Výcvik pro Tarmien Nalju (elinor)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Dantooine, enkláva

Mistr si potichu povzdechl.
Nikdy jsem neřekl aby to byl předmět co symbolizuje věci na nichž bys měl zapracovat.
Upozornil tě.
Měl to být předmět se kterým se nejvíce stotožníž. V jakémkoliv ohledu. Mohl jsi vzít republikovou zbroj a říci žejediové jsou taky ochrana Republiky, jako je to brnění ochrana republikového vojáka.
Mohl jsi vzít meč protože je to symbol výkoného práva.
Mohl jsi vzít holocron, protože se musíme poučit z chyb těch co byli před námi.
Mohl jsi i zvolit Sithskou masku, že ač zastírá tvář, tak všem ukazuje jejího nositele.

Mistr se po neobvykle delším monologu odmlčel. Poslední větu vyslovil lehce váhavě a částečně proti své vůli.
Ať bys přinesl cokoliv, vždy by to bylo dobře, pokud bys věděl proč! Tys volil krystal protože ti příjde že symbolizuje tvou snahu o napravení chyb.
Chtěl jsem aby jsi poznal kapku lépe o co se snažíš, jaký je tvůj náhled na vesmír a Sílu.
A je jen na tobě, aby sis uvědomil co přesně děláš a zda je to správně nebo bys mohl jít lepší cestou.
Zapřemýšlej nad tím. Pokud se domníváš že je vše v pořádku. Dobře. Pokud dospěješ k názoru že by jsi se měl nějak přeorientovat. Dobře.
Výsledek je jen na tobě.

Mistr se zvedl od stolu.
Za půl hodiny v tělocvičně. Dám ti zase trochu do těla.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Dantooine, enkláva

Jenže já vím proč!
Pokud se svými chybami něco neudělám... dopadne to jako na Serennu.
vyhnu se mistrovu pohledu a až příliš soustředěně proháním dušenou brokolici po talíři.
Mistru Murrayovi se patrně tohle stanovisko nezamlouvalo, ale za celou dobu, co jsem byl v enklávě, přesně tohle byl můj... náhled na život a na Sílu.
Jako budoucí Jedi mám díky svému sepjetí se Silou výjimečné možnosti ovlivnit svět kolem sebe.
Pokud je nedokážu přijmout, využít a pochopit - nu, vím, jak to dopadá.
Pokud je přijmu, využiju a pochopím špatně... vím toho dost, abych věděl, že to všechno může dopadnout mnohem hůř.
Jedinou alternativou je tedy správné chování.
Jedi přece ví, co má dělat.
A z toho, že dokáže dokonale vnímat svět kolem sebe a najít tu nejlepší alternativu, plyne jeho schopnost chránit druhé.
Základem je být ochráncem.
Nárazníkovým pásmem mezi druhými a... a tmou tam venku.
Jenže na něco takového je nutné stát na pevných základech.
Které, při vší úctě, stále ještě nemám.

Nutno dodat, že o tomhle se mi s mistrem Murrayem nechtělo bavit - a vlastně ani s nikým jiným. U někoho, kdo právě v tomhle poslání už jednou žalostně selhal, by to působilo nanejvýš směšně.
Kdybych před deseti lety vnímal Sílu tak, jako teď... asi by vše dopadlo jinak. Lépe. Tedy, doufám.
Z celého toho přemýšlení ale rozhodně nemám dobrý pocit.
A už vůbec ne příjemný.
A navíc - co by tomuhle odpovídalo nejvíc?
Ta helma od faboolů či co vlastně?

Asi mi z toho trochu cuklo v koutcích.

