Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Merthor »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

"To je pravda.... přežít vlastní smrt... To jen... blázni umírají nadvakrát..." hlesne Zirnst. I on promlouvá spíš sám k sobě, Jako by to byla ozvěna něčeho souvisejícího se zmínkou o smrti, o tom, že měl být podle všeho dávno mrtvý.
Zirnstovo chování se na chvilku změní, jeho opatrná uzavřenost, sebekontrola jako by na tu chvilku trochu zakolísaly.
Dle všeho se usilovně snaží ovládnout. Ovládnout co říká ovládnout svůj hlas, aby se nechvěl. Přesto jsou v něm patrné známky neklidu, o dost většího neklidu, než vyvolalo cokoliv, co se před tím stalo, co padlo ve vašem rozhovoru před tím.
"...kdo už ani není Jedi Řádu..." zopakuje po tobě. odvrátí pohled a ty můžeš vidět, že trochu přimhouřil oči.
"Já... nebyl bych si přál nic z toho, co se stalo. Ale když už to tak je, opravdu to nemůžu změnit. Snad ani nemůžu patřit do Ŕádu, pro nějž jsem už jen minulost, pro něhož jsem dávno přestal existovat. Ne Zirns Hirgrend teď už opravdu není tak klidný. I on se musí svým způsobem přemáhat. I on se nyní musí vypořádat se svými myšlenkami, s tím, co nosí uvnitř.
Je znát, že mu to o čem je řeč není moc příjemné. To je asi taky důvod, toho, že se na chvíli odmlčí také Zirnst.
Oba potřebujete získat zpět získanou rovnováhu. Ty i Zirnst. Ale opětovného navázání a požadovaného údaje se dočkáš.
"Castell a Lexcerce. Oba jsou zhruba v oblasti kolonií." vypočítá Zirnst žádané informace. Dál je nekomentuje, nepokouší se dopředu obhájit. Musí vědět, že pokud ti bude za těchto okolností chtít něco vysvětlit, všechno má svůj čas.
Už sám první Castell zavání tím, že odpověď na tvou otázku nebude vůbec příjemná. Nehlásí se totiž k Republice a ve válce se kloní na druhou stranu ke Konfederaci nezávislých systémů. U toho druhého si nejsi zase tolik jistá. Určitě to není zvlášť významný svět, u nihož by ti bylo všechno hned jasné. Ale vzhledem k těm pár věcem, které můžeš vědět a k tomu, jak se všechno kolem toho vyvíjí a hodí do situace, by se zdálo být logické, že to i u něj bude podobné jako u Castellu.
K těm, kteří jsou nejvěrnější Republice asi nepatří. V tom lepším případě je relativně neutrální.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Atalon »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Tolik k návratu k logice…
Povzdechnu si při Zirnstových slovech, jen proto, abych o chvilku později dostala ránu do žeber.
Oh jistě hodný strýček Dooku, perfektní! Sílo, Zirnste do čehos to zase vlezl…
Bylo to čím dál tím lepší, s každou další vteřinou, s každou další myšlenkou jsem dostávala jen další a další důvody k okamžitému a zřejmě dost nepříjemnému ukončení téhle konverzace. Vlastně teď už mi to radil i výcvik a ten se měl většinou co dělat na něčem s mým myšlením shodnout.

“Výborně, takže předpokládám, že tahle popelnice letí do separatistického prostoru…“
Povzdechnu si nahlas a znovu pevněji sevřu jílec meče.
“Zastavíš jí sám, nebo mám já?“
Ne nepočkám na odpověď na svou myšlenku, ale dám mu prostor odpovědět na mou otázku. Zatím nevidím důvod, proč tuhle situaci hrotit víc než už je a kupodivu si právě teď dovedu představit, jak by něco takového vypadalo. Navíc je mi celkem jedno jaká by ta odpověď mohla být, protože snad ani Zirnst nemůže čekat, že se nechám naslepo vézt kamkoli někým kdo mi tu vlastně oznamuje, že komunikuje se Separatisticky spřízněnými světy a navíc, že to má spojitost s…
Myslet v tuhle chvíli na Floris byla opravdu velká pitomost. Jen ta jediná myšlenka, jen ten střípek možnosti, že by jeho příběh mohl být pravdou málem aktivuje můj meč.
Uklidni se, klid… nejdřív fakta potom boj. Nejdřív fakta potom boj. Nejdřív…
Rozdýchání pomáhá. Meditační rytmus vrací soustředění a odvádí myšlenky zpět od možnosti že svět který jsem pomáhala pozvednout ze špíny a boje se chystá někdo shodit do ještě hlubší bažiny.
"Galaxie není jen jediný svět."
To mi jednou řekl mistr Windu když jsem vedla jednu z obhajob svých činů před radou. Tehdy jsem mu odpověděla že "sice Galaxie není jen jediný svět, ale kdo jsme v ní my, když ten jediný svět necháme padnout, když můžeme věci změnit".
Ale myslím, že teprve teď jsem pochopila co mi říkal. Teď když se vidím, teď když cítím co všechno jsem schopna udělat pro ten jediný svět.

