Alister Gale - Osudu neutečeš

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Phate »

Tasler, hangár:

Tvá snaha udržet pocity na uzdě a nedávat je znát jak navenek tak v Síle, se ukázala jako fungční nástroj toho nedat o sobě moc vědět. Jediný kdo si vás dvou nějak více všímal byl Kusk, který si vás prohlížel od bot po konečky vlasů. Yae'l, který byl se Sílou provázán trochu víc sebou při jeho pohledu mírně škubnul jak ucítil, že se k vám neupírá pouze jeho zrak.

"Pokud je to vše, dovolte mi vás provést po palubě Tasleru a seznámit vás s admirálem." prolomil chvíli mlčení tvůj otec a ukázal na dveře turbovýtahu vedoucího do horní části lodě. Tarael se otočil na sourozence Feryelovi, kteří pokynuli hlavou a odkráčeli stejným směrem jako podpurné týmy. Kusk udělal několik kroků a postavil se za posledního vědce. Trandoshan vás všechny převyšoval nejméně o hlavu. Jediný kdo se mu jakžtakž mohl rovnat byl tvůj společník.

"To nebude nutné generále." spustil Tarael přátelským tónem. "palubu Tasleru moc dobře známe a za admirálem trefíme dost dobře sami."
Jakmile to dořekl, vydal se k turbovýtahu s Kuskem v zádech. Generál, který se stále tvářil jako by nic, začal bublat.

"To bylo...zajímavé." podotkl po chvíli Yae'l, když už se ticho stalo vcelku nesnesitelné. Generál se na něj podíval a kývl.
"Jaký z toho máte pocit? A jaký na vás náš nový svěřenec udělal dojem?" zeptal se Tiergen a vyčkával vaší odpovědi.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Elinor Rahl »

Tasler, hangár

Zajímavé není to správné slovo. Tím by byla sithovina. Sotva vědci odplují do turbovýtahu a sotva stihnu v duchu pokondolovat admirálovi, zjevně se mi uleví. Tohle není dobře, tohle je předzvěst průšvihu.

Pocit? – Zajímalo by mě, kdo podle představ lordů Revana a Malaka na Tasleru doopravdy velí. Tohle vypadá na menší poziční válku.
Ale taková reflexe není to, co by tátu zajímalo. Stejně se nehodlám víc rýpat ve svých vnitřních reakcích nahlas. Stačí, že je koriguju.

„Zvláštní,“ odpovím nezúčastněným tónem, způsobem, z nějž generálovi nemá šanci uniknout, že víc než co jiného se jedná o synonymum pro „krajně negativní“. Že nehodlám… ne, před Yae´lem a tátou to stejně neuhraju, oba mě znají dost na to, aby si uvědomovali, že nevyřčené „krajně negativní“ není dostatečné.
„Nevím, kdy jsem měl z něčeho nebo z někoho takhle špatný pocit. Jenže taky nic, co bych nebyl schopný zvládnout.“
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Phate »

Tasler, hangár:

Tvůj otec znovu kývnul a podíval se na zavřené dveře turbovýtahu. Nevypadal ani trochu nadšeně z toho co se stalo a z toho, že s největší pravděpodobností není velícím této lodi. Yae'l vypadal stále ještě lehce fascinován Sithem. Ani jeden z vás nebral Sithské učení kdovíjak vážně, ale pohled na zástupce této rasy zanechal v tvém společníkovi zvláštní pocit.

"Pokud poslali na Tasler Taraela, tak nejspíš nepůjde ani o lovení dravé zvěře k testování a domestikaci." nadhodil Yae'l. "Taky to, že je s nim ta ještěrka znamená, že my jsme tu v podstatě úplně zbytečně."
To bylo něco, co ho očividně trápilo. Fakt, že je na lodi jen kvůli tomu, že generál musí být úředně ve vedení aby bylo vše podle imperiálních regulí, se mu moc nelíbil. A podle generálova pohled nebyl sám.

