Jacen Ma'ase - Výcvik

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Jacen Ma'ase - Výcvik

Příspěvek od Sealen »

Hyperprostor, Loď Frostcrawler
Potlačování demonstrací to nezní moc Jedi-jsky, je to nějaké divné určitě mi neřekl všechno..
Když mě Mistr opustil zakoulel jsem očima a znovu se zamyslel.
Zajímalo by mě jak do toho příběhu zapadá Mistrině Tra´Saa... Možná by nebyl špatný nápad jít se porozhlédnout po lodi a patřičně se s ní seznámit...
Jen kdybych věděl kde na téhle zatracené loďi najdu její kajutu.
S chutí do toho a půl práce je hotovo...

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Jacen Ma'ase - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Hyperpriestor, Loď Frostcrawler
Chvílu si blúdil po lodi Frostrcrawler ale po chvíli si našiel jednu kajutu ktorá mala otvorené dvere. Keď si nazrel dovnútra nikto v nej nebol. Vtom si zacítil jemný pohyb vzadu na chrbte. Cez plece ti pomaly prechádzalo čosi čo vyzeralo ako veľmi živý konár stromu. Obkrútil sa ti okolo pleca a potom okolo krku až na druhé plece. Vtom sa ti pri ľavom uchu ozval jemný ale mystický hlas.
"Hľadáš niečo, mladý padawan?" povedal mystický hlas a ty si cítil prítomnosť väčšieho množstva Sily koncentrovaného v jednom bode. Na chrbte a vzadu na hlave si cítil viacero takýchto "chápadiel" ktoré sa ťa dotýkali. V skutočnosti to boli vlasy majsterky T´ra Saa, typické pre starobylú rasu Neti.
"Stratil si sa? Nie... tvoja cesta mala konkrétny cieľ. Čo by si chcel vedieť? Čo je to, po čom tak túžiš?" spýtala sa T´ra svojím mystickým hlasom a jej "konáre" z teba zložila. Stála presne za tebou a opierala sa o stenu. Na tvári bez nosa sa jej mihal prívetivý úsmev.

Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Jacen Ma'ase - Výcvik

Příspěvek od Sealen »

Hyperprostor, Loď Frostcrawler
Po chvíli bloudění po lodi jsem našel kajutu s otevřenými dveřmi.
Po vstupu do místnosti jsem narazil na Mistrini T´ra Saa, která stála přímo za mnou a opírala se o stěnu, usmívajíce se přívětivým úsměvem. Její hlas ve mě jako obvykle vzbudil pocit strachu z neznámého ovšem její milý úsměv ihned mé obavy rozptýlil.
Zeptala se mě co hledám, načež jsem pohotově odpověděl.
Musím zjistit co má společného s Mistrem Vosem a o co jde v naší misi, zajímavé by také mohlo být zjistit více o Mistrini
Zdravím Vás Mistrině, já hledal jsem Vás.
Mistr Vos mi řekl, že mě až do přistání nebude potřebovat tak jsem si myslel, že se Vás zeptám na nějaké otázky pokud vám to tedy nevadí, chápu však pokud chcete odpočívat.

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Jacen Ma'ase - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Hyperpriestor, Loď Frostcrawler
T´ra sa len viac usmiala a naklonila sa k tebe.
"Nie. Samozrejme že mi to nevadí. Asi ťa zaujíma odkiaľ sa poznám s majstrom Vosom. Bola som majstrom jeho majstra, ktorý ho naučil jeho unikátny bojový štýl. Teraz môj niekdajší padawan sedí v najvyššej Rade Jedi a riadi tento rád" povedala opäť trochu záhade a spokojne sa usmiala. Obišla okolo teba a vošla do kajuty. Až teraz si si všimol jej dokonalú chôdzu. Vyzeralo to akoby sa iba kĺzala po podlahe, akoby plávala v neviditeľnej vode. Jej chôdza bola tak ladná a dokonalá, že by si ju dokázal pozorovať nekonečne dlho iba ako chodí. Vyzerala veľmi príťažlivo a sálala z nej mladosť, no ty si tušil z jej rozprávania že je omnoho staršia ako vyzerá. Vtom vošiel akýsi mladý muž v leteckej kombinéze. Mohol mať približne toľko rokov ako ty, možno o rok menej.
"Majster Vos vás obidvoch volá na mostík" povedal, rýchlo sa otočil a zmizol kdesi v útrobách lode.
"Tak asi niekedy inokedy, Jacen Ma´ase" povedala T´ra Saa a pomaly odplávala preč, smerom ku kapitánskemu mostíku lode.

Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Jacen Ma'ase - Výcvik

Příspěvek od Sealen »

Hyperprostor, Loď Frostcrawler
Náš zajímavý rozhovor s Mistriní přerušil muž v letecké kombinéze, s tím že na nás Mistr Vos čeká na můstku.
Zatraceně, musím si najít čas na tenhle rozhovor, Mistrině vypadá velmi moudře.
Proč nás Mistr Vos volá? Copak už jsme na místě? Tak rychle? Nebo se něco stalo..
Mračíc se jsem vyrazil za Mistriní T´ra Saa směrem na kapitánský můstek.

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Jacen Ma'ase - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Orbit planéty Devaron, Loď Frostcrawler
Nasledoval si majsterku T´ra Saa až na mostík, kde vás čakal Quinlan Vos, spolu s akýmsi mužom, ktorý bol zrejme kapitánom lode. Za pilotnými kreslami sedeli dvaja piloti a navygovali loď smerom k šedozelenej planéte Devaron.
"O pár minút pristávame" oznámil vám Vos hneď po príchode. Potom pošepkal nejaké slová T´ra pri tom ako popri nej prechádzal, ktoré si nemohol počuť. Došiel až k tebe.
"Musím ťa teraz požiadať aby si s nami nevystupoval. Tvoja úloha bude celkom inde. Pôjdeš spolu s Kyleom a nakúpite súčiastky potrebné pre údržbu lode v obchodnej štvrti" povedal Vos a ukázal na asi trinásť ročného chlapca ktorý vás predtým prišiel zavolať. Kyle stál pri vchode do miestnosti a opieral sa o prístrojovú dosku.
"Kyle má zoznam potrebných vecí. Ty sa postaráš o jeho ochranu" povedal Vos a s úsmevom na teba žmurkol. Potom sa otočil a sledoval ako loď vstupuje do atmosféry.

Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Jacen Ma'ase - Výcvik

Příspěvek od Sealen »

Orbit planety Devaron, Loď Frostcrawler
Na můstku na nás čekal Mistr Vos, spolu s kapitánem lodě. Poté co Mistr něco pošeptal Mistrini T´ra, přišel ke mě a řekl mi, že s nimi nebudu vystupovat.
Cože?!!! Nakupovat součástky jako debilní údržbář?!! To si snad ze mě dělá.., ale moment to mrknutí třeba je v tom mnohem víc než mi Mistr říká..
"Jak si přejete Mistře" odvětil jsem trochu chladně.
Mistr se otočil a sledoval jak naše loď vstupuje do atmosféry.
Následně jsem se podíval na Kyla, který se opíral o přístrojovou desku, vyrazil jsem za ním a tlumeně, tak aby to neslyšel Mistr Vos jsem řekl:
"Těší mě já jsem Jacen a ty musíš být Kyle, jak jsi slyšel byl jsem pověřen tvojí ochranou, ne že bych pochyboval o důvodech Mistra Vose, ale znáš nějaký konkrétní důvod proč bys měl být v nebezpečí a potřeboval moji ochranu?"
"A ještě něco možná že je to banální blbost, ale je to můj první úkol od Mistra Vose a já ho hodlám splnit bezchybně! Takže se budeš pořád držet u mě a budeš mě poslouchat!
Po té jsem si změřil Kela přísným pohledem a čekal na jeho reakci.

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Jacen Ma'ase - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Devaron, prístav v Montellian Serat, Loď Frostcrawler
Kyle na teba pozrel pochybovačným pohľadom a zasmial sa, na čo zmizol v zadných kajutách lode.
Loď pomaly vošla do atmosféry a počas niekoľkých minút pristála v kozmoporte hlavného mesta Montellian Serat. Majster Vos, sprevádzaný majsterkou T´ra Saa vystúpili a spolu s niekoľkými vojakmi Republiky sa vydali rušným kozmoportom smerom do mesta. Vtedy si si všimol že sa pri tebe opät zjavil Kyle. Na sebe mal opäť čierne kožené nohavice, ťažké letecké čižmy, zelené tričko a hnedú koženú, leteckú bundu. Na vybíjanom opasku mal pripnuté púzdro s blasterom. Naznačil ti aby si ho nasledoval a vyšiel po vysúvacej rampe z lode. Keď ste sa drali stovkami rôznych bytostí v rušnom kozmoporte, prvý krát na teba prehovoril. Majster Vos sa ti už stratil z dohľadu.
"Bol si už niekedy na Devarone? Je to tu poriadne nebezpečné miesto. Hlavne štvrť do ktorej máme namierené. Napriek tomu netuším prečo ťa ten Jedi poslal so mnou.... možno má pocit že by si ma dokázal ochrániť" zamyslel sa Kyle a mal dojem že posledné vety si hovoril iba sám pre seba.

Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Jacen Ma'ase - Výcvik

Příspěvek od Sealen »

Devaron, přístav v Montellian Serat
Po vystoupení z lodě jsem se nechal vést Kylem skrze dav. V Kylově odpovědi jsem tak trochu viděl urážku tak jsem hned rozhořčeně vybuchl.
"Samozřejmě že bych tě byl schopen ochránit! A ne na Devaronu jsem dosud nebyl, ale pokud Mistr Vos říká že tě mám ochránit tak tě ochráním, konečně jsem Jedi a na téhle planetě určitě není moc věcí se kterými si Jedi neporadí!"
Snad..
Následuji Kyla a ostražitě si prohlížím dav.

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Jacen Ma'ase - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Devaron, Montellian Serat
"Nie si Jedi si len učedník. A nikdy si v reálnom svete nebojoval. Tak ti radím aby si sa ty držal pri mne, až kým sa nevrátime na loď" odsekol Kyle a ostro sa predral davom von z kozmoportu. Prechádzali ste ulicami až ste dorazili do obchodnej štvrti. Domy tu boli nižšie ako inde a takmer všade boli stánky ktoré predávali najrôznejší tovar z celej Galaxie.
"Obchod so súčiastkami je tamto, teraz.... ale nie! Do riti!" začal ukazovať Kyle, no v polovičke vety sa zarazil a uprel pohlad kamsi doprava. Stáli tam asi piati obrovskí muži, teda traja ľudia, jeden devaronian a jeden rodian.
"Tentokrát mi už neujdeš Kyle! Vytrieskam z teba dušu za to že si ma okradol!" zakričal devaronian v strede a všetci piati po zuby ozbrojení obrovskí chlapi sa rozbehli za vami.
"Utekaj!!!" zakričal Kyle a rozbehol sa medzi hustý dav ľudí, ťahajúc ťa so sebou. Títo muži by po jednom možno nepredstavovali nebezpečenstvo, no boli piati, rozzúrení a ozbrojení blastermi. Prebehli ste cez najrušnejšiu uličku a Kyle odbočil doprava do bočnej uličky. Na jej konci však bola vysoká stena deliaca obchodnú a obytnú štvrť vo vyššej časti mesta. Nebolo tu príliš mnoho vyhliadok na útek, no potom si si všimol akúsi otvorenú šachtu či kanalizáciu, veľkosti asi 50 krát 50 centimetrov pri stene domu naľavo. Vyzeralo to ako jediná úniková cesta, keďže muži si v dave zrejme nevšimli že ste odbočili do tejto slepej uličky.

Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Jacen Ma'ase - Výcvik

Příspěvek od Sealen »

Devaron, Montellian Serat
Zůstal jsem stát jako opařený a jen nevěřícně civěl na Kyla, který pokračoval dál svým tempem.
"Já že nikdy nebojoval v reálném světě!!!"
Klid, chce to klid nepoddat se hněvu.. To hovado!
Rychle jsem se rozeběhl abych dohnal Kyla, který se právě prodral davem ven z kosmportu a beze slova na něj civěl zuřivým pohledem až do chvíle kdy jsme dorazily do obchodní čtvrti.
Najednou se Kyle však zadrhl a podíval se na pět obrovských mužů, kteří na něj začali řvát, že z něj vymlátí duši za to, že je okradl.
Zloděj? Kyle si tady už zjevně udělal pár kamarádů. Tohle bude legrace. Pomyslel jsem si pobaveně.
V tom mě Kyle chytil a utíkajíc mě táhnul směrem pryč od neznámých násilníků.
"Počkej, neblbni zkusíme se domluvit třeba budou souhlasit s tím že si dají pozor aby na tobě nezanechali trvalé následky a jenom tě zmlátí, koneckonců ta představa mě láká" prohodil jsem pobaveně běžíc s Kylem...
Proběhli jsme skrze nejrušnější uličku a Kyle odbočil doprava, do boční uličky která byla bohužel slepá.
Zahlédl jsem však otevřenou šachtu nalevo u stěny domu.
"Máš výbornou schopnost vybírat si cestu a to ani nezminuju tvou schopnost dělat si přátele." prohodil jsem stále ještě pobaveně.
"Vlez do téhle šachty a tam mi vysvětlíš jak jsi se seznámil s těmito milými přáteli a co po tobě chtějí vyjma tvé hlavy".
Bude asi vhodné ujistit se mou schopností, že nelžeš..

