Výcvik Pro Ael Taff

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Výcvik Pro Ael Taff

Příspěvek od Jordi Linx »

Soustava Zeltros, Na orbitě za druhým měsícem:(29 ABY)
Byla to sotva hodina, co jste dorazili na orbitu druhého měsíce Zeltrosu. Kdysi planeta proslula zábavou a užíváním si, kde všude to bylo možné, nyní další oběť Yuuzhan Vongské války. Drsný konflikt, který byť v porovnání s Občanskou válkou byl ještě krátký, přesto však vyčerpával zdroje a síly mnohonásobně vyšším tempem. Bitvy byly lítější a lidé zoufalejší, čísla mrtvých rostla do závratných výší, že i císař by se musel stydět za to, jaký byl amatér.

Závažnost časů si vyžadovala i kritičtější kroky a proto jsi ty, patnáctiletý padawan Nového Řádu Jedi, byl nyní přítomen na této misi. Věk, který by za starých dob znamenal automaticky doprovod mistra, jenž však v těchto dobách mohl zaručit lístek do plné akce. Nejvýraznějším příkladem toho byl útočný tým na Myrkr, jehož se před nějakou dobou účastnili jedinci jen o málo starší, než jsi byl ty sám. A protože galaxie potřebovala pomoc, kde se dalo, musel jsi jít do akce.

Tvůj úkol však přesto zněl relativně jednoduše - tedy alespoň z hlediska teorie. Dostat se na Zeltros, spojit se s místní skupinou povstalců, předat jim zásoby a nějaké vybavení a posléze odsud odvézt dvě osoby významné důležitosti, které neměly dojít újmě, jinak by tím mohl být Zeltros výrazně ochromen a stejně tak i morálka jeho obyvatelstva.
Zdá se, že ta hlídka byla ojedinělá a jen doprovázela ten frachťák. Mám už vymyšlenou trasu, kudy se dostaneme na povrch, aniž by se o nás dozvěděli,
vyrušil tě ze zamyšlení Flint Stakel, který pilotoval starší frachťák, na jehož palubě jste se nacházeli. Cílem bylo dostat se na povrch, přistát někde poblíž hlavního města a v něm ses měl sejít se svým kontaktem. Potkávací body byly vždy mezi osmou a devátou hodinou místního času a to buď večer nebo ráno u fontány na modrém náměstí oslav. Podle mapy v datapadu jsi tušil, kudy se tam dostat. V plánu dále bylo domluvit předání materiálu a poté vyzvednutí osob pro přepravu a následně odcestovat zpět do bezpečnějších oblastí poblíž Hapesu, odkud jsi vyrážel.
Tvým hlavním úkolem bylo tohle všechno řídit a chránit jak zásilku, tak poté pasažéry - kteří byli vlastně hlavní důvod tvé účasti. Jedna z osob by dokonce měla mít nějaký šlechtický titul, ale tady se ti už detailů nedostalo.
----------------------------------
Takže, co bych rád viděl v tvém prvním příspěvku - máš tu možnost reagovat na dění války, kterou prohráváte a její výrazně zubožena galaxie. Můžeš reflektovat na své první ostřejší samostatné nasazení, nad svým úkolem i třeba některým nedostatkem informací. Neboj se pohrát si s emocemi či nějakou logickou úvahou. V prvním příspěvku máš zatím relativní volnost a potom dle tvé hry ti budu pomáhat, nebo tě zkoušet usměrňovat podobnými příspěvky pod těmi herními. Když ode mě žádné neuvidíš, tak je to jen dobře a znamená to, že nemám potřebu tě nějak připomínkovat :)
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Ael Taff
Učedník
Učedník
Příspěvky: 7
Registrován: 07.8.2013 13:26:48

Re: Výcvik Pro Ael Taff

Příspěvek od Ael Taff »