"Úkoly jsou následující. Yae'l se půjde blíže seznámit se sourozenci Feryelovými a podpurným vědeckým týmem a zkusí zjistit co nejvíc o účelu cesty. Hlášení mi podáš co nejdříve. Alistere, ty půjdeš se mnou na můstek zjistit cíl naší cesty a si mezitím promluvím s admirálem o posloupnosti vedení." řekl rozodně generál a vyrazil směrem k turbovýtahu.
Yae'l tím nevypadal moc nadšený, ale chápal, že se svými znalostmi je na to nejvhodnější kandidát. Pokynul ti hlavou a vydal se směrem do provizorní laboratoře. Tebe čekala cesta na můstek spolu s tvým otcem.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Elinor Rahl »

Tasler, hangár

...ty to nevíš? Myslel jsem, že si jen necháváš informace pro sebe.

V očích na zlomek vteřiny probleskne jiskřička šoku. Celou dobu jsem byl přesvědčený, že generál bude o týmu vědět první poslední, stejně tak o účelu cesty. Táta měl nad věcmi vždycky kontrolu, nikdy neztrácel přehled...
Buď se něco změnilo, nebo to, co se snažím předstírat před lidmi, je taky předstírání, pouze na vyšší úrovni. Nejspíš platí oboje, čistě podle odhadu pravděpodobnosti.

Přizpůsobím krok otcovu, zlomkové povolení sebekontroly rychle mizí. Snažím se nemyslet na otázku, kterou bych rád položil, prosté a jednoduché - co se stalo? Co se děje? Je to hodně dlouho, co jsem si troufl se na něco podobného generála zeptat. A nemyslím, že by uvítal návrat k starým republikovým časům zrovna v téhle situaci.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Phate »

Tasler, hangár:

Kabina turbovýtahu se neslyšně pohnula směrem vzhůru. Generál mlčel a vypadal duchem nepřítomen. V kamenné tváři se dalo jen těžko vyčíst současné rozpoložení, které vzhledem k faktům nemohlo nikterat dobré.
"O Taraelovi jsem se dozvěděl až po nalodění. Stejně jako vy a ostatní na palubě. V oficiálních rozkazech nebyla ani zmínka o našem úkolu." řekl po chvíli. Neznělo to ani tak jako vysvětlení pro tebe, jako spíš pro něho. Vedení na Korribanu bylo v posledních týdnech poměrně zmatečné jak se různě postavení Sithští důstojnící snažili dostat výš v potravním řetězci Impéria.
Tím bohužel trpěli i ti, kteří své místo měli pevně dáno.
"Počkej jak se na našeho vědátora bude koukat admirál." dodal ještě když kabina dosedla do úzavěru záklopek v zadaném patře. Zbytek cesty na velitelský můstek probíhal mlčky a v rychlém tempu.

Když se otevřely dveře můstku, viděl jsi stát admirála uprostřed obklopen novými cestujícími. V obličeji byl rudý, jako by právě přestal křičet. Na tak vyrovnaného muže to byl poměrně zvláštní pohled. Tarael se svým ochráncem stál dokonale narovnán a v obličeji měl klidný úsměv, který admirála dopaloval ze všeho nejvíc. Kusk stál metr za ním s rukou položenou na jílci svého meče.
"Á výborně, Gale. Zrovna jsem admirálovi sdělil dodatečné rozkazy a plán naší cesty. Určitě bude tak ochotný a sdělí vám podrobnosti. Já se zajdu podívat jak pokračují práce na mé laboratoři." řekl klidným, vyrovnaným tónem, ale ze žlutě zbarvených oči mu šla jasně vyčíst povýšenná radost.
Otočil se na patě a následovaný Kuskem opustil můstek. Admirál se ještě stále snažil uklidnit aby neztratil před svými muži zbytek důstojnosti.