Zavřu oči a sevřu víčka tak pevně, že z nich vyraší slzy.
“Proč jsem tady?“
Obrátím se k Zirnstovi s co nejpevnějším a nejtvrdším výrazem.
“Myslím opravdu. Bez těch keců o ochraně a nebezpečí. Co ode mě opravdu chceš?“
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Merthor »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

"Ne tak docela. Hlavně jsme se museli na chvíli stáhnout z Florisu. Kvůli tvému bezpečí a naší nápadnosti. Míříme na setkání s další lodí. Na ní si můžeme doplnit prostředky a pak se uvidí co bude dal. Co chvíli vystoupíme z hyperprostoru,
opraví tě Zirnst, aniž se před tebou snaží něco viditelně neupřímně skrýt nebo zatajit. V jeho hlase pořád ještě zaznívá nádech hořkosti, nejspíš proro, že, se stále ještě úplně nevzpamatoval, než že by ho trápila narážka na separatistický vesmír.
"Co uděláš? Pobiješ všechny, abys loĎ otočila? Samozřejmě bych mohl vydat pokyn ke změně plánu... Ale nemůžu si dovolit otočit loď a vrátit se s tebou na Floris alespoň do doby, než ti povím všechno ostatní a než budeš připravená."
Zirnst k tobě nejdřív vrátí svůj pohled, ale pak už tam nevydrží jen tak stát. Odpoutá se odezdi, udělá několik kroků napříč místností tam a zpátky a opře se na nepatrně jiném místě, než to udělal před tím. Znovu se váhavě rozpovídá.
Hlas se mu povedlo trochu zkrotit, ale mluví pomaleji, jako by trochu ztěžka. Snad jen hledá vhodná slova, možná za to může jeho vlastní neklid. Ani stopa po nepřátelství, jakkolivm by Zirnst pro tebe asi měl nepřítelem být.
"Já.... nepokoušel jsem se ti lhát. Přísahal jsem a mohl bych přísahat znovu... že jsem ty kecy... že jsem je myslel vážně.
Je toho ještě dost co nevíš a co bych ti rád pověděl, protože jsem ti opravdu chtěl pomoci. Třeba, to, že tenhle únos byl trochou nutného zla, protože ti hrozilo několik podobných útoků, které by byly smrtelné ne jen jako. Nebo by se mohly stát i horší věci. Jenomže tam na Florisu bys mi nevěřila o nic víc, kdybych ti to chtěl povědět, varovat tě.
Nebo myslíš, že bych ti to všechno chtěl říct, kdybych tě považovl za svého nepřítele? Myslíš, že bych omezil bezpečnostní opatření, že bych ti vrátil tvůj meč, pokud bylo mým záměrem ublížit ti?"
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Atalon »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

“Kvůli mému bezpečí“ hm… Jak ohleduplné, hlavně od bandy únosců.
Tohle dostávalo nádech průšvihu jako týden stará ryba a vidět mě teď můj mistr tak bych si to kázání za tuniku nedala, ale teď to byla moje hra, můj život a můj průser. Opravdu velký, velký průser.
“No, napadlo mě to.“
Odpovím popravdě k otázce převzetí lodi celkem důrazně, zvláště když se můj ukazováček konečně setká s vypínačem mého meče s dostatečným tlakem na to, aby ho aktivoval. Nemíním ho zatím použít, jen chci vysvětlit dostatečně jasně, že tohle je podmínka, o které nehodlám diskutovat.
“Ale řekla jsem ZASTAVIT. Ne vrátit se.“
Podotknu a dám si hodně záležet, abych při tom co nejvěrněji imitovala Zirnstova starého mistra. Nedá to moc práce, za těch pár našich společných “výletů“ po Galaxii jsme byli oba svědky nejednoho kázání mistrů, dobře, já o dost častěji, ale dost na to abych věděla jak mu ho připomenout.
Navíc tohle je připomínka celkem podstatná, zvláště když uvážíme, že se tu Zirnste celou dobu oháníš tím jak ti záleží na mém pohledu a názorech a jak jim rozumíš a nakonec mě ani neposloucháš. Výborně mladý padawane, výborně. Body za nepozornost odečteny.
Sarkasmus celkem potěší, tedy minimálně mě, protože mi vhání do hlavy zpět klid a rozvahu.
“S horkou hlavou přeci nejde být kousavá…“
To aspoň bývala má obhajoba svého “nevhodného“ chování před mistrem, taková na kterou ani za ta léta nedokázal najít obranu.

