Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Merthor »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

"O Konfederaci a Republice?" zopakuje Zirnst s mírným povzdechem to na co se ptáš, kolem čeho krouží celý rozhovor.
"Jistě, odpovím ti a o Konfederaci i Republice ti toho mohu říct hodně, ale aby ta odpověď měla nějaký smysl musíš se rozhodnout, sama sobě odpovědět na otázku, koho se na to vlastně ptáš, koho z nás myslíš, bys musela případně zabít."
Ono "koho z nás" by rozhodně nemělo ukazovat na tebe. Zirnst musí moc dobře vědět, že se světelným mečem v ruce máš oproti němu velkou výhodu. Ne jde o něco jiného. O otázku, kolem níž pořád dokola klouzí podstatná část rozhovoru.
Zirnst i tentokrát na chvíli zmlkne, alespoň na tak dlouho, aby ti poskytl čas trochu zpracovat jeho slova, abys v duchu, sama pro sebe mohla odpovědět. Nečeká slovní odpověď. Snad nečeká na nic konkrétního, snad jen na mlčenlivý výraz tvé tváře.
Snad si sám potřebuje zformulovat co řekne. Teprve po uplynutí onoho dalšího okamžiku ti poskytl onu odpověď.
"Ne všechny myšlenky Konfederace jsou špatné a mají i pár oprávněných požadavků. Ale s uskutečňováním velkých věcí a myšlenek to skřípe na obou stranách. Byl bych rád, kdyby to bylo jinak, ale ani Republika někdy příliš nehledí na to co nechává za sebou, hlavní je vítězství a to taky nemusí být cesta. Vlastně pokud by šly věci správně celá tahle válka by vůbec nemusela být. Přesto stále doufám, že je způsob, jak můžu Republice pomoci, jak můžu pomoci oběma stranám.
Na tom bylo taky ledacos zvláštního. Nejen, že Zirnst řekl ani Republika, ale minimálně podruhé to bylo naopak. Pokud jsi měla pocit, že Zirnst nedokáže dohlédnou na výsledek své akce a na důsledky některých věci, Zirnst možná měl ten samý pocit z některých věcí, které dělala Republika.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Atalon »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Zirnst se mi pokusí přednést námět k zamyšlení, s notným zpožděním nutno dodat, protože podobné otázky se mi hemží hlavou už od znovuzjevení mého plánu. Koneckonců byla to právě naše debata která ho už několikrát pohřbila pod nános popela.
“Koho se ptám? Kdo koho bude muset zabít? Co je Republika a Konfederace?“
Spousta otázek a ještě víc odpovědí. Jen málo z nich by se Zirnstovi asi líbilo a tak mu odpovím jen mlčením. Mlčením a snad i trochu ustaraným pohledem. A obavy vážně mám, ne snad z toho že by mi z jeho reakce mohli nějak ujet nervy, ne tenhle stav už si naštěstí vzal volno, ale spíš z budoucnosti. Z odpovědi která mohla jako mnohé před ní fungovat jako bedna termálních detonátorů.