Soustava Zeltros, Na orbitě za druhým měsícem:
Utrpení a smrt
To jediné mě napadlo, když jsme doletěli na orbitu jednoho z měsícu planety Zeltros. Yuuzhan Vongové pořáží Novou republiku na všech frontách. Dochazí zásoby, vojenská síla, Coruscant, střed a symbol Staré i Nové republiky padl už před dvěma lety a nikomu se zatím ještě stále nepodařilo přijít s nápadem, jak tuhle válku vyhrát. Jsem z toho plný pocitu beznaděje a zároveň i vzteku. Vzteku z toho, že nemůžu nic udělat, abych je zastavil a ukončil tak utrpení , které tahle válka přináší. Začínám cítít jak se mi z toho všeho vaří krev v žilách.
"Aele buď v klidu a zhluboka dýchej....nejsou žádne emoce, je pouze mír"
říkam si pro sebe a snažím se přitom zhluboka dýchat. Ale moc mě to neuklidňuje. Možná jsem jen nervozní, že jdu na svojí první misi sám. Mám obavy, že to nezvládnu a díky tomu třeba selže pokus zachránit planetu a možná první krůček k poražení Yuuzhan Vongů.
"To se nesmí stát, musiš se soustředit"
snažím se zahnat pesimistké myšlenky, které se mi neustále zjevují na mysli. Kdyby to byla tak důležitá mise, určitě by neposlali padawana se základním výcvikem, ale zkušeného jedie. A možná ne jednoho. To ale zjistím, až se s těmi osobami setkám osobně a dozvím se co jsou zač. Teď nemá smysl o tom přemýšlet a rozptylovat se tím. Nedařilo se. Najednou, v nekonečném toku všelijakých myšlenek o mé misi, válce, Novém Řádu Jedi, Republice, na mě promluvil pilot frachťáku, že vymyslel cestu jak nás dostat blízko k hlavnímu městu a nevzbudit pozornost nepřátelksých vojsk,
Už bylo na čase
A můžu znát cestu té trasy?

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik Pro Ael Taff

Příspěvek od Jordi Linx »

Soustava Zeltros, Na orbitě za druhým měsícem:
Už se to zdálo skoro jako nekonečný boj, byť od počátku války uplynuly "pouhé" čtyři roky a nějaký ten měsíc. Poraženecká nálada, jak to definoval jeden z Jediů na vaší dobře utajované základně, byla v tomhle bodě možná i větším nepřítelem, než samotní Vongové. Její existence se navíc nedala popřít, vždyť nejedna planeta uvažovala o tom, že by se Vongům vzdala, zavrhla technologie, droidy a dobrovolně se stala součástí jejich říše. Nicméně jsi dobře věděl, že i Vongy jejich vítězství stála draho a měli značné ztráty, které prostě nemohou donekonečna nahrazovat.
Jistě, tady ve vesmíru není mnoho co řešit. Udělám dvě, tři kolečka okolo měsíce a pak se setrvačností nechám vystřelit směrem k planetě a část cesty hodlám letět jenom takto. Sníží to šanci na odhalení emisemi a podobně, i když nevím, jaké Vongské techy, teda biotechy, tam mají,
naznačil pilot a s trochou ironie se opravil u označení vongské technologie. Nedělalo ti problémy poznat, že Flint Stakel byl zapřísáhlým odpůrcem Vongů a svůj blaster by za žádnou hůl, brouky nebo něco podobného nevyměnil.
Cesta by nám takhle ale trvala docela dlouho a tak budu pravidelně přidávat motorem trochu do setrvačnosti - vždy na krátké okamžiky, aby se to nedalo zachytit. Počítám, že během hodiny dorazíme k orbitě, v níž už se schováme mnohem líp. Tam okamžitě slétnu co nejníže povrchu a těsně nad ním potom zamířím ke kraji lesa. Podle starých map, tam je několik mýtin, kde budu moci přistát a zamaskovat loď, zatímco ty budeš plnit svůj úkol ve městě,
pokračoval dál ve vysvětlování a pomohl si rukou, když znázorňoval, že poletí opravdu nízko.
Můžeš být klidně celou cestu tady jestli chceš, nebo se připravovat, meditovat, či co dalšího vy Jediové děláte,
pousmál se vřele a začal se chystat na provedení svého kousku.
-----------------------
Zatím to vypadá dobře, takže teď jenom organizačně - máš zhruba hodinu na to si připravit věci a sebe samotného na úkol, nebo je můžeš strávit jinou libovolnou činností na palubě lodi a to včetně sledování přiblížení a podobně.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Ael Taff
Učedník
Učedník
Příspěvky: 7
Registrován: 07.8.2013 13:26:48

Re: Výcvik Pro Ael Taff

Příspěvek od Ael Taff »

