Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Atalon »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Cítit… no někoho, bylo celkem očekávané. Setkání s dalším uživatelem mi v dané situaci přišlo spíše nevyhnutelné a věci to komplikovalo. Zvláště pak nutkavý pocit povědomosti.
Za život jsem se setkala s opravdu mnoha uživateli Síly, ale pravdou je, že většina z nich byla, řekněme na stejné straně barikády a to jsem si za daných okolností dokázala představit jen těžko.
Na záchranou operaci je brzo a že by si chytili hned dva Jedie na likvidaci téhle lodi, by bylo přehnaně stupidní na kohokoli.
Můj seznam podezřelých, nebo spíš reakcí na ně, se tedy smrskne na těch pár individuí, která jsem poznala především coby padawan a bez kterých by většinou bylo v Galaxii mnohem mileji.
Podle toho se také připravím reagovat. Nejsem ale takový cvok vyletět proti jinému uživateli Síly jako neřízená střela.
Na něco takového se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou.
Je na čase využít těch pár načerpaných sil a podívat se jak moc dokážu své tělo posílit a připravit.
Ze svého sedu se ale pohnu jen minimálně, jen drobná změna polohy nohou, lepší rozložení pro případný rychlý start a vyčkávám.

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Merthor »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Hned další věc poté, co se ozvaly dveře z chodby, je, že zaznamenáš určitý výkyv v Síle. To nově příchozí zkouší opětovat kontakt a na oplátku najít v Síle tebe. Netrvá to dlouho a ten muž, který umí používat Sílu ti do sebe nedá příliš nahlédnout. Stačí to tak akorát na to, aby sis mohla povšimnout, že jeho mysl, ač pootevřená jen na tolik, kolik je opravdu nutné, je docela přátelská, spíš než že by musela být zdrojem akutního nebezpečí. Hned potom vaše letmé spojení přeruší.
Kroky se zastaví někde kousek od tvé cely, nejspíš v blízkosti místa, kde je výklenek s bezpečnostním panelem.
"Co se tu stalo?" To se místo kroků ozve něčí hlas. Klidný hlas, který ví co říká, který nepotřebuje tvrdý velitelský tón, zvyšování hlasu, aby vyjádřil, smysl toho co říká. Hlas, jenž ti je též povědomý a který jsi už rozhodně nejednou slyšela.
"Ta Jedi, pane.... Dost si dovolovala a zlomila mi ruku a pak...." jeví příslušný žoldák tendenci si postěžoval, ale nově příchozí ho nenechá dlouho mluvit.
"Neříkal jsem vám, že máte zjistit, jestli se probrala, nepřibližovat se k ní a pak počkat bez aktivity tady než přijdu?"
"Říkal pane....ale...." souhlasí neochotně druhý z tvých strážců.
"Tak vidíte. Udělali jste chybu. Teď může jít na ošetření a vůbec. Pro teď už vás nebudu potřebovat" ozve se povědomý hlas potřetí a ty máš konečně pocit, že jsi ho poznáváš. Mladíka jemuž ten hlas patří, nebo patřil, jsi naposledy viděla před delší dobou, přesněji řečeno před třemi lety v Chrámu a stejně tak dlouhou dobu se říkalo, že splynul se Sílou..,,
Nebo alespoň podle všeho, co jsi mohla slyšet a dozvědět se měl splynout se Sílou.
Zirnsta Hirgrenda jsi znala. Byl to jen o něco málo starší Jedi, než ty. Spolupracovala jsi s ním na dvou misích a příležitostně ses s ním mohla setkat i při jiných příležitostech. Například v jídelně, za předpokladu, že jste byli v Chrámu oba a podobně.
Zirnst byl dobrý Jedi. Ale ani on nevynikal tím, že by se tím honosil. Byl dobrý pro to, kolik toho uměl, co všechno věděl a chápal. Docela ti rozuměl a snad právě to byl důvod, proč jste se znali i trochu víc, než jen formálně.
Jednoho dne se prostě nevrátil z jedné důležité mise a během velice krátké doby, několika málo dní byl prohlášený za zcela nezvěstného. Za někoho, kdo už se do Chrámu zřejmě nevrátí. Zkrátka a dobře za mrtvého. Věděla jsi o tom a již nějakou dobu jsi neměla důvod pochybovat. A teď, když uplynuly tři roky, uslyšíš ten hlas a cítíš ho v Síle.