K Sithu!
Mé obavy se zaryjí ještě hlouběji, jak se pokouší před jeho odpovědí utéct do bezpečí.
Ne není daleko od toho jak to vlastně cítím i já. Já a spousta dalších. To jen… to jen že právě to věci komplikuje mnohem víc.
“Dobře…“
Hluboký nádech, podržet vzduch a výdech až z paty. Uvolnit svaly, ale pustit do nich dost krve i Síly aby pracovali na přesně těch sto procent. Zavřít oči a soustředit se, probudit ten malý nenápadný plamínek ve svém nitru připravený házet, trhat a drtit. Otevřít oči a pootočit čepelí, uvolnit zápěstí…
Připravit se k boji.
“…mluvil jsi o Huttech, o obchodech co ničí Galaxii, o spiknutích… a o hovoru, nebo cestě kterou mohu mít. Hodlám tvou nabídku vyslyšet…“
Kéž by mi slova vázly v krku nejisotou, nebo něčím podobně neviným a ne neochotou udělat to k čemu se chystám. Tohle mě děsí a bolí snad ještě mnohem víc, než kdybych mu vášně proťala hruď čepelí, ale nevidím jinou cestu, ne takovou na jejímž konci není… Průser! Velký, gigantický průser.
“…doprovodíš mě tedy do kokpitu?“
Ptám se, vážně se ptám. Přes všechny možnosti rozkazu a povelu se upřímně ptám. A vím, nebo spíš čekám co za otázku přijde.
“Poletíme na Coruscant. Do chrámu Řádu. Já…“
Sílo pomoz…
“…zaručuju se ti slovem rytíře Řádu Jedi, že tvá podezření budou přednesena důvěryhodným uším, tebou či mnou, že je podpořím, minimálně v nutnosti jejich důkladného prošetření. A že ti bude umožněn poklidný a bezpečný odchod, budeš-li si ho přát.“
Velká slova, ale stojím si za každým z nich. Za každým jedním z nich. A doufám že to dá můj výraz dost znát.
Stejně jako doufám, ne věřím, že je tohle ta správná cesta. Že tohle je cesta lepší a rozhodnější než dva ztroskotanci motající se do mnohem větších věcí. A skoro… skoro doufám, že mě rada pověří tímto vyšetřováním, že mi umožní sáhnout po Zirnstově pomoci, že se mi takhle podaří obejít válku, odvoláváním se na instituci mnohem starší a důležitější. I když to napáchá škody…
…škody…
Ano, neodvolatelné škody, věci které už nepůjdou nikdy vzít zpět a jejichž vinu ponesu na svých ramenou…
Opět skoro zadoufám, že mě Zirnst odmítne, že tohle budeme muset vyřešit… po zlém.
Protože někdy je to snad i lepší… pro všechno a všechny…
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Merthor »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Zirnst se nadechne, na pouhý zlomek sekundy to vypadá, že zvažuje co mu říkáš a pak zavrtí hlavou.
"Kdyby právě to bylo tak jednoduché," zašeptá s jakýmsi přídechem, snad respektem k dané situaci. Možná je sám trochu překvapený. Ne tím, že tahle možnost reálně existuje, spíš tím, že mu právě tohle teď po tom všem tuhle možnost navrhuješ.
"Pokud si to budeš přát, do kokpitu tě samozřejmě doprovodím. Můžu zajistit tvé spojení s Coruscantem, můžu snad i nějak zařídit to, aby ses dostala přímo na Coruscant. Teď už víš vlastně všechno a pokud budeš ostražitá, nepřekvapí tě.
V to, že to všechno budeš chtít ohlásit, jsem vlastně doufal, i když jsem ti chtěl nabídnout, abys dostala situaci pod kontrolu s mou pomoci. Mohla bys na akci dohlídnout a já bych prostě poskytl prostředky k jejímu provedení. Ale....

Vlastně až k tomuto bodu to je všechno v podstatě tak, jak jsi to Zirnstovi řekla. A ne jen to, přesto, že před tím Zirnst možná nelhal, jen prostě postupoval k výsledku toho všeho krok po kroku, že to všechno bylo potřeba říct, než ti mohl sdělit co zamýšlí, nebo že se prostě neodvážil, nemohl tě o to žádat, odhalí něco na co ses ho už pokoušela ptát, výsledek toho všeho. Jakýsi záměr, to co měl skutečně v plánu. To v co musel tajně doufat. I v tomhle jako ve všem ostatním se mohly skrývat háčky, mohla to být dvousečná zbraň. Použití správných prostředků by se samozřejmě dalo zneužit, jenže to by to, také stejně jako spousta těch dalších věcí silně odporovalo většině toho, co Zirnst řekl. Musel by být opravdu dobrý herec a hrát "úžasnou šarádu o velkých věcech" zatím, co by měl ty nejčernější záměry a pokud to skutečně byl stále Zirnst nesedělo by to.
Jenže Zirnst ještě neřekl všechno. Teď přišel na řadu jediný opravdový háček v tom všem, jediná jeho námitka.
"Ale objevit se teď po tom všem na Coruscantu, předstoupit před radu a všechno jim vypovědět jako tobě mi připadne...
opravdu zvláštní. Nejsem si vůbec jistý tím, co by mě na Coruscantu čekalo, nakolik mi i jiní Jediové mohli uvěřit. Opakovat to všechno a znovu prožívat.... Je opravdu těžké. Takže pokud dovolíš, já raději zůstanu zde."