Po jídle se mi podaří být odchycen Mirilin, vyslechnout si poznámky o "té smradlavé helmě - no, nakonec ji bude Noar tahat celou hru v ruce, protože prohlásil, že trvat na tom, aby ji měl na hlavě, by byl projev temné strany v režisérovi, a že on sám by se k temné straně dostal ani ne po pěti vteřinách, co by ji měl nasazenou..." (při kterých bych se nejradši viděl takových deset, dvacet metrů pod zemí), díky tomu přijít trochu na jiné myšlenky (přece jenom, když řešíte scénické pojetí, nemůžete se pitvat ve svých pečlivě vyhnisaných bolavých místech) a nakonec se omluvit a vydat se do tělocvičny na trénink.
Nakonec stihnu dorazit přesně na čas.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Dantooine, enkláva

Vešel jsi do tělocvičny. Mistr byla zrovna u konzole ovládající různé pomocné prvky pro výcvik.
Tak tě tady máme.
Odpověděl bez toho aby se otočil.
Slyšel jsi někdy pojem "Hydra"?
Zeptal se tě a otočil se na tebe očekávaje odpověď.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Dantooine, enkláva, tělocvična

Hydra? tázavě jsem zvedl obočí.
Něco mi to říkalo, ale dost dobře jsem si nedokázal vybavit, co by to tak mohlo být.
Možná jsem to někdy slyšel. Ale nic mi to neříká.
Dovětek "proč to chcete vědět, mistře?" jsem zcela automaticky spolkl jako zbytečnou otázku. Na kterou se odpověď stejně dozvím. A patrně i brzy.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Dantooine, enkláva, tělocvična

Možná žes to slyšel při hodině, kde jste se učili o válce s Exarem Kunem. Jiný druh Hyder žije také na Geonosis.
Osvěžil ti paměť mistr.
Já mám ale nyní na mysli jednu mnohem více poetičtější Hydru.
Jsou národy které mají ve svých bájích stvůru nazvanou "Hydra". A ta má jednu zvláštnost. Když ji usekneš hlavu, další dvě ji narostou.

Mistr se otočil a párkrát ťukl na ovládací konzili. Ze zásobníku vylétl malý kulový droidík.
Tohle je tvá hydra. Nesmíš se ho mečem ani dotknout, kdo má furt kupovat další, zlikvidovat ho můžeš jen tak že na něj obrátíš na tebe vystřelený paprsek. Pokaždé když jednoho zlikviduješ, postaví se proti tobě dva další. Další věc co by si měl vědět je ta, že se učí. Čím více budeš používat jeden způsob boje tím více ho budou mít droidíci z mapovaný, a tím lépe v něm dokáží nalézt skulinu.
Začal vysvětlovat o co pude v tomto cvičení.
Tvým úkolem je useknout hydře co nejvíce hlav.
Zakončil vysvětlování.
Dotazy? Ne? Tak hurá do toho.
Klepl ještě jednou na konzoli. Droidík se jemně zhoupl a začal okolo tebe kroužit.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Dantooine, enkláva, tělocvična

A to jí počet hlav rostl donekonečna? zeptám se zvídavě. Tím se po nějaké době musela narušit její rovnováha, navíc víc mozků jí mohlo sabotovat rychlost reakcí...
Zatímco rýpu do mytické koncepce hydry, zaujímám základní střeh a trochu nedůvěřivě sleduji kroužícího droidíka.
Moje situace je přece jenom trochu jiná. Sice by teoreticky bylo možné dotáhnout trénink tak daleko, že by se droidíci likvidovali vzájemně, ale existují jisté rozdíly mezi teorií a praxí. Třeba skutečnost, že víc droidíků=vyšší intenzita vystřelování paprsků.
Nesmíš zapomenout na učení.
Takže na začátek jenom věci, které se nedají použít pro víc protivníků.


Snažím se zůstat k droidíkovi obrácený čelem, což při tak hnusně krokově náročném stylu jako je makashi není vůbec problém.
Jeden by si dokonce občas i myslel, že když zvládne krokový základ, zbytek fint se naučí víc než v pohodě - protože hlavní je se prostě nezaplést do toho, kam kdy jak došlápnout, jak přenášet váhu, a zbytek se prostě tak nějak poddá.
Niman mi oproti tomuhle vždycky připadal jednodušší, ale čím jsem starší, tím mi připadá poněkud... statický. A špatně se mi z jeho základního postoje sleduje cokoli, co se snaží poletovat kolem hlavy.