Žoldáci odcházejí a Zirnst se objeví ve dveřích cely. Středně vysoká postava bez přebytku svalů, středně, hnědé vlasy a známý obličej. Možná se trošku změnil. Má trochu jiný výraz v očích, který se ale nedal označit za nikterak záludný. Nemá na sobě ani Jedíské roucho v klasických barvách, je oděný v tmavém, ale rozhodně je to Zirnst takový, že ho ve srovnání s tím jak si ho znala můžeš bezpečně poznat. Jeho ruce jsou spuštěné podél těla a nevypadá to, že by na tebe chtěl zaútočit. Ani nevypadá překvapeně, když vidí, že ses zbavila pout a teď se pohybuješ v rámci cely. Působí relativně klidným dojemem.
I jeho první slova patřící tobě a znějící docela upřímně by za daných okolností možná mohla být trochu překvapivá.
"Ani nevíš, jak jsem rád, že se ti nic nestalo, Coro. Mrzelo by mě, kdyby se na tom něco zvrhlo a ty na to měla doplatit."
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Atalon »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Tvrdit, že mě slyšet a vidět duchy vykolejilo z rozvahy by bylo přehnané tvrzení, ale rozhodně to jistým věcem dávalo nepříjemnou pachuť. Nemluvě o mé situaci, která začínala… no smrdět.
Prohlašování za mrtvé bez důkazů, bez těla bylo něco, s čím jsem nikdy nesouhlasila, i když přiznávám, že mnohem větší váhu jsem tomu přikládala spíše u lidí z “druhé strany“. U nich to zmrtvýchvstání většinou znamenalo…

Několik ne zrovna příjemných myšlenek si najde cestičku přes filtr soustředění, než jí objevím a zazdím. Jsou věci, které mají zůstat spát, když už se člověk postaral, že už spí nadobro.

Přesto všechno ale koukat na Zirnsta Hirgrenda živého a… bylo zvláštní. Na chvíli se dokonce dostavil pocit uklidnění, takový ten hřejivý pocit, že se svět neřítí kamsi do černé díry, že v něm jsou ještě dobré zprávy. Bohužel mě z tohoto klamu rychle probere chladný rozum a fakt, že na dobré zprávy věří jen blázni.
“Tak to ti dám radu pro příště. Když nechceš, aby se jim něco stalo, tak lidi nenechávej unášet.“
Poznamenám sarkasticky a klidně se postavím, abych si mohla oprášit prach ze šatů.
“Takže.. to tobě vděčím za tohle pozvání, nebo jsi taky jen další štěně na šňůrce?“
Měla bych být milejší, býval to přítel. Měla bych se chovat uctivěji, byl starší. Ale věci se mění. On se změnil… a já taky.
Nemíním na něj plýtvat Silou, ale rozhodně jí nemíním ani zamknout zpět do klece. Tohle je chvíle kdy chci být připravená na všechno.
Jestli je to nepřítel…
Myšlenka na tuhle možnost se mi nelíbí. Možná, že se mistr nakonec přeci jen mýlil. Možná nejsem zas tak tvrdá. Možná nedokážu brát někoho koho jsem znala, někoho s kým jsem něco prožila, za nepřítele, za někoho koho možná budu muset zabít. Rozhodně ne tak snadno, jen nějakým lusknutím.
Třeba je to… přítel…
Zvláštní, tahle myšlenka mi přijde snad ještě horší. Jako sen malé holky, něco stejně pravděpodobného, jako že je tohle celé jen hloupí sen. Něco v co prostě nedokážu uvěřit a to ani když se o to snažím tak strašně moc.
Nemůžu! Nedokážu to!
Můj pohled musí ztvrdnout, cítím napětí ve svalech tváře. Mistr takový výraz neměl rád. Říkával, že to že občas někoho musíme zabít ještě neznamená, že musíme celou dobu vypadat jako bychom to měli v úmyslu, ale já si prostě nedokážu pomoct. Nedokážu se na někoho takového dívat s klidným úsměvem, s vřelou tváří.
Ne po tom co všechno se stalo, co se nemělo stát, co se mělo stát!
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Merthor »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Zirnst tam stál a díval se na tebe. Teď se znovu pohnul. Letmo přikývnul tvým slovům.
"Coro, já.... rozumím... naprosto chápu, jak nepříjemná je to situace a jak se cítíš. Že mi nebudeš chtít věřit, že jsem ti nechtěl způsobit nic zlého. V takové situaci... udělal bych to samé co ty."