Po těch slovech udělá Zirnst pozpátku krok ke dveřím, očití se a pak udělá další krok. Čeká, že ho tentokrát budeš následovat, ale přitom ti nechává dostatek prostoru, abys mohla cokoliv říct, na cokoliv se zeptat, aby se to nezadrhlo, jako úplně na začátku toho všeho, kdy také už odcházel.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Atalon »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Rozhodně přichází úleva, jistě od naprosté ostražitosti šelmy mě osvobodit nemůže, na to je tahle situace ještě pořád… divná. Ale rozhodně si dopřeju vteřinu na úlevný výdech. Sice se ještě nic nestalo, nic nezměnilo a leccos mohlo šeredně zvrtnout, ale…
…ale aspoň ho nemusím přinutit.
Tentokráte povolím stisk opravdu ráda, ať si o mě a mých způsobech říká kdo chce co chce, krvežíznivý zabiják nejsem, minimálně ještě ne. A nechám čepel pohasnout, jistě stále jí ponechám dlít připravenou v mé dlani, ale tak to už je. Proto prostě klidně vykročím a delší krok za ním.

“Dobře, myslím, že tohle je špatné rozhodnutí, ale je tvoje. Mě stačí když mě dopravíš na Coruscant. Pak můžeš letět kam chceš, jak jsem slíbila. …“
Váhání? Vím, proč váhám, cítím to každou buňkou, ale už je příliš pozdě nepokračovat, vzduch už je v hlasivkách.
“…Ale myslím, že v tom nebude velký rozdíl, vlastně spíš k horšímu, než naopak. Chápu, proč před radu nechceš a popravdě bych tě z tohohle…“
Nádech a výdech, neztrať klid, neztrať ostražitost, a hlavně neztrať sebe…
“…nejradši bych tě z toho celého před radou taky vynechala, ale oba víme, že to nejde. Takže tyhle škody prostě přijdou. A takhle, bez tebe… bez tebe budou bez obhajoby, bez odvolání. Nemluvě o tom, že sice vím, co jsi mi řekl a asi mi sebou dáš i nějaká data cos nasbíral, ale já nikdy nedám dohromady takový obraz toho celého, jaký máš v mysli ty. Spousta podstatného bude opominuta a věci se tím zpozdí, zkomplikují. Tvá slova by věci urychlily. Ale nutit tě nebudu.“
Věci, jako jsou mé pochyby a vlastní pohled na půlku z toho co zde bylo řečeno záměrně vynechám, teď není důvod, ani místo kousat. Ale zbytek, ten je zcela upřímný. Vím, jaké tohle bude mít následky a narovinu… je mi z nich zle. O to víc, že padají na mou hlavu.
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Merthor »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Zirnst se tentokrát nemusel zastavit, neotočil se, stačily mu známky toho, že ses ho rozhodla následovat a tak prostě pokračoval dál ke dveřím z cely, z té malé místnosti, v níž se odehrál celý váš ne zrovna krátký a docela náročný rozhovor.
A po celé té době, po tom všem, je možná Zirnst rád i za to, že ti zrovna tohle, nemusí říkat přímo do očí. Jistě, mohlo by to být bezpečnější téma, než byla některá předchozí, ale svým způsobem není méně dojemné a zanechávající v mysli jakýsi stín.
"Myslíš, že Rada uvěří někomu, jako jsem já, jakékoliv argumenty, jakoukoliv obhajobu stejně, nebo víc než někomu, kdo je stále pevnou součástí řádu? Myslíš, že Republika, která by musela poskytnout prostředky k nápravě situace, kancléř, senátoři, myslíš, že by chtěli naslouchat někomu, kdo se stal jejich nepřítelem? O tom pochybuju, i když jim to někdo bude muset říct. Ale stále je ještě možnost se na to podívat spolu a potom podat konečné hlášení." Zirnstovi by tahle možnost zřejmě vyhovovala daleko víc. Znamenala by, že by se nemusel účastnit slyšení před Radou a možná opravdu i před někým dalším. Je vidět, že by se právě tomuhle rád vyhnul, že pro to má pár dobrých důvodů, že ho na tom něco znepokojuje.
Tvůj odhad situace v rámci průzkumu okolí s pomocí Síly byl dost přesný. Dveře z cely vás vyvedou na lodní chodbu s trojími dveřmi na jedné straně a bezpečnostním ovládacím panelem v malém výklenku naproti nim. Chodba do vězeňské části je uzavřena bezpečnostním východem se kterým by si ovšem Jedi s trochou důvtipu měl dokázat poradit. Pak chodba pokračuje dál, kolem dveří několika kajut do hlavní místnosti. Pokud bys po cestě zkoušela Sílu, zjistila bys, že právě v těch kajutách se skrývá většina zbylého osazenstva lodi, Jinak na chodbě hlavní části nikoho dalšího nevidíš. Je tu prázdno. V hlavní mí místnosti se Zirnst na okamžik zastaví, aby z malého stolu sebral dataped. Prakticky během celé té doby váš rozhovor pokračuje. Za hlavní místností je další krátká část chodby, vedoucí ke dveřím do kokpitu. Před těmi se Zirnst zastaví.
"Něco z toho opravdu zní neuvěřitelně a už jenom to všechno, co se stalo do teď mi o tom ledacos ukázalo a napovědělo mi, jak by to asi dopadlo. A taky orpavdu nechci zatěžovat mysl pár lidem v chrámu, když se objevím. I je jsem znal...,"
Zirnst by očividně mohl pokračovat, jenže to neudělá. S pomocí Síly zmáčkne knoflík na dveřích a vstoupí do kokpitu.
Otevře se ti výhled do vlastního kokpitu. Není to nic extra, vlastně je to jako u většiny větších frachťáků tohohle druhu.
Dle některých věcí, je možné usoudit, že je to nějaký speciálně upravovaný běžnější typ frachťáku určitě ne dělaný běžným způsobem na zakázku Republiky. Spíš se podobá pravidlu očekávatelnému k nějaké ne zrovna legální obživě.
V kokpitu jsou čtyři sedadla. Na dvou z nich sedí členové posádky. Hubená tmavovlasá žena, jménem Oglis, sedící v křesle kopilota. Je to ono ženské vědomí, které jsi měla možnost zaznamenat a ona osoba, která dvakrát mluvila se Zirnstem a ohlíží se se na vás trochu překvapeně. Další přítomná osoba je světlovlasý muž, sedící v křesle pilota. Na pilota snad i vypadá.
"Připravte setkání, budeme potřebovat druhou loď," vytasí se Zirnst s pokynem místo pozdravu a Oglis se zatváří je-li to možné ještě o trochu překvapeněji. Zřejmě Zirnstovy plány tak docela nechápe, netuší, co tím vším, sleduje.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Atalon »