Po chvíli droidík přestane kroužit a vystřelí paprsek - a já ho způsobem a la youngling po prvních hodinách šermu vrátím zpátky. Obyčejně, stylem více než hnusným, nicméně oproti dotyčnému younglingovi s přesným zacílením.
Na elegantnější finty bude dost prostoru v pozdější fázi.
Navíc když přihlédnu k učenlivosti droida a možnostem, které dávají makashi i niman proti většímu počtu protivníků se střelnými zbraněmi - když navíc není možnost přenést boj na blízko - , bude lepší se v mnoha ohledech opravdu snažit vycházet z těch základů.
Lépe, když mě podcení, než aby přecenila... hydra jedna.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Dantooine, enkláva, tělocvična

K tomu aby jí hlavy rostli do nekonečna nedostala příležitost, Onen báný hrdina, co ji zabil, to vyřešil tak že jí hlavy upálil, aby nemohli dorůstat.
Rozptyloval tě mistr, zatímco jsi s droidíkem "tančil".
Po prvním výstřelu, který se ti podařilo otočit zpět na droidíka, jsi ho i zasáhl. Ten se deaktivoval a spadl na zem. Místo něj vylétli dva další.Také droid co se staral o údržbu vyrazil, mistrovsky se ti vyhnul, sebral deaktivovaného droidíka a zase s ním zmizel. Dojel k zásobníku, a droidíka opět připravil pro další použití.
Jeho dva nástupci okolo tebe začali kroužit, ale každý vlastní cestou, nahoru, dolů, doleva, doprava.
Začal sis připadat jako jádro nějakého atomu okolo kterého krouží elektrony- droidíci.
Droidíci zatím vyčkávali, nestříleli a sbírali data.
Nevím jestli byl dobrý nápad hned začít s Makashi. Díky tomu ví, jak dobrou máě práci nohou a že se dokážeš celkem rychle přesouvat a přešlapovat. Spoléhej se více na vedení Síly.
Rozptyloval tě dál mistr radami.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Dantooine, enkláva, tělocvična

Droidí sběr dat se mi nelíbil, při kontaktním boji by stačil jeden manévr a obě hydřičky by byly mimo provoz.
Takhle znervozňovaly, či lépe řečeno, se o to snažily.
A protože létaly po různých stranách, stáhl jsem se do základního postoje makashi - asi po půl vteřince dalšího kroužení si to rozmyslel a přešel na základní niman - a čekal, co na to řeknou droidíci.
Ze základního nimanu byla pořád možnost přejít na rychlé odražení paprsku, pokud by kterýkoli z nich vystřelil; a pokud by hodlali vystřelit oba dva zároveň, v tuhle chvíli jsem považoval za dobrý nápad nechat se tím víc napravo zasáhnout, a odrazit paprsek na toho levého.
Vzhledem k tomu, že mám sklon vést většinu klasických útoků spíš po pravé straně, nebude od věci jim zabudovat chybná data.
Jen mě trochu zamrzelo to s tím makashi na začátku - a že jsem začínal s mečem v pravé ruce, místo v levé.
Ale s tím se už nedalo nic dělat.
A pokud jde o ponoření do Síly - s tím opravdu důkladným bych radši ještě chvíli počkal. Intuitivní vnímání musí stačit, prohloubit ho by mělo cenu až když bude hydřích hlav povícero.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Dantooine, enkláva, tělocvična

Droidíci dál kroužili, měnili směry i rychlost letu. Po chvíli, kdy měnili rychlost a směr v pravidelných intervalech přešli do nahodilého střídání, bez jakéhokoliv vzoru.
Hlavně pamatuj, jeden tě zasáhne, a skončil jsi.
Jakmile to mistr dopověděl droidíci najednou vystřelili.
Jeden zezadu zespoda, do tvých hýždí a druhý zezhora zprava na tvou levou ruku.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Dantooine, enkláva, tělocvična