"Co myslel těmi novými rozkazy?" zeptal se generál, když už admirál vypadal klidněji. Ten se posadil do svého křesla aby si trochu odpočinul. Za tak krátkou chvíli ho dokázal rozhovor se Sithem naprosto vyčerpat.
"Nevím co si ti nahoře myslejí, ale já si svou loď vzít nenechám." prohlásil rezolutně.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Elinor Rahl »

Tasler, můstek

Při pohledu na Taraelův úsměv zachovávám kamenný výraz. Jestli byla akademie k něčemu dobrá, tak pro studium podobných typů – od začátku do konce. Tarael byl sice v hierarchii vysoko nade mnou, navíc zjevně chráněncem lorda Malaka, ale pořád patřil mezi sithčata. Takové ty tvory, co v skupinkách nalítnou se porvat o účast na prestižní misi a pak tráví celou dobu předpřípravy snahou navzájem se zabít, demolováním Korribanu a tak vůbec.
Mimoděk jsem si vzpomněl na jednoho experta, který se tak zapletl do svých temných plánů na cestu k moci, až ho málem sežrali shyrackové. V zásadě jsem mu za to byl vděčný, jeho nezáviděníhodná situace posloužila jako dokonalá výmluva, proč si to s dobrovolnou účastí na plánované akci rozmyslet. Takové – „sice bych strašně rád demoloval neznámé hrobky v údolí a snažil se navzájem zabít s lidmi, s kterými bychom si měli krýt záda, ale jsem voják, takže radši zachráním spolubojovníka před potvorami a dostanu ho do Dreshae… užijte si zbytek dne“. Mimo jiné, skvělý způsob, jak získat nepřítele.
V tomto duchu se nesla většina akademických akcí, takže později jsme se je i s Yae´lem naučili ignorovat.
Zjištění, že by šlo v zásadě o dobrou přípravu na život, zbouralo pár zbývajících dětských iluzí. Jo, idioti se najdou všude. I ve velení. Když už nesu nepříjemné dodatečné rozkazy, nevystupuju, abych si proti sobě poštval co největší část posádky. Nic není tak kontraproduktivní, jako někoho z nových podřízených cíleně provokovat a ponižovat.
Pokud člověk nevede svou jednotku jako první z rovných, není schopný působit jako vzor a nestojí za svými vojáky a nestará se o ně, nemá právo velet. Vlastně jediné, na co má právo, je nehoda. Nezdálo se, že by to Taraelovi kdy kdo vysvětlil.

Prostě sithčata na palubě!

U Horena a spol. to bylo otravné. U Taraela… děsivé. Těžko říct, jestli víc samo o sobě, nebo tím, že někdo horenovitého typu se dokázal úspěšně dožít dospělosti a zaujmout mocensky významnou pozici v sithské hierarchii. V rámci řádu mystických žvástů – OK. Ale bude muset rychle pochopit, že v armádě platí jiný systém, jiná pravidla, a sithský řád udělá nejlépe, když se drží stranou, pokud není schopný fungovat vojenským způsobem.
Tarael se choval způsobem, který se dal interpretovat jediným způsobem. Válka.
Rychlým pohledem zkontroluju tátu. Uvědomuje si to mnohem líp než já, předpokládám, i se všemi omezeními a možnostmi. Neměla by to být moje starost. Drží se výborně a bude v pořádku. A já budu muset dohlédnout na Yae´la a neustále si hlídat myšlenky a emoce.

„Admirále,“ promluvím co nejklidněji. „Jak zněly ty rozkazy? Co je cíl cesty?“
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Phate »

Tasler, můstek:

Admirál potřeboval ještě chvilku aby se uklidnil a utřídil si myšlenky a zejména další postup. Nyní vypadal úměrně svému pokročilejšímu věku, ale brzo tuto fazónu setřásl a opět se napřímil.
"Podle nejnovějších rozkazů od lorda Malaka, jste velitelem celé lodi vy generále. Mí muži a já spadáme pod vědecký tým s tím rudým xichtem v čele. O postavení vašich učedníků nic neříkal, takže nejspíš zůstává stejné." řekl klidnějším hlasem a podíval se na generála.
Ať už to admirál viděl jak chtěl, dosazením sithského mistra do vedení byl logický krok pokud chtělo Impérium upevnit své vojenské postavení. To ovšem nebylo to co admirálovi vadilo. Fakt, že se bude muset řídit rozkazy nějakého vědátora se mu vůbec nzamlouvala.