Někde na palubě neznámé lodi

Při Zirnstových obavách se neubráním úšklebku.
“Rada a vřelá přijetí? To nikdy nešlo moc dohromady.“
Vlastně si i sama říkám, že ani mě moc vřelé přijetí nečeká. Celá tahle situace působí a zavání puncem katastrofy, kterou prostě nejde jen tak přejít. Skoro vidím všechny ty pohledy mistrů až jim vysvětluju co a jak se tu stalo a… prst zastavím setinu milimetru od spouště a opět se zklidním.
Obraný mechanizmus tasení čepele… dobrá připomínka, až půjdu před radu, rozhodně bez meče!
“Ale myslím, že to vidíš mnohem černěji než to je. Řád není nadšený z téhle situace, z téhle války o nic víc než ty nebo já. Většina mistrů chce přinášet do Galaxie mír, poznání a hledat moudrost Síly, a ne velet vojskům. Takže když chceš pomoct světům, nevinným obyvatelům, tak si neumím představit, že by celou věc jen tak pohřbili, kvůli nedůvěře. Vlastně naopak, to že se odhodláš stanout před nimi, bych já viděla jako jistý… podklad. Rozhodně to totiž působí podle mě přesvědčivěji, než je nabulíkovat rytířce aby je přednesla a sám zmizet jak nejdál to jen půjde… samozřejmě pokud to byla pravda, ale tohle už beru za vyřešenou otázku.“
Teď kecám, sama mám hlavu víc než plnou pochybností a mezer. Drobných nedostatků, které nezmizí dokud si je sama neověřím způsoby kterým můžu věřit… což znamená osobně. Ale vážně bych Zirnsta ráda dostala před radu, ne kvůli své kůži a vysvětlování tohohle celého, ne kvůli naději na to že rada udělá nějaké své kouzlo a vrátí všechno tak jak to má být… jak to má být…
Ne, zkrátka proto aby ve mně neumřela ta poslední jiskra možnosti, že až se spolu příště setkáme, nebude to debata mečů.