Soustava Zeltros, Na orbitě za druhým měsícem:
Flint mi pověděl svůj plán a ani na chvilinku jsem neměl pocit, že by to nemělo vyjít. Přístání, pokud bude probíhat dle plánu, by mělo trvat asi hodinu, a abych ten čas využil smysluplně, rozhodl jsem se pro jednoduchou meditaci a cvičení.
Flinte, jestli ti to nebude vadit, půjdu do nákladového prostoru. Až se budem blížit k místu přistání, houkni na mě interkomem. Děkuji.
Pilot se na mě podíval a s lehkým úsměvem kývnul hlavou na souhlas, pak se otočil zpět a věnoval se řízení. Je to sympaťák a jsem rád, že zrovna on mě doprovází na mé první misi. Moc ho neznám, ale mám z něj dobrej pocit. Snad budeme mít čas se blíže seznámit. Zvednu se ze sedadla kopilota a pomalým krokem vyjdu z pilotní kabiny přes úzkou chodbu do kruhovité místnosti zhruba čtyři metry v průmeru dlouhé. Místnost má ve středu šedivý kulovitý stůl s holoprojektorovou kamerou a par židlí. Z místnosti vedou další tři cesty. Jedna ke kajutám, druha k nákladovému prostoru a tou třetí bych došel ke kuchyni a zdravotnickému sálu. Scházím po točivých schodech a po své levici vidím nákladový prostor. Ideální místo na cvičení. V nákladovém prostoru je několik velkých neoznačených beden, zachycené velkými háky ke stropu i podlaze. Vzadu je pár skříní s nářadím pro nejnutnější opravy. Vzal jsem si znich vibroklíč, nějaké staré železné tyče a pár skoro rezavých středně velkých krabiček. Rozeskládal jsem je v řadě jednu vedle druhé a sednul si na zem přímo naproti nich. Chodidla se mi vzájemně překrývaly a ruky jsem měl položené na kolenou. Snažil jsem se vyčistit si mysl a na nic nemyslet, nechat se prostoupit Silou a zvednout každou jednu položenou věc v řadě předemnou a současně se jich pokusit udržet ve vzduchu co nejvíc.
Po několika vteřinách zvedám první předmět. Vždy když se spojím se Sílou, je to jako kdybych stál nohama pevně na zemi a přitom byl i ve vzduchu, nic neviděl, ale všeho se dotýkal. Je to tak uklidňující.
Není vášně, pouze klidu
probíhá mi hlavou. Při mém treninku na akademii jsme si říkavali kodex často. Je to pravidlo, omyl, ne, je to základ života rytířů Jedi, podle kterého by se měl Jedi chovat a jednat. Naučit se ho je jednoduché, ale pochopit ho, je
mnohem složitější a každý ho může vnímat jinak. Některým se i za celý život nepodaří zjistit jeho pravý význam. Otvírám oči a vídím před sebou šest levitujících předmětů kroužících v elipsách kolem mě. Cítím cukání koutků úst, jak se snažím potlačit úsměv z mého malého úspěchu.
Blížíme se k přístáni na planinu hned za hlavním městem
vyhrkne nahlas Flint z interkomu. Z leknutí rázem všechny věci sebou třískly o zem a já, jako bych se znova posadil.
Co to?. To jsem se ... ?
Zaženu myšlenku na to, že jsem měl pocit jako by jsem se vznášel, postavil jsem se a v rámci posledního tréninku jsem Silou zmáčkl na vzdálene protilehlé zdi tlačítko interkomu a zakřičel.
Už jdu nahoru, jsem tam za vteřinku
Věci jsem nechal ležet tam kde byli a poklusem sem se vydal zpět do pilotní kabiny. Pořád mi však vrtalo hlavou to co se stalo, nebo co jsem si aspoň myslel, že se stalo. Nějak mi vyhládlo, tak jsem cestou ještě navštívil kuchyň a vzal si sebou sušené maso. Přícházím úzkou uličkou k pilotní kabině, když už v tom na mě Flint volá
Pojd mladej, hejbni sebou, už co nevidět budem na zemi.
A jak říkal, tak bylo. Ani jsem nestih sednout do sedadla, dožvýkat svoji masovou tyčinku a už Flint s neuvěřitelnou ladností a lehkostí přistával na velké planině, ze které šlo vidět na hlavní město.
Tak jsme tu
s podrážděným hlasem zvolal, mezitím co jsem si prohlížel okolí.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik Pro Ael Taff

Příspěvek od Jordi Linx »