Na tvou otázku ti zatím přímo neodpoví, ale z jeho slov ze způsobu jak mluví, je poznat, že to s pravděpodobně myslí vážně.
Byl by to skutečně hodně dobrý herecký výkon, kdyby tomu tak nebylo. V těch slovech, v tom hlase, není žádná hrozba, hněv ani úlisnost. Nic co by zaznívalo jako vedlejší efekt skrytý za ve významu toho, co ti Zirnst říká. Spíš naopak.
To co zaznívá z jeho hlasu by se možná doopravdy dalo nazvat pochopením
"Přesto mi nezbývá žádná jiná možnost, než tě prostě poprosit, abys šla se mnou, nabídnout ti skutečné pohodlí mé kajuty a pokud budeš chtít, pak i o to abys vyslechla pár věcí, které ti musím vysvětlit."
Otočí se a vyjde dveřmi cely zpět na chodbu a dveře nechá otevřené. Ohlédne se přes rameno. Zřejmě očekával, že ho budeš následovat ven z lodního vězení do jeho kajuty, umístěné nespíš někde ve střední části lodi.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Atalon »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Štěně.
Odpovím si suše na vlastní otázku a pocítím lítost. Lítost za osobu nadějného padawana kterého jsem znávala.
Cos to se sebou udělal?
To a dalších tisíc otázek se rozběhne mou hlavou a já už skoro vykročím ke dveřím, než se zase ozve výcvik. Než mě sebeovládání donutí soustředit se na přítomnost, na situaci v níž jsem s plnou kritikou, s otevřenýma očima a já se zastavím.
Na pohodlí mi teď záleží, asi tolik, jako na adoptování sithské tuk’aty.
Tím jediným důvodem, mého zájmu byla jen zvědavost a to je hodně špatný rádce. Během pár vteřin se ve mně rozhoří válka. Boj několika stran o dominanci nad touto situací. Boj tvrdohlavosti, soucitu, zvědavosti, obezřetnosti a podezíravosti. Boj o němž už od začátku vím, že nebude mít vítěze. Nemůže ho mít, dokud si nevybere rozum na čí stranu se postaví a ten mlčí.
Proto nakonec zůstanu stát a tupě zírat do podlahy.
“Odkdy nám dvěma záleží na pohodlí?“
Zeptám se klidně. Vím, že neodešel daleko. Tak se ta hra nehraje.
Snažím se vybavit si jeho mistra a jeho samého v dobách… dobách kdy měl svět ještě nádech vycházejícího slunce. A snažím se potlačit hořkost nad tím kde jsme teď.
Ne mě opravdu na pohodlí už dlouho nezáleží.
Už od chvíle kdy jsem pokoj v chrámu vyměnila za měsíce na tvrdém kavalci, nebo rovnou špinavé zemi Florisu. Od chvíle kdy mi přestaly připadat padawanské vtipy o vyděšených levitujících astrodroidech zábavné. Kdy jsem se začala bavit s muži a ženami o práci, dětech, smrti.
Rozhodnu se vzhlédnout. Rozhodnu se čelit další hořké komedii svého života přímo do očí. I když to budou oči Zirnsta Hirgrenda.
“A odkdy si mi dva máme co říct?“
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Merthor »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Tvou hlavou proběhne v rychlém sledu několik vzpomínek. Jsou to většinou konkrétní situace a to jak se odehrály. Odehrály se povětšinou někdy v době před třemi lety, tedy někdy poblíž Zirnstova zmizení. Na jejich základě je celkem dobře možné vybavit si Zirnsta Hirgrenda jaký tehdy doopravdy byl. Co je možné říct o někom, kdo steně jako většina padawanů vyrůstal v chrámovém prostředí a zajisté tím byl dost ovlivněný... Snad tolik, že kromě toho, že byl Zirnst celkem chápavý byl taky docela praktický a rozumný. Málo kdy se stávalo, že by nevěděl co dělá, že by dělal hlouposti, nebo že by nedokázal předvídat následky svých činů. Pokud řešil nějaký problém, třeba na misi činil tak s klidem logicky a s patřičnou dávkou rozvahy.