“A když už jsme u těch upřesnění, tak jsem neříkala nic o ublížení mi. Ono někoho zneužít pro své plány, nemusí nutně souviset s žádnou újmou, tedy fyzickou.“
Říct mu to takhle otevřeně se mi nelíbí ani trochu, ale Zirnst mě k tomu prostě dohání každým svým prohlášením, každou další dobromyslností kterou vysloví. A já už prostě musím reagovat, musím…
Sakra! Nesnáším probírat osobní věci, fakt hodně, hodně moc! Ale řekl sis o to…
Už to nedokážu ignorovat, už to prostě nejde.
“Navíc, za celou tuhle situaci si můžeš jen ty sám.
Nevím co se stalo, co jsi dělal celá ta léta, ale mluvit tu o důvěře?
A co ty? Co tobě celá ta léta bránilo se vrátit? Nebo přijít za mnou, myslíš, že bych ti nepomohla vrátit se?
Ne ty se zjevíš po takové době v čele bandy žoldáků, kteří mě unesou s tím, že vyšetřuješ ohromné spiknutí, které mě může ohrozit a to ty strašně nechceš.
A jak kruci myslíš že mi bylo, dívat se jak na tu zeď přibývá další jméno které znám?!
Že mi je, když tu hazarduješ s celým mým životem?!
Říkáš že bych ti nevěřila na Florisu?! Ale to jsou jen kecy! Tam bych byla u zdroje, tam bych mohla reagovat, něco dělat, prošetřovat, čekat útok!
Co mám podle tebe dělat tady, v tom tvém bezpečí?!
Řekni!!“

Dobře, tenhle rozhovor s mečem v ruce nebyl moc dobrý nápad, ale vážně mi nedal už moc na výběr a některé věci prostě museli ven. Vlastně jich bylo tolik, že cítím na víčkách orosení., ale to je to poslední co mě nějak zajímá.
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Merthor »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

"Vím cos říkala, jen..." načne Zirnst odpověď po tvé první poznámce o skutečném tom o smyslu tvých slov i zastavení lodi, ale místo toho, aby v odpovědi také pokračoval a dokončil svou myšlenku vrhl krátký přemýšlivý pohled směrem k otevřeným dveřím, jako by se snad rozhodoval jestli odejít a následně podruhé sáhl do oděvu a vytáhl z něho komlink.
Snad mohl chtít i vyhovět tvé žádosti, aby zastavil loď. Jak řekl, stačilo by dát pokyn...., i když to nebylo zdaleka jediné, co mohl chtít udělat. Nabízelo by se spoustu dalších věcí, které mohl vyřídit. Jenomže ani tohle neměl příležitost dokončit, nebo spíš vůbec uskutečnit. Hned při další tvé větě se znovu zarazil. Jak jsi stále tak trochu rozhořčeně pokračovala, byla znovu patrné, že se něco v něm něco změnilo. Zirnst opět silně bojoval s vlastní sebekontrolou a snažil se udržet klid. Tvá další a další slova mu v tom zcela určitě zrovna nepomáhala a zřejmě se mu to moc nedařilo. Nedokázal zastavit zakrýt své emoce.
I síla vykazovala lehké žáchvěvy. Zirnst se sice snažil spíše uzavřít, ale to co se dělo v jeho nitru muselo být docela silné.
Dřív by se dost možná dokázal Zirnst lepe ovládnout a nedal by toho tolik znát. I když co bylo dříve nemuselo být zrovna teď a pak sama jsi moc dobře věděla, že přeci jen existují věci, které dokáží zamávat i s opravdu dobrým Jediem, jakým Zirnst byl. Ruka s komlinkem Zirnstovi zvolna klesla dolů podíl těla. Ve chvíli, kdy jsi znovu začala o tom, co se stalo v třech letech, během nichž byl ZIrns považován za mrtvého, přičemž jsi tentokrát položila daleko konkrétnější otázky, Zirnst nasucho polkl a na chvíli ztuhl Nehýbal se, nějakou dobu nebyl schopen slova. Nastala chvilka ticha, ne první, ale svým způsobem napjatá.
"To na co se ptáš není... není pěkný příběh... a vyprávět o tom všem...." vysouká ze sebe Zirnst, čímž přeruší mlčení. Přesto to, co řekl, ti přeci jen řekne i něco dalšího, ale zrovna moc konkrétních informací to neobsahuje.
"Je spousta možností, jak se něco takového může stát. Ale když člověk nejmíň dva roky balancuje na hranici smrti, z pravidla se nemusí dostal k tomu, aby dal ostatním vědět, že je stále ještě mrtvý jen napůl. Většinou má docela jiné starosti a taky dost co dělat sám se sebou. " Zirnstovi tentokrát trvá déle, než se uklidní. Slova, která mu vyklouzla z úst podle všeho určitě původně neměl v úmyslu vyslovit. Nebo alespoň ne, tak jak je doopravdy vyslovil. Ani jeho tón není ideální.
Vedle oné lehké hořkosti, která se v jeho hlase vyskytla již před tím v jeho hlase poprvé objeví sarkasmus.
Přesně ten typ sarkazmu, jaký vyvolávají vypjaté situace a traumatické zážitky. Možná, že se teď trochu víc i blíží tvému tónu.
Ostatně s tím jsi měla dost vlastních zkušeností o tom, jak snadno se stane podobná reakce bys sama mohla vyprávět.
Musí s tím znovu bojovat. Aby se mu to povedlo musí sáhnout podobně jako ty k dechovému cvičení a to co přináší jeho myšlenky, to jak se v dané chvíli cítí prostě polně do slova rozdýchat. Není třeba pochybovat, že za tím, co Zirnst nevyjádřil určitě je něco docela konkrétního o čem přirozeně os sám musí až moc dobře vědět..
"Jenže to všechno už je stejně za námi, je to minulost. Teď je důležitého něco docela jiného." pokusil se Zirnst všechno nasadit do starých kolejí, když se mu konečně povedlo znovu se pracně trochu uklidnit.
"Problémy na Florisu a na Castellu a protože ty dvě věci spolu souvisí... je i můj zájem, aby se to celé nějak vyřešilo. Ani já to nemůžu nechat jenom tak.... A taky to tak nenechám. Ale protože ty základní informace už máme, je důležité všechno připravit, ve správné chvíli začít jednat ¨zajistit viníky. Samozřejmě jak jsem slíbil, aniž by se cokoliv stalo běžnému obyvatelstvu. některé z těch planet."
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Atalon »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Co mu na tohle má člověk říct?
Zakroutím hlavou a deaktivuju čepel, abych sebou s vrtící hlavou praštila zády zpátky o stěnu.
“Minulost…“
Slovo hořké jako arcanianské mandle a stejně jedovaté. Člověka pronásleduje, táhne k zemi, svazuje i drtí, a přitom je v něm i tolik krásy, štěstí, klidu. Kde je ale to všechno hezké teď, teď je to jen minulost.