Pak ale vstoupíme do kokpitu. Není to až tak překvapující. Ne že by Floris byl zrovna super bráněný, ale po těch všech problémech s pašeráky a piráty není zase tak snadné na něj a z něj propašovat loď, není-li k tomu stavěná. A tahle se prosmýknout musela, jinak by se ten zvěd z Florisu už zmínil o tom, že po nich pátrají. Kapitáni si dokázali spočítat že mě něco muselo z planety odvést a prošli by záznamy. Ani jeho posádka mě nijak zvlášť nepřekvapuje. Nájemná síla určité třídy, vlastně bych se nedivila kdyby je dostal k téhle lodi. Teď se v Galaxii žoldáků a podobných existencí toulalo habaděj.
Co mě ale rozhodně upoutá je Zirnstův rozkaz a bez delšího přemýšlení se rozhodnu do věcí vložit.
“Zadrž!“
Rozhodné, klidné, ale dost hlasité, abych upoutala pozornost všech v kokpitu. Ještě to doplním pohybem ruky. Ne, žádná Síla. Jen prostá ukázka stříbrného válce v mé ruce. Ani zapínat ho nehodlám, nechci tu něco poničit neuvážeností. Jen zastavit na moment život. Možná taky trochu vyzkoušet co je Zirnstova posádka zač… Především ale.
“Promiň, ale vztah naší důvěry je pořád v mých očích trochu… křehký. Jaká druhá loď?“
Pokusím se jednat klidně, rozvážně a dost jasně, abych poukázala, že druhá loď věstí past. Že by nebylo od věci mě informovat, nebo jí vynechat. Například dříve, než se z hyperprostoru vynoří bitevník Konfederace, nebo něco podobného. Koneckonců až sem jsme doletěli sami a loď jako tahle by neměla mít problém totéž zopakovat nazpátek, aspoň v mých očích.
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Merthor »

Někde na palubě neznámé lodi

Oglis se přes své překvapení relativně pohotově nakloní k ovládacímu panelu a chystá se něco říct. Ať už navázat přímý kontakt, nebo snad i předat nějaké instrukce pilotovi, ale když ji Zirnst po tvých slovech pokyne, ještě se stihne včas zarazit.
Jen její oči mají tázavý výraz a pohlédne přitom na tebe, ale mlčí a čeká na signál, že může dle pokynu pokračovat.
Zirnst se nesnaží příliš podrobně posádce vysvětlit situaci. A z toho jak posádka reaguje je kromě neznalosti plánů patrné, že jsou překvapeni, že tě vidí tady a teď, že Zirnst dokonce uposlechne tvé námitky. Ale pokud máš ohledně typu těchhle lidí pravdu, pak je celkem logické, že jim Zirnst neřekl detaily. Některým lidem je prostě jednodušší neříct celou pravdu.
Zirnst ještě zakroutí hlavou a pak se obrátí zpět k tobě.
"Je to druhý frachťák se záložní skupinou a věcmi, které jsem původně obdržel, kdyby došlo během plnění plánu k obtížím a přeci jen bylo potřeba akutně jednat. Ale nemusíš se bát nehodlám porušit na čem jsme se dohodli,"
dozná ZIrnst naprosto narovinu. Ve chvílích kdy se rozhovor mezi vámi alespoň částečně stabilizuje se Zirnst nesnaží zdaleka tolik manévrovat, aby všechno vysvětloval pomalu a postupně. Nedává si pozor na každé slovo, prostě popíše skutečnost.
To jaký je to frachťák a jestli nebo do jaké míry hodlal záložní tým nasadit Zirnst nerozvání. Ale pokud se mu v tomhle rozhodneš věřit, pak podle něj určitě platí to, na čem jste se dohodli a Zirnst o záložní skupině mluví, jen proto, že se ho ptáš.
"Jenže pokud se chceš dostat přímo na Coruscant, setkání zařídit potřebujeme. Můj plán je asi takový. Obě lodě si sednou na nejbližší planetě, Záložní tým přestoupí na jednu lodi a posádka druhé lodi tě bezpečně dopraví na Coruscant. Přitom se bude vydávat za obyčejnou obchodní loď. Hned jak to bude možné zase odletí. Předpokládám, že s sebou budeš chtít nějaké důkazy. Než proběhne setkání, než obě lodi přistanou na místě určení, budu mít dost času na to, abych ti předal všechny materiály co mám a klidně stihneš i navázat spojení. Na výsledku mi záleží a byl bych rád, kdybys mi dala vědět o tom jak na Coruscantu pořídíš. Ale pokud se začne něco dít, hlídka, kterou jsem na Florisu nechal mi o tom tak jako tak podá zprávu. Pokud budeš dost opatrná a uspěješ před Radou, není důvod, abych se do toho dál míchal."
Takový je Zirnstův plán na řešení téhle situace. Je to celkem jasná odpověď, důvod, proč potřebuje druhou loď,
Mohlo by to mluvit o dost věcech, ale s téměř stoprocentní pravděpodobností to znamenalo jednu věc. Zirnst s tebou opravdu nechce letět na Coruscant, je o tom celkem pevně přesvědčený. A to co hledá je způsob, jak vaší dohodě vyhovět.
"Souhlasíš?" zeptá se Zirnst ještě pro jistotu.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Atalon »

