Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Needay
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 308
Registrován: 11.6.2011 17:07:28
Bydliště: In my own little hell

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Needay »

Coruscant, Ostrovítr

Rozumím, kapitáne.
Odvětil Brian, který jak se zdá myslí svojí práci opravdu vážně, nebo jenom nechce být Imperiálům vydán na milost tak lehce. To co droid odvedl opravdu dobře, bylo sehnání nového zboží. Nákladový prostor byl naplněn štosy krabic svázanými pevnými bezpečnostními popruhy. Čtyřkolka i s vozíkem byla zamknuta magneticky, takže při šílených manévrech nelétala místností, jako loď v turbulencích. Ještě než si stačil doběhnout do kabiny, reproduktory rozmístěnými rozumně podél celé lodě dával Plecháč na vědomí příchod dalších hráčů. Policejní jednotky vás neúprosně obklopovaly ze všech stran.

Rád vás vidím celého, na opravu humanoidů nejsem stavěn.
Oznámí droid jenž pomalu nestíhá svými končetinami tančit po klávesnici. Fotoreceptory několikrát zablikají.
Když už jsme u toho, pane, Twi´leka jsem nechal odnést na ošetřovnu, lékařský droid se pustil do zotavovacího procesu.
Usadíš se na své místo, do příjemného koženého sedadla. Otázku, jak se ti líbily manévry, se snažíš raději přeslechnout. Mezitím co převezmeš řízení, se tvůj droid pustí do žádaných výpočtů. Vyhlédneš ven. Uzříš, jak se střelec u horní zbraně vypořádal s druhým letounem.
Jsme již příliš vysoko, bezpečnostní složky se oddělily.
Kopilot okomentoval nepřátelský ústup. Nebylo však času na nějaké slavení, ještě vás čekala planetární kontrola. Kolik asi mohou poslat na rváče stíhačů? V toku myšlenek zpozoruješ blikající tlačítko, jedná se o hovor ze společenské místnosti. Plecháč jej přijme.
Co se to tam krucinál děje?
Optá se neznámí hlas.
V tom všem zmatku jsem vám zapomněl sdělit, že máme návštěvu. Nabral jsem pár pasažérů.
Obrázek


Uživatelský avatar
Zakantos
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 25.8.2013 19:29:47
Bydliště: DC
Kontaktovat uživatele:

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Zakantos »

Coruscant, Ostrovítr

Konečně se odpoutáme od povrchu a míříme vstříc orbitě a imperiálním lodím, které nás určitě nebudou chtít dobrovolně pustit pryč. Na to jsme nyní příliš velké hvězdy. Já tedy určitě. Ten záznam se mnou na vlajícím žebříku se nejspíš stane hitem. Tedy pokud svůj epický útěk zakončím přežitím. Jinak se stanu jen dalším pilotem, který zešílel a byl impériem odstraněn ze scény.

„Alespoň to. Ti imperiální parchanti ho v tom baru docela zřídili. Snad se z toho vylíže bez problémů,“ odvětím na Plecháčovu zprávu o stavu našeho přítele barmana. Přeci jen mi zachránil život. A takové věci na lehkou váhu neberu. Tak mu to snad alespoň takto dokážu částečně splatit. Otázka je, co se stane, až zjistí, že jeho bar dostal pořádně zabrat a že by nebylo moudré se do něj v nejbližší době vracet.

Brian si zatím vede skvěle a jeho dnešní skóre se zase o něco navýšilo. Zdá se, že bude skvělým členem posádky. Je tak trochu cvok, umí se o sebe postarat a ví, kdy je třeba přiložit ruku k dílu. Jo, ten určitě zapadne. Z toku myšlenek mě vytrhne pípání tlačítka interkomu z kajut pro pasažéry. Zvedne se mi obočí a tázavě se podívám na Plecháče. Ale ten již hovor přijal. Z reproduktoru se ozval něčí ne zrovna spokojený hlas. Skvělý. Vážně skvělý.

Rukou se plácnu do čela, protože tohle snad už vážně není možný. My máme pasažéry. No, tak to je vážně skvělý. Ti se teď musí dozajista cítit úplně úžasně. Plecháč s lodí házel ze strany na stranu, několikrát nás trefily a já teď unikám před pronásledovateli používající výkrut za výkrutem. Ti musí být posraní strachy! Opatrně zmáčknu tlačítko pro odpověď.