Zeltros, Nedaleko místa přistání:
Když tě Flint vyrušil z meditace, ani sis neuvědomil, kolik vlastně uplynulo času. Při cestě po schodech nahoru jsi zaznamenal menší zakolísání, což nejspíše znamenalo průlet horními vrstvami atmosféry. Při běžném letu se to nestávalo, vy jste nicméně museli proletět určitými body rychle a tak šel komfort stranou.
Než jsi dorazil do kokpitu, tak jsi se ještě stavil pro něco na zub v jídelním automatu, což vyplnilo zbývající čas před přistáním. Jakmile jsi tedy konečně vkročil do kokpitu, loď měkce dosedala a tys mohl skrz čelní průzor zahlédnout hustý lesní porost v okolí. Dosedali jste na menší mýtině, kde bylo ještě trochu prostoru okolo, nicméně krytí vám poskytovalo okolí více než dostatečné a s trochou zamaskování z venčí se vyhnete odhalení do doby přímého kontaktu.
Jsme tu, teď vyrazím zamaskovat loď a ty by ses asi měl vydat na cestu. Řekl bych, že s trochou svižnějšího tempa bys mohl dorazit ještě k večernímu termínu, takže by se nemuselo čekat do zítřka a vše by mohlo proběhnout rychle,
navrhnul Flint a dokončoval přistávací procedury, do nichž spadalo vypínání některých systémů a přepínání ostatních do pohotovostního režimu.
Netrvalo mu to příliš dlouho a už se chystal vyrazit ven přes skladový prostor, kde měl připravenou maskovací síť.
A ještě jedna věc - když s nimi budeš domlouvat předání, tak jako místo domluv jinou mýtinu, ne tuhle naší. Kdyby se něco podělalo, tak bych nerad, aby to bylo přímo u lodi a my měli problém s odvozem,
navrhoval ti ještě, zatímco jsi se mohl rozhodnout, jestli se k němu přidáš, pomůžeš mu a vyrazíš na ranní termín, nebo s sebou trochu hodíš a pokusíš se stíhat ten večerní.
------------------------
Musím tě upozornit, aby sis dával pozor na hraní za jiné postavy! Jiné postavy a popis prostředí spadá do funkce moderátora. Ber to celé tak, že tou postavou jsi ty a můžeš dělat jen to, co bys mohl dělat i v reálném světě za dané situace. Popis prostředí a okolí občas nechávám být, když to nijak nenarušuje děj hry, ale hru za jiné postavy nevidím rád a je to navíc proti základním pravidlům, tudíž na to pozor.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Ael Taff
Učedník
Učedník
Příspěvky: 7
Registrován: 07.8.2013 13:26:48

Re: Výcvik Pro Ael Taff

Příspěvek od Ael Taff »

Zeltros, Nedaleko místa přistání:
Přistáli jsme na mýtině obkloponé hustým lesním porostem. Po krátkém pohledu čelním průzorem lodi, jsem se vydal směrem ven z lodi. Když vyjdu ven z lodi, letmo se rozhlédnu po okolí, ale nic zvláštního nevidím.
A doufám, že ani neuvidím,
říkam si v duchu a v hlavě si mezitím přebírám všechny možnosti, které mám a snažím se vybrat tu nejvhodnější znich. Flint říkal, že kdybych si pospíšil, tak bych snad mohl ještě stihnout večerní setkaní a měli bychom to tak rychle za sebou, ale tahle možnost se mi moc nezamlouvá. Běžet někam naslepo, bez záložního plánu a promyšlení různých detailů, mě to přijde až příliš riskantní a poslední co chci je nějak ohrozit misi.
Flinte ja půjdu až ráno, pomůžu ti teď zamaskovat loď a pak bychom se mohli porozhlédnout po okolí, navštívit město anebo si jen tak sednout a na chvíli pokecat, pokud by se ti cthělo.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik Pro Ael Taff

Příspěvek od Jordi Linx »

Zeltros, Místo přistání:
Se svým dalším postupem jsi nerozmýšlel příliš dlouho - vlastně ti to zabralo jenom krátkou chvilku, aby ses rozhodl to zahrát na jistotu. Flint po tvém rozhodnutí jenom krátce pokývnul a rozhlédl se pořádně po okolí. Nakonec rukou ukázal na drobné čmouhy, které zanechaly přistávací trysky vaší lodi.
Dobře, můžeš nějak zamaskovat ty čmouhy od přistání, zatímco já přehodím síť přes loď a začnu ji upevňovat. Potom budeme muset najít nějaké roští a rozmístíme ho po síti, abychom tím maskování ještě o něco vylepšili. Kolega mi posledně říkal, že ho to zachránilo před tím, aby ho odhalili Vongové,
pokýval hlavou Flint a rozhodl se využít tvé pomoci. Čmouhy na zemi nebyly příliš velké, nicméně shora by mohly prozradit, že zde někdo přistál a odhalení by mohlo velice vážně narušit průběh vaší mise. I když dle dosavadních zpráv byla vongská přítomnost na planetě minimální, nicméně dozor nad místním obyvatelstvem měl někdo úplně jiný. Nicméně i tak tu probíhaly klasické protidroidí a protitechnologické nálady, které ústily v hromadné demolice, upalování a destrukci všeho mechanického. Jediné co se k vám však nedostalo byla totožnost skupiny spolupracující s Yuuzhan Vongy.
Co se týká prohlídky okolí, tak já se nehodlám vzdálit od lodi. Navíc jsem to neměl ani v popisu práci, ale pokud chceš, klidně můžeš jít na průzkum. Není vůbec špatný nápad zjistit si informace předem,
dodal nakonec ještě Flint, zatímco zajišťoval spodní konec sítě poté, co ji přehodil přes loď
---------------------------
Jak zamaskuješ stopy po přistání nechám na tobě, máš k dispozici klasickou louku a kraj lesa. Tohle je například jedna ze situací, kdy rád nechám hráčům prostor a jen vítám mírné přikrášlení při popisu okolí.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“