I on měl na věci svůj osobní názor, celkem rozumný názor, ale pokud se stalo, že s ním někdo nesouhlasil, příliš se nevnucoval. Snažil se to respektovat a taky pochopit. Tehdy se s ním mluvilo docela dobře i když byla pravda, že od doby co zmizel a ty jsi trávila dost času na Florisu se pár věcí změnilo a mohla se změnit i spousta dalších věcí počítaje mezi to i jisté srozumění s několika lidmi a určité odklonění od názorů tvého mistra. Zirnst se svým mistrem sdílel názory o něco více, ale to bylo nejspíš tím, že i oba mistři byli trochu jiní. Mistr jménem Coltigis dokázal své přesvědčení o některých řádových věcech vykládat tak, že alespoň dávalo trochu smysl a dost ponechával na Zirnstově chápavosti, aby si věci v klidu přebral, promyslel a pochopil je.
Tehdy by bylo těžké uvěřit, že by Zirnst chtěl udělat a skutečně udělal něco špatného jen proto, že mu to někdo přikázal.
Nevíš čím je tento počínající hovor tak trochu liší, čím je tak trochu zvláštní. Většina věcí Zirnstova chování sedí a přeci...
Jako by se i Zirnst musel trochu přemáhat, nutit se ke klidu. Snad je to jen tím, nakolik je zvláštní tahle situace, nakolik je pro oba dva nepříjemná a nakolik se liší od toho, co sis zapamatovala z té doby, jenž minula z doby někdy před třemi lety.

Tvůj odhad Zirnstovi reakce je správný. Zirnst opravdu nestihl dojít moc daleko. Trochu se vzdaluje, ale hned při tvých prvních slovech se zastaví. Z chodby slyšíš nějaký zvuk, snad krátké nadechnutí. Hned na to se Zirnst otočí a jeho kroky se zase pomalu vracejí zpět až stane opět na tom samém místě jako prve, tedy kousek od otevřených dveří cely. Zvnou se na tebe podívá, opětuje tvůj pohled, Opět klidný a vyrovnaný s rukama volně spuštěnýma. Situace se vrací do původních kolejí.
"Jak budeš chtít. Jsme v hyperprostoru a bude ještě nějakou dobu trvat, než přistaneme,... Snad by to bylo lepší....
Ale když si to nebudeš přát, opravdu tě nehodlám do ničeho nutit"
ozve se opět Zirnst po chvilce, subjektivně o dost, delší než kolik času jste se na sebe mohli vzájemně dívat. Pak Zirnst opustí prostor mezi dveřmi, dveře na chodbu nechá otevřené a místo toho, aby se znovu začal vzdalovat vejde dovnitř do cely. Udělá to snad proto, aby se daná situace nestala stereotypem. Zůstane stát poblíž tebe stranou ode dveří. Ještě potom se pomalu posadí na zem, jako jsi to před tím udělala ty.
Znovu ti věnuje krátký klidný pohled, ani tentokrát nijak nebezpečný, spíš neutrální a ještě pokračuje.
"Pokud bych pro tebe ale mohl něco udělat, pokud bys něco potřebovala.... Stačí říct a já ti rád vyhovím. V jedné jediné věci ti zatím nemůžu vyjít vstříc, i když vím, že bys to chtěla. Nemůžu tě ohrozit tím, že bych se s tebou vrátil na Floris.
Ne dřív, než se tam objasní a vyřeší pár věcí.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Atalon »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Snažila jsem se dát Zirnstovi šanci, opravdu moc. Přála jsem si, aby tohle celé bylo jen nepovedeným pokusem o setkání starých přátel. Abychom nemuseli být nepřáteli, abych se mýlila, aby…

Když dozní jeho poslední slova bodne mě u srdce a já pevně sevřu oči abych zastavila, nebo aspoň zpomalila nával emocí. Nedaří se to.
“Ne dřív, než se TAM objasní a vyřeší pár věcí.“
Opakuji si stále dokola a s každou další ozvěnou to zní hořčeji a bolestněji. Vím jak většinou takové objasňování a řešení věcí vypadá. Vím jak to vypadá teď. Vím, že Obránci…
Přichází další bolest a já cítím, jak se mi do sevřených víček dere nával slané vody. Cítím, jak se mě zmocňuje úzkost se kterou se nedokážu přít. Se kterou se nechci přít.
Nesmíš se s těmi lidmi ztotožňovat…
To jsem si alespoň říkala celé ty roky na Florisu. Tomu jsem chtěla věřit. Ale pravdou je, že jsem to nikdy nedokázala. Nemohla jsem žít vedle někoho, bojovat vedle někoho, kolíbat něčí děti, pomáhat někomu stavět dům pro rodinu a vidět ho jak ji miluje a stát opodál. Nedokázala jsem být sochou Síly ve světě života a teď…
Teď ho nechci vidět hořet!
