiny Akademie na vás koukají hodně divně (já zase koukám hodně divně na oblibu pastelových barev u některých studentů, tedy není co řešit... ale většina rytířů Jedi se u padawanů lépe vypořádá s pastelovými odstíny než s černou) - a můžu se vydat do hangáru.
Tentokrát nicméně o poznání méně splašeným tempem, protože do Tionne proklamované hodiny zbývá ještě dobrých pětadvacet minut.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Yavin 4, Akademie Jedi:
Po rychlé, adrenalinové akci, jíž bylo sbalení toho nejpotřebnějšího a následné 'uklizení' toho ostatního, co se ti do batohu už prostě nevešlo, jsi natěšená na nadcházející misi mířila chodbami starobylého massassijského chrámu, jež ti byl domovem poslední dva roky, směrem k hangáru. Někteří padawani se za tebou zvědavě ohlíželi, jakoby ti záviděli, že můžeš opustit útroby Akademie. Nebo v tom bylo něco víc ? Ať už to bylo cokoliv, tak tě to nejspíš vyrušilo z koncentrace, protože za následujícím rohem jsi málem narazila do vyššího muže. Alespoň by jsi narazila, pokud by tě nezastavil uchopením tvých ramen. Zaskočená, protože jsi jej nevycítila v Síle jsi sis jej prohlédla, jeho jasně bílou róbu tradičního Jediského stylu, jež byla na bocích lehce překryta volně vlajícím černým plášťěm z něhož šlo poznat, že nepatří k nejnovějším, přesto neztrácel na své temné čerňi. Samotný muž byl o dost vyšší a přestože byl věkem ještě mladý, tak z něj čišela jakási výsostná moudrost a rozvážnost. Mělkých rysů jeho obličeje si nikdo nemohl téměř všimnout, jakmile narazil na upřímný pohled jeho hnědých očí v nichž se skrývala silná vůle stejně jako silná vášeň.
Opatrně padawanko, Síla je sice mocná, ale není to náš zrak ani sluch. Pouze ti může pomoci vidět či slyšet lépe, ale pokud nebudeš spoléhat na vlastní smysly, tak ti ani Síla nepomůže.
pronese tak trochu otcovským tónem z něhož lze vyčíst tak trochu kárání, tak trochu povzbuzení. Nejzajímavější však nejspíš bylo, že jsi si tohoto muže nedovedla vybavit, i když jsi se už mohla setkat snad s každým mistrem nebo rytířem tady na Akademii.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Yavin 4, Akademie Jedi

Já... omlouvám se, dostanu ze sebe omluvně a můj obličej získá na chvíli kajícný výraz. Nechtěla jsem do vás... skoro vrazit mistře...

Jestli jsem doufala, že jméno naskočí, když se ho pokusím oslovit, tak jsem se hezky spletla.
A teď jsem za úplného hlupáka, že si ani neumím zapamatovat, jak se moji učitelé jmenují... a nejhorší na tom je, že oprávněně.
Ačkoli - někoho takového bych si snad za ty čtyři roky zapamatovat musela, ne?

Nakonec se mi ale včas podařilo změnit intonaci věty tak, že vyzněla, jako by měla slovem "mistře" končit - ovšem je otázkou, nakolik se tyto triky dají použít na skutečné rytíře Jedi. Tionne bych něčím takovým rozhodně neoblafla a i teď jsem měla pocit, že to nezabralo.

...ale nechtěla jsem přijít pozdě na sraz, který mám se svou mistryní Tionne před odletem na misi, dokončuji svou odpověď.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Yavin 4, Akademie Jedi:
Sledujíc tvé rozpaky se mistr před tebou vřele usmál, aby ti takto vyjádřil pochopení nad tvými rozpaky, jakoby si byl vědom, že jeho jméno nemůžeš znát.
Nebývám tu často, ale situace si to nyní žádala, proto jsme se tu ještě nesetkali. Jmenuji se ...
pronese vřelým tónem mistr, ale než stihne vyslovit své jméno tak je přerušen právě přicházejícím mistrem Katarnem.
Alexi, nechtěl s tebou Luke mluvit ? Říkal, že je to důležité a nesnese to odkladu, a když tohle Luke řekne, tak víš co to znamená.
přeruší jej mistr Katarn, který očividně mistra Alexe nějak dál hledal a dalo se to vyčíst i z jeho výrazu, který mu věnoval.
Vím, tuhle poruchu v Síle jsem cítil taky Kyle a už jsem na cestě. Omlouvám se mladá padawanko, ale náš rozhovor budeme muset dokončit jindy, má přítomnost je žádána jinde. Přeju ti tedy hodně štěstí na tvé výpravě na Kashyyyk s mistryňí Tionne a nechť vás provázej Síla.
rozloučí se kvapně mistr, aby poté následoval mistra Katarna, který se rozhodl mu dělat průvodce, což mistra Alexe očividně pobavilo. Rozhodla jsi se dál nezdržovat zde v chodbě a pokračovala jsi dál ve své cestě k hangáru, kam jsi měla původně namířeno. Během cesty jsi se už k žádné srážce, nebo jakémukoliv jinému zpoždění tvé cesty nedostala, takže jsi brzy mohla nahlédnout do prostoru hangáru, kde i když jsi měla ještě čas do doby odletu, už stála tvá mistryně před vaší loďí. Překvapením bylo, že ona loď nebyla nic jiného, než slavný Millenium Falcon, na jehož horní části trupu právě seděl wookie a vztekle něco opravoval.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Yavin 4, Akademie Jedi