“Jenže ta tvoje minulost na nás vystrkuje pěkný tesáky.“
Zavrčím, ale spíš unaveně než vztekle.

“Nevím co se stalo… a popravdě je mi to i jedno…“
Teď lžu, přinejmenším napůl, ale teď na takové věci vážně není místo ani čas.
“…ale minulost to je jen napůl, protože to mění celou naší situaci, právě teď. Teď jsi někdo kdo má být mrtví, kdo se pohybuje po světech spřízněných s nepřítelem republiky a unáší rytíře Jedi. A já jsem rytířka řádu který je ve válce se zběhlým Jedim, velitel obraných jednotek nějaké planety a generál sil Republiky, kterého jsi unesl. Ať máš v plánu cokoli, mě si tím dostal do daleko větších problémů, než v jakých už jsem byla…“

Mluvím k věci a všechno ostatní prostě odsouvám z cesty a je toho dost. Ani já si ty poslední roky neužívala, viděla věci na které budu chtít zapomenout do konce života. Dělala věci kterých budu litovat. Stála u bran smrti a bušila snad i doufajíc, že mi někdo otevře.
Ne Floris nebyl tím nejhorším, to přišlo dávno předtím. Mladá padawanka žmoulající šos pláště mistra, který se prochází plání smrti. Ne Floris byl místem klidu a rozjímání. Možnost zemřít, ta už dávno ztratila punc strachu. A příběhy? Ty se vypráví stejně těžko jako ty jeho.

Chvíle zírání do podlahy, chvíle dívenky topící se v jezeře upomenutí, než jí z něj vytáhne ta dospělá žena, bojovnice, která ví co musí a má. Čepel se znovu zažehne po mé pravici.
“…tak sakra zastav tu loď!“
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Merthor »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