"A co se naší cesty týče, nebude mít nic společného s bojem proti republice. Za šest hodin, po nalodění vešeré posádky a vybavení, odlétáme na Dathomir." dodal ještě aby shrnul veškeré informace, které mu byly Taraelem poskytnuty.
"Ukažte mi souřadnice pro hyperprostorový skok na Dathomir." zavelel generál k důstojníkovi obsluhujícímu navigační počítač Tasleru.
Zanedlouho se vám ukázala trasa vedoucí z Korribanu na Dathomir a přibližná délka cesty čítající 35 standardních hodin.
"Dathomir...O účelu naší cesty se Tarael nezmínil?" zeptal se generál admirála lehce zamyšleným tónem.
"Ne, účel cesty je tajný a spadá striktně pod vědeckou výpravu." odpověděl promptně Ponkel a zadíval se na holografický výpočet trasy.

"Alistere, dojdi pro Yae'la. Poslechneme si co zjistil." rozkázal Tiergen aniž by se na tebe otočil.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Elinor Rahl »

Tasler

Krátce zasalutuju a vyrazím směrem k hangáru a laboratoři, kde bych měl Yae´la potkat. O Dathomiru jsem nikdy předtím neslyšel, ale čistě na základě odhadu Taraela to musel být pěkně nepříjemný svět. Nebo spíš… planeta poskytující sithstvu mnohé možnosti, ale tohle byla svým způsobem synonyma.

Stávající situace, respektive rozsah změn, mi hlodaly v hlavě. Malak byl ve válce, věděl, jak armáda funguje – přesto se neobtěžoval poskytnout svým lidem aspoň základní přednášku na téma „jak být úspěšným velícím důstojníkem“. Jako by jej podobné věci ani nezajímaly, což bylo u učedníka lorda Revana… pozoruhodné? Nešlo ani zdaleka o to správné slovo.

A ne. Tohle není „velitelem celé lodi jste vy“. To je – „my můžeme všechno a neneseme zodpovědnost za potenciální průser.“

V kombinaci s tím, co všechno spadalo pouze pod vědecký tým, se to jinak interpretovat nedalo.

Jo, tahle cesta bude dlouhá.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Phate »

Tasler, útroby:

Okamžitě jsi vyrazil z můstku směrem zpět k hangáru. Skoro to vypadalo, že tuto trasu už nikdy nezapomeneš. O to rychleji jsi se dostal až ke kabině turbovýtahu, který tě rychle svezl až do hangáru, který se nyní hemžil vojáky a důstojníky, kteří organizovali přesun jednotek na ubikace. Naloďování bylo stále v plném proudu, aby se stihl časový plán odletu.

V hangáru jsi se moc nezdržoval abys nezavázel v cestě a co nejrychleji našel svého kolegu. Prošel jsi několikery bezpečnostní přepážky až ke dvěma hangárům vyčleněným pro vědecký personál. V prním hangáru, kam jsi nahlédl byly pouze vyskládané bedny s nějakým vybavením.
Když jsi přešel kousek dál aby jsi se podíval do druhého vyhrazeného hangáru, spatřil jsi hemžení pomocníků vědeckýého týmu, kteří rozestavovali a montovali nejrůznější techniku, chemické sady a podobné, tobě neznáme, věci. Byť jsi to předpokládal, Tarael se svým nohsledem tu nebyli. Všechno řídili sourozeni Feryelovi, kteří zrovna ječeli na nebohou ženu, která upustila bednu se skleněnými nádobami.

Yae'l stál na druhém konci poměrně rozlehlého hangáru, který byl ten téměř zařízen jako prvotřídní laboratoř. Byl opřený o jeden z pultů a povídal si malou blonďatou ženou, která na něm mohla oči nechat. Poznal si v ní další členku podpurného vědeckého týmu, který v tuto chvíli spíš sloužil jako tým technický.
Jakmile Yae'l zaregistroval tvou přítomnost v Síle, uklonil se a okamžitě vyrazil za tebou. Prošel kolem twi'leckých dvojčat, která si ho nevšímala a nadále buzerovala své podřízené. Ani on jim nevěnoval moc pozornosti.

"Ahoj, děje se něco? Myslel jsem že si s generálem na můstku. Zjistili jste něco o našem úkolu?" vychrlil ze sebe okamžitě aby mu něco neuteklo.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Elinor Rahl »

Tasler

Na to, že to má být vojenská loď… přelétnu pohledem po nově vybavovaných laboratořích a zadoufám, že nebudou z hangárů expandovat do dalších prostorů. Ani se nesnažím odhadovat, co a k čemu přesně to bude, až to bude. Místo toho pátrám v zdejším organizovaném svinčíku po Yae´lovi a tak nějak předpokládám, že se zde bude cítit jako ryba ve vodě.