„Ehm, vážení pasažéři, mluví k vám kapitán Ostrovětru, to je mimochodem tahle loď. Prosím, uklidněte se a připoutejte se. Za žádných okolností nepanikařte. Nemá to cenu. Pronásledují nás Imperiálové a my se jim snažíme uniknout. Prosíme, již nerušte kapitána při pilotování. Mohl by udělat chybu a impíci by mohli tuto loď a všechny v ní rozložit na atomy. Děkujeme, že jste si vybrali naši přepravní společnost. Kapitán konec,“ oznámím jim co možná nejklidnějším hlasem. Nakonec mi však neunikne trocha ironie. Doufám, že jim to takto stačí a že přestanou vyšilovat. Alespoň pro začátek. Vypořádáme se s nimi později.

Následně jsem se otočil na Plechovku. Oči zúžené a tvář zkřivená do výrazu „I kill you later“.
To už se ale zpátky věnuji řízení. Udělat teď chybu by skutečně mohlo být to poslední, co bych v tomhle životě udělal. A jelikož nevěřím na žádné reinkarnační kecy, asi by to bylo úplně to poslední.
Na senzorech sleduji případné pronásledovatele a pokračuji v cestě k nejbližšímu místu, odkud lze skočit do hyperprostoru. Samozřejmě s ohledem na případnou imperiální společnost, které bych se nejraději úplně vyhnul. Pokud to však nepůjde, věřím, že Plecháč i Brian udělají svou práci, jak nejlépe budou umět. A já snad taky.
"Buďte připraveni," pronesu nakonec. Spíš pro sebe, než pro ty dva.

Uživatelský avatar
Needay
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 308
Registrován: 11.6.2011 17:07:28
Bydliště: In my own little hell

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Needay »

Coruscant, Ostrovítr

Plecháč, jenž byl zakoupen jako FA-5 valet droid, se na tebe jen nevěřícně podíval, takovíto proslov dozajista nečekali.
Bude se vám líbit, co všechno jsem sehnal. Rád vám to povím, ale mé naprogramování radí, abych tak učinil až po vstupu do hyperprostoru.
Na panelu se rozsvítí tlačítko. Brian nalezl komunikátor uschovaný ve věži. Stále seděl na místě a čekal, až se naskytne cíl, který by mohl sestřelit z oblohy.
Takhle si žijete pořád?
Loď se z začala nepříjemně natřásat, komunikátor počal šumět, rušen výstupem z atmosféry. Modrou oblohu vystřídalo plátno nekonečného vesmíru. Mezi tisíci hvězdami jsi zpozoroval dva křižníky.
Pane, podle mých rychlých propočtů se brzy dostaneme, na dostřel turbo laserových děl obou křižníků, mezi kterými budeme, muset, proletěl, chceme-li udržovat současný kurs. Doporučuji zabočit a vzít to kolem motorů bližšího destroieru.
Z hlasového reproduktoru kopilota zachrčí použitelná taktika.
Nabíjím další naváděnou střelu.
Červený obrys rakety na konzoly zezelená. Vedle ukazatele se nachází indikátor stavu poškození lodi. Zásahy, které obdržela ještě na planetě, nezpůsobily nic vážného.
Do prdele, vidíte to?
Zahřměl střelcův hlas. Poukazoval na letku stíhačů TIE, kterou jeden z křižníků vypustil.
Ti určitě neletí na nás.
Pronese hlas sarkasticky.
Pane, dnes jste nějaký žádaný. Příchozí hovor z imperiálního křižníku. Chcete s nimi mluvit?
Zeptal se droid.
Obrázek


Uživatelský avatar
Zakantos
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 25.8.2013 19:29:47
Bydliště: DC
Kontaktovat uživatele:

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Zakantos »

Coruscant, Ostrovítr

Na Plecháče pouze kývnu. Nyní se s ním vážně bavit o jeho „nákupech“ nehodlám. Navíc nemám po ruce hasák. A nechci propást příležitost k úderu. Ale co, třeba se stal zázrak a ten chodící kus šrotu skutečně sehnal něco pořádného. Kdo ví, co jsou ti pasažéři vůbec zač. Třeba na nic něco trhneme.

„Občas je to i lepší,“ odpovím se smíchem Brianovi. Je třeba trochu uvolnit atmosféru a věřím, že takovéhle narážky veterán jako on vezme s humorem. A pokud mu to pomůže se uvolnit a lépe se soustředit na palbu, tím lépe. Pro jistotu však zkontroluji, že nás pasažéři neslyší. Ti by pro takový humor nejspíš neměli pochopení. A ne, že bych se jim na jejich místě divil.