Kokpit neznámé lodi

Další hluboký výdech, tentokráte spíš ale rezignační.
“Nikdy nic jednoduše, co?“
Povzdechnu si, ale co víc s tím teď můžu dělat. Mohla bych ho snad i přinutit, začít dělat neuváženosti. Ale k čemu by mi to bylo. K čemu by bylo dotáhnout někoho komu jsem slíbila bezpečnou cestu tam i ven před radu. Jen další dobrý způsob jak si přidělávat nepřátele.

“Dobře, nevím sice kde jsme, ale ocenila bych kdybys vynechal Konfederační světy. Věci by se tam mohli vymknout nám oběma. Vlastně když najdeš svět s dopravní sítí, tak mě stačí vysadit. Cestu na Coruscant už si zařídím. A aspoň nebudu muset celou cestu domů sedět tvým lidem za krkem.“
Dodám svou část návrhů a připomínek k celé věci, ale jsem připravená se téhle věci přizpůsobit.
Přirozeně, přizpůsobit se neznamená vzdát se. Pozornost naopak našponuju ještě o stupeň víš, z hyperprostoru se totiž ještě pořád může vynořit ledacos. A důvěřivost nikdy nebyla v mém seznamu cností.

Tak či tak se stáhnu do rohu kokpitu a začnu dávat dohromady jak a hlavně co říct Radě, zbytek nechávajíc na Zirnstovi.
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Merthor »

Někde na palubě neznámé lodi

Závěr:

