Výcvik pro lilie235(Pter Foss)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
lilie235
Učedník
Učedník
Příspěvky: 58
Registrován: 19.11.2012 22:54:12
Bydliště: Bílá Třemešná 381

Re: Výcvik pro lilie235(Pter Foss)

Příspěvek od lilie235 »

Corellia, Sídlo Gannesových
Není to tak, že bych CorSecu nevěřil... Vypravím ze sebe, potom co mě Voba takhle nařkla. Mezitím, jako ona prohledávám všechny regály.
Vyslechnu si další odpověď.
Asi máte pravdu mistryně. Odpovím, a pokusím se na podlaze najít nějaké stopy, které by mohl způsobit pád něčeho velkého, pro jistotu každý úsek podlahy ještě přejedu prstem, abych našel nerovnosti.
Celý život je jen sada obrázků v mozku. Není žádný rozdíl mezi těmi, které se zrodily ze skutečných věcí, a těmi, které se zrodily z vnitřních snění, a není důvod si jedněch vážit víc jak druhých. - H. P. Lovecraft

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro lilie235(Pter Foss)

Příspěvek od Jordi Linx »

Corellia, Sídlo Gannesových:
Stejně jako tvá mistryně jsi se začal nejprve zabývat regálem s knihami, ale většinu z nich jsi příliš nepoznával, jen sem tam dílo nějakého velkého autora. Dost z knih bylo zaprášeno, i když vrstva prachu se místy lišila. Celkově z toho vznikal dojem, že se tu v regálech neuklízelo velkou dobu, nebo sem snad uklizečky nechodily, i když podlaha se zdála být čistá a udržovaná. To jsi zjistila ze svých kontrola, kdy ses snažil najít nějaké stopy, co by mohla zanechat taková velká rána.
Horní patro ti mnoho neprozradilo, i proto, že jeho podlaha byla tvořená z dřevěných prken, která však byla jedno jako druhé a až na mezery mezi nimi jsi nemohl najít žádnou stopu po ničem, co by nebylo něco jiného než škrábanec od židlí stolu, nebo drobné vrypy. Spodní podlaha už byla něco kompletně jiného - byla převážně z ferobetonu a naprosto hladká, vyjma vzoru uprostřed knihovny. Na podlaze bylo vyryto něco jako rodový znak. Jeho vyrytí bylo natolik kvalitní, že vrypy znaku byly široké na palec a jasně znatelné. Když by ses prohlížel všechny, tak by sis všiml, že některé se zdály být o trošku hlubší než ostatní.
Tvá mistryně zatím stihla obejít půlku horních regálů a zastavila se při kraji zábradlí, aby se podívala tvým směrem.
Dospěla jsem k tomu, že knihovna byla velice často navštěvovaná a jistě to nebyla služebnictvem. A protože vím o Nerově nevoli k chození sem, tak to mohli být jedině Gannesovi. Otázkou nyní je, zda-li zde jen studovali knihy nebo zdejší prostor využívali i pro něco jiného,
informovala tě mistryně shora, zatímco si prohlížela znak pod tebou. Chvilku čekala, jestli se nerozhodneš jí něco říct, než by se opět vrátila ke svému trochu netradičnímu hledání. Očividně byla rozhodnutá prohlédnout všechny přítomné regály, než chtěla hledat někde jinde nebo se jít třeba dále vyptávat.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
lilie235
Učedník
Učedník
Příspěvky: 58
Registrován: 19.11.2012 22:54:12
Bydliště: Bílá Třemešná 381

Re: Výcvik pro lilie235(Pter Foss)

Příspěvek od lilie235 »

Corellia, Sídlo Gannesových
Většinu knih jsem bohužel nepoznal. Co se týče rýh, tak na horním patře jen pár po posunutí židle či stolu a na spodním patře byl ferobeton s nádhernou rytinou rodového erbu.
Fíha, styl teda maj, to jo. Užasnu nad dokonalostí toho vrypu. Rozhodnu se ho trochu blíž prozkoumat.
Voba ke mně prohodí své závěry z vyšetřování.
No, jestli tu dělali něco jiného než čtení knih, tak to vypadá jako by nechtěli aby se o tom vědělo. Přece jenom to tu vypadá jao normální knihovna. Zdělím svůj názor mistryni.
Celý život je jen sada obrázků v mozku. Není žádný rozdíl mezi těmi, které se zrodily ze skutečných věcí, a těmi, které se zrodily z vnitřních snění, a není důvod si jedněch vážit víc jak druhých. - H. P. Lovecraft