„Nerad ruším, ale generál s tebou chce mluvit,“ odpovím na první část jeho dotazu a zamířím ven, s tím, že počítám, že půjde za mnou. Počkám chvíli, až je laboratoř bezpečně za námi, a konečně odpovím na tu druhou část.

„ Cílová destinace je Dathomir. Došlo ke změnám ve velení, loď spadá pod generála, posádka lodi pod vědecký tým a účel spadá striktně do kompetence vědeckého týmu taky. A podle všeho z rozhodnutí Darth Malaka.“

Slovní spojení „vědecký tým“ řeknu stejným způsobem, jaký byl na Korribanu vyhrazen pro „uctívače Horenovy“. Jako stručné shrnutí by to mohlo stačit. Na podrobnější rozbory jednak nemáme cestou na můstek čas, jednak se v tom v tuhle chvíli nechci podrobněji hrabat, ne, dokud neuslyším výsledky Yae´lova pátrání.

„Co jsi zjistil ty? Případně, co dedukuješ z toho, co přesně tam instalují?“

Tak nějak předpokládám, že nic, krom vypovídajícího faktu, že s úkolem je obeznámen výhradně Tarael, případně Tarael a jemu blízký kroužek, a naprostá většina vědců netuší… nic. Od odpovědi na druhou otázku jsem si sliboval podstatně víc vypovídajících hodnot?
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Phate »

Tasler, útroby:

Yae'l tě poslušně následoval z laboratoře a pro jistotu se ohlédl jestli někdo neprojevuje více zájmu než by bylo zdrávo. Všichni byli zabraní do své práce a vás dvou si vůbec nevšímali. Malá blondýnka se kterou tvůj kamarád mluvil se vrátila k instalaci něčeho co vypadalo jako laserový mikroskop.

Při zmínce o změně velení se Yae'l zamračil. I jemu došlo, že generálovo vedení je jenom formalita a že celou tuhle srandu řídí Tarael a jeho vědecký tým.
"Co z toho plyne pro nás? Furt máme pod palcem pozemní jednotky, nebo se pole naší působnosti rozrostlo i na posádku lodi?" chtěl vědět Yae'l, který ze všech těch změn nebyl o moc nadšenejší než ty. Rád znal své místo a povinnosti i přes fakt, že se občas ani jedním neřídil.
"Jestli nám bude velet tenhle sithskej mozek...Kterej mimochodem neni jenom věděc, ale taky poměrně hodně citlivej k Síle." poznamenal bokem zatímco jste si to štrádovali zpět na můstek.

"Zjistil jsem toho dost málo. Feryelovi se se mnou odmítli bavit kvůli "našlápnutému rozvrhu" a většina pomocnýho týmu ví naprosto kulový proč jsou tady, nebo co konkrétně je čeká. Bylo jim jen řečeno, že maj Taraelovi vyjít vstict a bejt mu co nejvíc nápomocný." zhodnotil obeznámenost většiny týmu. Z toho vycházelo, že jediní kdo ví co se bude dít byli twi'lekové, sithský Sith a přerostlá ještěrka.
"Vybavení je celkem standardní pro každou laboratoř, která se zabejvá biologií. Seznam všech látek co přivezli mi nikdo nechtěl dát a v oficiálním hlášení neni, takže z toho taky nic nevíme, ale ty klece...klece."
Yae'l se zastavil v polovině chodby vedoucí k poslednímu z turbovýtahů, který na vás čekal při cestě na můstek, až do něj vrazil voják, který šel za vámi.
"Promiňte pane, nedával jsem pozor." omluvil se spěšně, zasalutoval a rychle odběhl. Yae'l jako by si toho ani nevšiml stále stál a vypadal jako droid s přehlcenou pamětí. Kdyby takhle stál ještě chvíli, určitě by se mu z uší začala linout pára.
"Alistere já asi vim proč letíme na Dathomir." řekl lehce vystrašeným tónem, jaký jsi u něj ještě v životě neslyšel.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Elinor Rahl »

Tasler

„Naše místo nikdo neupřesňoval, podle admirála by mělo zůstat stejné. Což v praxi znamená, že asi budeme k ruce vědeckému týmu.“

Chce to ještě větší sebekontrolu. Uvidíme, jak dlouho to budu zvládat, zvlášť jestli bude situace pokračovat stejným tempem do háje, jako pokračuje. Zhluboka se nadechnu, protože je tu něco, co bych měl říct, a opravdu se mi do toho nechce.