Podařilo se! Mé emoce si našli svá místa v kolesovém stroji nazývaném Cora Elson a ten se dal do pohybu.
Není emocí, pouze míru.
A právě to je to na čem jediném teď záleží.

Obrátím se k Zirnstovi s jasným výrazem a doufám, že tohle půjde vyřešit jinak než tou nejhorší cestou.
“Já se vracím na Floris.“
Oznámím mu a pomořím se do Síly do posledního kousku svého vědomí.
“Jsou tam lidé, které jsem slíbila ochránit a počítám, že to tvé objasňování a urovnávání se jim líbit nebude.“
Dodám, snad aby pochopil, že tady už nejde o nějaký rozmar tvrdohlavé padawanky, ale o rozhodnutí rytířky, rozhodnutí ochránkyně Florisu.
Já nenechám Obránce stát ani padnout samotné.
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Merthor »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Zirnst je dál trpělivý sedí tam, bez pohnutí, nezmění výraz tváře, snad jen v jeho očích se znovu objeví náznak pochopení.
Dává ti určitý čas, určitý prostor, čeká než promluvíš. Snad i to jsou náznaky toho, že chce dostát svým slovům a nechce tě do ničeho nutit. Tvé rozhodnutí vrátit se na Floris ho očividně moc nepřekvapí I dle jeho vlastních slov s tím musel počítat.
Tvému pohledu opět neuhýbá. Jen trochu zavrtí hlavou.
"Nebezpečí na Florisu hrozí v prvé řadě tobě a já tě před ním nebezpečím chci chránit. dodá okamžitě na vysvětlenou.
"Tohle je úplně jiné nebezpečí, než to které přichází z venčí, dost vážné nebezpečí a v vyžaduje si oparný postup."
Pak přeci jen zaváhá, dokonce na chvíli sklopí pohled a naváže pomaleji a jako by ne tak jistě jako před tím.
Vzápětí se možná dozvíš, proč taková reakce.
"Obávám se, že brzkým návratem lidem na Florisu nemůžeš pomoci. Spíš naopak to bude poutat nežádoucí pozornost a celé věci to může ještě uškodit. Prosím tě, abys to nedělala, abys zatím zůstala v bezpečí." To co Zirnst řekl, by možná opět mohlo znít jako určitá hrozba. V jeho hlase však stále po opravdové hrozbě po snaze o zastrašování není ani stopy.
Z toho hlasu zaznívá... snad něco jako lítost. Lítost nad tím, že ti svými slovy působí bolest.
"Všechno ti vysvětlím, ale vyžádá si to trochu času a také trochu trpělivosti
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Atalon »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Tak klidná reakce Zirnsta je celkem překvapivá.
Buď je opravdu hodně sebevědomí a nebo si neuvědomuje že už nejsme padawani hádajících se o koláč v jídelně.
Ale to je také primární důvod proč už se tu nezačnou dít… no věci silně válečné. Proč ještě na moment ovládnu své nutkání.
“Trpělivost nikdy nebyla moje silná stránka.“
Připomenu mu zcela popravdě. Ne že bych měla horkou hlavu, dělala věci bez rozmyslu, takový můj starý mistr, ten by tuhle loď touhle dobou už poslal nejspíš do šrotu a divil se proč ho nenapadlo dřív, že by bylo dobré předtím z ní vystoupit. Ale také jsem nikdy nad věcmi nebyla schopná bádat hodiny v meditační místnosti.
“Ale jestli chceš, abych ti dala čas, tak mi řekni… ne tak mi popravdě přísahej, že to vaše objasňování a řešení věcí neohrozí obyvatele Florisu. Že to nebude znamenat další smrt a otroctví. Jinak se opravdu nemáme o čem bavit.“
Sílo, plýtvám tu upřímností a časem na někoho takového…
Upřímně nevěřím, že je něco takového možné, ale přesto dostojím svému prohlášení a svou pozornost zaměřím na Zirnsta tak, aby jí musel i cítit, aby si byl dobře vědom, že teď sedí v Sílovém detektoru lži, že skládá přísahu před Sílou, před rytířem ochotným jít si pro něj za její porušení i do nejtemnějších kobek Koribanu.
A k tomu se rovnou i připravím. Zkoncentruji k boji, pokud je mé tušení pravdivé, jestli mi takový slib nemůže dát.