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro lilie235(Pter Foss)

Příspěvek od Jordi Linx »

Corellia, Sídlo Gannesových:
Svou poznámkou jsi u své mistryně vyvolal překvapený výraz, možná až trochu ironický. Celé ji to přimělo zanechat na chvilku hledání a přistoupit blíže k zábradlí, aby na tebe dobře viděla.
To by mě zajímalo, co jsi tu očekával, Ptere. Přece sis nemyslel, že tu najdeme velkou ceduli - tajné dveře, nevstupovat? Pokud se tu dělo i něco jiného, tak je jenom samozřejmě, že to mělo být skryto před ostatními. Otázkou je, zda-li se něco dělo a případně co, což je naším hlavním úkolem pro tuto chvíli,
pravila mistryně, než se vrátila k prohledávání zbytku regálů horního patra. Ty ses zatím zaměřil na prozkoumávání podlahy a samotného vrypu, který tě notně uchvátil. Důkladněji jsi prozkoumal okraje, abys zjistil, že materiál vně vrypu je neznatelně odlišný od toho kolo a tedy toho podlahového. Nasvědčovalo to tedy tomu, že celý znak s rytinou sem byl dopraven zvlášť a na své místo vsazen. Podle okrajů rytiny jsi mohl soudit, že bude mít stáří několika desetiletí, i když takovéto znaky mohly být pravidelně udržovány.
Ale musím říci, že se mi tato knihovna líbí. Je tu dokonce čerstvý vzduch, i když jsou okna dle všeho všude zavřená,
poznamanala shora mistryně, když si hlouběji prohlížela jednu z knih. Rychlá kontrola okolo sebe by ti mohla prozradit, že tu nebyly žádné viditelné stopy po klimatizaci nebo ventilaci, které byly například hlavní zdrojem čerstvého vzduchu na vesmírných plavidlech. Navíc, dveře do chodby byly zavřené a vy jste tak byli v místnosti zcela sami a zdánlivě odříznutí od veškerého okolí.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
lilie235
Učedník
Učedník
Příspěvky: 58
Registrován: 19.11.2012 22:54:12
Bydliště: Bílá Třemešná 381

Re: Výcvik pro lilie235(Pter Foss)

Příspěvek od lilie235 »

Corellia, Sídlo Gannesových
Mistry ně mi odpověděla dosti kousavě. Jo, taky mě to mohlo napadnout. Pomyslím si. Po větším pruzkumu vrypu jsem zjistil že je odlišný od toho podlahového.
To, znamená, že ho sem museli dostat samostatně. Dojde mi. Mistryně pronese poznámku ohledně čerstvosti vzduchu v knihovně.
Hmm, okna jsou zavřená, žádná klimatizace tu není. To znamená že...
Se sem vzduch musí dostávat jinudy. Řeknu si nahlas, potom co mi všechno dojde. Začnu ten vryp opatrně oťukávat, jestli není dutý.
Celý život je jen sada obrázků v mozku. Není žádný rozdíl mezi těmi, které se zrodily ze skutečných věcí, a těmi, které se zrodily z vnitřních snění, a není důvod si jedněch vážit víc jak druhých. - H. P. Lovecraft

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro lilie235(Pter Foss)

Příspěvek od Jordi Linx »