Upřeně se zadívám na Falcona, na wookieho, na Falcona a rozběhnu se za Tionne.
To... to není možné, že? vydechnu překvapeně.
Ale vypadá to jednoznačně. Což znamená dvě věci - mistr Skywalker doopravdy nemůže uvolnit žádnou jinou loď (nepravděpodobné, pokud je alternativou k jiné lodi "Millenium Falcon", že), nebo se prostě mise těší značné důležitosti. Osobně bych dala přednost druhé verzi. A potom tu hrálo dost možná roli i to, že Leia Solo nějakou dobu na Kashyyyku pobývala, takže i jen samotná loď nám mohla pomoci získat podstatnou část důvěry místních obyvatel, kterou samozřejmě budeme při pátrání potřebovat.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Yavin 4, Akademie Jedi:
Tionne se upřímně pobaví nad tvým překvapením, co se týká vašeho dopravního prostředku, aby se mezitím wookie sesoukal seshora v ruce držíc trochu starší hydraulický klíč(hydrospanner) a mumlajíc si něco ve wookijštině.
Aneril, dovol abych ti představil našeho pilota, Chewbaccu.
pronese zdvořile Tionne a Chewbacca něco přátelsky zavrčí, alespoň z toho máš takový dojem. Hned na to zavrčí něco dalšího a zamíří do Falcona.
Říká, že můžeme vyrazit a taky tě rád poznává. Oprava by měla být dokončená, takže se nemusíme déle zdržovat. Na Kashyyyk nás čeká ještě kus cesty, alespoň dva dny standartního času, i když Chewbacca říkal, že to Falcon zvládne rychleji.
dodá ještě mistryně Tionne, i když zavěrečná slova mířená k rychlosti Falconu vyzní tak trochu pesimisticky a ty vycítíš jisté známky pochyb tvé mistryně o schopnostech této loďi. Mezitím vykročí směrem k rampě vedoucí do útrob loďi, čekajíc, až ji budeš následovat.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Yavin 4, Akademie Jedi

Když přihlédnu k tomu, co se o Falconu povídá, považovala bych to za dost pravděpodobné... vydám se svižným krokem za Tionne. Nevsadíme se, mistryně?
Spáchám cosi podobného spikleneckému mrknutí a dřív, než stačí nějak (kriticky) zareagovat, prosmyknu se kolem ní do lodi.

Zajímalo by mě, jestli z pašerácké minulosti Millenium Falcona zůstaly nějaké speciálně upravené prostory... napadne mě hned jako první věc, když vstoupím do křivolaké uličky nasáklé motorovým olejem - pozůstatkem po přenášení nářadí v rámci oprav - když sleduji cestičku několika fleků končících u stěny. Minimálně tedy tajnou skříňku na nářadí.
Nicméně tohle teď opravdu není moje starost - cílem je najít kabinu, kde máme strávit cestu na Kashyyyk - což nebude právě nejjednodušší.
Z celé lodi mám takový zvláštní dojem. Sice bych jej nedefinovala jako nedůvěru, ale pokud s Falconem srovnávám ostatní lodě běžně kotvící v hangáru...
No já nevím, ale popravdě jsem čekala něco... většího? pokusím se to v duchu vyjádřit otřepanou frází.
Mimoděk se otřesu.
Jasně, co víc bych mohla chtít, než mít možnost strávit necelé dva dny cesty na Millenium Falconovi a při té příležitosti si projít ty části lodě, jejichž prohlídka bude možná. Jenže jako by nad tím vším visel nějaký divný háček, kterému příliš nerozumím.
Což je hezky zneklidňující pocit.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Yavin 4, Millenium Falcon:
Procházela si jendou chodbou, zatímco mistryně Tionne uzavřela průlez a zajišťovala jej. Fascinovaně jsi si prohlížela okolní prostředí a hledala cokoliv, co by ti naznačilo nějakou tajnou prostoru skrývající své pašerácké tajemství ještě z dob, kdy k tomu byl Falcon běžně využíván. Tak jsi se ponořila do svých představ, co všechno se tu může skrývat, že jsi málem nestihla vyhnout rychle příchozivšímu Chewbaccovi, kterým tě málem srazil, když proletěl s mohutným řevem kolem. Poté se k tobě otočil a prohlížel si, jak si jse stihla zapřit o stěnu chodby, jež tě uchránila před jistým pádem.
Ooh haa ruh, yaag ooma urr.
zahučel mohutně huňatý wookie s hnědým kožichem a ty jsi z toho díky Síle dokázala pouze vycítit obavy a nutnost spěchu. Jeho výraz v tento moment vypadal také spíše omluvně, ale přesto se dala vyčíst nutnost spěchu, i tak však wookie čekal, jestli něco a popřípadě co, se mu rozhodneš říct, zatímco se k vám zezadu přibližovala mistryně Tionne.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Yavin 4, Millenium Falcon