To, že se od Zirnstových soukromých věcí otáčí zpátky tam, kam směřovaly vlastně celou tu dobu, dá Zirnstovi ještě nějaký ten volný prostor na to, aby se trochu víc uklidnil. To kolem čeho se rozhovor točí prakticky neustále, ač to je také nepříjemné mu zdaleka takové potíže nedělá. Tvoje slova jsou minimálně svým významem stále stejně příkrá, ale Zirnstova reakce už zdaleka taková jako těsně před tím není. Zcela vyrovnaný ještě zřejmě není, ale vnější projevy svých pocitů dokáže z větší části zkrotit, utěsnit dovnitř do sebe. Prostě skoro stejně jako na začátku rozhovoru vyslechne, co mu chceš říct.
Nezdá se, že by chtěl reagovat na způsob, jakým vidíš celou situaci, mluvíš o ní, jak ji popisuješ, prostě to co říkáš přijímá.
Ani to, že stále držíš v ruce světelný meč a že je již nějakou dobu po většinu času aktivovaný ho příliš neznepokojuje. Jeho pohled, obrátivší se ke žluté čepeli, když ji aktivuješ podruhé dává jasně najevo, že o této hrozbě ví, ale strach z ní nemá.
Přesto, že si z tvé pohrůžky, kterou představuje mimo jiné právě i znovu zažehnutý meč nedělá tolik, kolik by mohl, zvedne znovu ruku s komlinkem, Tentokrát ho nic nepřeruší, takže se mu podaří navázat spojení.
"Oglis? Kolik času ještě zbývá do výstupu z hyperprostoru" otáže se.
"Asi deset minut, Proč....?" ozve se v odpověď z komunikačního přístroje ženský hlas.
"Dobře. Tak prosím hned vytáhni loď z hyperprostoru, oddal na nějakou dobu setkání a pak čekej další instrukce." udělí Zirnst klidným halasem pokyny, které jsi po něm požadovala. Tím udělal všechno potřebné pro zastavení lodi.
"Ale vždyť už jsme skoro na místě.... a možná už na nás budou čekat...." podivoví se Oglis nad náhlou změnou plánu.
"Je důležité, abychom to tak udělali. Setkání proběhne později, stejně jako všechno ostatní" vysvětlí Zirnst a tím potvrdí bez většího zaváhání instrukce, jež dal Oglis a po té hovor rychle ukončil. Ještě jednou se mrkl na displej komlinku a pak jeho oči přelétly zpátky k tobě.
"Tak to by bylo. Váš rozkaz jsem splnil generále. Jaké jsou vaše další příkazy?" pronesl dle prvního dojmu skoro opravdově formálně, ač je z pohledu na něj jasné, že to míní spíš se slušnou dávkou nadsázky.
"Vlastně by mě doopravdy zajímalo, co bys navrhovala dál, co si myslíš, že bych teď mohl udělat, měl udělat, aby se ta situace nějak vyřešila." naváže Zirnst plynule, tentokrát už ve zcela vážném duchu. Tím ti poskytne další velkou příležitost.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Atalon »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Říct, že se právě stalo něco co jsem nečekala by bylo lhaní sama sobě, ale to neznamená, že jsem za to nebyla překvapivě ráda. Znovu jsem mohla o něco klidněji deaktivovat meč a odškrtnout si aspoň na chvíli další problém ze seznamu. Na Zirnstovu ironickou poznámku snad ani nezareaguju, koneckonců…
Po tom všem má na ní plné právo, řekla bych.
I když další otázka už tak oprávněná není a co bych dál navrhovala, toho by bylo celkem dost. Zvláště ve spojení s Floris. Ale zase, tohle na ně není ten správný okamžik.
“Díky.“

Co víc říct? Kde pokračovat? Jak se k tomu všemu postavit?
Ze seznamu problémů už se mi tak nějak stala kronika a teď se z ní stávala spíš bažina. Slatina otázek bez odpovědí, odpovědí bez otázek a malérů které se musí vyřešit.
“Teď?...“
Začnu snad dost přesvědčivě pevným hlasem.
“Teď si můžeme promluvit aniž bychom do toho míchali válku.“
Odpovím mu vlastně jednu z mála jistot které teď mám.

“Takže, říkal jsi něco o Huttech. Máš představu o co jde, nebo jsi jednal stejně unáhleně jako se mnou?“
Dobře, tohle kousnutí si možná nezasloužil, minimálně v tuhle chvíli, ale pořád je tu tolik chyb, že i když si připustím že mi mohl chtít vážně jen pomoct, náladu mi to nelepší. A navíc tak aspoň ještě trochu víc zjistím, jaký nový Zirnst Hirgrend vlastně je.
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Merthor »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Loď sebou trhne, stěna místnosti lehce zavibruje. Nepřekvapí vás to. Díky Zirnstové předchozímu hovoru oba dobře víte, co to znamená a jste na to připravení. To loď, vypla hypermotory a nyní se hlásí změna v důsledku přestupu mezi dvěma prostory.
"Dobře s tím musím souhlasit," přitaká Zirnst a souhlasně pokývá hlavou. Dokonce jako by tom znělo trochu úlevy.
Snad jen nad tvou poznámkou o tom, že jednal unáhleně se Zirnst maličko ušklíbne. On si to zřejmě tak docela nemyslí. Snad by to jen formuloval jinak. A možná že tohohle je na to aby udržel svou relativní netečnost už taky dost, ale přejde to bez odpovědi. Ironické poznámky jdou stranou, protože tohle je docela vážná věc. Nebo tak nějak to podle všeho vidí on.
"No, jakousi představu o co se jedná mám," řekne Zirnst zřejmě ponořený do myšlenek tak trochu zadumaně.
"Někdo si zřejmě plní kapsy tím, že na místo normálního obchodování a udržování běžných obchodních a diplomatických vztahů...., hlavně vztahů s Republikou...., napomáhá v rámci svých snah Huttským zájmům. Vypadá to, že se v těchhle méně významných oblastech na některých planetách odehrává celá řada nekalých obchodů, z nimž jde zisk právě Huttům a v té oblasti by se mohla nacházet i jakási Huttská buňka, nebo základna. Určitě si taky spočítáš, že za tím musí být někdo vlivný. Tuším, že je to část vlády na Florisu. Pokud by to nebyli oni, bude v tom mít prsty nějaký větší gang, nebo to bude obojí zároveň."
Ne, tohle už opravdu nebyly jen drobné náznaky a střípky informací, jaké ti Zirnst řekl, před tím. Bylo celkem jasné, že původní Zirnstova zmínka o Huttech i to ostatní patřily spíše k celkovému nástinu situace. Ale tohle, to už bylo konkrétní obvinění. Docela vážné obvinění, s následky, které by opravdu mohly být hlubokosáhlé. Kdyby to byla jen z části pravda...
Samozřejmě, že ty informace, mohly být ještě určitější, ale kdo ví, kolik dalších informací měl, když sdělení formuloval takto.
"Problém není v tom, že bych neměl představu, co se na Florisku děje... Ten je někde jinde," doplnil ještě Zirnst s lehkým povzdechem a věnoval ti další pohled svědčící o tom, že by tato svá slova měl myslet vážně.
"Tohle všechno jsou sice docela vážné domněnky, jenomže nic z toho nevím oficiálně a i když bych to snad mohl nějak vyřešit, mám i dost omezené možnosti, jak něco takového prokázat. Co tím ZIrnst myslí bylo opět celkem jasné.
Pro někoho, kdo plnil úkol ve vztahu k planetám, jenž se nacházeli, v separatistickém prostoru sice nemusel být takový problém, proniknout na nevýznamný Republikvý svět, jakým byl Floris, ale pokud se týkalo určit možnosti jednat, nebo jinak ovlivňovat místní záležitosti už to bylo podstatně horší. Zkrátka a dobře Zirnst v jistých ohledech prostě nemohl mít možnost, jaké jsi měla třeba ty, rytíř Jedi a k tomu někdo kdo byl řádně pověřen, aby planetu chránit.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Atalon »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