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Jacen Ma'ase - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Devaron, Montellian Serat, kanály
Kyle celý čas nepovedal ani slovo, no nevyzeral nejak extra vydesený. Keď ste dorazili do slepej uličky, zaklial no aj on si všimol kanalizáciu. Stiahol ťa dnu a okolo vás bola zrazu úplna tma. Boli ste v kanáli, na jednej aj na druhej strane kanál pokračoval do neznáma a nad vami bol malý otvor - cesta ktorou ste prišli. Počuli ste hore nad vami hlasy mužov, ktorí vás prenasledovali, no tí si zjavne kanál nevšimli, aj tak by sa doň nenapchali ale podľa zvukov asi utekali po rušnej ulici ďalej. Kyle si povzdychol a oprel sa o stenu kanála.
"Na Devarone sme boli s bratom naposledy pred pár mesiacmi... vtedy som si tamto s Kha´isom zahral poker v jednom bare a.. pripravil som o určitý obnos kreditov. Problém je v tom že Rangar Kha´is sa s tým trochu ťažšie zmieruje a tak ma chce zabiť... nič neobvyklé" povedal nezúčastnene Kyle a povzdychol si, "rýchlo nakúpime súčiastky a ideme na loď" povedal a chystal sa vyliezť cez otvor von z kanála. Ty si však začul akési zvuky či hlasy z malého otvoru na spodku kanalizácie kúsok od vás. Vyzeralo to že ústil do akejsi tajnej miestnosti kdesi pod zemou, no bol veľmi malý, s priemerom asi desať centimetrov, avšak zvuky bolo počuť dobre a dalo sa z neho vidieť do miestnosti. Kyle zvuky počul zrejme tiež a zastavil sa.

Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Jacen Ma'ase - Výcvik

Příspěvek od Sealen »

Devaron, Montellian Serat, kanály
"Panečku tys byl tak hloupý žes podváděl někoh.." utnul jsem větu a naznačil Kylovi, který ovšem také zaslechl rozhovor, aby byl zticha.
Tohle asi není to co by Jedi udělal.. Na druhou stranu by to mohlo být zajímavé.
Pomalu jsem se připlazil k malému otvoru a nakoukl dolů na rozmlouvající postavy.

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Jacen Ma'ase - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Devaron, Montellian Serat, kanály
Obaja ste sa priplazili k otvoru a pozreli ste sa dovnútra. Bola to malá štvorcová miestnosť. Zrejme nejaký sklad. Uprostred toho skladu stála postava v kapucni, no podľa vytŕčajúcich rohov si vedel že ide o devaroniana, do tváre si mu však nevidel.V ruke držal komunikátor a rozprával sa s holografickou projekciou akéhosi vysokého muža v urodzenom oblečení s dlhým plášťom.
"...ale môj pane, Jediovia sú už na planéte. Práve teraz rokujú s predstaviteľmi vlády a senátormi. Senátorka Elsah´sai´Moro má vo vláde veľký vplyv... ja.." povedal ustrašene devaronian v kapucni.
"Tak dosť! Dal som ti jednotky... je jedno ako to urobíš ale zabrániš Republike aby uskutočnila svoj plán. O senátorku sa postará môj priateľ" povedal muž v holografe mocným hlasom a vedľa neho sa objavila ďalšia postava. Nebolo jej vidieť do očí, no z postavy vyzerala ako človek, ktorý mal na hlave veľký klobúk a oblečenie ako nájomný lovec. Spojenie sa potom prerušilo a devaronian opustil miestnosť. Kyle vyzeral celkom nepokojne a už sa zberal preč.
"Radšej vypadnime... poď ideme nakúpiť zásoby a vraciame sa na loď" povedal a vyliezol von. Potom ťa doviedol až do obchodu, kde chvílu zjednával cenu, zaplatil niekoľko stoviek kreditov a jednu z dvoch tašiek plných kovových predmetov, ktoré mu predavač priniesol ti vrazil do ruky, druhú niesol sám.

Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Jacen Ma'ase - Výcvik

Příspěvek od Sealen »

Devaron, Montellian Serat,
Zabránit republice aby uskutečnila svůj plán? Pokud bych předpokládal, že postará bylo myšleno jako zabije což nejspíše bylo potom hrozí senátorce bezprostřední nebezpečí což není příliš dobré.. Kdyby mi jen Mistr řekl co hodlá dělat, nebo jaký má plán bylo by mnohem lehčí zabránit v jeho překazení.. Nepochybuji, že onou misí republiky je myšleno Mistrova mise
Po shlédnutí krátkého představení, jsme vylezli z kanálu a rychle nakoupili součástky.
"Kyle musíme okamžitě kontaktovat Mistra Vose, nejlepší by asi bylo kdybych se vydal osobně ho hledat a ty zamířil k Frostcrawleru odkud bys ho mohl kontaktovat skrze Holo, nebo bych se mohl vydat sledovat onoho pána tam dole. Problém je, že bys po cestě určitě narazil na své přátelé a já pak musel Mistru vysvětlovat proč tě vracím ve dvou půlkách a ne v původním balení. .. Takže honem k do kosmoportu společně.."
Pokud je tahle mise důležitá, pak se musíme ujistit že uspěje..

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“