Jen tak tak se mi podařilo vyhnout se Chewbaccovi, respektive se spíš zachytit stěny a nespadnout, nicméně sprintující wookie mě přece jen poněkud vyvedl z míry. A především aktivoval určitý pocit proviněnosti.

Co to...?!
Jo, nemám se koukat, kde co lítá - či spíše leží - , a pohnout...
Prostě vítejte ve skanzenu!

prolítlo mi podrážděně hlavou. Jedna z těch myšlenek, které jsou ve své podstatě stejně neoprávněné jako zábavné (to hlavně při zpětném pohledu), ale rozhodně je lépe, když vás při nich okolí nepřistihne.

Vzápětí se mi však podařilo zavnímat Chewbaccovy emoce, a teorie "skanzenu" definitivně padla.

Já... jo, budu se snažit nezdržovat, pousměju se, a nedělat problémy. Což bude možná těžší, ale rozhodně se budu snažit...
Na chvíli zaváhám, a pak dodám:
Ale Millenium Falcon je opravdu... úchvatná loď.

Ach, ta originalita. Mohla bych dát ruku do ohně za to, že tohle už slyšel nejmíň stokrát. Ne, tisíckrát. Možná dokonce stotisíckrát nebo milionkrát!
Jenže takhle se to popisuje nejlíp. A navíc... je to pravda.
Nikdo nepochybuje, že se najdou lodě modernější a tak vůbec, ale...
A ne, nemyslím si, že to bude tou historií.

Vlastně mi na Chewbaccově reakci zas až tak nesejde; řekla jsem, co jsem považovala za vhodné, a kdybych chtěla loď popisovat v superlativech, tak bych především pro začátek vynechala slovní spojení "úchvatná loď" a místo toho použila přídavná jména jako "nádherná, úžasná, případně mistrovské skloubení designu".

A protože se v tu chvíli přiblížily kroky mistryně na vzdálenost nějakých tří metrů, natočila jsem se směrem k Tionne s přátelským úsměvem a se slovy: No, tak teď nevím, kam konkrétně jít dál.
Asi jsem měla v plánu ještě něco dodat, ale překvapil mě její ustaraný výraz - vlastně se tvářila nejustaraněji za celou dobu, co ji znám. A něco takového rozhodně neuklidní.
Obavy úspěšně zapuzené zvědavostí a nadšením z nového prostředí znova vystrčily růžky.
Co je tady na tom všem špatně...?

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Yavin 4, Millenium Falcon:
Chewbacca jenom překvapeně sledoval tvojí odpověď, aby něco zahučel směrem k Tionne a vydal se dál spěšně na svojí cestě doufajíc, že řešení tohoto 'incidentu', jak by se to s jistou dávkou přehnanosti dalo nazvat, přenechal na tvé mistryňi. Ta k tobě mezitím dojde a vyslechne si slova, která jenom poukazují na tvoje současné zmatení.
Aneril, Aneril, myslela jsem, že základy čtení emocí pomocí Síly už máme dávno za sebou. Přiznej se, že nemáš ani ponětí, co ti Chewbacca říkal ?
pronese vytýkavým tónem tvá mistryně, ale zdviženým prstem ti nedá šanci odpovědět, aby mohla pokračovat dál.
A i když jsi schopná číst emoce, tak je taky důležité vědět, jak si je vyložit. Chewie se ti omlouval, že do tebe narazil, ptal se jestli se ti nic nestalo a vysvětloval, že spěchá něco opravit. Měla by sis znovu projít, jaké emoce si z něj vycítila společně s tím, co jsem ti teď řekla. Aby byl Jedi schopný porozumět jiným druhům, tak nemusí nutně znát jejich jazyk, stačí když se naučí číst v jejich emocích a poté tyto emoce 'překladát', ale to už jsem ti přece několikrát říkala.
dokončí Tionne své kárání a zároveň ti rukou naznačí, aby jsi ji následovala, takže tě mohla dovést do místnosti, kde se všichni, kdo kdy cestoval ve Falconu scházeli a mohli tu diskutovat, odpočívat nebo vymýšlet, jak postupovat dál, když si to situace vyžadovala. Byla tu na straně rohová sedačka s kulatým stolkem, další sedačka na boku a nechyběli tu i nějaké počítače.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“