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Merthor »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

"Další smrat? Otroctví? Opravdu si myslíš, že bych chtěl udělat právě tohle?" zopakue Zirnst, přičemž maličko povytáhne obočí, ale ani na okmažik se nezazí nezaváhá, nepřemýšlí o tom co by měl říct. Nevypadá to, že by se snažil přísaze vyhnout, nebo jí nějakým způasobem obejít.
"Ne opravdu nic takového. Nechci ohrozit civilni obavytelstvo, ublížit lidem na Florisu. Nechci narušit celkovu bezpečnost planety, sektoru." Pzvedne ruku, aby slavnostně potrdil svá slova.
"Přísahám," řekne pevným hlasem. Dává se na tebe a jeho tváří proběhne celkem upříný úměv.
"Stačí ti taková přísaha? Mé čestné slovo? Na co mám ještě přísahat abys mi byla ochotná uvěřit?"
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Atalon »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Jestli mi stačí? ...
Podivím se a věnuji Zirnstovi v duchu několik celkem nepěkných nadávek.
Nechápu to, jak může… jak mohl někdo takový skončit… takhle.
Ne, nevěřím mu to ani na chvíli, ale divte se mi. Od začátku války… ne, už od mého příchodu na Floris jsem viděla už hodně toho “objasňování a řešení věcí“ a NIKDY to nebylo hezké. Ale právě tu položil hlavu na Lebadanský špalek a musí vědět, že z tohohle nevede cesta ven a za to si tu šanci zaslouží.
“Stačí, ale beru tě za slovo.“
Oznámím mu rezolutně.
“A pamatuj si, že je mi jedno, jestli ti to prostě zapomněl tvůj pán sdělit. Jestli jsi mi lhal, tak… tak jeden z nás nepřežije.“
Ano, nebylo to Jedijské a fakt, že jsem mu neřekla do očí, že pokud mě zradil, tak ho prostě zabiju, na tom nic moc nelepší, ale stačí si vzpomenout na tváře v táboře za Lebadanem, na krásu zlaté záplavy polí, na dětský smích když se honí kolem majáků a upřímně… Je mi to jedno.
Člověk pochopí ledacos, když začnou v jeho životě hrát větší roli určité hodnoty. Dokonce i to proč Řád poslední dobou tolik ustoupil od konceptu Watchmenů…
Zaženu hořké myšlenky o možné budoucnosti, kterou si pro mě Síla a Zirnst Hirgrend nejspíš chystají a raději se soustředím na celu a na muže sedícího v ní se mnou.
“Tak… chtěl jsi mi to všechno vysvětlit…“
Řeknu rozhodně a dojdu ke zdi o níž se opřu zády.
“…poslouchám.“
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Merthor »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

"Rozumím a přijímám to jako zkoušku" přikývne Zirnst na tvůj dodatek, který je ve skutečnosti vlastně jakousi podmínkou. Nic nenamítá. Nepokusí se proti tvým slovům jakkoliv ohradit.
"Dobře. Povím ti to zcela na rovinu. Tedy asi bych to měl vzít víc popořádku, aby to bylo srozumitelnější." spoutí pak bez dalšího pobízení. Ale ještě před tím, změní pozici. Zvedne se z podlahy cely a také se přesune ke zdi kus od tebe, směrem dovnitř do cely a podobně jako ty se o ni opře. Možná to není to nejlepší co může udělat, ale na tom že určité napětí v místnosti už tak jako tak panuje to stejně zase tolik změnit nemůže. Pak se Zirnst konečně dá do vysvětlování.
"První náznaky, toho, že se děje něco divného jsem objevil, když jsem se zabýval řešením problémů na několika menších planetách, které požádaly o pomoc s celkově ztíženou situaci. Kromě běžné zločinnosti to ovlivnilo i ekonomiku a zásobování. Normální opatření moc nefungovali. Nejdřív nebylo jasné čím to je. Až potom jsem narazil na první náznaky. Muselo to být něco většího, něco co z venčí nepřímo ovlivňuje víc věcí, než jsem si původně myslel. Vyšlo mi z toho nepřímé napojení na několik dalších menších planet.
Na prvním místě je Floris a pak ještě nějaké další planety v jeho blízkosti."

Pokud jde o Zirnstovu poslední zmínku, je pravdou, že v relativní blízkosti Florisu, pokud se berou v úvahu běžné kosmické vzdálenosti je pár dalších planet, Florisu svým způsobem podobných. Jejich celkový význam není nikterak velký, přesto mohou Galaxii nabídnout pár užitečných věcí. Ve většině případů jsou to zásoby potravin, v menší míře i nějaké další běžné zdroje.