COŽE? A to mi říkáte teprve teď, mistře?!?
Upřesnění pravidel mi na chvíli narušilo koncentraci, a hydra toho využila k útoku. Přesně, jak se dalo čekat, obě hlavičky zároveň.
Rychlý úkrok pravou nohou ještě kousek víc doprava, přesunout do základního střehu za ni, do půlobratu. Pro jistotu u toho ještě trochu zrychlit pomocí Síly, takže útok na levé rameno proletí prázdným prostorem a naopak odrazit paprsek zpět na droidíka útočícího zespoda.
Nádherný příklad bleskové reakce.
Nicméně... velmi instinktivní bleskové reakce, ze které se dá vystudovat spousta informací, které jsem se snažil ponechat v záloze.
Na to se dalo pomyslet jediné, a to ...chjo... .

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Dantooine, enkláva, tělocvična

Výpad se ti podařil asi tak na jedna mínus. Nabyl jsi sice zasažen, ale odražený paprsek se netrefil do droidíka. Ten poučen zklamáním jeho předchůdce se paprsku vyhnul. Neměl s tím ani příliš práce, neboť letěl kapku víš, než na jeho střed.
Hej! Co to má bejt?!?
Ozvalo se z vedlejší žíněnky. Paprsek zřejmě náhodou zasáhl cvičící vedle. Mistr se okamžitě zatvářil že si dění v tělocvičně vůbec nevšímá, ao ničem neví.
Poté co se zasažený opět vrátil ke svému cvičení tě však napomenul.
dávej pozor kam létají odražené střely, není vhodné když odrazíš nějaký výstřel a ten pak někoho nevinného zasáhne.
Driodíci mezitím lehce změnili taktiku, začali střílet častěji, ale tak aby tě minuli.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Dantooine, enkláva, tělocvična

Ups.
Sice se dalo poznamenat leccos o droidech a odrážení výstřelů a tak dále, ale nejkonstruktivnější bylo držet jazyk za zuby a soustředit se na hydru.
Pokud šlo o její změnu taktiky, napadlo mě zkusit trochu okopírovat její postup.
Střílí, aby se netrefila - tak jí přece nebudu skákat do rány.
Zaujal jsem nehybný postoj, soustředil se v Síle na možné ohrožení, a cílem bylo se - až začne mířit - nějakou dobu uhýbat oběma výstřelům, čímž bychom si vyměnili pozice.
A během toho počkat na příhodnou chvíli a zkusit jedné hlavě její výstřel odrazit zase zpátky.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Dantooine, enkláva, tělocvična

Když droidi zjistili, že touto technikou z tebe úhyby a odrážení nedostanou, tak toho nechali.
Přesto jsi zachytil poslední výstřel, a ten škrtl o droidíka. Sice těsně, ale přeci.
Opět vylétli dva další a zasažený byl odnesen a připraven pro další použití.
Droidíci se vrátili k modelu atomu, tentokrát však lehce pozměnili taktiku ohledně střelby, opět vystělili všichni najednou, tentokrát však dávkou.
Vystřelili několikrát za sebou, co nejrychleji to šlo.
Jeden pokryl palbou dolů tvé pravé rameno, druhý páteř a třetí mířil na srdce.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Dantooine, enkláva, tělocvična

Nastal okamžik pro poskytnutí dalšího studijního materiálu pro hydru.
V zrychlení jsem se trochu přikrčil a provedl úhyb za droida střílejícího na pravé rameno - tedy mimo oblast, do níž se hlavičky trefovaly.
Vzápětí jsem nicméně nedokázal odolat trochu dětinskému pokušení, a lehounce jsem levou rukou šťouchl do droidíka. Prakticky okamžitě poté jsem zase zaujal základní střeh a čekal, co dál.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Dantooine, enkláva, tělocvična

<Prosím nedotýkat se!>
Ozve se droidí hlas, napomíjací ce tě že by jsi neměl do droidíků strkat.
Pak se stane něco co přesně nepochopíš. Dva droidíci slétnou přímo před tbe a jeden a po chvilce druhý na tebe vystřelí, tím nejjednoduším způsobem, že by to odrazil i youngling držíce poprvé meč.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“