„A mimochodem, co jsem říkal ve výtahu, když tu ještě nebyl Tarael, platí, jestli chceš. Je to moje chyba, že tě sem převeleli. Navíc jsi ten lepší a perspektivnější učedník. Fakt bys neměl dělat věci, co by tě mohly v Síle odrovnat.“

Zároveň se snažím nedávat ani trochu najevo, jak moc si přeju, aby toho Yae´l nevyužil. Nezdálo se, že by tomu zatím věnoval pozornost, každopádně povinnost byla naplněna. A pak z Yae´la vypadne to, co z něj vypadne, způsobem, který rozhodně nevěstí nic dobrého.

„A to?“
Myslím, že zrovna ten tón u mě Yae´l taky ještě nezažil. Orientačně připomínal ten, s kterým jsem ho po finálním akademickém souboji s přisluhovači Horena poslal na marodku se nechat ošetřit. Jen byl několikanásobně chladnější, ostřejší a svým způsobem... vyčkávací.
Předem mi bylo jasné, že se mi to, co uslyším, nebude líbit, a Síla přecvakla mozek do pohotovostního režimu „bude potřeba řešit hodně velkej průser, a to víc než na sto procent“.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Phate »

Tasler, útroby:

Tvůj tón s jakou jsi položil otázku jen potrhoval co Yae'lovi právě vytanulo na mysli. Chvíli nic neřikal a snažil se utřídit myšlenky. Potom opustil funkci živé sochy a přidal do kroku směrem k turbovýtahu. Celou cestu nic neřikal a počkal až se za vámi zavřou dveře.
"Co vim tak na Dathomiru neni nic zajímavýho až na jeden fakt. Je to přirozený prostředí Rancorů. A co by mohlo na takovym šutru s atmosférou mohlo zajímat sithskýho vedce jako je Tarael, když ne Rancoři. Těch energetickejch klecí je tam šest. Čtyři malý a dvě velký. A když řikám malý, nemyslim takový co bys do nich chytal divoký gizky." řekl konečně co ho v chodbě napadlo a co podlě něj bylo nejpravděpodobnějším cílem vědeckého týmu. Věděl, že snahy Sithského řádu se již mnohokrát zaměřovaly na zotročení podobných divokých zvířat. A cvičený rancor pro ně musel být velmi lákavou hračkou.
"A co se týče tvojí nabídky, platí co sem řek." dodal ještě trochu klidnějším hlasem. "Navíc, jestli mám pravdu, tak se možná nějakejch pokusů ani nedožijem." zavtipkoval nakonec těsně předtím než se otevřely dveře na můstek.

Admirál s tvým otcem tu stále byli a něco řešili sklonění nad jednou z konzolí s daty o planetě Dathomir. Jakmile vás zaregistrovali, okamžitě všeho nechali a vydali se k vám. Yae'l se uklonil a vylíčil velitelům co zjistil a na co usuzuje podle místa určení a vybavení v druhém hangáru.
"Rancoři na palubě? to nemůžou myslet vážně!" začal admirál opět běsnit a rozčilovat se. Každý kdo aspoň trochu tušil co jsou rancoři zač by na jeho místě reagoval stejně. Generál o tom přemýšlel a přitom se díval z průzoru můstku na ostatní lodě na orbitě.
"Co si o tom myslíš ty Alistere?" zeptal se tě nakonec stejným tónem jako ti předešlého dne radil při tréninku.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Elinor Rahl »

Tasler

Takže rancoři. Dobře.