“Chyba. Tahle otázka byla chyba!“
Zirnst se úpěnlivě snaží zasvětit mě do své akce, ale já si nemůžu pomoct a jen se v tom co se dovídám víc a víc přehrabuju. Ale pořád to prostě nemůžu jen tak strávit, pořád je tahle celá situace jako “nechat se krmit krupicovou kaší od Dookua“.

…část vlády nebo nějaký gang…
Ano tohle tne do živého. Nějaký gang totiž dokážu vyloučit během vteřiny bez hlubších úvah. Ne, po tom co jsem na Floris už udělala. To co zbylo z místního podsvětí je pár pašeráků a ozbrojených skupin které víceméně asimilovaly Obránci. Výhodně pro všechny. Ale vláda? To byla jiná otázka, otázka mnohem nebezpečnější, taková kterou už jsem si sama párkrát položila. Která zhořkla před nějakou dobou když jsem celkem veřejně odhalila pár obchodů…
Ne že bych nevěděla, nebo netušila i o pár dalších, ale…

"Kruci, Zirnste, do čeho to zase strkáš nos?“
I když si připustím možnost, že věci nezveličuje, že se jeho bantha vážně pase na Floris a okolí ve velkém a do Huttské kapsy. Pořád z toho vyplývá otázka, otázka kterou se mi zase nechce pokládat, takovou tu která vám většinou odveze vztahy s někým na Ilum na dlouhou dovolenou. A snad i proto ji nakonec odsunu a dám přednost těm… no méně realisticky poučným.

“Nepřeháníš trochu?.“
I když nejsem obchodník, nebo politička, tak vím že tak jako na všech agrárních světech v republice mizí devadesát procent produkce v Republice, pár procent v místním trhu a to co zbývá teprve ve volném obchodě. A teď, za války je Republika na svých devadesát procent celkem háklivá. Koneckonců už bylo i pár “flotilných pokeců“ s CIS na toto téma, takže představa, že by si nikdo nevšiml ukousnutí z tohoto koláče mi přijde celkem těžko uvěřitelná. Jistě u světů jako Castell to bylo něco jiného spousta obchodů, spousta zboží, spousta stínů, ale… konečně zarazím sama sebe.
Odkdy je mi nějaký svět ukradený jen proto že se dal k… Ne, ať si tohle vyřeší CIS když se jim to nebude líbit, já se budu starat jen o Republikové světy. Republikové světy…
Být v téhle době cynikem v mnoha věcech celkem pomáhá, ale i tak se prostě nedokážu přimět myslet na to jen jako na realizmus.
Galaxie míří do banthtí řitě.

“A taky bych řekla, že mě trochu přeceňuješ.“
Ano, jsem rytíř Jedi, ale tady se bavíme o… no, o něco složitější situaci. O právě těch otázkách které sama nechci pokládat. O věcech jako válka a kdo je přítel a kdo ne. O cynizmu vesmíru a jeho smyslu pro humor, humor a praktičnost.
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Merthor »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

"Vím, může to vypadat, že přeháním. i když nevím, proč bych to měl dělat a něco si kolem toho vymýšlet. Nemám důvod, proč bych ti to neměl říct neříct... neříct to poravdě," konstatoval Zirnst se stále patrnou potlačovanou nervozitou.
"Stejně tak se ti to může zdát i proto, že prostě nechceš uvěřit, že bych mohl mít pravdu. Možná vidíš všechno jinak.
Jistě nemusíš mi věřit, ani to kolem situace. Ale něco, čemu můžeš věřit bych taky mohl vysvětlovat do nekonečna.