Corellia, Sídlo Gannesových:
Mistryň komentář a tvé předchozí zjištění tě přiměli k názoru, že onen znak nebude jen tak obyčejnou ozdobou. Rozhodl ses vyzkoušet její dutost a začal jsi prostor proklepávat. Nebylo nikterak překvapující, že běžná podlaha dutou nebyla, ale u znaku už to bylo odlišné. Sice to nebylo příliš znatelné, ale při pečlivém naslouchání jsi mohl postřehnout zvuky jakési dutosti. Vyžadovalo to ale větší rány a pečlivější naslouchání - to tedy znamenalo, že prázdný prostor byl překlenutý velkým množstvím materiálu. Pokud by toto byly dveře, tak by se světelným mečem prořezávaly velice těžko a nešlo vyloučit, že by čepel ani nedosáhla druhé strany.
Tvá mistryně mezitím dorazila opět k zábradlí a chvilku sledovala tvé počínání do doby, dokud jsi ji nezaregistroval a nevzhlédl.
Jsem ráda, že tě to také napadlo, takže už nejspíš tušíš, co bylo příčinou té velké rány. Tak trochu jsem doufala, že bych u některých knih mohla najít otevírací mechanismus, ale pouze jsem určila okruh těch knih nejčtenějších,
informovala tě a prozradila, že jí velký znak padl do oka už prve. Nyní se tvářila dost zamyšleně a zkoumala okolní prostor důkladným pohledem.
Než bychom se dostali skrz, tak by nám to hodně dlouho trvalo, takže by bylo dobré najít otvírací mechanismus. Jsem přesvědčená, že ho nalezneme někde v místnosti, otázkou je kde přesně. Za knihami skrytý není, stejně jako v těch nejčtenějších nebo nejčastěji používaných. Žádné výrazné kusy nábytku s tím také nehýbou, takže tohle také odpadá. Možná ještě něco dole v datových knihovnách, nebo někde ukrytý ... napadá tě něco?
vyhodnotila Voba vaši situaci a zeptala se tě, jestli nemáš na věci jiný náhled a hlavně nějaký nápad, který by vás mohl posunout vpřed. Mistryně měla pravdu, že lokální ozdoby byly pouze strohé a nebyly klíčem k otevření - hlavním obsahem knihovny byly regály s knihami nahoře a datovými kartami dole, kde byla také dvojice terminálů.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
lilie235
Učedník
Učedník
Příspěvky: 58
Registrován: 19.11.2012 22:54:12
Bydliště: Bílá Třemešná 381

Re: Výcvik pro lilie235(Pter Foss)

Příspěvek od lilie235 »

Corellia, Sídlo Gannesových
Po prozkoumání vzoru ťukáním jsem zjistil, že je dutý, nicméně mečem asi proříznout nepůjde. Poté co jsem si všiml, že mě mistryně pozoruje ni oznámila, že to tušila.
Jo, jak se dalo očekávat. Jí prostě neohromíš. Povzdechnu si nad svojí pomalostí a poslechnu si co mi mistryně dále říká.
Takže otevírací mechanismus jo? A není za knihami nebo v knihách jak je to ve všech těch románech? Překvapí mě.
Pak mě něco napadne.
Mistryně? Zavolám na Vobu Není možný naprogramovat některej z těch terminál tak, aby po vložení určité knihy otevřel ten vchod? Uvedu svůj nápad.

--------------------------------------------------------
Ty datový knihy se čtou pomocí terminálu, že jo? Já jenom jestli mám správný informace.
Celý život je jen sada obrázků v mozku. Není žádný rozdíl mezi těmi, které se zrodily ze skutečných věcí, a těmi, které se zrodily z vnitřních snění, a není důvod si jedněch vážit víc jak druhých. - H. P. Lovecraft

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro lilie235(Pter Foss)

Příspěvek od Jordi Linx »