Většinu z nich má Republika stále více méně pod kontrolou, i když ne všechny a vyskytly se celkem běžné problémy související s válkou a s rozdělením Galaxie.
Ovšem mělo přijít ještě něco překvapivějšího, než byl Zirnstův náznak na další možný vliv těchto planet.
"Pak jsem se dostal do blízkosti Florisu. Snažil jsem se zjistit co nejvíc. Uvědomil jsem si kolik věcí to může ovlivnit a proto jsem to chtěl vyřešit. Nějakou dobu jsem nebyl úspěšný a nic dalšího jsem nemohl najít. Až postupem času jsem získal důležitý kontakt od něhož jsem se dozvěděl, o co zřejmě jde. Že existuje ještě jedno možné propojení. Prostřednictvím nějakých nekalých obchodů existuje určitá návaznost na Hutty a ty jejich kartely. Nejdřív jsem tomu nechtěl věřit, jenže se posupně ukazuje, že na těch informacích, které jsem získal přeci jen něco bylo. A myslím, že i ty si dokážeš předsvit, co všechno by to mohlo v širším kontextu znamenat." Poslední věta ze Zirnstových úst vyzní spíš jako konstatování i když je jasné, že to má být spíše nepřímá otázka. Už samotné podezření na to, že se v něčem angažují Huttové nevypadá pěkně. Huttské záležitosti jsou samozřejmě dost často opravdu špinavé a určitě by mohly mít daleko větší dopad, než jen na dění na samotném Florisu.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Atalon »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Poslouchám.
Slíbila jsem to.
Ale to jaksi neznamená, že se mi líbí co slyším a ne zrovna z důvodů které asi čeká Zirnst, protože na celé téhle věci pořád nejvíc smrdí jedna věc… ON.
I tak ho ale nechám domluvit a dokonce si rezervuju i pár vteřin ticha na uklidnění a soustředění myšlenek. Můj jazyk byl vždycky jediná věc rychlejší než můj meč, takže jistý návyk byl nutností. Jen nedokážu pochopit, kdy jsem tenhle rozhovor začala brát za nutný podobných korekcí…
Nekalé obchody… Hutti… objasňování a řešení věcí…
Zirnstovým směrem se podívám jen po očku a ne zrovna přátelským pohledem. Dokonce se přistihnu, že začínám studovat jeho róbu a hledat v ní meč. A podle toho asi vyzní i má odpověď.
“Aha. Takže abych si to shrnula.
Říkáš mi tu, že na Florisu a okolních světech bují nekalé obchody, což už víš že vím, protože jak jsi mi velkoryse předhodil, jsi mě unesl bandou hrdlořezů aby se mi nic nestalo když jsem je vyšetřovala, což podle tvých slov děláš taky.
A říkáš mi, že tyhle obchody mají dost možná spojitost na Huttské organizace, které rády řeší problémy kriminálně, ale přitom mým lidem, lokálním obráncům práva a pořádku nehrozí žádné nebezpečí.
Rozumím tomu tak správně?“

Nedá se říct, že bych skončila zrovna v klidném rozpoložení, ale to v tomhle rozhovoru přestávalo pro mě být možností už celkem dlouho. Takže nemám důvod neříct nakonec všechno.
“Navíc uvědomuješ si vůbec, že jsi mi de facto právě oznámil, že jsme oficiální nepřátelé?“
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Merthor »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Zirnst tě trpělivě pozoruje. Neodvrací od tebe pohled a poslouchá tvoje trochu konfrontační otázky a vůbec všechno co říkáš.
Je také trochu napjatý, ale očividně je stále o něco klidnější, než jsi ty. Ani poslední směřování rozhovoru jej nedokáže tak docela vyvést z rovnováhy. Reaguje jen dalším náznakovým gestem.... pokrčením ramen. Asi nejvhodnější, možná jediné možné vysvětlení je, že musel i tentokrát do značné míry pochopit situaci, předvídat, jak se může vyvíjet a zřejmě se na danou situaci i připravil.