„Jasně, kolem motorů bližšího křižníku... No proč ne?“ oznámím prostě na souhlas a zamířím dle určené trasy. Pokud by snad impíci spustili palbu, pokusím se vyhnout co nejvíce střelám a zbytek snad odstíní deflektory. Pokud ne, rozzáříme se jak ohňostroj. Plecháč se navíc již pustil do nabíjení další rakety. Ta se možná bude hodit. A když ji použije ve správný čas a na správné místo, mohla by nám i zachránit kůži.

To se však již ozval Brian ze své pozice ve věži. To, co spatřil on, vidíme i my. A není to zrovna pěkný pohled. „Jo, jo, vidíme je. Zdá se, že si s námi chtějí hrát. No, pokud to bude nutné, ukažte jim, jak moc rádi si s takovými šmejdy hrajeme,“ odvětím prostě. Pokud půjde do tuhého, nezbývá mi než se spolehnout na palebné schopnosti Plechovky a Briana. A já se pokusím z nás udělat špatně zasáhnutelný cíl.

Upozornění od Plechovky mě celkem překvapí. Pokud nám chtějí slušně oznámit, abychom se vzdali, mají smůlu. Ale předpokládám, že to jim je snad jasné. Na Imperiální spravedlnost zásadně nevěřím a pochybuji, že bychom dostali cokoliv jiného, než trest smrti. Pokud by vůbec byl nějaký soud. Na druhou stranu, zvědavost je zvědavost.
„Přijmi je. Uvidíme, co nám chtějí. Nadále však připravuj hyperpohon ke skoku. Nenech se naším rozhovorem s impíky vůbec zpomalit. Nevěřím jim ani slovo,“ odpovím droidovi a sám pokračuji v droidem naplánované trase. Pokud nám debata s imperiálními zástupce dá čas potřebný k útěku, tím lépe pro nás.

Uživatelský avatar
Needay
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 308
Registrován: 11.6.2011 17:07:28
Bydliště: In my own little hell

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Needay »

Coruscant, Ostrovítr

Droid tě přepojí, před tím však zabrblá pod virtuální vousy, něco ve stylu že tato práce nenaplňuje jeho původní určení. Mezi což kupříkladu nepatří ani shánění zásob, ale na to si jaksi již zvykl, nebo, k tomu byl takzvaně nenásilně donucen.
Tady křižník Attendant, blíží se k vám eskorta Imperiálních lodí, ihned vypněte motory nebo budete zničeni.
Plecháč vypnul mikrofon, aby váš rozhovor nepřátelský důstojník neslyšel.
Štíty jsou na stech procentech, mám převést z deflektorních, energii do motorů? Postrádá mi to logiku, abyste, zrovna vy, se chtěl vzdát, rychlý ústup se mi zdá vhodnějším řešením.

Vypnutí mikrofonu a pouze krátkou odmlku bral nepřítel jako naprostou ignoranci. Před vámi se rozzářily zelené paprsky. Jeden z křižníků se rozhodl procvičit na vás svojí mušku. Kvůli zvolené trase, na vás druhý destroier neviděl. Bod pro Plecháče. Mezi snůšku zelených střel, se od vás přidaly paprsky modré ostřelující imperiální piloty.

Přišly první zásahy, loď se zatřásla jako by se každou chvíli měla rozpadnout pod nohama. Na pevno umístěné zbraně, směřující dopředu, byly k užitku pouze krátkou dobu, nežli se TIE dostaly za vás. Veškerou palbu směřovali do motorů.

Nastavuji koordináty pro podniknutí skoku.
Zatáhne za páku, která by měla, otevřít červí díru a dovolit tobě a tvé nové posádce, zmizet z ostřího zraku Galaktického Impéria. Něco však nefunguje. Droid resetuje několik tlačítek, opětovně zadá souřadnice a zatáhne za koženou kouli.
Máme problém… Velký problém.

Ani na potřetí to nevyjde a vy zůstáváte uvězněni u domovské planety. Plecháč zkontroluje několik funkcí a přijde s odpověďmi.
Drží nás tu ty křižníky, dokud budeme v dosahu rušení, žádné opuštění sektoru se nebude konat.
Střelba turbo laseru křiníků ustala. Na obrazovce se promítnula čtvercovaná mapka určující okruh dosahu, v kterém nebude skok možný. Jste Přibližně v polovině tohoto rádiusu.
Obrázek


Uživatelský avatar
Zakantos
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 25.8.2013 19:29:47
Bydliště: DC
Kontaktovat uživatele:

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Zakantos »

Coruscant, Ostrovítr

Plechovka si chce nejspíš stěžovat. Naštěstí to dělá potichu a já mu nemusím vážně vysvětlit, kdo je tu šéf a kdo droid. Potom, co jsem dneska zažil na žebříku a co prováděl s mou milovanou lodičkou, může být rád, že je ještě v celku.