Corellia, Sídlo Gannesových:
Zklamání z toho, že tě tvá mistryně nijak výrazně nepochválila, jsi hodil ze hlavu s dalším novým nápadem. Okamžitě jsi jej prezentoval, zatímco si mohl k jednomu z terminálů dorazit blíže. Podrobnější průzkum by ti ukázal, že byl užíván, i když se nezdálo, že nějak relativně často. Taky jsi mohl jasně usoudit, že se nejednalo zrovna o nejnovější model, čemuž nasvědčovalo i jeho opotřebení. Mistryně Starfall mezitím sešla dolů k tobě, protože prohledávání horního patra nejspíše ukončila.
To by bylo příliš jednoduché, ale uvažuješ správným směrem,
pronesla ještě, když byla na schodech. Nakonec dokráčela až k tobě a opřela se jednou rukou o terminál, zatímco druhou si dala v bok. Chvilku zamyšleně hleděla po regálech datových karet, kterých bylo asi dvakrát tolik, co knih nahoře. Rozhodně vám tu hrozilo strávení značného množství času.
Také si myslím, že odpověď je někde v datových kartách. Nebude to prosté strčení do terminálu, ale zase to nebude nic složitého a zdlouhavého. Nějaká jednoduchá činnost nebo akce - navíc se domnívám, že byla provozovaná docela často. I proto jsem nahoře v knihovně zkoumala, které knihy byly nejčastěji používány v naději, že by v některé z nich mohl být klíč,
zvažovala nahlas Voba a pokoušela se vykreslit své myšlenkové procesy a zároveň podnítit ty tvoje.
Otázkou tedy je, co je ten spouštěcí mechanismus? Minimálně bychom měli začít směrem od dveří a hledat karty, které jsou nejpoužívanější. Množství prachu nám v tomhle pomůže, ale co potom s nimi? Vyndat a zandat?
pokračovala mistryně Starfall, než se nakonec natočila zpět na tebe a čekala, jak se k tomu všemu také vyjádříš. Zdálo se, že byla ochotná přijmout jakýkoliv další nápad, který bys byl schopen prezentovat.
-----------------------
Informace máš správné, datové knihy se čtou pomocí terminálů případně přenosných datapadů(jakási obdoba tabletů).
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
lilie235
Učedník
Učedník
Příspěvky: 58
Registrován: 19.11.2012 22:54:12
Bydliště: Bílá Třemešná 381

Re: Výcvik pro lilie235(Pter Foss)

Příspěvek od lilie235 »

Corellia, Sídlo Gannesových
Mistryně sice nepřijala mj nápad, ale ho ani úplně nezavrhla, místo toho se mě zeptala, co si myslím, že bychom měli dělat s těmi knihami, kdyby se nám je podařilo najít.
No, kdyby se nám podařilo najít ty nejpoužívanější, je možné, že by jsme musely v tom terminálu s nimi provést nějakou akci, ale jakou? Vesměs shrnu naší situaci, protože mě prostě nic nenapadá.
Celý život je jen sada obrázků v mozku. Není žádný rozdíl mezi těmi, které se zrodily ze skutečných věcí, a těmi, které se zrodily z vnitřních snění, a není důvod si jedněch vážit víc jak druhých. - H. P. Lovecraft

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro lilie235(Pter Foss)

Příspěvek od Jordi Linx »

Corellia, Sídlo Gannesových:
Nic rozumnějšího než zkoušení datových knih v terminálu tě nenapadlo, takže mistryně vyrazila k prvnímu z regálů, aby se u něho zastavila. Nebylo pochyb o tom, že sama hledala jiné východisko, protože tahle metoda by zabrala velkou spoustu času, který mohl hrát v záchraně Gannesových významnou roli. Nehledě na stopy pochyb, které měla tvá mistryně ve tváři.
Věřím, že terminál v tom nebude mít žádnou spojitost. Takové informace by se daly nabourat nějakým průměrným hackerem, zvlášť do tak starého zařízení. A kdyby to bylo řízené terminálem, tak by na to nepotřebovali datovou kartu. V tom musí být něco jiného, prostě budeme hledat nějaké odlišnosti na místech datových karet, za nimi a tak podobně,
usoudila nakonec mistryně a pustila se do prohledávání jedné řady regálů směrem od dveří, zatímco tobě zůstala řada druhá. Mohl jsi zkoušet datové karty v terminálu a mistryně by tě v tom nejspíš nechala. Ona pouze obezřetně obhlížela jednu datovou kartu za druhou, občas s nimi zkoušela zahýbat, vyndat je a zandat je či se podívat za ně. Ale prvních pár pokusů nepřineslo žádný úspěch a tak musela pokračovat v hledání.
Na tvé straně z počátku nebylo příliš výrazných karet, pouze sem tam jsi měl pocit, že na některých byla menší vrstva prachu. V druhém regálu jsi však našel tři výrazné místa - jednu uprostřed v horním regálu, jednu při kraji v prostředku směrem k ulici a ta poslední byla dole v rohu prakticky u stěny. To místo u stěny bylo dost ošoupané, jak se karta nejspíše špatně vyndavala. Běžně karty šly docela jednoduše vyndavat z prostoru pro ně určené, které působily skoro jako kachlíky. Teoreticky bylo možné tam kartu vložit i obráceně a to jak podélně tak vzhůru nohama. Sem tam se nacházely i prázdné kachlíky na karty, ale ty byly zaprášené. Bylo na tobě, co se rozhodneš zkusit nebo udělat, či budeš pokračovat dál v hledání.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
lilie235
Učedník
Učedník
Příspěvky: 58
Registrován: 19.11.2012 22:54:12
Bydliště: Bílá Třemešná 381