Zirnst souhlasí. Vypadá to, že hlavní problém mezi vámi je opravdu kdesi za vámi a tyhle detaily jsou už jen už věc dohody.
Jistě ještě pořád je potřeba vyřešit pár důležitých věcí, ale pokud všechno půjde tak jak má, není se jich třeba obávat.
Kromě těch pár věcí toho není zase tolik o čem mluvit. Z toho co je za vámi je opravdu lepší většinu témat znovu neotevírat.
Zirnst poctivě plní, co jste si dohodli. Sežene ti kopie všech materiálů, které k případu obchodů na Flrrisu má.
Možná by jich mohlo být o něco víc, většinou jsou to důkazy podobného druhu, ale pro tuto chvíli to musí stačit.
Informace ti Zirnst předá na třech datových kartách. O první z nich ti řekne, že obsahuje část indicií, které získal v první fázi pátrání, na Castellu, ale i na planetách v okolí Florisu. Jedná se většinou o číselné údaje. Důkazy v neodpovídajících číslech.
Na druhé datakartě jsou záznamy, které si Zirnst pořídil pro svoje potřeby na Florisu. Měla by mezi nimi být i nahrávka s informacemi, které Zirnstovi poskytl onen informátor, kterého se mu podařilo získat. Pamětlivý tvé nedůvěry, dá ti Zirnst originální kartu s dosud zakódovanými záznamy z paláce vlády na Florisu. Co se týče jeho, on jim zřejmě přikládá nemalou důležitost a myslí si, že právě tam by se mohl nacházet klíč a snad i nějaký důkaz k tomu všemu. Sobě ponechá kopii a k tvé kartě nechá vyhotovit i pár poznámek pro rychlejší dešifrování obsahu karty. O tom, nakolik relevantní tyto důkazy jsou můžeš pochybovat, ale pokud chceš nějaké materiály předložit Radě, faktem zůstává, že Zirnst má právě tyhle.
Loď, která se zanedlouho vynoří z hyperprosotru je skutečně frachťák a není to ani žádný z těch velkokapacitních a těžce vyzbrojených frachťáků, které jsou u Konfederace v některých případech docela oblíbené. Je to též upravená loď a má i lehkou výzbroj, ale zároveň je nutné připustit, že v době válečných konfliktů má lehkou výzbroj opravdu ledacos a tohle nevypadá natolik nebezpečně, aby to nutilo k víc jak lehké nedůvěře a k přehodnocení vaší dohody.
Zbytek cesty podle vaší dohody proběhne taky celkem v pořádku. Zirnst ti nabídne, že tě vysadí na kterémkoliv světě v rozumném dosahu, o který si řekneš. K dispozici přitom máš projekci mapy okolního vesmíru se všemi planetami.
Za nějaké čas už stojíš na ploše republikového kosmoportu a díváš se, jak Zirnstvova loď hned zase odlétá.
Vaše setkání nebylo příliš dlouhé ani příliš šťastné a vaše cesty se zase velice brzy rozdělili,
.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Merthor »

Hodnocení

Tvar příspěvků: Bezproblémový s obratným vyjadřováním a výborným začleňováním a kombinováním přímých řeči a myšlenek. Musím ocenit, že je v textu velice dobře pracováno s některými pojmenováními přirovnáními a náznaky.

Chování charakteru: Pro daný typ hry velmi dobře zvolená podstava s kvalitní psychologií, navíc dle představy z přihlášky opravdu dobře zahraná. Základní myšlenky se zarputile drží a za nic se od ní nedá odklonit (bráno jako plus).
Určitá zarputilost vlastně postavu částečně charakterizuje.

Postup v příběhu: Vzhledem k danému typu hry přiměřený. Příběh obsahoval celou řadu bodů, silně ovlivňujících situaci a nabízeli se různé možnosti vyústění. Při opětovném pročítání a shrnutí vypadá příběh komplexně. Vzhledem k typu hry, v rámci daných možností je docela přímý.

Reakce na podněty: Promyšlené, tvořící příběh daleko napínavější. Postava několikrát dokázala zcela vymanévrovat ze složité situace a chvílemi to vypadalo, že se počáteční role obrací. To podle mě mluví samo za sebe.

Používání Síly: Chytře, využila vše co bylo možné. Jinak v míře dle očekávání.

Celkové hodnocení: Posle mého názoru opravdu dobrý výcvik, který mě dost bavil.
Jeden z těch výcviků, kdy hráč svým způsobem předčí toho kdo výcvik vede a to přidá na kvalitě a taky je možné se z toho všeho poučit. Nemám na co bych si stěžoval a musím projevit své uznání. Bylo to stoprocentní.

Následky výcviku:

+ Dostala se z původních nesnází a nyní je zcela na svobodě
+ Získala informace o spiknutí na planetě, kterou má chránit
+/- Potkala starého přítele o němž si myslela že je mrtvý a nyní se zjevil za podivných okolností
- Přibylo jí pár dalších starostí a vnitřních problémů u nichž bude chvilku trvat, než se jich dokáže zbavit, nebo je vyřeší
- Navždy jí v paměti zůstane vzpomínka na nepříjemný zážitek a počáteční leknutí

Mně ten první dokonce odehraný výcvik přinesl celkem hodně. Měl jsem možnost poznat kde dělám chyby a kde bych se měl zlepšit. Pár bodů tam opravdu je, A taky jsem si potvrdil, že mě moderování opravdu baví.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“