Zirnst nedokončil. Znovu se odlepil od stěny, znovu udělal pár kroků po cele, vypovídajících o jeho rozpoložení alespoň stejně tolik co jeho hlas. Zpátky o zeď se neopřel. Zastavil se kdesi uprostřed té nevelké místnosti a ač se díval tým směrem, snad proto, aby ti mohl zpříma pohlédnout do tváře, nebyla jeho pozice vůči tobě nijak konfrontační. Byl diplomaticky pootočený.
"Vyjmenovalas, co jsem všechno udělal, čeho jsem se dopustil. Tváříš se, jako by se tě, to co se doopravdy stalo skoro ani netýkalo," posunul Zirnst to o kousek dalším směrem a jasně, že to nebylo zrovna příjemným směrem.
Dost možná, že i tenhle směr hovoru byl jemu samému určitým způsobem nepříjemný.
"Ty v tom všem doopravdy nevidíš víc? Nemyslím si, že by sis v tomhle směru nedokázala ledacos uvědomit.
Nemyslím si, že tě to všechno zajímá jen do té míry jak to na první pohled vypadá.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Atalon »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Oddechnu si skoro rezignovaně a nemám k tomu vlastně daleko. Tahle debata je čím dál větším tancem na ostří, problém je že mi přijde, že na ostří světelného meče. A minimálně mě začínají dost pálit chodidla. Jistě, stále bych se mohla snažit být milá, diplomatická, cnostná, ale pravdou je, že mi k tomu už prostě chybí vůle.
Zirnste to ty mě vůbec neposloucháš. Nebo sám nevíš do jakého vesmíru jsi to skočil po hlavě...
Ze všeho tu nakonec zůstává právě ten cynizmus a já vnitřně zuřím, proč zrovna on má tak tuhý kořínek.
“Ale já neříkala, že přeháníš schválně.“
Opravím ho zcela upřímně a pokusím se tvářit co nejmileji, i když to nakonec musí připomínat spíš přiotráveného wookieho.
Teď prostě nejsem ve stavu být milá, promiň.“
Na to mám v hlavě příliš věcí, příliš zkušeností, které se derou ven, příliš poznání jak které věci chodí tam, za zdmi chrámu, nebo za zdmi zahrádky odkud musel přijít Zirnst. A v duchu si udělám poznámku do itineráře, že pokud za tenhle jeho pohled na svět může někdo určitý, tak mu musím pár věcí vysvětlit, světelným mečem.

Už se chystám říct mu, jak některé věci nejen vidím, ale jaké opravdu jsou, jistě na tom co mi tu říká to nemusí nic měnit, pořád to může být pravda, ale na jeho představě kterou se mi tu snaží představit to mění celkem hodně, zvláště mých možnostech v ní, vlastně to mění hodně na spoustě věcí, na vesmíru, na obchodu, na Řádu, na mě…
Zirnst ale vyrukuje s ostřím snad ještě zářivějším a ostřejším, takovým co může udělat rychlý proces se zbytky čehokoli, co mezi námi kdy bylo, nebo právě vznikalo. Aspoň tak se tváří hněv, který ve mně ve chvíli jeho slov doslova exploduje.
Díky Síle, že jsem Jedi. Díky Síle, že jsem Jedi. Díky Síle, že jsem Jedi…
Dokážu to rozdýchat, dokážu se udržet na té správné straně, dokážu to zvládnout, ale Sílo jak já ho chci praštit.
“Zdá se mi to, nebo jsi mě právě obvinil z nesoucitnosti. Nebo přinejmenším z netečnosti?!“
Řekla jsem, že to dokážu rozdýchat, ne že se toho dokážu zbavit. Jsem rytíř Jedi, ne mistr Yoda.
“Třeba v tom nic víc vidět prostě nechci. Třeba se nechci pitvat v tom co se dělo. Třeba tě nechci litovat, když tě možná budu muset zabít.“
Tak a je to venku. Nebylo to řečeno zrovna mile, ani klidně, ale prst od spouště meče jsem udržela. A že se teď cítím provinile…
Ano, nechci někoho litovat, nechci ani znát někoho, koho možná budu muset zabít. Tak sobecká jsem…
Mohla bych teď hájit sebe sama před sebou samou v obhajobě jasně epické. Připomínat si bolest a ztráty udušené hluboko pod výcvikem a týdny meditací. Mohla bych si připomínat vztek, který ve mně probudil tenhle jeho slavný návrat ze záhrobí, nebo ty mé slzy co si i jeho jméno na chrámové zdi vysloužilo. Nic z toho ale neudělám. Teď se chvíli prostě chci cítit provinile, uraženě, rozhořčeně, unaveně, zraněně. Teď na chvíli chci prostě cítit.