Najít místo kde je s určitou pravděpodobností ukryt jílec světleného meče není tak těžké, ani pouhým zrakem. Zirnst stojí tak, že je k tobě relativně příhodně natočený. Na jeho pravém boku u zadní části opasku je Zirnstův oděv nepatrně nadzvednutý. Světelný meč musí být dobře ukrytý pod oděvem. Jenže jílec světelného meče má přeci jen svoji velikost a tak je trochu patrný. Síla může všechno jen potvrdit a kromě úkrytu hledané zbraně a toho, že Zirnst s velkou pravděpodobností u sebe žádnou jinou zbraň nemá ti prozradí, že světelný meč, který má Zirnst u sebe je ti opravdu povědomý. Ne proto, že by to byl Zirnstův starý meč, který bys snad ještě taky poznala. Vídalas ho pravidelně, když ho nosil zavěšený na běžném místě na opasku. Světelný meč, který má Zírnst u sebe je výsledek působení Síly a tvého vlastního úsilí. Cítíš to, vnímáš tvar jílce.
Ve stejném okamžiku se pozorný Zirnst podruhé usměje. Téměř jako by ti četl myšlenky sáhne rukou pod oděv jílec světleného meče sám vyprostí ven. Nepokusí se ho aktivovat Místo toho jej opatrně vzduchem pošle směrem k tobě. Pak se opět uvolní.
Když to udělá, přejde opět k tvým otázkám na něž odpoví jen krátce rovněž otázkou.
"Pokud věříš svému pocitu a tomu, že jsem opravdu tvůj nepřítel, mění to něco na situaci? Copak jsi mě nepovažovala za svého nepřítele od samého začátku? A přesto já.... nepovažuji tě za nepřítele." Poslední větu málem skončí v polovině.
Nakonec ji ale dopoví. Je jasné, že by ještě mohl pokračovat říct toho o dost víc. Pro tuto chvíli však skončí a vyčkává.
Ví, jak je tohle pro vás oba důležité. Ty konečně držíš v ruce svoji zbraň a proti nyní neozbrojenému Zirnstovi máš podstatnou výhodu. Je otázkou jak se nyní zachováš, protože to co uděláš může dosavadní vývoj událostí podstatně pozměnit.
Nespoutaná s obnoveným soustředěním a ještě svým mečem v ruce můžeš udělat spoustu věcí. Třebas i získat kontrolu na lodí.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Atalon »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Držet v rukou opět svůj meč bylo celkem zvláštní, ale v porovnání s okolní situací…
Co je tohle za banthovinu. Tohle by se mi nestalo snad ani v chrámu…
Ano, tohle rozhodně vyvolávalo nové reakce, a bylo jich hodně. A ani polovina jich nebyla podle kodexu.
Dát mi do ruky meč?!
Můj psychický stav se ani předtím nedal považovat zrovna za stabilní, teď jsem ale byla zralá na týden v meditační místnosti. Roztrhaná mezi Floris, na který se mohlo řítit něco nehezkého, oživlého snad-přítele který teď dělal bůhvíco pro bůhvíkoho, své povinnosti k Republice, které mi kázaly cosi, a mou výchovu Jedi která si také žádala své.
A do toho všeho mi dá do ruky meč?! Hergot Zirnste Hirgrende…

Rezignovaně skloním ruku s mečem, když asi už půl minuty hladím prstem pochromovanou spoušť, aniž bych jedinkrát zatlačila.
“Tady nejde o přátele nebo nepřátele.“
Zašeptám, než o váze vlastních slov přesvědčím alespoň sebe.
“Ty jsi mrtvý. Několikrát jsem procházela kolem tvého jména na chrámové zdi. Takže…“
Něco ve mně mě zastaví a já vím co je to.

“Sílo! Já se tu obhajuju před někým kdo už ani není Jedi Řádu.“
Zavrčím nakonec, ale meč zůstane mlčet. Nejsem můj mistr a….
A máme dohodu.
Takže zůstanu jen u promnutí čela dlaní. Potřebuju se probrat, potřebuju se soustředit.

“Fajn, tak si v pár věcech uděláme jasno.“
Prohlásím nakonec s hlubokým povzdechem a podívám se jeho směrem.
“Pro začátek by jsi mi mohl říct, které světy tě to požádali o pomoc. Ať mám představu kdo vlastně jsi.“
Přepnout zpátky do logiky. Chladné, kalkulativní, taktické, rozumné. Je to neuvěřitelně příjemný pocit harmonie, pocit racionální cesty která se vyhýbá tématům jako sekání končetin a přitom tě vede… no někam. Jílec meče, ale stále nechám odpočívat ve své ruce. Ne, že bych měla neodolatelnou touhu ho použít, i když… ne, je to moje kotva, pevný bod připomínající mi tady a teď, zodpovědnost údělu Jediho. Moc nad životy.
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“