Re: Výcvik pro lilie235(Pter Foss)

Příspěvek od lilie235 »

Corellia, Sídlo Gannesových
No, mistryně mi odvětila, že terminál s tím nebude mít žádnou spojitost - a to proto že se do něj dá snadno nabourat.
No jasně, to mě mohlo taky napadnout. Pomyslím si a začnu tedy prohledávat regály. Ze začátku nic moc zajímavého, jen na některých kartách jako by bylo více prachu. Pak ale dorazím k druhému regálu kde jsou hned 3 zajímavá místa: jedna uprostřed v horním, druhá při kraji v prostředku a třetí u stěny. To místo u stěny vypadalo jako by ta karta šla špatně vyndat. Rozhodnu se jí zkusit vyndat, a když to nic neudělá tak jí tam vracet různými způsoby.
Celý život je jen sada obrázků v mozku. Není žádný rozdíl mezi těmi, které se zrodily ze skutečných věcí, a těmi, které se zrodily z vnitřních snění, a není důvod si jedněch vážit víc jak druhých. - H. P. Lovecraft

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro lilie235(Pter Foss)

Příspěvek od Jordi Linx »

Corellia, Sídlo Gannesových:
Z trojice podezřelých karet ses rozhodl věnovat té vespod, protože ti přišla podivnější než ostatní. Z počátku jsi měl potíž ji vyndat, ale nakonec se ti to povedlo, aby se nic nestalo. To jsi však ani neočekával a rozhodl ses zkoušet ji tam vracet v jiných pozicích - tedy obrácenou o stoosmdesát stupňů v ose nebo úplně otočenou, prostě jak ti to karta dovolovala. Ale když jsi to zkoušel zlehka, tak nechtěla pořádně zapadnout a to ani ve své původní pozici. Vytušil jsi, že s trochou síly bys ji tam určitě dostal, ale tobě to nedalo a rozhodl ses zdířku na kartu prozkoumat dvěma prsty.
Asi v půlce jsi nahmatal malý výstupek shora a za ním užší prostor směrem vzhůru. Nedalo ti to a ohnul jsi prst a zkusil onen prostor prohmatat. To co následovalo - vůbec nebylo příjemné. Projela tebou rána, jakoby tě někdo zasáhl šokovou tyčí, elektrickým obuškem nebo něčím podobným. Chvilku jsi nic nevnímal, než jsi si vše utřídil opřený o protější regál s podivným elektrizujícím pocitem po celém těle. Měl jsi pocit, jakoby ti škubaly všechny svaly v těle, ale s přibývajícím časem to ustávalo a opět ses cítil v pohodě.
Navíc se dostavil nový vjem - hluk sunoucího se kamene, což jsi z počátku mohl pokládat za další vedlejší příznak zásahu elektrickým proudem, než se tedy objevila mistryně Starfall.
Skvělé, tys to našel Ptere! Ta tajná chodba se otvírá ... eh, Ptere, jsi v pořádku?
radovala se nejprve mistryně, než si uvědomila, že jsi seděl v trochu atypické poloze a tvářil ses doslova "šokovaně". Mohl jsi vnímat, jak se k tobě natáhla v Síle, aby si vše ověřila pomocí smyslu, kterého se dostávalo pouze členům Řádu Jedi.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
lilie235
Učedník
Učedník
Příspěvky: 58
Registrován: 19.11.2012 22:54:12
Bydliště: Bílá Třemešná 381

Re: Výcvik pro lilie235(Pter Foss)

Příspěvek od lilie235 »