“Takže jestli se chceš hrabat v tomhle…“
Začnu po chvíli, když odezní kumulace emocí a já jsem zase schopná pokračovat bez obav z reakce, která už nepůjde vrátit zpět.
“…tak prosím, ale na ubrečenou, soucitnou padawanku zapomeň. Ta už má někde tam venku vlastní hrob, vlastní zeď.“
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Merthor »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

"Jistě jak snadno se takoví ubrečení soucitní padawani mění v někoho kdo dokáže..." uletělo Zirnstovi, než se stačil zarazit právě v čas na to, aby neřekl něco, co by vás oba mohlo opravdu mrzet. Další z těch drobných výkyvů ke k němuž u Zirnsta došlo už po několikáté aniž to dokázal zcela zvládnout. Situace byla stále trochu zvláštní. Ale co měl takový změněný padawan podle Zinsta vlastně dokázat? Zabít někoho, kdo byl kdysi dobrým přítelem, nebo v tom bylo něco úplně jiného?
"Dobře nechme toho" připustil váhavě jakoby trochu neochotně, když si uvědomil, co že to chtěl vypustit z úst.
"Vlastně jsem málem zapomněl na ty záznamy z části budovy vlády na Florisu, Záznamy z kamer. Před odletem se nám je podařilo získat, ale ještě je bylo potřeba zpřístupnit a upravit. Teď už to bude nejspíš hotové, vrátil se Zirnst, přesto, že v něm pořád něco hlodalo na půdu, která byla přeci jen o něco málo bezpečnější, než tyhle konfrontace.
"Nejsem si jistý, taky tam nic nemusí být, ale z těch záznamů by nakonec přeci jen mohlo něco vylézt. Alespoň nějaký náznak, nějaké indicie Třeba by tě to náhodouu zaujalo..,, poslední věta byla zřejmě skrytá zarážka na to, co bylo řečeno před chvílí o tvé ochotě se o některé věci zajímat,
"Bude třeba ty záznamy přehrát a zkontrolovat jejich obsah. Třeba bys mi s tím mohla pomoct.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Atalon »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Na tohle prostě povytáhnu obočí a zůstanu na Zirnsta zírat jak sith na Santa Klause, co jiného se dá taky udělat.
“zpřístupnit a upravit?“ Ehm…
Teď si vážně přeju aby to byla jen hloupá volba slov, ale… Ale jak se mám v téhle situaci ubránit i jiným možným výkladům? Jak si nepřipouštět možnost že Zirnstovi prostě ujely nervy tak jako nám oběma v tomhle rozhovoru už tolikrát a neřekl věci prostě tak jaké byli?
A neřekl mi tu právě do očí, že ze sídla vlády ukradl bezpečnostně kvalifikované záznamy, které teď upravuje. Třeba na verzi lépe odpovídající jeho potřebám.
Tohle celé začínalo nabírat čím dál šílenější rozměr a já už pomalu nevěděla jestli se smát, plakat nebo zuřit. Nemohla jsem ale zůstat jen tupě zírat, ne pokud jsem nechtěla slyšet velkolepý projev o tom jak i jeho tyhle záznamy překvapili, nebo něco podobného, dělající z toho všeho ještě šílenější frašku.
“Ne díky. Já si na filmy z Holonetu nikdy moc nepotrpěla.“
Možná bych mohla kousat trochu míň, ale vmést mu do tváře jako pitomost mi právě řekl a jak pohřbil jakoukoli šanci na to tyhle důkazy brát z mé strany vážně, jsem mohla taky.

Problém je co teď s tímhle vším.
Rozletí se nakonec mé myšlenky nějakým produktivnějším směrem. Jistě, že mě napadá pár cestiček a otázek které snad někam povedou, ale narovinu… nejsem si dvakrát jistá, že chci ty odpovědi vlastně slyšet. Teď je tu ještě pořád šance že… Sílo, k čemu vlastně? Co si tu od toho slibuju?
Teď opravdu lituju, že jsem místo hodin šermu a užívání Síly nedbala víc na hodiny diplomacie, nebo ještě líp studia kodexu, ale na dohánění těchto věcí už je pozdě. Vlastně, na to bylo pozdě už dávno a teď si to musím vyžrat až do dna. Nebo se pokusit o zázrak anebo způsob jak ze sebe udělat totálního pitomce.
“Zirnste, jsi svobodný, volný? Nebo jsi někomu zavázán?“
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Merthor »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Obě tvé poznámky které vyslovíš na Zirnst nese docela těžce. Ani jedna od něj nezůstane zcela bez jakési odezvy.
"Filmy z holonetu?" zamumlal Zirnst s postřehnutelným a docela upřímným překvapením v reakci na tu první.
"Já přece nechci nic filmovat... Já si jen potřebuju projít ty záznamy, které se nám podařilo získat a pokusit se zjistit,
jestli v nich přeci jen něco není. Většina z těch záznamů byla slušně zakódovaná a ty jsem si zatím projít nemohl.

Jeho hlas opět musí překonávat jakýsi skrytý odpor, jako by se Zirnst každou chvíli mohl zadrhnout.
Při otázce, kterou vylovíš nakonec můžeš pozorovat, že sebou Zirnstovy obličejové svaly mimoděk pořádně škubly.
Zirnst má opravdu co dělat, aby sebou podobným způsobem neškubnul celý. Pokud se to dá říct, tahle otázka ho překvapila o dost víc, než ta první, nicméně slovně nijak neodpoví. Tuhle choulostivou otázku jaksi přejde v rámci odpovědi na tu první poznámku.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“