„Jo, jo, jasně. Bla, bla, bla,“ byla má stručná odpověď křižníku. Už tak po mě jdou, tak není třeba se s nimi nijak párat. Slušná debata se s nimi vést očividně nedá. Ne, dokud po mě budou chtít, abych se obětoval ve jménu jejich praštěné říše. Prý vypněte motory nebo budete zničeni. Jasně, a když je vypnu, vy mě pak určitě pustíte. Tupci imperiální. Měli by si vymyslet nějaký lákavější slogan.

„Posil zadní deflektorní štíty a zbytek narvi do motorů. Klidně omez i další systémy, včetně podpory života. Na chvíli to vydržíme. Musíme se odtud dostat rychle pryč dřív, než nás ti pancharti rozmetají na kousíčky,“ přikážu droidovi a odpovím mu tak na jeho otázku, „kdyby se dostali před nás, buď připraven upravovat rozdělení energie jak na záď, tak i na příď. Ať má Brian dost času na to, aby je mohl proměnit v ohnivé koule.“ V tomto směru v Briana věřím. Možná sice až příliš, ale dle toho, co jsem zatím viděl, by to měl zvládnout bez problémů.

„Snad z motoru dostaneme dost na to, abychom je udrželi za námi,“ dodám ještě po chvíli spíše pro sebe, než pro droida. Nejspíš by to tak bylo nejlepší. Udržet zadní štít a nepřítele za zadkem. A pak odtud zmizet co nejrychleji.

Palba lodí trochu otřese, ale s tím se nedá nic dělat. Aktuálně mohu využít jen několik úhybných manévrů, které mě naučil otec. S nimi se snad vyhneme té nejostřejší palbě.
Bohužel, zdá se, že Imperiálové pro nás mají ještě jedno překvapení navíc. Hyperpohon nechce naskočit ať se droid snaží sebevíc. Zdá se, že nás tu něco drží. Načež nemusím nijak dlouho přemýšlet nad tím, co to asi tak je. Iterdictor. Zatraceně!

Z údajů a mapky na obrazovce je jasné, že to máme ještě celkem dost daleko k okraji pole, odkud bychom mohli konečně skočit do hyperprostoru.
„Zatracená práce. Impíci mají vždycky ty nejlepší hračky,“ zakleji nahlas a směrem k droidovi dodám, „zdá se, Plechovko, že budeme potřebovat ještě nějakou energii navíc. Zkus vyškrábat z podsystémů, co to půjde. Vše, co nám pomůže a přitom nás to nezabije.“

„Briane, sejmi všechno, co se dostane před nás dřív, než nám to udělá díru do trupu. Úmyslně oslabujeme přední štít, ať máme víc šťávy do motorů a ochrany na záď,“ ohlásím Brianovi do komunikátoru. Plán A se zdá být čím dál tím víc reálnější možností. Bohužel i s narůstajícími riziky. Nemáme však moc na výběr.

„Hej, Plechovko, neumí některý z těch pasažérů ovládat lodní střeleckou věž? Dva střelci jsou přeci jen víc, než jeden?“ zeptám se ještě nakonec droida. Pokud bychom měli takové štěstí, bylo by to jen a jen plus. Dva kanony střílí víc jak jeden. Sice tomu moc nevěřím, ale za optání nic nedám.
To už se však znovu věnuji plně řízení a případným úhybným manévrům před nepřátelskou palbou. I když křižníky nestřílí, nevěřím, že by stíhačky byly tak milosrdné.

Uživatelský avatar
Needay
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 308
Registrován: 11.6.2011 17:07:28
Bydliště: In my own little hell

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Needay »

Coruscant, Ostrovítr

Kopilot převede zmíněnou energii, loď začne nepříjemně chrastit a bzučet jak motory dělají, co jen jim síly stačí. Zrychlení tě zarazí hlouběji do sedadla. Snažíš si nalhávat, že hlučné rány co se ozývají ze zadní části lodi, patří absorbované palbě.
Dovolím si namítnout, na toto zacházení tento model lodi, i přes vylepšení kterými oplývá, není stavěn.
Pronese víc otravnou informaci nežli užitečnou. Na tvůj rozkaz začne vypínat nepotřebné systémy. Všechna světla zhasnou. O náhradní se postarají rudé žárovky u vchodových dveří. Kabina je naplněna nepříjemným tlumeným červeným světlem. Aby toho nebylo málo, počítač si usmyslí, že s lodí něco není v pořádku, možná že se chcete zřítit, nebo něco podobného. Z přihrádky nad skleněným průzorem, vyskočí dýchací maska. Nebýt tlakem zaražen do sedadla, dostal bys gumovou maskou pěknou ránu do hlavy.