Corellia, Sídlo Gannesových
Hmm, to jsem blázen, ta karta tam vůbec nejde dát zpátky. Podivím se, a rozhodnu se tedy tu přihrádku raději pořádně prozkoumat rukou.
Asi v půlce najedu na výstupek, který se rozhodnu prozkoumat, v tu ránu dostanu elektrickou ránu.
Auauauau. U Síly, kterej debil... Začnu si nadávat, potom co se mi jen s námahou podařilo zadusit výkřik. V tom uslyším sunoucí se kámen.
No, skvělý, teď ještě halucinace. Povzdechnu si, když v tom uslyším Vobu jak na mě nadšeně volá, že se mi to povedlo.
Aha, tak v tom případě dobrý, nemám halucinace. Oddychnu si, v tom slyším mistryni, jak se mě ptá, jestli jsem v pořádku.
Co? Jo, snad jo. Odvětím a pokusím se zvednout a přitom se bolestně zatvářím.
AAAAAAAAAAAch..., u Síly Ujede mi, když mnou projede bolest. Rozhodnu se vrátit se k, teď u otevřené, chodbě a lépe si jí prohlédnout.
Celý život je jen sada obrázků v mozku. Není žádný rozdíl mezi těmi, které se zrodily ze skutečných věcí, a těmi, které se zrodily z vnitřních snění, a není důvod si jedněch vážit víc jak druhých. - H. P. Lovecraft

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro lilie235(Pter Foss)

Příspěvek od Jordi Linx »

Corellia, Sídlo Gannesových:
Bolest se tě jen tak nechtěla pustit a nejvíce jsi to poznal, když ses zvedal na nohy poté, cos ujistil svou mistryni o tom, že se cítíš v pořádku. Na chvilku jsi měl dojem, že tě přepadnou mdloby a ztratíš vědomí, ale každý další krok ti přidával víc a víc na jistotě, kterou jsi potřeboval nabít co nejrychleji zpět. Když jsi dorazil k otevírajícímu se průlezu, tak po bolesti zůstalo jen nepříjemné pnutí v několika svalech a podivný elektrizující pocit, z něhož ti mohl běhat mráz po zádech.
Ráda bych to prozkoumala, ale můžeme chvilku počkat, než se z toho úplně vzpamatuješ. Dostat zásah elektrickým proudem není nikdy nic příjemného,
konstatovala mistryně, která nahlížela na kruhové schodiště táhnoucí se dolů do tajných prostor tohoto domu. V prostorách byla tma, ale pouze krátkou chvilku, než se začínala rozsvěcet světla podél obvodu a odhalila, že schodiště klesalo dobrých dvacet metrů hluboko, než ústilo do průchodu ve stěně. Dole bylo možné spatřit monitor a konzoli pro ovládání schodiště zespod, čímž odpadala nutnost hledání skrytého vypínače, pokud by se tajné schodiště znova uzavřelo.
Předpokládám, že tam najdeme nějaké místnosti a alternativní cestu ven. Možná i zbrojnici či místo pro dopravní prostředek. Není to první tajná místnost, kterou jsem takhle mohla vidět,
sledovala mistryně Starfall schodiště čekajíc na jeho okraji, jestli se rozhodneš využít nabídky na chvilku oddechu, nebo se rozhodneš poposunout váš úkol dál nehledě na stále trvajících několik obtíží. Sama nevypadala nijak extrémně zvědavě, přestože jsi si byl jistý tím, že i ji zajímá, co dole odhalíte.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
lilie235
Učedník
Učedník
Příspěvky: 58
Registrován: 19.11.2012 22:54:12
Bydliště: Bílá Třemešná 381

Re: Výcvik pro lilie235(Pter Foss)

Příspěvek od lilie235 »

Corellia, Sídlo Gannesových
Naštěstí se mi podařilo se dostat k chodbě. Při pohledu dolů chvíli nic nevidím, ale pak se začnou rozsvěcet světla po obvodu.
Mistryně mi nabídne odpočinek a tváří se, že vůbec nespěchá. Trochu pohnu rukama jestli je všechno v pořádku a odpovím:
No, jestli byli opravdu uneseni tak je každá vteřina drahá. A ta rána už trochu odeznívá.
Celý život je jen sada obrázků v mozku. Není žádný rozdíl mezi těmi, které se zrodily ze skutečných věcí, a těmi, které se zrodily z vnitřních snění, a není důvod si jedněch vážit víc jak druhých. - H. P. Lovecraft

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“