Mimoděk se zamračím. O rancorech jsem, na rozdíl od Dathomiru, slyšel. Jejich odchyt rozhodně nebude hračka, ale když vynechám takové pragmatické otázky, jako čím je Tarael hodlá krmit a co přesně s nimi dělat a na jak dlouho se celá akce plánuje, stále ještě jsou to rancoři a jejich experiment nevybočoval z poměrně běžných sithských zálib.
A právě to mi přišlo skutečně divné. Otec během mandalorianských válek úzce spolupracoval s lordem Revanem a v koordinaci s onderonským generálem Vakluem zorganizoval převrat na Mandaloriany ovládaném Onderonu a spoluorganizoval celou dxunskou kampaň. Tohle rozhodně nebyla kvalifikace pro velení lodi na v zásadě banální vědecké výpravě. Pokud impérium fungovalo tak, jak mělo, tak to nedávalo smysl, tenhle postup mi spíš přišel značně republikový.

Během Yae´lova vysvětlování se držím stranou, nemám, co bych k tomu mohl dodat, a raději se snažím zanalyzovat události z Korribanu. Samozřejmě, můj úhel pohledu byl dost omezený, ale… ale co kdyby „sithčata“ byla skutečně přesně to, co Impérium považuje za svou budoucnost?
Radši jsem se tou myšlenkou rozhodl víc nezabývat, to bych pravděpodobně zbledl jako Yae´l, když přišel na rancory. Generálova otázka přišla právě včas.
„Že rancoři nejsou hlavní problém, spíš nepříjemnost, kterou ale stejně budeme řešit až na Dathomiru. Navíc Tarael nepůsobí jako sebevrah a sotva je nechá pobíhat po palubě. Problém vidím ve vyčlenění nejnovějšího typu lodi a důstojníků se zkušenostmi z předchozí války z invaze a jejich vyčlenění coby podpory v zásadě soukromého výzkumu sithského vědce. V zásadě soukromého proto, že tohle opravdu nevypadá na vývoj zbraně, která by mohla pomoci snadněji vyhrát válku.“
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Phate »

Tasler, můstek:

Když jsi skončil, všichni tři, kteří stáli před tebou zamyšleně přikyvovali. Zejména Yae'l, kterému vojenské akce takřka nic neříkaly, nyní došlo, že je celá posádka úplně nové lodi s vedením ostříleného generála poslána chytat rancory u kterých nebude snadné je přimět plnit Sithskou vůli, zatímco je invaze do republiky v plném proudu.
"Pokud je ovšem lovení divé zvěře jediným úkolem vědeckého týmu." promluvil po chvíli a snažil se v hlavě sesumírovat poznatky sesbírané v provizorní laboratoři, ale nic z toho co doposud viděl mu nenapovědělo co jiného by mohl Tarael zamýšlet.

Koutkem oka jsi viděl, jak několik lodí stejného typu jako Tasler a několik těžkých bitevníků třídy Centurion pomalu nabíralo směr pro vektor skoku do hyperprostoru. Chvilku na to jich většina zmizela. K Tasleru stále mířilo několik transportérů a nákladních lodí, ale vypadalo to jako poslední várka.
Průlet dvou stíhaček okolo průzoru tě vrátilo do reality.

"Budeme se řídit rozkazy a hrát Taraelovu hru dokud nezjistíme co přesně se chystá na Dathomiru dělat." rozhodl generál. Admirál si pro sebe něco zamumlal a odkráčel ke dvěma důstojníkům, kteří se starali o průběh naloďování.
"Vypadá to, že loď je téměř plná a našemu odletu nic nebrání. Až skočíme do hyperprostoru, počkáte na mě v tréninkové místnosti na důstojnické palubě. Je třeba zjistit co ve vás opravdu je. Nezapomeňte si meče." dokončil generál a oběma se uklonil. Poté následoval admirála aby zjistil za jak dlouho bude Tasler moct odlětět.

Zůstali jste s Yae'lem na můstku a pozorovali cvrkot konzolí a neuspořádaný pohyb posádky.
"Skočim si před tréninkem na ošetřovnu s tou rukou, sejdeme se později." řekl Yae'l, poplácal tě přátelsky po zádech a vydal se směrem k nejbližšímu lékařskému droidovi.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“