Nezdá se mi, že by z nich někdo uměl střílet z děla, které máme na podvozku. A i kdyby náhodou ano, nevstane ze svého místa, pokud by nechtěl být přišpendlen ke zdi.

Netuším, co tam vepředu tropíte, ale začíná mě dost bolet hlava! TIE začínají zpomalovat! Některé už dokonce přestaly střílet!
Zaraduje se Brian do komlinku. Z palubní desky vyletí několik jiskřiček. Komunikátor ztichne, ač to vypadalo, snad tvůj společník měl ještě něco na srdci.
Právě jsme opustili dosah rušičů nepřátelského křižníku. Mám vstoupit do hyperprostoru?
Optal se trochu zbytečně Plecháč, údaje byly nastaveny a stačilo pouze zatáhnout za páku. Pouze ona páka rozhodovala mezi životem a smrtí.
Obrázek


Uživatelský avatar
Zakantos
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 25.8.2013 19:29:47
Bydliště: DC
Kontaktovat uživatele:

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Zakantos »

Coruscant, Ostrovítr

Zrychlení mě zarazí hlouběji do sedadla a já začnu pociťovat ona slavná „géčka“, na které nejsou inerciální tlumiče této lodi stavěny. Už chápu, jak se asi cítí šváb na předním skle. A rozhodně to není příjemný pocit. Orgány se mi přesunují na místa, kde by rozhodně neměli být a v uších mi začíná lehce hučet. A přesto se mi na tváři objeví úsměv a dokonce pronesu i ono známé klukovské zavýsknutí: „Juchů. To je jízda!“ Je mi jasné, že loď trpí, ale jako pilot musím prostě obdivovat to úžasné zrychlení a ten pocit při něm. Věřím, že nejsem mezi piloty jediný, který by se tak zareagoval.

Droidovi poznámky vesele ignoruji. Vím, že má pravdu, ale v tuhle chvíli vidím na senzorech, jak TIEčka zůstávají za námi a jak se okraj gravitačního pole rychle přibližuje. To prostě dokáže zvednout náladu. I přes červená světla a dýchací masku, která mi vypadne před obličej.
„Trochu jsme šlápli na plyn. Jak vidno, funguje to,“ odpověděl jsem Brianovi se smíchem a uvolněním v hlase. Tohle bude chtít někdy později pořádnou oslavu.

Úsměv z tváře mi při droidově poznámce vystřídá tázavý pohled, který mu věnuji. „To myslíš vážně? Samozřejmě! Rychle zkontruluj všechny systémy a nakopni ho. Nehodlám tu strávit už ani vteřinu navíc.“
Takovou pitomou otázku může mít opravdu jen droid. Ale co, budiž mu odpuštěno. Pro teď. Dostali jsme se z toho a prozatím žijeme a dýcháme. A tomu říkám sakra úspěch. I když na Coruscant se v několika nejbližších letech nejspíš nepodívám. Určitě ne za méně než pořádný balík.

Uživatelský avatar
Needay
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 308
Registrován: 11.6.2011 17:07:28
Bydliště: In my own little hell

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Needay »

Coruscant, Ostrovítr

Kopilot aktivuje mikrofon a promluví ke všem na lodi přítomným.
Vstoupíme do hyper prostoru za tři… dva… jedna.
Přetáhl ruku nad páčku. Stlačil jí opatrně do nejnižší možné pozice. Před tvým zrakem se rozprostřely bílé čáry rozmazaných hvězd, jenž vás vtahovaly do zlomu časoprostoru. Hlava ti trhnula dopředu a zpět dozadu. Byli jste konečně zachráněni. Stíhače TIE se stočily navracejíce se zpět na svojí mateřskou loď. Komandér bude dozajista ze svého nezdaru zuřit.
Všichni odtušily změny, ale to jeho hold pašerákova…
Rutina

Na trochu jiném místě

V tmavé místnosti seděl důstojník, přes jehož kšilt vrhající pod lampou stín do jeho tváře.
Když toho bastarda dostanete, čeká vás krom tučné odměny, smazání všech záznamů o vašem dosavadním jednání proti Impériu…
Pozvedl složku s tvojí slušivou fotkou připnutou na roh špendlíkem. Postavě naproti němu sedící se zalesklo v krvavě rudých očích.

Závěrečná píseň:

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=JPwkDF5AxQM
Obrázek


Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“